Fred Mosk Texels tafeltenniskampioen TESO wil AOT-aandelen kwijt aan NZH Texelse schaak- droom voorbij Team Van Heerwaarden wint klaverjasstrijd Noordholland-Noord Klaverjasclud Den Burg Opnieuw succes voor Theo Franchimon '*ic t VOKMKft en i f-"4 DIE TV/EE Gaat de van ■J OS en J IN ZEE Zwemdiploma 's Tevoko-dames bijna kampioen HONKBALDAG OP TEXEL En Passant degradeert Voorlichting op RSG Winkeldiefstal Boys moeizaam naar 2—0 winst Doelpuntenregen bij SVC Motorhuwelijk PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 15 MAART 1; Op de finale dag van de districtswedstrijden voor het kampioen schap van Noordholland-noord, afgelopen zondag gehouden in chinees restaurant Azië, is het koppel John en Peter van Heerwaarden in de totaalstand als eerste geëindigd. Ze mogen zich dus kampioen van Noordholiand-noord noemen. Deze wedstrijden werden op drie speeldagen gehouden, in Heerhugo- waard, Den Helder en op Texel. Op de laatste dag deden 92 koppels mee zodat het in Azië een behoorlijk volle bak" was. De sfeer en de sportiviteit op deze drie dagen was bijzonder goed. De wedstrijdleiding heeft geen enkele keer Op de klaverjasclubdrive behaalde het koppel C. Zijm en J. Koomen met 7161 punten de hoogste score en pakte daarmee de eerste plaats in de derde periode. Tweede werd het echtpaar P. van Heerwaarden met 7134 punten. Zij hebben duidelijk de opgaande lijn weer te pakken en staan weer tweede in het totaalklassementen liepen flink in op de koplopers Th. en J. Witte die niet zo erg hoog scoorden. Derde werd J. Witte en W Witte met 7049 punten en J. Eelman en A. Bakker behaalden 6994 punten en staan nu in de derde periode op een tweede plaats en in de totaalstand op de zevende. Het koppel J Zijm en P. Buysman behaalde 6879 punten en G. Douma en M. Witte 6863 punten. Stand derde periode: C. Zijm-J. Koomen 29649 J. Eelman-A. Bakker 29507 Echtp. P. van Heerwaarden 29407 Echjtp. J. van Heerwaarden 29046 A.Dijker-N. Koomen 29074 Echtp. F. Veeger 28851 in hoeven te grijpen. De strijd om het kampioenschap was tot de laatste dag volledig open, het verschil tussen de nummers 1 en 10 was nog geen 800 punten. Tijdens de wedstrijden bleven de onderlinge verschillen erg klein, zodat aan het einde nog niemand wist wie er uiteindelijk zou winnen. Na telling en controle van de scorelijsten kwam de volgende stand op het scorebord. Uitslag derde ronde: 1ds.Wielart-Bonte, Haarlem 6348 2. Honing-Veldkamp, H.h.waard 6327 Bionda-van Looy, Haarlem 6178 Snoek-Van de Gracht, Texel 6034 John en Peter van Heerwaarden 5842 Ds. Zijm-Van der Veen, Texel 5799 Poedelprijs: M. van Heerwaarden en F. Koorn 4040 Dit gaf de volgende totaalstand: John en Peter van Heerwaarden 17131 Wesseling-Tobé, H.h.waard 16984 Fernadel-Laan, H.h. waard 16929 Ds. Wielart-Bonte, Haarlem 16924 Beringe-Beringe, Schagerbrug 16858 Dijkstra-Knorren, Velsen noord 16451 Veldman-Beens, Den Helder 16439 Echtp. F. Veeger, Texel 16378 Zwem- en poloclub TX '71 organi seerde in het Marlnebad afgelopen zon dag het jaarlijkse diplomazwemmen. Veertig jongens en meisjes namen hier aan deel en allen behaalden het vaak begeerde diploma. De geslaagden zijn: Diploma C: Yvette Nichols, Astrid Witte, Annette Steenbruggen, Paul Es- selman, Esther Hut, Caroline Weten kamp, Francien Vrieswijk en Daniella Koorn. D-diploma: Linda Witte, Sandra Wit te, Irene Witte, Debbie Mosk, Elles Bet- sema, Kerstin Wonder, Samantha Koorn, Frederique Boorsma, Maarten- Jeroen de Boer, Claudia Buren, Diana Ris, Monique Verhagen, Sandra Sou- wer, Gretha Vrieswijk en Betty Buren. E-diploma: Nanna Veenstra, llja Keij- ser, Ingrid van Lubek, Ariette Commijs, Manon Momberg, Alice Visser, Mary Koorn, Jacob van Heerwaarden en Maurice Kleinveld. F-diploma: Mirjam Gerritsen, Sandra