Vervelende show leatrixband r FAMILIEBERICHTEN aak bij de tandarts roii vernielingen jacht gestrand Concert in N.H. te Den Burg kerk Inbraak in pastorie Bedrijfsongeval Diefstal uit hotelkamer Kostbaar horloge gestolen Winkeldiefstal Diefstal op terras Joop Vlaming won video-installatie Videospel gestolen Hond liep ook mee in strandloop Ringsteken bij folklore Para's landden op fietsers Diefstallen 2 AUGUSTUS 1983 TEXELSE COURANT wzlkenten ven de Beatrixband kunnen in elke stand musiceren. et absolute hoogtepunt van de jubileumshow van de Christelijke mu- vereniging en drumband Excelsior tijdens Oosterend present was don- lagavond wel het optreden van de Beatrixband uit Hilversum. Dit zeer ïgende orkest spreekt op wereldniveau een aardig woordje mee en dat te merken. Met bijzonder grote inzet werd een stuk muziek en dans ten :e gegeven dat klonk als een klok. De hele show gaf een zeer afwisse- beeld te zien door het na elkaar optreden van doedelzakorkest „City of sterdam", de Wesops showband. Excelsior en de Beatrixband. „The City of Amsterdam" bestond uit negen doedelzakspelers en vier tam boers. De organisatie was zo verstandig geweest hun optreden in tweeën te de len, het omvatte het optreden van de Wesopa-band. Daardoor kon het publiek wat beter wennen aan het nasale geluid van de doedelzakken. Bovendien leverde hun statige manier van marcheren en de vrij passieve presentatie een goed con trast met de Wesopa-band. Dit Weesper orkest zat duidelijk op dezelfde lijn als de Beatrixband, zowel wat betreft instrumentarium als show. Dat was jammer, want onwillekeurig komt dan de vergelijking met dat laatste orkest bovendrijven die valt op alle fron ten uit in het voordeel van de Hilversum mers. Toch was de prestatie van de Weesper band ook niet gering. De leden beheersten het vooruit, achteruit, opzij en diagonaal voorwaarts en achter waarts marcheren erg goed en afgezien van wat kleine foutjes werd er ook prima geblazen onder meer in een Beatles medley. Excelsior speelde het bekende reper toire op de bekende, kwalitatief goede wijze en vormde natuurlijk een stevig contrast met alle andere deelnemers. Vergelijken heeft echter geen zin, Excel sior is een fanfare met drumband en ma jorettes en dat is wat anders dan een showband of een doedelzakorkest. De Oosterender muzikanten kunnen overi gens zeer tevreden zijn met deze show ter ere van hun jubileum, dat over enige tijd officieel gevierd zal worden. Itramlgont van de Beatrixband bewoog meer laan zijn rechterarm Ier ljz( Ie nacht van 27 op 28 juli werd in- ken in het tandheelkundig centrum Ie Wittekruislaan. De daders for en de achterdeur alsmede diverse rrdeuren van het gebouw. Meerde- trekken wenden doorzocht evenals ar staande meubels. Meegenomen >n twee radio's, een telmachine en im goud. De technische recherche wel'a met een sporenonderzoek, he oni rvoi pdt „vertrouwd" seizoenverschijnsel ino de kop weer op. Bij de politie var langifte gedaan van tal van kleine te i 'n9en, vooral in De Koog en om- n x I- Van auto's die aan de Ruijslaan ietj het terrein Nikadel waren gepar- werden ruitenwissers, wieldop- lekc eitenspiegels en andere uitsteken- jbu ie gesloopt. De vrij intensieve sur- nerf [e die de politie in deze omgeving t kan dergelijke gevallen dus niet voorkomen. pd« jaftr :hap naar get nder 39® irdagavond om kwart sc noest de reddingboot Ida Mary Mn omdat een zeiljacht vast zat n zandbank in de Eierlandse am, ongeveer anderhalve mijl kust. ielgische schipper van het jacht 3n I C" verkeerde in de mening dat 1 1 in het Molengat bevond en liep e n 2,5 meter diep stekende schip ast. Aan boord was verder zijn twee kinderen en een hond. De zul ael n Ihoot kon door de ruwe zee geen ■fbinding tot stand brengen maar De Beatrixband besloot de show op onnavolgbare wijze. Met het geluid van een big band werden afwisselend snelle en langzame melodieën uit de Ameri kaanse entertainmentwereld