UIIWIIH1.MJ De eerste viool Muziekfestival te Oosterend ,,'n Hondeleven voor twe KRUISWOORDPUZZEL Brügemann start surfmagazine NUMMER1 FLSr DE BOUW VAH EEN WOODWINDS DENKFOUTEN PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 7 JUNI) Ondernemersactiviteit Nederland heeft er een kleuren- magazine voor surfers en supporters van deze tek van sport bij. De kers verse uitgeverij ,,De Hollandsche Nieuwe B.V.", opgezet door Drukkerij Brügemann uit Den Burg heeft vorige week het eerste nummer van „Surfvisie" op de markt gebracht. Succes lijkt bij voorbaat verzekerd omdat het blad voor een groot deel wordt gemaakt door de voormalige medewerkers van „Surfsport". Door een conflict rond een nieuwe uit gever voor ..Surfsport" is de redactie, acquisitie-; vormgeving- en fotografie- ploeg opgestapt. Met Drukkerij Brüge mann en andere betrokkenen kwam men overeen een nieuw blad te starten dat negen keer per jaar zal verschijnen in full-color groot magazine formaat. Daar toe werd een nieuwe BV opgericht en de samenwerking lijkt bij het eerste num mer al mooie vruchten af te werpen. door L. van Schooten 23.„Maar het blijft ons geheim. Uw hand er op." Jaap zag ze staan, hand in hand. „Welke afspraak maken jullie?" vroeg h'i- „Een afspraak die ik nog wil maken zei Sandra. „Ik wou Erika vragen om eens bij ons te komen. Als ze jou schilderen wil, zal ze je toch ook es in de huiselijke kring moeten zien." „O, dolgraag!" riep Erika. „Dat zal zéker nodig zijn. Als je een man wilt schilderen, die niet alléén auteur, maar ook echtgenoot en vader is, dan moet je zijn vrouw en kinderen kennen." „Precies", zei Sandra. „Komt u zaterdagmiddag? En blijft u eten? Blijf je eten, bedoel ik?" „Daar zit u aan vast", beloofde Erika. „Wat eten we?", vroeg ze ondeu gend. „Zaterdags eten we altijd nassi", dreigde Jaap „Je hangt vader Op nassi ben ik dol.'" „Je kijkt altijd een beetje tegen zulke mensen aan", zei Sandra toen ze op weg waren naar huis. „Maar ergens zijn ze toch allemaal.... mensen." „Dat is ongetwijfeld waar", zei Jaap ernstig en ze dreigde hem met een schertsende oorveeg. „Maar alle gekheid op een stokje, vrouw-van-me, dat heb je 'm prachtig geleverd. Wat zullen de jongens opkij ken.... Olga vooral." „Als je maar weet.... ik heb haar uitgenodigd." „Alle goeie initiatieven komen altijd van jou", zei hij hartelijk. Jaja, dacht ze, behalve jouw beste imtiatfkf, je boek. Maar ik zal wel zorgen dat ik de touwtjes in handen houd. Mannen zijn maar mannen.... HOOFDSTUK IX Bij Erika thuis „Ziezo", zei Erika van Wittem te vreden, „daar laten we het maar bij - vandaag." „Heb ik zoet gezeten?", vroeg Jaap. „Als een meisje", lachte ze. „En wat krijgt hij nu van tante Erika?" „Hij mag bij tante Erika blijven eten." „En wat eten we dan?" „Iets heel lekkers." „Jakkes, wat kun hij infantiel baze- De Christelijke Muziekvereniging Excelsior uit Oosterend zal aanstaande zaterdag in een thuiswedstrijd het bezit van de „Mevrouw Engelvaart tro fee" moeten verdedigen. De tegenstanders in deze om 14.00 uur in de mu- ziektuin beginnende wedstrijd zijn de harmonie-orkesten Apollo uit Den Oe ver en Concordia uit Anna Paulowna/Breezand en de fanfare Hildegardis (Tuitjenhorn) en KTF (Texel). Het festival wordt in Oosterend gehouden van wege het 75-jarige bestaan van Excelsior, bovendien wordt het eerste lustrum (5 jaar) van de Engelvaart-trofee gevierd. Veel kleurenfoto's, een gevarieerde lay-out en artikelen voor zowel gevorder den als beginnende