Excelsior" zeer op dreef in winterconcert Organisaties willen gesprek met minister Smit-Kroes „WAT IK ZEGGEN WOU.." /U3END4 Winterconcerten KTF/DEK Naar aanleiding duinafslag Boerenkapei 20 jaar IJska-school IJska-school (II) Succes voor GVT-turners Geen voorrang Korfje in andere handen GEANIMEERDE WEDSTRIJDEN „BORNRIF" Tevoko dames pakt winst net niet Bowling-uitslagen Kombuisdak van de„Activ" Snelle tijd voor André Brouwer PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 FEBRUARI 19to. De Christelijke muziekvereniging Excelsior heeft zaterdagavond voor de zoveelste keer laten merken dat met haar niet te spotten valt. De kwaliteit waarvan dit korps nu al jaren blijk geeft, wordt schijnbaar zonder moeite gehandhaafd en Excelsior mag dan ook een uiterst stabiele factor van Texels culturele leven worden genoemd. Dat zoiets in een toch betrekkelijk kleine gemeenschap als Oosterend mo gelijk is, heeft te maken met muzikali teit, maar ook met plichtsbesef, ge meenschapszin en de opvatting dat alleen het allerbeste goed genoeg is. Excelsior bracht zaterdagavond onder leiding van de heer A. Kuik een concert dat er zijn mocht. Een gevarieerd pro gramma werd nagenoeg perfect uitge voerd maar het zou niets zijn als dat niet het geval was. Kwaliteit is gewoon geworden bij Excelsior, maar de staande ovatie na afloop was er niet minder gemeend om. Ook het aandeel dat door de drumband van Excelsior werd gele verd was een positieve bijdrage aan de avond. Feest Beide verenigingen gaan een jubileum tegemoet. Het korps bestaat dit jaar 75 jaar en de drumband 25 jaar. Voorzitter Th. Medema vertelde in zijn openings praatje aan het begin van het concert dat beide jubilea gevierd zullen worden in de komende herfst. Het wordt dus 'n aparte viering, niet gecombineerd met het feest Oosterend Present van de komende zomer. Wat er precies gaat gebeuren, werd nog niet volledig mee gedeeld maar er komt in ieder geval een lubileumconcert. Een ander belangrijk evenement waarmee Excelsior binnenkort te maken krijgt is de strijd om de Mevrouw Engelvaart-trofee op 11 juni, die op Texel zal worden gehouden. Vijf Noord- Hollandse muziekverenigingen zullen tegen elkaar in het strijdperk treden. Elke vereniging kent ledenverloop. Vaak is de mate waarin dit gebeurt bepalend voor de kwaliteit van de pres taties. Als je telkens een grote groep nieuwelingen in het korps moet opleiden mag je daarvan niet direct alles ver wachten. Dat ledenverloop is bij Excel sior echter altijd zeer geleidelijk ge weest. In ieder geval was het nooit be dreigend. Men beschikte altijd over een geoefende „harde kern" waartoe voor al de getalenteerde bugelsectie moet worden gerekend. Het was deze bugel sectie die het concert van zaterdag „droeg". In datzelfde concert was het echter ook hoorbaar dar de trombone sectie het afgelopen jaar is uitgedund. De toekomstverwachtingen voor Excel sior zijn zeer gunstig, ook wat „nieuw bloed" betreft. Voorzitter Medema ver telde dat zeven nieuwe muzikanten zeer binnenkort de gelederen zullen ver sterken, maar voegde eraan toe dat nóg meer leden met open armen zullen worden ontvangen. Het door Betty Bakker vaardig toege lichte programma opende met een gezang uit het liedboek der kerken en de eveneens „geestelijke" Intrada en fug- hette over „Dat ons loflied vrolijk rijze" van S. Tiemersma. Dit zonder mankeren gebrachte nummer werd gevolgd door de nog meer „gedragen" en zeer mee slepende paraphrase over „Harre meine Seele" dat blijkens de toelichting door Excelsior herhaaldelijk, zelfs voor de oorlog, op het programma heeft ge staan en dus bij de oudere muzikanten en andere oudere supporters nostal gische gevoelens kon opwekken. Een van de best gespeelde nummers van deze uitvoering vonden we de Suite Bohemian van J. Ord Hume dat ook op het concours in Zaandam (met fraai