André Brouwer besluit seizoen met bekerregen ,,High plains drifter Zaalvoetbal van start Baggeren bij haven Aanmelding open school Geen vis bij viswedstrijd Viswedstrijd WVT Postduivenuitslagen Bramen plukken Van het raadhuis Kleine marathon Zwemclub breekt eigen record Pool en Maat kampioen van KZV Westerslag Laatste strandloop van SVC SV De Koog PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 AUGUSTUS Een trotse André Brouwer houdt de Kogor cup omhoog die hij even tevoren uit handen van zijn broer Joost (r.) mocht ontvangen. Joost werd tweede, Theo Franchimon derde 20.15 u. Gamma 4-De Mok 20.55 u. Gempo-Nioz 1 21.35 u. A O 2000 2-Citroën 22.15 u. De Muy-Tex.Boys 3 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 2 september: 17.15 u. De Koog-Sluiters Offsh. 17.45 u. Zeven Provinciën-ZDH 2 18.15 u. Gamma 3-PH Hotel 18.55 u. Jelleboog-Nissan 3 19.35 u. Texel 2-Nissan 4 20.20 u. Gamma 2-Gamma 1 21.10 u. ZDH-A 0 2000 22.00 u. Nissan 1-Nissan 2 Zaaldienst: Oosterend scheidsrechters Er is een tekort aan zaalvoetbal- scheidsrechters. Om de nieuwe compe titie goed te laten verlopen moeten de huidige scheidsrechters meerdere malen per week fluiten, hetgeen voor hen een vrij grote belasting betekent. De rayon- commissie doet daarom een dringend beroep op diegenen, zowel mannen als vrouwen, die durven op te treden, zich op te geven voor de scheidsrechtercur sus zaalvoetbal die half september gege ven zal worden door de KNVB Opgave voor de cursus of voor eventueel proef- fluiten van een jeugdwedstrijd bij Adrie van der Vliet, Bernhardlaan 150, Den Burg, (02220-4225). Inmiddels is gebleken dat nog voor de competitie begint enkele juniorenteams problemen hebben met bezetting Om dat de rayoncommissie het juniorenvoet bal met kracht wil stimuleren vraagt zij junioren die nog niet in de zaal spelen zich voor het zaalvoetbal op te geven. De contributie is laag en soms zelfs nihil. In aanmerking komen junioren van 10 tot en met 15 jaar. Als alle teams op sterkte zijn, en er toch nog een zeven junioren over zijn, zal een nieuw team worden ge vormd. Opgave van junioren bij J. Ra ven, De Ruyterstraat 37, Oudeschild (02220-2334). Van 1 september tot 1 oktober worden baggerwerkzaamheden uitgevoerd in en voor de haven van Oudeschild. De scheepvaart wordt verzocht met de uit voering van het baggerwerk rekening te houden en de nodige voorzichtigheid te betrachten. Voor het komende cursusjaar zijn op de open school nog een paar plaatsen vrij. Wie zich nog op wil geven kan dit doen vóór 8 september bij Goos Wester- laken en Mijkje Ultenbogaard, Hoge- reind 20, De Waal, telefoon 02220-4203. Ook voor informatie over de open school kunt u bij dit adres terecht. De eerste viswedstrijd na de zo merstop bij paal 12 bracht 10 vissers naar het strand, twee bij de jeugd en acht bij de senioren. Na twee uur hengelen was er nog geen vis op de kant en ging iedere visser zonder zeebuit naar huis. De volgende wedstrijd is op 11 sep tember bij paal 9. Het viscomite van de Watersportvere niging Texel organiseert zaterdag een viswedstrijd. Belangstellenden dienen die ochtend om 08.30 uur aanwezig te zijn voor de inschrijving. De daarna ge plande mosselmaaltijd en de bingo (16.00 uur) gaan ook bij slecht weer door, het vissen wordt dan echter afge last. Het mosselen eten en het kienen zijn voor iedereen toegankelijk. Dit weekend kwamen de Te| oude en jonge duiven met een f kopwind terug vanuit Duffel I km) maar toch hadden de duiven, gezien de uitslag geene handicap ten opzichte van del, derse duiven. De uitslag was als volgt: Duffel, oud: G. van Lingen 1, 4 (tel eerste van de