"f3 J Overnachten op de sloep voor opgave autocross Voetbalvooruitzichten i uitgeschakeld voor schaaktitel foetbalprogramma Veteranentoernooi zaalvoetbal Tafeltennis voor Tevoko krijgt klop Bekerwinnaars volleybal senioren Openings wandeltocht Vereniging voor liefhebbers van Duitse herders Diploma's en marathon bij zwemclub Winst voor En Passant II Uitslagen eilandcompetitie JDAG 11 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 13 ZDH Het eerste van ZDH krijgt zondag Schoorl op bezoek. Dat kan een span nend duel worden, want beide ploegen hebben nog een kans op de periode- titel. ZDH 2 blijft op Texel en speelt om 12.00 uur tegen het tweede van Texelse Boys. Als in deze derby de volle winst wordt gehaald, houdt ZDH een kans op de eerste plaats in de com petitie, want de koploper heeft afge lopen zondag verloren. r van Lare creëerde tegen Joop Rommets sterke dreigingen maar kon zijn schaakpartij S.V. Texel h niet winnen. inus Vittali werd dinsdagavond een nederlaag tegen Jaap Dros litief uitgeschakeld in de strijd het schaakkampioenschap van |l Passant. De enige achtervolger Dros, zij het op ruime afstand, is |l nog Joop Rommets, die deze ik een wat moeizame zege op k van Lare boekte, ie partijen tussen Dros en Vittali zijn harde confrontaties en ook dit laat- treffen vormde daar geen uitzonde- op. Dros opende voor het eerst in ieizoen met de damepion, maar kon Ide opening toch niet op veel voor bogen. De vlam sloeg in de pan Dros een pionnenstorm op ili's koningsveste begon. Deze ver- ligde zich echter met kennis van n. De anti-climax kwam nadat Vit- in een viertoreneindspel, dat be niet minder voor hem stond, een ile misgreep beging. Irank van Lare slaagde erin Joop nets te dwingen de rochade op te. en. Vervolgens creëerde hij sterke gingen in het centrum om tenslotte I spoor bijster te raken in de door pzelf opgeroepen complicaties. C. Bakker kwam tot een zuinige iise tegen Arjen Bakker, die zijn ipion van zo weinig waarde achtte, hij van een winstpoging afzag. H. ikman en A. Terpstra peinsden tot jernacht over een bord vol rken, waarbij Broekema steeds het te van het spel had. Dat is nog ids het geval in de afgebroken [ij, maar als Terpstra erin slaagt paarden te aktiveren, hoeft hij niet ierliezen Eerste nederlaag de B-groep leed F. van Tatenhove eerste nederlaag en wel tegen Wim ikman, die in de verwikkelingen en- pionnen bij elkaar grabbelde. Deze n tenslotte, ondanks lopers van lijke kleur, de doorslag. Gerard :elief liet in een riante stelling tegen 'cel Visser enige forse steken n. Hij haalde nog het afbreken, ir bij de hervatting zal Visser ver- idelijk weinig mededogen tonen. Uitslagen: A.: Arj. Bakker-A. C. Bakker 54 54 J. Dros-M. Vittali 1—0 H. Broekema-A. Terpstra afgebr. F. van Lare-J. Rommets 0—1 B: W. Pranger-R. Bakker 0—1 W. Hoekman-F. van Tatenhove 1 —0 O. van Loo-R. Daan 0—1 M. Visser-G. Zoetelief afgebr. M. Witte-J. van Heerwaarden 1—0 Zaterdagavond wordt in sporthal Ons Genoegen een zaalvoetbaltoernooi voor veteranen gehouden, georganiseerd door de zaalvoetbalvereniging van S.V. Texei. De aanvang is 18.00 uur en de deel nemende ploegen zijn: Poule A: Mantje, Datsun en Texel 1. Poule B: Texel 2, Kotterboys en Gamma. Dit jaarlijks terugkerend voetbalfestijn beloofd weer zeer spannend te worden daar de oudere