Punterverlies voor Oosterend en Datsun ,,De smaak van water" FILM Kampioenschappen bowlen MST dames wonnen van JHG 3 ganger aero Tetak-senioren boekten winst Klaverjasclub Den Burg MST handbal Spelregelcursus eilandcompetitie volleybal OOOOOOOOOOQO SDAG 8 FEBRUARI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 e nummers twee en drie van de fdklasse. Oosterend en Datsun, sten afgelopen week een gevoelige erlaag incasseren. Oosterend verloor een zeer gemotiveerd spelend A O en Datsun verloor van ZDH. Ver end was ook het verlies van Dub- ik tegen Mantje. Oosterend 2 ver- ditmaal van Gamma met 4—0. In tweede klasse verloor De Koogel met 4 van Mantje 2. KSMT speelde rdiend gelijk tegen Gamma 2 met 3. met al een week vol met ver- ;ende uitslagen in de hoofdklasse, iteld kan worden dat het kampioen- ap nu terecht in het voordeel van ma is uitgevallen. Datsun, Ooster en A O 2000 mogen nu nog jden om de lagere klasseringen, tl-O 2000 (altijd met zeer veel inzet J ïlend) bedwong Oosterend met 2 1. justerend had bijna de hele wedstrijd i veldoverwicht maar door onzorg- Idig spel en door zorgeloos omsprin- n met de kansen wist men A O 2000 it te bedwingen. A O 2000 heeft linig kansen nodig om tot scoren te men. Joost Brouwer opende voor isterend de score halverwege de rste helft. Het duurde tot in de tweede Ift tot A O 2000 gelijk kwam door n doelpunt van Arjan Verseput op ngeven van John List. Tien minuten or tijd, nadat een bal door Ger Bonger is onderschept en die Nanning Kikkert tjes achter keeper Rob Haak depo- erde, stond A O 2000 op een 2—1 bij orsprong. De laatste tien minuten ven veel chaotische taferelen te zien or het A O 2000 doel maar Ooster- jil d kon niet de verdiende gelijkmaker Dren. |Het mankeert Datsun vaak aan werk- iten daardoor moet dit team wel eens in nederlaag lijden. Zo ook tegen ZDH |t wel gemotiveerd aan de wedstrijd jon. ZDH kwam snel op 2—0 voordat ltsun tegenscoorde. Daarna werd met 1 en de eindstand werd uiteindelijk paald op 4—2. Overigens is de winst zien de instelling van beide teams He teams van tafeltennisvereniging itak speelden zaterdag een uitwed- ■ijd. Tetak 1 speelde in Hoorn tegen its 9. Tetak 1 is in diverse competities en een Rats team uitgekomen en iijd leverde dat een nederlaag voor de 'exelaars op. Ook nu stond het team ior nederlagen van Ruud Koorn-Neu- iff en Max Hagedoorn al vrij snel met 0 achter. Daar vooral Max Hagedoon aal zijn vorm kwijt was zag het er imber uit. Lieuwe van der Veen was ihter zeer goed op dreef en bracht de nd terug tot 2—1. Toen ook het dub- ilspel door Ruud Koorn en Max Hage- orn in drie sets gewonnen werd, was stand weer rechtgetrokken naar 2—2 was er weer alles mogelijk. Doordat ud Koorn ook haar tweede partij rloor, keek Tetak 1 wederom tegen n achterstand aan. Maar daarna erde het tij en werd er verder niets er verloren. Lieuwe van der Veen, die ler goed speelde, boekte drie over- nningen. Max Hagedoorn won on- inks zijn slechte vorm toch nog twee irtijen en Ruud Koorn kwam slechts inmaal tot winst. Daar ook het dub- llspel gewonnen werd kon Tetak 1 met in 7—3 zege huiswaarts keren. Polisport Tetak 2 speelt in Schagen tegen Poli- lort 4. Frans Room was weer goed op- ■eef en won knap al zijn drie partijen, iete Faber won twee partijen en Fred losk boekte één overwinning. Het jbbelspel werd door Frans Room en ■ed Mosk moeizaam, maar knap in drie lts gewonnen; 21 19, 13—21 en -16. odoende kon ook Tetak 2 met een 7—3 nerwining huiswaarts keren, eide seniorenteams van Tetak zijn tot usver nog ongeslagen. Kansloos Zoals te verwachten was, kreeg het etak jeugdteam het zaterdag in Scha- en tegen Polisport 1 vreselijk zwaar. Ze jn vorige competitie