TEXEL FAALT IN DE AFWERKING 2 Gertie Praamstra wint turnkampioenschappen Reserve-titel voor Gamma 2 log steeds kandidaat-kampioen S.V. De Koog verloting Derde plaats voor Monique Kalk voetbaluitslagen Klaverjasclub „Den Burg" Vijfde plaats voor Bakker-van Hoogen in districtswedstrijd NSDAG 22 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Texel heeft tegen WGW zijn tweede nederlaag geleden van dit seizoen, otendeels heeft Texel dit aan zich zelf te wijten, omdat de ploeg niet bij machte is de reële scoringskansen die men kreeg om te zetten in doelpunten. Waardoor GW beide punten mee kon nemen naar Den Helder.Toch blijft Texel meedoen in race om het kampioenschap, omdat concurent Grashoppers ook een punt liet jen. Uit de daaruit volgende WGW aanval schoot Gauke van Vliet keihard op het Texel doel, maar keeper lepenburg ranselde de bal uit de hoek. WGW liet Texel aanvallen, om dan met razend snelle tegenaanvallen terug te komen. Deze aanvallen van WGW waren erg gevaarlijk omdat de middenvelders erg goed aansloten, waardoor de Texel achterhoede tegen een overmacht van WGW spelers kwam te staan. De stand aan de kop is op de eerste iats Grashoppers, tweede Texel met ee punten minder, maar ook een idstrijd minder gespeeld. Aanstaande ndag wordt in Hoogwoud de wed- ijd Grashoppers Texel gespeeld. winnaar van deze wedstrijd ziet het mpioenschap dan erg dichtbij komen. Spannend Bijgewoond door ongeveer 500 toe- ïouwers werd TexelWGW een oral spannende wedstrijd waarin dui- lijk was te zien dat WGW voor zijn tste kansen vocht. Texel startte zonder Jan de Lugt ischorstl, waardoor Paul van Exel in spits kwam te spelen en Brahm layati het op het middenveld mocht Dberen n et De eerste helft kenmerkte zich door zeer agressief en hard spelend 'GW. Bij Texel waren er echter enkele Iers die bijzonder veel moeite hadden het harde spel van WGW en idelijk geïntimideerd werden. Vooral de persoonlijke duels moest Texel igal eens het onderspit delven. Toch bouwde Texel een overwicht Vooral Paul van Exel revancheerde :h voor een aantal minder goed ge- eelde wedstrijden door voortdurend et goede akties het de WGW verde- ging moeilijk te maken. Van de verloting, gehouden op 12 aart j.l,, zijn de volgende prijzen nog et afgehaald pr. 5352 5e pr. 244; 7e pr. 4370; 8e pr 7929; 9e pr. 4987; 11e pr. 468: 12e pr 1656; 14e pr. 1757; 16e pr 2751; Ie pr. 3613; 22e pr. 6846, 28e pr. 150. 29e pr. 4577; 31e pr. 3811; 33e 5761; 34e pr. 2353; 36e pr. 3444. De prijzen kunnen, tegen inlevering in het winnende lot afgehaald worden de A&O supermarkt. Voor mensen liten De Koog worden ze ook thuis- izorgd, tel. (02228) 732 729. Monique Kolk Tijdens de voorwedstrijden-West halve finale) om het kampioenschap an Nederland, wist de 13-jarige 'exelse turnster Monique Kalk zater- lag een eervolle derde plaats te be telen. Hiermee bleef zij zelfs de lampioene van vorig jaar, Sandra an Stein (haar clubgenote) 0,1 punt oor. Om aan deze voorwedstrijden deel te nogen nemen, moest men zich tijdens ien eerder provinciaal toernooi plaatsen ij de eerste 10, aan welke eis Monique weken geleden ruimschoots had vol- 'aan. Ze moest daarom zaterdag naar Hellevoetsluis, waar tevens de beste 10 urnsters van Zuid-Holland en Utrecht n het Strijdperk kwamen. Het puntentotaal van 32,25 pnt., )ehaald uit oefeningen op de balk 7.75 1paardspringen 8.10 p., vrij oefening -90 p. en brug ongelijk 8.50 p., was joed voor een derde prijs, hetgeen >eloond werd met een fraaie standaard. Tegelijk met deze voorwedstrijden werden in Den Burg de Texelse turn- ampioenschappen gehouden, waar Monique eerder 2x de wisselbeker had eroverd. Door de ongunstige wed- strijdplanning was het niet mogelijk om deze Texelse beker voorgoed te be machtigen. Monique Kalk moet nu aantreden bij e Nederlandse