surfers. Hoofdredac teur is Bert van Zuilenkom die ook het 'Texelse' catamaranblad „Cats" onder zijn redactionele hoede heeft. Het aantal advertenties is met dertig pagina's (van de ruim honderd) beperkt gebleven. Het ziet er naar uit dat „Surfvisie" zich een plaats op de sportbladenmarkt kan vero veren, zeker gezien de kwaliteit en dikte van andere Hollandse bladen. Wie als leek op surfgebied al deze periodieken doorneemt kan zich er over verwonde ren hoe al deze nationale en internatio nale bladen met een beperkt onderwerp toch hun afnemers hebben. Blijkbaar is de rasechte surfer niet alleen een lief hebber van het zilte nat maar ook een lettervreter, als het zijn favoriete sport betreft. Bij de nieuwe uitgever zijn 6 mensen in dienst. „Surfvisie" is in tegenstelling tot de andere Brügemann-uitgave „Cats" wel in de losse verkoop verkrijgbaar en kost vijf gulden. Een jaarabonnement kost 740- Zoals gebruikelijk zal de prijs na afloop door mevrouw Engelvaart zelf worden uitgereikt. De jurering is in handen van de heer A. Feenstra uit IJlst. Bij slecht weer vindt het evenement plaats in de Koninghal; de entree bedraagt een rijks daalder. Het programma ziet er als volgt uit: (De speeltijd per deelnemer is een half uur) Chr. Muziekvereniging Excelsior, Ooste rend. Dirigent Albert Kuik; aantal leden 48. 1. Koraalbewerking Lof zij de Heer Jan de Haan; 2. Suite Bohemian, J. Ord. Hume; 3. Hootenanny, H. L. Walters; 4. L'Etudioant passé, Ibanez, arr. Stalmei- er; 5. Alte Kameraden-mars, Carl Teike. Koninklijk Texels Fanfarekorps-DEK, Texel. Dirigent Dyo Wassink; aantal le den 45. 1. China March, R. Allemend; 2, Bach- koraal J. S. Bach, arr. Pijlman; 3. Oasis - suite, E. Ball, arr. J. Ham; 44. The bombastic bombardon, E. Siebert (solist Tammo Lenting -bes-bas); 5. The happy cyclist, T. Huggens (soliste Nel Schreur -fietsbel); 6. Lastima, Malando, arr. K. Vlak. Fanfare Hildegardis, Tuitjenhorn. Diri gent Nico Vis- aantal leden 5? 1. Menuet from Berenice, G. F. Handel; 2. Ouverture Plein Soleil, V. Kalkman; 3. Adagio uit Treble Concerto 1e deel, T. Huggens (solist Jan Schilder, cornet); 4. A happy suite, Geehl-Mellema; 5. Intro ducing the band. Kees Vlak; 6. China March, R. Allmend. Harmonie Concordia, Anna Paulow na/Breezand. Dirigent Nico Braas; aan tal leden 44. 1. Castel Coch mars, Powel-de Rooy; 2. Zemit et Azor, ballet suite, Gretry- Moerenhout; a. entree; b. passepied; c. pantomime; d. finale.; 3. Three Inventi ons Pi Scheffer, a. flippant; b. whimsi cal; c. sorta mixed-up (trompetsolo An- nelies Smaskman); 4. The happy cyclist, T. Huggens. Harmonie-orkest Apollo, Den Oever. Di rigent Kees Sijtsma; aantal leden 39. 1. In true fest-mars, Teike Hautvast; 2, Ceasar and Cleopatra, G. Boedijn; 3, Ja maican Folk suite, H. L. Walters; 4. Lady of Spain, Evans-Masthon; 5. Jubelklan- ge, E. Uebel. De gezamenlijke orkesten spelen als afsluiting twee marsen: de „Feestmars" van Van de Glas en „Graf Waldersee" van Oertel-Rijken. len. Je kunt wel merken dat je heel de dag tussen de kleine kinderen zit." „Nou zeg, kleine kinderen. D'r zijn enden bij, die steken boven mij uit. Ik heb de hoogste klas." „Dat jij daar altijd maar op zo'n school blijft hokken, Jaap." „Niks geen hokken. Ik hou van de jongens. Ik zit er graag tussen. Ze maken je oud en ze houen je jong." Ze bekeek hem aandachtig. „Ja, je ziet er tenminste helemaal niet onderkomen uit," „Verschillende van jouw artistieke vrienden, die zo heerlijk vrij