4 Geisler is uit op revanche Zesde „rondje" belooft spectaculair te worden oetbalvooruitzichten \J0 junioren impioen Einduitslagen iridgecompetitie Twee dagen toernooi van Badmintonclub Laatste kans voor Gamma-teams Wedstrijd van Windsurfclub Texel Voetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Overzee wint op eigen terrein „Op de Bonnefooi" opent zwembad Weinig animo voor simultaan llgJDAG 29 APRIL 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Oosterender kampioensteam in feeststemming. Staand v.l.n.r. Simon Brand, Ton van Sp/unter, Wim Eelman, Ralph Koning, Don Boot, Pieter de Vries, Martin Huizinga. tnd: Biem Vlaming, Joris Visser, Arnold Kaorcher, Piet Koopman. Marcus Gersthage. John Kearcher die na goed doorzetten de WGW keeper op het verkeerde been zet te en 1—0 aantekende. Josterend C2 tegen WGW C4 was sdagavond de wedstrijd van de arheid. Oosterend begon met 17 dstrijden gespeeld en 31 punten WGW met 17 wedstrijden en 32 nten. Dus winnen was voor SVO devies omdat WGW aan een ge- spel genoeg had. 3e match was zeer spannend en na kansen over en weer was het Arnold Na de rust was het gelijk na de aftrap 2—0 door Ton van Splunter die een fou te terugspeelbal onderschepte en scoor de. Even later was het WGW dat 2—1 maakte en de SVO zenuwen staken de kop op. Een doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Het verlossende fluitsignaal kwam echter al gauw van de goed leidende scheidsrechter J. Raven en het SVO kampioenschap was een feit. ,V. Texel eerste en tweede spelen hun laatste dstrijden van dit seizoen. Het eerste m speelt uit tegen Zwaagdijk en het iede mag het aan de vaste wal opne- n tegen Vios/w. De ploeg van Assel- n heeft nog wat goed te maken voor op Texel geleden 1—3 nederlaag en zal voor de reserves wel erg moeilijk rden om de kampioenen in Warmen- zen te kloppen. S.V. Oosterend erdag zal blijken of het eerste elftal volgend seizoen in de hoogste klasse de afdeling Noordholland gaat spe- Deze mijlpaal die nog nooit door een «else voetbalvereniging (uitgezonderd Texel) is bereikt komt nu binnen ndbereik omdat concurrent Molen twee punten achterstaat. Oosterend ontvangt Monnickendam heeft genoeg aan een gelijk spel. De luwen zullen gespannen zijn maar het iet mogelijk zijn om van Monnicken- m te winnenGehoopt wordt dat deze langrijke wedstrijd veel supporters kt want promotie betekent toch een ike stap voorwaarts voor het zater- gvoetbal bij s.v. Oosterend. Het tweede speelt een voorwedstrijd jen USVU 2 en kan ook de punten jis houden. Het derde gaat naar Mol- boys 3 en kan mogelijk gelijk spe- De A-junioren doen nog volop mee de race om het kampioenschap in de rde klasse met de daarbij behorende jmotie naar de tweede klasse. Zater- komt Jong Holland A3 op bezoek, £n tegenstander waar eenvoudig van vonnen kan worden. Mocht dat het val zijn dan kunnen de A-junioren vol- Inde zaterdag thuis tegen Schagen A3 Maandagavond vond de slotdrive laats van de bridgecompetitie. De- werd vooraf gegaan door een „al- imene vergadering" met 'ijsuitreiking. Kampioen werd het echtpaar Bakker, de hielen gevolgd door Frits Bakker ijBi Bram van Hoogen. Het gemiddelde over 24 speelavon- !n. A-lijn: lr" Bakker 55,71%; F. Bakkeren B. van °gen 55,60%; L. van Hoogen-Blonk i.83%; Fam. Van Sambeek 51,65%; m Hpogerheide 50,11%; C. venhoven-A. van de Kerkhof 49,46%; de Laat-P. Zevenhoven 49,08%; S. us-A. Backer 47,59%; Fam. Chavon- s 46,83%; L. Kelner-Ofrein 44,40%; m- Schuil 41,61%; Fam. Elzinga ,45%. B-lijn: m. Beemsterboer 55,65%; Dms. Blok ,36%; Dames Van Empel-Van de Mo- 51,70%; F. Witte-A. Witte 51,38%; m- Van