ten gehore gebracht. Daarbij werd niet geschroomd zeer jazzy te soleren, terwijl het hele ter rein werd gebruikt voor de show. Daar voor hadden zowel de Beatrixband als de Wesopa-band dames meegenomen die met vaandels en met een speciaal soort stokken zwaaiden en dansten. Een doordacht aspect van het gebeuren bij beide bands was de symmetrie. Aan bei de kanten van het veld gebeurde hetzelf de, zij het dan in spiegelbeeld, en dat was voor het pub[iek prettig, daardoor was alles goed te zien. Tijdens het optreden van de Beatrix band was de geboeidheid van het pu bliek voelbaar, na afloop kregen ze dan ook een spontane staande ovatie. 8,j !w'iz'n9en van de Texelaars wist ipper zelf los te komen en hij kon op eigen kracht naar Den Helder Vrijdagavond is ingebroken in de pastorie van de R.K. kerk in de Koog. De hoofdingang werd geforceerd. Meege nomen werd een portefeuille met rijbe wijs en andere papieren alsmede voor 7500,— aan Duits en Hollands geld. Ge dupeerde is een Duitse pastoor die tijde lijk in De Koog verblijft. Donderdag werd de 52-jarige loon werker J. Duinker uit Nieuweschild ernstig aan zijn voet een been ge wond. Het ongeluk gebeurde bij het oogsten van graszaad op land bij de Genteweg bij Oosterend. Men was bezig de voorraadbunkers van de maaidorser leeg te draaien, toen een deel van de inhoud bleef hangen. Duinker trachtte het vastzittende gras zaad naar beneden te trappen, waarbij de voet door de vijzel werd gegrepen en waarbij hij tevens met zijn knie klem kwam te zitten zodat hij zich niet kon te rugtrekken. Een omstander zette de ma chine stop. Ondanks dat Duinker veilig heidsschoenen droeg was het letsel aan zijn voet van ernstige aard. Per ambulan ce werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De betreffende schoen werd totaal ver scheurd. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Een 19-jarige toeriste uit Diedam ver telde de politie dat zaterdagavond twee bankbiljetten van 7100 en zeven Euro cheques met pasje waren gestolen uit haar hotelkamer in De Koog. Vermoed wordt dat de dader gebruik heeft ge maakt van de sleutel die hij bij de balie beneden heeft gepakt. Het onderzoek van de politie is onder meer gericht op de andere hotelgasten. Dinsdagavond (heden) wordt een van de concerten in de zomeravond reeks die door de gezamenlijke ker ken is georganiseerd, gehouden in Den Burg en wel in de Hervormde kerk. Opgetreden wordt door Frans Visser (orgel) en José Jonkers (so praan). Begonnen wordt om 20.15 uur; de toegang is gratis. Het programma luidt als volgt; 1. Brande Champanje uit het Susanne van Soldt-manuscript, orgel (1599). 2. a. La Gelosia, Luigi Rossi (+1598-1653); b. A chi sempre ha da pe- nar en c. Seperanza, Alessandro Scar latti (1660-1725), sopraan en orgel. 3. „Doen Daphne d'over schoone maeght". Drie variaties uit het Camp- huysen manuscript (1652) en één variatie uit het Leninggrad-manuscript (1650), orgel. 4. a.Ch'io mai vi possa lasciar d'amare, G. F. Handel (1685-1759); b. Der Wahren Tugend Gegenstreir rührt von der Erden Eitelkeit, Constantin Christian Dedeking (1628-1715); c. Beauty sat bathing, Cor- kine (±1605), sopraan en orgel. 5. Uit het Leninggrad-manuscript: a. Droevige Princesse; b. Ach Amerillis; c. Fantazia J. Pzn. Sweelinck; d. Malle Sij- men, J. Pzn. Swwelinck; e. Pavana Hispania; d. Wilhelmus, orgel. 6. Werde munter, mein Gemüte, gezon gen koraal met vier orgelvariaties van Johann Pachelbel (1653-1706). 7. Oud-Nederlands liedje „Windecken daer het bosch af drilt" met acht orgel- variaties van een anonieme componist uit de „school" van Samuel Scheidt (1587-1654). 