V /U3END4 1 r—i Fototentoonstelling over Oosterend Present Bang&Olufsen Raadsvergadering ,,Hot bubblegum in het leger" ERVOLG VAN PAG. 1 Folkloremaal op Groenep/aats Toernooien Texelse Boys Minder Waddenruiters waren in Venhuizen Dwerggeit gestolen Brommer gesloopt Winkeldiefstal Houten kunstwerk voor CVO-school Vernielers aangehouden Auto in de sloot Jan Brouwer J DAG 19 AUGUSTUS 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 jen altijd fel en duidelijk tegen het Ischapspark geweest. Wat dat pra- in citaten betreft, ik hoor ook wel swat langs de weg, maar ik probeer altijd in positieve zin te beantwoor- ik zal het zeker niet gaan verster- Poster besloot zijn verhaal overi- sgoed, ik hoop met hem dat het ver wen hersteld wordt." chilling zette vervolgens de afhande- van de motie nog eens chronolo- h op een rijtje. arendregt verklaarde diep teleur- leld te zijn door de uitlatingen van de sleden. „Natuurlijk is deze fout nie ergeven. Maar argumenten kracht itten door het aanhalen van bijza- terwijl over bijvoorbeeld moeilijke fi déle kwesties met geen woord dt gerept, dat kan niet." Vies Ik ben enorm verbaasd over de zijde zaken die worden aangehaald. Dit gewoon ongenuanceerd trappen, rare aanval van Poster over Wad en I, hoe kan hij het bedenken, zo vies, '■•fieneden niveau. De aanvallen van e raadsleden die zich bezorgd maken het wantrouwen van de burgerij in Holitiek roepen dat wantrouwen juist Burgemeester J. Engelvaart maakte - kennelijk kwaad over de aanvallen in zijn richting waren gelanceerd Poster en Van Asselt. „Wat betreft rertraging, notulen sturen we altijd Bovendien was het begrotingstijd, m kerst en nieuwjaar er tussendoor, betreft die elf dagen tussen onder- ning en toezending, ik moet helaas "9 ieven dat dat wel een ambtelijke fout „was blijven ondertekening." slingeren na Ier) ijn. Landbouworganisaties igelvaart liet zich in positieve zin uit een brief die de landbouworganisa- hebben opgesteld over dit .pro nt. Daarin vragen de organisaties jeleid dat naar de toekomst toe dui- ;heid geeft en niet een beleid dat er streeft achteraf de door hen be de Raro-uitspraak terug te draaien, ijn van mening dat de vertraagde smotie met de harde afwijzing heie niet tot gevolg hoefde te hebben iet Raro-advies er anders zou heb- litgezien. „Dat is een goede manier net de zaak omgaan. Aan motivatie ie zaak goed te verdedigen ont- t het echt niet bij de verantwoorde- ambtenaren. Wat mijn eigen optre- treft hoef ik maar te wijzen op wat gd heb tijdens de hoorzitting van iro in de Koninghal. Toen ben ik wat verder gegaan in mijn afwijzing de motie vroeg. ivendien hebben we nu een brief diverse instanties gestuurd met het >ek het Raro-advies te negeren. Als lu gezamenlijk als raad en college buiten treden maken we een heel indruk." Vervolgens werd de ver- tring op verzoek van Poster en Van it tien minuten geschorst, zodat ze len overleggen over het al of niet in- sn van een motie. Pakt rk Terpstra verwoordde na de schor- zijn verbazing over de gebruikte imiddelen en zei dat bij blij was dat 'akt geen wethouder heeft geleverd, eed een mededeling die in de verde- :ussie belangrijk zou blijken te zijn: 'akt stelde zich op achter de brief 3 en W waarin wordt verzocht het ■advies te negeren. Dit ondanks het lat het Pakt zich in het verleden uitgesproken tegen de harde afwij- van het landschapspark. Welboren lichtte later toe dat de ondersteund werd „omdat we de icratie goed willen laten functione- fet besluit tot afwijzen is genomen, verken we nu aan een geloofwaar- politiek mee." ir Bakker sprak zijn verbazing uit rt vertrouwen dat werd gesteld in