Heerwaarden 49,41%; Ds. De iend-Van Schie 46,54%; P. Ruigrok- nneveld 46,46%; Ds. Langeveld- feeuwer 45,63%; W. Blok-Rensebrink 37%; Fam. De Jong 38,47%. Maandag 2 mei beginnen de zomer- 'ves (voor de laatste keer in de Raads- der) vanaf 9 mei in hotel De Linde- om om 20.00 uur. ledereen is welkom. kampioen worden als ze dan tenminste ook winnen. Het eerste zondag elftal speelt de laatste wedstrijd uit tegen Petten. Men rekent erop dat SVO deze laatste wedstrijd zal winnen zodat men dit sei zoen kan afsluiten met een redelijke po sitie in de middenmoot van de tweede klasse. Het tweede elftal heeft nog een kans om degradatie te ontlopen. Zondag komt Helder 4 op bezoek en daar kan van gewonnen worden. De dames gaan steeds beter spelen zodat men verwacht dat ze zaterdag na de ruime overwinning op de dames van Cocksdorp ook winst kansen hebben in de thuiswedstrijd te gen JVC. S.V. De Koog Dit weekend zijn alle teams van De Koog vrij. Koog 1, pupillen en meis jes zijn al uitgespeeld. Seniorenleden die meegaan naar Duitsland (27, 28 en 29 mei) kunnen zich opgeven tot a.s. wee kend bij J. van Beek. S.V. Cocksdorp Op Koninginnedag spelen de heren SVC-ers de laatste uitwedstrijd. Nieuwe Niedorp is dan de ontvangende dub. Hopelijk zijn er nog 11 spelers beschik baar en speelt men net zo goed als vori ge week. Grote veranderingen in de ranglijst zullen er echter niet meer door ontstaan. De dames zijn vrij. Maandagavond 2 mei is er i.v.m. volleybaltoernooi geen badminton. Daarvoor in de plaats houdt de bad mintonclub op maandag 9 mei en dinsdag 10 mei een toernooi. Maandag 9 mei is er een gemengd- dubbel toernooi. Dinsdag is er een enkel toernooi. Leden die mee willen doen kunnen zich voor deze toernooien opge ven tot en met zondag 8 mei (voor maandag 9 mei eventueel met partner) bij Nellie Witte, tel. 02270-4239 of bij Margriet Reij, tel. 02220-2345. Gamma 1 speelde vorige week in Krommenie tegen de kampioen van de Zaanstreek. Nusa-lna en verloor deze wedstrijd met 4—3. Gamma 2 speelde afgelopen vrijdag op Texel tegen de kampioen van Schagen, Vesdo 2. Deze wedstrijd eindigde in een 3—3 stand. Vrijdag (vanavond) speelt Gamma 1 thuis tegen JVC 1 en Gamma 2 speelt uit in Egmond tegen Derbij United 2. Willen beide Gamma-teams nog kans maken op promotie dan zullen ze nu twee pun ten dienen te pakken. Voor beide teams is die mogelijkheid zeer aanwezig. Gam ma 1 speelt in de sporthal Ons Genoe gen en de wedstrijd begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 71,- p.p. Zondag houdt de Windsurfclub Texel een surfwedstrijd met Olympi sche baan bij het surfstrand Dijkmanshuizen. Deze wedstrijd telt mee voor het club kampioenschap 1983. Er kan vanaf 10.30 uur worden ingeschreven. De start is om 11.00 uur. Robert van Dijk. Niels Jimmink, Henk Messe- Drijver. Zaterdag 30 april 1983: Afdeling Noordholland: SVO/Z-Monnikendam, 14.30 uur N.Niedorp-Cocksdorp/Z, 14.30 uur SVO/Z 2-USVU 2, 12.30 uur Molenboys 3-SVO/Z 3, 14.30 uur Junioren: Oosterend A1-J. Holland A3, 14.30 uur Dames: Oosterend-JVC, 12.30 uur Zondag 1 mei 1983: Vierde klasse KNVB: Zwaagdijk-Texel, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Petten-Oosterend, 14.30 uur ZDH-GSV, 14.30 uur (te spelen 25 min. terrein JVC) Vios/W 2-Texel 2, 11.00 uur Oosterend 2-Helder 4, 14.30 uur Dames: Tex.Boys-Flevo, 14.00 uur Uitslagen 26 april: Mannen: Gamma-Teso PH Hotel-PEN Time Out-RSG Molenkoog-v.Wijngaarden DGM-Smash 1 Krim-Berenkuip Vredelust-Pado TZT 2-Amro Westerlaken-Versluis Cots Polis-Poedelprijs Vrouwen: Deja Vu-Kuipkuil Koffieshop-Skil Deja Vu-Goënga 2 Antiekhuisje-Goënga 1 