De eerste viool f Inksterbruid RIJDAG 29 JULI 1983 w Burg. Het fraai uitgedoste meisje deze keer de 17-jarige Aida Renout) kwam 's morgens met muziek van de drumband Margaretha Sinclair de Groeneplaats op en maakte van daaruit te voet Ide kar was er niet op tijdeen rondje door Den Burg. Voor het volgende rondje nam zij plaats in de boerenwagen, met koetsier Henk Spigt. Aan de vele geschenken waarmee de Pinkster bruid traditiegetrouw was behan gen, werden er op de Groeneplaats nog enkele toegevoegd. Folklore voorman Willem Brugmans over handigde een armband. De folklore had de weersomstandigheden mee: droog maar geen strandweer. Is onderdeel van het folklorepro- imma van woensdag deed de ksterbruid haar intree TEXELSE COURANT PAGINA 3 door L. van Schooten Al heb je je ook nog zo druk ge- erlBakt voor ons in die dagen van... ze aarzelde en het leek of het rs|ht in haar ogen plotseling doofde. In die dagen", nam Dick opeens de ndschoen op, ,,in die dagen mevrouw in Santen, ben ik uw plaatsvervanger weest. U die altijd alles regelt, u, die ijd zo flink bent en in iedere situatie id weet. U zegt dat ik u niet mag. U rgist u. Ik heb wel eens plezier gehad de manier waarop u alles en ook ilf wist te versieren. Dat vond u mis- lien niet leuk, misschien vond u het a: ittiger als niemand dat door had. ji lar is het niet beter, wanneer iemand el ioor heeft en toch respect en achting :or Dr u heeft? Zich niet in de war laten „I ingen door uw kleine manouevres, ■a lar daar doorheen u toch op uw juiste h arde schat? Mevrouw Van Santen, in vreselijke dagen heb ik me er boven- gehouden... hoewel mijn verdriet niet vergelijken was met dat van u, natuur- door alle dingen die nodig waren, doen zoals u ze zoudt doen. Want, ivrouw Van Santen, wij zijn veel meer elkaar verwant dan u ooit hebt be- t. Wij zullen elkaar alleen maar gaan grijpen en waarderen, wanneer we te- elkaar onszelf durven zijn. U hebt te- i mij altijd het schild van uw char- inte onverschilligheid opgeheven, ik 3 u laten merken dat dat me niks doet. lar daardoor heb ik geen hekel aan u tregen, integendeel. Ik heb alleen ge- opt dat u me eens zoudt accepteren, dan, dat wist ik zeker, zou er geen en- eantagonie meer tussen ons zijn. Wel it woorden, wel een beetje schermen, 3e ar houdt u van zo goed als ik... maar zouden weten wat we aan elkaar Cl dden, Olga lijkt op u. Heel veel zelfs. Ihoud heel veel van Olga en dat hebt rel gemerkt. Hoe kan in van Olga hou- ti en een hekel aan u hebben?" Sandra zat verslagen. Niet alleen had met zijn woordenstroom opeens de leflte doorbroken die de anderen zo st gstig om haar heen hadden gehand- sj afd, maar zijn ontleedmes was tot op kern van de zaak doorgedrongen. ,En nu we toch aan het praten zijn", ig Dick voort, „zó aan het praten als >t het nog nooit met elkaar gedaan bben, nu wil ik u iets vragen. Hier in is is de dood nog altijd te gast. Geen kele herinnering aan de levende Yvon- nK die lieve meid...." Sandra zag ver anderd hoe opeens, een ogenblik, zijn ind vertrok van ontroering, als die nenkwam scheen meteen de zon in die lijkt vergeten. Alleen de dode snne leeft nog in de herinnering, idt u dat dat mag? Moeten we daar al- onder door? Jaap, Olga, en San- en niet te vergeten, u zelf? Weet u mevrouw Van Santen dat de sfeer luis nu door u wordt bepaald? Dat u kunt tonen of u bent die u bent? 'uit u in uw verdriet, u laat daar nie- nd aan raken... denkt u aan het ver- it van de anderen? Helpt u ze daar 'heen? U, die zo sterk bent en zoveel st hebt, bent u het niet die in ge- ihtenis aan de levende Yvonne dit sweer moet maken tot een huis waar Mij in zou terugkeren, als dat kon?" 