itemmingsplan buitengebied om 'logische kwesties te regelen. „Als r bijvoorbeeld de goothoogtes gesproken is dat vertrouwen over lemeen ver te zoeken." Data andere raadsleden spraken vrij 'm hun verbazing uit dat niemand hoogte was van de vergaderdata „I Ie Raro. Cor Dros (Texels Belang): tornt toch zo'n enorme stapel tijd- hen het raadhuis binnen? Heeft nie- I daarin die data gelezen?" Verder men bij de ingenomen standpun- Dros kreeg van Schilling als ant- W dat een deel van de tijdschriften "laad ongelezen de kast in ver- N, een toestand waarvan het colle ct besloten heeft er iets aan te doen. betreft de kennis van die data ant- bde hij: „Hier zit ik, ik wist het nl Kikkert (Texels Belang) opende in itle gespreksronde nog een aanval !e burgemesster: „Ik vind dat de ïmeester er niet allerlei zaken bij halen die niet bij het onderwerp Engelvaart antwoordde dat hij ^t had gedaan, dat alles wat hij ge had met het Raro-advies in ver stond. Schilling beloofde dat uit- 0 iht zou worden waarom de brief b;: Belang In een concluderend praatje stelde de burgemeester dat niet te veel waarde ge hecht moest worden aan het Raro- advies. „De Raro is één van de vele ad viesraden van het rijk en heeft een amb telijk stuk geproduceerd dat vrij abstract is. De minister neemt straks de beslis sing om het in de kamer te brengen en dat gaat op politieke gronden. Ik advi seer u dan ook de Raro-stukken voor kennisgeving aan te nemen." Voordat het zover was moest echter eerst nog gestemd worden over een mo tie van CDA, VVD en Texels Belang. In deze motie werd het handelen van het college veroordeeld en werd vastgesteld dat „deze grove nalatigheid mogelijk verregaande nadelige gevolgen voor de inwoners van de gemeente Texel zou hebben." Als tweede punt werd geëist dat het college zo snel mogelijk een gesprek met de minister van landbouw en visserij zou moeten hebben en als derde eis moest de tekst van de eerste twee punten nog deze week aan een aantal instanties worden toegetuurd, waaronder alle eerste en tweede kamer leden en de minister van binnenlandse zaken. Kennis Het eerste punt klopte volgens het college niet omdat de uitslag van de mo tie gezien de tijdstippen toch al niets meer kon veranderen aan het rato- advies. „Het zou niet slim zijn aan het rijk te laten merken dat we dat niet wisten", aldus de burgemeester, die ook bezwaren tegen de voorgestelde lijst van toezendingen had. Gemeentelijke stuk ken wonden nooit aan afzonderlijke ka merleden gestuurd. Poster vond dat wel beter, hij verwachtte dat het dan meer aandacht zou krijgen. „Ik mag u als in diener van de motie zeker wel vragen waarom hij ook naar de minister van bin nenlandse zaken moet?" vroeg Engel vaart aan Poster, die kennelijk verlegen met de vraag, eerst antwoordde dat die minister over het binnenlands bestuur ging. Dit noopte Engelvaart op te mer ken, „U wordt blijkbaar niet gehinderd door enige kennis." Poster redde zich er uit te zeggen dat deze minister dan weer de commissaris van de koningin kon inlichten. Commotie ontstond toen bepaald moest worden welke motie, de brief van B en W of de motie van CDA, VVD en Texels Belang, het eerst ip .stemming moest worden gebracht. Laatstgenoem de motie kwam uiteindelijk eerst in stemming en behaalde een meerderheid met als tegenstemmers Peter Bakker, Piet Zegers, Daan Schilling, Dirk Terpstra en Daan Welboren. De brief van het college aan de minister werd met meer stemmen gesteund: alleen Peter Bakker was tegen. Bij gebrek aan een adspirant-bruidspaar dat middelpunt zou willen zijn van een boerenbruiloft en in het openbaar in on dertrouw zou willen gaan, koos de