Vopoda-Gar.Dros Jailteam-Smash jeugd First Lady-Smash 2 Hema-Frans Zegel 12 Balcken-Gar. Kikkert Expert-Boetiek 22 Moienkoog-Bremakker 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 1-1 1-1 2-0 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 0-2 2-0 2-0 20.15 u. Bremakker-Timmers bakk. Gemeente 20.30 u. v.Wijngaarden-Verfbus Bremakker Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. RWS-Time Out Kobeko 18.45 u. Kobeko-RSG RWS 19.00 u. Tosse-PEN RSG 19.15 u. Lindeboom-Gr.Slock Tosse 19.30 u. Vijfsprong-Cafeetje Lindeboom 19.45 u. Skil-VW Audi Vijfsprong 20.00 u. Ass.Bremer-WGD Skil 20.15 u. Taxi Smidt-I^offieshop Ass. Bremer 20.30 u. Antiekhuisje-Rog Taxi Smidt Veld 18.30 u. 18.45 u. 19.00 u. 19.15 u. 19.30 u. 19.45 u. 20.00 u 20.15 u. 20.30 u 20.45 u C vrouwen: Casino-Mantje Taveerne-Nokanto VEM-CVI Vopoda-Gar. Kikkert Gyvo-Graaf sp. 12 Balcken-Goënga Goënga 2-Gar.Dros First Lady-Deja Vu Smash-Kuipkuil Hema-Molenkoog Taveerne Casino Nokanfo VEM Vopoda 1 Gyvo 12 Balcken Goënga 2 First Lady Smash Afvaltoernooi. eilandcompetitie: De wedtrijden duren één keer 15 mi nuten. Op maandagavond spelen alle teams hun eerste wedtrijd. Winnaars gaan daarna verder in de winnaarsronde. Verliezers spelen dinsdag verder. Twee keer verlies betekent uitschakeling. Wis sels zijn wel, time outs zijn niet toegestaan. Veld A Mannen: 18.30 u. Versluis-Gr.Slock Vnedelust 18.45 u. Cors Polis-Vredelust Versluis 19.00 u. Pedt-Thijsseweitje Cors Polis 19.15 u. Bravura-Gamma Pedt 19.30 u. Reisburo-Smash 1 Bravura 19.45 u. Poedelprijs-Eelman Reisburo 20.00 u. Gemeente-Mengsmering Poedelprijs Beslissingswedstrijden van de eiland competitie derde klasse mannen: 18.30 uur woensdag 4 mei. Om de derde plaats: Cors Polis-Westerlaken. Noord-West is de eerste ronde bij de mannen vrijgeloot. Molenkoog bij de vrouwen. Eerste klasse vrouwen: 18.30 uur woensdag 4 mei om de tweede en derde plaats Cafeetje-Expert. Tweede klasse vrouwen B: woensdag 4 mei: 18.30 u. Goënga 2-Kuipkuil 18.45 u. Goënga 2-Deja Vu 19.00 u. Kuipkuil-Deja Vu De beslissingswedstrijden duren één keer 15 minuten. De catamaranronde om Texel die zaterdag 18 juni zal worden gehou den belooft opnieuw een spectacu lair gebeuren te worden. De kans is groot dat menig record zal worden gebroken. Het ziet er naar uit dat meer boten zullen meedoen dan vo rig jaar toen er 503 ingeschreven wa ren. waaronder 72 van buitenlandse deelnemers. De jaarlijkse race, die nu voor de zesde keer wordt gehou den, kan dus prat blijven gaan op de titel „Grootste zeilevenement voor catamarans ter wereld". Vast staat dat zich onder de deelnemers de top van de internationale zeilwereld zal bevinden. In die top zit de Amerikaan Geisler die vorig jaar de pech had om van de eerste naar de zevende plaats terug te vallen in het overall klassement door een (terech te) wijziging van de handicap die voor zijn schip geldt. Hij heeft echter laten weten dat hij in ieder geval revanche zal nemen. Onder de topzeilers waartegen hij het moet opnemen zitten in ieder ge val de Amerikanen Randy Smyth en Jay Glaser. Deze bijna professionele Torna dozeilers worden beschouwd als de gro te kanshebbers voor de gouden medaille bij de Olympische Spelen van 1984. Ook Zondag speelde Overzee een thuiswedstrijd tegen Castricum 3. De kick-off was om 13.00 uur. Voor de wedstrijd had Overzee besloten om nou eens een goede drie kwartli- ne te spelen. In het spel kwam dat ook tot uiting door een try in de der de minuut gedrukt door R. Daalder. De confersion, genomen door kicker F. Stark, was raak; stand 6—0. Castricum kwam echter meteen met een