h Oosterend Present met „groot warenhuis" Beurs in tent zeer gevarieerd ii 'li. Golden Earring VERVOLG VAN PAG.l Brouwer nog niet in Den Burg Geen diefstal T, Crossen op het wad zwaar bestraft PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 29 JULI Herman Brood treedt 11 augustus op met ster-saxofonist Bertus Borgers frechts langstelling, maar vecht met groot zelf vertrouwen terug voor roem en succes. De pianist/zanger deelde de redactie desgevraagd telefonisch mee het grillige sterrenimago ingeruild te hebben voor keihard werken. Voor het goede doel wil de hij graag naar Texel terugkeren. Een onsamenhangend telefoongesprek overigens, waarin Herman moeilijk bij het onderwerp van gesprek was te hou den en omstandig verklaarde waarom hij voor het podium heeft gekozen: ,,lk kwam in de showbiz nadat ik een suc cesvolle striptease danste, geïnspireerd door de ..Peergynt Suite", een klassiek drama dat eindigt in het hol van de berg koning. Eh, ik was toen zes jaar. De lol in deze bussines is er nooit meer afge gaan mede door Mohammed Ali, Brigit te Bardot, Ray Qharles, Lenny Bruce, Johnny Jordaan, New Orleans, alcohol, speed, beroemd zijn, observatieklinie ken, Little Richard, Sid Vicious". Nadat hij nog een twintigtal redenen had ge noemd vroegen we wat dit met een be nefietoptreden op Texel heeft te maken en toen kregen we een kort antwoord: .alles." De line up van de Wild Romance is voor 11 augustus als volgt: Bertus Bor gers Izax en zang), David Hollestelle (gi taar), Renee Lopez (bas), Nico (drums), Robbie Schmitsz en Maureen Wilson (zang). Extra speakers Last but not least treedt de Golden Earring op, de enige Nederlandse pop groep die al 21 jaar meedraait met zeer regelmatig grote hits. Het Haagse viertal Rosa King Itweeda van rochtsl met haar uit negen personen bestaande Upside Down. heeft enkele jaren geleden één gestaan op de hitlijsten in de Verenigde Staten, wat dit voorjaar weer lukte met het num mer Twilight Zone". Na de zoveelste succesvolle toernee door de VS reizen ze deze zomer door Europa waar meestal in sporthallen wordt opgetreden. De Gol den Earring is geen liefhebber van spe len in de open lucht ,,want het afstellen van het goede Earring geluid komt zeer nauw bij" wordt ons door het manage ment meegedeeld. Desgevraagd krijgen we te horen dat voor Texel een uitzondering is gemaakt om zoveel mogelijk publiek te trekken wat weer inkomsten betekent voor de Stichting Texelvakantie Gehandicapten. ,,We nemen wel extra speakers mee." Bedrijf Het eiland Texel was op zichzelf ook een reden voor de Earrings om te komen omdat men goede herinneringen be waart aan de Sarasani-tijd waar de Donderdagmorgen opende burgemeester J. A. Engelvaart het driedaagse Oosterend Present feest. Na een ontvangst van de genodigden in dorpshuis de Bijenkorf voltrok de officiële openingsceremonie zich rond half tien op het feestterrein, waar bleek dat Oosterend weer een best beentje had voor gezet. Temidden van de decors van het historisch spel speelde Excelsior en de gymnastiekvereniging Oosterend gaf een demonstratie jazzdansen, waarna tientallen postduiven werd losgelaten. De burgemeester opende ook het „grote warenhuis" in de feesttent, oftewel de tentoonstelling waar een deel van het Texelse bedrijfsleven en enkele instanties zich met verve presenteren. groep in de zestiger- en begiq zeventiger jaren ,,met een piepklein Mercedes bus- sie" vaste klant was. Dat „bussie" is al jaren verleden tijd want zanger/gitarist Barry Hay, bassist Rinus Gerritsen, gita