xel verloor bekerstrijd veelkoppig publiek ebnen voor Oosterend: 0—1 SVO/Z won matige wedstrijd Tevoko had goed weekend Texelse Boys blijft winnen Piet Standaard winnaar herfstrit Lezing over ooievaars iderlaag SVC danks offensief Sportvissers vingen goed Winst voor ZDH in leuke wedstrijd Cursus kantklossen ISDAG 11 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Boys tegenstander van zondag, Oudesluis, had in twee wedstrijden nog geen doelpunt tegen gehad dus zou men een degelijke achterhoede verwachten. Daar bleek in de wedstrijd tegen de Boys niet veel van en met de 5—0 nederlaag kwa men ze nog best weg. Topscorer werd Jaap van Kranenburg. Door zijn beweeglijkheid was hij een voort-durende plaag voor zijn tegen standers en hij nam drie doelpunten voor zijn rekening. Na een uitstekend gespeelde eerste helft konden de Boys gaan rusten met een zeer riante 4—0 voorsprong. Omdat ze niet wisten wat ze aan elkaar hadden begonnen beide partijen zeer aftastend te spelen. Toch waren er direct na het beginsignaal door slecht wegwerken van de verdedigingen aan beide zijden al scoringskansen. Deze werden echter slecht afgewerkt. De Boys, weer zonder Pieter Duin en de in de zaal geblesseerde Rian van Heer- waarde, hield hierna de bal goed in de ploeg daarmee verhinderend dat Ou desluis het initiatief kon nemen. De aan vallers waren zeer beweeglijk en stoor den goed zodat de Oudesluis achterhoe de weinig gelegenheid kreeg de bal goed weg te werken. Na tien minuten leidde de weer sterk spelende voorstopper Gerard Boogaard het eerste doelpunt in. Een poging van Oudesluis om een aanval op te zetten werd door hem al vroeg onderbroken. Met een uitstekende pass bereikte hij Al fred bakker die niet aarzelde om met een hard schot de Oudesluis doelman het nakijken te geven: 1 0. De Boys nam hierna het heft helemaal in handen en hield met goed opgezette aanvallen de Oudesluis achterhoede onder druk. Na een half uur spelen werd na een hoeks- hop de bal buiten bereik van de keeper in het doel geplaatst maar door een Ou desluis verdediger met de hand wegge werkt. Dit betekende een strafschop die door Bert Witte in een doelpunt werd omgezet: 2—0. Even later werd Jaap van Kranenburg door Jos Wessels goed in stelling gebracht warna deze tussen twee verdedigers in onhoudbaar wist te scoren. Nog geen vijf minuten later was hij de Oudesluis verdediging weer te snel af en had hij aan een klein gaatje genoeg om de Boys naar een 4—0 ruststand te schieten. In de tweede helft direct al twee uit stekende scoringskansen voor de Boys. Frank de Grave kwam na een uitsteken de aanval in samenwerking met Alfred Bakker alleen vdor de keeper. Deze rea geerde echter goed en wist een zeker doelpunt te voorkomen Nog geen mi nuut later kwam de tweede mogelijkheid toen een scherpe voorzet van Jos Wes sels door twee man gemist werd. De concentratie bij de Boys verslapte wat en zodoende kreeg Oudesluis gelegen heid in de buurt van keeper Frans Stolk te komen. In de eerste helft kwam deze praktisch alleen in actie als tussenscha kel om de bal rond te spelen. Nu kon hij echter bewijzen dat hij over meer capaci teit beschikt. Door attent uitlopen wist hij bijtijds de foutjes van zijn achterhoe de te herstellen en zo zijn doel schoon te houden In de laatste minuut van de wedstrijd had hij echter de hulp van de paal nodig. Uit een prima genomen vrije trap was Oudesluis dicht bij een tegen treffer. Even tevoren had Jaap van Kranen burg echter de stand na een fraaie solo actie al op 5—0 gebracht. Jos Wessels had zelfs nog een zeer reeë- le kans op 6—0 toen hij vrij op het Ou desluis doel kon oprukken. De keeper reageerde echter ook nu weer zeer alert en wist hem van scoren af te houden In een door de MAB-club georgani seerde puzzelrit kwamen zaterdagavond 16 auto's en 2 bromfietsen aan de start. De laatste categorie moest gedurende de hele rit regen trotseren. Een hele prestatie