tegenoffensief en de stand was snel gelijk. Voor het veelkoppige publiek werd het een spannende wedstrijd. Steeds wist Overzee door zeer veel kic ken terreinwinst te boeken wat vier maal resulteerde in een try, maar het tech nisch beter spelend Castricum wist elke keer weer gelijk te maken. De overige try's werden gedrukt door M. Wijsman, L. Visser, K. Kok en C. Jongejans. Doordat Overzee twee maal vaker de confersion wist te benutten werd de eindstand dan ook 28—24 voor Overzee. meervoudig kampioen Hobie Alter jr. (die geldt als de meest bekende catama ranzeiler en -promotor) zal van de partij zijn. De internationale allure die de race meer dan ooit uitstraalt neemt niet weg dat het „Rondje om Texel" als een zeer Texelse aangelegenheid mag worden be schouwd warbij tal van eilandgenoten intens zijn betrokken. Bij de organisatie zijn ongeveer 200 Texelaars betrokken; van hen kunnen er twaalf als „beleids bepalers" worden beschouwd. Een aantal deelnemers vaart de 80 tot 100 km lange ronde als prestatietocht, wat gezien de moeilijkheidsgraad van de ronde begrijpelijk is. Texel yardstick Alle deelnemers zeilen echter onder het lYRU-reglement. Dit reglement wordt, vanwege het specifieke karakter van de ronde met zijn groot aantal deel nemers op een aantal punten aange past. De start zal volgens een nieuwe en unieke procedure plaatsvinden. De Texel yardstick is door een aantal prominenten opnieuw vastgesteld. Het yardstick co mité bestaat uit: Nico Boon, Kees Kor- tenoever, Hans Dieben en Dick van der Burg. Het perfectioneren van de wedstrijdregels voor de ronde heeft ge resulteerd in het samenstellen van een controlecomité dat de deelnemende ca tamarans inspecteert volgens de klasse- voorschriften. In dit comité hebben zit ting: Douwe Remery, Ed Mulder, Robert Heilbron en Kees Wapenaar. Uiteraard ontbreekt het protestcomité niet, dat bestaat uit de volgende interna tionale lYRU-officials: Kees Prins, Hen- ny Scholz en Adriaan Pels. De leiding van de wedstrijd is in vertrouwde han den van een wedstrijdcomité onder lei ding van Tony van Oeveren. Er wordt ge zeild om prijzen per klasse, de snelst aankomende boot, terwijl de overall win naar in bezit komt van de Texeltrofee (beschikbaar gesteld door Pall Mali). Vo rig jaar was het team Cortlever/Ellermey- er met Tornado 97 de snelste in een tijd van 3 uur, 2 minuten en 57 seconden. De Texeltrofee werd gewonnen door R. van de Haak/K. van Kan met een Hobie 16 in een tijd van 3 uur, 19 minuten en 7 seconden. Veiligheid Van alle onderdelen van de organisatie geniet de veiligheid zeer veel aandacht. Elk jaar wordt deze nog meer geperfecti oneerd en uitgebreid. Evenals afgelopen jaren is de medewerking weer gevraagd van de marine en kan er nu al definitief gerekend worden op medewerking van het Korps Mariniers, de KNZHRM, het team van Pall Mall, de Watersportvereni ging Oudeschild, vele particuliere mo- torbootvaarders en nu ook van de Kon. Bond tot het redden van Drenkelingen. Het aantal volgboten komt daarmee op ca. 80. Een motorzwever in de lucht, be waking met motoren langs het strand en de dijk en gebruik van alle denkbare communicatiemiddelen completeren de veiligheidsmaatregelen. Zoals bekend valt de catamaranronde samen met het driedaagse jazzfestival in Den Burg. De prijsuitreiking zaterdaga vond zal dan ook met jazz worden om lijst. In de week voorafgaande aan de ronde zal al veel catamarandrukte op en bij Tjxel zijn te bespeuren want velen ma ken gebruik van de mogelijkheid om te trainen. Faciliteiten zijn daartoe beschik baar gesteld bij het strand van paal 17 en het strandje van