Dosterender meisjes campioen schoolvoetbal BOYS PINKSTERTOERNOOI EER GESLAAGD RENEE GILJOU BLIJFT STERKSTE MAN evenement Sportraad viert jubileum met internationaal Postduivenvlucht Texelse jeugd surfde bij Makkum Oefenweekend brandingsurfen Toernooien in Oosterend Reddingsbrigade is weer actief Programma ZDH toernooi Catamaranrace bij' De Cocksdorp M/IIJDAG 27 MEI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 11 HrLltf De Hoornder voetbalvereniging ZDH houdt 29 mei een toernooi, waaraan ZDH, Texelse Boys, Oosterend en Schoorl allemaal twee teams leveren. Het programma ziet er als volgt uit: 9.00 u. ZFH 1-Tex.Boys 1 9.45 u. ZDH 2-Tex.Boys 2 10.30 u. SVO 1-Schoorl 1 11.15 u. SVO 2-Schoorl 2 12.00 u. ZDH 1-SVO 1 12.45 u. ZDH 2-SVO 2 13.30 u. Tex.Boys 1-Schoorl 1 14.15 u. Tex.Boys 2-Schoorl 2 15.00 u. ZDH 1-Schoorl 1 15.45 u. ZH 2-Schoori 2 16.30 u. Tex.Boys 1-SVO 1 17.15 u. Tex.Boys 2-SVO 2 Twintig jeugdleden van de Wind- surfclub Texel namen afgelopen weekend deel aan een surfkamp te Makkum. Bij de wedstrijden wisten twee van hen beslag te leggen op eerste plaatsen: Klaas Jan van der Vis en Rob de Veij. In de groep tot 15 jaar werden de tweede dag geen prijzen gewonnen. De eerste prijzen van de Texelaars werden beiden in de oudere categorie gehaald. Maandag was er een tocht voor de er varen surfers naar de kop van de Afsluit dijk en Kornwerderzand, terwijl de min der ervaren leden naar Gaast heen en weer moesten. Door de draaiende wind werd deze tocht onverwacht zwaar, zo dat vier van hen door de volgboot aan boord werden genomen. Dit weekend houdt de Windsurfclub Texel bij paal 17 (clubgebouw Kustzeilve- reniging Westerslag) een oefenweekend brandingsurfen. Surfers zijn zaterdag en zondag vanaf 1200 uur welkom op het strand Eerst zal de theorie uitgelegd worden. Tevens zijn dit weekend 20 leden van de Windsurfclub uit Ede op bezoek. Het geheie weekend staat onder leiding van Hans Bakker. De deelname is gratis en er kan geoefend worden met windkracht 3 tot 6. SV Oosterend sluit het voetbalsei zoen af met een aantal toernooien. De zaterdagselectie doet mee aan het Waddentoernooi op het Texelse Boys veld, evenals de A-junioren. De zondag selectie gaat zondag naar een toernooi van ZDH. Op de Oosterend velden vindt een toernooi plaats voor C-junioren en meisjes. Zaterdag gaan D1, D2, D3, en El naar het grote pupillentoernooi van HVV 't Gooi, Vertrek boot 8.05 uur. Alle deelne mers worden verzocht om 7.30 uur bij het voetbalveld te zijn. Het is raadzaam om een lunchpakket en wat zakgeld mee te nemen. het oog mindere goden. Hans Schade wist de ,,accu" (in dit geval een ge wicht! het langst van de grond te hou den (armen horizontaal naar voren gestrekt) met 49 seconden. Frans Stolk was een goede'tweede met 46 seconden en Thijs"Witte en Renee Giljou hielden het vol tot 45 seconden. Bij het staven buigen had geen van de deelnemers moeite met het staal van 12 en 14 mm dikte maar bij 16 mm kwam men in de problemen. Niemand wist het metaal werkelijk rond te krijgen. Het verst kwam Frans Stolk gevolgd door Renee Giljou en Hans Schade. Demonstraties Laatstgenoemde behaalde in het alge meen klassement de tweede plaats en mocht f150,— in ontvangst nemen. De hoofdprijs (f250,-) kon Renee Giljou houden en de derde plaats (f50,— werd gedeeld door Thijs Witte en Paul Bosma. Hieronder volgen de namen van de eerste acht die deze zomer zullen strij den om de titel Sterkste man van Texel. Tussen haakjes het puntentotaal. 