'evoko-dames kampioen f xondernemers-aktiviteitery Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma FAMILIEBERICHTEN iergen verslagen in viswedstrijd Bowlinguitslagen Restaurant aan de Gravenstraat Kralen- en schelpen winkel in De Koog Kadoshop „Oase" in andere handen Tetak 1 verspeelde kampioenschap Jo Jo jeugdkleding" voor 2 tot 16 jaar Vredesberaad voor Noord-lerland ANWB-avond voor plattelandsvrouwen Poëzie-avond in d'Ouwe Ulo Neptunus deelde onderscheidingen uit bij TX 71 Fiets gestolen en gevonden Jeugdbowlen LSDAG 22 MAART 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 eerste damesteam van Tevoko werd zaterdag kampioen v.Ln.r. staandeCarta de Wit, Janneke Klinkers, Rita Dogger, Nel Witte en coach de Haan, voorsta rij: AnneUes Joosten, Hatty Westerink en Hetty Kuip. Afwezig Betty de Leeuw. el eerste damesteam van Tevoko ontving zaterdag uit handen van kompetitie- Hugo Mulder de verdiende beloning voor een sterk en stabiel volleybal- jen: de kampioensbeker van de 1e klasse. Na een éénjarig verblijf in lagere jnen kunnen de dames erin de promotieklasse onder leiding van trainer Peter de gh en coach Fetze de Haan volgend jaar stevig tegen aan. Dat tegenstander de overwinning mee naar huis nam mocht de speelsters nauwelijks hinderen, ampioensbuit was binnen, dankzij het verlies van mede titelkandidaat HCSC. et vele ogen op zich gericht duurde ang voordat de Texelse dames tot vertrouwde spel kwamen. Maar ook acteerde onzeker en trok aan het ;te eind. 259. Dat de ploeg uit a-Paulowna niet als sparringpartner in kampioensfeestje wilde figureren k in de tweede set. Voor elke punt I keihard geknokt, wat tot een mend slot leidde: 1719 en een ke stand. Na de derde set, die jko overtuigend won werd bekend HCSC had verloren. Het kampioen- ip was binnen en de wedstrijd ge- 1. Via tweemaal 1015 nam ZAP de (winning mee naar huis maar de Dko ploeg kon aan de champagne. Winst Vellicht gesterkt door het feestge- s op de achtergrond behaalden de rige thuisspelende Tevoko ploegen ilmatig de overwinning. Het tweede lesteam had na twee setzeges nog erwacht veel moeite met tegenstan- Harpoen. In de vijfde set werd de d in Texels voordeel beslist. lames 3 scoorde belangrijke punten Ie wedstrijd tegen Smash '68. Het iterender team besteedde meer aan- ht aan het nieuw te volgen spel- :eem dan aan het resultaat, waar oko goed van profiteerde: 31 let derde herenteam liet in de eerste tegenstander Muwi duidelijk blijken de bedoeling was: 150. Muwi was ter niet onder de indrukt, terwijl de centratie bij Tevoko opeens ver te ken was. Net op tijd kwam de oko ploeg weer bij zinnen: 1513. derde set was een formaliteit. enzelfde vertrouwde beeld vertoon de wedstrijd van het tweede. Na lemaal 151 maakten de Texelaars !ondag 20 maart waren 46 vissers aan dijk voor het vervissen van de Sport- wisseling met HSV De Karper uit gen. 21 Texelaars en 25 Bergena- De visvangsten voor deze wedstrijd en slecht. Na drie uur vissen waren er tegen HRCSC 3 een potje van. Bij 15—13 werd er evenwel net op tijd winnend gefinished. Dubieus Heren 1 vertrok zonder veel perspec tief naar Volendam. Na winst in de eerste set bleken er toch gerede kansen, die bij 1418 voorsprong in de tweede set door dubieuze beslissingen van de scheidsrechter om zeep geholpen wer den: 1816. Toen was de spirit