resultaat! werd gebracht. Het kwam er pittig, puntig en opvallend correct uit. Na de Deep River" rhapsodie van HL. Walters die goed werd gebracht kwam de welbekende mars „Alte Kameraden" op een juist moment. Ook voor Excelsior geldt dat een mars móet op zijn tijd. Een kort en goed optreden verzorgde de drumband van Excelsior onder lei ding van Henk Beijert. Van de zes nummers waren er twee door Beijert zelf geschreven. Vooral het laatste „Rolling Thunder" met een indrukwekkende rof fel aan het slot, deed het best. De klank van de band en de uniformiteit waren erop vooruit gegaan dank zij de recente aanschaf van zes nieuwe troms en een stel bekkens, waardoor de niet erg in het geheel passende „koekblikken" konden verdwijnen. Het programma na de pauze werd door het korps geopend met het korte „Passo Bravo" van W. Laseroms dat vlot werd gebracht, wat ook gold voor het aardig klinkende „Hootenanny" van H. L. Walters. „Mexican Trum pets" van R. Beck kwam prima tot zijn recht. Een grappige bijdrage aan het programma was „L'Etediant passe" van Ibanez met solo start en -finish van Jaap Trap. „Remember the old times" van van P. Fihn bleek een potpourri van oude en bekende melodieën te zijn, waaronder negro spirituals. Prima ge speeld, evenals de koraal „Lof zij de Heer" waarmee het concert op een uit stekend tijdstip werd afgesloten. De Stichting Duinbehoud in Leiden en de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee hebben gezamenlijk een telegram gestuurd naar minister N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat waarin wordt gewezen op de zeer ernstige duinafslag op Texel. In het telegram staat dat de situatie ernstiger is dan ooit en dat waardevolle natuur- en recreatiegebieden accuut worden be dreigd. Uitstel van maatregelen wordt onverantwoord genoemd. Er moet een „noodplan" komen en de genoemde organisaties willen hierover op korte termijn een gesprek met de minister. Het NOS televisiejournaal maakte woensdagavond melding van het ver zenden van het telegram en noemde de initiatiefnemers „plaatselijke organisa ties", wat dus een misverstand was. De Stichting Duinbehoud, die zich teweer stelt tegen alle vormen van bedreiging van de Nederlandse duinen, heeft vorig jaar ook al aandacht gevraagd voor de BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Als leden van de voorlopige mede zeggenschapsraad willen we toch nog even reageren op het stuk in de Texelse Courant van afgelopen vrijdag over de Redmer IJskaschool in De Waal. Dit stuk komt o.i. wel erg eenzijdig over. De vele ouders en toekomstige ouders van de school die juist erg positief waren over de nieuwe onderwijsvorm en die zich nooit negatief hebben uitgesproken over de, eventuele kandidatuur van Goos Westerlaken komen zo helemaal niet ter sprake. Het is jammer dat dit is uitgelo pen op een prestigeslag tussen ouders waarvan uiteindelijk de kinderen moge lijk de verliezers zullen worden. Peter Smit Margaret Elzinga-Zeeman De Waal. Naar aanleiding van het stuk in de Texelse Courant van vrijdag j.l. over het (niet) voortbestaan van de Waalder school willen wij als ouders en toekom stige ouders laten weten dat we nogal geschrokken zijn van de negatieve be richtgeving. Het stuk vonden we, nadat we hierover leden van de ouderraad spraken, veel te voorbarig. De school heeft n.l. nog geen definitief oordeel ontvangen van de inspectie. Het spijt ons dan ook zeer dat de indruk is ge wekt dat de school voor zo goed als opgeheven kan worden beschouwd. Het is in geen geval onze bedoeling de zaak gewonnen te geven en we willen al het mogelijke dpen om de school, mét andersoortig onderwijs, te redden. Wat betreft het niet doorgaan van de tijde lijke benoeming vinden wij in elk geval dat men nooit iemand niet mag aanstellen om zijn of haar manier van leven. Irene Zegers-Broekman, Ton