leverde het duo Lap-Eelman, dat na 24 kilometer puzze len maar drie strafpunten had en dat daardoor eerste bij de bromfietsen werd. Bij de auto's, die 32 Vi kilometer moesten puzzelen, werd Piet Standaard eerste met vijf strafpunten, 2. Henk Hin met 7 strafpunten, 3. Bert Barhorst met 9 strafpunten en 4 Bert Keyser met 13 strafpunten. Tussenstand kampioenschap: 1. Henk Hin 56 punten, 2. Jan de Wit 44 punten, 3. Annie Dogger 32 punten, 4. Piet Standaard 32 punten, 5. Dirk Westerla- ken 18 punten, 6. Bert Barhorst 16 pun ten, 7. Anne de Vries 14 punten, 8. Jan van Maldegem 14 punten, 9. Bert Keyser 14 punten, 10. Jos Bakker 12 punten. In april van dit jaar was er een ooie vaar lange tijd in de buurt van de Hoge- berg. Deze vogel werd gedurende zijn verblijf nauwkeurig bekeken door Luc de Bruijn. De vogelwerkgroep Texel heeft hem gevraagd iets meer te vertellen over de ooievaars in het algemeen. Deze le zing wordt op vrijdag 14 oktober om 20.00 uur in d'Ouwe ULO gehouden. En tree niet-leden 1,50. Vijf minuten voor het eind van de wedstrijd kreeg Henk Groen nog een ideale mogelijkheid om Texel verder te laten bekeren. Alleen voor de DTS doel man schoof Henk de bal langs de voor Texel verkeerde kant van de paal In de volgende 30 minuten toegift toonde Texel over de juiste mentaliteit en conditie te beschikken, want DTS moest ver terug. Kansen kwamen er ook nu legio, maar kopballen van Uriot en Henk Jan Klok en zelfs een kanjer van it eerste van SVC moest het za ag zonder Hein Paul Siebinga en van der Spek stellen. Men be tegen de vrij harde wind in toch offensief te voetballen. Dat le- ena vier minuten spelen als een voorsprong voor SVC op. Henk der Star was de maker. Met een arde kogel wist hij de keeper van amo kansloos te laten. Dynamo kwam echter terug en in flink druk uit te oefenen. Overi- was in deze fase alleen een bal op it van het SVC doel gevaarlijk. Na 25 iten spelen werd echter een schot goed weggewerkt bij de SVC-ers en amo kon gelijk komen. Duidelijk had toen de weg gevonden en de be ets wisten in de volgende tien minu- nt tog tweemaal te scoren. ik de tweede helft begon SVC sterk, ongeveer een half uur de stand op te houden. Het uitvallen door bles van Piet en Charles Douma maakte Cocksdorper team echter mank. Pa in de SVC verdediging, hands door verdediger betekende penalty voor amo en 4 1. SVC was moe en ge le het verder wel. In het laatste tier kreeg Dynamo toch wel vrij ge- kelijk nog drie doelpunten, zodat team uiteindelijk met 7—1 won. a dames vertrokken naar Alkmaar tegen Flamingo's te spelen. De te helft verliep redelijk, maar Flamin- dames hadden toch iets meer schot e benen Halverwege werd het dan 1-0 voor de Flamingo's. Na rust be- SVC vrij aanvallend maar dat lever- nets op. Na tien minuten werd aan- tlster Corrie den Braven zo hard op hoofd getroffen door de bal dat zij en bewustzijn per ambulance naar ziekenhuis werd afgevoerd. Men We met tien dames verder en duide- bngeslagen bleek SVC, toen kort na twee doelpunten vielen: 3—0. toas ook de eindstand van deze toch sportief gespeelde wedstrijd, anvoerdster Den Braven is diezelfde ld nog naar huis gebracht. Ze heeft hersenschudding en zal een tijdje eschakeld zijn. Opnieuw een gevoe- Lklap voor SVC-dames want ook Ja- oon is al weken uitgeschakeld door te. een volley van de op dreef zijnde Brahim f\ I I I Khayati op de kruising mocht niet baten. I 1 n f| O III 1% KT I Cj 6 lil 6 S Na 120 minuten voetbal stond het 1-1 V/IMIXIMJJ en dienden strafschoppen de beslissing Naast De zestien sportvissers die zater dag naar de dijk voor Oudeschild kwamen zijn niet voor niets geko men. Gezamenlijk vingen zij 524 cm vis. it de beste ploeg niet altijd wint is bekend, maar j.l. zondag was het voor Texel toch wel erg sneu dat de ploeg na een op hoog peil staande strijd uiteindelijk uitgebekerd bleek. Derde klasser DTS nam de na 120 iten voetbal noodzakelijke