eruit, al kwam het team in de vierde set nog op 1214. Dankzij 1614 pakte Volendam de 31 eindzege. De meisjes aspiranten speelden een onderlinge wedstrijd, die volgens goed gebruik door team 1 met 20 werd gewonnen. In de tweede wedstrijd bleek Juvoc toch sterker. Klasse A: Paal 9 Cafeetje 5—0 Reisburo Wielewaal 4 1 De Koogel Hordifood 4—1 Strandplevieer 1 Paal 19 4—1 Vismans Eethuis Vitaminebron 3—2 Fun De luwe boshoek 3—2 Klasse B: Sommeltjes Kwartet 5—0 Dubbel EL Strandplevier 2 5—0 Ko live Taxi 555 5—0 Martha Graaf Spuiterij 4—1 Wimpy Malisa 4—1 Jan Toes Steigertje 3—2 Dinsdag leaque: Loodg.bedr. Zijm Paal 19 4 1 Tuttie Quanti Tornado's 4 1 Strandplevier Team 6 4—1 Dames trio leaque: Klavervier The Kids 4—0 CMM Stumpers 3 1 T Fords De Goot 3 1 Het pandje aan de Gravenstraat, waarin de muntenhandel van Rob Elings was gevestigd, wordt momenteel verbouwd tot restau rant. Jacomien de Wijn, die de zaak samen met Joyce van de Blaak zal gaan runnen, liep al jaren met restau rantplannen rond. Het pandje werd door haar man aan gekocht om er eventueel kantoorruim te van te maken. Tijdens opknapwerk- zaamheden in de afgelopen winter ont stond het idee om er een horeca-doel aan te geven. Hoewel in het bestemmingsplan ook een cafébestemming werd opgenomen, is het niet de bedoeling ook metter daad een café te gaan drijven. Van de opzet van het restaurant is nog niet meer bekend dan dat het specialiteiten zal gaan brengen. Verder staat er nog niets vast. De zaak moet omstreeks de maand juni geopend worden. De 20-jarige Howard van Tartwijk uit Moerkapelle heeft gisteren een win kel in kralen, schelpen en aanverwante artikelen (bloedkoraal, sieraden e.d.) geopend in de Dorpsstraat. De zaak is ondergebracht in het vroegere drogis terijgedeelte van Daalders Supermarkt, waar een oppervlakte van ongeveer 60 m2 beschikbaar is. Van Tartwijk had gedurende het sei zoen vorig jaar zijn handel in de voor malige AH-supermarkt in de Binnenburg te Den Burg, wat in de praktijk bezwaarlijk was. Het is de be doeling in De Koog het hele jaar open te zijn. De kadoshop „Oase" aan de Dorpsstraat te De Koog is van de heer Wilmink overgenomen door het echtpaar Ben en Delia Kamperman. Zij zullen de zaak samen met hun dochter Lisette gaan runnen op min of meer dezelfde manier als dat tot nog toe gebeurde. Wel wordt een uitbreiding van het assortiment met speelgoed en bijvoor beeld borduurpaketten overwogen en bestaat het plan om in de maand december open te zijn om de Texelse bevolking de gelegenheid te bieden cadeaus te kopen. De familie Kamperman woonde tot M vissen gevangen, met een geza- nlijke lengte van 1722 cm, waevan xel 1017 cm voor zijn rekening nam. Het gemiddelde was voor Texel 48 cm voor Bergen 28,7 cm, zodat Texel :e thuiswedstrijd tegen Bergen we- om gewonnen heeft. De prijsuitrei- '9 was in 't Skiltje. De persoonlijke slag van de eerste tien is: 1e Jan ethuis (T) 146 cm, 2e Frans Bos (T) 2 cm, 3e Dirk de Vries (Tl 125 cm, 4e Souwer (T) 117 cm, 5e Wim rhagen (T) 71 cm, 6e Lambert Jager 69 cm 3 vissen, 7e Bart de Vries (Tl cm 2 vissen, 8e Nick Ruiter (BI 68 9e Cor Kroon (BI 59 cm, 10e Nico ngbloed48cm. de Texelse jeugd waren de vang- "je: le Jan Nico v.d. Ploeg en Martin f Zwaag, beiden 19 cm. Je volgende wedstrijd is op 4 april h 8.00 tot 10.00 uur nabij het redding- othuis te De