zaalvoetballers (boven 33 jaar) voor elkaar vaak niet onder willen doen. Wie de uiteindelijke win naar zal worden is dan ook absoluut niet te voorspellen. De toegang is gratis. Het programma is als volgt: 18.00 uur: Gamma-Texel 2 18.30 uur: Mantje-Datsun 19.00 uur: Kotterboys-Gamma 19.30 uur: Texel 1-Mantje 20.00 uur: Texel 2-Kotterboys 20.30 uur: Datsun-Texel 1 21.10 uur: 3e poule a - b 21.40 uur: 2e poule A - B 22.10 uur: Ie poule A - B Prijsuitreiking direct na afloop van de finale in de kantine. Scheidsrechters zijn de heren B. Heerschap en R. Bakker. aterdag 12 maart 1983: Ifdeling Noordholland: C-SVO/Z, 14.30 uur Koog/Z-Schoorl, 15.00 uur tshorn-Cocksdorp/Z, 14.30 uur ervogels 4-SVO/Z 3, 14.30 uur 'unioren: iterend A1-HSCS A2, 14.45 uur macht B1 -Texel B1, 14.30 uur Boys BI-Succes B114.45 uur Koog B1-HCSC B3, 13.30 uur SC B4-0osterend B1, 14.30 uur iel C1 -Oosterend C1, 13.30 uur iksdorp C1-Tex Boys C113.15 uur iW C4-Texel C2, 14.30 uur sterend C2-Helder C4, 13.30 uur ■el C3-BKC C2, 14.45 uur "C3-Tex. Boys 02, 13.15 uur James: sterend-WGW, 14.45 uur ifleisjes: sterend-WGW, 13.30 uur s/W-Tex. Boys, 14.30 uur 'u pillen: kfdeling D: iKoog D1-Texel D1, 12.30 uur ■H 01-Texel D2, 14.00 uur fe'03-Oosterend Dl, 14.00 uur Boys D2-Oosterend D2, 14.00 uur Afdeling E: sterend El-Tex. Boys El, 12.30 uur _<elE2-CocksdorpE1, 13.00 uur Koog (m)-Tex. Boys (m), 11.30 uur Afdeling F: ZDH F1-Texel F1, 13.15uur Texel F4-Tex. Boys F1, 12.15 uur Oosterend F2-Texel F2, 12.30 uur Zondag 13 maart 1983: 4de klasse KNVB: Texel-Geelzwart, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Oosterend-Con Zelo, 14.30 uur ZDH-Schoorl, 14.30 uur De Koog-Andijk, 14.00 uur Tex. Boys-Berkhout, 14.00 uur Zwaagdijk 2-T exel 2, 11.00 uur Texel 3-SRC 3, 14.30 uur ZAP 3-Oosterend 2, 14.30 uur Texel 4-WGW 6, 12.00 uur Tex. Boys2-ZDH 2, 12.00 uur Schagen 3-Texel 5, 14.30 uur Junioren: Texel A1-Flevo Al, 11.00 uur Dames: DVC-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) DVC3-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) VlOS/W-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Samen reizen: Zondag 13 maart 1983: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Dames Cocksdorp, dames Tex. Boys 1 en dames Tex. Boys 2. Als er een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen, telefoon (02240) 12421. Het eerste speelt voor het eerst een competitiewedstrijd tegen het gepro moveerde Geelzwart, dat het tot nog toe in de 4de klasse erg goed doet. Vanuit een versterkte verdediging pro beren ze via de snelle buitenspelers tot scoren te komen. Het zal een hele toer worden om de punten te pakken. Het tweede gaat naar Zwaagdijk 2, waarvan thuis met 1—0 werd gewon nen, er moet een gelijk spel inzitten. Texel 3 en Texel 4 moeten thuis, resp. tegen SRC 3 en WGW 6, de winst kunnen pakken. Schagen 3 zal thuis te sterk blijken voor Texel 5. Junioren A1 krijgt het sterke Flevo A1 op bezoek en het zal niet meevallen om de punten op Texel te houden. BI moet in Den Helder van Zeemacht B1 kunnen winnen en ook C1 moet thuis de beste kansen hebben tegen het bezoekende Oosterend C1. Texel C2 gaat naar koploper WGW C4, waarschijnlijk een te zware opgave. C3 moet in Kleine Sluis BKC C2 een gelijk spel kunnen afdwin gen. Texelse Boys Zondag alweer de laatste thuiswed strijd voor