ÈÊS WELKOM Evenementen van 13 augustus tot en met 21 augustus 1983 Texeitoerist y® Zaterdag 13 augustus Zondag 14 augustus Nog geen slaapplaats? Naar de VVV! Maandag 15 augustus Dinsdag 16 augustus An unsere deutschen Gas „Texeitoerist' hoort erbij TMmMMMMtfMBmMMMMMMMMMMmmMMWWWWW** atiëc Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy ajgÜ&lMBM Postbus 10, "W w recreaktiCTel ©Ml S®SSSK=&swsaww-sssss de vakantiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het maga zine „Texeitoerist" doorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet genoeg is om alles mee te ma ken. Waar ik in het bijzonder de aan dacht op wil vestigen, zijn die ge neugten die Texel van nature te bie den heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strand- ioop, miss verkiezing, vliegfeest of autocross, moet weten dat op het zelfde moment dat dergelijke pu- bliektrekkende evenementen plaats vinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ontspan nen in de natuur en daarbij weinig of geen andere mensen tegen te ko men. Zowel liethebbers van gezellig heid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we hoogseizoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toe risten op ons eiland verblijven, volle dig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke ..soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel isssgsssasasassssssssssssssssssssosssssssssssssssssgsssssssi Toen ik vijfjaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het als een voorrecht om op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en uitgestrektheid. Het is geen klein ei landje, maar een royaal gebied waar mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel lief hebbers van natuurschoon als van meer menselijke" attracties kun nen er volop aan hun trekken ko men, zonder elkaar te hinderen. Toe risten van allerlei soort" zijn dan ook van harte welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het Vandaag wordt op het vliegveld in Zuid Eierland een unieke vliegshow gehou den. De aanvang van de show is 14.00 uur maar 's morgens vanaf 10.00 uur zijn de toestellen en veel andere zaken rond de luchtvaart al te bewonderen op de zo genaamde Static show". Het program ma bevat maar liefst 28 demonstraties en te zien zijn o.a. de Airbus A310 van de KLM, het Fokker Four Team, enkele Ultra-Lights, een De Havilland Dash 7 van de Canadian Forces Europe, stunt- vliegen met een Boeing Stearman twee dekker en een Pitts Special, parachu tespringen, het heli-stuntteam Grass hoppers, de nieuwe Dornier DO 228, ballonvaart en formatievliegen met oude Harvards. De Fokker F 27 Troopship van de Luchtmacht verzorgt een spectaulaire rookshow. Dagkaarten kosten vijf gulden en het pu bliek kan de stunts volgen 100 meter van start- en landingsbaan. Men wordt ver zocht de aanwijzingen van politie en luchtshowmedewerkers strikt op te vol gen om een vlotte verkeersafwikkeling te waarborgen. De Muyweg is deze dag voor alle verkeer afgesloten. In de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat in Den Burg geeft organist P. J. Krayma een orgelconcert. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Om 11.00 uur start op manege Bornrif een dagtocht voor paarden en ponys. Onderweg is er een picknick. De kosten zijn ƒ45,— en /SO,— voor dezelfde tocht per huifkar. Opgave vooraf bij het ruiter- centrum telefoon 02228-289. SV De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielopers, jeugd, dames, senioren (t/m 34 jaar) en veteranen. De afstanden zijn 4, 8 en 12 kilometer. De start is om 19,30 uur en in schrijven kan vanaf 18,45 uur op het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan in De Koog. Het inschrijfgeld voor personen tot 14 jaar bedraagt f3,— p.p.; personen van 14 jaar en ouder beta len f 4,— p.p. Iedere deelnemer die de af stand volbrengt ontvangt een herinne ringsmedaille, terwijl de eerste drie van iedere categorie een beker ontvangen. Daarnaast is de Supercup" te winnen als men minimaal zeven keer meeloopt. Onder de duizenden vakantie gangers die elke zomer naar Texel stromen zijn er velen die tevoren geen verblijf op Texel hebben gereserveerd. Het zijn meestal kampeerders, die dus de kans lopen om in de periode van de grootste drukte lang te moeten zoeken alvorens een plaatsje te vinden. Bij de VVV Texel (hoofdkantoor aan de Groeneplaats in Den Burg) is men voortdurend nauwkeurig op de hoogte van de bezettings graad van alle Texelse campings en andere logiesvormen op het eiland. Ga daar dus heen in ge val van twijfel en bespaar u een langdurige en mogelijk te leurstellende tocht langs de kampeerterreinen. Als de gewo ne campings vol zijn, wordt men verwezen naar een noodcam- ping. Het is streng verboden te kamperen buiten de daarvoor aangewezen terreinen. 