vereniging in Den Hel| 2. A. Daalder 2, A. Keijzer 3, 7, Hoogerheide 5, Sj. Feenstra 6, 8;| Jong: A. Daalder 0, 6, A. Keijzer 2, 7, Sj. Feenstra 4, 8. L, Roosendaal (173 km): Oud: H. Hoogerheide 1, 2, 8, G. val^ gen 3, 6, Sj. Feenstra 4, A. Keijzerl A. Daalder 9. Jong: A. Keijzer 1, 2, 3, 4, 5, 6, A der 7. Eindstand oude duiven seizoen Vitesse (korte afstand): 1. A. li f 4818 punten, 2. G. van Lingen 479*1 f ten, 3 KI. Bruining 4607 punten Midfond (middenlange afstand): Feenstra 6791 punten, 2. G. van l 4794 punten, 3. A. Keijzer 6419 pi® Eindstand jonge duiven: 1. A. Éw 6975 punten, 2. A. Daalder 56741 v ten, 3. Sj. Feenstra 3865 punten Mensen die buiten de paden inöl tuurgebieden bramen willen pW' kunnen vanaf vandaag terecht Pe Bollenkamer. De Muy blijft voor bia plukkers buiten de paden nog ges Een vreemdeling rijdt op zijn zwerf tocht over de hoogvlakten van het westen het mijnstadje Lago binnen. On derweg passeert hij het graf van de voor malige sherrif Jim Duncan. Lago wordt bevolkt door personeel van de Lago Mi ning Comp., hun families en enige ne ringdoenden. De vreemdeling stapt af bij het plaatselijke café voor een rustige borrel, maar wordt lastig gevallen door Border en zijn twee vrienden. Wanneer hij zich vervolgens naar de barbier be geeft volgen zij hem en het komt tot een schietpartij, waarbij Border en zijn maats het onderspit delven. Dave Drake en Morg Allen, vooraanstaande burgers van het stadje en leiders van de mijnonder neming vragen de vreemdeling of hij in het stadje wil blijven om de geij schap te beschermen tegen de^ keer van drie revolverhelden diel hun toedoen een jaar tevoren degj genis wafen ingedraaid. De vreemdeling accepteert het, waarde dat hij de vrije hand heefti stadje om zijn taak uit ten ui' brengen. Hij beraamt een ,,ontvJ voor de drie bandieten die o.a uit een hinderlaag in de stad, waal het hele dorp vuurrood laat Wanneer de fatale dag is aanget worden de drie vrijgelaten bandieti komen verrast door de ,,ontv3 maar voor zij worden gedood wo>' stadje tot een laaiende hel. Als' taak heeft volbracht, rijdt de vre ling het stadje weer uit, langs dew als hij was gekomen. Langs het ga Jim Duncan waar nu op staat te Hij ruste in vrede". De film plains drifter" (de vreemdeling naam) is geregisseerd door Clint wood. De belangrijkste rollen vertolkt door Clint Eastwood, Bloom en Mitchell Ryan. Te z» woensdagwestern, aanvang 20.01 De Oosterender André Brouwer heeft afgelopen weekend de vruchten van zijn inspanningen in het hardloopseizoen mogen plukken. Hij nam zowel de enorme beker van de S.V. De Koog crosslopen in ontvangst als de kleinere maar eigenlijk belangrijkere Texelcup. Brouwer behaalde namelijk ook in Den Hoorn en in De Cocksdorp de overwinning in het eindklassement. Hij lijkt hiermee in de voetsporen van zijn talentvolle broer Joost te treden, die ongetraind de tweede plaats in het Koger klassement wist te bezetten. Dat hardlopen in de familie zit bewezen ook de gebroeders Niek en Daan Welbo- ren, die respectievelijk de eerste en tweede plaats in de veteranenklasse van de Texelcup bezetten. Derde werd daar Wim Timmer. Bij de wedstrijdlopers bezette Theo Franchi mon de tweede plaats voor de Texelcup en Minne Goënga de derde. Het dames klassement wordt geleid door Nel Brui ning, gevolgd door Coby Bakelaar en Tilly Eelman. Bij de jeugd domineerde E. Wassens met als tweede A. Timmer en als derde Jef Schuur. Het initiatief om de wedstrijdlopen in de verschillende dorpen op verschillende dagen te houden en een overall klassement bij te houden blijkt goed te zijn geweest. De lopers ontmoetten el kaar op