Zegers, Marlies Bruining-de Porto, Klaas Brui ning, Loes Timmer-Witte, Arie Timmer, J. Smit-Binsbergen, Mary Witte, Koos Witte, Mijke Uittenboogaard, Marijke van de Meent, Gert-Jan van fte Meent, Roly Groot, Hans Groot. Naschrift: Dat vele ouders en toe komstige ouders positief staan tegen over de plannen voor het andersoortige onderwijs in De Waal is in het recente verleden door ons zeer breed uitgeme ten (zelfs zodanig dat tegenstanders vonden dat wij „propaganda" maak ten). Het was niet nodig dat nóg eens te doen. Het was daarentegen wel nodig om onder de aandacht te brengen dat er in De Waal ook tegenstanders zijn, wilde althans begrijpelijk gemaakt wor den waarom Goos Westerlaken zich als kandidaat voor de vacature tijdelijk schoolhoofd heeft teruggetrokken hoe wel hij reeds door B en W was benoemd I De laatste zin van het eerste inge zonden stuk is onnodig insinuerend. Daaruit zou opgemaakt kunnen worden dat als gevolg van de „prestigeslag" de school in De Waal zal verdwijnen, terwijl de schrijvers van het stuk best weten dat de inspectie en mogelijk daardoor het rijk, heel andere bedenkingen heb ben. Het is wel heel merkwaardig dat het ons blijkbaar wordt kwalijk genomen dat wij hebben gepubliceerd dat de inspectie geen heil ziet in de plannen voor het andersoortige onderwijs in De Waal. Dat hebben wij n.l. niet zomaar bedacht of geopperd, maar het is ons via de meest officiële weg (namelijk door de voorlichtingsdienst van het mi nisterie van onderwijs) meegedeeld. Dat is ongetwijfeld teleurstellend voor de ouders, maar het is ons recht en zelfs onze plicht om daar wel melding van te maken. Het is te hopen dat de ouders erin zullen slagen de inspectie te bewe gen tot het alsnog innemen van een ander standpunt. —Red. - T -r ..«Ir In de sportzaal aan de Beatrixlaan werd een wedstrijd geturnd tussen zes jongens van GVT en 10 jongens van TOOS uit Waddinxveen. Tijdens de wedstrijd bleken de jongens van GVT duidelijk vooruit te zijn gegaan in ver gelijking met drie maanden geleden. De klasse 6a oefenstof bleek ook voldoen de beheerst om de wedstrijd aantrek kelijk voor het oog te maken, ook al omdat de turners aan elkaar gewaagd waren. afslag van de Texelse duinen. Toen werd een brief geschreven aan de vaste kamercommissie voor verkeer en water staat en werd om een gesprek gevraagd met deze commissie. De stichting kreeg als antwoord dat men geen behoefte had aan een gesprek. Nu na de af gelopen stormen de situatie op Texel nog aanzienlijk is verslechterd, wordt gehoopt dat de gevraagde aandacht alsnog wordt gegeven. De voorzitter van de commissie is daarom ook weer benaderd. Omdat een 28-jarige Texelse automo bilist geen voorrang verleende aan een 21-jarige, eveneens Texelse, automobi list ontstond op de kruising Keesom- laan-Elemert een aanrijding met flinke schade aan beide wagens. De botsing vond vrijdagavond na half tien plaats. De winkel „Het Korfje" aan de Stenenplaats is door Adrie Mantje ver kocht aan de heer Gerard van der Kooi Fzn. die er zijn thans nog in de Binnen- burg gevestigde antiekzaak in zal on derbrengen. Rond 1 maart zal de zaak aan de Stenenplaats zijn deuren ope nen. Wat er met de vrijgekomen winkel in de Binnenburg zal gebeuren is nog niet bekend. De naam „Het Korfje" wordt geschrapt en vervangen door een andere die nog bedacht moet worden. Het nieuwe onderkomen voor de an tiekzaak van Van der Kooi is niet bijzonder groot, maar bevat drie ver diepingen waardoor er toch veel meer ruimte is dan in het oude pand. De wedstrijden die zaterdagmiddag in het ruitercentrum Bornrif werden ge houden hadden een geanimeerd verloop en trokken veel deelnemers en belang stellenden. De gang van zaken vergde veel meer tijd dan de organisatoren hadden gedacht, zodat het evenement pas tegen zeven uur 's avonds kon worden afgesloten. De hoofdprijs ging