leven zonder sociale bindingen, hé? zo echt het leven om het leven zélf., die zien er al heel wat meer tweedehands uit dan ik." „Nou ja. ik kan je zó opnoemen wie dat zijn. Enfin, hier is de krant, daar staat m'n boekenkast duik in die makkelijke stoel en wees rustig en be daard, dan ga ik me even opknappen en me in mijn domein terugtrekken. En dan zullen we es zien of ik je niet nét zo lekker kan laten eten als je vrouw." „Hoe heet dat goedje ook alweer, dat je me wilt laten eten?" „Sjish Kebab... heb ik in Turkije geleerd." „Als ik het overleef, dan zal ik je zeggen of je goed koken kunt of niet. Maar ik ben eigenlijk een echte bief-met- dop Hollander." „Je bent nog net niet te oud om beter te leren." Jaap liet zich met een voldane zucht in een makkelijke stoel zinken. Hé... net vakantie. Dat was mooi geregeld vandaag. Vanavond bijeenkomst van de Kring op de soos, vanmiddag poseren voor Eri ka... „en dan blijf je bij mij eten", had ze gezegd op een toon die elke discussie afsneed. „Ik wil ook wel es voor een man koken. Denk je dat het zo gezellig is, altijd maar in je eentje, of in een hotel, of ergens te gast? Ik ben in de grond van mijn hart een echte huis vrouw, die voor een man wil zorgen." „Wie belet je een man te nemen?" had hij lachend gevraagd. „Die ik kriigen kan die wil ik niet, en die ik wil kan ik niet krijgen", had ze geantwoord met een ondeugende knip oog. Zijn ogen gleden langs de boeken- ruggen. Hé... Peyrefitte. dat boek was in Holland niet te krijgen, even door bladeren Hij schrok op toen Eirka de kamer in kwam. Ze had staan schilderen in een ruige wollen trui, een lange broek, met verwarde haren en een sigaret in de mond... nu zag hij een andere Erika, in een metaalachtig glazende japon die als een koker om haar lichaam sloot, zag hij haar mooie blanke armen, met een enkel zwaar gouden armband, een snoer van vreemdglanzende groenachtige stenen om de hals. „Je lijkt wel een filmster", zei hij. „Vind je het mooi?" Even kwam ze voor hem staan, liet zich bewonderen Zijn blik gleed van haar thans on berispelijk gekapte mahomerode haar dos naar haar zilveren schoentjes. „Als ik bezoek heb, wil ik ook een knappe gastvrouw zijn." „Ja maar.... ik zit hier maar gewoon in m'n tweedjasje." „Ik kon je moeilijk voorschrijven avondkleding te dragen Sandra zou gevraagd hebben wat je van plan was!" Er vleugde even iets van onwil over zijn gezicht. Sandra... die wist er helemaal niets van.... „Ik ga maar in de stad een hapje eten", had hij gezegd, „want ik ga meteen door naar de soos.' Waarom had hij Sandra niet ronduit gezegd, dat hij bij Erika bleef eten? „Moet je zó koken", leidde hij zijn eigen gedachten af. „Het meeste is al gebeurd. En ik trek even een duster aan, wij vrouwen zijn zo handig in die dingen. Als jij je nog even opknappen wilt, hier is de badkamer." 24. Terwijl hij zorgvuldig zijn handen waste onder de warmwaterkraan, keek Jaap rond. Erika had het hier toch maar prima voor mekaar, op die moderne flat. Hij had inderdaad een gevoel alsof hij te logeren was. Zo heerlijk van alle zorgen vrij, een vrouw die je alles uit handen nam. Hij keek in de spiegel, terwijl hij zijn haar kamde, onwillekeurig kritisch. Knap ben je niet, zei Jiij tot zichzelf, maar nog geen ouwe kerel. En je wordt al een beetje grijs aan je slapen, vader. Maar dat, had Erika gezegd, vinden vrouwen juist zo interessant! Toen hij de kamer weer binnenkwam, bleef hij even verbaasd staan. Erika had in korte tijd van