inge termijn agenda Keijser map Bndbouwschuur bouwen Burgemeester verhuist naar „Uit en Thuis" Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwen industrieterrein te duur voor Harm Spigt Exposities in raadhuis Boerenkapel zoekt teksten „Lichtboei" zoekt andere studio Geen rijbewijs Kop-staart botsing Defecte uitlaten Vernieling aan caravans Grabowski koopt grond van gemeente Goed resultaat voor ouderenkoor Horloge gestolen Granaat gevonden Fiets gestolen Verkeersbord omver gereden Diefstallen uit caravans Auto in de sloot De Hortensia" in Schouwburg Raadsvergadering Informatie-avond over energie Collecte kinderbescherming piNSDAG 12 APRIL 1983 TEXELSE COURANT PAGINA S Wederom plaatsen we een lange >nnijn agenda die is samengesteld door afdeling culturele zaken. De zomer landen zijn met tal van evenementen •aktisch „volgeboekt" en om die reden Jal pas na het zomerseizoen een nieuwe mge termijn agenda gepubliceerd wor- jn, waarin weer data voor het volgend jar kunnen worden geclaimd. Deze jenda loopt van mei tot december, oor op- of aanmerkingen en aanvul- ngen op de agenda kan men terecht bij e afdeling culturele zaken (tel. 02220- 041). In deze agenda zijn alleen inci- entele of grote evenementen vermeld, sken die wekelijks terug komen of irband houden met het Recre-aktief rogramma zijn niet opgenomen. ME11983 2, 3 en 4 mei: Afvaltoernooi Eiland- Impetitie in Ons Genoegen, mei: Jaarvergadering van Ver. voor [jenden van het Paard in hotel Rebec- te De Waal. mei: Tally ho wedstrijden (paarden- ;el door Blijde Rijders en De Koog amotion, mickrit van de Blijde Rijders, mei: Voetbaltoernooi SVO mei: Kleine marathon door Ver. voor [jenden van het paard, letbaltoernooi SVO mei: Dutch Swing Collegeband in De ideboom. lilak. t/m 3 juni: Energieweek in het arpshuis Den Burg, georganiseerd _ior het Samenwerkingsverband van Ut MZW en het jeugdwerk. !8mei: Sportuitwisseling Waddeneilan den. fcetbaltoernooi junioren SVO. 29 mei: Rit voor leden die zelf geen paard of wagen hebben, georganiseerd door Ver. voor Vrienden van het paard. [Sportuitwisseling Waddeneilanden. jbetbaltoernooi ZDH 31 mei: Tobbesteken in De Koog. JUNI 1983 4 en 5 juniBuitentoernooi Tevoko. [juni: Rommeltjesmarkt van zwemclub '71 op de Groeneplaats. juni: Viswedstrijd te Bergen, juni: Tally ho wedstrijden Ipaarden- cel door Blijde Rijders en De Koog omotion. juni: Evenement rond mevr. Engel- art trofee m.m.v. vijf mu- kkorpsen in muzieknis te Oosterend, slecht weer in Bgm. De Koninghal, v; 75-jarig bestaan van Excelsior, juni: Gastenrit van de Blijde Rijders, juni: Spuitvoetbal in De Koog juni: Start Jazzfestival, juni: Catamaranronde om Texel, art 13.00 uur vanaf strand paal 17 en zzfestival. juni: Gezelligheidsrit van Ver. voor ienden van het Paard, zzfestival juni: Tobbesteken in De Koog. juni: Wielerclub Texel heeft wed- ijden op parcours Bernhardlaan. juni: Zomertoerfietstocht 30 en 60 .ometer. 27 t/m 30 juni: Fietsdriedaagse 1983. juni: Braderie in De Koog. 29 t/m 2 juli: Kermis in Den Burg. JUL11983 jjuli: Nacht van Texel, zwemmarathon iterdag op zondag) in zwembad Mo- jB en W willen de heer A. J. Keijser in igeren zo snel mogelijk aan een luwvergunning helpen voor een land- luwschuur. Om de zaak snel rond te jgen heeft Keijser zich inschikkelijk toond door af te zien van zijn plan om en de bestaande schuur een schuur it goten van vier meter te zetten, laats daarvan zal hij de bestaande 'mmetrische aardappelloods vergro te. waardoor het bestaande gebouw er beter gaat uitzien en bouwvergunning kin worden verleend door middel van e|n zeer eenvoudige procedure. MBij het oorspronkelijke bouwplan zou dat niet gaan. Er zou dan een artikel 19 •cedure nodig zijn met onzekere •op omdat nog niet duidelijk is hoe ■t provinciaal bestuur over goten van meter denkt. In ieder geval zou de 'cedure anderhalf tot twee jaar duren dat is voor Keijser onaanvaardbaar ~dat hij zijn aardappelen met spoed ijt moet. •eijser huurde tot dusver schuren in •geren en in Waalenburg maar de 's opgezegd. Bovendien heeft hij ■n klandestien geplaatste romneyloods tteten afbreken. Vóór augustus a.s. is ijjjn ruime schuur nodig om zijn aard beis op te slaan en om zijn export- IBJrijf op dezelfde voet te kunnen Bortzetten. Ambtenaren hebben de Muatieter plaatse beoordeeld en vinden V komend seizoen er voor Keijser rdaad niet florissant uitziet als er 1n °P'ossing komt. e tip om de bestaande asymmetri- Je schuur uit te breiden, nam Keijser narte hoewel deze verbouwing on- eer twintigduizend gulden meer kost H? ®*tra ruimte ontstaat die hij niet an benutten. Maar wel wordt |ei t dat het oude en nieuwe deel van gebouw met de te hoge goot elkaar grenzen zodat de beide goten de buitenkant van het totale ge- w aan de eis voldoen. lenkoog, georganiseerd door zwemclub. 5 juli: Braderie in De Koog. 7 juli: Taptoe Texel op de Groeneplaats aanvang 19.45 uur. 8 juli: Slagbaltoernooi van lagere scho len. 12 juli: Braderie in De Koog. 13 juli: Folklore Den Burg met intocht Pinksterbruid, aanvang 10.30 uur. 16 juli: Concours Hippique in De Koog van Blijde Rijders 17 juli: Open dag Windsurfclub. 18 juli: Kotterconcert KTF/DEK in Oudeschild. 19 juli: Braderie in De Koog. 20 juli: Folklore Den Burg met demon stratie spinnen. Circus Holiday en stuntteam t/m 22 juli. Wielerclub Texel houdt tijdrit bij PEN centrale te Oudeschild. 24 juli: MAB autocross, aanvang 14.00 uur. Aanvang activiteitenkamp van de Wel- zijnsstichting t/m 30 juli. Fietstocht 30 of 60 km., start aan de Warmoesstiaat bij Taxi 2000. 26 juli. Braderie in De Koog. 27 juli: Reünie oud-Oosterend. 28, 29 en 30 juli: Oosterend Present. 27 juli: Folklore Den Burg met draai orgelshow. 31 juli: Tractor ringwedstrijden georga niseerd door De Koog Promotion. Texel selectie voetbal speelt tegen FC Groningen. AUGUSTUS 1983 1 aug.: Aanvang Bouwdorpweken. 2 aug.: Braderie De Koog 3 aug.: Folklore Den Burg, 10.30 uur met o.a. 's avonds ringsteken. 4 aug.: Missverkiezingen Texel Toe rist" in een tent op de Nikadel, geor ganiseerd door De Koog Promotion. 6 aug.: Country en Western festival van De Koog Promotion. 8 aug.: Aanvang tweede bouwdorp 9 aug.: Braderie in De Koog. 10 aug.: Folklore Den Burg met klein- diershow en ringsteken op ponys. 13 aug.: Vliegfeest op vliegveld Texel. Aanvang bouwkamp Loodsmansduin 14 aug.: Surfwedstrijd toertocht Den Helder-De Cocksdorp-Den Helder. Ge organiseerd door Windsurfclub Texel en Lutje Wieringen. MAB Autocross, aanvang 14.00 uur' 16 aug.: Braderie in De Koog. Les Aranis in De Koog t/m 18 aug. 17 aug.: Folklore Den Burg met mogelijk boerenbruiloft. 18 aug.: Reddingsdemohstratie strand door Marine en KNZHRM, georgani seerd door De Koog Promotion. 29 aug.: Wandelrondje om Texel, start na aankomst eerste boot uit Den Helder. 23 aug.: Braderie in De Koog. 24 aug.: Folklore Den Burg met dans- demonstratie. 26 aug.: Nrd.Holl. jeugdorkest in N.H. kerk in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Educatief concert voor jeugd 's middags 27 aug.: Pupillenvoetbaltoernooi door ZDH. Wielerclub Texel organiseert nieuwe lingen wedstrijd aan de Bernhardlaan. 's Avonds jaarlijkse clubontmoeting mt GC Trappist. 28 aug.: Veteranentoernooi ZDH Wielerclub Texel organiseert landelijk jeugdtoernooi. SEPTEMBER 1983 5 sept.: Kleine marathon, georganiseerd door Ver. voor Vrienden van het Paard. 6 sept.: Tally ho paardenrace door De Blijde Rijders en De Koog Promotion. 11 sept.: Sluitingstocht fietstoerseizoen 25 en 75 kilometer door Taxi 2000, start aan de Warmoesstraat. 