1. Re nee Giljou (48); 2. Hans Schade (41); 3. Thijs Witte en Paul Bosma (391; 4. Frans Stolk (37); 5., John Smit (34); 6. Kees van der Star (32); 7. Martin van de Wer- ve (25). De voorronden werden zondag opge luisterd met demonstraties van Tina van Duin. Zij werd tweede bij de wereldkam pioenschappen powerliften. De 19-jarige Frans van Hasselt uit Den Helder drukte 140 kilo op de bank en liet daarmee de Texelaars met tientallen kilo's achter zich. Boys 3 dood het ets te e/fder ure toegevoegd teem uitstekend op het Pinkstertoernooi. ''et men het echter afweten tegen Berkhout 7 Op de foto grijpt Boys-keeper Siem wat zou resulteren in een treffer voor Berkhout. Zondag vlogen de Texelse duiven van uit het in Frankrijk gelegen Péronne (373 km) en wederom kwamen ze met grote snelheid (ruim 91 km p.u.) terug op het hok. De uitslag was als volgt: Sj. Feenstra 1, 2, 8, 9; G. van Lingen, 3, 6, 7; KI. Bruining 4, 10, 11; H. Kooger 12. Titelverdediger Renee Giljou in de lichtspot tijdens het dead-liften. meisjesteam van de School met de Bijbel te Oosterend heeft woensdag beslag weten te leggen op de titel .Schoolvoetbalkempioen ordhoiiend-noord". De zeer spannende finale tegen de Torpschool uit Den Helder eindigde weliswaar onbeslist meer tot het nemen van penal- kwam het niet. De Heideree school besloot op grond van het betere doelsaldo van het Oosterender team daarvan af te zien. Van links near hts zijn hier te zien, staand: Brenda Daalder, Petra van der Vis, coach mevrouw Eelmen, Hennie Trap, Jennechien Makelaar, Annelies van Brink Yvonne van der Vis, Tamara de Ridder, Jantina Vlaming, Martha Vlaming. Zittend: Lize Vlaming, Bianca van der Vis. Natascha van Vis, Dia Daalder. Martina Eelman, Nathalie Bremer. Het team mag volgend jaar meedoen aan landelijke wedstrijden in Zeist, maar dan zal helft van de meisjes inmiddels naar het middelbaar onderwijs zijn overgegaan. Renee Giljou mag zich nog de sterkste man van Texel noemen. De eigenaar van het Fitnesscentrum werd vorig jaar in De Koog eerste bij deze wedstrijden en organiseerde zondagmiddag in dancing Question voorronden voor het nieuwe kampi oenschap waar hij zelf wederom als sterkste uit de bus kwam. Of titel verdediger Giljou deze zomer in De Koog zijn eerste plaats zal behou den, is echter de vraag, want zondag bleek dat er veel sterke kapers op de kust liggen. Opvallend waren de prestaties van Thijs Witte uit De Waal en Paul Bosma uit Den Burg en ook Hans Schade en Frans Stolk ble ken over forse menskracht te beschikken. Question bood een goede ambiance voor dergelijke wedstrijden. Mede door het vloeiend commentaar van disc joc key Hans Strik en Fitness medewerker John Smit was het voor de vele toe schouwers een spannend middagje krachtpatsen. De veertien deelnemers moesten vier onderdelen afwerken; bankdrukken, dead-liften, accu tillen en staven buigen. De eerste twee onderdelen waren het meest spectaculair en enkele Texelaars waanden zich tijdens het tillen van hon derden kilo's als Tarzan op het podium. Ze wisten zich mede door het slaken van imponerende oergeluiden staande te houden. Bij het bankdrukken, liggend een halter vanaf de borst omhoog druk ken, was Renee Giljou het sterkste. Hij drukte als enige 112,5 kilo en werd op de voet gevolgd door Paul Bosma met 110 kilo. De deelnemers mochten zelf kiezen welk gewicht ze namen en per ronde werd de halter vijf kilo zwaarder. Giljou wachtte pas tot de 100 kilo en spaarde zo kracht die andere deelnemers door steeds mee te doen al hadden verbruikt. Eenzelfde tactiek gebruikte de titelverde diger bij het dead-liften, staande een ge wicht op heuphoogte tillen, maar hierbij werd hij afgetroefd door Thijs Witte. Gil jou begon