van Hove, Monique Vos, Petra Boom, Yvonne Visser, Paulin Verhagen, Esther Boon en John Vos. 10 56 39 52 52 45 Totaalstand 92 partijen: Th. en J. Witte 150337 Echtp. P. v.Heerwaarden 147935 A. Dijker-N. Koomen 146779 W.BakkeivP. v.d. Molen 146742 Echtp. J. Spaans 146319 Dankzij het behalen van een stevige 0 3 zege op de nummer twee, HCSC 1, voert het eerste damesteam van Tevoko nu de ranglijst met een riante voorsprong aan. Het gat van vijf punten kan aanstaande zaterdag na de wed strijd tegen ZAP voldoende blijken om de kampioensvlag te hijsen. Gesteund door een groot aantal mee gekomen Texelse supporters pakte het damesteam de wedstrijd tegen HCSC flink aan. HCSC moest deze thuiswed strijd winnen om nog kansen te hebben op het kampioenschap maar slaagde er niet in afstand te nemen. Na een onzeker begin van beide kanten was het Tevoko dat via goede aanvalsacties en een stevige inzet de eerste set met 13—15 winnend afsloot. Dat brak het verzet van het Helderse team. Na 3—15 zat Tevoko op rozen, maar het nam geen genoegen met één winstpunt en maakte het karwei in de derde set gedecideerd af. Strijdend ten onder Het tweede damesteam leed een 3—1 nederlaag tegen Juvoc. De Texelse dames slaagden er niet in de ploeg uit Julianadorp in eigen zaal te verrassen en gingen strijdend ten onder. Het tweede herenteam presteerde beter in 't Trefpunt, al maakte Juvoc het gesterkt door veel supporters het de Texelaars niet makkelijk. Grotere aan- valskracht van Tevoko haalde de punten binnen: 0 3. Heren 1 had in Hoorn weinig moeite met Sport 2: 1—3. Zaterdag heeft honk- en softbal- vereniging „Texla" in samenwerking met het rayon Noordholland van de KNHSB een honkbaldag op Texel, waar zowel theorie als praktijk van deze tak van sport uitgebreid aan bod zullen komen. Vier erkende honkbaldeskundigen zullen de facetten van het honkbal toe lichten. Dit gebeurt 's morgens in De Schakel met een theoretisch gedeelte en 's middags op het trainingsveld in de praktijk. De honkbaldag gaat in De Schakel om 10.00 uur van start met een bespreking van de spelregels door de heer J. Lind, gevolgd door een ver handeling over de theorie en tactiek van het honkbal door de heer J. Prins. Om 13.30 uur start een openbare training op het sportveld aan de Haffel- derweg. Bij slecht weer wordt dit onderdeel in de Burg. De Koninghal gehouden. Deze training wordt gege ven door de heer J. Muts (trainer- coach van de „Flying Petrels" uit Pur- merend) en M. Rietbergen (hoofdklasse coach). Een ieder is welkom om deze dag, of een gedeelte daarvan, mee te maken. Als men aan de training deel wil nemen kan men zich opgeven bij Peter Schneider, tel. (02226) 311. Deelname is gratis. Handschoenen kunnen van „Texla" worden geleend. Het Andijkse Schaaklust maakte za terdagmiddag in de Raadskelder een einde aan het optreden van schaakclub En Passant in de eerste klasse van de Noordhollandse schaakbond. De Texe laars gaan de match vermoedelijk verlie zen met 3 Vi —4 waardoor zij definitief degraderen naar de tweede klasse. Zo is dan een eind gekomen aan een schaak- droom die niet langer dan één seizoen mocht duren. Jarenlang heeft En Pas sant gevochten voor een plaatsje bij het puikje van het provinciale schaak, maar de resultaten die het team in dit ge zelschap boekte, tonen onverbiddelijk dat deze ambities wel wat erg ver gingen. En Passant moest van Schaaklust winnen om in aanmerking te komen voor barragewedstrijden met de overige hekkesluiters. Dat dat een moeilijke opgave zou worden bleek al na een uurtje spelen. Arjen Bakker werd door J.D. Vriend op hardhandige wijze aan gepakt. Bakker verdedigde zich nog tot de tijdcontrole maar hij zat geheel in de tang en Vriend waakte er wel voor hem ook maar het geringste tegenspel toe te