VAN HET RAADHUIS )E Di HISS DRIE TEXELSE KANDIDATEN „Battletruck ■HiiimimMi KRUISWOORDPUZZEL Vreemd geld Training SVO Zitting diëstiste Aanrijding Misdadige grap Diefstal bekend Mededelingen van B.enW\ ZDH-training van start Gemeente zoekt maatschappelijk werkster Horecavoetbal in De Waal Gemeente vraagt om aanpassing berichtgeving wachttijden gelbespeling in lopsgezinde kerk Ongelukkige val 8 Huurfietsen gestolen J DAG 29 JULI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Donderdag 28 juli Oosterend Present: 14.30 uur historisch spel en 20.00 uur Jubileumshow 75-jarig Excelsior. 22.00 uur (feesttent) feest- en dansmuziek Vico Pescatore. Vrijdag 29 juli Oosterend Present: 9.00 uur lammeren- en goederenmarkt: 10.00 uur nationale schapenscheerwedstrijd; 9.30 uur scha- pendrijven met Border Collies: 14.00 uur vlootshow bij IJzeren Kaap met waters- kiëts, parasailen, stuntvliegen, ballon vaart, roeiwedstrijden, paraspringen, etc. 20.00 uur op het feestterrein: optre den BZN. Zaterdag 30 juli 9.00 uur: keuringen paarden en pony's; 10.30 uur (muziektuinl Bassie en Adri- aan; 11.00 uur (feestterrein) springcon cours paarden; 13.00 uur concours hip- pique met oldtimer show, concours d' elegance met oude automobielen; 20.00 uur sluitingsconcert Excelsior. In de Doopsgezinde kerk van Den Burg verzorgt de heer P. Krayma een orgel bespeling, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Zondag 31 juli Op het veld van Texelse Boys speelt FC Groningen een wedstrijd tegen een Texel-selectie, aanvang 15.00 uur. Zie verder de Recreactief-krant. Westduitse marken 100= /110,25 Belgische franken 100= f 5,46 Franse franken 100= f 36,— Zweedse kronen 100= f 36,25 Zwitserse franken 100= /^l36, Deense kronen 100= f 29,75 Amerikaanse dollars 1 f 2,85 Engelse ponden 1 f 4,28 Oostenrijkse schilling 100= f 15,71 Italiaanse lires 10.000= f 18.25 Spaanse peseta's 100= f 189 Op dinsdag 2 augustus beginnen bij SV Oosterend de trainingen weer voor alle senioren. A-junioren zijn op deze training ook welkom. Maandag 1 augustus 1983 houdt de diëstiste, mevr. Goote zitting in het Groene Kruis-gebouw (alleen op af spraak, tel. (02220) 3241, van 17.00-18.00 uur). Op het kruispunt Gasthuisstraat-De Zes in Den Burg deed zich dinsdag een aanrijding voor waarbij een 61-jarige Texelaar en een 21-jarige vakantieganger uit Oosterend waren betrokken. De in de richting van het centrum rijdende Texe laar botste op de achterkant van de an dere wagen, die vanaf De Zes de Gast huisstraat was opgedraaid om in dezelf de richting te rijden. Beide wagens wer den beschadigd; de inzittenden bleven ongedeerd. Een tot dusver onbekend persoon heeft dinsdag op twee plaatsen een stuk ijzerdraad dwars over de Veen- selangweg gespannen. Een automo bilist uit Schagerbrug reed een van de draden stuk en kon bijtijds voor de volgende stoppen. Het draad was afkomstig van een schrikdraad- installatie in de buurt. Als een brom fietser, motorrijder of fietser tegen de draad was opgereden had dit fa taal kunnen zijn. Uit de mobiele behuizing van het windsurfcentrum bij Dijkmanshuizen werd ƒ200,— gestolen. De eigenaar die meende te weten wie de dader was, deed aangifte bij de politie. De politie voelde de verdachte aan de tand, waar na deze bekende en het geld teruggaf. In tegenstelling tot eerdere .berichten zal de expositie