Keuringsuitslagen schapenfokdag Muziekschool Sportsectie wil opheldering VERVOLG VAN PAG.1 Inbraak in strandhuisje Lichtgewonde bij aanrijding Mosselen veroorzaakten storing „Molengat" Jumpcup nu voo Koger strand Hoornder feest Bezwaar tegen dakraai PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1 Rubriek 1. Oudere rammen: 1A en kampioen, fokker L. Cleiren Melsen, Os- sendrecht, eigenaar C. M Veeger, Den Hoorn; IB en res. kampioen, fokker Gebr. Eelman, Oosterend, eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1C, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2A fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend, 2B fokker C. Verber- ne en Zn., De Waal, eigenaar K, Mantje, Oudeschild; 2C, fokker P. Verberne, Oosterend, eigenaar H. J. Smit, Den Burg; 2D fokker C. Verberne en Zn., De Waal, eigenaar P, J. Verberne, De Waal. Rubriek 2. Tweejarige rammen: IA, fokker F. Dekker, Oterleek, eigenaar Fa. J. D. Roeper en Zn., De Waal, 1B fokker G Bakker, Oosterend, eigenaar A. Brans Pzn., Oosterend; 1C fokker Gebr. Eelman, Oosterend, eigenaar J. Eelman, Oosterend; 2A fokker C. A. van Oostveen, Baambrugge, eigenaar C. M Veeger, Den Hoorn, 2B fokker F. Dekker, Oterleek, eigenaar J. C. Roeper, Ooste rend.; 3 fokker/eig. Gebr. Trap, Oosterend. Rubriek 3a. Éénjarige rammen: 1A fokker/eig. J. Eelman, Oosterend, 1B fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend, IC fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D fokker/eig. A. Brans Dzn., Oosterend; 1E fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; IF fokker G. Bakker, Oosterend, eigenaar P J. Verberne, De Waal; 1G fokker Fa. J. Blokker en Zn., Akersloot, eigenaar J. C. Roeper, Oosterend; 2A fokker/eig. A. Brans Pzn., Oosterend, 2B fokker Fa. J. C, Hin en Zn., Oosterend, eigenaar G. Bakker, Oosterend; 2C fokker/eig. A. Brans Dzn., Oosterend, 2D fokker/eig. A. Brans Dzn Oosterend; 2E fokker J S. Dijt, Den Burg, eigenaar A. Brans Pzn., Oosterend Rubriek 3B. Éénjarige rammen: IA en res. jeugdkampioen fokker C. Kikkert, Den Burg, eigenaar L. C. Eelman, Oosterend; IB en jeugdkampioen fokker P. Donker, Twisk, eigenaar R. J. Witte, Den Burg; 1C fokker/eig. A Brans Dzn., Oosterend; ID fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 1E fokker/eig. A. Brans Pzn., Oosterend; 1F fokker J. Eelman, Ooste rend, eigenaar Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1Gfokker/eig. A. Brans Dzn., Oosterend; 2A fokker/eig. Gebr. Trap, Oosterend., 2B fokker G. Bakker, Ooste rend, eigenaar P. J. Verberne, De Waal; 2C fokker/eig. A. Brans Dzn, Oosterend; 2C fokker P. Zijm, Den Hoorn, eigenaar Fa. J. D. Roeper en Zn., De Waal; 3. fok ker/eig J. Eelman, Oosterend. Rubriek 4. 2-tallen ramlammeren van 1 vader: Eerste prijzen werden toe gekend aan inzendingen van: G. Bakker, Oosterend, J. Eelman, Oosterend, C. Kikkert, Den Burg en C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 5A. 3-tallen ramlammeren van 1 vader: Eerste prijzen werden toe gekend aan inzendingen van: J. C. Roe per, Oosterend; P. J. Verberne, De Waal; P. J. Verberne, De Waal en G. Bakker, Oosterend. Rubriek 5B. 3-tal ramlammeren van 1 vader: Eerste prijzen werden toe gekend aan inzendingen van: G. Bakker, Oosterend (vier maal); W. Bakker MCzn., Den Hoorn Rubriek 5C. 3-tal ramlammeren van 1 vader: Eerste prijzen werden toe gekend aan inzendingen van: Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend en C. Kikkert, Den Burg (twee maal). Rubriek 6. Schaap en 2 ramlam meren: IA fokker/eig, J. Eelman, Oosterend; IB fokker/eig, J. Eelman, Oosterend; IC fokker/eig, J. Eelman, Oosterend 2A fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker/eig. L. C Eelman, Oosterend; 2C fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2D fokker/eig