wel gepromo- eerd naar de derde klasse maar deze lijkt toch veel te sterk te zijn voor de exelse jeugd. Tegen Polisport 1 ging ien nog kanslozer onderuit dan tegen ats 2 vorige week, al werd ook nu de indstand van 9— 1 voor Polisport 1De nige overwinning kwam op naam van larco Koorn. Programma Zaterdag 12 februari spelen alle Tetak ams weer thuis in De Ferrever te Den |brg, aanvang 14.15 uur. Tetak 1 speelt an tegen Spoetnik 4 uit Warmen- uizen. Tetak 2 en Tetak jeugd ont- toeten respectievelijk Typhoon 5 en 2 lit Hoogwoud. Alle spelers worden ver- ocht uiterlijk 14.00 uur aanwezig te zijn verband met het opzetten van de fels. voor ZDH zeer verdiend. Gamma 2 had vrijwel de gehele tweede helft een voor sprong op KSMT. In de laatste minuut of liever in de laatste tien seconden, kreeg KSMT een vrije schop mee voor het doel van Gamma. Enkele Gamma spelers trachten door vlak voor de bal te gaan staan de tijd zeer begrijpelijk te rekken. Vergeten werd echter een ge heel vrijstaande man voor het Gamma doel. Een KSMT speler zag de vrij staande Wim Westdorp wel staan, bedacht zich niet en tikte twee secon den voor tijd de bal achter de Gamma keeper en bracht de stand verdiend op 3—3. Deze voorgaande woorden kon den eigenlijk ook wel opgaan voor Datsun 2 tegen Question. Laatstge noemde ploeg kwam voor met 1—0 door een van richting veranderende bal die de Datsun keeper kansloos liet. Erwin Kleinveld schoot na aangeven van Willem Brons keihard in en de stand was weer gelijk. Theo Legierse en Jaap Kranenburg lieten Question uitlopen naar 3—1In deze fase van de wedstrijd was de partij gelijk opgaand en dus het was op zich niet onterecht dat Datsun 2, via doelpunten van Peter Kikkert en Gerrit Vlaming, de stand gelijk bracht. De wedstrijd leek zo te eindigen maar een paar seconden voor tijd liet de Datsun keeper een bal door zijn handen rollen en tot ontsteltenis van Datsun en tot verbazing van Question en toen ging de overwinning alsnog naar Question. Lift Gamma won met 4—0 van Oosterend 2 een uitslag waar Oosterend 2 op zich niet ontevreden mee hoeft te zijn. Dubbeldik zit in de lift werd er afgelopen weken door ons geschreven en datzelf de geldt voor Mantje. Deze ploeg verloor de laatste vier wedstrijden niet meer en vorige week moest Dubbeldik ook buigen. De topper van afgelopen week in de tweede klasse, De Koogel tegen Mantje 2, is een spannende en sportieve wed strijd geworden. Beide teams horen qua spel in tactisch en technisch opzicht zonder meer bovenaan in deze klasse. De Koogel was de eerste tien minuten van de wedstrijd wat aanvallender dan Mantje, dat eerst de zaken eens rustig bekeek. Daarna was het de koploper die het spel naar zich toetrok wat halver wege de eerste helft in een doelpunt van Hans van Sloten resulteerde. Genoem de speler was de gevaarlijkste man van het veld en liet zien dat hij steeds makkelijk kan scoren. Voor het tweede doelpunt was wel een fout van een Koger verdediger nodig, die de bal on nodig verspeelde op een ongelukkig ogenblik: er stond geen eigep verde diger meer achter hem. Hans van Sloten scoorde dus ook 2—0. Laat in de eerste helft had De Koogel kunnen scoren maar Wim van Veen miste twee keer. Toch drong De Koogel wat meer aan en uit een goede combinatie tussen Koen Zijm en Leenden Eelman kon de laatste zijn team op 2—1 brengen. Vrije schop Even later was het Jan Hein Studulski die uit een vrije schop De Koogel op 2—2 bracht. Deze gelijke stand was echter van korte duur want A. de Veij bracht Mantje in dezelfde minuut weer op voorsprong. Nu ging het snel. In korte tijd liep Mantje uit naar 5—2. De spanning kwam weer terug want, nadat Wim van Veen 5—3 had gescoord en Leendert Eelman