8. Evening Hymn, Henry Purcell (1659-1695), sopraan en orgel. Een Duitse toerist op camping Loodsmansduin meldde de politie dat zijn Cartier horloge ter waarde van maar liefst 73500,— was gestolen. De man vertelde het kostbare klokje op een ven sterbank van het toiletgebouw te heb ben neergelegd; hij zag toen dat een hand van buitenaf via het open raam het horloge wegnam. Toen hij naar buiten ging was de dader gevlogen. Het horlo ge draagt de inscriptie „E. B." in sierletters. Vier jongelui, afkomstig uit Amers foort en Utrecht werden betrapt toen zij bij Dros Magazijn toiletartikelen stalen. Aan de hand van een signalement wer den ze later door de politie aangehou den, waarbij bleek dat ze ook een boekje bij zich hadden dat ze hadden gestolen uit de winkel van Langeveld de Rooij. Een vakantieganger uit Haarlem is zijn bodywarmer, met walkman radio en een bedrag van 7300,— kwijt. Een en ander werd vrijdag gestolen van het terras van Smullies Bar in de Binnenburg. De waarde van de verdwenen spullen is to taal 7975- Opnieuw werd gisteren een trek king gehouden van de verloting ten bate van de Stichting Texelvakantie Gehandicapten. De kleurentelevisie met video-installatie werd deze keer gewonnen door Joop Vlaming uit Dan Hoorn, exploitant van strandpa viljoen Paal 9. De prijs ter waarde van 74800;- werd hem gisteravond overhandigd tijdens een korte feestelijke plechtigheid in het Ha venrestaurant van 't Horntje. Uit de winkel van Schoorl aan de Waalderstraat verdween een videospel en twee cassettes. Het gebeurde over dag tijdens de normale openingsuren. Aangifte werd gedaan bij de politie. Aan de Cocksdorper strandloop van 27 juli deden totaal 231 lopers mee: 180 liepen de route van 4 kilometer en 50 legden het stuk van 8 kilometer af. Als deelnemer werd ook een hond opgege ven. De organisatoren wisten de grap te waarderen en hingen het beest na afloop de medaille om. Uitslag: 4 km: 1. Rien Brouwer 15.11; 2. Peter Fils 15.28; 3. Ed Zijl 15.41. 4 km, jeugd: 1. Sven Hesse 15.48; 2. Eri Wassens 16.07; 3. Andre Timmer 16.12. 4 km. dames: Natascha van der Vis 18.58; 2. Coby bakelaar 20.10, 3. Tilly Eelman 22.08. 8 km: Minne Goënga 28.17; 2. Andrè Brouwer 28.27; 3. Cees Timmer 28.59. 8 km, veteranen: Herbert Meyer 30.50; 2. Daan Welboren 31.00; 3. Dik van de Broek 31.08 De Vereniging Vrienden van het paard houdt woensdagavond een ringsteekwedstrijd in Den Burg in het kader van het folkloreprogramma. Dit jaar zullen toeristen ook in de gele genheid worden gesteld mee te doen. Deelnemers dienen zich zo snel mogelijk op te geven bij mevrouw A. Bakker- Witte, telefoon 02226-464. Een merkwaardig verkeersongeval deed zich voor op het fietspad van de Postweg waar parachutisten te recht kwamen op enkele fietsende Duitsers. Een gecompliceerde val partij was het resultaat van deze on gewilde precisiesprong. Daarbij He pen de Duitse wielrijders schaaf wonden op en twee van Bruining gehuurde fietsen werden ernstig beschadigd. Aan de evenementen die reeds zijn genoemd in de Recreactief-krant die onderdeel was van de krant van vrij dag, is niets toe te voegen. Iedere maandag voorafgaand aan de raadsvergadering houdt de fractie van Texels Belang spreekuur in het raadhuis van 19.30 tot 20.30 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8 30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. De CDA fractie houdt spreekuur telkens op de laatste donderdag voor de raadsvergadering van 19.30 tot 20.15 uur in het gemeentehuis. De politiebureaus De Koog en Den Burg zijn elke dag geopend van 8.00 tot 23.00 uur. De volleybalverenging Smash '68 houdt iedere woensdag van 25 mei tot en met 17 augustus (met uitzondering van 17 ju li) volleybalwedstrijden op het terrein bij de muzieknis in Oosterend. Deelgeno men kan worden door personen van 14 jaar en ouder: kosten 71,25 per persoon. De fractie van de VVD vergadert iedere donderdag voor de raadsvergadering van 19.30 tot 20.15 uur in het gemeen tehuis. Men kan daar terecht voor vra gen of inlichtingen over de komende raadsvergadering De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 1.30 tot 3.30 uur voor mensen, die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 3.30 tot 