exel in laatste minuut laar overwinning (2—1) Oosterend verliest van sterk Conzelo Strijd reservetitel nog onbeslist Voetbaluitslagen mm in mi Gamma 2-Oosterend 2:4—4 Ierse kinderen jr\ Zware strijd voor De Koog/Z. Verloting S.V. De Koog DE KOOG ONTHOUDT ANDIJK TITEL ZDH houdt kans op periodetitel Jeugdbowlen Rabobank: 36.25.77.900 IDAG 15 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 y.iV. 9 Lugt wist in de laatste minuten een verrassende voorzet van Brahim Kayathi in een vliegend schot om te zetten, om zo de eer van zijn e redden: hij scoorde 2— 1. Dat het niet altijd even gemakkelijk is om tegen een lager op de ranglijst verkerende club te spelen, ondervond De Koog/Z dit weekend in de thuis wedstrijd tegen Schoorl. In het begin van de wedstrijd leek de thuisclub de zaak snel onder controle te hebben, Schoorl kwam nauwelijks aan aanvallen toe en Richard Daalder te kende met een hard, laag schot 1—0 aan. De Koog probeerde daarna door te drukken maar de stugge Schoorl verde diging kwam er steeds beter in. Ook werd op het middenveld door slor digheid nogal eens balverlies geleden. Twee minuten voor de rust slaagde Schoorl er zelfs in gelijk te maken. Een vrije schop van buiten het strafschop gebied belandde onbereikbaar voor de keeper keurig in de kruising. In de tweede helft was het toch weer voortdurend de thuisclub die de aanval zocht. Bij enkele kansen ging de bal net naast of over, de Schoorl keeper ver richtte enkele goede reddingen en twee maal werd de bal door verdedigers van de doellijn gehaald. Kortom: een steeds onrustiger spelend De Koog slaagde er niet meer in te scoren. Omdat ook enkele gevaarlijke uitvallen van de be zoekers de juiste afronding misten, bleef de stand zoals hij bij de rust al was; 1-1. Texel supporters hebben zondag Ie laatste minuut moeten wachten Jde winnende treffer van Texel te |ien bejubelen. Het was Jan de Lugt de slotfase zijn hoofd koel hield en I naar een verdiende maar moei- bevochten overwinning schoot. elzwart maakte het een matig ind Texel erg moeilijk. De ploeg uit Sjnd was er duidelijk op uit om met tdigend voetbal één punt mee naar te nemen. Het gevolg was dat tl een groot veldoverwicht had, niet in staat was om dit om te in in doelpunten. Vooral de eerste waren er diverse doelrijpe kansen deze werden of door keeper I ter teniet gedaan of door onzorg- jJ igheid van de Texel aanvallers om e geholpen. Optreden lij de beginfase van de wedstrijd n^test keeper Dekker van Geelzwart al ile malen handelend optreden bij ten van Rob van de Stap en Nico rmer. Texel bleef maar aanvallen net name Louis Uriot was de man r alles om draaide in de eerste helft, egend over het gehele middenveld verde hij veel ballen en stond aan de 5 van menig Texelse aanval. Twee- I was Uriot dichtbij een doelpunt. ierste keer kon hij in kansrijke positie hieten. maar zijn schot ging over en weede keer werd zijn harde schot keeper Dekker tot corner ge- ipt. Inzet ijf minuten voor rust leek Nico ermer die een redelijke wedstrijd elde, Texel op voorsprong te zetten r zijn te zachte inzet werd door ker op de doellijn gestopt. Na rust filfde beeld. Een aanvallend Texel '■steeds meer haast kreeg en een op de counter loerend Geelzwart. De eerste de beste gevaarlijke aanval van Geel zwart was meteen raak. Een voorzet van links werd door middenvelder Johan de Visser knap ingeschoten: 0—1. Aangeslagen Texel was duidelijk aangeslagen en niets lukte meer. Toch was het positief om te zien dat de ploeg hard bleef werken voor een beter resultaat. Een kwartier voor tijd kwam die verdiende gelijkmaker dan ook. Een verre ingooi van Jan de Lugt werd door Louis Uriot doorgekopt en het was kopbalspecialist Rob van de Stap die voor 1 1 zorgde. Meer leek er niet