18 sept.: Picknickrit van de Blijde Rijders. De Texelse Boerenkapel viert dit jaar haar 20ste verjaardag. Ter gelegenheid van dit feit wordt het repertoire van de kapel uitgebreid met een flink aantal nummers die 20 jaar of langer geleden behoorden tot de „top-tien" van het Nederlandse lied.' De kapel heeft beslag weten te leggen op de bladmuziek van een groot aantal van deze nummers. Probleem is echter dat de teksten van deze liedjes niet verkrijgbaar zijn. Fliervoor doet zij een beroep op de lezers. Dus: wi kan helpen aan de tekst van: Kijk eens in de poppetjes van mijn ogen, Als de spotvogel fluit; de Raspa, Ik hou van |Ou, Kathrien; Geef mij maar de Prairie; Mariette speelt de wals; Musette; In de bergvallei; Greetje uit de polder; Als ik ga varen met Catootje; Ik hou van de Alpen; Bij het kampvuur; Maria van Bahia; Mooi Lies- je; Charmaine; De kleine met de mond harmonica; 'k heb maling aan geld; From the time you say goodbye; Sui- kerbossie; Driekusman; M'n schoonpa pa; La plus belle valse d'armour; Isa- belle; Now is the hour; Tennesee Wals; Fleb je mij vergeten te vertellen; het ding; Haertbreaker; De hoempabas; Waterval; Over 25 jaar; Op de sluizen van IJmuiden; De boerinnekes dans; Bij de ouwe watermolen; Loeënde klokken; Rosa rosa nina? Reactiesnaar: Wil Fluizinga, Vaargeul 25, 1791 FIB Den Burg, telefoon 02220- 4222. e Het in het begin van de vijftiger jaren gebouwde „Uit en Thuis" aan de RuijsJaan. Het grootste deel van de gebouwen links zal verdwijnen. beheer. Wijlen de heer Koorn pachtte er nog een stuk aangrenzend terrein bij waarop enkele bijgebouwen staan. Laatstgenoemd terrein zal weer bij de duinen worden gevoegd en de gebou wen die erop staan zullen worden ge sloopt. De boerderij zelf wordt momen teel inwendig enigszins verbouwd. Burgemeester J. A. Engelvaart heeft de gemeenteraad officieel meegedeeld dat hij omstreeks 1 mei zal verhuizen naar de voormalige boerderij „Uit en Thuis", Ruijslaan 88 bij De Koog. Hij verlaat derhalve de ambtswoning We verstraat 101. Wat met laatstgenoemd gebouw zal gebeuren is nog niet belist. De burgemeester heeft „Uit en Thuis" onlangs gekocht. Het gebouw (laatstelijk bewoond door de heer A. Koorn die eind vorig jaar overleed) heeft in het bestemmingsplan een E-bestem- ming waardoor het zonder procedure tot normaal woonhuis kan worden gemaakt. „Uit en Thuis" staat op 1400m2 erfpachtgrond van Staatsbos- 25 sept.: Wielerclub Texel houdt tijdrit bij PEN centrale te Oudeschild' 26 sept.: Herdenkingsconcert Excelsior t.g.v. 75 jarig bestaan in N.H. kerk te Oosterend. OKTOBER 1983 9 okt.: Snertrit van de Blijde Rijders. 16okt.: Herfstritvan Ver. voor Vrienden van het paard. 18 okt.: Aanvang finale adspiranten na tionale damkampioenschappen. 19 okt.: Vlooienmarkt voor de jeugd in De Koog. 20 okt.: Wampex. 28 okt.: Eerste avond Texelse kam pioenschappen klaverjassen. NOVEMBER 1983 6 nov.: Boerenkoolrit georganiseerd door Ver. voor Vrienden van het paard. 13 nov.: Juttersrit van de Blijde Rijders. 19 nov.: intocht Sinterklaas. 25 okt.: Tweede avond Texels kam pioenschap klaverjassen. DECEMBER 1983 16 dec.: Derde avond Texels kampioen schap klaverjassen. 26 dec.: Rondgang kerstman georgani seerd door De Koog Promotion. De bejaardenomroep De Lichtboei is op zoek naar andere studioruimte. De omroep is thans gehuisvest in een ruimte van het bibliotheekgebouw. De bibliotheek heeft die ruimte echter zelf nodig en de omroep moet dus ver dwijnen, hoewel zij ruimschoots de tijd heeft om vervangende accommodatie te vinden. Als nieuwe studio is gedacht aan het voormalige ZMLK-gebouwtje nabij de Kompasschool en ook aan de kelderruimte van het voormalige bejaar denhuis Sint Jan. Laatstgenoemde ruimte leek ideaal maar