staan. Een lelijke tegenvaller was ook dat A.C. Bakker er met de witte stukken tegen D. Mantel feitelijk niet aan te pas kwam. Bakkers lijfvariant werd door Mantel actief tegen gespeeld en toen Bakker in het middenspel een tactische finesse over het hoofd zag besliste Mantel de partij onmiddellijk in zijn voordeel. Kansrijk Joop Rommets bouwde met wit een kansrijke positie op. Hij verkreeg zelfs een pluspion en alles leek erop dat hij regelrecht op winst zou afstevenen. Toer Rommets echter onzuiver en planloos begon te spelen, slaagde W. van Rhoon er in beslissend in het voordeel te komen. Jan Witte had het in eerste instantie tegen S. de Vries zeker niet gemakkelijk. In een echte „koffiehuis"- schaakpartij offerde Witte eerst een loper, waarvoor de compensatie op zijn best gezegd vaag was, bood toen nog een kwaliteit aan, en trok tenslotte toch nog aan het langste eind doordat De Vries in zijn ijver de dame van Witte te verschalken, materieel zelfs in het na deel kwam. De afgebroken stand is gewonnen voor Witte. A. Terpstra en M. Grimbergen durfden elkaar niet te na te komen en na over en weer wat geruild te hebben ontstond een vrijwel gelijk waardig eindspel dat beide spelers met grote bedachtzaamheid naar de tijd controle sleepten. De afgebroken stel ling biedt voor geen van beiden reëele winstperspectieven. Modern M. Vittali en J. Gorter brachten een bekende stelling uit de moderne schaak theorie op het bord. De stelling verkeer de in een dynamisch evenwicht totdat Vittali een positioneel foutje maakte. Gorter ontwikkelde onmiddellijk daarop een sterk initiatief en het zag er somber uit voor Vittali, die bovendien nog in tijdnood zat. Met de vlag op vallen vond hij echter nog een fraaie remisewen ding, waarmee hij eeuwig schaak op het bord kon brengen. Peter Bergman kan in de afgebroken stelling tegen J. Brou wer een sterk maar ook noodzakelijk, kwaliteitsoffer brengen, maar meer dan een puntendeling zit er niet in. Jaap Dros verschalkte zijn tegenstander al ruim voor de tijdcontrole. W. Gutter verkreeg vanuit de opening weliswaar het beste spel maar in de daarop volgende fase werd hij verrast door een zeer diepzinnige taktische aanval waar aan Dros een gewonnen stelling over hield. En Passant 1-Schaaklust 1 M. Vittali-J. Gorter 'A Vi J. Rommets-W. van Rhoon 0—1 J, Dros-W. Gutter 1—0 A.C. Bakker-D. Mantel 0 1 Arj. Bakker-J. Vriend 0 1 A. Terpstra-M. Grimsbergem afgebr. JWitte-Sde Vries afgebr. P. Bergman-J. Brouwer afgebr. Voorlopige uitslag 11/2—3 Vi Fred Mosk tijdens zijn laatste partij tegen Lieuwe van der Veen, die hij de titel ontnam. Zondag 13 maart organiseerde tafeltennisvereniging Tetak voor de vijfde maal de Texelse tafeltenniskampioenschappen voor senioren. Het aantal deelnemers viel wat tegen. Voor het eerst had Tetak een apart recreatietoernooi willen organiseren maar er kwamen slechts vier recreanten hierop af, zodat deze bij het andere toernooi moesten worden ingedeeld. Fred Mosk behaalde de eindoverwinning door rivaal Lieuwe van der Veen te verslaan. De organisatie was nu zo dat iedereen van 10.00 tot 17.00 uur kon blijven spelen. Er waren twee poules van negen personen, waarvan de eerste drie naar de finalepoule gingen. Alle andere deel- nemers(sters) kwamen in de verliezers poules terecht. In de finalepoule waren drie prijzen te verdienen. Lieuwe van de Veen ver dedigde dit jaar de wisselbeker die hij vorig jaar had gewonnen. Voor deze poule hadden zich geplaatst: Lieuwe van de Veen, Frans Room, Fred Mosk, Max Hagedoorn, Martin Jansen en Rinus Vittali. Het ging er zeer spannend een toe. Na drie wedstrijden hadden Lieuwe van de Veen en Max Hagedoorn beiden drie overwinningen geboekt en stonden aan kop. Toen begin echter bij Max Hagedoorn de vermoeidheid