in" te zittén vöor Texel maar in de laatste minuut was het Jan de Lugt die de bal omving van de inge vallen Brahim Khayati en Texel koel bloedig een overwinning bezorgde. De verloting van SV De Koog waarvan de trekking zaterdag plaatsvind gaf de volgende uitslag: 1e prijs 4829; 2e 5352; 3e 6691; 4e 5911; 5e 244; 6e 3468; 7e 4370; 8e 7929; 9e 4987; 10e 761; 11e 468; 12e 1656; 13e 5614; 14e 1757, 15e 4351; 16e 2751; 17e 1587; 18e 3431; 19e 3828; 20e 3613; 21e 4731; 22e 6846; 23e 1405; 24e 963, 25e 726; 26e 7035; 27e 7711; 28e 3750; 29e 4577; 30e 934; 31e 3811; 32e 3317; 33e 5761; 34e 2353; 35e 943 en 36e 3444. Tegen inlevering van het winnende lot kunnen de prijzen afgehaald worden bij A O supermarkt te De Koog. Wie niet in de gelegenheid is om deze af te halen, wordt verzocht te bellen 02228-732 of 729. Oosterend is er niet in qeslaagd revanche te nemen voor de in de uitwedstrijd geleden nederlaag tegen Conzelo uit Waarland. In Waarland werd in de eerste helft van de competitie met 2—0 verloren en ook nu werden de Oosterenders met dezelfde cijfers verslagen. Conzelo was de gehele wedstrijd de iets betere ploeg. Voor rust werd SVO al op achterstand gezet via een goal van Jan Ruiter. Een enorme dekkingsfout in de Oosterend verdediging ging aan deze goal vooraf. In de tweede helft beslist Johan Doodeman de strijd door ongeveer een kwartier voor tijd zijn ploeg naar een 2 0 voorsprong te schieten. In de laatste thuiswedstrijd heeft De Koog Andijk de eerste nederlaag van dit seizoen toegebracht en hiermee hun kampioensfeest uitgesteld. Andijk had nog slechts één punt nodig om deze titel veilig te stellen, maar verslikte zich in een sterk spelend De Koog. Andijk was geheel voorbereid op de titel en had thuis dan ook alles geregeld voor een groot feest. Daarom was deze nederlaag dan ook een grote teleurstelling voor de koploper en hun vele supporters. In de eerste helft was het krachts verschil niet erg groot. Andijk was iets meer in de aanval maar De Koog kreeg via de snelle counters eigenlijk de mooi ste kansen, vooral via Hans Polderman en Maarten Koorn. Voor het Koger doel ontstonden moeilijke situaties bij de vele hoek schoppen. Keeper Theo Bonne verkeer de echter in uitstekende vorm en weer stond elke inzet. Tot de rust bleef het 0-0. In de tweede helft had Andijk een duidelijk overwicht maar de defensie onder leiding van de sterk spelende Cees van Beek gaf weinig ruimte. Ver dediger Jo Flens speelde ook een goede partij tegen de gevaarlijke rechtsbuiten van Andijk, die De Koog in de uit wedstrijd de das om deed. Naarmate de tweede helft verstreek kreeg Andijk meer overwicht maar keeper Bonne was niet te kloppen. In de twintigste minuut gaf John List een dieptepass op de sprintende Maar ten Koorn. De keeper van Andijk was net iets eerder bij de bal, maar schoot tegen Maarten Koorn op waardoor de bal van buiten het strandschopgebied langzaam het doel in stuiterde, onbe reikbaar voor een terugsprintende ver dediger; 1 —0. Dolle vreugde dus bij de spelers de talrijke supporters. Hierna werd het pas echt moeilijk voor De Koog. Nerveus Het nerveuze Andijk gooide nu alles op de aanval en drong De Koog terug in de verdediging. Ondanks de vele hoek schoppen en vrije trappen kwam Andijk niet verder dan een duidelijk buitenspel- doelpunt. De Koog kon in deze tweede helft slechts enkele keren gevaar stich ten in de Andijk defensie. Het geluk was zondag met De Koog dat met deze belangrijke overwinning misschien iets te veel kreeg en de teleurstelling van het sportieve Andijk was groot. ZDH heeft een kans behouden op de periodetitel door een verdiende winst te behalen op het bezoekende Schoorl. Al bij de aftrap probeerde Schoorl de thuisclub te verrassen met een lang schot