L. C. Eelman, Oosterend. Rubriek 7a. Schaap en ooi- en ramlam: 1A fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1B fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1C fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 1D fokker/eig. R. J. Witte, Den Burg; IE fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2A fokker/eig. L. C Eelman, Oosterend; 2B fokker/eig. W. Bakker Burgemeester Engelvaart feliciteert de eigenaars van kampioen en reservekampioen. MCzn., Den Hoorn; 2C fokker/eig J. Eelman, Oosterend. Rubriek 7b. Schaap plus ooi- en ramlam: 1A fokker/eig. Fa J. C. Hin en Zn., Oosterend. 1B fokker/eig. J. Eel man, Oosterend; 1C fokker/eig, J. Eel man, Oosterend; 1D fokker/eig. J. Eel man, Oosterend; 1E fokker/eig. J. Eel man, Oosterend; 2A fokker/eig. J. Eel man, Oosterend; 2B fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2C fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 3 fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend, 3 fokker/^ig. L. C. Eelman, Oosterend Rubriek 7c. Schaap plus ooi- en ramlam: IA fokker/eig. Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend. IB fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 1C fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; ID fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2A fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2B fokker/eig. K. Mantje, Oudeschild; 2C fokker/eig., C. M. Veeger, Den Hoorn; 2D fokker/eig. R. J. Witte, Den Burg; 2E fokker/eig. P. J. Verberne, De Waal; 3 fokker/eig. H. J. Smit, Den Burg. Rubriek 8. Schaap plus 2 ooilam meren: 1A fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg, 1B fokker/eig J. Eelman, Ooste rend; 1B fokker/eig. J. Eelman, Ooste- J. Eelman met de reservekampioen. Jeugdkampioen bij de rammen werd deze inzending van R J. Witte uit Den Burg. rend; IC fokker/eig. R. C. Eelman, Oosterend; 1E fokker/eigJ. S. Dijt, Den Burg; 1F fokker/eig. J. Eelman, Ooste rend; 1G fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend. 2A fokker/eig. K. Mantje, Oudeschild; 2B fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2C fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2D fokker/eig. R. Bakker, Den Hoorn. Rubriek 9. Schaap en 3 of meer lammeren: 1A fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2 fokker/eig. J. Eelman, Oosterend. Rubriek 11. 4-tallen éénjarige ooi en van 1 vader: 1A en kampioen C. Kik kert, Den Burg; 1B en res. kampioen Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1C Koos Tjepkema, De Waal; ID L. C. Eelman, Oosterend; 1E H. J. Smit, Den Burg; 2A J. C. Roeper, Oosterend; 28 J. C. Roe per, Oosterend; 2C A. Brans Dzn, Oosterend; 3. A. Brans Dzn., Ooste rend; 3 C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 12. 4-tallen ooilammeren van 1 vader: IA C. Kikkert, Den Burg; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. Kikkert, Den Burg; ID D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1E G. Bakker, Oosterend; IF L. C. Eel man, Oosterend; 1G J. C. Hin en Zn., Oosterend; 2A L. C. Eelman, Oosterend; 2B D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2C J. C. Roeper, Oosterend; 2D C. M. Veeger, Den Hoorn. De beste tien ramlammeren wa ren: nummers 0295, 0247, 0151, 0284, 0285, 0350, 0356, 0279, 0299, 0290. Alle dieren waren ingezonden door C. Kikkert met uitzondering van nummer 0151 van J. Hin. zwaar in dat eigenlijk tegen de aanbie dingsbrief bij de gemeentebegroting was gericht. Daarin wordt voorgesteld om met ingang van 1984 1% van het ge meentebudget per jaar te bezuinigen. Dat komt neer op een korting van de ge meentebegroting met ongeveer drie ton. Het bestuur van de Welzijnsstichting heeft hier bezwaar tegen aangetekend, dat dinsdagavond werd toegelicht door voorzitter Cees