'andra had roerloos gezeten, haar in brandend gevestigd op zijn bleke lcht, op zijn mond, die zulke harde orden sprak, op zijn ogen die haar 'anen te doorboren. En opeens was als doortrok en siddering haar li- am. Ze zakte terug in haar stoel, 9 de handen voor het gezicht en taal c snikte of haar hart zou breken. Opeens stond hij naast haar. „Huil maar uit", zei hij en het leek of het zijn stem niet was, „huil maar eens goed. U hoeft u voor mij niet groot te houden." Sandra was het alsof ze duizelde. Hoe mes-scherp had deze jongeman haar de werkelijke tostand voor ogen gesteld. Hoe had hij, onder zijn verwijten door een beroep gedaan op haar, op haar geestkracht, op haar optimisme, op haar levenswil... haar gezien als degene die hier in dit huis aansprakelijk was voor het geluk der anderen. In een verward hulpzoekend gebaar tastte ze naar zijn hand. „O Dick", zei ze, „wees niet boos op me. Ik ben zo dom geweest en zo egoïstisch en zo kortzichtig. En jij", hij zag blij-verwonderd hoe ze glimlachte door haar tranen heen, „en jij zit hier je aanstaande schoonmoeder uit te schel den, en ik neem het nog ook." Ze hoorde een fiets tegen de muur gooien. „Daar is Olga", zei ze gehaast, „ze moet me zo niet zien. Dick ik dank je wel." Opeens greep ze zijn hand in een stevige greep, „Ik beloof het je." En weg was ze. „Hé"', zei Olga, „zit jij hier maar zo moederziel alleen? Waar is onze mama?" „Die is even haar neus poederen", zei Dick luchtig. Ze zag hem verbaasd aan. Deze uit drukking die Sandra zelf zo vaak schert send gebruikte, was schier vergeten, sinds een andere Sandra als een schim van haar vroegere zelf door het huis ging- „Wat kijk je opgewekt? Hebben jullie zitten praten?" „Ja meisje, we hebben zitten praten, je moeder en ik." „En....?" „Ik heb je altijd wel gezegd dat je moeder een reuzenvrouw was." „Was... daar zeg je een waar woord." „Pardon.... is. Ze is het.... weer." „O Dick, heb je haar een beetje kun nen opbeuren?" „Ben je gek? Ik heb haar de huid vol- gescholden... nou ja, bij wijze van spre ken. En zij mij. En toen was het weer goed. Ik ben bang dat ik van die moeder van jou nog erg veel ga houen, Olga." „Dat is best", zei Olga, „als onderge tekende maar nummei één bljft." Nu, daarvan overtuigde hij haar op doeltreffende wijze. Sandra, die aarzelde bij de deur, ging eerst maar eens heel lui druchtig in de keuken met koffiekopjes rammelen, om de jongelui ervan te door dringen dat ze het rijk niet alleen hadden. HOOFDSTUK XIV Het geluk keert weer „Ik kan met zeggen dat het me over valt", glimlachte Jaap naar zijn collega en vriend Dick van Herpen die naast een blozende Olga tegenover hem op de bank zat. „Nee", zei Dick, „en misschien is het een beetje ouderwets en gezien onze vrienschappelijke verhouding ook een beetje gek, dat ik je om de hand van je dochter vraag. Dat deden ze vroeger in boeken. Maar ik houdt nog wel van dat ouderwetse." (Wordt vervolgd I Met grote droefheid delen wij U mede, dat, na een ernstige ziekte, gesterkt door het H. Sacra ment der Zieken, van ons is heengegaan, mijn lieve man en onze fijne pappa Cornelis Pieter Witte, op de leeftijd van 51 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en dochters Ria Witte-Kuip Irma Margo Yvonne Texel, 27 juli 1983, Hemmerkooi 3, 1791 PL Den Burg. De gezongen uitvaartdienst wordt gehouden op zaterdag 30 juli om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waar na we hem naar z'n laatste rustplaats zullen begeleiden. 