verschillende terreinen en de on derlinge concurrentie van de organise rende verenigingen is uitgebannen. Aanmoediging De laatste Koger crossloop weerspie gelde het aflopen van het seizoen. Er waren slechts 84 deelnemers. Dit maal konden de wedstrijdlopers zich 12 kilo meter lang met elkaar meten en, on danks het aflopende seizoen, ging de eerste prijs zowel bij de 12 als bij de 8 ki lometer naar Duitse gasten, jespectieve- lijk V. Wagenblast en W. Joxen. Bij de prijzen voor het klassement zaten twee bijzondere, namelijk voor de lopers die hun eigen tijd in vergelijking met het voorgaande jaar het meest verbeterden. Deze twee aanmoedigingen werden aan Loek van Vliet en Tilly Eelman toege kend, die respectievelijk 7 minuut 25 en 13 minuut 27 sneller waren dan vorig jaar. De eindklassementen van de Texel cup, de Koger cup en de crossloop van zondag worden gepubliceerd in een vol gende krant. Zwemclub TX '71 heeft zaterdag het eigen marathon zwemrecord in Enkhuizen gebroken. Het record stond op 42.300 meter na 12 uur zwemmen en zondagmorgen om acht uur bleken de Texelse deelne mers aan de marathon 400 meter meer afgelegd te hebben in dezelfde tijd. Aan de marathon werd door 12 clubs meegedaan en Texel eindigde als vijfde Tevens kreeg men de ,,jokerprijs" omdat Dik Haker zijn club in nostalgische costuums liet aantreden tijdens de ope ning van de marathon. De kilometers werden bij elkaar ge zwommen door Mark Peter Graaf, Peter Haker, Robert Jan Graaf, Mariëtte Smit, Dirk Albert Blom, Maarten Dijker en Co- linda van der Vis. TX '71-leden die mee willen doen met de clubontmoeting van Normerveen a.s. zondag dienen de opgavebriefjes me teen in te leveren. Briefjes zijn nog af te halen bij de kassa van het zwembad. Zondag zijn bij paai 17 de laatste wedstrijden om het clubkampioen schap van Kustzeilvereniging Westerslag gevaren. Vanwege de harde wind en de hoge golven was het voor veel zeilers een zware dag. Bij de eerste manche finishte dan ook meer dan de helft van de deel nemers niet. Clubkampioen werden Dirk Pool en Martin Maat met een Dart na een span nende strijd tussen Martin Warnaar en Wop Rienks met een Supercat 20, die als tweede eindigden. Derde werden Rob van der Berg en Simon Huitema met een Dart. Vooral deze laatste plaats was een verrassing voor iedereen. Van der Berg en Huitema hadden de eerste serie wedstrijden matig gevaren zodat een hoge klassering niet meer mogelijk leek. Zondag namen zij bij de laatste manches echter revanche en veroverden zo een derde plaats in het algemeen klassement. Met veel wind maar op een goed hard strand is de laatste strandloop bij paal 28 gehouden. Er waren 20 lopers op de acht kilometer en 60 op de vier kilometer. Uitslagen: 4 km jeugd: 1. E. Wassens 16.16, 2. J. Schuur 16.52, 3. E. Dijker 16.56. 4 km ouderen: 1 H. Bakker 16.24, 2. R. Gerritsen 16.43, 3 H Esch 17.00 Dames 4 km: 1, N. Bruining 19.20, 2. N. Goënga 21.11, 3. T. Eelman 21.36. 8 km: 1. U. Wagenblast 28.42, 2. W. Joxen 29.13, 3. M. Goënga 29.36. 8 km veteranen: 1, N. Welboren 31.58, 2. D. Welboren 32.02, 3 D. Hoogendijk 35.08. Na afloop reikte wethouder P. Zegers de bekers uit aan de winnaars van het al gemeen klassement. Deze waren be schikbaar gesteld door de Sluftervallei, De Krim en Paviljoen Paal 28. Eindklassement: 4 km: 1.E. Wassens 1.01.19, 2 A. Tim mer 1.02.57, 3. E. Dijker 1.04.35. 8 km: 1. M. Goënga 1.50.42, 2. A. Brou wer 1.52.39, 3. T. Franchimon 1.52.52. 8 km veteranen: 1, D. Welboren 2.01.11, 2. W. Timmer 2.01.35, 3. P. Ba kelaar 2.02.43. 