Ronde om Texel 1983 TX 71 tweede in nacht van Texel Erna Kuip langebaan vijfde bij zwemmen Het was weer geweldig dit jaar, prima weertje, 600 boten, zwart van 't volk, veel publiciteit in de krant en op TV. Het kon gewoon niet beter, fijn voor de deelnemers, goed voor Texel. Wat ons betreft houwen zo. Dit succes hebben we te danken aan de geweldige inzet van alle medewerkers en de vele bedrijven en instanties. Bedankt en hopelijk tot volgend jaar! Kustzeilvereniging Westerslag. ZDH-crossloop over nieuw parcours Texelaars fietsen IJsselmeertocht Overleg met trainer André Brouwer nog aan kop in De Koog Leuke prestaties bij ponyclub Postduivenvlucht Twee gouden medailles voor mevrouw Blauw Hekwerk vernield Deze advertentie wordt aangeboden door LenR. JljkSDAG 5 JULI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 ïk t vem- en poloclub Tx '71 eindigde dagmorgen in de door de eigen 'ni in georganiseerde marathon 'De ht van Texel' als tweede. De 'jsi ilse zwemmers legden gezamen- een afstand af van ruim 41V4 kilo- er. Dat was bij lange na niet vol- nde om in de buurt van de zeer k zwemmende leden van HPC te nen. Die zetten met zijn allen een nd van bijna 51 kilometer op het e marathon verliep in een uitsteken- 'fl|feer. Daaraan werkte niet alleen het de weer mee, maar ook de verzor- van kramp en pijnlijke spieren door ysiotherapeuten de heer en me- w Krijnen, Joop Steenvoort en de Steur. wedstrijd werd geopend door jf traadvóarzitter André van der Vliet. 'vit dv. •- V- Een helt-uurs wissel- Na zijn toespraakje doken zijn mede bestuursleden Jannie Koning- Kistemaker en Joop Huigens het bad in om een baantje te trekken, waarmee de eigenlijke strijd kon losbarsten. In aanmerking voor een poedelprijs kwam de heer Raaymakers die als enige van het zwemteam Texelse Reddingbri gade" was komen opdagen. Hij zwom manmoedig zijn half uur vol en daarmee bleef zijn baan leeg. De 'geinlijn', een baan voor recreatie zwemmers, bleef de hele nacht bezet op twee uur na. Ook hier waren soms op merkelijke prestaties te zien, bijvoor beeld kinderen in de leeftijdsgroep bo ven zeven jaar die manmoedig een half uur volzwommen. De einduitslag was: HPC 50.950 me ter; TX '71 41.550 meter; Aquarius 40.850 meter; Hermandad 39.150 meter; Wormerveer 37.650 meter. Erna Kuip heeft bij de langebaan wedstrijden zwemmen te Sluis in Zeeland een prima prestatie gele verd. Ze beëindigde de 16 kilometer lange zwemtocht als vijfde in de tijd van ruim vijf uur. Veel bekende nationale langebaan zwemsters namen deel aan deze grote wedstrijd in het kanaal Brugge-Sluis. Deze tocht wordt door veel zwemsters gezwommen als voorbereiding voor de oversteek van het IJsselmeer, een af- De eerste ZDH-crossloop trok afgelo pen vrijdag 58 deelnemers. Anders dan in voorgaande jaren werd nu niet alleen over het strand gelopen, maar de route voerde gedeeltelijk door de duinen en over de openbare weg. Dit afwisselende parcours werd door de deelnemers posi tief beoordeeld. Er kon worden gekozen tussen twee afstanden 4 en 8 kilometer. De uitslagen waren als volgt: 8 km (tot 35 jaar): 1. Cees Timmer, Oosterend 31.50; 2. André Brouwer, Oosterend 31.51; 3. Theo Franchimon, Den Hoorn 31.56; 4. Minne Goënga, Den Hoorn 32.15; 5. Auke Brouwer, Den Hoorn 32.33. 8 km. (35 jaar en ouder): 1. Niek Wei- boren, Zuid Eierland 33.48; 2. Daan Wei- boren, Den Hoorn 34.6; 3. W. Timmer, Oosterend 34.17. 