rist George Kooymans en dummer Cezar Zuiderwijk slepen momenteel een heel bedrijf achter zich aan met twaalf man personeel, een rits personen- bedrijfswagens en drie trailers voor ap paratuur en lichtshow. Men kan voor het optreden putten uit materiaal van acht tien elpees en gezien de leeftijd van de heren en de constante populairiteit zul len zowel ouderen als de huidige Top- pop kijkers" hun hart kunnen ophalen aan deze stevige rock met melodieuze zang. Voor de techniek-freaks kan nog mee gedeeld worden dat de groep draadloos speelt, oftewel op gitaren en microfoons zitten zenders en een „regelkamer" ach ter het podium zendt de muziek door naar versterkers en PA installatie. Het commentaar van Barry Hay is kort ,,lk wil dat eiland al jaren platspelen want we zijn ouder maar beter dan vroeger". Kaarten kosten op de dag van optre den f 15— en zijn vanaf dinsdag in de voorverkoop verkrijgbaar voor f12,50. Met een toegangskaart dingt men bovendien mee naar de Volvo. In bedrijven waar de „Earring" poster hangt met de vermelding „voorverkoop alhier" zijn kaarten verkrijgbaar en tevens bij de loterij karavaan van de stichting. Ook zijn kaarten verkrijgbaar bij de VW in Den Burg en landelijk worden ze verkocht via VVV- Theaterbespreekbureaus. De Haffelder- weg is 11 augustus voor alle verkeer afgesloten. Vorige week stond in de krant het be richt over Jan Brouwer uit Oosterend die van B en W vergunning kreeg om aan de Spinbaan detailhandel te bedrijven. Dit was juist maar nu is de indruk gewekt dat Brouwer zich hier al heeft gevestigd. Zover is het echter nog niet; Brouwer zit voorlopig nog aan de Koetebuurt in Oosterend. De aankoop van het Mitra- pand waarin hij zich wil vestigen, is nl. nog niet rond. Vorige week maakten wij melding van een diefstal uit een woning van Starken- burg. Naderhand werd de aangifte ech ter ingetrokken want de betreffende vrouw heeft de vermiste spullen (etui met reischeques, e.d.) in de woning teruggevonden. In verschillende branches zijn de nieuwste ontwikkelingen te zien. Hoe wel speciale stunts, zoals het schip van Betsema in 1978, ontbreken, is de ten toonstelling een bezoek zeker waard. Wie met de plattegrond uit de Ooster end Present feestkrant de beurs bezoekt komt bedrogen uit want de indeling is deze week geheel gewijzigd en daarom kan men zich het beste gewoon laten lei den door het pad dat langs alle 33 stands voert. Bij het betreden van de grote tent kan men meteen een hartversterkertje nutti gen in de stand van Wijnhandel-slijterij G. de Jong uit Oosterend want er is voor iedereen een glaasje Texelse boerenjon gens, een eigen produkt van de slijterij. De Jong heeft verder honderden daklei en beschilderd met spreuken en gezeg des en ook worden oude wijnrekken ge toond uit franse wijnkelders. Leydekkers uit Den Burg besteedt in een stand van 20 m2 vooral aandacht aan de ogen. Ver schillende apparaten waarmee de func tiesterkte en afwijkingen van de ogen te meten zijn, worden geshowd en de be zoeker kan ter plekke worden behan deld, ook wat betreft contactlenzen con trole. Verder worden de nieuwste snufjes op het gebied van gehoorbescherming getoond wat er in de praktijk op neer komt dat de bekende oorbeschermers uit de mode zijn. De „koptelefoon" op tractor of in fabriek kan ingeruild worden voor noise breakers" die in de oren door middel van speciale filters het ge luid dempen. Van heel andere aard is de expositie van Automobielbedrijf Den Burg die in Oosterend de nadruk legt op scheepsmotoren van Datsun