De 'Jump Cup Texel 1983' kon niet worden uitgereikt Zwemseizoen met bijzondere happening afgesloten ÉSto Geen finale door gebrek aan wind Tevoko wint van Edam Zeer mager resultaat sportviswedstrijd Deuce versloeg Zeemacht Zwemdiploma's PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 SEPTEMBER Twee dingen kenmerkten de Jump Cup Texel 1983: het gebrek aan wind en de uitstekende sfeer. Door het gebrek aan wind konden geen finales wor den gehouden en dus werden er geen bekers uitgereikt. Door de uitsteken de sfeer hebben de deelnemers het toch naar hun zin gehad, de meesten verzekerden de organisatie volgend jaar weer mee te doen. Zaterdag was de enige van de vier dagen dat er wel wind was en toen waren de omstandighe den zo wisselend dat het bijzonder moeilijk was om eerlijk winnaars van die dag aan te wijzen. Dat gebeurde toch, Dick van der Spek uit Noordwijk kwam als beste jumper én als beste slalommer uit de bus. De hoogst ge plaatste Texelaar werd Joris Lamens. die een 22ste plaats veroverde in het veld van 71 deelnemers. Donderdagmiddag werd wegens het gebrek aan wind begonnen met het zei len van zogenaamde long-distance ra- des, in goed Nederlands lange-afstand wedstrijden. Het is hier de bedoeling om zo snel mogelijk met ongeveer halve wind een parcours heen en terug af te leggen. Alleen mensen die gehoor had den gegeven aan de oproep van de orga nisatie om mooi-weer materiaal mee te nemen konden mee doen. De 'zinkert- jes', korte planken die alleen met harde wind te bestijgen en te bevaren zijn, zon ken met deze wind inderdaad. bleven ook de surfers in de ochtend van het strand weg. In de middag werden weer long distances gevaren. Het groot ste spektakel van die dag vond 's avonds in dancing De Toekomst plaats. Daar werd de modeshow van Cool surfkle- ding gehouden, maar de mannequins hadden pech met hun auto en kwamen niet opdagen. Een paar wedstrijdsurfers namen hun taak over en hun optreden, gevoegd bij het humoristische commen taar van Kees Schoemaker maakte de show tot een zeer veel hilariteit opwek kend gebeuren. Vrijdag was er helemaal geen wind en Zaterdag begon met een kleine wind kracht 4, die echter in de loop van de dag tot een dikke 5 aanwakkerde. Toen kon er dus wel gesprongen worden, hoewel sommige ontevreden types nog liepen te klagen dat er te weinig wind was. Omstreeks tien uur begonnen de wedstrijden, die verder de hele dag zou den duren, ledereen mocht twee keer meedoen, maar tegen het einde van de dag kregen diegenen die met weinig wind hadden gevaren nog een herkan sing. Tussen 13.30 en 14.15 uur werd de slalom gevaren, maar ook hier gooide de wind roet in het eten. Tijdens de wedstrijd draaide die een beetje, zodat alleen de eerste 29 aankomenden het parcours onder dezelfde omstandighe den aflegden. Tot overmaat van ramp dreef ook nog één van de slalomboeien weg, zodat een deel van het veld wel erg lang moest varen om die boei te ronden. Stampede's Deze dag waren twee catamarans van het type Stampede aan het 'promotieva ren' voor fotografen van de bladen Surf Magazine en Cats. Daarbij gebeurde Sprsker Kees Schoemaker staet hier voor een rij prijswinnaars die eigenlijk geen prijswinnears zijn tijdens een uitreiking die eigenlijk geen ui king is. De namen van de gelukkigen zijn v.l.n.r. Bart van der Vegta, Frits Stoepman, Kees Schoemeker, Peter Haring. Bert Kuipers, Olsl Tol, Dick van der Spek en Fred Dijsselbloem 3®- «R «v f Alleen zaterdeg wos dit beeld te zien. Hier surfers tijdens de slelom In actie. Foto Ron Amesz. echter een ongeval. De door Dirk Pool en Sjef Brügemann bemande boot vloog in volle