naar Daniëlle van Hoorn uit De Koog. Zij kreeg de wisselbeker die zij volgend jaar weer zal kunnen verdedigen want de wedstrijden zullen jaarlijks worden her haald. Een aanmoedigingsprijs werd toegekend aan Esther Bremer. Uitslagen: L1 dressuur: 1Addy Smit 87,5; 2. Ina van Sambeek 82,5; 3. Patricia de Vries 82 B1 dressuur: 1. Meike Baretta 86, 2 J. van de Gracht 78; 3. Jolien Vonk en Rosita Boom 77,5. B 22 dressuur: 1. Daniëlle van Hoorn 88; 2. Hanneke Baretta 84,5; 3. Charlot te Barnard en Yvonne Boom 80. Uiteindelijk wist Arnout Dijker deze wedstrijd te winnen met 0.5 punten ver schil met nummer twee Alexander Poot van TOOS. Joost Bruggeman wist een vierde plaats te bemachtigen met een klein verschil achter nummer drie Arthur Blom. Achter deze wedstrijd was nog een trainingsweekend gepland voor de jongens wat met plezier werd gevolgd. Het is de bedoeling dat GVT eind april te gast zal zijn bij TOOS. Een week eerder wist Richard Dijker zich te plaatsen voor de provinciale B wedstrijden door bij de kringkampioenschappen op een zeven de plaats te eindigen. Hij turnde een goede wedstrijd met vooral een goede rekoefening maar met een matige volti ge-oefening op het paard. Uit de resul taten blijkt dat de jongens van GVT op de goede weg zijn ondanks hun geringe aantal binnen de vereniging. GVT hoopt dat het jongens- en herenturnen in ds toekomst weer wat zal opleven, zodat het weer mogelijk zal zijn om als ploeg op wedstrijden te verschijnen. Jongens die belangstelling hebben voor turnen kunnen de lessen op de vrijdagavond volgen. Op het nippertje miste het tweede damesteam van Tevoko zaterdag na een verrassend verlopen strijd de eindzege in de wedstrijd tegen Advendo. Geheel tegen de competitieverhoudingen in overdonderde het team het op de derde plaats staande Advendo in de eerste twee sets. Helaas zakte het Texelse team terug, waardoor Advendo op gelijke hoogte kon komen. De vijfde set werd spannend, getuige de 16—18 zege van Advendo. Hiermee voegt het tweede dames team helaas slechts één broodnodige punt aan haar totaal toe. De dames zullen elke wedstrijd moeten knokken voor handhaving in de eerste klasse, waar het eerste nog steeds gedeeld op kop gaat. De stijgende lijn in het spel van dames 1, even zichtbaar in de wedstrijd tegen het zwak optredende Harpoen, belooft goeds voor de ont moeting met medekoploper HCSC. De 3 0 winst voor het derde damesteam (tweede zege op rij) betekent dat er enige afstand wordt genomen van de degradatiezone in de tweede klasse. Heren Het eerste herenteam heeft dit jaar tot nu toe een indrukwekkende score van 14 uit 5 gehaald. Helaas waarschijnlijk niet genoeg om het koploper VVM '63, op 10 punten afstand, nog moeilijk te maken. Handhaving van een uitsteken de derde plaats, na ook Volendam, dat echter reglementair niet mag promo veren, geeft nog een geringe kans op eventuele promotie naar de derde divi sie. Promotiekansen zijn voor het tweede levensgroot aanwezig al is WSOV 1 in de tweede klasse het te pakken struikelblok. Het tweede team van deze Helderse vereniging stond zaterdag na drie kwartier matig volleybal weer in de kleedkamer. De 3—0 Texelse zege geeft echter geen graadmeter voor de toe komst, daar de niveauverschillen in de tweede klasse aanzienlijk zijn. Na een drietal 3—0 overwinningen op rij stevent het derde herenteam recht streeks op promotie naar de tweede klasse af. Een terechte beloning voor een jaar volleybal tegen nauwelijks ver gelijkbare tegenstanders. A-klasse: Paal 19-Visman eethuisje 5—0 De Koogel-Strandplevier 1 5—0 FUN-Paal 9 5-0 Vitaminebron-Reizenburo 4—1 Luwe Boshoek-Hordi food 4—1 Cafeetje-Wielwaal 4—1 B-klasse: Sommeltjes-Malisa 5 0 Wimpy-Martha 5—0 Steigertje-Taxi 555 5—0 Jan Toes bv-Strandplevier 2 4—1 Ko Live-Kwartet 4—1 Graaf sp.