Hoogerheide. „Deze maatregel is niet verwoord in het sociaal-cultureel jaarplan, terwijl de ver enigingen daar juist hun begrotingen op hebben gebaseerd, dus leningen zijn aangegaan, personeel hebben aangeno men, zaken hebben besteld. Je kan het niet maken om dan achteraf te gaan kor ten. Hoe denkt u dit procedureel op te lossen, hoe denkt u dat de verenigingen dit budgettair op kunnen lossen? U wist blijkbaar al veel langer dat er bezuinigd moest worden, dan was het op zijn zachtst gezegd eleganter geweest als het in het jaarplan had gestaan." Wet houder P. Zegers verklaarde dat hij dacht dat dat ook zo was, maar van ambtelijke zijde werd bevestigd dat het jaarplan geen melding maakte van een 1%-korting. Hierop kon de wethouder slechts zeggen: ,,Dan hebt u gelijk." Lans Hoogerheide brak ook nog een lans voor de tennisvereniging Deuce die op het gereserveerde tijdstip nog niet aan wezig was in de vergadering. ,,Ze heb ben bij het ontwikkelen van hun plannen alle medewerking gehad, daaardoor is bij hen de verwachting ontstaan dat ze dit jaar een investeringssubsidie zouden krijgen." De tennisvereniging heeft na melijk in 1983 voor de aanleg van haar nieuwe banencomplex een subsidie van ƒ25.000,— gehad, terwijl ƒ44.000,— was aangevraagd. De resterende ƒ19.000 pasten niet meer in de begroting van dat jaar, zodat die voor 1984 zijn aange vraagd. Die subsidie wordt echter niet toegekend, reden voor Deuce om be zwaar aan te tekenen. Nooit Zegers had op deze opmerkingen van Hoogerheide wèl een duidelijk ant woord: ,,Er is nooit enige verwachting gewekt bij Deuce. Integendeel, er is voortdurend op gewezen dat het volstrekt niet zeker was dat ze dit geld zouden krijgen. Ze wisten heel goed waar ze aan begonnen. Dat blijkt wel, want ze zijn met op komen dagen om hun zaak te bepleiten." Dat was niet waar, maar dat kon de wethouder ook met weten Een driekoppige delegatie van de club zat keurig op de gang te wachten tot ze geroepen zouden wor den. Hun bezwaarschrift was al prak tisch zonder discussie ongegrond ver klaard toen iemand die de vergadering verliet de tennissers opmerkte en ze naar binnen verwees. C. M. van Karsen voer de toen het woord voor de vereniging: ,,Deze korting van ƒ19 000is te gek. We hadden niet op het hele bedrag gere kend, maar een korting met 100% kan niet. Wij dekken 75% van onze baan- kosten zelf, terwijl voor andere sportter reinen dekkingspercentages gehanteerd worden van 25 of 30. Dan vragen we een eenmalige bijdrage van de gemeenschap en er gebeurt zóiets." In de navolgende discussie kwam het echter voor de commissieleden vast te staan dat door de wethouder geen enke le verwachting was gewekt, zodat ze al lemaal met uitzondering van Peter Bak ker het bezwaar ongegrond verklaarden. Bakker wilde eerst diepgaander geïnfor meerd worden. Tussen vrijdag en zondag werd inge broken in een strandhuisje bij paal 28. De Duitse eigenaars misten een Ricoh ca mera, twee tennisrackets, verrekijker, koeltas, vier badjassen en handdoeken. De daders hadden zich toegang ver schaft door enkele ruiten in te slaan. Waterdicht maken van ijsbaan uit begroting geschrapt B en W hebben het plan om de ijs baan te Den Burg ten koste van on geveer veertigduizend gulden water dicht te maken en te egaliseren, uit het investeringsplan geschrapt, wat betekent dat het opde lange baan is geschoven. Volgens het oorspronke lijke plan zouden de werkzaamhe den dit jaar worden uitgevoerd. Naast het waterdicht maken en ega liseren van de ondergrond zouden ook waterdichte kaden worden aangebracht. De Stichting Texelse Sportraad en de sectie sport, recreatie en lichamelijke op voeding van de Welzijnsstichting betreu ren dit besluit van B en W, vooral omdat het schrappen van de werkzaamheden op geen enkele manier is