folklore woensdag voor een nostalgi sche maaltijd op de Groeneplaats om zo toch een feestmiddag in het afwisselen den folkloreprogramma te presenteren. Het weer werkte aanvankelijk niet mee maar 's middags bleef het droog en kon den de tientallen Texelaars in kostuum door mooie aanspanningen van de Blijde Rijders een ronde door het centrum van Den Burg maken. Mede door het som bere weer was het wel gezellig druk. Na de rondgang gebruikten de men sen die altijd weer bereid zijn de folklore levend te houden samen met andere be trokkenen en broodmaaltijd. Van dit maal getuigt de foto. Zaterdag speelt Boys 2 op eigen ter rein tegen Texel 4, aanvang 19.00 uur. Zondag gaat het eerste (in tegenstelling tot eerdere berichten) zonder het twee de naar Groot Schermer voor een toer nooi van GSV. Vertrek met de boot van 9.05 uur. Verzamelen bij het Boysveld om half negen. De dames gaan die dag voor een toer nooi naar Wieringerwaard en vertrekken met de boot van 12.05 uur. Ook de vete ranen zijn zondag actief en spelen mee in een toernooi van Wiron. Vertrek boot 9.35 uur. Maandag moet het eerste weer het veld op. Ze spelen dan in De Cocksdorp tegen SVC, aanvang 19.00 uur. De da mes spelen dezelfde avond op eigen ter rein tegen Oosterend ook om 19.00 uur. Woensdag 24 augustus voor Boys 2 op eigen terrein de wedstrijd tegen ZDH 2. Jeugdtrainingen Woensdag 24 augustus wordt weer gestart met de trainingen voor de jeugd. 14.30-15.30 uur: E en F junioren 15.30-16.30 uur: D junioren 16.30-17.30 uur: alle meisjes junioren 18.30-19.30 uur: C2 en C3 junioren 19.30-20.30 uur: Cl en BI junioren. De indelingen hangen in het kastje bij De Zwaan. De A-junioren kunnen vanaf 23.augustus meetrainen met de senioren op de dinsdag en donderdag, aanvang 19.00 uur. In het artikel over de autocross in de krant van dinsdag j.l. is een fout geslo pen wat betreft het bezoekersaantal. 5000 moest gelezen worden als (bijna) 4000. Zaterdag was de rijvereniging De Waddenruiters te gast bij de L R. De Koggeruiters die een kringconcours or ganiseerden te Venhuizen. De volgende resultaten werden behaald. L-dressuur: Ria Trap met Parata 113 punten; Anjo Kikkert met Panique 122 punten, 1 winstpunt en tevens eerste prijs van de betreffende rijbaan. B-dressuur: Remko Vosjan met Tico 98 punten en met Pirouetta 125 punten, 1 winstpunt; Jan Vosjan met Pirouetta 123 punten, 1 winstpunt; Hans Mal- schaert met Tico 101 punten. Zondagnacht werd een dwerggeit gestolen bij een woning aan de Jon kerstraat in Den Burg. Om bij het dier te kunnen komen werd een hok openge broken. De eigenaar vond maandagmor gen1 ook een dood konijn in hetzelfde hok. Van een brommer, die bij een cam ping in De Koog stond, werd maan dagnacht de buddy-seat en de voor- en achterlichten gesloopt. Het weg halen van de attributen gebeurde nogal ruw, want de bromfiets, eigendom van een Amsterdammer, werd verder fors beschadigd. Dezelfde nacht werd een benzinetank gestolen van een bromfiets, die bij de zelfde camping stond. Deze brommer is eigendom van een toerist uit Aalsmeer. Maandag namen twee Italiaanse meisjes vleeswaren weg uit een super markt in De Koog. Ze werden ter plekke gesnapt en de meisjes van 19 en 20 jaar oud kregen op het politiebureau een pro ces verbaal. Bij de CVO-school in Den Burg zal een houten speelobject komen van de kunstenaar Stephan During. De kosten van het klauterobject zijn f8873,— en het ontwerp is gekozen door het bestuur van de CVO-school en de adviescommissie kunstopdrachten. Het object wordt voor een groot deel betaald uit de procentsregeling kunst verfraaiing. Als een verbouwing of uit breiding van een