Dakota, Harvards en Grasshoppers komen INeer vliegshow „Class of 1984" I U I IITIIMILV1 MST handbalstanden 4 {ekerprogramma nlandcompetitie Tevoko tegen koploper MST-programma Nieuwe trainer voor ZDH Finale van biljart kampioenschappen Uitslagen eilandcompetitie Training ZDH Zwemclub naar Enkhuizen Nieuwe wedstrijd leider cat-rondje Texel iAG 4 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 zaterdag 13 augustus wordt op het vliegveld Texel een vliegfeest gehouden zijn minst het vorige luchtvaartspektakel, het vliegfeest dat in 1980 werd iden ter ere van het 50-jarig bestaan van het vliegveld, moet evenaren, imeester Ed de Bruijn is al maanden bezig met de programmering van de show seft al indrukwekkende toezeggingen binnen. Evenals de vorige keer zal de lagmorgen benut kunnen worden voor het bezichtigen van alle deelnemende illen die dan langs de start- en landingsbaan staan opgesteld en 's middags 14.00 uur zullen de deelnemers in de lucht laten zien wat ze met hun toestel sn presteren. idee om weer een vliegfeest te m is eigenlijk meteen al geboren it succes van de presentatie in Achtduizend betalende bezoekers geveer 4.000 kinderen die gratis binnen' mochten maakten het eeuwfeest al tot een succes, maar mstens even groot belang waren ithousiaste reacties van de tiental- lelnemers. d de Bruijn zegt het vliegfeest te amseren „om aan de weg te timme- I Een goed georganiseerd lucht- jgebeuren is reklame voor het vlieg- n indirect voor Texel, waarbij als istigheid mag gelden dat vliegers ede ervaringen op het eiland graag lens terugkomen. k in de vliegerij slaat de economi- recessie toe. Alleen al om een vast jenpotentieel te houden is het vol- De Bruijn noodzakelijk dat men als eld eens iets extra's doet. Andere elden zien deze noodzaak ook, Lelystad en Hilversum houden dit bok een 'vliegtuigdag'. het vliegfeest op 13 augustus jt wil De Bruijn over drie jaar weer dergelijke show organiseren. Zijn •ing is dat men door dergelijke lementen goede contacten krijgt, die ganisatie steeds eenvoudiger ma- „Als je tien jaar wacht zitten er anderen die over deelname van vliegtuigen moeten beslissen". rgemeester Engelvaart die de ver ding moet afgeven heeft zich in ;ipe akkoord verklaard mits de show hetzelfde kaliber is als de vorige, jetekentgeen luidruchtige F 16's of 'kisten' maar wat formaat, ge luidsvolume e.d. betreft dezelfde toe stellen die gewoonlijk op Texel landen of daar kunnen landen. De praktijk heeft overigens bewezen dat grotere kisten dikwijls minder lawaai maken dan de kleine toestellen. Hoewel de kosten van een vliegshow volgens De Bruijn mee vallen, vaak zijn de deelnemers tevreden met vergoeding van de brandstofkosten en het betalen van het verblijf, moet wel entree worden geheven. Een precies bedrag is nog niet bekend omdat dit mede afhangt van sponsoring Men krijgt voor het entreegeld dus niet alleen een vliegshow maar ook toegang tot de 'static show'. Dan kunnen alle toestellen van dichtbij worden bekeken. Rook Een, klapper van het vliegfeest wordt ongetwijfeld een optreden van een Fokker Friendship met 'rookshow'. De Fokker van de Luchtmacht heeft met dit programma, waarbijsneeuwwitterook uit de motoren komt, al diverse eerste prijzen