Waddenpiraatmoest voortijdig afscheid nemen Mevrouw Engelvaart-trofee gewonnen door Den Oever NDERHALF JAAR IN DE LUCHT GEWEEST k Monte Carlo geschakeld Overwinning op smaakverschil thuisje in de avenstraat Joy-riding met vrachtauto School in Aköon kan weer ruim een jaar verder Lokale uitzending op 101,9 Mc Doorgereden Gestolen fietsen Gevonden fietsen „WAT IK ZEGGEN WOU.." Beter met Max Ladder gestolen Nieuwe bibliothecaris Lichte aanrijding DAG 14 JUNI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 ondagmiddag om half één hebben mensen van de politie en PTT radiocontroledienst de illegale zender „De Waddenpi- I" uit de lucht gehaald. Op dat tijdstip stapten de wetsdiena- het pand De Ruyterstraat 1 binnen, namen de zender in ilag en maakten proces verbaal op tegen de 20-jarige hoofd- ler Kees Slik, de 38-jarige bewoner van het huis, Noud Ellen de 26-jarige Bert Koning. Toen de politie en Radiocontrole- nst tot actie overgingen was de uitzending in volle gang en illegale radio-amateurs werden dus op heterdaad betrapt. was de Oudeschilder piraat in de lucht op vaste tijden. De zender was overal op Texel te ontvangen, zij het op lang niet alle plaatsen even goed. Dat laatste was ongetwijfeld een gevolg van het be scheiden vermogen van de zender: on geveer 15 watt. Zoals gezegd: de Wad denpiraat had een duidelijk eigen karak ter. Naast de bekende plaatjes bevatte het programma naar verhouding veel ei gen opnamen of rechtstreeks uitgezon den reportages. Reclame werd beslist niet gemaakt (,,Als we dat hadden ge daan zouden we veel eerder uit de lucht zijn gehaald") maar de piratenjongens waren niet te beroerd om op verzoek al lerlei nieuwsberichten uit te zenden en daardoor menige organisatie een goede dienst te bewijzen. Zo werd het Gamma Zaalvoetbaltoer nooi van harte in de aandacht van de luisteraars aanbevolen en werd ook de veiling ten bate van de restauratie van het r.k. kerkorgel met de nodige promo tie begeleid. Eigen muziekopnamen wer den ook gemaakt: van The Mess, Blue Breeze, het duo Jaap Dros/Mark Fonds en de revuegroep De Flierefluiters. Een geslaagd voorbeeld van een lokale radio activiteit was een reportage van de mo torcross op de kleibult" bij de haven, waarbij een reporter met draagbare 27 Mc-zender actief was. De vraaggesprek ken die hij voerde werden in de studio opgevangen en via de 104,7 Mc aan de luisteraars doorgegeven. n verzet of boze reacties was geen e. Uit de bandopname die Bert Ko- van het politieoptreden maakte, dat alles zich zeer ontspannen en met een flinke dosis humor voltrok, ■ouwelijke wachtmeester die zich bij jhterkant van het gebouw had op- ild om eventuele vluchtpogingen te en verijdelen, kon zich weer bij haar ga's voegen. Algemeen bekend el speurwerk is voor het opsporen Ie zender niet nodig geweest. Zeer in Oudeschild en omgeving wisten het misdrijf (want dat is het illegaal en) zich telkens voltrok en onder nen die wel eens een beroep op het in deden voor het uitzenden van hten of het aanvragen van een ver- jlaat waren volgens de mannen van Yaddenpiraat zelfs mensen van de Dat in aanmerking nemend kan iderhalf jaar dat de zender ongehin- in de lucht is geweest een rijkelijk periode worden genoemd. Eigen karakter tegenstelling tot de meeste Texelse Bn draaide De Waddenpiraat niet al plaatjes, maar riep ook allerlei be en om en verzorgde zelfs reporta- Nadrukkelijk werd bij de keus van ederwerpen en de muziek gemikt op leftijden. Als gevolg van een en an- ad De Waddenpiraat een vrij groot, I samengesteld luisterpubliek, aardige indruk van de samenstelling de aanhang kregen de programma- re als zij met de luisteraars een ipelletje deden: binnen anderhalf kwamen dan via telefoonnummer meer dan honderd antwoorden bin- van allerlei mensen. „Van jongeren, ook van mensen uit Starkenburg" Kees Slik (bij zijn luisteraars be- als „Flouten