kampioenschappen tur- 1en, die op 14 mei in Eindhoven morden gehouden. Na een half uur spelen mocht WGW op rechts een vrije trap nemen. De bal werd voor het Texel doel gebracht en uit de daardoor ontstane scrimmage scoor de spits Jan Kroon 01 Voor rust kreeg Louis Uriot een enorme mogelijkheid om Texel weer op gelijke hoogte te brengen. De WGW verdediging hanteerde de buitenspelval verkeerd, waardoor Uriot alleen voor keeper Kessing verscheen, maar hij schoot vanuit een riante positie naast. fysiek Na rust een sterk aanvallend Texel dat een groot overwicht opbouwde. WGW verdedigde echter goed en gaf weinig kansen weg. Texel miste voorin vooral het fysieke geweld van Jan de Lugt, omdat de Texel spelers niet opgewassen waren tegen het harde spel van WGW. Bij Texel waren het eigenlijk alleen Koos Tjepkema en Gert Pansier die zich niet lieten beïnvloeden door de hardheid van WGW. Tegen het einde van de wedstrijd ging Texel alles of niets spelen. Klaas Dirk Koorn kreeg het sein om naar voren te gaan, waardoor Texel achterin één tegen één ging spelen. Nog eenmaal kon Texel gevaarlijk worden toen Louis Uriot uit een vrije trap van Gert Pansier inkopte, maar keeper Kessing stopte zijn kopbal en stelde daarmee de overwin ning voor zijn ploeg veilig. Wil Texel zondag tegen concurrent Grashoppers even goed resultaat beha len, dan zal de hele ploeg met grote inzet moeten spelen. Zaterdag 19 maart 1983. Pupillen: Afdeling D: Tex. Boys Dl-Tex. Boys D2 Afdeling E: Tex. Boys E1-Cocksdorp E1 Zondag 20 maart 1983: 4de klasse KNVB: Texel-WGW Afdeling Noordholland: BKC 5-Texel 6 12-0 0-7 0-1 3-3 Links de winnaars bij de meisjes tot 12 jaar, vJ.n.r. Marielle Vonk, Gemma Praamstra en Yvonne Daalder en rechts de jongens op een ereplaats, v.l.n.r. Joost Brügemann, Karei Dijker en Mark Jan Mulder. De klaverjasclubdrive leverde deze week een paar verrassende winnaars op. Eerste werd het koppel G. Festen-C. Bakker met 7176 pun ten en tweede werd G. Smit met mevr. Eelman (invalster) met 7108 punten. Koppels die vrij laag in het klasse ment staan en de punten dus goed kunnen gebruiken. Dat is ook het geval met het koppel G. Eelman-F. Bos, dat 6930 punten behaalde, precies evenveel als de koplopers in het klasse ment TH. en J. Witte. Zij haalden er ook nog 6 marsen bij. A, Dijker en N. Koomen scoorden 6875 punten en het echtpaar J. Spaans 6823 punten. Dit team behoudt de aansluiting in het klassement waarin zij op de vierde plaats staan. De dames N v.d. Veen en B. Keijzer behaalden 6814 punten en het echtpaar P. van Heerwaarden 6806 punten. Zij namen de leiding in de derde periode, waarin nogal wat wijzigingen kwamen, maar de verschillen blijven erg klein. Stand derde periode: Echtp. P. v. Heerwaarden 36.213 12 A. Dijker-N. Koomen 35.949 13 Th. en J. Witte 35.778 18 C. Zijm-J. Koomen 35.773 12 T. v. Heerwaarden-J. Dernison 35.222 12 Totaalstand 96 partijen- Th. en J. Witte 157.267 62 Echtp. p. v. Heerwaarden 154.741 41 A. Dijker-N. Koomen 153.654 55 Echtpaar J. Spaans 153.142 46 W. Bakker-P. v.d. Molen 152.095 52 Echtpaar F. Veeger 150.728 55 C. Zijm-J. Koomen 149.719 44 M. Boogaard-M. van Heerwaarden 149.535 43 G. Douma-M. Witte 149.389 37 J. Eelman-A. Bakker 149.231 46 Echtp. J. v. Heerwaarden 149.174 45 Kampioene bij de zaterdag gehouden jaarlijkse door de Sportraad georganiseerde tunrkampi- oenschappen in de Burg. de Koninghal werd Gertie Praamstra (die deze titel in 1979 en 1980 ook al behaalde) eerste. In 1982 werd zij tweede. 's Ochtends vonden de „wedstrijden" plaats voor de jongens en meisjes van 6 t/m 12 jaar. Zij moesten een aantal turnoefeningen doen in groepsverband. Voor allen was er een diploma te beha len. Er werd hard gewerkt om tot een zo hoog mogelijke score te komen. De meeste gingen daarom ook met één van de hoogste diploma's naar huis. 