de eigenaar Duin wil er F90.000,— voor hebben en daar komen nog de nodige aanpassingskos- ten bij, zodat het geen haalbare kaart is. Maar ook het voormalige ZMLK-ge- bouwtje zal niet lichtvaardig voor de omroep beschikbaar worden gesteld omdat er meerdere gegadigden zijn. Het college heeft uitgesproken nog geen beslissing te zullen nemen. De aandacht van de politie werd vrijdag getrokken door een auto die slingerend over de Ruijslaan reed. Bij aanhouding bleek er een 17-jarige chauffeur in te zitten die natuurlijk geen rijbewijs had. Proces verbaal werd opgemaakt. Op het kruispunt Oosterweg-Zwin- weg bij Oosterend deed zich vrijdag een aanrijding voor waarbij een Texelse bromfietser werd gewond. Hij botste achterop een voor hem rijdende bestelauto die juist voorbij het kruispunt plotseling afremde omdat de chauffeur merkte dat hij linksaf had moeten slaan. Met verwondingen aan heup en rechterknie werd de bromfiet ser naar het ziekenhuis vervoerd. Bij een gistermiddag in Den Burg uitgevoerde controle werd tegen zes automobilisten proces verbaal opge maakt wegens een defecte en daardoor luidruchtige uitlaat. In twee gevallen bestond de indruk dat de betrokken wagens nog meerdere gebreken had den, ze werden daarom voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Enkele op „Loodsmansduin" staande caravans zijn slachtoffer van verniel zucht geworden. Een 70-jarige man uit Utrecht ontdekte dat met een katapult of ander schiettuig op zijn caravan was geschoten. Een der ramen was stuk en in de zijkant zaten vele deuken. De schade beloopt ongeveer 7800, Een andere beschadigde caravan was eigendom van een 67-jarige man uit Epe. Hij constateerde dat onbekenden via een stukgeslagen raam zijn caravan waren binnengedrongen, de gordijnen hedden vernield en een brandblusser hadden leeggespoten. De heer W.E. Grabowski uit Den Hoorn koopt van de gemeente 1731 m2 grond aan de Witteweg voor 74934, Door de aankoop wordt het voor Gra bowski mogelijk een schuur te ver bouwen; bovendien wordt het huidige gebruik van de grond gelegaliseerd. Grabowski dacht namelijk dat de grond eigendom was van Staatsbosbeheer. Staatsbosbeheer dacht dat blijkbaar zelf ook want Grabowski kreeg van de Staat toestemming om er een toegangsweg en beplanting aan te leggen. De uit breiding van de schuur gebeurt welis waar op eigen grond, maar in verband met de benodigde zijdelingse afstand tot de grens van het terrein is een strook gemeentegrond nodig. Gezien de lig ging en gebruiksmogelijkheden wordt een prijs van 710,— per m2 voor het terreindeel waar de schuur moet komen en 72,— per m2 voor de rest, billijk geacht. Het ouderenkoor „Zanglust" uit Den Burg heeft woensdag een goed resul taat behaald op het senioren koren festival in Hoorn. Het Texelse koor bracht drie num mers ten gehore; „Nu breekt mij alle twijgen; Voorjaar en Wiegelied. De jury beoordeelde de uitvoering als goed tot zeer goed. Alleen bij het nummer „Voorjaar" werd twee keer „redelijk" genoteerd voor klankgehalte en voor dracht. Bij de totaalindruk werd vermeld dat het voor de jury een verademing was dit koor te horen zingen en ook de pro grammakeuze werd geroemd. Het koor stond onder leiding van mevrouw M. Ronday. Aan het festival deden 20 koren mee. Het is onverstandig om kostbaarhe den achter te laten in of bij kleedkamers van sportaccommodaties. Dat onder vond een 13-jarige Texelaar die woens dag merkte dat het horloge dat hij in zijn jaszak had laten zitten was ontvreemd. Nabij paal 8 werd op het strand een granaat gevonden. Het bleek een bri- santgranaat te zijn die door de explosie ven opruimingsdienst onschadelijk zal worden gemaakt. Een 15-jarige Texelse deed maandag aangifte van diefstal van haar dames fiets, merk Radiant. Het rijwiel