gemotiveerd. In de woensdagavond gehouden sectie vergadering werd het vermoeden geop perd dat de kritiek die enige tijd geleden door de IJsclub op het gemeentelijke egaliseringsplan is geuit voor het college reden is geweest om van het plan af te zien. Het zou kunnen dat de indruk is ontstaan dat de IJsclub helemaal geen prijs stelt op de werkzaamheden zoals de gemeente die heeft willen uitvoeren. Maar een feit is dat het ijsclubbestuur uiteindelijk met de belangrijkste (en kostbaarste) onderdelen van het plan heeft ingestemd en alleen de aanleg van waterdichte kaden (wat slechts ƒ9000 zou schelen) niet nodig vond. De sectie besloot bij het college om opheldering te vragen en protest aan te tekenen tegen het afvoeren van het ega liseringsplan. Daarbij zal erop worden gewezen dat niet alleen de IJsclub van het terrein gebruik maakt maar dat er ook andere belanghebbenden zijn die prijs stellen op een vlak terrein met een goede waterhuishouding. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel in Den Burg oud papier, lom pen en oude schoenen op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende za terdag wordt het oude papier etc. opge haald in de volgende straten: Molenstraat. Warmoesstraat, Gra venstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Julianastraat. De Koog Zaterdag wordt vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald in De Koog en direkte omgeving. Dit gebeurt iedere tweede za terdag van de maand. Op de Haffelderweg deed zich dins dagmiddag een aanrijding voor ter hoogte van de sportvelduitgangen. Een 18-jarig meisje reed met haar bromfiets over de Haffelderweg toen een 16-jarige jongen, ook op de bromfiets, overstak. Voor de laatstgenoemde liep het goed af, maar het meisje kreeg bij haar val een lichte hersenschudding en vrij veel scha de aan haar brommer. Dinsdag moest de veerboot „I lengat" uit de vaart worden ge men wegens problemen met koelwatervoorziening. De toe» van koelwater werd gestagne door mosselen die zich in de leii gen hadden afgezet en zodanig ren gegroeid dat de boel verst raakte. Dat bleek uit de hoog op lopen temperatuur van de machii Het was niet verantwoord verde varen. Nadat om één uur 's middags ai en passagiers in 't Horntje waren gel werd de dienst overgenomen dooi „Marsdiep" en ontstond een vertra, van een half uur. De Molengat" op zee voor anker gelegd en de filter leidingen van het koelwatersysteem: den gereinigd. Om vijf uur 's midi kon de veerboot weer in functie kon De toegang tot de koelwaterleidir is afgesloten met een filter, maar voo nog zeer jonge mosselen die als ur kleine larven in het zeewater zwe was dat geen belemmering. Ze het zich in de leidingen kunnen afzette zijn mogelijk als gevolgd van de zoi warmte zeer snel gegroeid, waardoj een probleem gingen vormen i schoots voordat het schip aan een beurt toe was. De „Marsdiep" is voorzien van experimenteel systeem waardoor aangroei van mosselen op chemi electrische wijze wordt voorkomen, dat goed blijkt te werken zullen ooi overige schepen hiermee worden u|ra rust, waardoor dergelijke storingen de toekomst worden uitgesloten. In tegenstelling tot vorig jaar de Jumpcup-wedstrijden bij pa a werden gehouden, kunnen de dingsurfers nu van 22 tot en mi september bij paal 20 hun krai met elkaar meten. De organ verwacht daar meer publiek. Di la g ik; 1f De tweede zaterdag in september wordt weer het traditionele Hoorn- derfeest gevierd. Menig bui tenstaander zal zien dat in het dorp iets gaande is, want bij vele huizen wappert de driekleur. Dit jaar wordt het feest gehouden in de He renstraat en 's avonds in het dorpshuis. Programma: 9.30 u. Muziek van de toren. 