's Middags vonden de kampioen schappen plaats voor de wedstrijdploe- gen van de afdelingen van GVO en GVT. De andere verenigingen leverden geen deelnemers(sters). Er werd om de hoogste eer gestreden in drie groepen en wel meisjes t/m 12 jaar, meisjes 13 jaar en ouder, jongens t/m 12 jaar. Er werd hard, maar sportief gestre den. Bij de meisjes tot 12 jaar was het verschil om de bovenste plaatsen niet zo erg groot. De uiteindelijke winnares werd Gemma Praamstra (31.35), twee de werd Yvonne Daalder (29.40), derde Mariella Vonk (28.35). Ouders Bij de meisjes 13 jaar en ouder stak Gertie Praamstra toch wel duidelijk boven de andere meisjes uit. Ze draaide een goede wedstrijd. Met de cijfers 7.60, 8.90, 9.10, 9.20 en een eindtotaal van 34.80 werd zij eerste in haar leef tijdsgroep; een goede tweede was Mir jam Raven (31.55), derde was Anka Coutinho (31.15). De jongens draaiden verplichte oe fenstof, die voor sommigen vrij moeilijk was. Er moest daarom heel wat gecij ferd worden. Hier werd Karei Dijker eerste met een totaal van 38.35. Tweede Mark Jan Mulder, derde Joost Brüge mann. Kampioen Tenslotte moest de Texelse kampioen turner 1983 nog berekend worden. Voor de eerste plaats was er dit jaar maar een kandidaat, Gertie Praamstra. Zij kreeg dan ook de wisselbeker aangereikt door C.Schuyl, vertegenwoordiger van de gymnastiek verenigingen in de Texelse Sportraad. Tweede werd Mirjam Raven en Gemma Praamstra legde beslag op de derde plaats. Drie paren van bridgeclub Groot Slam deden afgelopen zaterdag mee aan de districtsparencompetitie in ,,De Scha kel" te Heerhugowaard. 146 paren streden daar om titels en prijzen. In de eerste klasse eindigden Frits Bakker en Bram van Hoogen op de vijfde plaats met 54,33%. In de tweede klasse eindigde de familie Bakker op de 30ste plaats met 48,55%. In de derde klasse eindigden Slaan de Laat en Lucy van Hoogen op de 6de plaats met een mooi gemiddelde van 57,48%. Aanstaande maandag om 8 uur is er paasdrive in ,,De Raadskelder" voor iedereen, ook de leerlingen. Totaal van alle meisjes t/m 12 jaar: Meisjes 13 jaar en ouder: Janneke v.d. Vis 21.45 Yvonne v.d. Vis 22.35 Marcella v.d. Vis 20.75 Karin van Arkel 22.70 Marijke Eelman 20.50 Linda Koolhof 25.95 Bianca vd Wetering 27.10 Yvonne Vlaming 22.90 Mariëllea Vonk - 28.35 Tamara Maas 26.00 Martine Brügemann 26.45 Tascha Witte 26.40 Gemma Praamstra 31.35 Yvonne Daalder 29.40 Mirjam Witte 22.15 Yolanda vd Vis 22.85 Gertie Praamstra 34.80 Anka Coutinho 31.15 Marit de Porto 30.70 Sïgrit Schrama 26.45 Danny Witte 25.60 Mirjam Raven 31.55 Jongens t/m 12 jaar: Joost Brügemann 35.60 Jacco Trap 31.95 Karei Dijker 38.35 Jürgen Gerritsen 30.00 Mark Jan Mulder 36.25 De reservetitel zaalvoetbal welke recht geeft op de deelname aan de promotie wedstrijden naar de reserve hoofdklasse, is gewonnen door Gamma 2. Door het gelijke spel van Oosterend 2 op woensdag tegen Dubbeldik, kon Gamma 2 de titel niet meer ontgaan. Datsun 2 ontsnapte ternauwernood aan degradatie. Dit team speelde gelijk tegen mede-degradatiekandidaat ZDH, wat betekent dat ZDH degradeert naar de eerste klasse. Woensdag trad Oosterend 2 aan tegen Dubbeldik. Oosterend 2 moest winnen om aanspraken te kunnen hou den op de reservetitel. Lang heeft Oosterend 2 grote kans gehad. Tot 45 seconden voor het einde van de tweede helft leidde Oosterend 2 met 2 1Toen sloeg Dubbeldik toe, kort nadat een Oosterend-speler een tijdstraf had ge kregen. Tot halverweg de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op, al had Oosterend 2 het betere van het spel. Dubbeldik kreeg ook een paar kansen die benut hadden kunnen worden. Johan de Waard bracht Oosterend 2 op een 1—0 voorsprong met een schitte rende goal vanaf de zijkant van het veld. Ook de tweede treffer kwam op naam van deze speler