29 juli wordt er om 19.00 uur een avondwake ge houden in de Parochiekerk. Een ieder die zich met ons verbonden voelt, wordt hierbij uitgenodigd. Kees ligt vrijdagavond opgebaard in de kerk, al waar u afscheid kunt nemen en het condoleance-register kunt tekenen. Vandaag verloren wij onze toneelvriend Kees. Meer dan 25 jaar heeft hij z'n kracht aan onze toneelvereniging gegeven. Wij zijn verslagen en zullen hem heel erg missen. Onze gedachten gaan uit naar Ria, Irma, Margo en Yvonne en wensen hun sterkte. Toneelvereniging St. Jan To, Han, Peter, Ineke, Janny, Marian, Aad, Nel, Rika, Lia, Loes, Wim, Coby, José, Margret, Riny, Ruud, Frans, Gooitzen, Ben, Henk, Ed, José, Gerard, Lia. Diep getroffen werden wij door het overlijden van onze fijne sportvriend Kees Witte. Wij, zijn sportvrienden, zullen Kees niet vergeten Voetbalvrienden van de zondagmorgen. Met diepe verslagenheid ontvingen wij het be richt van overlijden van Kees Witte, Oud-speler en bestuurslid van onze vereniging. We wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. v.v. Texelse Boys Diep getroffen werden wij door het bericht van het overlijden van onze dansvriend Kees Witte. Wij zullen zijn opgewektheid missen. Moge Ria en de kinderen kracht ontvangen om dit grote verlies te dragen. Oom Frits en tante Nel Wim en Janny Aad en Gré Gerard en Martha Martien en Janny Piet en Ria Piet en Janny Juul en Fien Piet en Dina Corrie en Han Kees en Ria Tinus en Janny Niek en Riek Tot onze grote droefheid is onze geliefde schoonzoon, zwager, oom en neef Kees Witte, overleden. Hij betekende erg veel voor ons. Den Burg: J. Kuip Den Burg: Karei Graaf Den Burg: Giel, Tiny, Geertjan, Marleen en Bram Lochem: Trees, Dik, Bart en Jolien Den Burg: Niek Vught: Jos en Himmy Den Burg, 27 juli 1983. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij U kennis, dat, naar onze maatstaven veel te jong, is overleden onze lieve zoon, broer, zwager en oom Kees Witte, echtgenoot van Ria Kuip, op de leeftijd van 51 jaar. C. A. Witte-Witte Corrie en Han Zijm-Witte Nel en Klaas v.d. Veen-Witte Marius en Toos Witte-Timmers Ria en Ton Visscher-Witte neven en nichten We wensen Ria en de kinderen veel sterkte in deze moeilijke tijd. Den Burg, 27 juli 1983. Tot ons groot verdriet is overleden onze fijne buurman Kees. Wij wensen Ria en de kinderen veel sterkte toe. De buren Texel, 27 juli 1983. Dankbaar voor wat hij voor ons betekend heeft, maar met grote droefheid, geven wij kennis van het overlijden van onze broer en oom Kees. Hij was onze grote steun en toeverlaat. Marius, Toos en de kinderen Den Burg, 27 juli 1983. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze beste vriend Kees Witte. We zullen je vriendschap en humor missen. Ben en Truus Gerard en Marth Aad en Gré Ons bereikte het droevige bericht van het overlij den van ons oud-bestuurslid en voorzitter, de heer Martin Bakker. Met dankbaarheid denken wij terug aan de vele jaren, waarin hij voor onze Stichting werkzaam was. Bestuur, directie en personeel R.S.T. Door de familie, vrienden en andere belangstelenden en zeker ook de buren van de Emmalaan is het 50-jarig huwelijksfeest voor ons onvergetelijk ge worden. Overweldigend was het aantal felicitaties en geschenken. Het is daarom ondoenlijk iede reen daarvoor persoonlijk te bedanken. Vandaar dat wij het op de ze manier doen. J. C. Ran A. M. Ran-Ziebertz Texel, juli 1983, Emmalaan 5, Den Burg. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Voor Uw medeleven op welke wijze dan ook aan ons betoond, na het verscheiden van mijn dierbare man en onze onvergetelijke vader en opa MATTHEUS CONSTANTINUS BAKKER zeggen wij U allen heel hartelijk dank. H. C. Bakker-Hin kinderen en kleinkinderen Texel, „Spyk", 29 juli 1983. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder en oma GRIETJE HAMMEGA, betuigen wij u onze welgemeende dank. In het bijzonder directie en personeel van St. Jan voor de goede verzorging. Namens de familie, J. Kikkert Texel, juli 1983. 