WELKOM lfl j Evenementen van 30 juli tot en met 7 augustus 1983 Texeltoerist 1r Zaterdag 30 juli Zondag 31 juli Nog geen slaapplaats? Naar de VVV! Maandag 1 augustus Dinsdag 2 augustus An unsere deutschen Gat Texeltoerist' hoort erbij Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy - recreai mM sgasssssssssssssssssssssssgssssssssssassssssss de vakantiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het maga zine Texeltoeristdoorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet genoeg is om alles mee te ma ken. Waar ik in het bijzonder de aan dacht op wil vestigen, zijn die ge neugten die Texel van nature te bie den heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strand- loop, miss-verkiezing, vliegfeest of autocross, moet weten dat op het zelfde moment dat dergelijke pu- bliektrekkende evenementen plaats vinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ontspan nen in de natuur en daarbij weinig of geen andere mensen tegen te ko men. Zowel liefhebbers van gezellig heid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we hoogseizoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toe risten op ons eiland verblijven, volle dig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel the Road dag gehouden door De Koog Promotion i.s.m. de vereniging van Ou de Tractoren, afdeling Texel. Deze club toont tien oude tractoren waarmee een wedstrijd ringsteken wordt verreden. De vereniging ..Keep on rolling" presenteert 10 oude legervoertuigen. Door de vere niging van terreinvoertuigen is een par- Toen ik vijfjaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het als een voorrecht om op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en uitgestrektheid. Het is geen klein ei landje, maar een royaal gebied waar mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel lief hebbers van natuurschoon als van meer menselijke" attracties kun nen er volop aan hun trekken ko men, zonder elkaar te hinderen. Toe risten van allerlei soort" zijn dan ook van harte welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het In de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat in Den Burg geeft organist P. J. Krayma een orgelconcert. Men kan gratis luisteren naar muziek van Bach, Rheinberger, Merkel en verschillende Nederlandse componisten. De aanvang is 20.00 uur. Het Oosterend Present feest wordt vandaag afgesloten. Van 9.30 tot 11.00 uur zijn er paarden- en veulenkeuringen en 's middags om 13.30 uur een con cours hippique met een show van old timers, oude tractoren en een fanfare te paard. In de muziektuin aan de Oran jestraat treedt om 10.00 uur het komi sche duo Bassie en Adriaan op en de Old-timers die deelnemen aan het con cours arriveren om 11.30 uur in het dorp. Fanfare Excelsior geeft om 20.00 uur een concert in de muziektuin en om dezelfde tijd speelt het orkest Vico Pescatore in de feesttent. De tentoonstellingstent met stands van bedrijven is van 10.00 tot 22.00 uur geopend. In disco-dancing Question in Den Burg treedt vanavond Rubberen Robbie op. Ei Mit Iir |M| •v 2P" Vandaag is er eredivisie voetbal op Texel. In Den Burg wordt de wedstrijd FC Groningen-Texel selectie gespeeld en de Groningers Idruk in training voor we derom een sterk wedstrijdseizoen) heb ben toegezegd er een spektakel van te maken. De wedstrijd wordt georgani seerd door de jubilerende Texelse Spor traad en de match begint om 15.00 uur op het terrein van de Texelse Boys aan de Haffelderweg. Toegangskaarten kosten f2,50 en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het VVV. SV De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielopers. jeugd, dames, senioren (t/m 34 jaar) en veteranen. De afstanden zijn 4, 8 en 12 kilometer. De start is om 19.30 uur en in schrijven kan vanaf 18.45 uur op het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan in De Koog. Het inschrijfgeld voor personen tot 14 jaar bedraagt f3,— p.p.; personen van 14 jaar en ouder beta len f4,— p.p. Iedere deelnemer die de af stand volbrengt ontvangt een herinne ringsmedaille, terwijl de eerste drie van iedere categorie een beker ontvangen. Daarnaast is de „Supercup" te winnen als men minimaal zeven keer meeloopt. Op het evenemententerrein aan de Nika- del in De Koog wordt vandaag een Off Onder de duizenden vakantie gangers die elke zomer naar Texel stromen zijn er velen die tevoren geen verblijf op Texel hebben gereserveerd. Het zijn meestal kampeerders, die dus de kans lopen om in de periode van de grootste drukte lang te moeten zoeken alvorens een plaatsje