vaart tegen de lichtmast van een vast baken. Daarbij werd Brügemann gewond, hij had last van zijn hoofd. De catamaran raakte zeer zwaar beschadigd. Zondag was er weer geen wind, zodat om twaalf uur met de prijsuitreiking, die dus eigenlijk geen prijsuitreiking was, kon worden begonnen. De deelnemers kregen wel de door sponsors beschik baar gestelde extra prijzen, maar de be kers gaan tot volgend jaar in de kast. De organisatie van de wedstrijden ver liep, ondanks alle wijzigingen en de pro testen van teleurgestelde surfers goed. Men was zeer te spreken over de mede werking die van de gemeente werd on dervonden, onder meer door de be schikbaarstelling van de snelle rubber boten. De belangstelling van de surfers was internationaal en goed, terwijl mis schien ook een verslag van het gebeuren in Nieuwe Revu komt te staan. Uitslagen Slalom: 1. Dick van der Spek; 2. Bert Kuipers; 3. Jacco van den Duik; 4. Ben Wesseling; 5. Hans Bakker; 6. Mare Ger- des; 7. Nico Verdoes; 8. Jan Gruber; 9. Joachim Gruber; 10. Henk Wouds Jumpen: 1. Dick van der (Noordwijkl 9.21 p.; 2. Fred Dijsselbl (Noordwijk) 8.25 p.; 3. Olaf van Toll senheim) 8.21 p.; 3. Paul Jansen (2 voort) 8.21 p.; 5. Ben Wesseling (I mendaal) 7.71 p.; 6. Peter Haring I! voort) 7.54 p.; 7. Bart van der Ve (Zandvoort) 7.42 p.; 8. Nico Ver (Katwijk aan Zee) 7.38 p.; 9. Frits S' man (Zandvoortl 7.34 p.; 9. Bert Kn (Noordwijk) 7.34 p. familie-estafette. In de A-poule was fa milie Buren de snelste (1200 meter) en in de B-poule de familie Dijker met 1125 meter. Het mannenteam van Tevoko heeft de eerste overwinning in de promotie klasse binnen. De op papier sterke tegenstander Edam werd zaterdagmid dag zonder omhaal met 3—0 verslagen. Tevoko opende het seizoen uitste kend. Vanuit een hard werkende verdedi ging werd de aanvalsopbouw goed ver zorgd. Het blok van Edam werd diverse malen uitgespeeld, hetgeen de Texelse aanvallers niet te missen kansen bood. Promotieklasse-debutant Peter Dral kon regelmatig fraai langs de lijn scoren. Al leen de tweede set leverde problemen op voor de Texelse ploeg. Tot 14-14 ging de strijd gelijk op, toen Edam probeerde te bewijzen ten onrechte uit de derde divi sie te zijn gedegradeerd. Koos Doeven, goed op dreef als plaatsvervanger van de geblesseeerde spelverdediger Beintema, smashte op rechts de beslissende pun ten bij elkaar: 16-14. Aanstaande zaterdag kan Tevoko in de uitwedstrijd tegen SVH bewijzen tot de top van de promotieklasse te willen behoren. Verlies Het Texelse vrouwenteam werd in de eerste set volledig overrompeld door een technisch en tactisch sterk spelend jong TOG, dat de mogelijkheden van het pe netratiesysteem geheel uitbuitte. Pas ver in de tweede set wisten de Texelse vrou wen de eigen organisatie wat beter op poten te zetten, maar een sterk blok aan Hoornse zijde verhinderde resultaat. De derde set leverde winst op voor Tevoko, toen TOG wat gas terug nam en het toch gedegen Texelse spel meer aanvals- kracht opleverde. TOG nam in de vierde set de 3—1 winst mee; een goed spe lend Tevoko slaagde er niet in een kleine marge tegen een beter spelend TOG te overbruggen, maar het vertoonde spel biedt voldoende perspectieven voor een goede klassering voor het Texelse team bij terugkeer in de promotieklasse. Winst Het tweede vrouwenteam behaalde een simpele 3—0 overwinning op het zwakke HCSC 4. Deze eindstand werd ook bereikt door het vierde vrouwen team dat daarmee het nieuwe Turnlust met lege handen naar huis stuurde. Tevoko 3 wist in de uitwedstrijd tegen Juvoc 2 goed te presteren. In de nieuwe samenstelling ontbrak het weliswaar niet aan