Cocksdorp op de dijk. >or de selectie wedstrijd kan men zich 9 opgeven t.m. 31 maart a.s. bij verhagen, tel. 3986. Zondagmiddag speelde Tetak 1 een uitwedstrijd in Warmenhuizen tegen het sterke Spoetnik 4. Het zou dus een duidelijke overwinning voor Tetak 1 moeten worden, maar het liep voor de Texelaars even anders. Onderschatting was de oorzaak. Er werd slecht en ongemotiveerd gespeeld en het resul taat was er dan ook naar. Tetak 1 nam al vlot een 41 voorsprong. Dit ging in feite zo gemakkelijk, dat men in de res terende partijen niet meer voluit ging. Toen het later wel nodig was kon men niet meer in het spel komen. Veel partijen werden onnodig verlo ren. Ook Spoetnik 4, al de derde club in successie, vond het nodig om tegen Tetak een sterke invaller in te zetten, die dan ook prompt alles won. Na die 41 voorsprong ging het met rasse schreden bergafwaarts met Tetak 1. De resteren de vijf partijen werden allen verloren, zodat Tetak 1 met een verdiende 64 nederlaag en een desillusie rijker terug naar Texel kon gaan. Ruud Koorn en Max Hagedoorn wonnen samen het dubbelspel. Liewe v.d. Veen kwam tot twee overwinnin gen en Max Hagedoorn kwam eenmaal tot winst. Als Tetak 1 ooit dichtbij dicht bij een kampioenschap is geweest, dan was het wel in deze kompetitie. Maar blijkbaar is dit team er nog niet klaar voor om zoiets behendig af te maken en dus nog niet rijp voor de vierde klasse. Tetak 2 had zaterdag in Hoogwoud niet de minste moeite met het vrij zwakke Typhoon 5. Frans Room, Fred Mosk en Tiete Faber hoefden in al hun partijen zelfs geen set prijs te geven en alle sets werden met ruime cijfers ge wonnen. Wederom werd het dubbelspel door Frans Room en Fred Mosk in twee sets gewonnen: 2112, 216. Alle Tetak spelers wonnen al hun enkel spelen, zodat Tetak 2 met een makkelijk behaalde, maar wel verdiende 100 zege huiswaarts kon keren. Jeugd Tetak-jeugd speelde ook in Hoog woud en wel tegen Typhoon 2. Hier geldt het omgekeerde als bij Tetak 2. Alleen Peter Maas wist eenmaal een set te winnen, maar verder werden alle par tijen door Peter Maas, Jelte v.d. Kooi en Hans Segers in twee sets verloren, zo dat dit jeugdteam weer met een 100 nederlaag naar huis moest terug keren. Het komende weekend zijn er geen competitie wedstrijden voor de Tetak- teams. Wel zal Tetak met negen spelers zondag deelnemen aan een groot tafel- tennistournooi in Enkhuizen. Hoofdklasse: A en 0 2000—Gamma 2 4-4 ZDH Datsun 2 4-4 Question-Oosterend 7-3 Gamma—KSMT 4-2 Dubbeldik Oosterend 2 2-2 Mantje Datsun 3-3 Eerste klasse: Dubbeldik 3 ZDH 2 0 1 co Tweede klasse: ZDH 3 Nioz2 P.H. Hotel Tex.Boys2 Gamma 4—Oosterend 5 Mantje 2—Tex.Boys Derde klasse: Rab 2 Oosterend 6 KSMT 3 De Koog 3-3 3-2 3-2 8-1 4-4 2-1 Junioren: Zeeaas Veldman Buro Eelman 0—5 Nuts/Dubbeldik Bremakker 1—7 Cafeetje—Datsun 3—0 Zegel Modes—Pakhuus 6—2 Alkema ZDH 5—0 Ratronics—Citroen 1 1 Dames: KSMT-Datsun 0-3 De Koog Tex.Boys 3—5 Eindstand Hoofdklasse: 1. Gamma 22.40 k 2. Datsun 22—32 3. Oosterend 22—30 4. A en O 2000 22 - 28 5. Dubbeldik 22-26 6. Gamma 2 22 20 7. Oosterend 2 22 20 8. Question 22—19 9 Mantje 22.15 10. Datsun 2 22—13 11.ZDH 22 11 d 12. KSMT 22-8d woensdag 23 maart: 17.30 Nuts—Dubbeldik2 Sw. Scheap J.van Rooy 18.00 Graaf Spuiterij De Koogel, J. v J. van Rooy 18.35 De Koog Datsun, B.Vredevoort 19.30 Tex.Vet 2 KSMT 