die een goede partij speelde, nadat Dirk Drijver (Dubbeldiks rr\eest gevaarlijke aanvaller) de stand al eerder op 1 1 had gebracht. Dubbeldik bleef de aanval zoeken en kwam toch regelmatig gevaarlijk door, maar Ooster end-keeper Rob Bakker speelde een goede partij. Anderhalve minuut voor tijd stond Oosterend 2 dus met 2—1 voor en op dat moment kreeg een Oos terend-verdediger twee minuten straftijd en Dubbeldik kreeg minstens weer perspectief op een gelijk spel. Oosterend 2 leek in eerste instantie deze twee minuten goed door te komen. Maar vijfenveertig seconden voor tijd sloegen de zenuwen blijkbaar toch toe, want inplaats de bal in de ploeg te houden of minimaal zover mogelijk van het eigen doel weg te werken gooide de Oosterend-keeper ongelukkig zijn ver dediging aan die weinig of mets met de bal kon doen waarvan Ab-Jan Witte dankbaar profiteerde en de bal inschoot. Eindstand 2—2. Door het gelijke spel van Oosterend was de wedstrijd van Gamma 2 tegen A O 2000 in feite alleen nog maar nuttig voor de statis tiek. A O 2000 startte erg goed. Frank de Grave scoorde 1—0, waarbij de Gamma-keeper niet geheel vrijuit ging. Richard Daalder maakte er 2—0 van op aangeven van Frank de Grave. Hoofdrol Deze speler had in de eerste helft een hoofdrol want hij tekende ook voor de eerste tegentreffer van Gamma 2. Al moet gezegd worden dat de bal er waarschijnlijk toch wel ingerold zou zijn. Nanning Kikkert bracht de stand op 3—1 en Rijan van Heerwaarden scoorde een knap doelpunt wat Gamma weer volop in de race bracht. Martin Land bracht Gamma op gelijke hoogte en Aad Blom zette Gamma 2 op voorsprong welke echter weer teniet werd gedaan door Richard Daalder, wat een eind stand van 4 4 opleverde. De laatste wedstrijd van de hoofd klasse moest de beslissing brengen welk team de tweede degradant zou worden. ZDH of Datsun 2, daar ging het om. Datsun 2 liep in de eerste helft vrij gemakkelijk uit naar een 3—0 voor sprong, maar verspeelde deze weer in twee minuten tijd. In het begin van de tweede helft scoorde ZDH twee maal wat de Hoornders weer duidelijk uitzicht gaf op een volle winst. Datsun 2 kwam weer op 4—2, maar verspeelde de voorsprong weer zodat het een minuut of zeven voor het eindsignaal moest toestaan dat ZDH op 4—4 gelijk kwam. De laatste vijf minuten waren slopend voor zowel Datsun als de ZDH-suppor- ters maar er kwam geen doelpunt meer bij wat betekende dat Datsun 2 in de hoofdklasse blijft en ZDH degradeert. Staken Oosterend 1 won gemakkelijk met 7—3 van Question 1. Gamma speelde 4—2 tegen KSMT. Op zich een uitste kende prestatie van KSMT. Datsun, de nummer twee van de hoofdklasse, kwam uit tegen Mantje en door twee zware verdedigingsfouten nam Mantje hardwerkend een 2—0 voorsprong. Datsun kwam weer gelijk en nam een 3—2 voorsprong maar kort daarop kwam Mantje weer gelijk. Het leek of deze stand ook de eindstand zou wor den, maar kort voor het einde van de wedstrijd werden de gemoederen zoda nig verhit, dat na een overtreding van een Datsun-speler en de daaropvolgen de reactie van Mantje-spelers de scheidsrechter besloot de wedstrijd te staken. De wedstrijden in de hoofdklasse zijn nu allemaal verspeeld. Terugkijkend op dit seizoen in de hoofdklasse kan aller eerst gesteld worden dat de komst van de reserveteams veel goed heeft gedaan. De twee beste reserveteams van Gam ma en Oosterend hebben er voor gezorgd dat de wedstrijden in de mid denmoot spannender waren dan in vorige seizoenen. Ook toont het aan dat Gamma en Oosterend over een goede basis beschikken in hun vereniging. Het derde reserveteam, Datsun 2, begon het seizoen goed maar heeft het de laatste wedstrijden laten zitten. Gamma is over duidelijk kampioen geworden. Met slechts één verloren wedstrijd tegen Oosterend 2 en twee gelijke spelen teqen Dubbeldik en