de tafel een wonder van intieme gezelligheid gemaakt. Geen blank damast en zilver, maar een kleurig tafelkleed, kleurige borden van een heel apart dessin, een kan van aardewerk met een paar fleurige bloemen, „net een advertentie uit een dames blad" lachte hij. „Kan het je goedkeuring wegdra gen?" „Lieve kind, 't is te véél eer." „Het gaat er niet om je maag vol te stoppen... eten moet een plezier zijn." Nu, dat was het ook. Erika vertrouwde het hem toe een fles sekt te openen die ze, zei ze, met levensgevaar door de douane had heen- gesmokkeld, en Jaap was er niet weinig trots op dat hij de kurk tegen de zoldering kon laten knallen, zonder iets van het kostbare vocht te morsen. Voorzichtig goot hij de schuimende drank in de grote glazen. „Daar ga je Jacob", zei Erika en hief haar glas. „Proost", antwoordde hij, wist niet zo gauw iets anders te zeggen. „Waar drinken we op?" „Op je succes." „Jakkes, wat een materialistische toost." „Zeg ji| het maar." „Nou. op óns... vind je niet?" Ze zag hem ernstig aan. „Jakkes, wat een egoïstische toost" imiteerde hij. „Waarom? Ik wens jou het beste, en jij mij." „Zo kan het ja." Hij was niet erg vlot, merkte hij zelf. In deze situatie wist hij zijn houding niet zo makkelijk te vinden. Champagne drin kend met Erika van Wittem, die hij een paar maanden terug zelfs van naam niet kende... hij voelde zich hier een beetje opgeprikt zitten, niet op zijn gemak. Maar de champagne hielp hem er over heen en het voortreffelijke oosterse gerecht dat Erika klaargemaakt had, werkte daaraan mee. „Heet spul", zei hij, „je krijgt er dorst van." „Daarom drinken we er Sekt bij," zei Erika en schonk hem nog eens in. Méér niet, dacht Jaap. Hij was een matig man. En champagne was een drank waar je voor moest oppassen. Je werd er lichthartig en plezierig van, het deed je hart deugd. Maar hij bleef graag bij zijn positieven. Geleidelijk aan brak het ijs en her vonden ze de vertrouwelijke en toch luchtige toon. Jaap was zich terdege bewist van het genoegen hier te zitten met een knappen jonge vrouw die er exquis uitzag en die het blijkbaar de moeite waard achtte zich voor hem van haar beste kant te laten zien. Hij voelde zich weer jong. „De koffie" zei Erika, „drinken we bij de haard. Laat de tafel maar staan. Die staat niemand in de weg." Innig tevreden dronk Jaap de koffie in het kleine, sierlijke kopje. „Steek alsje blief je pijp op", vroeg Erika, „dat vind ik zo gezellig staan. Net of je thuis bent.'" „Ik voel me hier ook thuis." „Dat hoopte ik." Zijn ogen dwaalden naar zijn pols horloge. „Zeg, als we nog naar de soos willen." „Daar kunnen we altijd terecht. Zit je niet goed?" „Ik zit hier best." „We laten die soos naar de maan lopen en we blijven hier vanavond gezellig met z'n tweeën wat kletsen. Ik vind het veel te fijn dat ik nu eens niet de deur uithoef om mensen te zien en te praten. Weet je Jaap, uithuizige mensen zijn de huiselijkste mensen. Dit,... dit gezellig samen eten, samen koffie drin ken... zo maar een man in die stoel te zien zitten die zijn pijp rookt..." ze maakte de zin niet af, stak nerveus een sigaret op. Dan wipte ze uit haar stoel en liep met haar lange, elastische pas sen naar de grote radiogramofoon in de hoek. „Waar hou je van?" vroeg ze. „Klas siek, modern, jazz... ik heb het hier zowat allemaal." En achteloos ging haar hand langs het rek met platen in kleurige hoezen. „Ik vrees dat je me een hopeloos ouderwetse vent zult vinden", zei Jaap, „maar ik hou