op doel dat terugkaatste via de lat. Hans Zijm verving Goof Schutten in doel en hij keepte een goede wedstrijd. Het was een snelle match met vooral in het begin kansen aan beide kanten. Aanvaller Zevenhuizen van Schoorl was dichtbij een doelpunt toen hij het leer tegen de bovenlat kopte, maar ook de Schoorl-keeper moest diverse keren in actie komen. Na tien minuten was het raak. Bram Brouwer bracht een mooie aanval tot een goed einde en tekende voor ZDH 1—0 aan. Vlak voor rust kwam Schoorl op gelijke voet door een goal van Zevenhuizen. Genoegen Na de thee bleven de ploegen aan vallend voetbal presenteren tot groot genoegen van het publiek. Na tien minuten bediende Ton Arnout Theo Hin van een prachtige pass. Hin benutte deze kans volledig en werkte het leer in het lege doel: 2-1. ZDH ging daarna nog feller in de aanval maar buitenspel belette een derde treffer en ook een mooi schot van Jan de Wit werd door de Schoorl doelman prima gestopt. De bezoekers herstelden zich in de laatste fase van de match enigszins en wisten nog tot gevaarlijk spel te komen. Het mocht echter niet baten. ZDH bleef het beste van het spel houden en kon met vreugde het eindsignaal begroeten. Eindstand 2 1. Al meteen na het beginsignaal van de goed fluitende scheidsrechter P. van de Kreeke bleek dat Conzelo over een ploeg beschikt die nog wel degelijk mee kan doen in de strijd om het kampioen schap in de tweede klasse. Hoewel het krachtsverschil tussen Oosterend en Conzelo niet bijzonder groot was bewe zen de Waarlanders toch meer kwaliteit in de ploeg te hebben. Verdedigend werden bijzonder weinig fouten ge maakt en via vaak goed opgezette aanvallen kreeg de ploeg gedurende de gehele wedstrijd kansen om te scoren. Aan Oosterend zijde werd veel romme liger gevoetbald. Tal van combinaties mislukten en aanvallend kon de ploeg absoluut geen vuist maken. Bekwaam Toch kon Conzelo pas vlak voor rust een voorsprong nemen. Nadat aanvan kelijk Oosterend doelman Doede de Vries bekwaam enkele goede doel kansen voor Conzelo onschadelijk had gemaakt was het Jan Ruiter die zijn ploeg aan de leiding bracht. Onver wacht balverlies op het middenveld le verde een plotselinge aanval van Con zelo op, terwijl de Oosterend defensie nog niet goed georganiseerd was. De volkomen vrijstaande Ruiter kon daar door ongehinderd scoren. Oosterend kon daar voor rust niets meer tegenover stellen. Jan de Vries was een keer dicht bij een doelpunt maar Conzelo doelman Piet Bever rea geerde uitstekend op het strakke schot van De Vries. s|ordig Meteen na rust was het opnieuw Bever die de Oosterend gelijkmaker in de weg stond. Na eerst een goede vrije schop van Frits Bakker met een flitsende reactie tot corner te verwerken, stopte Bever even later een hard schot van Gerard Legierse. Oosterend kreeg deze kansen aan het begin van de tweede helft maar moest daarna al spoedig het initiatief aan de bezoekers laten. Voort durend waren er kansen voor het Oosterend doel maar Conzelo sprong bijzonder slordig met de scoringskansen om. Bovendien keepte De Vries een goede wedstrijd. Het duurde dan ook tot vlak voor tijd voordat Conzelo definitief afstand kon nemen. Oosterend nam in de slotfase de verdedigend opzicht meer risico. De snelle Johan Doodeman kon toen on gehinderd het Oosterend doel naderen en van dichtbij doelman De Vries pas seren. In deze 2—0 stand kwam geen verandering meer. Een felle strijd ontbrandde tussen Fam. Doorzon en Bad Boys. De eerste game werd een overwinning voor laatst genoemde ploeg. Fam. Doorzon liet dit niet op zich zitten en haalde de tweede game hetzelfde aantal punten. De derde game won Doorzon maar het punten totaal ging toch naar Bad Boys. TZN die tegen eigen gemiddelde speelden, kon den maar één punt