Henkie) de tiefnemer-stichter van De Wadden- In het begin heette de zender gens Radio Varon, maar dat lag niet in het gehoor. Een onder de luiste- gehouden prijsvraag voor en nieu- naam leverde „De Waddenpiraat" Reportages Igezonden werd via de FM-band, 7 Mc. Elke zondag en woensdag Kternemers-aktiviteiten j sn Burg heeft er sinds zaterdag een cagelegenheid bij. Het is het kleine ti1) maar knusse en zeer sfeervolle uisje dat de naam „Het kleine ver- heeft gekregen. Het bedrijf is on- ebracht in het daartoe verbouwde ®lpand Gravenstraat 16, sinds drie eigendom van Ab de Wijn. De zaak li gerund door Jacomien de Wijn en s van de Blaak. Ze kunnen tegelij- |d ongeveer 30 personen ontvan- Uit de kaart waaruit zij een keus ten maken, blijkt geen overdreven usieve of alternatieve aanpak. Men in „Het kleine verschil" dus terecht gewone dingen tegen gewone prij- Niettemin hopen de initiatief- nsters dat de klachten toch iets zul- nerken van de kleinschalige en me- daardoor persoonlijke benadering, ins de openingsplechtigheid van za- ïgmiddag werd duidelijk gemaakt Ie mensen dat „kleine verschil" met bedrijven zelf maar moeten ont- ®n. Overigens liet men uitkomen de merkwaardige naam ook iets te en zou kunnen hebben met het ni- rverschil binnen het gebouw of met feit dat dit horecabedrijf helemaal vrouwen wordt geleid, openingsplechtigheid werd uitge- d door Peter Bas, wegens zijn aan- in de bouwactiviteit. De sleutel zich te bevinden in een kom die door ober Aris van Zeijlen opgediend. e' bedrijfje zal in de zomer dagelijks üeopend, in de winter mogelijk al- 'n de weekends. De verbouwing uitgevoerd door aannemer J. - loodgieter Jan Geus en CV- "latiebedrijf CVI. Verder werd mee- erkt door de VEM (electra) en Graaf Aderwerk). Platen voorraad Bij het politiebezoek van zondag werd naast de zender (die in een schuurtje achter de woning stond) ook het voe dingsapparaat en een staafde golfmeter in beslag genomen. De platen spelers, cassetterecorders en de platen- en ban- denvoorraad bleef onaangeroerd. De Zondagavond werd bij een woning aan de Oorsprongweg een vracht wagen gestolen. De wagen is eigen dom van een Texelaar. Zijn zoon hoorde dat de auto werd gestart. De politie vond de wagen nog dezelfde avond terug op het Molwerk bij veerhaven 't Horntje. De vrachtauto was niet beschadigd en de con tactsleutels zaten nog in het slot. Even later kon men op de haven acht jonge mannen aanhouden, die aanvan kelijk vertelden met een taxi hierheen te zijn gekomen. Bij vier personen was dat inderdaad het geval maar twee inwoners van Breezand en twee uit Anna Paulow- na hadden de vrachtwagen benut voor een gratis ritje. Dat laatste werd op het politiebureau ontdekt toen bleek dat een schoenaf- druk op een papier dat in de autocabine lag, overeen kwam met de schoonzool van één verdachte. Toen werd de joy riding toegegeven. Op het haventerrein werd door de heren (die vertelden dat ze een vrijgezellenavond op Texel wilden vieren, en onverwacht geen onderdak voor de nacht konden krijgen) ook een terrasstoel vernield. De schade aan die stoel (F50,—werd betaald. De opbrengst van de zaterdag ge houden actie voor de school van Aköon, één van de Molukse eilan den, bedroeg tot nog toe ruim ƒ1500,—. Daarbij is nog niet de op brengst geteld van de collecte die zondag in de N. H. kerk van Den Burg werd gehouden en de bijdrage van de gemeente die nog verstrekt moet worden. De organisatie werd zaterdag wat overvallen door het grote aantal gega digden voor de bijzonder smakelijke rijst tafel. Ruim 115 mensen toonden be langstelling. Daarbij bleek het een goed idee te zijn geweest om belangstellen den in de gelegenheid te stellen eten af te halen. Weliswaar hadden al die men sen van tevoren opgegeven dat ze mee wilden eten, maar.de organisatie bleek gewoon niet op zulke grote aantallen be rekend te zijn. De