van Bach „Concert voor twee violen?" „Heb je dat?" „Van de twee Oistrakhs." „Prima." Ze zaten en luisterden. Het werd langzaam donker. Alleen het groene oog van het radiotoestel en de gloeiende punt van haar sigaret waren lichtpunten in de schemering, waarin de zilverglans van haar japon mat oplichtte. Erika zat verzonken naar de muziek te luisteren en Jaap nam haar op, zoals ze daar zat... een mooie vlinder... nee, ze was juist helemaal niet het vlindertype. Ze was veel serieuzer dan hij had gedacht. Wordt vervolgd Een verhaal dat je schokt, verbijsterd en ontroert. Zo'n film is „Een hondele ven voor twee" van de regisseur- producent en scenarioschrijver Martin Rosen, die eerder succes oogstte met „Waterschapsheuvel", de allereerste te kenfilm in jaren die boven het Walt Disney-niveau uitstak. Maar „Een hon deleven voor twee" gaat nog verder. Het is een aangrijpende film, zo meeslepend dat je na vijf minuten al vergeet naar een tekenfilm te kijken. Het is het verhaal van twee honden, een labrador en een fox terrier. Zij weten te ontsnappen uit een research centrum waar proeven op dieren worden genomen. Ze zijn er er barmelijk aan toe. De grote zwarte Rowf heeft een trauma tische angst voor water, na de verdrin- kingsproeven die hij heeft doorstaan. Zijn vriend Snitter is neurotisch j den door een ingreep in zijn he» Na hun vlucht leven zij als wildeJ een voortdurend dilemma voorl die niet zonder mensen kunne} plaatselijke bevolking reageert ges ken op de schapendoders en kipj ven, die zij met behulp van een« geworden. Hun ontsnapping word ter een landelijke zaak, wanneer i wordt uitgesproken dat in het labt um proeven met builenpest zouij genomen. De drijfjacht op vrienden van de mensen" komtd echt op gang met zijn drarj hoogtepunt... ,,'n Hondeleven voor twee" boek van Richard Adams is d< vrijdag en zaterdag aanvang en zondagmiddag aanvang 14.3 zien. De entree voor alle voorstel bedraagt f8,— per persoon. Toej jaar. Horizontaal: 1. vrucht 6. insekt 12. gezet 13. onder voorbehoud (lat.afk, 15. of eerder (afk.) 16. voor 17. bijwoord 19. geverniste 23. engels voorzetsel 24. hoog bouwwerk 25. bevel 26. koraaleiland 28. draaiend deel 30. goud (frans) 31. godin 33, wiel 34. diktongige hagedis 36. baldadig jongmens 38. draagvat 40. de somma van 41plaats der oudheid 42. en anderen 43. zangnoot 45 wangenrood 48. indo-europese jongen 50. huidblaas 52. lichaamsvocht 54. ik (latijns) 56. verlaagde toon 57 losse draad 59. godheid 60. stremsel 62. rangtelwoord 63 hetzelfde 65. opschrijven 68. deel v.an de bijbel 69. teleurgesteld 71. lidwoord 72. voorzetsel 74 meisjesnaam 75. burcht 76. raam Verticaal: 1vogel 2. houding 3. godsdienst 4. broeder )afk) 4 broeder (afk.) 5. heviger 7. haarkrul 8. klein beejte 9. displaced person 10. tijdperk 11. ronddraaien 14 oudestofmaat 18. gevuld 20. geweldig 21electrische pool 22. verdieping 24. open vlakte met mos 27. bekende motorraces 29. kindergroet 30 voorzetsel 32. hemelsblauw 34 geliefde (frans) 35. behoeftigheid 37. bar 39. deel van het jaar 44. gedenknaald 46. vruchtbare plaatsen 47. gladde 48. wintervoertuig 49. gedrocht 51briefaanhef 53. klaar 55. amerikaans soldaat 58. deel van het jaar 59. lofdicht 61. berichtbrenger 64. projectieplaatje 66 Trans-Europa expres 67. rondhout 68 vreemde munt 70. naschrift 73 voegwoord 74. Greenwich tijd (afk.) (afk wfr BÉ&E BLAD VOOR DE ECH'ft SURFER ondernemers - aktiviteitëri

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6