Datsun komt de kampioen slechts op vier verliespunten wat uitstekend genoemd mag worden. De nummer twee, Datsun, op acht punten achterstand op Gamma, heeft deze plaats vooral te danken aan de laatste wedstrijden tegen Gamma en Oosterend. Niettemin is de tweede plaats voor Datsun wel terecht, maar het team is nog niet constant genoeg om werkelijk om de eerste plaats te strijden. Dat geldt ook voor Oosterend, dat de derde plaats bezet. Een terechte plaats, maar ook deze ploeg is nog niet in staat om te strijden om het kam pioenschap. Ook veroorzaakt door het feit dat men wel eens aantrad met slechts één wissel op de bank, was in feite niet mag als men een hogere klassering belangrijk vindt. Verrassing Op de vierde plaats staat de verras sing van het afgelopen seizoen: A-t-0 2000. Een team dat in voorgaande seizoenen vrijwel altijd om de laatste plaatsen streed maar nu door veel inzet van enkele spelers meer inhoud heeft gekregen. Dubbeldik heeft zich goed hersteld van het aarzelende begin in dit seizoen. Een drietal jonge spelers in de gelederen hebben zeker kwaliteit ge noeg om in de hoofdklasse mee te spelen. Mocht Dubbeldik in staat zijn om op deze voet verder te gaan dan is een goede toekomst gegarandeerd. Daarna komen de beide reserveteams Gamma 2 en Oosterend 2. Twee waar dige hoofdklassers. Al men zou vragen of Gamma 2 terecht de reservetitel heeft gewonnen, is dit moeilijk te beantwoor den, Oosterend 2 had meer discipline in de ploeg, terwijl Gamma de betere ploeg had. Op die grond zou men misschien de conclusie kunnen trekken dat Gam ma 2 inderdaad de terechte kampioen is geworden. Wisselvallig Question is beter gestart dan men is geéindigd. Question is ook een aanval lende ploeg die zeker in de hoofdklasse thuis hoort. Mantje is het seizoen zwak begonnen om zich later wat te herstellen en daarna weer terug te vallen. Wissel vallige prestaties. Winst op Oosterend werd rustig afgewisseld met een verlies tegen een zwakkere tegenstander. Dat sun 2 had te maken met een ploeg die altijd wisselde. Het zal zaak zijn dat men voor de hoofdklasse over een ploeg beschikt die altijd compleet aanwezig kan zijn. KSMT en ZDH zijn de degra danten van dit seizoen. Een degradatie die voor bijna 100% zeker is. Ook kan de degradatie niet worden ontlopen als bijvoorbeeld Gamma 1 of 2 promoveert. De twee hoogst geëindigde teams van de eerste klasse promoveren naar de hoofdklasse. Als één van beide Gamma teams promoveert dan zal de hoofd klasse volgend seizoen elf teams ken nen. Mochten beide Gammateams pro moveren dan zal de nummer drie van de eerste klasse alsnog promoveren. Als men de kop bekijkt in de eerste klasse dan zal hoogstwaarschijnlijk Dubbeldik 2 promoveren. De tweede promotie plaats lijkt een strijd te gaan worden tussen Gamma 3, Rab 1 en ZDH 2. Gamma 3 kan alleen promoveren als één van de beide Gammateams naar de vaste wal promoveren. Mocht dus een Gammateam promoveren (en ook Gam ma) zou het volgend seizoen de moge lijkheid kunnen bestaan dat er drie Gammateams in de hoofdklasse voet ballen, een degradatie zqu plaerfsvinden v&n Gamma uit de reservé- of afldelings- hoofdklasse. Het is. echter niet mogelijk dat er drie teams van éèn vereniging in de hoofdklasse spelen dus zou Gamhqa 3 in dat geval, ongeacht de behaalde plaats, degraderen. Een hele moeilijke zaak- Deze week Deze week vinden de halve finales van de standaard en reserve beker plaats. Op vrijdag wordt om 19.30 uur Qamma 4 tegen Mantje 2 gespeeld. Daërna om 20.20 uur speelt Datsun 3 tegen Gamma 2. De finale is niet moeilijk te voorspellen. Mantje 2 tegen Gamma 2. Om 21.15 uur speelt Gamma tegen A O 2000 en de laatste wedstrijd is Datsun tegen Dubbeldik. Een prog nose over deze wedstrijden is moeilijker.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5