verkoop van schilderijen, sarongs, kleine doosjes en andere origineel Indo nesische gebruiksvoorwerpen viel wat tegen. Een deel werd geveild tijdens de maaltijd. Waddenpiraat had in zijn bestaan een collectie van ongeveer 800 singles en 150 cassettebandjes opgebouwd. Veel ervan was gekregen of geleend (om op band te worden overgenomen) van sym- patisanten. Ria Ellen („Nelleke" voor de luisteraars) had de honderden titels keu rig op alfabet in een klappertje staan om ze snel te kunnen opzoeken als er om werd gevraagd. De jongens van de Waddenpiraat heb ben nooit wat met hun ether-liefhebberij verdiend, in tegendeel, er is vrij veel geld in gaan zitten. Platen, banden en appa ratuur hebben ongeveer f5000,— ge kost. De enige inkomstenbron van De Waddenpiraat (verkoop van stickers en zelfgemaakte uurwerken) stelde weinig voor. De in beslag genomen zender was door Kees Slik zelf gemaakt en bevatte voor ongeveer 7400,— onderdelen. Het gaat de werkloze Slik nog meer kosten wat er wordt op gerekend dat de rechter een boete van /250,— zal opleggen. De mannen van De Waddenpiraat vin den het een spijtige gedachte dat het mis is gegaan op het moment dat het besluit om de zender op te heffen al was genomen. Onder andere in verband met verhuisplannen zou de Waddenpiraat over anderhalve maand uit de ether ver dwijnen. Als afscheid werd onder meer gedacht aan een marathon-uitzending waarbij de hele platen- en banden voor raad achter elkaar zou worden afge draaid. Dat zou een uitzending van on geveer veertien dagen opleveren, een onbetwist Texels record. Die marathon gaat dus niet door.... Eén keer legaal? De Waddenpiraat-medewerkers spe len nog wel een rol in de experimentele lokale radio-uitzending die voor vrijdag middag a.s. is gepland. Samen met en kele andere piraten nemen ze een onder deel van het programma voor hun reke ning. Maar misschien komt ook hier een kink in de kabel want de minister heeft de toestemming voor deze uitzending nog steeds niet gegeven. Als die toestemming niet komt, is het jammer van het vele voorbereidende werk, maar dan gaat het feest niet door. De keurige Stichting Lokale Omroep Texel kan zich geen misdrijf veroorloven De Oudeschilder piraten hebben de schrale troost dat zij niet de eni gen op Texel zijn die zondag uit de lucht zijn gehaald. Vrijwel tegelijker tijd werd een inval gedaan in de stu dio van Monte Carlo in Ongeren. De zich Tommy Cooper noemende De ambtenaar van de PTT radiocontroledienst laadt de in beslag genomen zender van De Wad denpiraat in de auto. 16-jarige disc-jockey werd op heter daad bij het zenden betrapt door een man van de politie en twee van de radiocontroledienst. Proces verbaal werd opgemaakt tegen hem en te gen een 17-jarige vriend uit Den Burg die eigenaar was van de zender en het bijbehorende voedingsappa raat. Beide laatstgenoemde artike len werden in beslag genomen, voor de jongens een schadepost van on geveer f4 25,—. De zelfgemaakte zender had een ver mogen van ongeveer 30 watt en was overal op Texel goed te ontvangen. Het station was regelmatig in de lucht: elke zondag en meestal ook op werkdagen. Het programma bestond vrijwel uitslui tend uit plaatjes en de daarbij behorende aankondigende praatjes. Monte Carlo werd gerund door zeven jongens, allen RSG-scholieren van 16-17 jaar. Het pro gramma was overwegend op de smaak van hun medescholieren afgestemd. In tegenstelling tot hun oudere collega's van De Waddenpiraat hebben de jon gens van Monte Carlo weinig begrip voor het politie-optreden. ,,Het mag dan een misdrijf zijn, wij voelen dat niet zo. We hebben nooit iemand overlast of schade berokkend." De zender van Monte Carlo stond in een afgeschut ge deelte van een paardenstal, horende bij de woning van een der jongens. Volgens laatstgenoemde waren de ouders niet op de hoogte van de illegale zendactivitei- ten. De zeven