3, J.Zuidewind 20.20 Datsun 3—Gempo, F. Androg 21.15 Gamma 3 De Mok, A.vd Vliet 22.05 Slufterhoek Ver.Schilders, J.le J.Ie Noble ZDT: Mantje, KD: W.Oosterhof donderdag 24 maart: 17.30 Oosterend NMS, Th.Witte 18.00 Sluiters— Ratronics 2, Th.Witte 18.35 Oosterend—Tex.Boys 1 J.D.Kraker 19 30 Dubbeldik 3 J'elleboog, H. vTatenhove 20.20 Dubbeldik 2—Oosterend 3, H. Ploeger 22.15 Tex.Vet. 1—Question 2, LHeerschap 22.05 Question 3—De Koog, J v Rooy ZDT: Gamma, KD: J. vd Ploeg vrijdag 25 maart: 17.30 Zeven Prov-Rentenaar, B.Vredevoort 18.00 Tex.Boys—Ver.Schilders, B.Vredevoort 18.35 ZDH 2 Rab, J. le Noble 19.30 Bekerwedstrijd halve fin., WNA 20.20 Bekerwedstrijd halve fin., WNA 21.15 Bekerwedstrijd halve fin WNA 22.05 Bekerwedstrijd halve fin., WNA ZDT: Texelse Boys, KD: A. vd Vliet. nog toe in Gouda, maar gaat nu boven de winkel wonen. Ben Kamperman was werkzaam als bedrijfsleider in een groot warenhuis te Den Haag, waar ook een cadeau-afdeling was gevestigd. De „Oase" zal geen aansluiting zoeken bij een inkoopcombinatie, de zaak blijft geheel zelfstandig. In de vorige krant stond in de rubriek „Ondememersaktiviteiten" een bericht over de opening van „Jojo jeugdkleding" aanstaande woensdag. In dat bericht werd ver meld dat het ging om kleding voor kinderen van 2 - 6 jaar. Dit moet zijn: 2 tot 16 jaar. Het door Bas Huisman ontworpen vignet Het Texelse Vredesberaad zal de Noord-leriand-aktie ondersteunen door de verkoop van zelfgemaakte buttons met een door Bas Huisman uit Den Burg ontworpen vignet. De buttons zijn verkrijgbaar bij alle ban ken te Den Burg en bij alle mensen die een affiche van het vredesberaad voor het raam hebben. Het vredesberaad is van mening dat de aktie meehelpt de komst van vrede in Noord-lerland te bevorderen, maar heeft geconstateerd dat het onderwerp niet zo echt leeft bij de Texelse bevol king. Mensen die een button dragen, voelen zich waarschijnlijk meer bij het doel betrokken en op die manier zouden de problemen met het geld in zamelen makkelijker overwonnen kun nen worden. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Bond van Plattelandsvrouwen had gisteravond een informatie avond voor haar leden, waarin de ANWB centraal stond. Gastsprekers waren de heren W. J. Roos en P. A Sarlu'ts van die verkeersbond. Aan de hand van een film, twee dia series en een inleiding van de heer Roos werd het functioneren van de ANWB als toeristen- en weggebruikers- bond uit de doeken gedaan. Bovendien werd voorlichting gegeven over het functioneren van de Wegenwacht. Na afloop konden vragen worden gesteld. Daarbij werd geïnformeerd hoe het mogelijk was, dat de wegwijzer op de hoek Postweg-Slufterweg al twee jaar kapot is. Volgens Roos en Sarluïs is die melding dan niet aan de ANWB doorgegeven. Dat zou betekenen dat de gemeente of de consul in deze in gebreke is gebleven Warnsveld De leden werd meegedeeld, dat 6, 7 en 8 oktober de afdeling Warnsveld op bezoek komt. Gastvrouwen kunnen zich opgeven bij het bestuur. In 1984 zal een tegenbezoek worden gebracht. Aan het einde van de avond werd een collecte voor de komst van de Ierse kinderen gehouden. Die leverde het voor het bestuur wat teleurstellende bedrag van een kleine honderd gulden op. Weemoed aan zee Vrijdag wordt in de voorspeelruim te van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg een poëzieavond gehouden met Texelse zondagsdichters en Levi Weemoedt. Muzikale medewerking wordt verleend door de folkgroep Interlude. De avond, die de titel „Weemoed aan zee" heeft gekre gen, wordt georganiseerd door de Texelse boekhandels in samenwer king met de Openbare bibliotheek in het kader van de boekenweek. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Vorig jaar bevatte de boekenweek avond een limmerickwedstrijd. Nu duikt men dus wat dieper in de poëzie, waarbij vooral aandacht wordt gegeven aan Texelse dichters. Tien Texelaars zullen vrijdag voordragen uit eigen werk: Rinus Kuiper uit Oosterend, Karin Beumkes uit 't Horntje, Geuko Haikens en Hans Oosterhof uit Den Burg, Peter Schneider en Koos van der Burgh uit Den Hoorn, Klaas Bonne uit De Koog, J. M. van den Berg van de Grensweg en Hendriek Vlaming en Jan Brouwer uit Den Burg Een gemêleerd gezelschap, waarvan een deel voor het eerst met eigen ge dichten naar buiten treedt. Na een pauze volgt een optreden van Levi Weemoedt uit Vlaardingen, die al diverse bundels op zijn naam heeft staanlBedroefd maar dankbaar, Zand Erover, Geduldig Lijden en Geen Bloemen). Weemoedt mag gelden als een kopstuk in de dichterlijke stroming „de nieuwe treurigheid" en zijn werk is doorweven met een wat melige humor. De bibliotheek is deze week in ver band met de poëzie-avond op donder dag- in plaats van vrijdagavond ge opend. De zwemclubleden Jan de Wit, Petra van der Vis en Mariette Smit werden op de jaarlijkse feestavond van TX 71, die zaterdag in de Waldhoorn werd gehouden, onderscheiden met een oor konde door Neptunus voor een trouwe staat van dienst en inzet voor de club Een oorkonde was er ook voor Annet Hartmg, die zaterdag echter niet aan wezig kon zijn. Neptunus, die zaterdag verdacht veel leek op voorzitter Dik Haker, roemde het werk van de verenigingsmensen. Hij overhandigde bloemen aan Ria Keijser en Janny de Koning Tijdens de feestavond trad revuegroep ,,Op de Bonnefooi" op en voor de pauze werden sketches en liedjes gebracht door TX 71-leden. Vrijdag wordt in De Schakel de jaarvergadering van de zwemclub gehouden, aanvang 19.30 uur. Donderdag werd een groene Union damesfiets gestolen bij de voormalige landbouwschool aan de Beatrixlaan. De fiets stond niet op slot. Vrijdag werd een herenfiets gevonden op de Bern- hardlaan. Het rijwiel kan door de eige naar worden afgehaald op het politie bureau. T.Z.N. kwam in de bowlingcompe- titie uit tegen Bad Boys en wist goed verweer te geven. De eerste twee games verloren zij op het nippertje, maar de derde game wonnen zij zo overtuigend, dat zij het puntentotaal ook hadden. Het werd 2—2 De meisjes van Strike-Fire, die tegen eigen gemiddelde speelden, waren niet in vorm en verloren alle punten. F.C, Knudde moest verstek laten gaan en hun wedstrijd tegen Fam. Doorzon moet nog worden ingehaald. In plaats van kaarten Heden is na een langdurige ziekte, gesterkt door het Sacrament der Zieken, van ons heen gegaan onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder Klaasje Kalis, weduwe van A. de Porto, op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam Th. de Porto 17 maart 1983, 1791 GK Den Burg, Texel, Gasthuisstraat 29. De begrafenis heeft maandag plaatsgehad op de R.K. begraafplaats te Den Burg.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7