4 km. vrouwen: 1. Nel Bruining, Den Hoorn 20.24; 2. Tilly Eelman, Den Burg 24.18. 4 km. jongens tot 14 jaar: 1, Bernd Cordes, Duitsland 16.56; 2. Jef Schuur, Den Burg 17.15; 3. André Timmer, Oosterend 17.21. Voor de vier bovengenoemde catego rieën én voor meisjes tot 14 jaar (4 km.) worden klassementen bijgehouden. Wie vijf maal (of meer) meedoet wordt daarin opgenomen. Voor de eerste drie uit elke categorie zijn fraaie prijzen beschikbaar. Vanaf a.s. vrijdag wordt, in tegenstelling tot de eerste keer, óók een prijs uitge reikt aan het eerste binnenkomende meisje. Vrijdag wordt de tweede crossloop gehouden. Inschrijven kan va naf 19.00 uur en de start is om 19.30 uur. stand over 25 kilometer. Erna Kuip zal ook aan deze wedstrijd meedoen. In het kanaal was een traject uitgezet van vier keer 4 kilometer. Erna Kuip werd begeleid door Thijs Witte die haar voor zag van voedsel en regelmatig haar sla gen telde om te zien of zij haar tempo kon vasthouden Van de 27 deelnemers moesten er zes de strijd staken. Eerste werd Monique Wildschut in een tijd van drie uur en 50 minuten. De watertempe ratuur in het kanaal was 19°. De prestatie van Erna Kuip is nogal opzienbarend, omdat ze zich zonder trai ner of begeleiding voorbereid. Ze traint dagelijks twee uur in zwembad Molen koog en daarnaast ook nog enkele avon den per week in zee. Twee leden van de toerclub Texi 2000 hebben zaterdag de „Zuiderzeerandon- neur" van 350 kilometer gefietst. Het waren Dirk J, Bakker en zijn 16-jarige zoon Alfred uit Oudeschild, die samen met nog zo'n 400 toerrijders om vijf uur 's morgens in Harderwijk van start gin gen. De tocht, voor de vierde keer geor ganiseerd door de Veluwse Wielervereni ging, voerde langs Harderwijk, Ermelo, Putten, Nijkerk, Bunschoten, Eembrug- ge. Laren, Naarden, Schellingwoude, Durgerdam, Uidam, Hoorn, Enkhuizen, Andijk en Medemblik waar (na 160 km) een half uur werd gerust. Verder ging het via Den oever, Afsluitdijk, Makkum, Workum, Rijs, Sondel, Lemmer, Kuinre en Blokzijl waar de laatste controlepost was. Het eindpunt werd bereikt via Vol lenhoven, Genemuiden, Kampen, El- burg en Nunspeet. Om 18.00 uur had het Texelse tweetal de tocht volbracht. Woensdagavond is er in de ZDH- kantine ,,De Spil" een bespreking met de nieuwe trainer Piet van Vliet. Aan vang 20.30 uur. Alle spelers van het eerste en tweede team en ook nieuwe spelers of oud-leden die weer willen gaan spelen worden op deze vergade ring verwacht. SV De Koog hield zondag de vier de crossloop. Er verschenen 113 lo pers aan de start. Bij de dames werd het bijna een totale Duitse aangelegenheid, daar konden de Texelse dames niet tegenop. André Brouwer heeft nog steeds de leiding bij de heren en staat nu 2.04 min. voor op nummer 2 Cees Timmer. Zondag om half acht start de vijfde crossloop. De uitslagen waren als volgt: Heren: A. Brouwer 28.20, W. Busse 28.23, T. Franchimon 28.43. Veteranen: N. Brink 30.44, N. Welbo- ren 30.51, G. Zoetelief 31.07. Dames: U. Haak 18.45, E. Schieders 19.24, F. Groen 21.15. Jeugd: C. Bohm 17.56, J. Schuur 18.23, A. Timmer 18.27. Recreanten: R. van de Wetering 17.16, P. Schulz 17.27, O. Meertens 17.33. Zaterdag heeft ponyclub De Kleppert- jes deelgenomen aan het kringconcours te Barsingerhorn. De wedstrijd was pri ma georganiseerd door ponyclub „Bu cephalus" en