bij 190 kilo en deed mee tot 220 kilo. Thijs Witte die het klaar speelde de halter met 215 kilo op te tillen, over rompelde zijn rivaal door de 220 over te slaan en na de kampioen 225 kilo te pak ken. Deze moed werd beloond, want Giljou gaf het op. De prestaties waren bij dit onderdeel indrukwekkend, want ook Ruud Meedendorp en Kees van der Star wisten 205 kilo te tillen. Een groot deel kwam niet verder dan 185 kilo. Gespierd Bij het accu tillen kwam heel ander ta lent naar voren. De gespierde jongens moesten het hier afleggen tegen de op een speelster in botsing met de keepster van Pesse en brak haar been. Behalve een stevige enkelblessure bij een van de mannelijke deelnemers had de EHBO ge lukkig geen ernstige gevallen meer te behandelen. Eindstanden: Heren: 1e en 2e plaats: Texelse Boys 3-Berkhout 1 1—3 3e en 4e plaats: Texelse Boys 2-Vogelenzang 2 0—1 5e en 6e plaats: Texel 3-SC Pesse 2 1—2 7e en 8e plaats: Berkhout 2-Schalkwijk 2—2 (na strafschoppen 3 2) Dames: 1e en 2e plaats: Texelse Boys-Vios B 1—0 3e en 4e plaats: Ammerstoll-Hewian Girls 0—2 5e en 6e plaats: Nijenrode-SC Pesse 0—0 (Wegens beenbreuk niet uitgespeeld) 7e en 8e plaats: Berkhout-Reigerboys 0—8 De bewakingspost bij paal 20 aan de Badweg te De Koog is op zater dag 21 mei geopend. Het eerste weekend kenmerkte zich door de aanwezigheid van vele surfers. De reddingsbrigade beschikt over vrij willigers die kunnen varen met rubber boten. Deze strandbewakers hebben ja renlang ervaring opgedaan bij andere kustbrigades, waar het varen met rub berboten allang is ingeburgerd. De oplei ding voor strandwacht is inmiddels gestart en mag zich verheugen op en thousiaste deelname van ongeveer 20 jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 16 jaar. Er is nog steeds gelegenheid voor deelname. Iedere vrijdagavond wordt getraind van 19.30 tot 20.30 uur in het zwembad Molenkoog. De Texelse Sportraad viert haar dertigjarig jubileum met enkele impossan- te evenementen in diverse takken van sport. Het programma is wat betreft een aantal sporten grotendeels rond en naast de onlangs gehouden de monstratiewedstrijd volleybal en de klapper" FC Groningen-Texel selectie veldvoetbal die op 31 juli wordt gespeeld zal sporthal Ons Genoegen op 18 juni het strijdperk zijn voor internationale turnwedstrijden met zes Neder landse en zes Engelse coryfeën. De wedstrijden worden 's avonds van 18.00 tot 22.00 uur gehouden en de praktische organisatie is in handen van de MST afdeling gymnastiek. In de week van 13 tot 22 oktober wor den de nationale jeugdkampioenschap pen dammen op Texel gehouden. Dit be treft tien kampioenskandidaten in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar die ieder negen wedsrtijden spelen. Een deel van de ronden wordt mogelijk in Oosterend gehouden en de rest in Den Burg. De or ganisatie berust bij de Sportraad en damclub Den Burg. Voor de selectieploeg die zich moet presenteren tegen het eerste team van FC Groningen hebben zich een groot aantal spelers aangemeld. Het team dat uiteindelijk wordt geselecteerd wacht een serieuze training met oefenwedstrij den en veel nadruk op de conditie. De wedstrijd start op 31 juli om 15.00 uur en wordt op het A-veld van de Texelse Boys gespeeld. De Sportraad heeft ook een optie op de damesbasketbal-interland Nederland- Bulgarije, maar of dit doorgaat is nog niet zeker. De evenementen zullen door zelfwerkzaamheid van de Sportraad en de betrokken verenigingen financieel quitte kunnen draaien. Een uitzondering daarop is de voetbalwedstrijd waar het publiek ervoor zal moeten zorgen dat men niet in de rode