Texelse Boys 1. Op bezoek komt de bekende tegenstander jook van_ het pinkstertoernooi) Berkhout. Het is een ploeg van ongeveer gelijke sterkte, dus wordt er een pittige match verwacht met de beste kansen voor de Boys. Ze zullen dan nu wel de-goede richting naar het doel moeten vinden. Het tweede speelt eveneens op eigen terrein. Om 12.00 uur is de wedstrijd tegen ZDH 2. De eerste plaats is voor beiden practisch niet meer te bereiken. Er wordt wel verwacht dat de Boys er alles aan zal doen om revanche te nemen voor de in Den Hoorn geleden nederlaag. Texelse Boys 3 is vrij. De dames gaan gezamenlijk naar Castricum. Het eerste speelt daat tegen DVC 1 en het tweede tegen DVC 3. Zaterdag gaan de C2 junioren vroeg op pad. Ze spelen in Julianadorp tegen JVC C3. Vertrek boot 11.05 uur. Cl gaat op bezoek bij Cocksdorp Cl. B1 krijgt Succes BI op bezoek. Dat is een van de koplopers dus zal er hard gewerkt moeten worden om een redelijk resultaat te behalen. B2 is weer vrij. Voor de meisjesjunioren een reisje naar de vaste wal. Met de boot van 13.05 uur gaan ze nu naar Warmenhui- zen en spelen daar voor de tweede keer tegen Vios. S.V. Oosterend Zaterdag moet het eerste naar MFC. Het moet geen probleem zijn om deze wedstrijd winnend af te sluiten en zodoende de koppositie te handhaven. Het tweede is vrij en het derde zal het moeilijk krijgen bij Meervogels4. De belangrijke thuiswedstrijd is onge twijfeld de ontmoeting A1 tegen HCSC A2 met als inzet de bovenste plaats irrde derde klasse. Hopelijk komt er veel publiek om de jongens van Oosterend en niet te vergeten uit De Cocksdorp aan te moedigen. De B-junioren gaan naar HCSC B4 en kunnen daar zeker gelijk spelen. Ooster end C1 krijgt het in Den Burg veel te zwaarte verduren tegen Texel C1, maar C2 kan thuis zeker gelijk spelen tegen Helder C4. De dames en de meisjes spelen thuis tegen WGW en vooral de dames heb ben hierbij winstkansen. Zondag ontvangt het eerste het sterke Con Zelo waar uit kansloos van werd verloren. Hopelijk gaat het nu beter en is een gelijk spel al een redelijke prestatie. Het tweede kan bij ZAP 3 mogelijk een puntje halen. Het klaverjassen bij Oosterend was een groot succes zodat de kantinecom missie heeft besloten om maandag 14 maart wederom een klaverjasdrive uit te schrijven met ook deze keer schitteren de prijzen. Het klaverjassen is voor leden en voor donateurs van S.V. Oosterend, de aanvang is 20.00 uur. S.V. De Koog Het zaterdagteam kan aansluiting krijgen met de kopgroep als er zaterdag gewonnen wordt van het laaggeplaatste Schoorl. Ongetwijfeld zal hiervoor alles in het werk worden gesteld. De B-junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen HCSC B3 en hebben wel iets goed te maken na de grote nederlaag tegen Watervogels. De pupillen en meisjes spelen beiden thuis. Het eerste moet het zondag, na de feestavond, opnemen tegen koploper Andijk. Andijk heeft aan een gelijk spel voldoende om het kampioenschap veilig te stellen. De Koog is echter nog lang niet van plan om bloemen te bestellen. Het tweede elftal is helaas terugge trokken en zal dus niet meer aantreden tegen JVC 5. De dames zijn twee weken vrij. Terreindienst: Dirk Barends en Marcel Schuijl. S.V. Cocksdorp SVC heren gaat uit naar de koploper Dirkshorn. Verlies dus. Echter wel hoop. Hoop op verwarring bij