strafschoppenserie iets minder slecht dan de laars. >t in grote getalen opgekomen pu- (450 bezoekers) was de grote win- bij deze wedstrijd. DTS en Texel en een soms technisch begaafde j voetbal op de voortreffelijke nieu- irasmat aan de Haffelderweg. Het >wat miste waren doelpunten, xel startte voortvarend tegen de carspelnaren en kreeg met name in »erste kwartier zeer veel kansen. De iste was wel voor Louis Uriot die na jasseren van de keeper de bal niet 5 de op de doellijn staande verdedi- kon werken. Ook de zeer ver- stelijk in de spits opererende Paul Exel zag zijn werken niet beloond, schot hobbelde langzaam naast in s van in het net. »t door schorsingen, blessures en ntie danig verzwakte Texel bleef id en zeker „vijand" DTS verrassen oogstrelende aanvallen en tech- gaaf verzorgd spel. Het midden met de zeer overtuigend en met oalplezier spelende invaller Wil Was- ar beheerste de gehele eerste helft e kansen stapelden zich op. Qoel- en bleven vooralsnog uit. keren dat het geroutineerde DTS nog richting keeper lepenburg trok de Texelse defensie onder de uitste- e leiding van Nico Schermer het ge goed te keren. Schermer toonde ijn spel volwassen begint te worden Bed het gemis van de door een lang- ie blessure uitgeschakelde Klaas n vergeten. Strafschop 35 minuten spelen verdiende Texel strafschop. De man in het zwart zag >r in het onderuit halen van Rob van tap binnen de lijnen geen overtre- Toch kwam Texel na rust middels strafschop op voorsprong. Paul van werd na één van zijn solo's door het van de verdediging neergelegd, s Uriot voltrok het vonnis; 1 0 na tmuten voetbal. ok na dit doelpunt bleef Texel goed ballen al kwam er soms wat onrust Ie ploeg. DTS profiteerde hiervan r zich enigszins aan de greep te ont stelen en kreeg mooie kansen. Uit van deze aanvallen viel de bal tussen Texelse verdediging en keeper lepen- Door gebrek aan resoluut wegwer- kon een DTS-er de bal toen simpel ter lepenburg doen belanden. Texel rok wakker en ging weer beter len. Aantrekkelijk In de jeugd afdeling deden vier vissers mee, zij vingen 3 vissen met een lengte van 67 cm. Eerste Martin van der Zwaag 29 cm vis, 2e Martin Maat 20 cm vis, 3e Jan Nico van der Ploeg 18 cm vis. In de afdeling senioren waren 12 vis sers die 18 vissen met een gezamenlijke lengte van 457 cm uit het water haalden. Eerste Wim Pronk 107 cm, 2e Wim Ver hagen 89 cm, 3e Theo Buren 86 cm. De volgende wedstrijd is op 23 oktober, aanvang 8 00 uur bij Nieuwe Schild Op 23 oktober om 14.00 uur begint de jeugdmiddag in De Schakel met onder andere de prijsuitreiking. Op 30 oktober heeft de HSV De Snoek uit Hippolythus- hoef haar jaarlijkse snertwedstrijd aan de Afsluitdijk. Het totale inschrijfgeld be draagt ongeveer /30,— excl. aas. Alleen pieren en spiering zijn toegestaan en al leen de gevangen platvis telt op centi meter. Opgave is mogelijk tot en met 26 oktober bij P. Verhagen, Wagema- kerstraat 3, Den Burg. Ook niet-leden kunnen mee. ZDH behaalde zondag haar twee de overwinning. In een leuke wedstrijd werd het bezoekende DWOW met een 4—2 nederlaag naar huis gestuurd. De gehele wedstrijd had ZDH een ruime voorsprong, al leen drie minuten voor het einde werd het nog even spannend. De bezoekers trokken na het fluitsig naal van scheidsrechter W. Sangers di rect ten aanval. ZDH kreeg het de eerste Koes Lendvreugd maakte in de veertiende minuut het eerste doelpunt voor ZDH vijf minuten erg moeilijk. In het doel was Goof Schutten in goede vorm, hij stopte een prachtige kopbal. Langzamerhand kreeg ZDH vat op het spel en het was na 14 minuten raak. Uit een voorzet van Bram Brouwer schoof Kees Landvreugd de bal beheerst in de touwen: 1—0. Na 27 minuten werd het 2—0. Hans de Vries schoot van grote afstand. De DWOW doelman Sieme Slot verkeek zich op deze bal. Hij dacht dat hij wel naast zou gaan maar de bal was binnen. Een enorme teleurstelling waardoor de doelman onzeker bleef spelen. Vlak