van het ontwerp- bestemmingsplan Oosterend tijdens Oosterend Present niet plaatsvinden in de tentoonstellingstent maar in de Doopsgezinde kerk (Muziekcentrum) aan de Peperstraat De kerk is geopend van 's morgens 9.00 tot 12.00 uur. Dinsdagavond a.s. beginnen de trai ningen van ZDH weer, nu onder leiding van de nieuwe trainer Piet van Vliet. Be gonnen wordt om 19.30 uur; men wordt verzocht loopschoenen mee te nemen imstig c-miss sum (r Bij de gemeentelijke sociale dienst komt binnenkort een vacature voor een bijstandsmaatschappelijk werkster. Per 1 augustus gaat de huidige kracht March Heijnen met zwangerschapsverlof en als de bevalling goed verloopt komt zij niet bij de gemeente terug. Mevrouw Heij nen werkte 32 uur per week. De sociale dienst krijgt echter steeds meer werk te verzetten zodat iemand die veertig uur per week beschikbaar is, wenselijk is. B en W hebben echter besloten in eerste instantie iemand te zoeken voor 32 uur en de uitbreiding tot 40 uur op de wen senlijst te zetten. royale troost. Volgens Antoinette van Rossum krijgt ieder voor minstens /700,— aan geschenken in de vorm van een parelcollier, beautycase, e.d. Meer zitplaatsen De publieke belangstelling voor de verkiezing was vorig jaar overweldigend. De 1800 zitplaatsen waren toen niet toe reikend. Daarom zullen in de grote tent nu 2500 stoelen worden neergezet. Het 16 meter lange podium komt dwars in de zaal zodat ieder er beter zicht op heeft. De muziek wordt verzorgd door het or kest „Telephone" dat voor drie maanden in het Amsterdamse Lido speelt. Live optredende vocalisten zijn Frank en Mi- rella, Albert West en Donna Linton. zondag wordt het „horeca veld- voetbaltoernooi" gespeeld op het voetbalveld bij De Waal. Hier zullen zes bekende Texelse horecabedrij ven strijden om de felbegeerde eerste plaats. Het toernooi zal om elf uur beginnen en om ongeveer 15.00 uur weet het publiek welk etablisse ment de beste voetballers in huis, of café, heeft. In poule A spelen de ploegen van de Jelleboog, 't Cafeetje en de Casserole. Laatstgenoemde ploeg zal aantreden met o.a. Biem Trap die ongewijfeld een van zijn nieuwe trucs zal laten zien. In poule B spelen de ploegen van de Groo- ten Slock, de Beerekuil en Question. Programma: 11.00 uur: Casserole-Jelleboog 11.25 uur: Question-Grooten Slock 11.50 uur: Cafeetje-Jelleboog 12.15 uur: Grooten Slock-Beerekuil 12.40 uur: Casserole-Cafeetje 13.05 uur: Beerekuil-Question 13.30 uur: nr. 3 poule A-nr. 3 poule B 13.55 uur: nr. 2 poule A-nr. 2 poule 8 14.20 uur: finale De wedstrijden duren één keer 25 minuten. heer Piet Krayma uit Den Burg ver- l zaterdagavond a.s. om 20.00 uur orgelbespeling in de Doopsgezinde inDen Burg. Luisteraars zijn (gratis) om. Het programma ziet er als volgt asie over Psalm 66:1 „Juich aarde, met blijde galmen", Jan Zwart. |io, César Franck itatie, melodie H. S. Roberton, har- atie Piet Krayma. ist erstanden, Joh. Seb. Bach, iedboek voor de kerken lied 355 I,mijn ziel, aanvaard uw luister", G. .el i: Allein Gott in der Höh' sei Ehr", Seb. Bach. ireè Nötre Dame, Léon Boëllmann. xjnt Hem met gouden kroon", J. Noortwijk. dich sehr, o meine Seele, Sigfried lert. ovisatie over een thema van H. ell. de twaalf meisjes die op don- 4 augustus zullen mee- aan de miss-verkiezing van De Promotion zijn drie kandidaten van Texel zelf. Het zijn Di li) uit