cijfers komt. Zondag werden met een redelijke pu blieke belangstelling de eerste wedstrij den gehouden om de kampioenschap pen van de Cocksdorper Kustzeilvereni- gmg met 17 deelnemers. De eerste wedstrijd om 10.00 uur was een strijd te gen windvlagen of helemaal geen wind, wat een verrassende uitslag gaf. De tweede wedstrijd begon erg rustig maar al snel stond er een goede wind om te zeilen. De derde manch gaf vier uitval lers. Eindklassering eerste tien deelnemers: 1. Dirk Pool en Jaap Dijker 8%; 2. Arie en Gina Langeveld 10%; 3. René Boon en Cor van Sijp 11; 4. Hans Zuidema en Bart Boon 13%; 5. Gerard en Andreas Monen 18; 6. Donald Kenbeek en Ard Berghuis 22; 7 Martin Warnaar en Wob Rienks 24; 7. Maarten en Dorothé Koorn 24; 9. Jan Keyser en Douwe Kooiker 27; 10. André Boon en Gert Jan Moens 29; 10. Ard en Leo Saai 29. de slof met een 5—0 overwinning (drie doelpunten van Bert Witte) maar wist tegen Vios B niet verder te komen dan een 0—0 gelijkspel. In de finalewedstrijd tegen Vogelenzang scoorde Jaap van Kranenburg zeer fraai de winnende treffer. De grote verrassing was Texelse Boys 3 dat door overwinningen op Texelse Boys 2, Texel 3 en Berkhout 2 kon gaan strijden om de eerste plaats van de pou les C/D. In de finale moesten ze tegen Berkhout 1 wat een te zware opgaaf bleek. Na een 3—0 ruststand in het voordeel van Berkhout hielden ze in de tweede helft goed stand en wisten zelfs nog tegen te scoren (1—3). Boys 2 werd tweede in de poule en in de eindstand vierde. Het damesteam van Texelse Boys be haalde evenals vorig jaar weer een prima resultaat, omdat ze al hun wedstrijden wonnen. In poule E werd winst behaald tegen Ammerstoll (4-1), Nijenrode (4—0) en Berkhout (3—0). Het eerste doelpunt van het hele toernooi kwam op naam van de Texelse Boys dames want al in de eerste minuut van de wedstrijd kon Ca- rolien Rey de bal na een uitstekende voorzet van Gertha Wessels in het Am merstoll doel deponeren. Ook het laatste toernooidoelpunt kwam op naam van dit team. In de finalewedstrijd tegen Vioz B slaagde Nicolien Keiser er in de laatste minuut in de winnende treffer achter de Vios doelvrouwe te werken. Het toernooi had voor een van de meisjes van Nijenrode een triest einde. In hun finalewedstrijd tegen Pesse kwam Het volgens vele deelnemers unie- tweedaagse pinkstertoernooi van Texelse Boys is mede door het uit- ikende weer wederom geslaagd, een zaterdag met regen klaarde weer tweede pinksterdag onver- icht op en konden zelfs de zon- nbidders langs de witte lijnen nog n hun trekken komen. Het organi- ren van een dergelijk goed bezet nooi is geen eenvoudige klus en ik dit jaar was het slagen niet al- in te danken aan de inzet van de iys-leden. Andere instanties zoals gemeente en de EHBO-ploeg se-gen ook een belangrijk steentje Dankzij een zeer late afmelding van club uit leiden met twee elftallen lest er haastje-repje naar vervangers tocht worden. Dat werden Oosterend in een versterkt Texelse Boys 3. De hebbers hebben kunnen genieten van tige en goede wedstrijden want de te- rtstanders wareen meestal aan elkaar «aagd en er werd met veel enthousi- ne gevoetbald. Winnaar van de pou- A/B (standaardelftallen) werd inval- Oosterend dat via een 3—3 gelijkspel en Reigerboys en overwinningen op elenzang (2—1) en Ammerstoll eerst werd in poule B. In de finale Iden ze het sterkere Vios (Beltrum) op 0 waarna SVO de strafschoppen be- benutte. oys 1 speelde prima wedstrijden moest tegen Pesse vlak voor tijd 1—0 voorsprong prijsgeven. De eg schoot tegen Nijenrode goed uit

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11