25 juli hebben wij afscheid genomen van onze trouwe kameraad en huisgenote Sieta Zij werd 11 jaar en 13 dagen. Fam. Roest Sr., Jan Dirkszoord 27 Nu volop rode bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedko per dan in zwart-wit. Fa. Foto Boersen en zonen, Hippolytushoef, telefoon (02279) 1482. Voor uw bruiloften, par tijen en diners: restau-rant en kelderbar De Rode Pimpernel, Boodtlaan 8, tel. (02228) 663. Bontcouture Martin Karlas. Bontmantels, ves ten, sjaals, hoeden naar uw maat gemaakt. Ook re paraties en veranderin gen. Kantoorstraat 2, tel. (02220) 5089. Auto-hobbycentrum, zelf sleutelen met tech nisch advies. Tevens on derhoud en reparaties van alle merken. Verkoop van onderdelen tegen scherpe prijs. Autocentrum Se- gerink. Wezenland 7, Den Burg, tel. (02220) 5055 - 2898. Welke van de twaalf? De surfagenda 6,95; Schoolagenda 5,95; diver se Ryam agenda's vanaf 5,75; Asterix agenda 5,50; Popagenda 5,50; Snoopy agenda 6,95; Garfield agenda 6,95; Kijk agenda 5,50; de Nieuwe agenda 4,90; Jan Jans agenda 7,90; Strip agenda 5,50; Truckstar agenda 6,95. Ja, natuurlijk verkrijgbaar bij Langeveld Et De Rooy, Parkstraat 10, Den Burg. Strandpaviljoen De Krim, paal 28. Iedere dag geopend. Hotex radio; TV- en antenne-installatie en reparatie. Hotex, tel. 5050 Welke van de twaalf? De Surfagenda 6,95; Schoolagenda 5,95; div. Ryam agenda's vanaf 5,75; Asterix agenda 5,50; Pop agenda 5,50; Snoopy agenda 6,95; Garfield agenda 6,95; Kijk agenda 5,50; de Nieuwe agenda 4,90; Jan Jans agenda 7,90; Strip agenda 5,50 Truckstar agenda 6,95. Ja, natuurlijk verkrijgbaar bij Langeveld Et De Rooy, Parkstraat 10, Den Burg Pasfoto's direct klaarl Foto De Waal. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz. Barhorst Meubelhandel, tel. (02220) 2381. Taxi 2323. ANWB erkende rij school Willemen. Voor al uw rijbewijzen. Tel. '02230) 35663. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Verhuurbedrijf Bruining Nikadel 20, De Koog, tel. 02228-333. Diverse maten kinderrijwielen. Voor uw bruiloften, par tijen en diners: restau-rant en kelderbar „De Rode Pimpernel", Boodtlaan 8, tel. (02228) 663. Taxi 02220I 200cT Martien van de Wetering. Ziekenvervoer per taxi. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakantie objecten KOBEKO, Ruijs- laan 21, De Koog, tel. (02228) 221 of 746. Tevens beschikbaar gezellige besloten ruimte met bar voor vergaderingen en klei ne partijen. V.T.B. voor verhuizingen. Ziekenvervoer per taxi. (02220) 2323. De sfeervolle zaal van Hotel Op Diek voor uw bruiloften, recepties, di ners, vergaderingen en verjaarsdagsdiners enz. Den Hoorn, tel. (02226) 262. Twee Paardjes, Haffel- derweg 1a, Den Burg, vrij dagavond open van 7 - 9 uur. Naaimachines. Recht streeks van groothandel al le merken van naaima chines met zeer hoge kor tingen van 7150,- tot 7300,—. We leveren reeds een zig-zag naaimachine vanaf 7249,—. Inruil oude machines mogelijk. Rep. van ieder merk machine, ook al is deze elders ge kocht, zonder voorrij- kosten. Fa. v.d. Berg, Oosterend, tel. (02223) 243^ Autoschade? Wij repa reren het weer als nieuw. Garage Dros B.V. - Tel. (02225) 233. Elke avond koopavond van maandag tot en met vrijdag bij J. Nauta foto, vi deo en boekhandel. Voor bloembollen naar het goedkoopste adres in Nederland. A. van Strien, Groothandel, Pontweg 30, tel. (02226) 433, b.g.g, (02220) 2904. Opleiding voor al uw rijbe wijzen en ook voor ver lenging van rijbewijzen. Rijschool Groot, Vamor igedipl., tel. 02230-13252. Voor vernieuwen en re pareren van auto-uitlaten: Uw Uitlaatspecialist Gara ge Kievit, Jonkerstraat, Den Burg. Strandpaviljoen Paal 9 alle dagen geopend. Snackbar „Ploff-inn" kan je ook bellen en iets lekkers bestellen. Tel. 4708. Een exclusieve, prijsbe wuste trouwreportage in kleur Foto J. Nauta. Voor uw diners - recep ties Loodsmanswelvaren Den Hoorn, (02226) 228. Voor autogas: Fa. Kievit, Tankstation, Pont- weg. Restaurant „Molenbos" voor een gezellige bruiloft of party. Postweg 226, tel. (02222) 476. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reü nie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Een lekker avondje uit? Restaurant „Molenbos", Postweg 226, tel. 102222) 476.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 3