Den Burg. Kina (2) uit De Koog en Marit Kik- eveneens uit De Koog. Noordholland Antoinette van (nauw betrokken bij de organi- van het evenement) vertelde dat deze keer bij het selecteren van veel meer keus had dan vorig Er waren maar liefst 70 aanmeldin- Verwacht mag daarom worden dat van de jury deze keer extra zwaar Die jury bestaat uit Anton Veld- (fotograaf van „De Telegraaf"), Morriën van „Veronica", Joop van van „Weekend", Teun de Winter de Nederlandse „Playboy", Ruud van Cinecentrum, ex-miss Euro- Elly Koot en last but not least Mie- lantje van de welbekende schoenen- iel in Den Burg. Glamour verkiezing met het omlijstende iramma belooft weer een glamour- ;takel te worden. Bijzonder is dat ze- Play Boys bunny's zullen optreden exclusieve kostuums die voor deze genheid zijn overgevlogen uit Ame- De bezoekers van de avond (die - entree betalen) krijgen geschen- de vrouwen een toilettasje met ket- een eau de toilette; de mannen on teer sigaretten. winnares van de verkiezing wordt uit- rd van nog veel kostbaarder cadeaus 'zien, onder andere een speciaal deze gelegenheid door de Texelse twerker Martin Karlas gemaakte Icreatie en een fles champagne van Ier. Voor het elftal meisjes waarvoor loogste eer niet is weggelegd is er Succesvolle films vormen voor film makers een welkome bron van inspiratie. „The road warrior" ligt nog vers in het geheugen als een spannende technisch perfecte avonturenfilm met een adem benemende achtervolging rond een tank-auto als climax. In „Battletruck" heeft regisseur Harley Cokliss het gege ven uit „The road warrior" overgeplaatst naar de Verenigde Staten. Daar rijdt een machtsdronken kolonel rond in een gi gantische tankwagen, waarmee hij de plattelanders de stuipen op het lijf jaagt. De kolonel (James Wainwright) heeft een louche bende gevoemd die het land afschuimt naar petroleum. Elk verkeerd woord of gebaar van mensen buiten de truck kan meteen hun laatste zijn. On derweg nemen ze iedereen onder han den, zodanig dat de dochter van de ko lonel het niet meer kan aanzien. Zij loopt weg en belandt in de armen van John Beek. Deze voert haar naar de plattelan ders, maar zo gauw haar vader dat te weten komt, zijn de poppen aan het dansen. Wat volgt is een eindeloze mini- oorlog tussen de landbouwers en het (Jrivé-leger van de kolonel met in de hoofdrol de supertanker omgevormd tot een rijdend fort. „Battletruck" is te zien van donderdag tot en met dinsdag, aan vang 20.00 uur. Na de gemeentepolitie van Den Helder heeft nu ook de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie te Driebergen afwijzend gereageerd op het verzoek van het gemeente bestuur om een eind te maken aan het via de radio bekendmaken van de wachttijden in Den Helder. De Verkeersdienst heeft laten weten geen aanleiding te zien om het be leid te wijzigen aangezien dit past binnen de beleidsuitgangspunten die zijn opgesteld ten aanzien van de berichtgeving over files en vertra ging bij veerdiensten en grensovergangen. Een 18-jarige Duitse jongeman kwam met zijn fiets op de Kamerstraat in De Koog zo ongelukkig ten val dat hij een hersenschudding opliep. Het verzoek van Texel is onderwerp van bespreking geweest in het periodiek overleg dat over dergelijke zaken wordt gevoerd tussen ANWB, KNMI, Rijkswa terstaat en ANP. B en W zullen geen nieuwe pogingen doen om aan de