gewonnen op internationale vliegshows. Een oude bekende is het Helicopter- team 'Grasshoppers' dat met vier 'Alouette III' heli's een demonstratie formatievliegen en stunten zal geven. Ook is er alle kans op dat een Dakota (wederom) Texel zal aandoen. Deze taaie DC 3 vliegt niet meer onder rrAlsje rookt ben je niet gezien" is een reclameleus die in het geval van het Fokker Friendship optreden op het vliegfeest niet helemaal juist zal blijken te zijn. Het stuntteam Grasshoppers komt met vier helicopters voor een tweede maal naar Texel. Hollandse 'vlag' en bij de eerste para- boogie werd dan ook gebruik gemaakt van een Engels toestel. Onlangs werd echter de Dutch Dakota Association opgericht, een club die ijvert om weer Hollandse Dakota's in de lucht te bren gen met behulp van donateurs die als beloning een keer per jaar mogen meevliegen. Het ziet er naar uit dat de club binnenkort een Dakota koopt en als dat gebeurt, zal dit toestel, na een grondige opknapbeurt, tijdens het vlieg feest aan de landelijke pers worden gepresenteerd. Fokker Four Evenmin onbekend is het Fokker Four demonstratieteam dat vorig jaar een oefenweek boven Texel hield. Rijkswa terstaat is present met het 'Maritime Patrol' vliegtuig voor opsporing van zeevervuilers. Deze Cessna 404, propvol elektronische apparatuur waaronder 'remote sensing' is onlangs in gebruik genomen. Bijna ludiek maar door de Rijkslucht vaartdienst nog tot vliegtuig gerekend zijn de 'ultralights' waarvan op het vlieg feest minstens vier verschillende model len aanwezig zullen zijn. Het betreft hier 'vliegende voorwerpen' die meestal uit niets anders bestaan dan een stuk zeildoek, een licht aluminium frame met een stoeltje en uiteraard een klein motortje met propellor. Momenteel vlie gen in Nederland maar enkele tientallen van deze 'ultralights', die alleen de lucht inkunnen bij weinig wind. Korte baan De Stichting VIEK, afkorting van 'Vliegen is een kunst', zorgt voor het nodige stuntwerk met een oude twee dekker 'Pitts Special' en een Franse 'Captien' De firma Travel Air komt metb een 'Twin Otter'. Dit toestel heeft vooral in de derde wereld naam gemaakt omdat de kist een hele korte landings baan nodig heeft en daardoor op zeer primitieve vliegvelden terecht kan. Ook een sproeivliegtiuig zal een demonstra tie geven en medewerking is eveneens toegezegd door KLM helicopters die nog niet bekend hebben gemaakt welk toestel ze zullen presenteren. Een meettoestel van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Laboratorium, 'Swearingen Metro', zal laag overvlie gen en natuurlijk zullen de zweefvlieg- club Texel en het paracentrum acte de presence geven. Weerzien Oudere luchtvaartliefhebbers zullen mogelijk veel plezier beleven aan het weerzien van de Harvards. Deze toestel len vlogen twintig jaar geleden nog regelmatig boven het eiland met ge kleurde luchtzakken op sleeptouw die dienden als doel voor marinegeschut. Drie Harvards zullen een formatievlucht uitvoeren. Dit zijn de programma-onderdelen die contractueel rond zijn. Op nog niet alle aanvragen om medewerking is een reactie binnengekomen en Ed de Bruijn is nog in onderhandeling met enkele buitenlandse 'acts'. Eén daarvan kan helaas niet doorgaan en dat was het optreden van een demonstratieteam uit Jordanië Dit team komt deze zomer naar Europa maar vertrekt eind juli weer naar de thuisbasis. Veertien dagen wachten op Texel vonden ze net even te gek", aldus De Bruijn, die zegt voor de zomer nog wel een andere klapper te zullen regelen. .10 erdag 5 maart: d A, mannen: u.: Molenkoog-Gemeente +6) Timmers bakk. .50 u.: Timmers Bakk.