voor rust leek het 3—0 te worden. Jan de Wit zette goed voor maar Bram Brouwer schoot over. Direct na de rust was het wel raak. Bram Brouwer maakte alsnog 3—0 na goed voorbereidend werk van de goed spelende Hans de Vries, Het deerde ZDH niet dat DWOW 3—1 maakte, toen Nico Kouwberg met een daverend schot het ZDH net trof, maar drie minuten voor het einde wees de scheidsrechter naar de stip wegens hands. DWOW maakte hier gretig gebruik van en het was 3 2. Het beloofde een spannend slot te wor den maar dezelfde minuut kwam Jan de Wit goed door. Zijn voorzet kwam bij de actieve Bram Brouwer die zich goed vrij speelde en ZDH in veilige haven schoot: 4—2. Een verdiende overwinning voor de ploeg van Piet van Vliet. Nadat voor Texel Henk Groen (twee maal) en Rob van de Stap naast het doel geschoten hadden en Nico Schermer en Dirk de Lugt wel scoorden was het beker-avontuur voor Texel af toen de laatste strafschop van Louis Uriot via de binnenkant van de paal weer het veld in sprong in plaats van in het net. Oosterend heeft ietwat ongelukkig verloren van Uitgeest. Een doelpunt van Cor Jongejans ver in de tweede helft bleek fataal voor de Oosterenders. Gezien het spelbeeld zou een gelijkspel meer op zijn plaats geweest zijn. Beide ploegen hielden elkaar volledig in evenwicht. Er waren kansen voor beide doelen maar uiteindelijk bleek Uitgeest de ploeg te zijn met het meeste geluk. Onder leiding van scheidsrechter J. Brandjes is in ieder geval aan „klantenbinding" gedaan. De wedstrijd bleef van het begin tot het eind De ploeg uit Uitgeest begon uitermate sterk. Meteen na het beginsignaal werd SVO door middel van goed verzorgd veldspel onder druk gezet. Opnieuw be wees de SVO defensie echter haar kracht. Er ontstonden weinig doelrijpe kansen en indien de Uitgeest-aanvallers er in slaagden het Oosterend doel te be neiken, was het doelman Doede de Vries die bekwaam elke actie onschadelijk maakte. Halverwege de tweede helft ont worstelde SVO zich plotseling aan de druk van Uitgeest. Vooral toen Simon B rand zich wat meer in de voorhoede liet zien bleek Uitgeest in verdedigend op zicht bijzonder kwetsbaar. Uitgeest doel man J. Hommers voorkwam in deze fase dat zijn ploeg op achterstand zou wor den gezet. Na rust werd de wedstrijd bijzonder aantrekkelijk. De strijd golfde op en neer met veel kansen voor beide doelen. Het was duidelijk dat de ploeg die het eerste zou scoren uiteindelijk aan het langste eind zou trekken. Uitgeest trok halver wege de tweede helft de wedstrijd naar zich toe. Juist op een moment dat SVO dacht de wedstrijd in haar voordeel te kunnen beslissen scoorde Cor Jonge jans voor zijn ploeg. Teveel Oosterend verdedigers bemoei den zich met de aanval en zo ontstond precies de ruimte die de Uitgeest aanval lers nodig hadden om te scoren. Ooste rend verdediger Jan de Vries liet zich verrassen door de snelheid van de Uit- geester linksbuiten. Diens voorzet be landde vlak voor het SVO doel en uit de rommelige situatie die toen ontstond wist Jongejans te scoren. Enkele omzettingen in het team van de Oosterenders leverden daarna onmid dellijk enkele fraaie kansen op. Vooral het feit dat de altijd goed spelende Si mon Brand zich meer met de aanval ging bemoeien betekende gevaar voor Uit geest. De thuisclub kreeg een serie goe de kansen om de stand gelijk te trekken. Pech in de afwerking en bovenal het uit stekende keepen van doelman Hommers stonden een Oosterendtreffer in de weg. De ploeg uit Uitgeest begroette het eindsignaal van scheidsrechter Brandjes dan ook met grote opluchting en de iet wat gelukkige overwinning was een feit. De nieuwe cursus kantklossen voor beginners en gevorderden begint dit jaar op disndag 8 november om 14.00 uur in Timmers Tearoom te Den Burg. De cur sus omvat tien lessen. Voor nadere in lichtingen en opgave (vóór 28 oktober) kan men terecht bij mevrouw Smits, te lefoon 02220-3974. SVO/Z slaagde er zaterdag