eroepskader sport niet orten in subsidie E'e/zijnsstichting akkoord Alkema kampioen loogste klasse jnioren Gendarme in paniek nkbalprogramma ZDH viert kampioenschap en trainerwisseling Lamsvlees toertocht Goochelende clown in speel-o-theek Fietstocht van Gyvo-dames Laatste training badmintonclub Zon, maan en hoog water Fiets gestolen Zonwering vernield Zegel Modes speelt volgend jaar evenals Cafeetje in de A-poule maar het team zal er dan iets anders uitzien. De ploeg neemt twee spelers van het ter ziele ge- gane De Koogel over en Martijn de Vey afkomstig van Ratronics 1. De A-poule en de B-poule van de juni- oren zijn inmiddels verspeeld, daarom hier de eindstanden Junioren A: Alkema 10 15 23-10 Ratronics 10 15 23-11 Citroën 10 14 31-15 Bureau Eelman 10 11 24-11 ZDH 10 5 13-32 Zeeaas Veldman 10 0 3-38 Junioren B: Zewgel Modes 10 14 27-17 Cafeetje 10 13 25-16 Bremakker 10 12 24-14 Pakhuus 10 12 23-18 Datsun 10 5 13-22 Nuts/Dubbeldik 10 4 8-33 In de C-juniorenpoule zijn nog niet alle wedstrijden verspeeld maar het staat nu al vast dat het team 't Swarte Schaep, één van de laatste creaties van 'good old' Piet Witte, in deze poule kampioen is geworden. Het team speelt nog een maal maar ze zijn onbereikbaar gewor den. Het team gaat volgend jaar Vissers Bouwbedrijf heten en zal dan worden gecoachd door de succesvolle coach van Alkema, Jan Beerling. De dames zijn ook uitgespeeld. Texel se Boys 1 kon kampioen worden door winst op Gamma. Dat was een zware opgave maar het lukte toch. De titel was evengoed bij Texelse Boys terechtgeko men want de enige concurrent van Texelse Boys 1 was Texelse Boys 2. Vol gens verwachting werd het het eerste team, maar de prestaties van het team van Gamma Ivoorheen De Koog) waren opmerkelijk. Dit team eindigde als derde voor Oosterend en Datsun. Eindstand dames: Texelse Boys 1 10 18 Texelse Boys 2 10 17 Gamma 10 11 Oosterend 10 8 Datsun 10 4 KSMT 10 1 |dAG 3 JUNI 1983 TEXEL! PAGINA 7 'flMm van Zegel Modes kon opgelucht lechen toen dinsdagavond bleek dat Cafeetje niet genoeg power had om te winnen van Datsun. Daer- werd deze ploeg kampioen. V.l.n.r.: Henk Pennlngs (coach), Pieter Krugers, SIJp Keizer, Bart de Vries, Willem-Jaap Grisnigt, Jan-Jacob V, Rob de Vey, Mike Dekker, Kees Bakker, Edwin Wiering en sponsorJan Zege! insdagavond, 18.00 uur, was het wie zou Citroën opvolgen als voetbalkampioen van de hóóg- klasse in de juniorencompetitie, ihet Ratronics worden of Alke- Het werd Alkema dat gelijk ilde tegen Bureau Eelman en 'door met slechts één doelpunt chil beslag wist te leggen op het 'P'Oenschap. Alkema was in de- dasse evenals Zeeaas Veldman van de jongste teams, zodat dit 'Pioenschap een prestatie mag dan genoemd. !1 team heeft in Erwin Zoetelief een goede keeper en draait verder op de ttiespelers Ruud 8eerling en Arjan der Knaap. F wedstrijd tegen het sterke Bureau an ging gelijk op, maar plotseling kon Alkema door een mooi doelpunt op voorsprong komen, een voorsprong die nog vergroot had kunnen worden als Ruud Beerling een toegekende straf schop niet had gemist. Bureau Eelman kwam even later op gelijke hoogte zodat de eindfase een zenuwslopende toestand werd, immers als Bureau Eel man nog een keer zou scoren dan zou Ratronics kampioen zijn. Alkema moet deze titel het komend seizoen gaan verdedigen, maar dat moet geen problemen zijn, omdat de concur renten Citroën, Ratronics en Bureau Eel man er niet meer bij zullen zijn. Alkema ziet Rob Rijkers vertrekken naar de seni oren maar krijgt versterking van ex-Zegel Modes speler Rob de Vey. De grootste rivaal zal ongetwijfeld het versterkte team van Zeeaas Veldman gaan worden dat het nieuwe seizoen Oosterend 1 gaat heten. Dit team zal versterkt worden met Tonnie van Splunter en Vincent van de Broek. Zeeaas speelde dinsdagavond de laatste wedstrijd tegen ZDH en verloor met 3—0. Van deze drie