Dirkshorn. Al vaak is gebleken dat sterke teams de kluts kwijtraken in wedstrijden tegen SVC. Een zwaar weekend voor SVC, want ook de dames gaan naar een erg sterk team: Vios Warmenhuizen. De thuis wedstrijd werd met 0—1 verloren en Vios viel toen wat tegen. Team 2 speelt, maar zal het zonder de nog geblesseer de Janet Boon moeten doen. Corrie den Braven staat op haar plaats en als men zich volledig inzet is er de kans op een gelijk spel, zeker gezien de laatste prestaties van de SVC-dames. De veelbelovende wedstrijd Tevoko- WM heeft voor eerstgenoemde geen winst opgeleverd. Tevoko ging goed van start, mede doordat WM niet in zijn spel kwam. De ploeg speelde aanvallend volleybal terwijl VVM zich moest beper ken tot verdedigen. De volle tribune zag hoe Tevoko vrij gemakkelijk de eerste set won. Het duurde tot ver in de tweede set voordat VVM in het spel- ritme kwam. Na nog met 14-12 voor te hebben gestaan ging deze set toch naar VVM. Door dit resultaat werd Tevoko on zeker. Het goede spel van het begin was geheel weggezakt en VVM speelde het slim uit door aanvallend alles uit de kast te halen en Tevoko geen kans meer te geven. De match werd uiteindelijk met de cijfers 3 1 verloren. Dit betekende het kampioenschap voor WM dat nu naar de derde divisie promoveert. Voor Tevoko is er nu nog slechts een theoreti sche kans om te promoveren maar dan zullen alle wedstrijden gewonnen moe ten worden om daarna eventueel nog een beslissingswedstrijd tegen Schor pioen te spelen. Allemaal Beter verging het met de overige teams die allen wonnen. Er zit nog een grote kans in dat zowel het eerste damesteam als het derde herenteam kampioen worden in hun klasse. Zater dag spelen de dames een belangrijke wedstrijd tegen HCSC die de beslissing moet brengen voor een plaats terug naar de promotieklasse. Het tweede herenteam kijkt met spanning uit naar de wedstrijd tegen WSOV, pas volgen de maand wordt die gespeeld. Deze wedstrijd zal gewonnen moeten worden met 3—0 of 3 1 om een beslissings wedstrijd te behalen. Er is dus ook voor dit team nog een promotiekans. Voor het tweede en derde damesteam zal handhaving in de respectievelijke 1e en 2e klasse zeer moeilijk zijn. Na een spannende en inspannende avond volleybal sloten de teams van Reisburo en Grooten Slock hun beker finales winnend af. De gedoodverfde favoriet Reisburo had na de zware kluif tegen Kobeko weinig moeite met de overige opponen ten. Finaletegenstander Bremakker kwam te laat op gang om het de Reisburo-boys nog moeilijk te maken. Het vrouwenteam van de Grooten Slock toonde zich een ware cupfighter. Met veel inzet en wilskracht werden de tegenstanders tegemoet getreden. Fi naletegenstander Cafeetje, momenteel koploper in de 1e klasse, kon ook de overwinningsroes niet stuiten. Zondag organiseert tafeltennisvereni ging Tetak de Texelse tafeltenniskam pioenschappen voor senioren. Het toer nooi staat open voor Texelaars vanaf 14 jaar. Naast dit kampioenschap wordt er ook een toernooi gehouden voor re creanten. Zo kunnen ook mensen die net met de tafeltennissport zijn begonnen meedoen aan dit toernooi. Men hoeft niet bang te zijn te weinig ervaring te hebben, want daarvoor is juist het recreatietoernooi georganiseerd. De recreatiespelers kun nen zich op zondag vóór de aanvang van het toernooi, tussen 9.15 en 9.45 