via een knappe lob over de overigens goed keepende Man tje doelverdediger de stand op 5—4 had gebracht, begon De Koogel met nog vijf minuten te spelen stevig door te druk ken en Mantje had nog alle moeite om niet nog een treffer tegen te krijgen. In de laatste minuut ging zelfs De Koogel keeper Bernard Ypenburg mee naar vo ren om alsnog een gelijkmaker af te dwingen. Dit lukte niet en balverlies zorgde er voor dat de eindstand op 6—4 werd bepaald. Een verdiende overwin ning voor Mantje 2. Dit team met veel routine maakt opvallend weinig fouten, speelt gedisiplineerd zaalvoetbal en heeft een paar spelers die makkelijk scoren. Opening De Koogel daarentegen had deze wedstrijd tegen een stug verdedigend team moeite om een opening te vinden en er werd ook nogal slordig gespeeld. Ook kwamen er persoonlijke fouten voor wat doelpunten kostte. De onder linge wedstrijd tussen Nioz 1 en Nioz 2 was ook een interessante ontmoeting. Nioz 1 na al gauw de leiding en Nioz 2 had een penalty nodig wegens hands om weer op gelijke hoogte te komen. De wedstrijd was rommelig maar de span ning vergoedde veel. Nioz 1 was ook sterker dan het tweede team maar de aanvallen liepen dood op het uitsteken de keeperswerk van de doelverdediger van Nioz 2. Uiteindelijk nam Nioz 2 een 2—1 voorsprong en dat was ook de eindstand. Nioz 1 had meer verdiend dan deze nederlaag. PH Hotel trad aan tegen Gamma 4 zonder wissels. In de eerste tien minu ten van de wedstrijd was Gamma 4 sterker wat resulteerde in een doelpunt van Hans Bakker. Arco Eelman bracht PH Hotel op 1 1. Hierna werd PH Hotel duidelijk sterker dan Gamma en na een misverstand in de Gamma defensie kon eerstgenoemde ploeg scoren. We derom was het Arco Eelman die 3—1 maakte en Hans Bakker bracht Gamma terug in de wedstrijd door 3—2 te scoren. Keeper Ondanks het vaak uitstekende keep- werk van Gamma doelverdediger Johan Bokma werd de eindstand bepaald op 5—2. De Texelse Boys dames 2 traden afgelopen week aan tegen de KSMT dames. Texelse Boys heeft enkele spe lers in de gelederen die al vaker zaal voetbal hebben gespeeld en dat is duidelijk te merken in het spel. Goede combinaties leverden veel doelpunten op De KSMT dames speelden echter ook verdienstelijk. De eindstand werd bepaald op 12—4 in het voordeel van Texelse Boys. Veel inzet In de derde klasse afgelopen week drie wedstrijden. Door het verlies van Rab 2 en Datsun 4 is Question 3 en Slufterhoek de belangrijkste titelkandi daten geworden. Rab 2 verloor met 2—1 van KSMT 3 en de uitslag doet vermoeden dat het hier om een span nende wedstrijd ging. Piet Douma scoorde twee keer voor KSMTterwijl Rab 2 daar alleen een doelpunt van Arend Nijkamp tegenover kon stellen. Datsun 4 verloor van een weer met zeer veel inzet spelend Verenigde Schilders met 3-2. Oosterend 6 had weinig moeite met scoren tegen De Koog, de einduitslag was 6—2 in het voordeel van Uosterend. Nuts-Dubbeldik 1 won van Datsun. Gesteld kan worden dat Nuts-Dubbeldik beter voetbalde maar dat Datsun vaak pech had met het verzilveren van de kansen. Driemaal werd er op rij tegen de paal of lat geschoten. Nuts-Dubbeldik won met 2—1. Nuts-Dubbeldik 2 had ook pech, vrijwel de hele wedstrijd sterker dan de tegenstander Verenigde Schilders maar kort voor het einde van de wedstrijd scoorde Yvo van Heer- waarde de enige en beslissende treffer voor de Verenigde Schilders. NMS won van Oosterend met 3—0. In een span nende ontmoeting tussen Rentenaar en de Zeven provinciën trok de Zeven Provinciën met 2 1 aan het langste eind door doelpunten van R. Eerkens en M. Roeper, terwijl Rentenaar daar maar één tegentreffer (M. Brouwer) tegen over kon stellen. Ratronics 2 won met gemak van Sluiter