radiomededelingen over de wachttijden een eind te maken. In- plaats daarvan zal worden verzocht dui delijk te laten uitkomen dat het wachten alleen voor automobilisten geldt. Voet gangers, fietsers, bromfietsers en motor rijders kunnen vrijwel altijd direct mee en dat blijkt niet algemeen bekend te zijn. Horizontaal: 1. bloem S 6. nauwelijks fi 11. duw I 12. lor 14. soort bij 16. geestdrift 18. zuidvrucht 19. oevergewas 21. geestelijke 23. vaartuig S 24. jaargetijde 5 25. titel 26. onaangenaam 27. hoofdier 28. ulonium (afk.) fc 30. vreemde munt S 33. boomloze vlakte 5 36. speer 5 39. gewicht persoonlijk voornaamwoord 41. bevestiging 42. voorzetsel J 40. 43. jongensnaam S 46. varen en vliegen op geluid fi 49. hoge berg 52. eerste persoon (afk.) k c" beschaving veinzer steenmassa uitroep voedsel bijbelse naam I 62. waterroofdier S 64. japon (frans) S 65. koningin Ifnnsl S 66. vensterglas S 67. boom 69. verbinding 70. gevuld Verticaal: 2. spet 3. laten zien 4. bijwoord 5. reinigingsmiddel 7. medisch doctor (afk.) 8. kostbaar sieraad 9. land in Europa 10. soort stof 12. jonge koe 13. beddek 15. bouwmateriaal 17. jong dier 20. wandversiering 22. zeer ernstig ongeluk 24. slim 29. schildergerei 31. landbouwwerktuig 32. snedig 33. vogelziekte 34. insekt 35. houding 36. sluis 37. electrisch geladen deeltje 38. sociaal economische raad (afk.) 44 slot 45. namelijk (afk.) 47. jongensnaam 48. uitheems zoogdier 49. boom 50. vorstelijke titel 51. op afstand 53. voor 54. plaats in Utrecht 56. tegenvaller 57 werktuig om palen in te slaan 59. kelner 61. rijgsnoer 63. soort stof 68. onmeetbaar getal 70. vanaf )afk.) fi71. bekende dierentuin 3 72. piraat zaterdagochtend haalt Scou- Texel in Den Burg oud papier, lom- oude schoenen op. De mensen verzocht deze spullen vóór 10.00 Mn de straat te zetten, zodat ze vlot ren worden ingeladen. In de vakan- !'iode moet het ophalen met minder gebeuren, zodat dan in ieder geval kan worden aangebeld. Komende 4ag wordt het oude papier etc. op- 'ald in de volgende straten: relminalaan, Thijsselaan, Drij- 'taat, Binsbergenstraat, "Werst raat. ïe Waal wordt papier opgehaald 14.00 uur. Bij de eigenlijke presentatie zullen de kandidaten optreden in badkleding, vrij- etijdskleding en in bont. Om te bewijzen dat ze er niet alleen mooi uitzien, maar ook kunnen acteren zal onder regie van Aris van Zeijlen een soort pantomi- mespel worden opgevoerd. Extra fleur aan de presentatie wordt gegeven met kleurendia's die op een groot scherm worden geprojecteerd. Deze dia's zijn van de kandidaten gemaakt op allerlei bekende plekjes op Texel. De bij dit arti kel afgedrukte foto's van de drie Texelse kandidaten komen ook uit deze serie en zijn gemaakt door Rob Post. Dinsdag werden in De Koog twee huurfietsen van het bedrijf Kikkert gestolen. Het waren Gazelle fietsen die door de huurders waren neergezet bij een woning aan de Ruijslaan. Woensdag werd ontdekt dat van een op camping Kogerstrand geparkeerde auto van een 20-jarige vakantieganger twee verstralers en een mistachterlicht waren afgesloopt. Dezelfde dag werd door een toerist uit Balkbrug gemeld dat zijn auto die op de parkeerplaats bij paal 17 was achtergela ten was opengebroken en dat een radio cassetterecorder en een aantal fotone gatieven waren verdwenen.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11