ook het weer werkte mee. De uitslagen van de acht- en viertallen waren verrassend. Het achttal behaalde een tweede prijs met 114 punten en het tweede viertal dat bestond uit de vier kleinste pony's behaalde een derde prijs met 113 punten. Het eerste viertal be haalde 112 punten. Eerste tien in de B-dressuur: 1. Jeanet Welby met Jacko, 126 punten, 2de prijs, 1 winstpunt; 2. Carolien Agter met Tessa, 120 punten, 1 winstpunt; 3. Carina lepenburg met Paradise, 122 pun ten, 4de prijs, 1 winstpunt; 4. Marieke van de Blaak met Polly, 118 punten; 5. Eliza Schuijl met Hans, 117 punten. 6. Thirza Weel met Konas, 115 punten; 7. Inge Keyzer met King, 114 punten, 4de prijs; 8. Anneke Cleven met Loes, 113 punten; 9. Elsbeth de Lugt met Juliette, 112 punten; 10. Dedée Kikkert met Daan, 112 punten. L-dressuur: 1. Jacqueline Schoorl met Caesar, 127 punten, 2de prijs, 1 winstpunt; 2. Nancy Siebeling met Devil, 124 punten, 1 winstpunt; 3, Karen Bakker met Domi nant, 117 punten; 4. Menno Heetveld met Snowy, 113 punten; 5, Sandra Heet veld met Dave, 112 punten. B-springen: 1. Nancy Siebeling, 0 strafpunten, vol doende voor stijl 8e prijs, 2 winstpunten, nu L-springen; 2. Elsbeth de Lugt, 14 strafpunten, voldoende voor stijl;3. An neke Cleven, 19 54 strafpunten, voldoen de voor stijl; 4. Marit de Porto, 3 straf punten, voldoende voor stijl. De oude Texelse duiven kwamen afge lopen weekend terug uit Pont-Ste Max- cence (448 km) en de jonge duiven van uit Bergen op Zoom (180 km). De uitslag was als volgt: Bergen op Zoom, 42 jonge duiven: A. Keyzer, 1, 2, 4, 5; M. van Daalen 3, 7; A. Daalder 6; G. van Lingen 8, 9; Sj. Feenstra 10. Pont Ste. Maxcence, 55 oude duiven: Sj. Feenstra, 1, 4, 8, 13; A. Keyzer 2, 3, 5,m 7, 10, 12; G. van Lingen 6, 9; KI. Bruining 11, 14. Van de vijf gouden medailles die door Nederlandse slagers werden gewonnen op de door de Duitse slagershond in Frankfurt gehouden „hammen wedstrijd", gingen er twee naar slagerij Blauw in Oudeschild. Mevrouw M. G. A. Blauw-Scholte kreeg zowel goud voor een inzending gekookte lamsham als voor rauwe lamsham. De hammen wedstrijd werd georganiseerd in het ka der van de IFFA-manifestatie (voedings- beurs) die voor de derde keer in Frank furt werd gehouden. De jury moest 785 inzendingen beoordelen. Daarvan kwa men er 141 uit andere landen dan Duits land. Bij de beoordeling werd gelet op uiterlijk aanzien, kleur en aanzien van binnen, consistentie, reuk en smaak. Een Texelaar deed woensdag aangifte van vernieling van het herkwerk om zijn tuin bij een woning in Den Burg. Het hek werd beschadigd door een personenau to, waarvan de eigenaar niet stopte om de zaak te regelen. Aalster Dekkleden- en Tentenfabriek BV Ambulance Team Texel Ambulance v.d. „Joost Dorlein Kazerne" Amro Bank Assurantiekantoor Texel Badmeesters Paal 17 Barracuda Bruining Et Agter Camping De Krim Cebeco Handelsraad Cinevideogroep Holland Cocksdorper Kustzeilvereniging Cool Cat catamarans Dros' Bakkerij Drukkerij Brügemann B.V. Duikclub Otters Duikclub Texel Fa. Gebr. Schoorl Fa. Oele Fa, Polypol Fa. Veltkamp Gemeente Texel Helly Hansen Hobie Cat Holland B.V. Hotel Bos en Duin Hotel De Lindeboom Hotel Nieuw Breda Hotel Opduin Hotel De Pelikaan Kaasunie K.N.B.R.D./ 13 brandingboten radiowagen K.N.Z.H.R.M. „Tobbe" en ..Barend van Spreekens" Koninklijke Marine/ Joost Dorlein Kazerne/ De