\9sx WELKOM I ill Evenementen van 20 augustus tot en met 28 augustus 1983 wzt 'k—n* Texeltoerist Zaterdag 20 augustus Zondag 21 augustus <MR9 MH Maandag 22 augustus Dinsdag 23 augustus An unsere deutschen Gaste 1 Hf iï ®-l Pelikaanweg Texeltoerist hoort erbij Uitgave: b.v. v/h Langeveld en De Rooy recreakti^el f- de vakantiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het maga zine Texeltoerist" doorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet genoeg is om alles mee te ma ken. Waar ik in het bijzonder de aan dacht op wil vestigen, zijn die ge neugten die Texel van nature te bie den heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strand- loop, missverkiezing, vlieg feest of autocross, moet weten dat op het zelfde moment dat dergelijke pu- bliektrekkende evenementen plaats vinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ontspan nen in de natuur en daarbij weinig of geen andere mensen tegen te ko men. Zowel liefhebbers van gezellig heid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we hoogseizoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toe risten op ons eiland verblijven, volle dig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel Toen ik vijfjaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het als een voorrecht om op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en uitgestrektheid. Het is geen klein ei landje, maar een royaal gebied waar mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel lief hebbers van natuurschoon als van meer menselijke" attracties kun nen er volop aan hun trekken ko men, zonder elkaar te hinderen. Toe risten van allerlei soort" zijn dan ook van harte welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het Vanaf 10.00 uur wordt in Oosterend ge bakken vis verkocht. Om 13.00 uur be gint de rommeltjesmarkt. In de straat jes rond de oude kerk in het dorpscen trum is dat het een gezellige drukte. Van uit kraampjes worden allerlei tweede hands goederen verkocht en ook de in wendige mens kan worden versterkt. Er wordt gemusiceerd door de „Rommel tjeskapel". De opbrengst van de rom- meltjesmarkten komt ten goede van het plaatselijke verenigingsleven. Op het sportveld aan de Nikadel in De Koog begint om 13.30 uur de Sterkste Op de Hogeberg nabij Den Burg ISchanswegl begint om 14.00 uur de derde en beslissende zeepkistenrace van dit seizoen, ledereen die in het bezit is van een zelfgebouwd bestuurbaar wa gentje kan gratis aan deze race mee doen. Degene die in minimaal twee ra ces de grootste gemiddelde afstand rijdt komt in aanmerking voor de wisselprijs. Voor de jeugd tot en met 9 jaar is er de autopedrace, ook hier is de deelname gratis. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.00 uur inschrijven bij de gele recreactief-bus die iets over de top van de Hogeberg staat opgesteld. S.V. De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren (t/m 34 De autopedrace Is een amusant onderdeel van de zeepkistenrace jaar) en veteranen. De te lopen afstan den zijn 4, 8 en 12 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan. Inschrijf geld voor personen tot 14 jaar f3,— en personen van 14 jaar en ouder f4—Ie dere deelnemer ontvangt een medaille, voor de snelste drie van elke categorie is er een beker beschikbaar (wanneer men zeven keer of meer meeloopt)Daar naast is er nog de „Supercup" die men kan winnen als minimaal zeven keer meegelopen wordt. Hiervoor worden de zeven snelste tijden bij elkaar opgeteld. Rond 7.00 uur 's morgens start bij 't Horntje dewandelronde om Texel. De ze 65 kilometer lange wandeltocht wordt georganiseerd door wandelsportvereni ging Het Gouden Boltje. Het inschrijf geld bedraagt 710,—. Wie lid is van de wandelbond krijgt 50 cent reductie. In schrijven is mogelijk bij Ina Gerritsen, Zeebries 19 in Den Burg en bij de start. De 65-kllometer lange wandeltocht rond het eiland eeeeeeeaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee% Auch die deutschen Touristen sind auf unserer Insel herzlich willkommen. Des- halb ist es schade, dass es uns aus finan- ziellen und technische Gründen nicht möglicht ist, Recreaktief-krant auch in deutscher Sprache herauszugeben. Die Übersicht der einzelnen Geschehnisse ist jedoch in leichtverstandlicher hollan- discher Sprache gefasst, wir glauben deshalb auch, dass sie für unsere deut schen Gaste einigermassen verstandlich ist. Sollten Sie trotzdem noch Verstand- nisschwierigkeiten haben, dann können Sie sich jederzeit an die Texelaner wen den, die Ihnen bestimmt helfen werden. Redaktion. man van Texel verkiezing, inclusief de Texelse kampioenschappen touwtrek ken. Aan de sterkste man-strijd doen acht deelnemers mee onder leiding van het Fitnesscentrum Den Burg. Zij zullen elkaar bestrijden op de volgende onder delen: bankdrukken, ijzerbuigen, auto- trekken, deadlift, kruiwagenrace. Aan de touwtrekwedstrijd wordt deelgenomen door teams uit verschillende dorpen met zowel een heren als een damesploeg, elk bestaande uit acht deelnemers. De wedstrijdleiding van het totaal is in han den van de sterkste man van Nederland Siem Wulfse. Deze zal in de pauze enke le onmogelijk lijkende demonstraties verzorgen. Om 11.00 uur begint bij Ruitercentrum Bornrif bij De Koog een dagtocht te paard of per huifkar. Niet ruiters kunnen de hele tocht per huifkar meemaken. De tocht voert door bos en duin en via de Dennen naar Den Hoorn. Onderweg zijn een picknick en een „ijsstop" ingelast. De kosten zijn 745,— voor de hele tocht, inclusief picknick en ijs en 730,— voor dezelfde tocht per huifkar. Van te voren aanmelden bij Bornrif, telefoon 02228-289. Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreactief aanwezig. Zij delen in hun gele shirts deze krant uit en geven desgewenst informatie over het programma. Op het sportveld van camping De Koor naar aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg begint om 14.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 13.45 uur. Meedoen kost 71— per persoon en inschrijving is mogelijk in teams van 6 personen maar ook individueel kan men inschrijven. Om 19.00 uur begint op het sportveld van camping De Koornaar aan de Grens weg, te bereiken via zijweg 11 van de Pontweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Mee doen kost 71,50 per persoon en inschrij ving is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 personen maar ook als men alleen komt kan altijd meegedaan worden in een team. Vanaf 18.45 uur kan men zich inschrijven voor een volleybaltoernooi bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, dat om 19.00 uur begint. Ie dereen vanaf 12 jaar mag meedoen voor 71,50 per persoon. Inschrijving is moge lijk per team van 6 personen maar ook iemand die alleen is kan altijd meespelen. Om 20.00 uur begint in de grote zaal van Chinees restaurant Azië ingang Zwaanstraat, Den Burg een klaverjas- drive voor gasten en Texelaars. Het in schrijfgeld is 75,— per koppel. Men speelt volgens Amsterdams systeem. Om 21.45 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij het Eier- landsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. De eerste groep start om 22.00 uur. Deelname kost 72,— per per soon, waarvoor men een kop soep ont vangt. Bij thuiskomst is het donker dus een zaklamp is noodzakelijk. De plaatseli|ke bridgeclub Groot Slam houdt vanavond, aanvang 20.00 uur, een zomer bridgedrive waaraan ook heid van de gezamenlijke kerken van Texel. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is 71,50 voor volwassenen en 71,— voor kinderen. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt de revue „Made op Tes- sel" gebracht door de amateurgroep „Op de Bonnefooi". Dit is een afwisse lend cabaretprogramma rond Texelse aangelegenheden met veel zang en dans. De aanvang is 21.00 uur en de en tree is 75,—. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij restaurant „Klif 23" in Den Hoorn. DE KOOG 06) '/y^-(Ï5)Pi|persdi|k Schumakersweg Caiiformeweg JjNKogerweg Gerntslanderdi|kje Rozendijk DEN BUF sr Hh 9 ïGasthu Akenliuuri Westerweg Roornderweg Zuid-Haffel Amaliaweg (T) Van der St Moiv.i.'rk De Rede De Pontweg, de verbinding tusi veerhaven en De Koog, is de b rijkste verkeersader van Texel. 0 bestemming op het eiland vlot nen bereiken moet u letten op wegen die allemaal een naam maar ook een nummer dragen, een publicatie vaneen recreatiebe in de aankondiging van een even wordt gesproken van „zijweg wordt een zijweg van de Pontw doeld. Het nummer heeft niets te met de nummers van de kilometi op het strand. Zijweg negen looi niet naar het strand paal 9. Scene uit de revue ..Made op Tessel" van de amateurgroep ..Op de Bonnefooi". toeristen mee kunnen doen. De drive wordt gehouden in hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt 77,50 per paar. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt een op Texel gemaak te diaserie getoond. Met deze serie wordt een veelzijdig beeld van natuur en cultuur gegeven. De dia-avonden wor den gehouden onder verantwoordelijk- jrc rd Ier Iru de Zwembadspelen In zwembad Molenkoog te Den Burg. Klaverjassen In Chinees restaurant Azië. Om 9.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht bij de kantine van camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Aan de hand van verschillende aanwij zingen kan men de route volgen door het zuidelijk deel van Texel. De eerste groep start om 10.00 uur en de kosten zijn 73,— per persoon. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodt laan in De Koog start om 18.40 uur. Voor 71,50 per persoon mag iedereen van 13 jaar en ouder meedoen. Er kan inge schreven worden met teams van 6 per sonen, maar ook individueel. Het toer nooi start om 19.00 uur. In disco dancing Question in Den Burg is vanavond Avro's Toppop discoshow De entree is 74,—. In het bos van de Everste Koog, het bos tussen de Californiëweg, Ruijslaan en Bosrandweg bij De Koog, wordt vanaf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Het is dan donker en een zaklantaarn zal ze ker van pas komen. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen, die met een bepaalde opdracht het bos in gestuurd worden. Inschrijven is mogelijk vanaf 22.00 uur, halverwege de Pelikaan- weg (zijweg 14 van de Pontweg) bij de Kopjesweg, een wandelpad door het bos. Het inschrijfgeld bedraagt 72— per persoon. Vanaf 14.00 uur zijn de recreatieleiders actief in het zwembad Molenkoog voor allerlei zwembadspelen. Het zwembad ligt aan de Slingerweg in Den Burg. Er kan meegedaan worden aan spelen in Deze Recreaktief-krant melding van alle dagelijks wiss!8 de evenementen op Texel. Mal ren het eiland is nog veel meer te en te beleven. Denk aan de val' gel vistochten, excursies, bowfle f mini-golf. Jan Plezier, exposf enz. Daarvoor verwijzen wij Texeltoerist, een gedeeltelijk in k uitgevoerd magazine dat om del weken verschijnt en overal op] voor 72,— te koop is. In Texeltoj komt een plattegrond van Texf de dorpen voor, een hoogwatl bel, dienstregeling voor boot ent verhuuradressen voor fietsen, ff den. bolderwagens, visboten, e sen en openingstijden van vestigingen, artsen, autodei postkantoren en nog veel waaronder steeks wisselende i Ie artikelen en vele tientallen ti| wetenswaardigheden. De „Ter rist" met gratis bijlage vorme compleet Texels informatiep Gauw halen dusl

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 6