misverstanden maar het positieve spel bracht een 3—0 zege. Spelers Gebrek aan mankracht was het grote probleem voor de wedstrijd van het der de tegen Zeemacht 1. Enkele gastspelers losten het probleem zaterdag op en le verden een goede prestatie door Zee macht een punt afhandig te maken: 2—3, maar het basisvijftal is naarstig op zoek naar versterking om het vorig jaar behaalde kampioenschap in de derde klasse meer glans te geven, ledereen die zin heeft in meer dan de eilandcompeti tie is van harte welkom. Aanmelden en informatie: Peter, telefoon 4861 of An- dré, telefoon 4802. De sportviswedstrijd van zondag j.l. op het strand van Paal 28 werd gehou den bij zeer mooi weer, maar de vangsten waren zeer slecht. Alleen T. Buren wist een tarbotje te vangen van 8 cm. Aan de wedstrijd deden 11 vissers mee. De volgende wedstrijd van de Sport vissersclub Texel is op zondag 2 oktober om 8.00 uur in de Mokbaai. Op 9 okto ber wordt gevist bij Oudeschild. Afgelopen zondag vond de return plaats van de uitwisseling tussen tennisvereniging Deuce en de ten- nisafdeling van Zeemacht uit Den Helder. Deuce won deze uitwisse ling met 34 30. Onder prachtige weersomstandighe den en met veel publiek konden door de 32 deelnemers in totaal 32 wedstrijden worden gespeeld. De 16 Texelse senio ren hoefden van de 24 wedstrijden slechts zeven keer het onderspit te delven. Zeer bijzonder was de prestatie van het herendubbel Ron Loef/Leenden Daalder te noemen. Dit team wist de ge renommeerde tandem Bonte/Essers keurig op afstand te houden. De 4 junioren konden van hun in to taal 8 gespeelde wedstrijden slechts één keer de volle winst afdwingen. Dit ge beurde door Bob van Heerwaarden, die de nummer twee van de Zeemachtjeugd wist af te troeven. Gezegd moet worden dat de Texelse jeugd qua spelpeil niet veel meer onderdoet voor de Helderse jeugd. De routine gaf tenslotte de doorslag. Door positieve reacties van zowel de spelers als de organisatie is besloten om van deze uitwisseling een jaarlijks terug kerend evenement te maken. Zeemacht heeft reeds besloten om een wisselbeker te schenken. 'op voor Texel nieuwe wijze werd zondag het zwemseizoen 1983 in het bad Molenkoog afgesloten. Er werd niet alleen gezwommen maar ook hardgelopen en gefietst en dat hield in dat sportverenigingen die anders nooit contact met elkaar hebben, nu broederlijk bij de organisatie waren betrokken. Hat werd een succes, mede dank zij het schitterende weer en het enthousiasme van de deelnemers. Van de deelnemers werden al direct flinke prestaties verwacht. Na 500 meter zwemmen moest vijf kilometer worden gefietst gevolgd door 3670 meter hardlo pen. Onder veel publieke belangstelling verliep dit gebeuren op en buiten het zwembadterrein vlekkeloos en zonder ongelukken. Overigens was men op alles voorbereid. De EHBO was op het zwem badterrein paraat en langs de fiets- en looproute was er een mobiele post die draadloos contact kon opnemen. Leden van Scouting Texel hadden voor de af zetting gezorgd. De uitslag bij de jeugd was: 1. Melanie van der Kooi die de drie onderdelen in 49 minuten en 36 seconden aflegde; twee de werd Esther Pansier (49.48); derde Si- mone Winter (50.56). Bij de wat oudere jeugd werd Eduard Dijker eerste met 39.38; tweede werd Jef Schuur (40.10) en derde Norbert Eelman (40.19). Triathlon Het volgende onderdeel was de esta fette triathlon. Daarbij werd het eerste deel door leden van de zwemclub ver zorgd (1900 meter zwemmen). Het ging zeer hard, wat blijkt uit de prestatie van Peter Haker die een tijd van 26 minuten en 44 seconden liet noteren. Mark Peter Graaf werd tweede met 