O.S. met 11 1 door maar liefst vier doelpunten van E. Klippel en drie van Jeffrey Androg. Hoofdklasse: Oosterend 2-Gamma 0—4 Dubbeldik-Mantje 2—3 Gamma 2-KSMT 3—3 Datsun 2-Question 3—4 A O 2000-Oosterend 2—1 Datsun-ZDH 2—4 Tweede klasse: Nioz2-Nioz1 2—1 Oosterend 5-Oosterend 4 11—3 Mantje 2-De Koogel 6—4 A O 2000 2-KSMT 3 1-4 Gamma 4-PH Hotel 2—5 Derde klasse: Derde klasse: KSMT 3-Rab 2 2-1 Datsun 4-Ver. Schilders 2—3 Oosterend 6- De Koog 6—2 Junioren: Ratronics-SOS 11-1 Nuts 2-Ver. Schilders 0-1 Nuts 1-Datsun 2-1 NMS-Oosterend 3-0 Rentenaar-Zeven Provinciën 1-2 Dames: KSMT-Tex.Boys2 NJ Woensdag 9 februari: 17.30 u. Swarte Schaep-Graaf spuiterij 18.00 u. Zeeaas Veldman-Citroën 18.35 u. Rab 2-Datsun 4 19.30 u. KSMT-Oosterend 20.20 u. De Mok-Gempo 21.15 u. Dubbeldik 2-Texel Veteranen 22.05 u. Mantje-Gamma Zaaldienst: A O 2000 Donderdag 10 februari: 18.00 u. ZDH-Buro Eelman 18.35 u. ZDH 2-Jelleboog 19.30 u. Texelse Boys 2-Nioz 2 20.20 u. Dubbeldik 3-Oosterend 3 21.15 u. Texelse Boys-Oosterend 5 22.05 u. Oosterend 2-A O 2000 Zaaldienst: Gamma vrijdag 11 februari 17.30 u. Ratronics-Alkema 18.00 u. Bremakker-Cafeetje 18.35 u. Gamma 3-Question 2 19.30 u. Rab-Datsun 3 20.20 u. Dubbeldik-Datsun 2 21.15 u. ZDH-Gamma 2 22.05 u. Datsun-Question Zaaldienst: Oosterend. Voor de jaarlijkse plaatselijke kam pioenschappen bowlen hadden zich 14 dames en 25 heren aangemeld. Dat was voor de organisatoren een kleine tegen valler. Uitgesproken favorieten waren misschien niet direct aanwijsbaar, al hoewel er toch enige dames en heren bowlers met ,,stip notering" rondliepen. Zaterdagmorgen werd in De Koogel om elf uur met de eerste serie van zes games single gestart. In de single serie vielen gelijk al de klappen en ver rassingen. Peter Huisman begon met 'n game van 227 en Karin Zijm startte met een 219 game. Naar later bleek de hoogste games die voor een prijs in aanmerking kwamen. De favorieten bleven toch iets achter, uitgezonderd Kees Keijzer, met een serie van 1042, maar de grootste sen satie was de knaller van Wim Koorn, deze haalde een serie van 1086, gevolgd door Henk Plaatsman met 1073, goed voor respectievelijk een tweede en derde plaats in de single serie. Bij de Het koppel Jaap en Theo Witte behaalde opnieuw de hoogste score, 6960 punten, op de clubavond van de klaverjasclub. Hierdoor werd de voor sprong vergroot in beide klassementen. Tweede werden F. Witte en R. Klein veld met 6936 punten. Zij staan vierde in de tweede periode en klommen in de totaalstand naar een achttiende plaats. Het echtpaar J. Spaans behaalde 6747 punten en staat nu derde in de totaal stand. Ze hebben met nog twee partijen te spelen (met slechts 500 punten achter op J. en Th Witte) ook nog kans op de tweede periodetitel. P. Hartog en H. Snoek scoorden een totaal van 6700 punten en W. Bakker en P. van de Molen kwamen met 6656 punten ook weer goed voor de dag. Zij behaalden dan ook hun tweede plaats in de totaal stand terwijl hun achterstand in de tweede periode waarschijnlijk net te groot geworden is om nog gevaarlijk te kunnen worden. Stand tweede periode: J. en Th. Witte 58068 23 Echtp. J. Spaans 57570 14 W. Bakker-P. van de Molen 56534 20 F. Witte-R. Kleinveld-56448 24 A. Dijker-N. Koomen 55774 23 Totaalstand na 72 partijen: J. en Th. Witte W.Bakker-P. v.d. Molen Echtp. J. Spaans Echtp. P. v.Heerwaarden Echtp. F. Veeger Boogaard-v. Heerwaarden A.Dijker-N. Koomen G.Douma-M. Witte Echtp.J. v.Heerwaarden C.Zijm-J. Koomen 117378 43 116365 42 114905 28 114877 29 114039 40 113748 34 113718 40 112094 26 112052 37 111399 32 dames single lagen de kaarten iets anders, daar was Loes Zutphen met 1038 de beste met op haar hielen Anneriet Keijzer met een serie van 