met in de doelrijpe kansen echt te benutten. Vooral de tweede helft kenmerkte zich door wat rommelig spel. Hier verdwijnt de ba! achter het doel. Alle Tevoko teams wisten zater dagmiddag hun partijen in winst om te zetten, behalve het derde man- nenteam dat het onderspit moest delven tegen het tweede. De belang rijkste zege was die van het eerste vrouwenteam, dat reeds donderdag de uitwedstrijd tegen Rood-Wit uit Heerhugowaard met een 2—3 over winning afsloot. Tevoko behaalde daarmee de eerste twee punten op weg naar een vaste stek in de promotieklasse. Mannen 1 wist ae luescnouwers al leen in de eerste set te boeien, toen vrij wel foutloos het zwakke Reactie werd overklast. Het weinig inspirerende te genspel leidde verder tot een matige ver toning, die mag gelden als een slechte generale voor de te leveren topprestatie tegen favoriet Simokos over twee we ken. Het tweede mannenteam, met goe de vervangers voor de geblesseerde ba sisspelers Gert Jan Moens en Bauke van der Werf had geen moeite met het derde dat naarmate de wedstrijd vorderde wel tot beter spel wist te komen. Vrouwen 2, dat Carla Hopman on gaarne naar een Amsterdamse club ziet vertrekken, liet Smash '68 geen moment in de wedstrijd komen en won dan ook met 3—0. Nel Witte en Gerda Leber kon den dankzij een gedegen opbouw de punten bij elkaar smashen. Slecht weer, weinig publiek en een matige wedstrijd gaven zaterdag weinig kleur aan toch al weer de derde overwinning in vier wedstrij den van SVO. Aart Johan van de Brink zorgde voor beide doelpunten van SVO, de tegen goal kwam van Schepers van BPV. De start van SVO zaterdagmiddag was niet best. Coach Eelman had de ploeg opdracht gegeven afwachtend te beginnen om te zien wat voor vlees men in de kuip had, maar deze opdracht werd wat al te letterlijk opgevat. Aanvallend deed men heel weinig, zodat BPV teveel vrijheid kreeg. Het natte veld zorgde er voor dat het voor de verdedigers moeilijk was de bal te onderscheppen en er ont stonden rommelige situaties. De schoten op het doel van SVO misten scherpte alhoewel één maal een schot door Joost Brouwer van richting werd veranderd, dat anders vast een achterstand had opgeleverd. Bij SVO kwam het inzicht op de ver keerde manier bezig te zijn en men nam het initiatief over. De opbouw werd be ter evenals het samenspel. Vanuit het middenveld speelden de broers André en Gep Brouwer een paar spelers uit. Jan Oosterhof kwam van het achterveld en kreeg de bal even over de middenlijn mee. De beide spitsen Rien Brouwer en Aart van de Brink stonden voorin op scherp en Jan Oosterhof gaf een goede voorzet. Aart van de Brink kreeg een kopkans en benutte deze: 1—0. Dit gaf SVO moed en de ploeg ging door. Het was na vijf minuten weer raak. Joost Brouwer nam een vrije trap rich ting Rien Brouwer., Deze verlengde de bal op de goed in de ruimte sprintende Aart van de Brink die beheerst zijn twee de goal maakte 2—0. Na de rust had SVO veel doelrijpe kan sen. Dirk Trap die zijn corners en vrije trappen goed nam zag er één door Gep Brouwer op de paal gekopt. Rien Brou wer schoot in het zijnet en ook zijn Arco Eelman en Kees Bremer een paar maal dicht bij een goal geweest. SVO scoorde nog eenmaal via voorstopper Theo Le- gierse maar zijn goal werd afgekeurd we gens buitenspel. Even later scoorde BPV tegen. SVO keeper Marco Drijver was zeer ongelukkig. De bal die op het natte veld veel snelheid kreeg kwam vlak voor hem neer en hij trachtte hem te onder scheppen maar het leer ging over zijn schouder heen. Aanvaller Schepers was zeer attent en kon de bal over de lijn werken:2—1. SVO toonde zijn zwakke plek: de ploeg beschikte niet over vol doende vechtlust om te blijven aanval len. BPV rook de kans op de gelijkmaker. Een paar corners gaven angstige ogen blikken voor het doel van SVO maar de ploeg hield, met kunst en vliegwerk, tot het eind stand.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 5