parten te spelen. De resterende twee partijen verloor hij kansloos van Frans Room en Lieuwe van de Veen. De climax van het toernooi zat in de laatste partij tussen Lieuwe van de Veen en Fred Mosk. Wie won, kon zich Texels kampioen 1983 noemen. Het werd een zeer spannende driesetter, waarbij Fred Mosk uiteindelijk aan het langste eind trok en voor het eerst Texels kampioen werd. Max Hagedoorn wist uiteindelijk beslag te leggen op de derde plaats. Ook in de verliezerspoules werd zeer energiek gestreden. Over de gehele dag genomen waren er zeer aantrekkelijke Theo Franchimon uit Den Hoorn heeft zondag in Limmen de halve mara thon gelopen. Er deden zo'n 70 wed strijdlopers mee. De overige 230 lopers deden drie en twaalf kilometer. Het parcours was nogal zwaar, open terrein, stevige wind en obstakels maakte het de lopers niet eenvoudig. Aangemoedigd door de fans, die de Hoornder al begint te krijgen, liep hij naar een voortreffelijke vierde plaats in een tijd van 1.14.15. Hij bracht daardoor weer een paar mooie bekers mee naar huis. De eerste drie kwamen binnen in de tijden van resp 1.11 40, 1.12.10 en 1.13.45. partijen te bewonderen. Vooral tijdens de finalewedstrijden was er redelijk wat publiek komen kijken. Daar er nu ver liezerspoules waren, kon iedereen de hele dag van de tafeltennissport genie ten. De deelnemers waren dan ook erg enthousiast. Tegen vijven konden de prijzen door Martin Janssen worden uitgereikt. Daar over het geheel genomen de belang stelling op Texel wat tegenviel (18 deel- nemers) overweegt Tetak het volgend laar mensen van de overkant uit te nodigen om zodoende wat meer deel nemers te krijgen, waardoor zo'n toer nooi voor Tetak ook financieel rendabel wordt. Op woensdag 23 maart wordt in de Rijksscholengemeenschap de jaarlijkse beroepen- en studievoorlichtingsavond gehouden. De aanvang is 19.30 uur en de avond is bedoeld voor leerlingen van de derde en hogere klassen van Havo en Atheneum en de „doorstromers" uit Mavo 4. Decaan drs. W. A, K. H. Boere heeft kans gezien een grote verscheidenheid in opleidingen op deze avond te pre senteren en voorlichters van de volgen de scholen en instanties zijn woensdag present: Universiteit van Amsterdam, HTS-Alkmaar, Gemini-ziekenhuis Den Helder, HEAO Amsterdam, MEAO- Alkmaar, Koninklijke Landmacht, de Rijkspolitie/Politie-academie, VVV Den Burg, Hogere Bosbouwschool, Peda gogische Academie Den Helder en de Academie voor Beeldende Kunsten (Artibus) Utrecht. Voor nadere inlich tingen over de voorlichtingsavond kan men zich wenden tot de heer Boere, tel. (02220) 2958/3112. In Noord-lerland verwachten 40 kinderen in april naar Texel te kunnen. Stel ze niet teleur. Teso is in gesprek met de Noord- en Zuidhollandse Vervoersmij NV over ver koop van haar aandelenpakket in de AOT, de Autobusonderneming Texel NV. Teso heeft 1/3 van het totale aandelenpakket van de Texelse bus maatschappij in handen. Een ander derde deel berust bij de gemeente. De rest is in portefeuille bij de AOT. Zowel bij Teso als bij de NZH wenste men zich van commentaar over de voorgenomen transactie te onthouden. Ook wethouder Daan Schilling, presi dent-commissaris van de AOT, wilde niets zeggen tot hij de situatie met het personeel heeft besproken. Dat gesprek zal op korte termijn plaatsvinden, aldus Schilling, Intensieve samenwerking tussen de AOT en de NZH zou voor de eerste diverse positieve gevolgen kunnen heb ben. Zowel wat betreft mensen als materieel zou er uitgewisseld kunnen worden. De AOT moet nu bij grote drukte bussen huren. Dat is vanzelf sprekend kostbaarder dan wanneer de NZH één van haar voertuigen zou laten inzetten. Een andere mogelijkheid is om in rustige tijden Texelse chauffeurs aan de overkant te laten rijden. Wat de gevolgen van de