Zeefakkel Kustwacht Eierland Kustwacht Kijkduin Particuliere medewerkers: Bob Coutinho Landbouwbedrijf Nis Dros Jacco Abbekerk Mare Roel Coutinho Loonbedrijf Texel Chris Bakker Mariska Coutinho Marin Assistent B.V. Hans Bakker Mona Coutinho Mulder Catamarans Herman Bakker Ruud Daalder O'Neill Nico Bakker Piet Dam N.I.O.Z. Paul Bakker J. J. Dekker NOS Cor Barends Hans Dieben Pall Mali Export Evert Bays S. Dogger Panasonic Herm van der Beek Mevrouw I. van Dongen Rabobank Texel Remco de Beer Ton Dooyeweerdt Redaktie Cats/Surfvisie Theo v.d Berg Peter Dral Redaktie Texelse Courant Johnnie Betsema Huib Dros R.I.N. Cor de Boer jr. Kees Duin Rijkspolitie Texel Cor de Boer sr. Lyda Dijt Rijkspolitie te water Lenie de Boer Dirk Eelman R.P 15 Mieke de Boer George Eelman Rijkswaterstaat Pieter de Boer Hans Eelman Schuitemaas Catamarans B.V. Ria de Boer Theo Eilander Schoonmaakbedrijf Vinke Sijvert de Boer Ab Elzinga Stichting Bouwdorp Ben Beumkes J. Engelvaart Strandpaviljoen De Zeeaster Henk Beumkes Hans van Etten Tenson Jan Bloem Renee Geurtsen TESO Fup Boon Henk Gieze Tessel Air Jaap Boon Cor Gmelich Texgro Meyert Boon De heer De Graaf Tony Trapezebroeken Nico Boon Cees Graaf Vliegveld Texel Renee Boon Mare Peter Graaf VVV Texel Hans van Boven Robert Jan Graaf Watersportbedrijf Theo Eilander Robert van Boven De heer Guys Watersportcentrum Duinker Bep Brand Bertus Heerschap Watersportvereniging Texel Lo Bremer Marian Heerschap Whipperploeg De Koog Jan Brokken Cor van Heerwaarden Windsurfclub Texel Walter Brommersma Hans van Heerwaarden Zweefvliegclub Texel. De heer Bruinsma Johan van Heerwaarden Meer dan 50 vertegenwoordigers van Marian Brügemann Robert Heilbron filmende, schrijvende en fotograverende Sjef Brügemann Henk Heitsma publiciteitsmedia. Dick van der Burg Willem Hemelraad Aja Coutinho Siem Hemelrijk Joke Hoogenbosch Peter Quartel Menno van der Wal De heer Hoogendorp Johan Ramaker Kees Wapenaar Theo Hoogerheide André Ran Joke Warnaar Mevrouw Hoogerheide Douwe Remery Martin Warnaar Luitenant Van der Horst Noortje Roll Wim Welbie Jan Hottentot Ab Rommel Siep Westdorp Thalia Houwing J. P. van Rossum Piet de Wit Willem Houwing Kees Rijk Anny Witte Joop van Hoven F. J. Schilling Bart Witte Ben Jas O. Schilling Carlo Witte Hans Jimmink Kees Schoenmaker Corry Witte Monique Jonker Joes Schoo Martien Witte Theo Kampa Gert Jan Schoorl Renee Witte Ludy de Kan Peter Schoorl Rob Witte Han Keijser José Schuyl W. de Wolff Anton Kooiman John Sluis Ery Zandee De heer Kortenhoeven André Smit Rein Zandee Kees Kortenoever Sjaak Smit Richard Zandstra Elly Kramer Marjolein Stam De heer Zeeman Jan Kramer Menno Stam Marten Zegel Caroline Kuip Kees van der Star Koos Zegers Joris Lamens Nora Steen Hans Zuidema Frits Langeveld Thijs Steffens Hans Zijm Jos Langeveld Jan Stoop Piet Zijm Norbert Leyen Johan Stoop Excl. bemanningen Jan van Liere De heer Ubels K.N.B.R.D. en Cor de Lugt Kees van der Veen Marine etc. Jan de Lugt Jaap Verhoeve Ruud Molenbroek Ko Vermuë Cor Mooy Biem van der Vis Joop van Mourik Jannie van der Vis Ed Mulder Sijp van der Vis Tony van Oeveren Gea de Vries Huib Ozinga Lieuwe de Vries Jook Nauta Jeannette Vriezema Mart Mouwen Joep van der Wal Adriaan Pels Joke van der Wal Jaap Prins Marianne van der Wal Jan Prins Martin van der Wal

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5