winnen. Strike Fire had weinig moeite met FC Knudde. Anja Witte evenaarde haar hoogste game (188) en verbeterde haar serie met één punt tot 478. Uitslagen: 5-TZN 3-1 Doorzon-Bad Boys 1 Vi —2Vi Knudde-Strike Fire 0—4 Standen: Strike Fire 41 uit 15; Bad Boys 37 Zz uit 14; Fam. Doorzon 321/2 uit 13; TZN 22 uit 15; FC Knudde 14 uit 15. iterdag 12 maart 1983: fdeling Noordholland: :-svo/z 0-0 (oog/Z-Schoorl 1 1 shorn-Coekdorp/Z 12-0 m/ogels 4-SVO/Z 3 5-0 inioren: terend A1-HCSCA2 5-2 nacht BI -Texel B1 1-12 Boys B1-Succes B1 0-13 (oog B1-HCSC B3 2-2 >C B4-0osterend B1 2—0 5lC1-Oosterend C1 9—0 ksdorp C1-Tex.Boys C1 1-3 WC4-TexelC2 4-0 terend C2-HelderC4 3-1 el C3-BKC C2 1-4 C3-Tex.Boys C2 0—4 ames: terend-WGW 6-1 leisjes: terend-WGW 1-6 "pillen: 'fdeling D. Koog D1 -Texel D1 1-0 D1-Texel D2 1-4 elD3-0osterend Dl 0-5 Boys D2-Oosterend D2 0-4 Afdeling E: Oosterend EI-Tex.Boys E14—1 Texel E2-Cocksdorp E1 0 7 de Koog (ml-Tex.Boys (m) 0—1 Afdeling F: ZDH F1-Texel F1 0-3 Texel F4-Tex.Boys F1 0—1 Oosterend F2-Texel F2 2—0 Zondag 13 maart 1983: Vierde klasse KNVB: Texel-Geelzwart 2—1 Afdeling Noordholland: Oosterend-Conzelo ZDH-Schoorl De Koog-Andijk Tex. Boys-Berkhout Zwaagdijk 2-T exel 2 Texel 3-SRC 3 ZAP 3-Oosterend 2 Texel 4-WGW 6 Tex.Boys2-ZDH2 Schagen 3-Texel 5 Junioren: Texel A1-Flevo Al Dames: DVC-Tex.Boys DVC3-Tex.Boys2 Vios/W-Cocksdorp 0-2 2-1 1-0 2-0 0-1 1-4 5-0 2-0 0-1 Texel n.o. 1-0 8-0 0-5 11-0 Tot een beslissing welke ploeg zich reserve kampioen van Texel mag noe men is afgelopen week geen beslissing gevallen. Kandidaten Oosterend 2 en Gamma2 speelden in een spannende wedstrijd 4 4 gelijk. Oosterend 1 kwam uit tegen een onvolledig Gamma, deze wedstrijd werd toch beslist in een 5 1 overwinning voor Gamma. Door het verlies van Oosterend en de winst van Datsun op KSMT heeft Datsun nu defi nitief de tweede plaats is beslag geno- Spannend, een leuke wedstrijd voor het publiek en een terechte uitslag zijn de conclusies die men na de wedstrijd- Gamma 2 tegen Oosterend 2 mag trekken. De beste kaarten voor deze wedstrijd had Gamma 2 met twee pun ten voorsprong op Oosterend 2. Dus kon Gamma zelfs verliezen om nog in de race te blijven. Oosterend mocht zeker niet verliezen anders waren de kansen verkeken. In het begin van de wedstrijd scoorde Johan de Waard 1—0 voor Oosterend 2. In de eerste tien minuten had Oosterend 2 ook de betere kansen om de voorsprong te vergroten. Gamma 2 kwam terug en zette Oosterend 2 onder druk, wat laatstgenoemde ploeg kans gaf op een snelle counter. Ooster end 2 kwam op 2—0 doordat keeper Rob Bakker een lange bal op Willem van Heeringen gooide. Een Gamma ver dediger trachtte de bal weg of terug op de Gamma keeper te koppen maar daar zat Van Heeringen tussen die met het hoofd de Gamma keeper kansloos liet. Gamma bleef in de aanval maar trachtte met lange schoten te scoren, wat niet lukte. Een halve minuut na het begin van de tweede helft veroverde Aad Blom vlak bij het Oosterender strafschopgebied de bal en liet 2—1 aantekenen. In dezelfde minuut vergrootte Oosterend 2 de voor sprong weer door een doelpunt van Johan de Waard. Brahim Khayati bracht Gamma weer terug door 3—2 te scoren. Het bleef spannend met een aandrin gend Gamma en een counterend Oos terend. Het was Willem van Heeringen die Oosterend weer op twee doelpunten verschil zette. Dirk Barends, veelvuldig door Gamma 2 in stelling gebracht om van afstand te kunnen scoren, maar er even later 4—3 van. Het werd 4—4 gelijk toen Peter de Vries het doel trof. In de laatste minuten poogden beiden teams tevergeefs de beslissende treffer te maken. Gamma 2 blijft door deze uitslag twee punten voorsprong houden maar reserve kampioen (met het daar aan verbonden recht op de promotie wedstrijden! is