-Verfbus 18) Molenkoog u.: Teisbureau-Kobeko 3) Verfbus .30 u Teso-Versluis h. 6) Kobeko .50 u. Westerlaken 3)-Time out Versluis h. .10 u Gamma I 9)-v. Wijngaarden Time out Veld B, vrouwen en mannen: .30 u Expert-Jailteam 21 Boetiek 22 .50 u Boetiek 22-Hema 15) Expert -10 u.Koffieshop 6)-12 Balcken Hema ,30 u PEN +31-DGM Bremakker .50 u Bremakker-RWS 15) DGM Veld C, vrouwen: .30 u Casino-Firstlady Mantje •50 u Smash 2 12)-Mantje Casino .10 u.: Cafeetje-Molenkoog 3) Smash 2 .30 u Smash jeugd 15)-Nokanto Cafeetje .50 u.: Rog SVC-Gyvo B A +9) Smash jeugd .10 u.: Gr. Slock-Antiekhuisje 15) Rog SVC De teams die in deze tweede ronde nnen spelen zaterdagavond door tot ter om 22.10 uur bij de mannen en de luwen finalewedstrijden worden ge- seld. De wedstrijden duren 19 minu- 1, er wordt niet gewisseld van helft, tie-outs zijn niet toegestaan, wissels |^s zaterdag speelt het eerste heren- am de zeer belangrijke wedstrijd tegen |j(oploper in de promotieklasse: VVM li De voorsprong van de ploeg uit onnickendam bedraagt momenteel 7 inten, een vrijwel onoverbrugbare )of met nog 4 wedstrijden te gaan. !n eventuele overwinning is dus te tengrijker voor het handhaven van de Be plaats, welke momenteel stevig Ndt belaagd door Schorpioen. Deze teg pakte j.l. zaterdag 1 punt van de Voper De Texelse herenploeg rekent ■reel publieke steun! Vrijdag 4 maart: Basketbal: Sportlaan, Den Helder, 19.00 uur: Marels-Polisport (m.jun.). Zaterdag 5 maart: Volleybal: Joco, Den Helder: Braaf Seahawks5-Tevoko2 (h), 16.15 u. ,,Ons Genoegen": Tevoko 3-Juvoc 4 (h), 13.45 uur Tevoko 1-Juvoc 1 (d), 13.45 uur Tevoko 3-Br. Seahawks3 (d), 13.45 uur Tevoko 1-VVM '63 (h), 15.15 uur Tevoko 2-Noordhop 1 (d), 15.15 uur Smash '68-WSOV1, 15.15 uur Basketbal, Sportlaan, Den Helder: Mareis-Hoppers (j.jun.), 12.00 uur Zondag 6 maart: Basketbal, Sportlaan, Den Helder: Zodiac-Marels (h), 19.00 uur Koninghal, Den Burg: Mareis (m.jun.)-Marmag, 15.30 uur Handbal: Sportlaan, Den Helder: Watervogels-MST (m.ad.) 11.45 uur Zuiderzeehal, Wieringerwerf: Olympia 2-MST (d.jun.), 12.15 uur Hoornse vaart, Alkmaar: Huiswaard 1-MST (h.), 15.15 uur Maandag 7 maart: Sporthal, Sportlaan, Den Helder: Tevoko-WSOV (j.ad.), 18.45 uur Na drie jaar de Hoornder voetbalcory- feëen getraind te hebben gaat Hans Steen naar Petten. Zijn plaats wordt volgend seizoen overgenomen door Piet van Vliet. De nieuwe trainer is op De Mok gelegerd. Op de onlangs gehouden jaarverga dering van ZDH zijn Arie Kikkert en Jan Commandeur in het bestuur gekozen. Zondag zijn de finales van de Texelse biljartkampioenschappen. Zowel de dames als de heren zullen in alle klassen plus het driebanden, strijden om de hoogste eer. De finales worden ge speeld in „Loodsmanswelvaren" in Den Hoorn, aanvang 14.00 uur. Publiek is hierbij uiteraard van harte welkom. De finales zijn de moeite waard