overname zouden zijn voor personeel en bijvoor beeld groepen mensen die bij de AOT speciale kortingen genieten, staat nog niet vast. AOT-directeur J. Hooijberg verwacht voor het personeel geen in grijpende veranderingen. Het is mogelijk dat in een volgend gesprek met de aandeelhouders een NZH-directeur aanwezig zal zijn. Een 14-jarige Texelaar werd don derdag op heterdaad betrapt door de bedrijfsleider van een supermarkt in Den Burg toen hij snoep stal. De politie werd ingelicht. De Boys zijn er in geslaagd de laat thuiswedstrijd tegen Berkhout winne af te sluiten. De winst kwam ondat een flink veldoverwicht moeizaam i stand. In de eerste helft was het merkb dat er niets meer op het spel ston want het was een matte verton» Blijkbaar hadden de spelers ook lastv het droge veld want de balbehandeS liet te wensen over, de passes kwan verkeerd aan en men ging nogal i op beslissende momenten onderuit. Beide teams wisten zich wel enk kansjes te creeëren maar erg moe hadden de keepers het zondag rt Pas in de tweede helft kwam er vuur in de wedstrijd en werd vooral Berkhout achterhoede goed onder dl gezet. Toch wisten de Boys ondai veel ijver, zich geen echt uitgespeel kansen te scheppen en bleef de Be hout verdediging gemakkelijk overei Het niet zo sterke optreden van scheidsrechter was oorzaak dat paar Berkhoutspelers geïrriteerd raakt en zich lieten verleiden tot grove ov tredingen. Een kwartier voor tijd deed ze dat das om. Bert Witte wist toen met schitterend genomen vrije trap de Bo op een 1 —0 voorsprong te zetten. E\ later werd een onnodige overtreding het strafschopgebied gehonoreerd i een strafschop. Pieter Duin zette da beheerst om in een doelpunt waarm het pleit beslist was. De SVC ploeg speelde zaterdag t« Dirkshorn. SVC bracht slechts nea mannen op het veld en twee hienfl waren nog licht geblesseerd. De ,,ol ste verdediging van Europa" had heil zwaar. Iedere keer weer kon kopla Dirkshorn over het zwakke SVC hi rollen. Een dozijn doelpunten was voldoe' voor de overwinning. Een eenzijd wedstrijd waarbij beide partijen t: regelmatig aan de bal kwamen. Di- hom om te scoren en SVC helaas or te trappen. Eindstand 12 0. De dames waren te gast bij Vios Warmenhuizen. Een erg sterk team, sterke speelsters. Die fysieke meerd heiö van Vïös was ook een voord maar ook technisch bleek de ploeg sterk. Met name kopduels werdt meestal door hen gewonnen. SVC blijkbaar onder de indruk want e fanatiek werd er niet gevoetbald Afwachten Men was stil en afwachtend. Ce Brokken moest 11 keer de bal uit doel halen. Een penalty die tegen S gegeven werd wegens hands kon Ca Brokken echter stoppen. Zelfs dei sen moesten helemaal terug naar middenveld en echt gevaarlijk konde niet worden. De rechterflank van S was het zwakste en over deze kwamen dan ook de meeste aanval Eindstand 11—0 in het voordeel Vios. Jan Grisnigt en Anna Sof ie van Dalen zullen de mooiste dag van hun leven zeker niet vergeten door een imposante motorhu/de die vrijdagmiddag voor de trap van het raadhuis werd gebracht door leden van de MAB-motorcross. Jan Grisnigt is lid van de MAB en loonwerker en na het uitspreken van het ja-woord mocht het bruidspaar genieten van een erehaag van een een twaalftal glanzende motoren en twee me uwe tractoren met daartussen een spana met het opschrift ,,Met Cormick en die twee, gaat de boot van Jan in n Het wordt langzamerhand tradih de motorcrossafdeling van de MAS leden (vaak in de huwbare leeftijd een levenspartner hebben gevori een dergelijk steuntje in de rug krij Dat levert steeds een rustige verto' op want de 150cc machines mogen op de weg en daarom worden ze voor het raadhuis niet gestart. De getuigt van de motorhulde op de 6j neplaats.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6