de kustzeilvereniging De Cocksdorp. De schrijvende, fotograferende en fil mende pers heeft al verheugend veel be langstelling getoond voor het zesde ron de, zodat Texel weer een flinke portie promotie staat te wachten. Vrijwel zeker zal de Avro met een opnameteam ko men om een reportage te maken die on middellijk na de race bij Avro's Sportpa- norama zal worden uitgezonden. Programma zwemclub Op zondag 1meiom11.00uur start het Texels zwemseizoen, want dan wordt zwembad Molenkoog ge opend. De opening wordt deze keer ludiek verzorgd door de revue „Op de Bonnefooi". Om 11.00 uur zullen de leden van deze groep in speciale kledij het bad openen, begeleid door bijpassende muziek. Di rect daarna duiken alle leden van de zwemclub TX '71 het water in. De zwemclub heeft na het drukke wintersei zoen, wat zich grotendeels in overkantse baden afspeelde, weer een volle zwem- agenda voor het komend seizoen. Op Koninginnedag is de zwemclub aanwezig op de feestmarkt alwaar men de nodige informatie kan krijgen over het omvangrijke clubgebeuren. Op woensdag 4 mei begint de eerste zwem- clubtraining waar de club leden traint voor de zwemdiploma's C, D, E en F. Waterpolo Zondag 8 mei start de waterpolotrai- ning. Deze wedstrijdtak van de club kan bij zowel de dames als bij de herenploeg nog wel worden uitgebreid. Men kan desgewenst alleen waterpololid van de vereniging worden. Deze zomer wil TX '71 ook van start gaan met senioren wa terpolo. Op dinsdag 17 mei start de vroe ge training voor leden die zich willen voorbereiden op het lange afstand zwemmen, zoals de nachtmarathon en Kanaal- en Marsdieptochten. OP 28 en 29 mei staat de driekamp Brummen, Gieten, Texel in Brummen op het programma. Op zaterdag 4 juni is er weer de traditi onele rommeltjesmarkt en TX '71 gaat in een nog nader te bepalen weekend in ju ni naar Midwoud voor een spel- en zwemuitwisseling. Nacht van Texel Van zaterdag 2 op zondag 3 juli is de inmiddels vermaarde „Nacht van Texel", een nachtmarathon waaraan zo'n tien overkantse verenigingen meedoen. Dit jaar is ook een selectie van de rijkspolitie uit Noordholland present. Dat de zwem- clubactiviteiten niet onopgemerkt blij ven, moge blijken uit deze belangstel ling, wat tevens geldt voor de vele uitno digingen die binnenkomen voor allerlei zwemgebeurtenissen aan de vaste wal. Op 8, 9 en 10 juli uitwilseling met een geheel nieuwe zwemvereniging voor de Texelaars, nL de zwem- en poloclub Nieuwkoop, Geen huur Na de vakantieperiode volgen de on derlinge wedstrijden en een kampeer- weekend op 9, 10 en 11 september en op 25 september de sluiting van het zwem bad. Mede door de veelheid aan activi teiten heeft de Recreatiestichting Texel gemeend geen badhuur in te voeren voor de zwemclub en mede daardoor zal de zwemclub om alle andere onkosten binnen redelijke grenzen houden slechts een bescheiden (72,50) contribu tieverhoging invoeren. De kiosk op het zwembad is zondag open. TX '71 leden moeten voor 1 mei aanmeldingsbriefjes inleveren voor de driekamp op 28 en 29 mei. Op de slotsimultaan van schaakclub En Passant, maan dagavond in De Raadskelder, nam clubkampioen Jaap Dros het op tegen twaalf clubgeno ten. Ondanks de matige op komst had Dros zijn handen Ien hoofdvol aan de tegenstanders. Zeven schakers moesten bij Dros uiteindelijk hun koning in leveren en bij de andere partijen was de kampioen niet in staat te winnen. P. Eelman, R. Vittali en E. de Visser sloten hun partij winnend af en tegen M. Visser en F. van Tatenhove behaalde Dros remise. Op de foto de club kampioen in actie.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9