-Dubbel El 3—2 Dinsdag league: Stranplevier-Loodg. Zijm 5—0 Paal 19-Tornado's 4 1 Team 6-Tutti Quanti 4—1 Dames trio league: De Goot-The Kids 3 1 T Fords-CMM 3-1 Stumpers-Klavervier 3—1 Dinsdag 8 februari De gemeenteraad vergadert in het raad huis, aanvang 19.30 uur. In de Witte Burcht wordt vanaf 20.00 uur ruilbeurs gehouden. De Koog Promotion heeft jaarverga dering in Timmers Tearoom in de Dorpsstraat, aanvang 20.00 uur. Woensdag 9 februari De tennisafdeling van de Meersporten- vereniging heeft jaarvergadering in „Rebecca" in De Waal, 20.00 uur. In het City theater is poppentheater, aanvang 14.30 uur. Vorige week donderdag zijn tus sen paal 18 en 24 een aantal goede- ren aangespoeld van de vergane Deense schoener „Activ". Strand vonderij De Koog en medewerkers van de Fa. Daalder borgen veel hout zoals deuren en spanthout. Ook werd een kombuisdak van zeven bij vijfeneenhalve meter bij paal 23 van het strand gehaald. Hel dak is nog in goede staat en hulp strandvonder Dirk Sieme Boon uil De Koog haalde van het kombuis- dak zeven koperen scheepslampen die inmiddels zijn schoongemaakt Op de foto het kombuisdak. VASTE DATA Wie in aanmerking wil komen vt uitzendmaaltijden („Tafeltje dek jt kan voor opgave, wijziging of informs terecht in dienstencentrum „De Hol bol", elke maandag, woensdag en v dag van 9.00-10.00 uur, telefoon 022 2696. In hotel De Lindeboom worden vrijdag van 14.15 tot 15.15 en 15.30 16.30 uur Yoga-cursussen gegeve Inlichtingen en opgave bij Dorie Sr (02226-269). De CDA fractie houdt spreeku telkens op de laatste donderdag voor raadsvergadering van 19.30 tot 20. uur in het gemeentehuis. De Texelse AA-groep (Anonieme coholisten) komt elke dinsdagavo van 20.00 - 22.00 uur bijeen in I dienstencentrum „De Hollebol" aan Burgwal te Den Burg. leder met all holproblemen is vrijblijvend welki voor een of meerdere gespreksbiji komsten. Hardloper André Brouwer uit Oostöi end heeft zaterdag een schitteren prestatie geleverd door in een zwé veldloop (180 deelnemers) als vierde eindigen. Ondanks de harde wind liepl de 15 kilometer in 54.40. Winnaar werd de bekende Noordh landse atleet Frans Forrer met een t van 53.38. Dit jaar zal het winterconcert in Den Burg (26 februari) van het Koninklijk Te>dl Fanfare/Door Eigen Kracht voor het eerst in De Lindeboom gegeven words Omdat er in deze zaal minder zitplaatsen zijn dan in de Koninghal is het voor concert nodig plaatsbewijzen in te voeren. Voor de concerten in Den Hoorn en in I Cocksdorp blijft alles bij het oude; daar zijn dus geen kaartjes nodig. De plaatsbewijzen zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Zegel Herenkleding, Weverstraat 32 en kosten twee gulden. Daar is een consumptie bij inbegrepen. De organisatie hoopt dat de mensen die in Den Burg geen kaartje meer kunnen krijgen zaterdagavond (19 februari) naar De Cocksdorp zullen komen. Het eerste concert wordt gegeven in de Waldhoorn te Den Hoorn. Daar zal als extra programma-onderdelen de drumband (instructrice Helga Witte) met de majorettes van DEK optreden. Tamboer-maitre is Liesbeth Witte. Boerenkapei De boerenkapei zal, vanwege haar twintigjarig bestaan, een deel van de avond voor haaf rekening nemen. Hier voor wordt geput uit het avondvullende Bi programma waarmee regelmatig wo opgetreden. Kapelmeester: Jan Wiek Voor het verdere programma is om meer geput uit werk van de bekerB' filmmuziekcomponist Ennio Morricrjr (Once upon a time in the west, e.a.'ff Bes-ba.' Tammo Lenting zal een bes-bas S ten gehore brengen met de titel Bombastic Bombardon". Gesi wordt ook een door Pi Scheffer maakte collage van bekende Ni landse liedjes „Going Dutch" en ouverture uit de operette Gri-Gri Paul Lincke. Als klapstuk zal het volledige oi van KTF/DEK met drumband (i driehonderd man) een aantal varia' op het thema „Altijd is Kortjakje laten horen.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 4