openbaar gebouw wordt gerealiseerd moet een klein per centage van de bouwsom worden besteed aan kunst. De adviescommissie kunstopdrachten had eerst de voorkeur voor een ontwerp van een andere kunstenaar maar daar was het school bestuur tegen. Uiteindelijk kwam men samen tot genoemde keuze, maar de CVO-school zal zelf een deel moeten be talen gmdat men eerder uit het „kunst potje" geld heeft gehaald voor andere voorzieningen. „De gemeente heeft nog 76143,— beschikbaar en de rest mag de school betalen," aldus het college. Dinsdagnacht kon de politie twee jongens aanhouden die bezig ware vernielingen aan te richten in de Dorpsstraat in De Koog. Lantaarnpa len werden vernield en diverse prullebak- ken werden gesloopt. De jongens zijn 16 en 17 jaar oud en kwamen uit Haarlem en Aalsmeer. Een 36-jarige Texelaar reed maan- dagvond met zijn auto de sloot in ter hoogte van de kruising Muyweg- Postweg. De inzittenden waren on gedeerd en verlieten meteen na de crash de auto. Later kon de bestuurder echter wor den aangehouden en onderzoek zal moeten uitwijzen hoe de wagen in de sloot terecht kwam. De fors beschadig de auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De drie vrienden, Benji, Hughi en Bobby moeten gelijktijdig in militaire dienst. Ze zijn alle drie nogal onderne mend uitgevallen, vooral op sexueel ge bied. Wat de zeer dikke Hughie betreft ook op het terrein van de commercie. Hij neemt naar hun militaire kamp een heel handeltje mee, variërend van chocolade repen tot en met pornofoto's van weel derige juffrouwen. De ondernemingslust van de drie jongelui wordt echter al gauw de kop ingedrukt door hun pele- toncommandant, de korporaal Ramirez, die er vooral voor waakt dat de jongens niet in aanraking komen met de vrouwe lijke recruten in het andere deel van het kamp. Zelf knijpt Ramirez intussen de kat in het donker. Hij heeft verkering met een vrouwelijke collega. De drie vrien den zoeken naar allerlei smoesjes en middelen om toch in contact te komen met de zozeer begeerde vrouwelijke re cruten en het lukt hen meermalen Rami rez te misleiden. Zo kan het zelfs gebeuren dat Benji verliefd wordt op de mooie vrouwelijke soldaat Renée. Hij knoopt een verhou ding met haar aan, waarbij hij haar on gewild in de waan brengt dat hij geen soldaat maar kapitein is. Zo ontstaan er in het kamp allerlei complicaties, vooral als de dikke Hughie zich door plotseling vreemde omstandigheden gedwongen, vermomt als een weelderige juffrouw, waarna Ramirez prompt op hem verliefd wordt. Hughie weet op het laatste ogen blik te voorkomen dat Ramirez hand tastelijk wordt, maar raakt direct daarna in nieuwe moeilikheden als hij vlak voor een belangrijke inspectie door de vloer van de latrine zakt en in een beerput te recht komt. De hele inspectie lijkt hier door een flop te worden maar door een gunstige wending van het lot komt de zaak toch nog in orde. ,,Hot bubblegum in het leger" met meer meisjes, meer pret en meer ondeugd dan ooit tevoren opgesiert met vele tophits uit de 50 en 60-er jaren is te zien van donderdag tot en met dinsdag. Donderdag 18 augustus In het raadhuis vergadert de raadscom missie Welzijn o.a. over een evaluatie rapport van MZW en Jeugdwerk en het sociaal-cultureel plan. De aanvang van deze openbare vergadering is 19.30 uur. Zaterdag 20 augustus Vandaag wordt het wandelrondje om Texel gehouden. De start is tussen 6.30 en 7.00 uur in het TESO-wachtlokaal in 't Horntje. Zondag Om 11.00 uur wordt in De Schakel een bespreking gehouden met ds. Van der Plas uit Zeist over het starten van een in terkerkelijk leerhuis. Voor de overige aktiviteiten ver wijzen we