doelpunten scoorde Joop Rommets er bij ZDH twee. Zeeaas heeft de tweede helft van de competitie slecht gedraaid maar moge lijk wordt dat volgend seizoen beter. Toekomst Een andere topper was de wedstrijd Datsun tegen Cafeetje. Laatstgenoemde moest met twee doelpunten verschil winnen om kampioen te worden. Dat lukte niet. In een wedstrijd van hoog ni veau bestreden Datsun en Cafeetje el kaar en als men dat gezien heeft hoeft men zich geen zorgen te maken over de toekomst van het Texelse zaalvoetbal. Bij Cafeetje is het een lust voor het oog om spelertjes als Arnold Kaercher en Ro bert van Dijk te zien voetballen. Bij Dat sun was vooral Bas Vaars zeer op dreef. Datsun kwam op voorsprong door een klein foutje van keeper Hans Eelman van Cafeetje, maar Arnold Kaercher zorgde onmiddellijk voor 1—1. Datsun kwam weer voor door een doelpunt van Sjoerd Eelman, maar weer was het Arnold die tegenscoorde (2—2). Het bleek echter niet genoeg zodat Zegel Modes kampi oen werd in de B-poule van de junioren. Het Alkeme-team werd kampioen bij de A-junioren V.l.n.r. fstaende) coach Jan Beerling. Jasper Joosten. Tom Rijkers. Jecob van Heerwaarden. Ruud Beerling IZittendi Ronald van de Wetering, Marcel Bakker. Arjan van der Knaap en Erwin Zoetelief. Hoewel de competitie bij de C-junloren nog niet helemaal is afgelopen mag 't Swarte Schaep zich kampioen noemen V.l.n.r isteanda) Ben Witte (vaste grensrechter!Eric Witte. Rudy ven de Wetering. Michel Kuip, Martijn Beerling en Jan Beerling. (Zittend! Piet Witte (coach!. Benja min ven Heerwaarde. Plm ven Heerwaerde en Martin Zijm. Op deze toto ontbreekt Martin Visser. srsenkomstlg de wen* van de sportsektie en de Stichting Texelse traed besloot het bestuur van de Welzijnsstichting woensdagavond de [verenigingen die beroepskrachten in dienst hebben, niet te korten op talaris. Deze beslissing ging regelrecht in tegen de wens van dee subsi- jmmlssle van de Stichting, die bij de vaststelling van de exploitatiesub- i van dit jaar had besloten dat clubs zonder beroepskrachten niet ver- skort mogen worden dan twintig procent. De rest van de gemeentebe- glng moest verhaald worden op clubs met beroepskrachten. voorzitter van Sportraad en sport- i, André van der Vliet, wist het wel- estuur ervan te overtuigen dat dit ■punt ,,van de gekke" is omdat de ■sloten sportverenigingen er al ge- K tijd geleden unaniem mee akkoord sgaan dat het beroepskader dit jaar on aan de slag kan blijven en dat linere clubs daar aan mee betalen en groter mes (gemiddeld een kor- ran 28%) in de subsidie. 1981 en ook vorig jaar hebben de verenigingen gesteld dat het be werk dit jaar door moet draaien, omdat de grotere clubs contracten ingegaan. Voor volgend jaar zullen jbs opnieuw moeten bepalen wat et de betaalde sportkrachten op doen, maar nu wil iedereen ze nog et werk houden al kost dat andere extra veel subsidie", aldus Van der die het bestuur snel kon bewegen e gaan knoeien aan een unaniem punt van de mensen die het aan- 3f het komende weekend staan Texla drie wedstrijden op het pro- ma, De senioren komen eenmaal in de junioren spelen tweemaal. lerdag 4 juni: terrein Texelse Boys, ilderweg. Texla junioren-Flying Pe- aanvang 11 00 uur. In de wedstrijd i beslist winstkansen voor de Texel- igd. De vorige ontmoeting eindigde slist, omdat na 2 innings de regen ireker was. Texla had op dat mo- het beste van het spel. gaat. Dat de subsidiecommissie dat wel had gedaan is deels te wijten aan slechte voorlichting over het unanieme stand punt en het feit dat de commissie het toch wilde opnemen voor de kleinere clubs zonder beroepskrachten, die mo gelijk dit jaar hun contributie fors moe ten verhogen om de korting op te vangen. Gelijke kappen Op een ander punt kreeg de sektie SRLO geen gelijk en koos het Stich tingsbestuur voor het standpunt van de subsidiecommissie. De sektie had ge vraagd dit