10.00 u. Versierde rondgang door Den Hoorn. De fanfare en drumband luiden het Hoornder feest in met muziek door de straten en iedereen die mee wil lopen, wel of niet versierd, met of zonder fiets, autoped, kinderwagen, driewieler, of wat dan ook, kan zich aansluiten bij de groep. Na de rondgang gaan fanfare en drumband naar het dorpshuis voor een verfrissing. 11.00 u. Kinderspelen in de straat (4-8 jaar). Start van het groepenspel dat na het middageten wordt voortgezet. Leef tijd 8-12 jaar: opdracht halen in het dorpshuis en eerste deel van de op dracht buiten op straat uitvoeren. 13.30 u. Opening en presentatie van het groepenspel. Daarna komen aan de or de: skilooprace, kruiwagenrace met bij zonderheden, autopedrace met hinder nissen, klim op de rug ballonspel, tan dem ringsteekspel, bed opmaak spel, autopedestafette, rook- en breishow, fi nale spel, bekendmaking van de den kersronde en bekendmaking van de eindscore. Tussen 17.30 en 18.00 uur stratenloop voor jongeren en ouderen. Vier ronden langs het Lage Achterom voor de jon- genren tot en met 13 jaar. Zes ronden voor ouderen langs de kerk. Om 19.30 uur opdracht halen voor het avondspel in het dorpshuis. Begin 1984 houdt de feestcommissie haar tweejaarlijkse vergadering waarbij iedereen welkom is. Verschillende men sen stoppen met hun werkzaamheden bij de feestcommissie, er zijn weer nieu we mensen nodig om de groep com pleet te maken. Bovendien liggen bij dit strandgi '0 te geen strekdammen in het water, beschadiging van surfers en waarschijnlijk minder snel zal optr In verband met het verwachte aantal deelnemers heeft de orgai één jurylid meer dan vorig jaar uil digd. Alle namen van de jurylede nog niet bekend maar in ieder gev rij len Go Klap Rob Souvérein en R( Alphen achter de tafel plaats Speaker is weer Kees Schoenmal ai Donderdag begint het evenemer 0 12.00 uur, die dag zal verder gehe vuld worden met wedstrijden Jumpcup. De andere dagen beo|S< om 9.30 uur. Tijdens de vrijdag en terdag zijn er ook slalomwedsn Zondag duren de wedstrijden totd dag, die dan verder besteed zal v|at aan het zeilen van de finales. Als de windkracht lager wordt op de schaal van Beaufort is er een natief programma, het wordt de mers aangeraden ook moor|di materiaal mee te nemen. Belangstellenden kunnen insch muiieren en informatie krijgen bi loes van der Vis, Ankerstra a# i Oosterend. De heer Joh. Daalder uit d terstraat in Oosterend is boos gemeentebestuur omdat zijn man A. Rentenaar vergunning gehad voor het plaatsen vsi dak-raam. Voordat de vergu werd afgegeven heeft Daali meerdere malen bij zowel ami ren als de wethouder geprote tegen het raam, dat hij als een re aantasting van zijn privai schouwt. Aan dezelfde kant woning van Rentenaar zitten ramen. Daalder meent dat strijdig is deld met de regels. In mei j.l. kree tenaar vergunning maar het raam toen al bijna een jaar. Toen het i c't werd aangebracht maakte Daaki zwaar bij zijn buurman en stapte naar bouw- en woningtoezicht gemeente om zijn beklag te doen der zou toen van de ambtenaar t( hebben gekregen dat hij het maa: moest afwachten omdat het raai dig was met de op dat moment! de en goedgekeurde bouwtel Daalder meent dat het plaatsen v raam op de erfscheiding toestemming van hem als buurmi ln! telijk verboden is. Hij was dan gebelgd toen hij in de Texelse van 31 mei j.l. las dat toch een' eei ning voor het raam was afgega een brief aan de gemeenteraad teerd 4 juni 1983) vraagt hij zich r spelletje hier wordt gespeeld. ,,N ker voor mij is dat hier sprake is i ernstige procedurefout." B en W de raad laten weten de brief van fcs te zullen beschouwen als een bezwaarschrift, gericht aan het t ke De gemeentelijke bezwaarschrift! missie heeft de kwestie inmiddelfdt handeld zodat B en W een dezei een beslissing op kunnen nemen. Isfn het bezwaa '9. nd de

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2