want in de meeste klassen belooft het een spannende strijd te worden. De prijsuitreiking wordt in het einde van de middag verwacht. Standen per 27 februari 1983: Heren: ZAP 1 Olympia 1 Huiswaard 1 Kr. T. 2 CSV 3 MST LSVV2 Koedijk 2 Dames: BKC WGW 2 Dosko 2 Watervogels 2 MST JHC 3 Zw. K. Zeemacht 1 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 11 12 11 12 12 23 20 15 15 10 7 5 1 22 20 18 8 8 6 6 6 Mannen: Graaf Spuiterij-Gemeente 1 1 RSG-PH Hotel 2-0 Amro-Cors Polis 1 1 Smash 1-Reisbureau 0—2 Kobeko-Molenkoog 1 1 Smash 3-Time out 1—1 Poedelprijs-Mengsmering 1 1 Vredelust-Versluis haarden 0—2 Verfbus-Westerlaken 1 1 Vrouwen: Gyvob a-WGD 0—2 Mantje-Vopoda NCM 2—0 Graaf spuiterij-Skil 0—2 Rog SVC-12 Balcken 1 1 5-sprong-Ass. Bremer 1 1 Smash 2-VW Audi 2-0 Taxi Smidt-Jailteam 0—2 Garage Kikkert-Bremakker 2—0 Molenkoog-Nokanto '77 2 —0 PROGRAMMA EILANDCOMPETITIE Dinsdag 8 maart: Veld A, mannen: 18.30 u.: Pado-Versluis h. RWS 19.05 u.: RWS-PH Hotel Graaf sp. 19.45 u.: Smash 3-Graafsp. PH Hotel 20.25 u.: Question-Bravura Teso 21.05 u.: Teso-Time out Question 21.45 u.: Berenkuip-Bremakker Timmers bakk. 22.25 u.: Timmers bakk.-Krim Berenkuip Veld B, vrouwen en mannen: 18.30 u.: Kuipkuil-Antiekhuisje CVI 19.05 u.: CVI-Vopoda NCM Antiekhuisje 19.45 u.: Lindeboom-Mantje Goënga 1 20.25 u.: Goënga 1-Deja vu Lindeboom 21.05 u.: Amro-Memo Cors polis 21.45 u.: Vredelust-Cors polis Memo 22.25 u.: Verfbus-Poedelprijs Vredelust Veld C, vrouwen: 18.30 u.: Boetiek 22-12 Balcken Firstlady 19.05 u.: Hema-Firstlady Fr. Zegel 19.45 u.: Fr. Zegel-VW Audi Hema 20.25u.: Smashjeugd-Ass. Bremer VW Audi 21.05 u.: Expert-Cafeetje Bremakker 21.45u.: Grooten Slock-Bremakker Cafeetje 22.25 u.: Garage Dros-Koffieshop Grooten Slock De training van ZDH-senioren is deze week op donderdagavond, in plaats van vrijdag. De aanvang is 19.00 uur. In het kader van de zwemvierkamp, gaat de zwemclub TX 71 zaterdag naar Enkhuizen. In het zwembad De Kwaker organiseert de Enkhuizer zwemvereni ging EZV deze keer de zwemvierkamp- wedstrijd. De Texelse zwemclub zal ondanks haar beperkte trainingsmoge lijkheden de tweede plaats in deze competitie met slechts drie punten achterstand op „De Stern" uit Mids- woud zeker proberen te verbeteren. De selectie wordt zaterdagmiddag om 13.30 uur bij zwembad Molenkoog ver wacht. De terugreis zal plaatsvinden met de boot van 20 35 uur. Tony van Oeveren is de nieuwe wed strijdleider voor het catamaranrondje om Texel dat op 18 juni wordt gehou den. Van Oeveren is in het verleden al betrokken geweest bij de organisatie en heeft in Scheveningen een zeilschool. Het is voor het eerst dat iemand van de vaste wal met de wedstrijdleiding wordt belast. In het verleden werd dit altijd gedaan door een lid van de Kustzeilveremging Westerslag. Van Oe veren wordt door het organisatiecomité echter een 'semi-Texelaar' genoemd omdat hij is getrouwd met de dochter van rondje-organisator Martin van der Wal. De wedstrijdleider heeft een belang rijke taak omdat hij alle zaken rond de wedstrijd zoals klassering, briefing en prijsuitreiking moet coördineren. Het eerste wat Van Oeveren heeft gedaan is het instellen van drie speciale commis sies die ieder een van de organisatie onderdelen