uur, nog opgeven. Bij beide toernooien staat de gezelligheid centraal. Er wordt in poules gespeeld, zodat men zeker een paar uur van de tafeltennissport kan genieten. Beide toernooien worden gehouden in sportzaal De Ferrever te Den Burg en beginnen om 10.00 uur. Het toernooi zal om 17.00 uur zijn afgelopen. In De Ferrever is een barretje waar men koffie en frisdranken kan kopen. Voor de wedstrijdspelers is de inzet het Texels kampioenschap met als hoofdprijs een wisselbeker, die verleden jaar gewonnen werd door Lieuwe van der Veen. Het inschrijfgeld voor het recreatietoernooi bedraagt f 3, per persoon en voor het Texels kampioenschap f5,— per per soon. Er zal dit jaar geen aprt dameskam pioenschap worden verspeeld. Alle deelnemers(sters) worden verzocht uiterlijk kwart voor tien aanwezig te zijn. Dit geldt voor recreanten en wedstrijd spelers. V Op zondag 20 maart wordt de ope ningswandeltocht gehouden. Deze keer wordt in de omgeving van De Koog gewandeld. De startplaats is bij restau rant Capri, Dorpsstraat 11 in De Koog. Gestart kan worden van 13.00 tot 14.00 uur voor de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Voorinschrijving is mogelijk bij Ina Gerritsen, Zeebries 19, Den Byrg, tele foon (02220) 3464 of Ben Roest, Ada van Hollandstraat 23, Den Burg, tele foon (02220) 4451. Voorinschrijving tot enmet 13 maart. Inschrijfgeld voor leden tot en met 15 jaar ^2, 16 jaar en ouder ƒ2,20niet-leden ƒ2,50. Bij de start wordt het inschrijfgeld verhoogd met ƒ1,— en 1,25 per persoon De volgende wandeltocht is een nachtwandeling van 25 kilometer op 22 april. Dat de autocross niet tot de bedreig de sporten mag worden gerekend blijkt wel uit de belangstelling voor vrijgeko men startnummers bij deze toch be paald niet goedkope hobby. Twee kandidaten voor een dergelijk nummer brachten de nacht door voor café ,,ln den Grooten Slock" waar de inschrijving zou plaatsvinden om er op die manier zeker van te zijn dat ze niet achter het net zouden vissen. Naast de al geruime tijd draaiende gedrags- en gehoorzaamheidscursussen van de Hondervereniging Texel" blijkt er behoefte te bestaan aan opleidingen voor honden die willen 'werken'. De club wil dit, bij voldoende belangstel ling, combineren met de oprichting van een kringgroep van de VDH, de vereni ging voor liefhebbers van Duitse Her ders, waar overigens ook Bouvier-eige naars lid van kunnen worden. Belangstellenden kunnen zich wen den tot K. Krelekamp, telefoon (02223) 261. Het komend weekend gaan de leden van zwemclub TX 71 naar Den Helder om in ,,De Schots" en het Marinebad de reeks van zwemclubactiviteiten daar voort te zetten. Allereerst gaat een jeugdige zwemploeg op uitnodiging van de Helderse Reddingbrigade meedoen aan een te zwemmen jeugdmarathon in ,,De Schots". De eerste deelnemers gaan daar zaterdagmiddag om 17.00 uur het water in. De TX 71 meisjes worden zaterdagmiddag 12 maart om 15.30 uur bij zwembad Molenkoog verwacht. Zondagmiddag gaat de zwemclub naarhet Marinebad om daar de trai- ningsarbeid van zo'n vijfenveertig leden om te zetten in "het behalen van de diverse diploma's. De groep diploma kandidaten vertrekt met de boot van 14.05 uur. Het diplomazwemmen begint om 14.