1004. Op zondag waren de doubles aan de beurt, waardoor het klassement met plaatsing voor de finale nog steeds ge wijzigd kon worden. Peter Huisman sterk in de singles (1140) kon zijn draai niet vinden en moest inleveren aan Kees Keijzer die er duidelijk zin in had met een score van 209, 214, 204, 185 totaal 812. Hans List begon ijzersterk met 211 en 213 maar viel terug naar 119 en 147. Klaas Veldman met 759 en Rob Beum- kes met 743 zagen hun kans voor een finaleplaats. Bij de dames was het Mieke Flens met 657 die zich ten koste van Nanda Mets met 651 een plaats in de finale bowlde. Er werd in de dames doubles slechts één game boven de 200 gegooid, alleen Anneriet Keijzer met 208 zorgde hiervoor. Rekenwerk Na het rekenwerk van de wedstrijd organisatoren werden de zes beste dames en heren opgeroepen voor het spelen van zes games finale. In de damesfinale werd de strijd gestreden tussen Loes Zutphen en Anneriet Keij zer, waarbij het tot en met de laatste game onzeker was, wie kampioene werd. Zelfs een game van 254 voor Loes Zutphen mocht niet baten. Ook de strijd tussen de andere dames was het kijken meer dan waard. De heren finale was ook een bijzonder spannende aan gelegenheid. Een gevecht tussen Henk Plaatsman en Rob Beumkes waarbij de heren elkaar niets wensten toe te geven en Kees Keijzer die de hete adem in zijn nek hiervan voelde, kwam los. Keijzer zorgde voor ruimte op zijn achter volgers. Op de laatste bal kwam het aan en het was werkelijk spannend voor het publiek om deze finale te bekijken. Zondagavond werden na twee dagen bowlingstrijd de prijzen uitgereikt aan de volgende personen: Singles dames: 1. Loes Zutphen 1038, 2. Anneriet Keijzer 1004, 3. Karin Zijm 984. Singles heren: 1. Peter Huisman 1140; 2. Wim Koorn 1086; 3 Henk PLaatsman 1073. Hoogste game: Karin Zijm 210 en Peter Huisman 227, Doubles dames: 1. Anneriet Keijzer en Mieke Flens 1360; 2. Anja Zijm en Karin Zijm 1303; 3. Loes Zutphen en Marja Eelman 1287. Doubles heren: 1. Kees Keijzer en Wop Rienks 1507;2. Rob Beumkes en Peter Huisman 1380; 3. Klaas Veldman en Ton Witte 1368. All events dames: 1. Anneriet Keijzer 2691; 2. Loes Zutphen 2683; 3. Karin Zijm 2661; 4. Anja Zijm 2585; 5. Marja Eelman 2522; 6. Mieke Flens 2436. All events heren: 1Kees Keijzer 2850; 2. Rob Beumkes 2815; 3. Henk Plaats man 2755; 4. Klaas Veldman 2705; 5. Peter Huisman 2670; 6 Wim Koorn 2639. De Bowling Bond Texel kan met plezier terugkijken op een sportief, geslaagd bowlingkampioenschap 1983. Afgelopen zondag speelde de MST dames tegen JHC 3. Al gauw bleek dat MST sterker was. Het scoren verliep vlot, zodat de ruststand 7—2 werd. In de tweede helft werd er wat feller gespeeld. De wed strijd dreigde zo nu en dan uit de hand te lopen omdat er veel toegelaten werd. Er waren veel kansen voor MST die jam mer genoeg niet allemaal benut werden. De wedstrijd verliep verder sportief. De eindstand werd 9—4 in het voordeel van MST. De meisjes adspiranten hebben ver loren van het goed handbal spelende ZAP. In de eerste helft kon de MST achterstand nog beperkt blijven tot 4— 1 maar in de tweede helft begin ZAP beter te spelen en had MST veel pech. De doelpunten waren volgens MST nogal omstreden maar ze telden wel. De eindstand was 10 1 voor ZAP. De dames junioren MST hebben in een uitermate spannende wedstrijd met 4—3 verloren van Tonegido. De ruststand was 1 1 dus dat werd span nend in de tweede helft. De verdediging van MST zat prima in elkaar en de keepster presteerde ook optimaal wat tot gevolg had dat MST de leiding nam met 3—1. Toch wist Tonegido terug te komen, door lang over te spelen zodat er toch gaten in de verdediging kwa men. In de laatste minuut wist Tonegido het