4UMRi In disco-dancing Question in Den Burg treedt vanavond de uit Jamaica af komstige reggea specialist Barry Biggs op. De entree is f6,—. De windsurfclub Texel houdt in samen werking met W.S.V. Lutje uit Den Helder een surfwedstrijd/toertocht Den Helder-De Cocksdorp v.v. Er wordt geva ren in twee divisies t.w. rond- en platbo dems. Voor beide van deze klassen zijn bekers beschikbaar, terwijl er ook voor de beste junior zeiler een prijs is. De start is bij Lands-End vanaf de dijk in Den hel der om 10.36 uur. Men kan inschrijven van 8.30 tot 10.00 uur voor deze, he melsbreed gemeten, tachtig kilometer lange tocht. De surfstrijd is goed te zien vanaf de Waddenzeedijk. Om 13.00 uur is er een tussenfinish op het strandje bij Dijkmanshuizen met een rustpauze tot 15.30 uur. Dan volgt de laatste etappe Dijkmanshuizen-Den Helder. Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreactief aanwezig. Zij delen in hun gele shirts deze krant uit en geven desgewenst informatie over het programma. Op het sportveld van camping De Koor naar aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg begint om 14.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 13.45 uur. Meedoen kost fl,per persoon en inschrijving is mogelijk in teams van 6 personen maar ook individueel kan men inschrijven. Om 19.00 uur begint op het sportveld van camping De Koornaar aan de Grens weg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Mee doen kost f1,50 per persoon en inschrij ving is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 personen maar ook als men alleen komt kan altijd meegedaan worden in een team. Vanaf 18.45 uur kan men zich inschrijven voor een volleybaltoernooi bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, dat om 19.00 uur begint. Ie dereen vanaf 12 jaar mag meedoen voor f 1,50 per persoon. Inschrijving is moge lijk per team van 6 personen maar ook iemand die alleen is kan altijd meespelen. Om 20.00 uur begint in de grote zaal van Chinees restaurant Azië ingang Zwaanstraat, Den Burg een klaverjas- drive voor gasten en Texelaars. Het in schrijfgeld is f5,— per koppel. Men speelt volgens Amsterdams systeem. Om 21.45 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. De eerste groep start om 22.00 uur. Deelname kost f2,— per per soon, waarvoor men een kop soep ont vangt. Bij thuiskomst is het donker dus een zaklamp is noodzakelijk. De plaatselijke bridgeclub Groot Slam houdt vanavond, aanvang 20.00 uur, een zomer bridgedrive waaraan ook toeristen mee kunnen doen. De drive wordt gehouden in hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt f7,50 per paar. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt een op Texel gemaak te diaserie getoond. Met deze serie wordt een veelzijdig beeld van natuur en cultuur gegeven. De dia-avonden wor den gehouden onder verantwoordelijk heid van de gezamenlijke kerken van Texel. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is f1,50 voor volwassenen en fl,voor kinderen. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt de revue ..Made op Tes- sel" gebracht door de amateurgroep ,,Op de Bonnefooi". Dit is een afwisse lend cabaretprogramma rond Texelse aangelegenheden met veel zang en dans. De aanvang is 21.00 uur en de en tree is f5,—. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij restaurantKlif 23" in Den Hoorn. In de kantine van het recreatieterrein Gortersmient aan de Grensweg 330 wordt om 20.00 uur de evangelisatie film ,,De schuilplaats van Corrie ten Boom" vertoond. Op het terrein van Nic. Dros aan de Gen- teweg nabij Oosterend houdt de MAB- club Texel autocross. Aan deze cross nemen vermaarde Texelse coureurs deel. In totaal komen 82 wagens aan de start verdeeld over twee klassen: zware wa gens (50) en de keverrace waarin twee manches met 16 auto's. Als extra handi cap is er voor de keverrace een spring- schans. De wedstrijden starten om 14.00 uur en de entreeprijzen zijn f7,— voor volwassenen en f3,— voor kinderen tot en met 12 jaar. In de nabijheid van het crossterrein is voldoende parkeerruimte aanwezig. Als de toeschouwers de aan wijzingen van de politie stipt opvolgen dan zorgen zij voor een vlotte verkeersaf wikkeling van en naar het crossterrein. zoet binnenwater aan het eind van de Oorsprongweg nabij De Cocksdorp. Het inschrijfgeld is voor personen tot en met 15 jaar f4,—, ouderen betalen f5,—. Het te gebruiken aas is vrij. In het bos van de Everste Koog, het bos tussen de Californiëweg, Ruijslaan en Bosrandweg bij De Koog, wordt vanaf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Het is dan donker en een zaklantaarn zal ze ker van pas komen. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen, die met1 een bepaalde opdracht het bos in gestuurd worden. Inschrijven is mogelijk vanaf 22.00 uur, halverwege de Pelikaan- weg (zijweg 14 van de Pontweg) bij de Kopjesweg, een wandelpad door het bos. Het inschrijfgeld bedraagt f2,— per persoon. Op het strand bij paal 9 aan het eind van de Witteweg bij Den Hoorn zijn van 14.00 tot 16.00 uur recreatieleiders actief met verschillende strandspelen Er kan gratis meegedaan worden aan bijvoor beeld volleybal, voetbal, hockey en ver schillende kleine recreatiespelen. De re creatieleiders zijn herkenbaar aan hun gele shirts. Om 14.00 uur start bij de Hervormde kerk van De Koog een kerkentocht langs de kerken in het noordelijke deel van Texel. Onder deskundige leiding worden de kerken van binnen en buiten bezichtigd. Deelname is gratis en er wordt met eigen auto gereden. Niet- autobezitters kunnen als regel bij ande ren instappen. In de Dorpsstraat in De Koog is van 13.30 tot 21.00 uur braderie. Een feest- markt met een groot aantal kraampjes met snuisterijen, kado-artikelen, kunst nijverheid, antiek, speelgoed, enz. Voor de kleintjes is er om 14.30 en 16.00 uur poppenkast op het dorpsplein. De be kende clowns Appie en Flappie treden op naast andere artiesten zoals een boe- renkapel, een dixieland looporkest en lu dieke straatmuzikanten. Op de Nikadel achter de Dorpsstraat wordt een de monstratie parachutespringen gegeven. Tijdens de hele braderie is pottenbakker Jaap de Jager actief die ook de jeugd in de gelegenheid zal stellen iets van klei te maken. In dorpshuis De Waldhoorn in de He renstraat draait vogelwachter C. Kok een diaserie over de natuurreservaten van Texel. De opbrengst is voor het restauratiefonds van het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. De entree voor volwas senen is f2,50; kinderen tot 14 jaar beta len ft,—i In het Hoornder kerkje begint om 20.15 uur een orgelconcert door Bert Koele- wijn. De toegang is gratis en de organi satie is in handen van de raad voor het zomerrecreatiewerk van de kerken. In het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp is vanaf 20.30 uur talentenbingo. Voor deze avond worden talenten gevraagd. Zij kunnen gratis meedoen en het publiek is de jury (supporters meenemen dus!). Opgave vanaf 20.00 uur aan de zaal. Ook wordt er bingo gespeeld met fraaie prijzen. Om 9.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht bij de kantine van camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Aan de hand van verschillende aanwij zingen kan men de route volgen door het zuidelijk deel van Texel. De eerste groep start om 10.00 uur en de kosten zijn f3,- per persoon. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodt laan in De Koog start om 18.40 uur. Voor Schumakersweg DE KOOG Pijpersdijk Pelikoanweg Californieweg jjNKogerweg Gerritslanderdi|kje Rozendók DEN BU j Gasthu Akenbuurt 8 j.KcfSO WeslL-rwrq tlr vf Hoornderweg Leen Leer lef Zuid Hatlel Amaliaweg (T) Van der Stem (T) De Rede Vtolwerk De Pontweg, de verbinding tusse ide veerhaven en De Koog, is de be rijkste verkeersader van Texel. 0n bestemming op het eiland vlot te nen bereiken moet u letten op d wegen die allemaal een naam he ft maar ook een nummer dragen, een publicatie van een recreatiebedlen in de aankondiging van een evene „t wordt gesproken van „zijweg wordt een zijweg van de Pontweji^ doeld. Het nummer heeft niets te n met de nummers van de kilometer op het strand. Zijweg negen loop niet naar het strand paal 9 Auch die deutschen Touristen si unserer Insel herzlich willkommer halb ist es schade, dass es uns aus ziellen und technische Gründen möglicht ist, Recreaktief-krant a deutscher Sprache herauszugebe Übersicht der einzelnen Gesche ist jedoch in leichtverstandlicher discher Sprache gefasst, wir g! deshalb auch, dass sie für unsert schen Gaste einigermassen versta letji ist. Sollten Sie trotzdem noch Ve? nisschwierigkeiten haben, dann k Sie sich jederzeit an die Texelane den, die Ihnen bestimmt helfen Redaktion. gra 1,50 per persoon mag iedereen van 13 jaar en ouder meedoen. Er kan inge schreven worden met teams van 6 per sonen, maar ook individueel. Het toer nooi start om 19.00 uur. In disco dancing Question in Den Burg is vanavond Avro's Toppop discoshow De entree is ƒ4,—. De sportvissersclub Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een viswedtrijd in Deze Recreaktief-krant ms melding van alle dagelijks wisse de evenementen op Texel. Maar het eiland is nog veel meer te d en te beleven. Denk aan de vaar vistochten, excursies, bowl mini-golf. Jan Plezier, exposü enz. Daarvoor verwijzen wij Texeitoerist, een gedeeltelijk in) uitgevoerd magazine dat om da weken verschijnt en overal op' voor f2,— te koop is. In TexelW komt een plattegrond van Texf de dorpen voor, een hoogwa» bel, dienstregeling voor boot enr verhuuradressen voor fietsen, den, bolderwagens, visboten.ai sen en openingstijden van vestigingen, artsen, autodea postkantoren en nog veel waaronder steeks wisselende ar Ie artikelen en vele tientallen ti| wetenswaardigheden. De ,,T< rist" met gratis bijlage vormW compleet Texels informatiepar Gauw halen dus! 945 Iets ling sdor me totes Oorc et st

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6