4 km dames: 1. N. Bruining 1.12.20, 2. C. Bakelaar 1.18.30, 3. N Goënga 1.22.02. Later dan vorige jaren start woens dag de nieuwe zaalvoetbalcompeti tie. Gedurende 40 weken zullen de verschillende teams weer strijden om een kampioenschap of zich uit alle macht verdedigen tegen degra datie. Een kampioenschap in de hoofdklasse wordt nu echter zeer belangrijk omdat het bijna zeker is dat deze kampioen in een andere klasse komt samen met teams uit Den Helder en Schagen. De enige kandidaat hiervoor is weder om Gamma 1. Coach Aad Blom gaat uit van een selectie van 11 man waar in de loop van de maand september drie van zullen afvallen. Keeper Ed de Bruijn blijft in het eerste terwijl selectiekeeper Char les lepenburg genoegen moet nemen met een plaats in het tweede. Gamma zal zeker niet schromen het eerste indien nodig te verjongen en heeft daarvoor dit jaar veelbelovende talenten als Martin Koorn en Jan Hein Studulski in huis ge haald, spelers die samen met zeven an dere junioren zijn overgekomen van het inmiddels opgeheven De Koogel. De tweede plaats in de hoofdklasse geeft zeer waarschijnlijk ook recht op promotie en daarvoor staan de teams van Nissan, Oosterend en A O 2000 te dringen. Het eerste van Nissan, vroeger Datsun, zal niet veel verschillen van het vorig seizoen. Oosterend heeft Bep Vonk weer terug in de gelederen die de plaats zal innemen van Joost Brouwer. A O 2000 heeft de selectie uitgebreid met Wallie van Beek en is verder onge wijzigd. Het eens zo sterke Dubbeldik heeft veel spelers zien vertrekken en bestaat daardoor nog maar uit één team. Deze ploeg kan zich dankzij de aanwezige routine zeker goed handha ven en zal mogelijk zelfs nog kunnen strijden om de bovenste plaatsen. Nieuw bij Dubbeldik zijn Rob Dapper en Koos Witte. Nieuw in de hoofdklasse is Texelse Boys. De Boys had zich ten doel gesteld wat meer prestaties te leveren in de zaal, maar moest daarvoor diverse eigen veldspelers die bij andere zaalvoetbalve renigingen speelden proberen terug te halen. Dat is aardig gelukt en dat bete kent dat de nieuwkomer het in de hoofd klasse zeker niet slecht zal gaan doen. Als alle spelers ingespeeld zijn, kan dit team zich vast meten met Nissan of Oosterend. Question is versterkt met Peter Beer- ling, Paul de Grave en Pieter Duin. Blij ven over de teams van Mantje en ZDH en de reserveteams van Gamma, Nissan en Oosterend. Van deze vijf teams zal Gamma 2 waarschijnlijk het hoogst eindigen, Voorronden De hoofdklasse begint woensdag met de competitie. Alle andere klassen zullen hier nog even mee wachten omdat tot eind oktober eerst de voorronden van de bekerwedstrijden worden gespeeld. Vermeldenswaard bij de lagere klassen zijn het tweede team van PH Hotel, het uit de junioren afkosmtige Citroën, het zevende team van Oosterend en de naamswijziging van Slufterhoek in De Muy. Verrassend is ook het tweede team van de Verenigde Schilders met veel voormalige spelers van Dubbeldik. Het is verheugend dat verenigingen als PH Ho tel en Verenigde Schilders nu een twee de team bezitten want dat geeft deze verenigingen meer zekerheid voor de toekomst, een toekomst die voor vereni gingen met slechts één team toch wat zorgelijk gaat worden omdat de KNVB van plan is te eisen dat iedere vereniging minstens 25 leden telt. De junioren spelen geen beker wedstrijden maar beginnen gelijk met de competitie. In drie klassen zal gestreden worden om de bovenste plaatsen. In ju niorenklasse 1 zijn de namen Zeeaas Veldman en Bremakker verdwenen en vervangen door Oosterend 1 en Ooste rend 2. Kanshebbers in deze klasse zijn de teams van Alkema en Oosterend 1 al zal de aanwezigheid van 't Cafeetje met killer" Arnold Kaercher nog menig team opbreken. Klasse twee