was in de nacht van zaterdag op zondag tussen 02.00 en 02.30 uur weggenomen bij een café te Den Burg. Een tot nog toe onbekende heeft af gelopen donderdag een verkeersbord op de Wilhelminalaan achter Albert Heijn omver gereden. Er hebben zich bij de politie nog geen getuigen gemeld. Uit een caravan op een camping te Den Hoorn die eigendom is van een Amsterdammer werden een zwart-wit tv, een Peugeot damesfiets, een verre kijker in een zwarte tas, cassettebandjes en diverse gereedschappen gestolen. Een Texelse vrouw, dochter van de eigenaar deed zaterdag aangifte. Een man uit Enschede deed maandag aangifte van ongenood bezoek aan zijn stavaracan op een camping in Eierland. Zijn vakantieverblijf werd opengebroken en er werden een dames- en een heren fiets uit ontvreemd. De Christelijke Plattelandsvrouwen houden hun jaarvergadering op 18 april om 20.00 uur in ,,De Poort" achter de gereformeerde kerk in Den Burg. Zij houden bovendien een verkoping ten bate van de kas. Goederen voor de verkoping kunnen bij het bestuur wor den ingeleverd (telefoon 02226-231). Een uit Naarden afkomstige 32-jarige automobilist kwam tegen half zeven 's morgens met zijn wagen in de sloot van de Nieuwlanderweg, ter hoogte van een s-bocht. Als gevolg van regen, duisternis en onbekendheid ter plaatse was de man van de weg geraakt en in een kuil in de berm terecht gekomen, waarbij de macht over het stuur werd verloren. De schade aan de wagen was licht; de automobilist bleef ongedeerd. Harm Spigt uit De Koog wil van de gemeente een stuk grond huren voor opslag en sloop van machines, auto's e.d. Hij heeft onder andere belang stelling laten blijken voor het terrein bij de voormalige rioolzuiveringsinstallatie aan de Pontweg bij Den Burg. Tot dusver zijn de pogingen van Spigt op niets uitgelopen. Volgens hem werkt de gemeente niet soepel mee. Er zou hem een deel van het bedrijventerrein in Oudeschild zijn aangeboden, maar dat vindt hij veel te duur. Hij heeft nu een brief aan de gemeenteraad gestuurd met het verzoek hem aan een opslag terrein te helpen. B en W hebben de raad voorgesteld het verzoek door hen te laten afhandelen. In het artikel over de opknapbeurt van de expositieruimte van het raadhuis werd een overzicht gegeven van de op handen zijnde tentoonstellingen. Daarbij werd ook melding gemaakt van een fototentoonstelling van Donald de Vrind. Deze gaat echter niet door. De ruimte in het programma wordt nu benut voor de opknapbeurt. De gecom bineerde tentoonstelling van Keiolonië en Kubus (waarin beelden uit een andere wereld en (cassette) muziek uit een andere dimensie aan de bezoeker worden aangeboden) die zou worden gehouden van 18 tot 29 april, is ver schoven naar 25 april tot 8 mei. Woensdag 13 april wordt in de schouwburg van Den Helder het blijspel „De Hortensia" van Yves Jamiaque opgevoerd met Luc Lutz, Simone Rooskens, Carline Brouwer, Hans Cor- nelissen en Nanny Cijs. Het stuk gaat over de ontmoeting tussen de ontwerpster Lea en de archi tect David. Zij leeft alleen met haar zoon en haar spaarzame ontmoetingen en avontuurtjes en hij leeft in een droom wereld die hij met haar wil qaan delen. Een mens heeft illusies nodig, maar zijn de illusies van David garantie voor de liefde die hij bij haar wekt. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar oip de afdeling culturele zaken ten ge meentehuize. Kosten 721,— en 717,50 voor CJP en Pas 65. Na afloop van de voorstelling rijdt er een bus vanaf de schouwburg en vaart een extra boot vanaf Den Helder. Hedenavond, aanvang 19.30 uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling besluitenlijst van de raadsvergaderingen van 8 februari en 8 maart 1983. 