27.53. Via een hardloper werd de gereedstaande en bij de zwemmer behorende wielrenner aan getikt die vervolgens zo snel mogelijk het parcours van 45.500 meter aflegde. Snelste was hier Leen van Elk met één uur en 18 minuten. Tweede werd Jos Huisman (1 uur, 19 min.l. Vervolgens kwamen de hardlopers aan bod die 21 ki lometer moesten lopen. De snelste was André Brouwer (1 uur, 16 min. en 56 sec.); tweede werd Albert Hoven (1.17.10); derde werd Theo Franchimon (1.17.58). Waterpolo Tijdens de laatstgenoemde twee on derdelen ging de zwemactiviteit in Mo lenkoog gewoon door. Men bleef daar via de draadloze verbinding op de hoog te van het verloop. De waterpolo- wedstrijd van ZPC TX '71 tegen de vete ranen werd een zeer duidelijke (10—2) overwinning voor TX '71. Veel belangstelling trok weer de Onderwaterzwemmen Het onderwaterzwemfeest kenmerkte zich door zeer veel deelnemers (35). Pe tra van der Vis verbeterde haar record van 62 naar 64,20 meter onafgebroken onderwaterzwemmen. Bij de jeugd was de prestatie van Sander Moens (35.80 meter) ook goed te noemen. De uitslag van de triathlon-estafette was: Nummer één Mariette Smit (zwemmen), Kees Boks (wielrennen) en Albert Hoven (hardlopen); met een ge zamenlijke tijd van 3 uur, 13 minuten en 3 seconden. De tweede plaats ging naar resp. Dirk Albert Blom, Jan Buis en Daan Welboren (3.13.22) en de derde plaats was voor Peter Haker, Uwe Smit en Theo Franchimon (3.13.52). Doordouwprijs Vervolgens werd de zg. doordouwwis- selprijs uitgereikt door de familie Van Trigt aan Norbert Eelman en waren er bloemen voor Petra van der Vis, Erna Kuip, Janny Koning en Ria Keijser in ver band met hun verdiensten voor de zwemclub. De clubkampioenen van TX '71 wer den dit jaar Dirk Albert Blom en zijn broer Herman uit Oudeschild; Mar ter Graaf werd tweede. ,,We hebben dit met weinig kost veel enthousiasme voor elkaar g gen. We hebben een grandioze daj leefd met een sportieve inzet in ao zigheid van een groot publiek", Dik Haker aan het slot van de da| betuigde ook zijn voldoening ove vruchtbare samenwerking die mo was gebleken met wielerverenigir hardlopers. RST-voorzitter C. Koor 'huisbaas' van de zwemclub voerdi het woord en roemde de 'eminenti ding die uitgaat van de zeer enth aste Dik Haker. Zelf was Koorn wa> gelijk gestemd want de goede klar die het bad Molenkoog van de zi club ondervindt heeft niet kunnen hinderen dat het totaal aantal bezo aan het bad ook dit seizoe teruggelopen. De volgende kandidaten slaagdr weekend in zwembad Molenkoog hun zwemdiploma A of B. In totaa den dit jaar 359 diploma's gehaald Diploma A: Mirjam Maas, Nico Drijver, Gert Jan Vlaming, Ido de Ji Robert Witte, Saskia Schuijl, Anne: Zuydweg, Jannechien Makelaar, i Zoetelief, Dunja Grose, Anne: Wuis, Lida Hutjes, Bea Timmer, Ke Waal, Edwin Kuiter, Berry Grootjen bin van Sambeek, Ricardo den Bral scha Witte, Reina Bos, Joop Velt) Ernst Witte, Sandra Rikkenberg, gret Laan, Stefan Witte, Germa R Annemariek Manse, Renate No| Afke van der Vis, Carolina de Haas co van Putten, Annigje Sietsma, Ai ka Buijsman, Erik Wuis, Anne Ba Marleen Roeper, Brenda Spanjer, neke Zijm, Monique van Heerwaa Daphne Veenendaal, Anneke Velt) Floris Witte, Sandra Bakker, i Maat, Nynke Scheuneman, Josf kaik, Bernard Klein Breteler, Ni Platte, Sandra Witvliet, Marlou van ten. Karen Terpstra. De hardloper die door een zwemmer juist Is eengetikt doet het zelfde na een snelle sprint bij de wachtende wielrenner, die onmiddellijk daarop van start gaat Aan aktie en afwisseling ontbrak het zondag niet op het zwembadterrein

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 8