voor hun rekening nemen. Zaterdag 18 juni is overdag vrij laat hoog water en daarom zal de start van het rondje voor het eerst 's middags plaats vinden: om 13.00 uur bij Paal 1/. Aan het vak van onderwijzer worden zware eisen gesteld, zo kan (bijna) elke leerkracht u bevestigen. Niet alleen dient er een hoeveelheid leerstof in de leerlingen 'gestampt' te worden maar ook is de gehoorzaamheid van de leerlingen niet meer wat het geweest is. Wat moet je nu doen als leraar als enkele punk-leerlingen je dag en nacht pesten, de klasgenoten molesteren, de lievelingsdieren van een collega doden, de meest onverschillige houding aanne men die je voor mogelijk houdt en tenslotte ook nog je echtgenote ver krachten. U gaat uw beklag maken bij de directeur? Of, u moedigt ze aan? Of u gaat naar de politie? Of u neemt het recht in eigen hand en maait ze één voor één uit elkaar? Regisseur Mark Lester presenteert in „The class of 1984" een stel jeugdige criminelen die de school slechts zien als basis van waaruit ze hun omgeving, terroriseren. Alleen de nieu we muziekleraar durft enig tegengas te geven en op hem richt zich dan alle agressie. De climax vindt plaats tijdens een schoolconcert, als de in het nauw gebrachte leraar in het uitgestorven schoolgebouw zijn ontspoorde pupillen te grazen neemt. „Class of 1984" is te zien van vrijdag tot en met maandag en is goedgekeurd voor personen vanaf 16 jaar. Waarschu wing: vele van de in de film voorko mende beelden zijn van een zeer aangrij pend en schokkend karakter. Stones Twee middagvoorstellingen in City zijn gereserveerd voor de grootste rock en roll film van de laatste jaren. Onder de zeer toepasselijke titel „Time is on our side" (de tijd staat aan onze kant) wordt een blik gegund rondom en in het Rolling Stones-circus tijdens de Ameri kaanse toernee vorig jaar. De Stones deden vorig jaar juni, met drie optredens in het Fyenoord-stadion, ook ons land aan en de film kan als aanvulling gelden voor deze concerten. Men krijgt een idee wat er zich achter de schermen en het podium afspeelt en degenen die niet in 'De Kuip' waren, kunnen kennis maken met de methoden waarvan de vijf 'godfathers' van de popmuziek zich heden ten dage bedienen. Twee concerten zijn het uitgangspunt van de film, gemaakt door Hall Asby: een optreden in het Sun Devil stadion in Phoenix, Arizona en in het Meadowland Stadion in New Yersey. Asby maakte gebruik van vijftien cameramensen met wie hij via telefoonlijnen in contact stond. Een zestiende camera cirkelde in een helicopter boven de stadions en dat leverde een rolprent propvol muziek en show op. De muziek van De Stones werd van een aanvankelijk onbegrepen en infe rieur genoemde muziekuiting een com municatiemiddel van een zeer brede generatie 'Time on our side' laat zien dat ze in deze rol nog niet zijn uitge speeld. Mocht de vaderlandse pers in Rotterdam alleen de eerste vijf minuten van de concerten vastleggen omdat anders duidelijk werd dat de schmink van de heren Stones niet 'zweetvast' was, Asby toont de eerste klanken maar ook de laatste toegift. Zaterdag- en zondagmiddag, aanvang 14.30 uur. De entree is acht gulden. Toegang alle leeftijden.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7