5.30 uur. Gespeeld wordt in de Hollebol aan de Burgwal te Den Burg. De politie heeft de afgelopen dagen talrijke aangiften van diefstal te verwer ken gehad. Donderdag ontdekte een vakantie ganger uit Aalsmeer dat de imperiaal ter waarde van 7129,— van zijn auto was ge haald. De wagen stond geparkeerd op het parkeerterrein van De Nederlanden. Een geval van zakkenrollen deed zich dezelfde dag voor in De Cocksdorp waar een toerist uit Utrecht die in de drukke Kikkertstraat wandelde merkte dat zijn portemonnee met 7195— en giropasje hem was ontfutseld. Op de parkeerplaats van de camping Kogerstrand werd tussen 7 en 29 juli een auto van een Duitse toerist opengebro ken. Een bedrag van 150 Duitse marken verdween uit het dashboardkastje. Vrijdag ontdekte een kampeerder uit Zaandam dat uit zijn tent op camping Kogerstrand een stereo cassetterecorder, etenswaren en een be drag van 7150,— was gestolen. Iets dergelijks beleefde een toerist uit PAGINA 3 Abcoude. In de nacht van vrijdag op za terdag werd uit zijn tent een radiocasset terecorder ter waarde van 7560 ontvreemd. Zaterdag bleek dat een dief ook zijn slag had geslagen op de kleine camping van „Jachtlust" in Eierland. Een vakan tieganger uit Hoek van Holland miste een paar sportschoenen ter waarde van 7168,-. Een kampeerder uit Schalkwijk merkte zondag dat uit zijn tent op camping Ko gerstrand zijn portemonnee met meer dan 7250,— en diverse bescheiden zoals een bankpasje waren verdwenen. Uit een tent op Loodsmansduin werd een blauwe sweater van een vrouw uit Zandvoort gestolen. Een vrouwelijke toerist uit het Friese Warga raakte woensdagavond haar jas ter waarde van 765,— kwijt. De jas werd gestolen uit „De Raadskelder" in Den Burg. De auto van een op ..Loodsmans duin" kamperende Duitser bleek vrijdag te zijn opengebroken. Vermist werd een radiocassetterecorder en zes cassettes, totaal ter waarde van 7800,—. Na een langdurige ziekte is overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Elisabeth Bonne, weduwe van J. Koning, op de leeftijd van B8 jaar. J. D. Koning J. Koning-Bruin J. Koning H. Koning-Eelman klein- en achterklein kinderen Texel, 29 juli 1983, De Zes 12, Den Burg. Correspondentie-adres: J. D. Koning, Beatrixlaan 124, 1791 GG Den Burg. A. J. Brandsen A. Brandsen-Ritsema Coen en Dineke Brandsen-Schuuring Bert en Rob Waterschapslaan 16, Blaricum. Op vrijdag 29 juli werd van ons weggenomen onze innig geliefde zoon, broer, zwager en oom Peter. Hij werd 37 jaar oud. De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden. Diep getroffen werden wij door het bericht van het overlijden van onze vriend en oud-vennoot Peter Brandsen, Wij zullen zijn vriendschap en humor missen. Texel Vastgoed b.v., Paul, Renate, Gerrie Bedroefd en geschokt geven wij kennis van het plotseling heengaan van onze beste vriend Peter Brandsen. Jook Nauta Karin Nauta-Didden De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23. Heden is in Christus ontslapen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Anna Petronella Agaart, op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: F. Agaart Den Helder, 1 augustus 1983, ,,Huis ter Duin", flat 317, Bremstraat 155. Gelegenheid tot condoleren woensdag 3 au gustus van 19.00 tot 19.30 uur in het Uitvaart centrum aan de Annie Romein-Verschoorlaan 16, ingang IJsselmeerstraat. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden op vrijdag 5 augustus om 11.00 uur in „Huis ter Duin", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen. Na een langdurige ziekte is overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Elisabeth Bonne, weduwe van J. Koning, op de leeftijd van 88 jaar. J. D. Koning J. Koning-Bruin J. Koning H. Koning-Eelman klein- en achterklein kinderen Texel, 29 juli 1983, De Zes 12, Den Burg. Correspondentie-adres: J. D. Koning, Beatrixlaan 124, 1791 GG Den Burg.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 3