jaar een gelijk kortingspercen tage toe te passen voor de sport, de amateuristische kunstbeoefening en jeugd- en jongerenwerk. Hierbij werd het argument gebruikt dat leden van sport verenigingen per jaar gemiddeld twee tientjes subsidie krijgen en musici in ver enigingsverband bijvoorbeeld f44,— per jaar. Het voorstel was dus om deze ver schillen op te heffen. De subsidiecom missie was van mening dat dit reken sommetje niet helemaal opgaat omdat de gemeentelijke bijdrage in sportzalen en velden niet is meegerekend. Dat alle sportclubs dit jaar fors worden gekort, ligt bovendien vooral aan subsidie aan tennisclub Deuce" voor het nieuwe ba- nencomplex. In de sportsector was dus gewoon minder subsidie te verdelen on der de verenigingen. Men wilde voorals nog vasthouden aan bezuinigingen per sector omdat anders een sportclub kan opdraaien voor de tekorten van bijvoor beeld de muziekschool. ndag 5 junu: terrein Texelse Boys, ilderweg. Texla senioren-Foresters invang 13.00 uur. De Foresters uit 0 zijn voor Texla een nog onbeken- agenstander uit de middenmoot, tkansen ontstaan voor de Texe- als de verdediging goed sluit. resters-TexIa junioren, aanvang 1 uur. Vertrek met de boot van 9.35 'ver het juniorenteam van de Fo rs valt weinig te voorspellen. Door ele slechte weer zijn zij nauwelijks t veld geweest. Speeltuin De Kompasschool had bij de subsidie commissie gevraagd ruim zes mille be schikbaar te stellen voor de aanleg van een speeltuin op het terrein van de school. De commissie oordeelde positief over dit verzoek en bepaalde dat de speeltuin moet worden betaald uit het raadscrediet van 15 mille dat voor derge lijke doelen beschikbaar is. Wel werd gesteld dat vijftig procent van de kosten te verhalen moet zijn bij het ministerie van Onderwijs en dat de school dat ook moet proberen. Wethouder P. Zegers steunde met het bestuur het standpunt van de commissie, maar zag de speel tuin nog niet zo snel verwezenlijkt. ,,Een speeltuin op een schoolplein is een juri disch moeilijke zaak, want wie moet je verantwoordelijk stellen voor de toestel len" zei hij met de aanvulling dat boven dien toestemming van de onderwij sinspectie nodig is. Andere bestuursle den waren van mening dat de speel toestellen ,,dag en nacht" door alle kin deren uit Den Burg moeten kunnen wor den gebruikt. De onlangs opgerichte speeltuincommissie zal zich nog over het verzoek buigen en daarna is het uit eindelijke oordeel aan B en W. Disco Ook was het bestuur positief over een aanvraag van het jeugdwerk in dorps huis ,,de Ouwe Ulo" voor aanschaf van disco-apparatuur met een waarde van bijna f5000,—. De installatie zal worden gebruikt voor jeugddisco's op zondag middagen.Het honoreren van dit ver zoek is geen begrotingsoverschrijding, want men wil hiervoor het verzekerings- Vrijdag 10 juni wordt voor leden van ZDH 1 en ZDH 2 een feestavond gege ven in de kantine De Spil, aanvang 19.30 uur. Aanleiding voor het feest is het kampioenschap van ZDH 2. Tevens zal afscheid worden genomen van trainer Hans Steen en zal zijn opvolger Piet van Vliet worden voorgesteld. In verband met de organisatie is het nodig dat de feestgangers zich tevoren (uiterlijk 7 ju ni) opgeven bij Ria Hoogenraad, tele foon (02226) 536 of let de Ruijter, tele foon (02226) 436. Zondag organiseert de Windsurf- club Texel voor de derde maal de ..Texels lamsvlees" toertocht 't Horntje-Dijkmanshuizen. Er kan vanaf 12.00 uur worden inge schreven in 't Horntje. Na het vertrek van de boot om 12.35 uur wordt er gestart vanaf het strandje bij het Haven- restaurant. De kosten bedragen voor le den f5,— en voor niet-leden f10,—Voor iedere deelnemer is er een leuke herinnering. bedrag beschikbaar stellen, dat is uitge keerd toen het Sharks-gebouwtje afbrandde. Personeel Wederom kwamen de problemen over de salariëring van het personeel ter spra ke, maar overleg