winnende doelpunt te scoren. Eind stand 4—3 voor Tonegido. Met veel publieke steun heeft het herenteam van MST een overwinning geboekt op LSVV. De eerste helft ging aardig gelijk op maar LSVV was wat accurater in het afmaken van een aanval zodat de ruststand 12 10 in het voor deel van LSW was. In de tweede helft ging het niet veel beter voor MST want LSW liep als maar verder uit. Het werd 16—11 en MST begon in te zien dat er wat aan gedaan moest worden.Onder luide instemming van het publiek kroop MST langzaam dichterbij en nam zelfs een voorsprong. LSVV sputterde tegen maar MST was niet meer te stoppen. Zodat de eindstand van 22—19 voor MST op het scorebord verscheen. Vrijdag 11 februari start onder leiding van de heer Nolten de eerste van een tweetal cursussen ter verbetering van de spelregelkennis bij de eilandcompetitie volleyballen. De heer Nolten is voorzitter van het district Noordholland noord van de Nevobo en houdt zich verder speciaal bezig met recreatief volleybal. Speciaal voor deze tak heeft hij een eigen bewerking gemaakt van het spelregle- ment, dat dan ook op de cursussen verkrijgbaar is. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Vrijdag begint in De Schakel om 19.30 uur de eerste theorie-avond, terwijl zaterdag vanaf 9 uur in de Beatrixzaal de praktische toepassing volgt. Vijfentwin tig deelnemers en deelneemsters heb ben zich voor deze eerste cursus inge schreven, de overige 40 beginnen vrij dag 25 februari. Volleyballers die zich nog niet hebben opgegeven kunnen dit nog doen: dins dagavond bij de wedstrijdleiding, vrijdag aan de zaal of telefonisch 02220-4802. Het verhaal heeft geen plaatsbepaling die te maken heeft met de werkelijkheid waarin wij nu leven, noch speelt het in een bepaalde tijd. Het is een bedacht verhaal met een geheel eigen sfeer. Hes, (Gerard Thoolen) de hoofdpersoon van de film is tegen de veertig. Hij is „sociaal regelaar" op een groot kan toor. Het kantoor is een overheids instantie, waar alles wat met hulpver lening te maken heeft is ondergebracht. Het is een mierenhoop waar niet alleen de sociale dienst is ondergebracht maar waar ook rechters, brandweermannen, verpleegsters en nonnen rondlopen. Hes is een doorgewinterde ambtenaar. De meest tergende gevallen zijn voor hem routine geworden en professioneel cynisme is zijn enige verweer tegen de ellende waarmee hij dag in dag uit geconfronteerd wordt. Hes, bekend met alle kneepjes van de bureaucratie maakt een stagiaire (Hans van Tongeren) weg wijs waardoor we kennis maken met de gevallen die door Hes behandeld wor den. Pas wanneer de man in kwestie geconfronteerd raakt met een deernis wekkend meisje dat levenslang volstrekt verwaarloosd, onopgevoed, analfabeet en als een uitgestoten dier aan het lot overgelaten blijkt te zijn, vlamt er iets op in de man. Hij raakt in verwarring, probeert de jonge vrouw te redden door het schijnbaar hopeloze gevecht aan te gaan tegen haar verwilderde toestand, ontstaan in de kast waar ze zo'n veertien jaar moet hebben geleefd en wordt in zijn houding onherkenbaar. De psychia ter die zijn eigen patiënt ziet. Hij verliest de strijd tegen de bureaucratie die hij zelf ooit hielp opbouwen en hanteerde. De sfeer in de film is vaak fascinerend; de locaties voeren een bizarre sfeer aan en er wordt ijzersterk geacteerd. Dat allemaal gevoegd bij het feit dat regis seur Orlow Seunke ook doorging voor de auteur en geestelijk vader van het artistieke produkt veroorzaakte jubel en zelfs een roes door (iet winnen van de Gouden Leeuw in Venetië en tevens bekroond met de persprijs. „De smaak van water" is donderdag te zien in de serie Filmganger; 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5