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Alle andere zwemlustige leden kunnen van 15.30 tot 16.30 uur zwemmen. Prijzen Zaterdaq 5 maart il. was de ZPC TX 71 met zo'n veertigtal leden vertegenwoordigd in het zwembad De Kwaker in Enkhuizen om daar in het kader van de zwemvierkamp de strijd aan te gaan met Normerven, ,,De Stem" en EZV. De organiserende vereniging EZV was zeer sterk vertegen woordigd, vandaar dat de Texelaars genoegen moesten nemen met 4 eerste, 2 tweede en 3 derde prijzen. Ondanks deze geduchte tegenstand hebben de leden van de zwemclub geweldig hun best gedaan en kwamen dan ook zeer voldaan weer eilandwaarts. Opening De opening van zwembad Molenkoog is niet eens zover weg meer, dus dat betekent voor TX 71 weer veel activitei ten. Vanaf heden is het mogelijk voor nieuwe leden om zich op te geven bij mevrouw Boon, Ada van Hollandstraat 10, telefoon (02220) 3571, die verder ook alle inlichtingen verschaft omtrent het clubgebeuren. Bert Backer en Ron Bonne zijn beiden in het bezit van een crosswagen. Dat wil echter nog niet zeggen dat ze dan ook direct mee konden doen. Het aantal startnummers is namelijk beperkt. Pas na de inschrijving van degenen die al eens eerder meededen is het bekend of er nog plaats voor nieuw talent is. Die inschrijving is 's middags van twee tot vier. Het is ongeschreven regel dat zij die het eerst komen om een overblijvend nummer te bemachtigen ook het eerst malen. Om kwart voor twee in de voorgaande nacht waren de beide cou reurs in spé aanwezig. Om vijf uur zagen ze de volgende komen, daarna om half zes weer één. De vroege vogels kregen overigens wel gelijk: er waren zes nummers te vergeven en de belangstel ling daarvoor bleek groot te zijn. Voor de keverrace waren er zelfs maar drie beschikbaar. Door een overwinning op het tweede achttal van het Nibbixwoud- se Attaqueer klom schaakclub En Passant II weer op naar een plaats in de middenmoot van de vierde klasse. Aan de drie topborden eindigden alle partijen in remise. Hein van Daalen trok het toreneindspel tegen N. van Straalen op handige wijze naar zich toe. Het duel tussen W. Pranger en Warmer ging lange tijd gelijk op, maar tenslotte verkreeg Pranger een vrijpion die niet te stuiten bleek. Roland Bakker verraste zijn tegenstander M. Verweij door op klaarlichte dag diens dame in te sluiten. P. Schoenmaker tekende voor de enige Attaqueer-zege ten koste van Piet Cornelissen, die zijn partij slecht opzette en er verder niet meer aan te pas kwam. Attaqueer ll-En Passant II M. Pronk-F. van Lare 54 54 N. v.d. Kelder-W. Hoekman 54— 54 P. Commandeur-M. Witte 54 54 P. Schoenmaker-P. Cornelissen 1 —0 A. Schout-F. van Tatenhove 54 54 N. van Straaten-H. van Daalen 0 1 M. Verwey-R. Bakker 0—1 E. Warmer-W. Prantjer 0 1 Eindstand 3 5 Mannen: Pado-Versluis RWS-PH Hotel Smash 3-Graaf Spuiterij Question-Bravura Teso-Time out Berenkuip-Bremakker Timmers bakkerij-Krim Amro-Memo Vredelust-Cors Polis Verfbus-Poedelprijs Vrouwen: Kuipkuil-Antiekhuisje CVI-Vopoda NCM Lindeboom-Mantje Goënga 1-Deja vu Boetiek 22-12 Balcken Hema-Firstlady Frans Zegel-VW Audi Smash jeugd-Ass. Bremer Expert-Cafeetje Grooten Slock-Bremakker Garage Dros-Koffieshop 0-2 1-1 0-2 2-0 1-1 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 1- 1- 1- 1- 1- 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 Bedanktnamens de Noord-Ierse kinderen.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 13