men nog niet. Gezien het programma van deze week is er nog niets beslist. Saldo Gamma 2 ontmoet vrijdag A O 2000, terwijl Oosterend 2 woensdag Dubbeldik treft en omdat het doelsaldo voor Oosterend 2 minus 2 bedraagt en voor Gamma 2 min 3 is, is een beslissing nog niet gevallen al blijft Gamma wel de beste papieren houden. Een incompleet Gamma 1 trof Ooster end 1. Bij Gamma waren afwezig Louis Uriot, Gert Pansier, Henk Groen en Wilke Wassenaar. Oosterend ging goed van start. Men zocht de aanval en even leek Gamma overdonderd. Joost Brou wer scoorde als eerste. Brahim Khayati maakte daarna gelijk op aangeven van Rob van de Stap. Even later was het Martin Land die mis schoot voor doel. Weer was het Rob van de Stap die enkele formidabele acties ondernam en Brahim Khayati in stelling bracht om 2—1 aan te tekenen. Oosterend begon duidelijk minder te draaien en trachtte met uitvallen gelijk te komen. Rob van de Stap profiteerde uitstekend van een misverstand in de Oosterend verdedi ging en scoorde 3 1. Martin Land scoorde 4 1 en Dirk Barends benutte een toegekende penalty, daarmee de eindstand op 5-1 bepalend. Oosterend kreeg ook nog kansen die men door te zenuwachtig spel niet benutte, en ook omdat de Gamma verdediging met Nicol Schermer in de hoofdrol steeds beter speelde. Omdat Oosterend verloor kon Datsun door winst te behalen op KSMT tweede plaats veilig stellen. Tot de tweede helft was de stand 0—0. Daarna wist Datsun vier maal te scoren en KSMT één keer. Degradatie Nu Datsun de tweede plaats heeft behaald is KSMT gedegradeerd, naar de eerste klasse. Dubbeldik won gemakkelijk met 7 1 van ZDH. A O 2000 had het lang moeilijk tegen een fel spelend Datsun 2. A O 2000 nam wel een 2—0 voorpsrong maar Datsun 2 kwam knap gelijk door doel punten van Gerard Rijk en Willem Brons. Het duurde tot diep in de tweede helft tot A 02000 weer afstand nam en uiteindelijk met enkele zeer mooie doel punten van o.a. Cees van Beek de overwinning met 6—2 naar zich toe trok. Datsun 2 en ZDH zullen deze week tussen elkaar moeten uitmaken wie de tweede degradant wordt. Datsun 2 heeft twee punten voorsprong op ZDH en heeft dus de beste kansen. In de tweede klasse verloor A O 2000 2 van Nioz met 4—2. De Koogel haalde een ruime overwinning op Oos terend 4 met 8—2. KSMT 2 won van Gamma 4. Tot halverwege de eerste helft was deze wedstrijd een gelijk opgaande strijd. Hein Paul Siebinga kreeg vrijstaand voor het doel de bal uit een corner en tikte simpel in. Hans Koorn maakte nog voor Gamma gelijk, maar daarna nam KSMT duidelijk het heft in handen. De eindstand werd 4 1 in het voordeel van KSMT met als uit blinker Hans Witte. Dames In de derde klasse versloeg de Ver enigde Schilders Datsun 4 met 2 1. Verrassend was de uitslag tussen de wedstrijd De Koog-Rab2. De Koog won met 4—3. Slufterhoek moest een gelijk spel tegen KSMT 3 toestaan. Het werd 1 1. Question 2, kandidaat voor het kampioenschap in de derde klasse, won met 4—0 van de Texel Veteranen 2. Bij de dames pakte De Koog hun tweede overwinning door de dames van KSMT met 3 1 te verslaan. De snelste treffer van deze week komt op naam van R. Drijver die voor de Oosterend dames na dertien seconden al het doel trof. Tegenstander Texelse Boys 2 won uiteindelijk met 4 1 en gaat nu onge slagen aan kop van de dames klasse. Deze week Woensdag staat om 21.15 uur de wedstrijd Dubbeldik-Oosterend 2 op het programma. Een match in het belang voor de reserve titel. Vrijdag speelt Gamma 2 tegen A O 2000 (19.30 uur), wat een uitstekende partij zaalvoetbal kan worden. De laatste wedstrijd op vrijdag gaat bepalen wie de tweede degradant in de hoofdklasse gaat wor den. Dan treffen ZDH en Datsun 2 elkaar.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7