is de afde ling waar erg veel talent rondloopt. Titel kandidaten zijn het ervaren Nissan en Gamma 1. Nieuw is het jeugdige Ratro- nics dat vorig seizoen promoveerde. De ze jongens zijn verreweg de jongsten en moeten een zeer zwaar seizoen draaien. In klasse drie twee meisjesteams van De Koog en Texelse Boys en een jeugdig team van ZDH. Kanshebbers voor de top zijn NMS, Sluiter Offshore Service en Zeven provinciën. Dames De dames spelen nu een volwaardige competitie. Dankzij de komst van een tweede team van Oosterend strijden nu zeven teams in deze af deling.Texelse Boys 1 is weer favoriet maar de concur rentie wordt steeds beter. In verband met het grote aantal wedstrijden ten opzichte van vorig sei zoen de volgende wijzigingen. De eerste wedstrijd is al om 17.15 uur (junioren). De zaaldienst mag echter een kwartier later komen, dus om 17.30 uur. Tot 18.15 uur mag worden volstaan met één per soon, daarna met twee personen. De wedstrijden in de eerste, tweede en der de klasse alsmede bij de dames duren voortaan twee keer 20 minuten. Dat is weliswaar korter dan vorig jaar maar er worden wel meer wedstrijden gespeeld zodat de totale tijd over het hele seizoen gemeten niet korter zal zijn. Rest ons te melden dat de rayoncommissie er alles aan heeft gedaan om het nieuwe sei zoen zo goed mogelijk te starten, o.a. door een grondige renovatie van het ma teriaal zoals ballen, vlaggen en tijdwaar nemingstafel. Programma: Woensdag 31 augustus: 17.15 u. Alkema-Pakhuus 17.45 u. Oosterend 2-Oosterend 1 18.15 u. Gamma-Nissan (dames) 18.55 u. Oosterend 4-Gamma 5 19.35 u. Rab 2-Oosterend 7 20.20 u. Tex. Boys-Dubbeldik 21.10 u. Oosterend 1-Oosterend 2 22.00 u Mantje-Question Zaaldienst: ZDH Donderdag 1 september: 17.15 u. Oosterend 3-NMS 17.45 u. Zegel Modes-ZDH 18.15 u. Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 (dames) 18.55 u. Rab-Question 2 19.35 u. Oosterend 3-Mantje 2 Het komende seizoen ziet het trai- ningsrooster voor SV De Koog er als volgt uit: Dinsdag en donderdag 19.00 uur: senioren Vrijdag: 17.00-18 00 u. meisjes pupillen 18.00-19 00 u. B- en C-junioren 19.30-20.30 u, dames en meisjes jun. In verband met een oefenwedstrijd van Koog 1 is er a.s. donderag géén se niorentraining. De dames oefenen op donderdag in Oosterend. Vertrek uit De Koog om 18.30 uur. Voor zondag 4 september staat een ne marathon op het programma va Vereniging voor Vrienden van het Pi Deelname voor een ieder die kan spannen staat open. De start is 10.00 uur bij Elisabeth-hoeve en def bij Bos en Duin waar ook nog een cours wordt gereden, 's Avonds i uur prijsuitreiking in Bos en Duin. 0 ve bij mevrouw A. Bakker-Witte, 30, Den Hoorn (02226-4641. Reisje naar U.1 Bij voldoende deelname organi de Vereniging voor Vrienden van Paard een 1- of 2-daagse reis (22 e september) naar Utrecht waar gel kan worden naar de WPN keurir springen en dressuur van paarden» nys en wedstrijden met het aangei nen tuigpaard. Bovendien zijn er kj gen van koeien en stieren. In verband met het bespreken va gies wordt men verzocht zich zo spj mogelijk doch uiterlijk vrijdag 9 sep ber op te geven bij mevrouw A. Ba Witte, Diek 30, Den Hoorn (02226- Vergunning Aan de heer J. C. Stolk is tot en met september gedurende de vrijdagen tot en met zondagen een standplaatsver gunning (verkoopwagen) voor de ver koop van patates frites en andere kleine snacks verleend op het haventerrein bij 't Horntje Tegen het verlenen van deze vergunning is Arob-bezwaar mogelijk. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen op kamer 209 van de gemeentesecretarie

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 4