0 in opmars )g-vrouwen inen van Winkel Eerste nederlaag voor De Koog/Z Inschrijven fietscross Eerste overwinning voor De Koog Geslaagde gastles Freek Libosan Voetbaluitslagen Sterke start J. en Th. Witte Klaverjaskampioenschap van Texel IS DAG 11 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 s hoofdklasse zaalvoetbal zijn week drie wedstrijden gld met als verrassing de ne- g van Oosterend. A O won uestion en klom daardoor naar edeelde tweede plaats samen lissan. Gamma 2 is nu vierde lechts één puntje achterstand imma heeft nu al een riante irong van twee punten. A O g tegen Question een gelijk- nde wedstrijd, maar de sco- ansen werden bij A O beter dankzij sterspeler Richard gr en het jonge talent Wally eek. Question kan ondanks de- derlaag zeker nog wat hoger i in de hoofdklasse maar dan ze spelers van het tweede moeten lenen, want in dat loopt nog aardig wat talent, ildt ook voor A O dat dit jaar ark tweede bezit. vedstrijd Oosterend tegen Gam- ling gelijk op tot na de wisseling, ite speler van Oosterend, Simon bleef wat te lang op de spelers- !d dat kostte Oosterend verschil- doelpunten. Bij Gamma 2 scoor- ank Riteco en Paul van Exel ieder naai. Mantje en ZDH zorgden voor ike wedstrijd die terecht in een ge- eindigde. Bram Brouwer was in irste teruggekeerd en scoorde aal voor ZDH. Bij Mantje was het )ral die tweemaal scoorde. Selecties week vonden drie selectie- ijden plaats. De selectie 18-23 jaar Ie tegen een combinatie van Gam- speelde gelijk. Het was echter a dat het beste van het spel liet ie A-junioren wonnen op het nip- van Texelse Boys en dat kwam door het goede spel van Bert Wit- Tiet deze selectie tegen zijn eigen roetbalde. J-junioren moesten eerst aan el- ennen, maar na de wisseling werd rlagen goed gespeeld. De fysiek e tegenstander Citroen werd dan lor knap spel bedwongen, zij het met één doelpunt verschil. De mten in deze selectie keeper Jac- nmers, Ger Vlaming, Rob de Vey >ert Boogaard voldeden goed. loorronden van de bekerstrijd zijn ia ten einde, maar nog niet alle rinnaars zijn bekend. In poule A en sterk spelend Question 2 van i 3. Hans Beverdam was deze Question ongrijpbaar en scoorde laai. Door dit resultaat zijn beide niet meer in te halen, zodat of on of Gamma naar de volgende gaat. Oosterend 3 won verdiend xel maar kon door het goede kee- an Rein Stam bij Texel slechts laai scoren. end 3 heeft aan een gelijkspel te- )H genoeg om een ronde verder te i A O 2000 2 bewees de goede loor ook de laatste wedstrijd in de tegen Nioz 2 te winnen. In deze Irijd zijn alleen A O 2000 2 en - end 4 ongeslagen gebleven. In G is het team van Ver. Schilders jke hoogte gekomen met Ooster- Verenigde Schilders heeft een eerste team opgebouwd dat Boys 4 met redelijk voetbal opzij fDH 3 won onverwacht van een een niet geheel fit voetbal- trok De Koog-vrouwen naar 'I. Karin Kiltz, Roos van Beek Iga Kiewiet waren licht gebles- naar verschenen toch in het n de eerste helft bleek al snel B Koog het niet erg moeilijk ijgen. loog bevond zich bijna constant ïelft van Winkel. Het was steeds of lat die De Koog van treffers af- Winkel kwam slechts aan enkele invallen toe. Keepster Angelique lis kwam enkele keren sterk uit neen doorgebroken tegenstander toppen. Ondanks het grote over- ton De Koog in deze eerste helft oren. ai je e tweede helft kwam Rezia Ver- het veld voor de geblesseerde Ka- Winkel kreeg het steeds moeilij- kwam nauwelijks onder de druk in. De zeer sterk spelende Winkel- er behoedde haar team voor een lederlaag. Na 15 minuten werd idelijk 0—1 door Corina Timmer, >op links goed vrijspeelde en dia- inschoot. Het Koger middenveld ilandaCorina en Anja, vond el- ndelings en was een voortdurend voor de Winkel-defensie. Na 20 n werd het 0—2 door Anja van 'olanda Ott nam een vrije trap, kopte terug op Anja die inschoot, kwam nog terug op 1 2 via