en Daf. Een Daf-diesel van 300 pk en een Datsun scheepsmotor met hetzelfde vermogen staan opgesteld en ook hebben een groot aantal motoraccesoires een plaats je in deze ruimte gevonden. Wat betreft auto's toont dit bedrijf het nieuwste type terreinwagen: een Datsun Nissan Patrol jeep. Indonesië Derde wereld produkten zijn het uit gangspunt van de SOS wereldwinkel uit Den Burg en Oosterend. Nadruk ligt in deze expositie op produkten uit Indone sië met leren tassen, wayang stokpop- pen, schoenen, sieraden, etc. Het goed koopst en erg grappig is een talisman uit Zuid Amerika want dat is niets anders dan een miniscuul pitje uit een plant dat is uitgehold en daarin zitten zes super kleine „olifantjes". Deze talisman kost een kwartje. J. Brouwer uit Oosterent toont een Bang en Olufsen stand met in mindere mate audio-apparatuur van het Japanse merk Onkyo. Van B en O staan de nieuwste combinaties in de ruimte van 12 m2 waaronder het Beocenter 7700 systeem waarbij men op verschillende plaatsen in het huis de geluidsinstallatie, video, of tv kan inschakelen of program meren. Onkyo is een betrekkelijk nieuw merk en maakt volgens importeur B en O naam wat betreft stooronderdrukking van het lichtnet, kabels e.d. Onbreekbaar De Verenigde Schilders zijn voor de eerste keer in Oosterend Present en leg gen in een grote, ruime en kleurrijke stand nadruk op werkzaamheden in de scheepsbouw. Het decor van de stand bestaat uit sierpleister panelen en er wordt glas getoond waarin met zand fi guren zijn gestraald. Veel aandacht krijgt de watersport met voorbeelden van wat in de handel is op het gebied van scheepsonderhoud door middel van verf en chloorrubber. Een ander gedeelte van de stand is ingeruimd voor isolatie en glas in lood deuren. Een stuk onbreek baar glas kan worden getest met een ha mer en hoe hard men ook slaat het ma teriaal geeft geen krimp. Dat is logisch want het is hoogwaardig kunststof en volgens de Verenigde Schilders ideaal als „veilige" winkelruit. Ook staat er een modelkotter van anderhalve meter, ge maakt door een medewerker van scheepswerf Visser. Cees de Ridder uit polder 't Noorden brengt een dwarsdoorsnede van de bloe men, planten en bomen die in zijn kwe kerij/winkel te koop zijn en in de knusse stand met riet is ook plaats ingeruimd voor sierpotten en andere tuinartikelen. Garage Westend en Assurantiekan toor Bremer uit Oosterend hebben een gezamenlijk project waarin het begrip „autoschade" centraal staat. Twee iden tieke Fiat's 127 staan opgesteld alleen vertoont één van de wagens forse scha de. Daarbij wordt uitgelegd wat de mo gelijkheden en onmogelijkheden zijn van autoverzekeringen en men krijgt een in druk van verzekeringswerk in de praktijk. Bezoekers mogen raden wat het schade bedrag van de gehavende Fiat is. Gewicht De jubilerende fanfare Excelsior gunt de bezoeker een blik op heden en verle den van de vereniging door middel van foto's en uniformen. Men kan een bun galowvakantie winnen door het gewicht te raden van alle Excelsior leden samen. Modezaak First Lady uit Den Burg grijpt de beurs aan om een voorproefje te gd- ven van de wintercollectie. De in grijs en zwart uitgevoerde stand laat zien dat de grijstinten, opgefleurd met fel rood of blauw, in de koude maanden de toon aan zullen geven. Ook wort lingerie getoond. Artima brengt in een ruime stand gro tere meubels uit Zweden veelal uitge- aan de reparatiemogelijkheden van alle merken bij het Meubelhuis. Wie wil weten wat men in eigen land al lemaal met zuivelprodukten doet