naar de recreaktief- bijlage in deze krant. Iedere maandag voorafgaand aan de raadsvergadering houdt de fractie van Texels Belang spreekuur in het raadhuis van 19.30 tot 20.30 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. De CDA fractie houdt spreekuur telkens op de laatste donderdag voor de raadsvergadering van 19.30 tot 20.15 uur in het gemeentehuis. Iedere eerste zaterdag van de maand (tot en met september) draait tussen 14.00 en 17.00 uur de molen van Het Noorden. In die tijd kan de molen onder leiding van een vrijwillige molenaar van binnen en van buiten gratis worden bezichtigd. Elke maandagavond worden door de club Groot Slam bridgedrives gehouden in hotel De Lindeboom-Texel, aanvang 20.00 uur. Toeristen mogen ogk mee doen. Kosten 710,— per paar. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie belangstel ling heeft voor individuele of groeps gesprekken kan kontakt opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon (02230) 14375. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminaiaan Iedere donderdagavond is er jeugd- surfen bij Dijkmanshuizen, aanvang 18.00 uur. leder maandagavond wordt om 20.00 uur een vrije bridgedrive gehouden in hotel De Lindeboom, aanvang 20.00 uur. Wie in aanmerking wil komen voor uitzendmaaltijden („Tafeltje dek je") kan voor opgave, wijziging of informatie terecht in dienstencentrum „De Holle- bol", elke maandag, woensdag en vrij dag van 9 00-10.00 uur, telefoon 02220- 2696. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00-22.00 uur bijeen in „De Schakel" bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblij vend welkom voor een of meerdere gespreksbijeenkomsten Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereniging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02770-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. Testma teriaal dient van te voren besteld te worden. Op het veldje bij de muzieknis in Oosterend kan men iedere woensdaga vond volleyballen vanaf 19.30 uur. Deze activiteit van Smash '68 staat open voor personen van 14 jaar en ouder. Deelna me kost 71,25. Inlichtingen bij A. Mosk, telefoon 02223-855. r In het leegstaande huis naast zijn eigen woning heeft de Oosterender Jaap Kooger een fototentoonstelling ingericht met impressies van Ooste rend Present. Hij maakte alle foto's zelf en het zwart-wit gedeelte werk te hij eigenhandig af. De ten toonstelling geeft een redelijk com pleet beeld te zien van het feest, vooral voor Oosterenders zal het leuk toeven zijn in het pand Schoolstraat 25. Kooger blijkt een goed fotografisch oog te hebben. Hij heeft leuke situaties gevangen, vooral tijdens het historisch spel. Technisch valt er nog wel het één en ander aan te merken maar de foto's zijn goed genoeg om op deze ten toonstelling te hangen. De opnames zijn goed, hier en daar zou de afwerking iets beter kunnen. Datzelfde geldt overigens voor het hoekje eigen werk. Sfeervolle kleurenfoto's die tonen dat Kooger als fotograaf het predikaat „veelbelovend" ten volle verdiend Tot 2 september zijn de foto's iedere doordeweekse avond van 19.00 tot 21.30 uur te bekijken en op zaterdagen kan dat van 11.00 tot 18.00 uur. Als leuke bij komstigheid verkoopt Kooger de ten toongestelde foto's met passé partouts voor een vriendelijk bedrag. De foto's moeten overigens wel blijven hangen tot het eind van de tentoonstelling. Scouting Texel haalt zaterdag, in verband met een te houden kamp, geen oud papier op. De Deense vormgevers van beeld en getuid Geautoriseerd Bang Olufsen Dealer: OOSTEREND Koetebuurt 2. Tel 02223-429/448

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9