te vinden. Bij de VVV Texel (hoofdkantoor aan de Groeneplaats in Den Burg) is men voortdurend nauwkeurig op de hoogte van de bezettings graad van alle Texelse campings en andere logiesvormen op het eiland. Ga daar dus heen in ge val van twijfel en bespaar u een langdurige en mogelijk te leurstellende tocht langs de kampeerterreinen. Als de gewo ne campings vol zijn, wordt men verwezen naar een noodcam- ping. Het is streng verboden te kamperen buiten de daarvoor aangewezen terreinen. cours gegraven waarin allerlei onmoge lijk lijkende obstakels zijn verwerkt. Drie Camel trophy jeeps, nieuwe landrover modellen van British Leyland en vier voertuigen van genoemde terreinvereni ging zullen op dit parcours laten zien wat ze waard zijn. Het spektakel begint om 13.00 uur en de entreeprijs is f2,50. Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreactief aanwezig. Zij delen in hun gele shirts deze krant uit en geven desgewenst informatie over het programma. Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg begint om 14.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 13.45 uur. Meedoen kost f1,— per persoon en inschrijving is mogelijk in teams van 6 personen maar ook individueel kan men inschrijven. Om 19.00 uur begint op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grens weg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Mee doen kost Al ,50 per persoon en inschrij ving is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 personen maar ook als men alleen komt kan altijd meegedaan worden in een team. Vanaf 18.45 uur kan men zich inschrijven voor een volleybaltoernooi bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, dat om 19.00 uur begint, le dereen vanaf 12 jaar mag meedoen voor f1,50 per persoon. Inschrijving is moge lijk per team van 6 personen maar ook iemand die alleen is kan altijd meespelen. Om 20.00 uur begint in de grote zaal van Chinees restaurant Azië ingang Zwaanstraat, Den Burg een klaverjas- drive voor gasten en Texelaars. Het in schrijfgeld is f5,— per koppel. Men speelt volgens Amsterdams systeem. Om 21.45 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. De eerste groep start om 22.00 uur. Deelname kost f2,— per per soon, waarvoor men een kop soep ont vangt. Bij thuiskomst is het donker dus een zaklamp is noodzakelijk. De plaatselijke bridgeclub Groot Slam houdt vanavond, aanvang 20.00 uur, een zomer bridgedrive waaraan ook toeristen mee kunnen doen. De drive wordt gehouden in hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt f7,50 per paar. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt een op Texel gemaak te diaserie getoond. Met deze serie wordt een veelzijdig beeld van natuur en cultuur gegeven. De dia-avonden wor den gehouden onder verantwoordelijk heid van de gezamenlijke kerken van Texel. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is f1,50 voor volwassenen en f 1,voor kinderen. In disco dancing Question in Den Burg treedt vanavond Anita Meyer op. De entreeprijs is f4,—. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt de revue „Made op Tes- sel" gebracht door de amateurgroep „Op de Bonnefooi". Dit is een afwisse lend cabaretprogramma rond Texelse aangelegenheden met veel zang en dans. De aanvang is 21.00 uur en de en tree is f5,—. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij restaurant „Klif 23" in Den Hoorn. In de kantine van het recreatieterrein Gortersmient aan de Grensweg 330 wordt om 20.00 uur de evangelisatiefilm „Joni" vertoond. schreven worden met teams van 6 per sonen, maar ook individueel. Het toer nooi start om 19.00 uur. In disco dancing Question in Den Burg is vanavond Avro's Toppop discoshow. De entree is f4,—. De sportvissersclub Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een viswedtrijd in zoet binnenwater aan het eind van de Oorsprongweg nabij De Cocksdorp. Het inschrijfgeld is voor personen tot en met 15 jaar f4,—, ouderen betalen f5,—. Het te gebruiken aas is vrij. In het bos van de Everste Koog, het bos tussen de Californiëweg, Ruijslaan en Bosrandweg bij De Koog, wordt vanaf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Het is dan donker en een zaklantaarn zal ze ker van pas komen. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen, die met een bepaalde opdracht het bos in gestuurd worden. Inschrijven is mogelijk vanaf 22.00 uur, halverwege de Pelikaan- weg (zijweg 14 van de Pontweg) bij de Kopjesweg, een wandelpad door het bos. Het inschrijffeld bedraagt f2— per persoon. Om 14.00 uur start bij de Hervormde kerk van De Koog een kerkentocht langs de kerken in het noordelijke deel van Texel. Onder deskundige leiding worden de kerken van binnen en buiten bezichtigd. Deelname is gratis en er wordt met eigen auto gereden. Niet- autobezitters kunnen als regel bij ande ren instappen. In de Dorpsstraat in De Koog is van 13.30 tot 21.00 uur braderie. Een feest- markt met een groot aantal kraampjes met snuisterijen, kado-artikelen, kunst nijverheid, antiek, speelgoed, enz. Voor de kleintjes is er om 14.30 en 16.00 uur poppenkast op het dorpsplein. De be kende clowns Appie en Flappie treden op naast andere artiesten zoals een boe- renkapel, een dixieland looporkest en lu dieke straatmuzikanten. Op de Nikadel achter de Dorpsstraat wordt een de monstratie parachutespringen gegeven, die steeds vooraf aangekondigd zal wor den vanaf de evenementenshowtruck. Tijdens de hele braderie is pottenbakker Jaap de Jager actief die ook de jeugd in de gelegenheid zal stellen iets van klei te maken. In dorpshuis De Waldhoorn in de He renstraat draait vogelwachter C. Kok een diaserie over de natuurreservaten van Texel. De opbrengst is voor het restauratiefonds van het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. De entree voor volwas senen is f2,50; kinderen tot 14 jaar beta len fl,i Vanaf 20.15 uur zal het orgel van de N.H. kerk in Den Burg worden gespeeld door organist Frans Visser in samenwer king met de sopraan José Jonkers. De toegang voor dit concert is gratis. In het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp is vanaf 20.30 uur talentenbingo. Voor deze avond worden talenten gevraagd. Zij kunnen gratis meedoen en het publiek is de jury (supporters meenemen dusl). Opgave vanaf 20.00 uur aan de zaal. Ook wordt er bingo gespeeld met fraaie prijzeo- Om 9.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht bij de kantine van camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Aan de hand van velschillende aanwij zingen kan men de route volgen door het zuidelijk deel van Texel. De eerste groep start om 10.00 uur en de kosten zijn f3,— per persoon. Op het strand van Paal 9 aan het eind van de Witteweg bij Den Hoorn zijn van 14.00 tot 16.00 uur recreatieleiders aan- □EKOOG Schumakersweg (J) Pijpersdijk Pelikaanweg Californieweg £\Kogerweg Gerntslanderdi|k|e Rozendijk □EN BUI Gasthua Akenbuurt I LKees Westerweg rtoornderweg Zuid-HaHel 9 Amaliaweg (T) De Rede De Pontweg, de verbinding tus veerhaven en De Koog, is de rijkste verkeersader van Texel, bestemming op het eiland vlot nen bereiken moet u letten op wegen die allemaal een naam maar ook een nummer dragen een publicatie van een recreatietx in de aankondiging van een eve wordt gesproken van zijweg wordt een zijweg van de Pontu doeld. Het nummer heeft niets te met de nummers van de kilomei op het strand. Zijweg negen lo: niet naar het strand paal 9. af ie< Auch die deutschen Touristen idi unserer Insel herzlich willkomm halb ist es schade, dass es unsa ziellen und technische Gründi möglicht ist, Recreaktief-krant deutscher Sprache herauszuge Übersicht der einzelnen Gesc ist jedoch in leichtverstandliche discher Sprache gefasst, wir deshalb auch, dass sie für uns schen Gëste einigermassen ven ist. Sollten Sie trotzdem noch\ nisschwierigkeiten haben, danr Sie sich jederzeit an die Texela den, die Ihnen bestimmt helfen Redaktion. wezig met verschillendestrandspelen. Er kan gratis meegedaan worden aan volleybal, voetbal, hockey en verschil lende kleine recreatiespelen. De leiders zijn herkenbaar aan hun gele shirts. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodt laan in De Koog start om 18.40 uur. Voor ƒ1,50 per persoon mag iedereen van 13 jaar en ouder meedoen. Er kan inge- Deze Recreaktief-krant melding van alle dagelijks wit de evenementen op Texel. Mi het eiland is nog veel meer tl en te beleven. Denk aan de vs vistochten, excursies, bb mini-golf. Jan Plezier, expo enz. Daarvoor verwijzen wij Texeltoerist, een gedeeltelijk i» uitgevoerd magazine dat omf weken verschijnt en overal of voor f2— te koop is. In Texel; komt een plattegrond van Te e de dorpen voor, een hoogw^ bel, dienstregeling voor boot verhuuradressen voor fietsen, den. bolderwagens, visboten, sen en openingstijden van vestigingen, postkantoren waaronder steeks wisselende Ie artikelen en vele tientalleni 133 wetenswaardigheden. De „Te a rist" met gratis bijlage vorfrt Bn compleet Texels informatiep Gauw halen dus! in Ier td artsen, autod iatl en nog veel 1 nd na

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6