moet zeker een kijkje nemen (of kaas proeven) bij de Melkunie Holland waar praktisch alle melkprodukten tentoongesteld zijn, variërend van Voki drink tot de „Texe laar" kaas. Kaas Laatstgenoemd produkt is ook het on derwerp van de „Wezenspyk" stand van M. Witte die zijn rauwmelkse kazen in stijl heeft opgefleurd met een miniatuur kaastobbe, een roerijzer en snijmessen. Witte verkoopt in zijn „kraam" ook zelf gemaakte schapenkaas. De Weikoop uit Den Burg heeft veel kleine gebruiksartikelen in de stand van 28 m2 die tegen speciale beursprijzen aan de man worden gebracht. Verder wordt aandacht gevraagd voor de OK- olieprodukten en tuingereedschap. Zelfgemaakte kachels worden ge toond door Kees Versluis uit Oosterend. Bijzonder is dat de wanden van deze ka chels met water zijn gevuld dat weer in verbinding staat met een cv-circuit. Ver sluis is zelf druk bezig nieuwe verbran dingstechnieken in modellen uit te testen en het laatste nieuwtje is een houtkachel waarbij de luchttoevoer bo ven en rondom de vlam zit waardoor de verbranding sterk wordt verbeterd. Ver der zijn er brikettenpersjes die uit papier Een hoekje van de bedrijvenpresentatie met op de achtergrond de UTD Mengvoeder stand en voerd in teak- en beukenhout. Nieuw zijn Scandinavische stoelen en „Boras" stoffen uit Zweden waarvan stalen als beursaanbieding aan de man of vrouw worden gebracht. Een computer vormt het middelpunt van de UTD mengvoeder presentatie, een vaste klant op de Oosterender ten toonstelling. Het electronische reken wonder met drie beeldschermen en prin ter zal voorbeelden geven van hoe een boer met zo weinig mogelijk voerkosten een zo hoog mogelijke melkproduktie krijgt, waarbij het eiwit en vetgehalte uiteraard een belangrijk woordje meespreekt. Deze stand is in samenwer king met de Fa. Bakker uit Oudeschild. Kookplaten De Fa. Rentenaar uit Oosterend laat de veelzijdigheid van dit bedrijf zien met een assortiment Gazelle fietsen, tuinge reedschap, huishoudelijke artikelen, sa nitair en een „witgoed" afdeling met koelkasten, fornuizen en wasmachines. Middelpunt is de nieuwe Opel Corsa TR personenauto. Enkele houtkachels en al- lesbranders, waaronder nostalgische modellen met kookplaten laten zien dat Rentenaar in veel markten thuis is. Meubelhuis Texel is evenals Rentenaar trouw aan Oosterend Present en legt dit jaar nadruk op kinderkamermeubilair, gordijnen en naaimachines. Een mede werkster van Elna Lewenstein de monstreert de nieuwste types naaima chines en ook wordt aandacht besteed de voorgrond Drijver Bouw B Vdaarnaast op rechts kachels ven de Fe. Renteneer. en zaagsel stookblokken maken. Promotie Het meest opvallend is de stand van de gemeente Texel die gezien het geld dat erin is gestoken zeker een compli ment verdient. De ontwerpers/bouwers Frans Voskuil en Rob Valkenburg heb ben uit schroothout en sfeervolle wand- bekleding een overzichtelijke promotie ruimte gemaakt die vooral opvalt omdat de overkapping speels doorloopt over het looppad. Er draait een videofilm van het NRC over het werken op Texel en drie economische „poten", landbouw, visserij en toerisme worden met foto's extra belicht. Texelse produkten zoals Texellam mantels van Martin Karlas, kaas, bloembollen en allés wat de Texel se agrariërs op de markt brengen wordt getoond. Een maquette en een „paling- bak" laten zien wat voor plannen de fa milie Blom uit Oudeschild heeft voor een palingkwekerij en ook wordt de Stich ting Dorpsherstel en de Stichting Het Texelse Schaap in het zonnetje gezet. Cosmetica Cosmetica is de hoofdmoot van de stand van Dros' Magazijn die door mid del van demonstraties toont welk schoonheidsartikel bij welke huid past. Veel produkten zijn op plantaardige basis en een medewerkers van Roc-cosmetica Een simpele maar opvallende manier dame die we bulten da tant zagen. 