ountry festival, cross-jeeps In missverkiezing uni eindelijk mooi Een eigen sportvliegtuig voor f 2,50? l/Vild-west" bij Koog Promotion IET WEER OP TEXEL IN DE AFGELOPEN MAAND Krediet onvoorzien voor gemeentewerken VASTE DATA door Dirk Vinke Ook deze krant doet mee. Steun de ORA-aktie win een van de fantastische prijzen. Maak f 2,50 over op giro 1689 t.n.v. ORA-Heerlen. Uw inzending geeft kans op vele grote prijzen. tIJDAG 15 JULI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 let zomerprogramma van De Koog Promotion bevat naast een achttal (lerieên en Tally-Ho-wedstrijden een aantal grote evenementen waarvan rie in een gewijzigde opzet worden geprolongeerd en twee nieuwe at- Ities hun bestaansrecht zullen moeten bewijzen. Dat zijn een country lival op zaterdag 6 augustus en een „Off the road" show op zondag 31 Wie gecharmeerd is van mechanische paardenkrachten, crossen en hts moet volgens de organisatie die dag aan zijn of haar trekken kunnen ten. iroep Newdeep treedt op op het eerste Texelse country festive! laast medewerking van de Oude itoren en Motorenvereniging die tien istaureerde tractoren zal presenteren een onderlinge ringsteekwedstrijd idt is medewerking toegezegd door Ilub „Keep on Rollin" die oude oor- jvoertuigen verzamelt, opknapt en l de nodige achtergrondinformatie het publiek toont. Het meest spec- jlair wordt echter de cross-country jeeps van British üeyland, Camel ihy en de Algemene Nederlandse iniging van Terreinvoertuigen zullen oeren Laatstgenoemde vereniging ikt op een weiland achter het evene- itenterrein aan de Nikadel een par rs van bergen, kuilen, steile hellingen jbstakels zoals oliedrums en houten iders waarover de landrovers hun I moeten zoeken. Dergelijke de- nstraties elders hebben aangetoond het vastzitten van een terreinwagen kleinigheid is in vergelijking met de jens die soms over de kop rollen, ir kinderen bestaat de mogelijkheid desgewenst een „rustig" rondje i te rijden. De „Off the road"show lint om 13.00 uur en de entree is B. Country linder mechanisch maar wel enige yantschap vertonend met „de jon- svan de weg" is het countryfestival Dp 6 augustus in een grote feesttent de Nikadel wordt gehouden. Maar liefst acht country en western groepen zullen daar optreden van 14.00 uur tot middernacht. Volgens de organisatie is het het Hollandse puikje uit dit genre en wie denkt dat country en western uit sluitend een roffel op een wasbord of een treurende mondharmonica is kan op het festival anders ervaren. Moderne in terpretaties van oude stijlen geven deze klanken een gevarieerd gezicht, van country-rock tot de melancholieke Nas- ville sound. De klappers van het festival worden ongetwijfeld de groepen New- deep" en „Early Bird". Beide bands brengen country-rock en dat geldt ook voor de groep „Trend". Veel rustiger is de akoustische muziek en solo-zang van Ben Steneker. Hij won on langs in Nashville de „Country Music Award" na een succesvolle toernee door Texas. Deze entertainer zit al 25 jaar in het vak en maakte 40 singles en 12 Ip's. De belangrijkste tekstschrijver van Ste neker is Dick van Altena, leadzanger van de befaamde „Major Dundee Band" die ook op het festival present zal zijn. De Dundee band weet als één van de weini ge country groepen tot de hitparade door te dringen en liedjes als „The lon ger the distance" en „Moonlight" getui gen daarvan. Humor Wie van een portie humor houdt kan terecht bij „Watsinneneem" en meerstemmige gloedvolle zang maar ook stevige stampers zijn kenmerkend voor „West Virginian Railroad". De Clampett Gang is een blue-grass groep die de traditionele „fiedels" brengt en het meest doet denken aan de country zoals menig-een die kent van radio en tv. Verder zijn er optredens van de Square dansgroep „The Moonlight Dancers" en het programma wordt aan elkaar gepraat door de „godfather" van de Hollandse country Gerard de Vries. In de tent wordt ook een kleding- en platenmarkt gehouden en verder staat een Miss- en Mister country verkiezing in het draaiboek vermeld. Kaarten voor het festival kosten een tientje en zijn in de voorverkoop, vanaf 30 juli, verkrijg baar bij de WV in De Koog en Den Burg. Toerist Op donderdag 4 augustus wordt in De Koog weer een Miss Texel gekozen die dit jaar voor het eerst de benaming „Miss Texel Toerist" krijgt, omdat we derom niet alleen Texelse meisjes mee doen. „Er ontstond verwarring door de bena ming Miss Texel", aldus Hans Dobber van De Koog Promotion. De missverkie zing wordt voor de derde keer gehou den. Het eerste jaar deed men dit in de openlucht en vorig jaar