over deze zaak is niet meer mogelijk. Een aantal personeelsle den zal naar de kantonrechter stappen om aan te tonen dat ten onrechte wijzi gingen zijn aangebracht in hun pen sioenuitkering. Door de personeelsverte- genwoordigers in het bestuur werd voor gesteld om op korte termijn overleg te plegen over een twaalftal andere za ken" waar het Stichtingspersoneel onte vreden over is. Dat gebeurt volgende week. Meegedeeld werd dat het ministerie van WVC het alfabetiseringswerk op Texel subsidieert met f1000— per deel nemer en het bestuur besloot dan ook de coördinator van dit werk, G. Wester- laken, tijdelijk aan te stellen voor 15 uur per week. Tot woensdag deed Westerla- ken dit werk als vrijwilliger met behoud van uitkering. Op woensdag 8 juni zal de clown Mr. Marcellino een optreden verzor gen in de speel-o-theek in dorpshuis d'Ouwe Ulo ter afsluiting van het uit leenseizoen. Mr. Marcellino is een goochelende clown die sprookjes echt laat gebeuren en een struisvo gel laat (buik)spreken. Alle kinderen van 3 tot 8 jaar zijn welkom, ook als ze geen lid zijn van de speel-o-theek. Het optreden begint om half drie en zal ongeveer 1 'A uur duren. De toegangsprijs is f2,50. Er is ook gelegenheid om speelgoed in te leveren voor de zomersluiting. Maandag houdt Gymvereniging De Koog de jaarlijkse fietstocht voor dames waarvan het programma nog geheim wordt gehouden. Wie mee wil moet zich opgeven bij Nanda Mets, telefoon (02228) 260. Voor leden is de tocht gratis en niet-leden betalen een tientje. Badmintonclub Texel traint maan dagavond nog één keer in ,,Ons Genoe gen", ter afsluiting van het seizoen. De zon komt 11 juni op om 5.19 uur en gaat onder om 21.59 uur. Maan: 3 juni: L.K., 11 juni N.M. Doodtij: 6 juni; springtij 13 juni. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 3 juni 0.35 en 14.01 Zaterdag 4 juni 1.27 en 14.57 Zondag 5 juni 2.30 en 16.01 Maandag 6 juni 3.43 en 17.07 Dinsdag 7 juni 5.09 en 18.12 Woensdag 8 juni 6.35 en 19.17 Donderdag 9 juni 7.55 en 20.17 Vrijdag 10 juni 8.51 en 21.12 Zaterdag 11 juni 9.36 en 22.03 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Toen Frankrijks populairste filmkomiek Louis de Funès in januari op 68-jarige leeftijd aan een hartverlamming over leed, was zijn laatste komedie ,,De gen darme in paniek" in eigen land alweer maanden een verpletterend succes. Voor de zesde maal (de eerste gendar meklucht dateert van 1964) dribbelde Louis de Funès in het zandkleurige uni form van de Zuid-Franse politieman rond. En voor vele miljoenen landgeno ten was dat weer een giller van jewelste geweest. De paniek waarvan in deze komedie wordt gerept, blijkt veroorzaakt door een kwartet lieftallige vrouwelijke agenten. Dat hoogbenige viertal moet een tijdje stage lopen op het bureau van de gen darme, waar adjudant Louis de Funès blaft tegen zijn ondergeschikten en sid dert voor z'n meerderen. Aan het recept van het genre is met het oog op de Fran se kassa niets veranderd. En dus weten de liefhebbers precies wat hen als af scheid van de vakkundige driftkikker De Funès te wachten staat. Daarmee zullen zij en wij het moeten doen: de gendarme van Saint Tropez is niet meer. De dood heeft cynisch rondgewaard tijdens de productie van deze laatste ko medie uit de reeks want ook Jean Gi- rault, de vaste regisseur, is nog voor de première gestorven. ,,De gendarme in paniek" is te zien van donderdag tot en met dinsdag en zondagmiddag. Toegang alle leeftijden. Op de Stenenplaats in Den Burg werd in de nacht van zondag op maandag een „Union" herenfiets gestolen. Het rijwiel, eigendom van een Texelaar, stond niet op slot. Afgelopen weekend werd van een winkelpand in de Weverstraat de zonwe ring stukgesneden. De vernieling werd maandag ontdekt door de eigenaar. De zonwering (van doek) was met een mes bewerkt.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7