7 man Cees Dealder laat In de Achtertu wat voor bedrijf daar Is gevestigd. is aanwezig om haar produk presenteren. Atelier Purmer uit Oosterer. donderdagmorgen een flinke p belangstelling omdat beeldho Truus Coumans in de stand het van Cor Ellen boetseerde, een vi dat de komende dagen in de te bewonderen. Verder brengt Pum atelierkleding, sieraden, tassen t mische produkten. Uitwaterende Sluizen is net als geleden aanwezig met een vi tingshoek over de zuivering van valwater. Op verschillende p wordt uitgelegd wat Uitwatereno zen doet en een kleine installs zien het zuiveringsproces verloo; Grootste Assurantiekantoor Jan Dekker Burg houdt zich in Oosterend nir met verzekeringen maar prom grootste bank ter wereld, de Ci Kinderen krijgen hier balonnen dewerkers van Dekker beperken hun voorlichting tot bankzaken e1 het bijzonder het opener ia spaarrekeningen. n. Zeer goed verzorgd is de fors ht van Drijver Bouw BV uit Den Bi grote panelen wordt uitgelegd bouwonderneming allemaal kan wordt een betonboormachine w sleuvengraver voor kabels getoo ijc der is een dwarsdoorsnede vanfd te zien met bad, toilet, spanten men, wanden met kozijnen, etc het motto „Meer dan 70 jaar met precisie". Dumphandel De Twee Paar itl Den Burg „gokt" in de tent opr ia en verkoopt t-shirts die ter piel ie nen worden bedrukt en button or wordt het grammofoonplaatje Leugenaar" aan de man gebraÉai muziekproduktie van Gelein Ja Wilhelmus Barnard. Anflve i|< 19 1 ell nii Garrit Keijzer uit Den Burg om zien wat zijn bedrijf kan n ester. Voor Chevron maakte de laar panelen voor benzinepor ook is een zeilplank te zien met ciale anti-slip beschermlaag. P. toont vier scheepsmotoren, var kracht van 130 tot 350 pk van 4 |n) Peugeot en Volvo Pentha. Duid zien dat dergelijke motoren ste |a| ner worden terwijl het vermos blijft. De machines zijn uitge turbo en ook kan men een Mits. perator zien, een energiebew woord op de oude oliefilters. De VEM heeft haar stand een grote koelcel en toont va andere zaken die met koeltech doen hebben. Nieu» De presentatie van het boekja rend in feesttooi" is het midd de stand van de familie Mei 'e Oosterend. In het fotoboek st 9S' foto's van Oosterender feest a'° 1889, het kroningsfeest van W Het hele Texel-assortiment van Technipress is te koop en ook hier terecht voor muziekcasseti dehands boeken en horloges Juwelier Bakker tenslotte oogmeetapparatuur en legt i le[ nadruk op sieraden en ringen Hoewel de justitie er nog niet aan tepas is gekomen, zijn enkele Lim burgers die in de nacht van zaterdag op zondag met een terreinvoertuig het wad bij De Cocksdorp opgingen om daar te crossen, al stevig gestraft. De motor raakte namelijk defekt en toen de vloed opkwam raakte de Toyota helemaal onder water. Zondagochtend benaderden de Limburgers de reddingmaat schappij met het verzoek om het voertuig met behulp van de red dingboottractor .Zeewolf" te ber gen. Aan dat verzoek werd (tegen betaling) voldaan. De Limburgers Heten zich inschrijven als begunsti ger van de KNZHRM. jnui |ku lull ]nd |t fh fcst fhti Bw pij fan Jen lich lord iem Woensdag werd de laatste hand gelegd aan de stand van de gemeente Texel met dim totaal".

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2