jongens voelen zich geza menlijk verantwoordelijk en zullen de eventuele boete samen betalen. Ondanks het feit dat de toestemming van minister Brinkman voor het vrijdag te houden experiment met lokale radio via de ether nog niet verkregen is, zijn mensen van de PTT met de technische voorbereidingen begonnen. Er zal voor dit doel een zender worden geïnstalleerd met een vermogen van ongeveer twee honderd watt, 101,9 mC (mono). Een inwoner van Baarn meldde bij de politie dat zijn auto, die woensdag op het parkeerterrein van camping Ko- gerstrand stond, was aangereden maar dat de dader geen briefje had achterge laten. De auto had over de gehele lengte een diepe kras in de lak. In Den Hoorn werd vorige week dins dag een damesfiets gestolen die niet op slot stond. Het rijwiel van het merk Sparta" is eigendom van een Texelse. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een Sparta" herenfiets ont vreemd die stond bij een discotheek in Den Burg. De huurfiets was daar neer gezet door een inwoner van Maarsen. Ie mand uit Bloemendaal mistte vrijdag zijn zwarte „opoefiets" die bij het Natuurre- creatiecentrum op slot stond. Dezelfde dag werd een groene „Kaptein" heren fiets gestolen uit de Warmoesstraat. Ook dit rijwiel stond op slot. De Christelijke Muziekvereniging Excelsior uit Oosterend is er zaterdag middag niet in geslaagd haar 75e verjaardag te verrijken met een derde ach tereenvolgende overwinning in de strijd om de Mevrouw Engelvaart-trofee. De harmonie .Apollo" uit Den Oever ging dit keer met de eer strijken. Een overwinning op smaakverschil want zowel Excelsior als ook de harmonie Concordia uit Breezand leverden prima prestaties. De thuisclub had zichzelf de moeilijke ziek met grote diepgang. Voor de echte taak toebedeeld om de spits af te bijten. Excelsior toonde haar leeftijd met ere te dragen, vooral de „Suite Bohemian" van J. Ord Hume was een technisch hoogtepunt, maar voor het publiek was „Hootenanny" van H. L. Walters leuker. Dit zeer swingend gespeelde stuk bevat te allerlei gedeeltes van bekende jazz- en spiritualmelodieën. Een vondst was het ritmisch handgeklap dat in een bepaald gedeelte van het stuk de percussie ondersteunde. Het Koninklijk Texels Fanfare- korps/DEK speelde een merendeels lichtvoetig programma (onder meer een tango van Malando) waarin, zoals we van dit korps gewend zijn, weer een stuntje werd uitgehaald. „The happy cy clist" van T. Huggens bevat een solopar tij voor fietsbel. Hiervoor werd een com plete fiets het podium opgedragen. So liste Nel Schreur ging er naast staan als of ze elk moment weg kon rijden, een gebaar dat door het publiek zeer ge waardeerd werd. De derde fanfare, „Hildegardis" uit Tuitjenhorn, kwam goed voor de dag, maar solist Jan Schilder (cornet) had tij dens het Adagio uit het Treble Concerto van T. Huggens zo'n last van zenuwen dat hij flink fouten stond te maken. De indruk die hij opriep werd overigens weerweggenomen toen de band „Intro ducing the band" van Kees Vlak speel de, een mooi opgebouwd, enorm swin gend stuk (met af en toe Glen Millerach- tige harmonieën) dat er uitstekend uitkwam. Harmonie Concordia uit Breezand liet op zeer indrukwekkende wijze horen dat een harmonie of fanfare zeer wel in staat is tot het spelen van zachte, subtiele mu- liefhebbers van het genre zal het wel niet swingend genoeg zijn geweest, maar het optreden van deze groep was een welkome en vooral boeiende afwisseling in het ruim drie uur durende programma. Vooral de balletsuite „Zemir et Azor" van Gretry-Moerenhout maakte indruk. De winnaar besloot het programma met een vrolijk, vrij licht repertoire dat er vlekkeloos uitkwam. De heer A. Feenstra uit IJlst, die de éénmansjury Vorige week en afgelopen weekend werden op het politiebureau in Den Burg meerdere gevonden fietsen afgeleverd. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar rijwiel daar afhalen. Het gaat om een „Puch" meisjesfiets gevonden op het Schilderend, een zwarte damesfiets en een herenfiets gevonden in Oudeschild, twee damesfietsen die zijn gevonden op het Achterom in Den Burg en een da mesfiets die zondag werd gevonden in Oudeschild. BKCVLN VSM LEZERS -«ATEN VERANTWOOflDELU»MEC *N OE REOXXTS vormde, benadrukte bij de prijsuitreiking dat de harmonie sinds de vorige wedstrijd wel twee klassen beter was ge worden. Feenstra had het so wie so moeilijk gevonden een eerste aan te wij zen, het peil was hoog en de verschillen waren klein, aldus de Fries. Met erg weinig ceremonieel werd ver volgens door mevrouw Engelvaart de prijs uitgereikt aan een dolgelukkige voorzitster van Apollo. De hele band was trouwens zichtbaar blij met het be haalde resultaat. Dit was de eerste maal dat de trofee naar Den Oever ging. In 1979 en 1980 won Concordia hem, de daaropvolgende twee jaren verbleef het fraaie beeldje in Oosterend. Dinsdag arriveerden vier personen te rug op Texel na een kuur in Badgastein. Toen we daar op 17 mei aankwamen was het stralend weer en dat duurde vier da gen. Daarna acht dagen stromende re gen, maar de kuur (binnen) ging natuur lijk gewoon door. Elke morgen zo'n ther maal bad, dat is zo'n weldaad voor je li chaam. En dan die massagel Voor ik naar Badgastein ging, had ik al maan den erge pijn in mijn armen. Door de massage ben ik dat nu helemaal kwijt. Wat jammer (zei dr. Steiner) dat men daar in Nederland nog niet aan wil. Maar het schijnt dat er wel aan wordt ge werkt. Toen we de 22e mei voor het prik ken van bloed met een taxi naar het la boratorium werden gebracht, zo'n tien minuten rijden, 't Was ongelooflijk maar we kwamen in een dikke sneeuwbui te recht. Later ging het met het weer wat beter en we hebben van mooie dagen genoten. Als ik goed ben ingelicht is nu de zesde patient van Texel voor drie we ken naar Badgastein. En dat kan alle maal dank zij de opbrengst van de ge weldige actie „Geef Max de zak" waar voor de Texelaars een enorme hoeveel- hoed afgedankte kleding bijeen hebben gebracht. Bakkerij Dros uit Oudeschild deed deze keer een extra duit in de zak van Max door ons gratis naar Zestienho ven (en terug) te brengen, vanwaar de vliegreis deze keer begon. Bedankt Huubl En natuurlijk alle mensen bedankt die het weer mogelijk maakten dat zes Texelaars van veel pijn werden verlost en die nu een fijne zomer en hopelijk ook nog een pijnvrije winter kunnen ingaan. Nogmaals, namens ons allemaal: harte lijk bedankt! C. M C. Buisman-Woestenburg, Den Burg. Een medewerker van een firma uit Zwijndrecht die momenteel het dak van het raadhuis waterdicht maakt, kwam vrijdagmorgen tot de ontdekking dat een „Atrix" ladder was gestolen. De ladder had 's nachts onder een bij het raadhuis geparkeerde oplegger gelegen. Bibliothecaris Mannes Westra van de Openbare Bibliotheek Texel is per 1 mei j.l. benoemd tot hoofd van de openbare bibliotheek in Schagen. Zijn opvolger op Texel is Harry Polman die ingaand 15 juni a.s. in dienst treedt. Hij heeft op Texel nog geen huisvesting kunnen vinden. Wie hem aan onderdak kan helpen, wordt verozcht met de bibliotheek con tact op te nemen: Drijverstraat 7, tele foon 02220-2743. In de Burgerhoutstraat gebeurde zondagmiddag rond twee uur een aan aanrijding waarbij drie auto's waren betrokken. Een 20-jarige Texelse automobiliste moest uitwijken voor een groep tege moetkomende fietsers en raakte daarbij twee geparkeerde auto's die eigendom zijn van een inwoner van Wormer en een Texelaar. De schade aan de stilstaande auto's was gering maar de wagen van de Texelse moest worden weggesleept met vrij aanzienlijke plaatschade. De middag werd besloten met een massaal optreden van alle korpsen hetgeen een indrukwekkend gezicht (en geluidopleverde.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5