2. a. Ingekomen stukken; b. Mede delingen; c. Beantwoording raadsvra gen. 3. Voorbereidingsbesluiten: a. A. Mantje, Nesweg 27 tot en met 35 voor het gedeeltelijk veranderen van een boerderij aan de Nesweg 27 tot en met 35 te Texel. b. Vereniging voor C.V.O. voor de bouw van een fietsenstalling aan de Burdetstraat. 4 Verkoop grond aan de heer W.E. Grabowski aan de Witteweg te Den Hoorn. 5. Extra kredieten leermiddelen diverse openbare lagere scholen. 6. Overzicht post „onvoorziene uitga ven." 7. Ontwikkeling gemeentelijke finan ciën. 8. Aanpassen parkeergeldtarieven. 9. Vervangen auto stratenmaker. 10. Verbreden fietspad Rommelpot. 11. Aanpassen oversteek fietspad krui sing Oosterenderweg-Koningsweg. 12. Verbreden duikers Westerweg. 13. Verbeteren Watermolen weg tweede fase. 14. Reconstructie Groenewegje te De Waal. 15. Reconstructie verbinding Hoger- straat/Gravenstraat. 16. Reconstructie riolering Den Burg tweede fase. 17. Aanleg regenwaterriolering Diek te Den Hoorn. 18. Wijziging tarieven ten behoeve van het voeren van planologische procedu res. 19. Woningfinancieringsregeling ge- meentepersoneel. 20. Rectificatie overname gebouwen complex Eierlandsche Huis. 21. Kosten woningbehoefte-onderzoek. 22. Vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening op het beheer van de dienst sociale werkvoor ziening. 23. Verklaring inzake de representati viteit van de Stichting Lokale Omroep Texel in oprichting. 24. Jaarrekening 1980 van de Welzijns- stichting Texel. 25. Aanvullend krediet Welzijnsstichting Texel over 1982. 26. Aanvulling voordracht voor de ge meentelijk vertegenwoordiger in de Raad van Bestuur van de n.v. Lucht vaartterrein Texel. 27. Verhoging rekening-courant krediet Recreatiestichting Texel. 28. Benoeming directeur dienst ge meentewerken. 29. Medewerking ex. artikel 50 kleuter onderwijs wet voor aanpassing speel werklokaal tot speellokaal en aanschaf materiaal en meubilair R.K. kleuter school Maris Stella. 30. Instellen beroep tegen de gedeel telijke onthouding van goedkeuring aan een wijziging van de bouwverordening. 31. Verkeersmaatregelen Pontweg. 32. Beschikbaarstelling extra krediet over 1983 voor de stichting jeugd- en jongerenwerk en peuterzalen. 33. Benoeming directeur sociaal werk verband De Bolder. In het kader van de Brede Maat schappelijke Discussie over energie wordt woensdagavond 25 mei, aanvang 20.00 uur, een informatiebijeenkomst gehouden in dorpshuis d'Ouwe ULO. Tijdens die bijeenkomst wordt toelich ting gegeven op het door de Stuurgroep gepubliceerde tussenrapport. De deel nemers kunnen van gedachten wisselen over de in dit rapport neergelegde in formatie. Aan het slot van de bijeen komst ontvangt ieder een uitgebreid, persoonlijk vragenformulier, bestemd om mee naar huis te nemen en even tueel met anderen te bespreken. De informatiebijeenkomst wordt op woensdag 1 juni gevolgd door een discussiebijeenkomst, waarbij het vor men en uiten van meningen centraal staat. Voor- en tegenstanders van de verschillende richtingen die met het energiebeleid kunnen worden ingesla gen, kunnen op deze bijeenkomsten met elkaar in discussie gaan. Ook op Texel zal tussen 11 en 17 april de nationale collecte worden gehouden van de Stichting SAKOR, de instantie die zich bezig houdt met kinderbe scherming. De opbrengst is ten bate van voorzieningen ten behoeve van kinderen die veelal de huiselijke geborgenheid moeten missen omdat ze om welke reden dan ook niet meer bij hun ouders kunnen wonen. Er is meer nodig dan opvang alleen, maar daarvoor zijn de subsidies van de overheid niet toe reikend. Door het extra geld is extra aandacht mogelijk en allerlei kleine attenties die in een normaal gezin gewoon zijn, zoals zwemles, lidmaat schap van een voetbalclub, een muziek instrument, etc.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5