werd ingehaakt op de Panorama verkiezingen. „We stre ven nu naar totale onafhankelijkheid en hopen dat met deze gala-avond die klinkt als een klok te bewijzen." Hoewel missverkiezingen in sommige geledin gen op zijn zachtst gezegd omstreden zijn, ziet De Koog Promotion geen kwaad in het evenement. „Het enige wat wij als organisatie doen is de deelneemsters in een passen de ambiance plaatsen. We maken een gevarieerd programma rond de verkie zing en de meisjes vinden het zelf heel leuk." Evenals het countryfestival wordt de miss-avond in een grote feesttent ge houden die plaats kan bieden aan 2500 toeschouwers. De 12 kandidates, waa ronder drie Texelse meisjes, presenteren zich op een podium van 100 m2 en de carré-vorm rond het podium moet ieder een goed zicht geven op het gebeuren dat wordt gepresenteerd door Hans van Willigenburg. De artiesten die zullen op treden zijn, uit de USA, Donna Linton, Frank en Mirella en Albert West. Selectie De twaalf meisjes zijn maanden gele den al geselecteerd door ex-miss Antoi nette van Rossum en medewerkers van Otto vrijetijds- en badkleding, die de kandidates op maat in de kleren steekt. De voorbereiding voor het „grand gala du femme" zijn verder nog in volle gang. Zo heeft de reclame-afdeling van Camel de deelneemsters het afgelopen week end op fotografisch sleeptouw genomen langs Texelse locaties. Als een kandidate op 4 augustus het plankier betreedt zal het resultaat van deze fotosessies op een groot beeldscherm te zien zijn. Alle artiesten zingen live en voor de begelei ding zorgt het showorkest Telephone. Wat betreft de miss-avond kon de or ganisatie niet zonder een imposante lijst van sponsors en naast de genoemde fir ma's zijn prijzen beschikbaar gesteld door o.a. Martin Karlas (bontmantel), Shishado Parfumerie, Juwelier Chaap (diamanten ring), Jarino (bungalowva kantie), Konica (cameras), Coca Cola (vakantie-artikelen). Verder is technische of financiële mede werking toegezegd door Data Point Computers, Skol Ola, Alliot Spirits, Blanko Goud Import, Kino Technisk, Duson en IMF. In de tent komt een groot computer-scorebord en het toegangs kaartje geldt tevens als lot in een loterij die zal worden gehouden met wederom prijzige prijzen. De ..Off the road show ven Cemel en British Leyiend wordt een gebeuren weerbij het voorei aankomt op stuurmanskunst, snelheid en cross-technisch inzicht. Dat het ook wel eens mis geer bewijst deze foto. Bewaking De jury die het mooiste meisje moet kiezen bestaat uit Joop van Loon van het blad Weekend, Anton Veldkamp fo tograaf bij de Telegraaf, Ruud Kaluche van het Cinecentrum, Teun de Winter van Playboy en Elly Koot ex-miss Euro pa De uiteindelijke miss wordt gekroond met een sieraad dat ongeveer twee ton waard is. Deze kroon wordt dan ook on der bewaking naar Texel gebracht en eveneens onder bewaking. Maar dan een natuurlijke worden de verschillende medewerkers na afloop naar de vaste wal gebracht. Dat gebeurt met „De Da geraad" van Leo Visser. Toegangskaar ten kosten een tientje en zijn in de voor verkoop, vanaf 28 juli, verkrijgbaar bij Cocky's Kapsalon, Drogisterij Mets, Mantje in De Koog en Den Burg en sto merij Quickynette. De sterkste Twee attracties die worden geprolon geerd zijn de reddingsdemonstratie bij Paal 20 op donderdag 18 augustus en het kampioenschap om de Sterkste man van Texel op 21 augustus. Laatstge noemd evenement wordt ook voor de derde keer gehouden met ditmaal acht Texelaars. De wedstrijdleiding is in han den van de nieuwe sterkste man van Ne derland, Simon Wulfsen, en het pro gramma wordt opgesteld in samenwer king met het Fitnesscentrum. De kracht metingen beginnen om 14.00 uur en ook wordt het Texels kampioenschap touw trekken gehouden, waarvoor teams uit verschillende dorpen zich (na voorron den op koninginnedag) hebben geklasseerd. De dienst gemeentewerken krijgt van het college een krediet toegekend van f35.000— om snel en soepel in te kun nen spelen op onvoorziene onderhouds- klussen. Dit „slagvaardigheidskrediet" was al gereserveerd en kan langdurige procedures besparen. Ook een krediet van f7700— om het buitenschilderwerk aan de opslagloods bij het Wezenland grondig aan te kunnen pakken is door het college toegekend. Om 20.00 uur draait in de kantine van „Gortersmient" aan de Grensweg de evangelisatiefilm „De schuilplaats van Corrie ten Boom" In de haven van Oudeschild geeft het Kon. Texels Fanfare/DEK een kottercon- cert, aanvang 19.30 uur. Zie voor de overige evenementen de Recreaktief-bijlage. Iedere maandag- en woensdagavo. aanvang 19.00 uur, wordt een fiets- toertocht voor de jeugd gehouden; start bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat. De CDA fractie houdt spreekuur telkens op de laatste donderdag voor de raadsvergadering van 19.30 tot 20.15 uur in het gemeentehuis. Iedere donderdagavond is er jeugd- surfen bij Dijkmanshuizen, aanvang 18.00 uur. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20 00 uur. Toeristen mogen oqk mee doen. Kosten f 10, per paar. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie belangstel ling heeft voor individuele of groeps gesprekken kan kontakt opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon (02230) 14375. Iedere maandagavond kan vanaf 20.00 uur worden meegedaan aan zomeravonddrives in „Azië" van de kla- verjasclub; kosten f5,— per koppel. De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 1.30 tot 3.30 uur voor mensen, die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 3.30 tot 5.30 uur. Gespeeld wordt in de Hollebol aan de Burgwal te Den Burg Afgelopen weekend werden dia's gemaakt van alle Miss-kandidates voor beeldschermpresen tatie op 4 augustus. Zondagavond poseerde de Texelse deelneemster Marrit Kikkert op de De Koog Promotion truck. op de 17de. Gemiddelde windsnelheid 11 knopen (8,5). Met 24,7% was zuidwest de meest voorgekomen windrichting. Dat we de afgelopen maand ruim voor zien zijn van zonneschijn blijkt wel uit de gemiddelde bedekkingsgraad van 4,3 achtsten, normaal is dit 5,8. Het gemid delde weercijfer kwam op 6,6 (6,4). Op 8 (15) dagen kon neerslag worden afge tapt, wat het totaal bracht op 31,8 mm (46). Donderdag 14 juli De raadscommissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Van 18.00 tot 20.00 uur wordt in zwem bad Molenkoog gezwommen in het ka der van de zwemvierdaagse. Tevens an dere attracties voor deelnemers en bezoekers. De VVV heeft een buitengewone leden vergadering in hotel „De Lindeboom", aanvang 20.00 uur. Vrijdag 15 juli Van 18.00 tot 22.00 uur wordt de laatste avond van de zwemvierdaagse gehou den in zwembad Molenkoog. Diverse bijkomende attracties zoals een pa- raspringdemomstratie, demonstratie ae robic dansen en een kleine kermis. Zaterdag 18 juli In het dorpshuis van Den Burg geeft Z. Reyhani een lezing onder het mot to „Baha'i tijc perk; science fiction of werkelijkheid?", aanvang 20.00 uur. Toegang vrij voor ieder. Maandag 18 juli De raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid heeft een open bare vergadering, aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt onder meer: bespre king van het beleidsplan voor de Texelse politie, de overlast van de disco De Me tro" in De Koog en taak en functie van de gemeentelijke wegkantonnier. 2o| 21 |22|23|24|2s|26|27j2e|29|3Q|3T ►ERATUUR CELSIUS verzadigde bodem. In de nacht van 1 op 2 juni was het zo'n onweersstoring die op Texel 12 mm regen bracht. Zoals uit de temperatuurgrafiek blijkt, viel in het midden van de maand de middag-temperatuur wat terug. We la gen toen onder invloed van een noord westelijke stroming die werd veroorzaakt door een west van ons liggend hoge- drukgebied en over Scandinavië trek kende depressies. Bij het ingaan van de derde decade (20 juni) nestelde zich ech ter weer een hogedrukgebied boven Scnadinavië en werd met noordoostelij ke winden warmere lucht aangevoerd. Op de 22ste werd met een maximum temperatuur van 29 graden de tropische waarde van 30 graden zelfs bijna bereikt. In de nacht van 23 op 24 was er weer een onweersstoring, waarna de neerslaggevolgen op Texel zeer uiteen liepen. Zo werd in Den Burg 4 mm afge tapt en in Oudeschild 13 mm. Cijfers Tot slot juni in cijfers, waarbij de nor male waarden tussen haakjes zijn ver meld. Gemiddelde temperatuur 15,7 gra den (15); gemiddeld maximum 19,5 (18,6); gemiddeld minimum 11,9 (11,4). Hoogste temperatuur 29 graden op de 22ste. Laagste temperatuur 5,2 graden Mnelheid 10 fï*UF0RT 8 Pe afgelopen juni maand heeft ons plijk mooi, zonnig en droog weer ge- F"- Al in het begin van de maand 1 er een duidelijke weersverbetering constateren. De hogedrukgebieden zich iets vaster te willen nestelen op voor ons gunstiger plaatsen. Wat zich echter bij dergelijke snelle weersve randeringen vaak wil voordoen zijn bo ven Frankrijk tot ontwikkeling komende onweerscellen. Dat proces werd deze maand nog versterkt door de met water Voor deze loterii is door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L O 830/020/049 op 14-4- 83 toestemming gegeven Vakantiestichting ORA. Ganzeweide 125,6413 GD Heerlen

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11