een Angelique stopte deze in eerste lie, maar de terugspringende bal ilsnog ingeschoten. Corina Tim- scht De Koog op een veilige 1 3 long beter spelend Oosterend 5. Ondanks de overwinning van ZDH vergat één van hun spelers zich na de wedstrijd even. Hij gaf een jeugdige Oosterend speler een trap, een incident dat de scheids rechter helaas ontging. KSMT 2 verloor van Oosterend 6 en verspeelde daarmee een kans op de eerste plaats in poule H. KSMT was op volle sterkte en scoorde dankzij Rinus Hondert. Oosterend kwam echter goed terug en scoorde driemaal. In poule J is Rab 2 door een nederlaag tegen Oosterend 7 uitgeschakeld en heeft Oosterend 7 de beste papieren. In poule E tenslotte heeft behalve Ooster end 4 ook Texelse Boys 2 zich geplaatst. De zege op Gamma 5 was krap maar voldoende. Vrouwen Oosterend 2, dankzij sponsoring nu Rentenaar geheten, speelde een knappe partij tegen het sterke Texelse Boys 2 en wist een puntje te veroveren. Met KSMT gaat het nog niet zo goed, want ook dit maal werd verloren van het vlot spelende Nissan. Gamma staat nu alleen aan kop gevolgd door Texelse Boys 2. Junioren Dat Gamma tegen Vissers Bouwbe drijf een leuke wedstrijd zou worden werd deze week bewezen. Het duel ein digde in een gelijk spel en daar mogen beide teams tevreden mee zijn. Gamma 2 was veel beter dan het team van Vere nigde Schilders en kon er vrolijk op los scoren. Dat deed ook Nissan tegen Texelse Boys met als topscoorders Bas Vaars (drie maal) en Jacob Roeper (drie maal). De wedstrijd Graaf Spuiterij te gen Ratronics was van hoog niveau doordat beide teams goede voetballers bezitten. Deze keer won Ratronics, maar Graaf Spuiterij zal zeker revanche willen nemen. Pakhuus verscheen in fantasie opstelling, maar speelde toch knap ge lijk tegen Oosterend 2. In poule drie ging de wedstrijd van Sluiter tegen Texelse Boys niet door omdat de PEN-centrale de zaak in het donker had gezet. De an dere wedstrijd in deze poule ging wel door. Zeven Provinciën won verdiend van Oosterend 3. Nusa Ina Volgende week speelt Gamma twee maal. Op woensdag de wedstrijd tegen Oosterend, eens een topper, nu echter een ongelijke strijd tenzij het team van Oosterend eens laat zien dat het nog steeds kan zaalvoetballen. Veel leuker wordt ongetwijfeld de vrijdagavond als Gamma de eerste bekerwedstrijd speelt tegen het op Texel niet onbekende Nusa Ina uit de Zaanstreek. Nusa Ina kan bij vlagen voortreffelijk zaalvoetbal laten zien. De balvaardigheid van dit Zuidmo- lukse team is zeer goed en het spel een lust voor het oog. Desondanks is Gamma toch de favoriet in deze wedstrijd. Toeschouwers moeten rekening houden met het feit dat er en treegeld, bescheiden, geheven zal wor den. Na deze bekerwedstrijd op vrijdag nog drie hoofdklassewedstrijden met als topper Dubbeldik tegen Nissan. Nissan heeft namelijk nog lang niet gewonnen. Bij de junioren zal Cafeetje proberen Al- kema het eerste punt afhandig te ma ken. Het vrouwenteam van Gamma zal zich komende week moeten bewijzen te gen Texelse Boys. Hoofdklasse: Gamma Nissan A O Gamma 2 Dubbeldik Question Oosterend Oosterend 2 Tex.Boys ZDH Mantje Nissan 2 Vrouwen: Gamma Tex.Boys 2 Nissan Oosterend Tex.Boys Rentenaar KSMT A O 2000-Question Gamma 2-Oosterend ZDH-Mantje Vrouwen: KSMT-Nissan Rentenaar-Tex.Boys 2 Junioren: Gamma-Vissers bouwbedr. Gamma 2-Ver.Schilders Tex.Boys-Nissan Pakhuus-Oosterend 2 Graaf Spuiterij-Ratronics Oosterend 3-Zeven Prov. 2-0 6-3 3-3 1-2 1-1 3-3 9-3 0-7 2-2 1-2 2-3 Beker: KSMT 2-Oosterend 6 1 3 De KoogEVer.Schilders 2 3—1 Gamma 5-Tex.Boys 2 0—1 ZDH 3-Oosterend 5 2—1 Ver.Schilders-Tex.Boys 4 3—2 A O 2000 2-Nioz 2 6-2 Oosterend 3-Texel 2—0 Oosterend 7-Rab 2 5—1 Gamma 3-Question 2 1—4 Rab-PH Hotel 1-3 Nissan 4-Texel 2 1—1 Selecties: Sel. 18-23 - Gamma comb. 4—4 Sel. A-jun.-Tex.Boys 3—2 Sel. B-jumCitroën 4—3 Zaalvoetbalprogramma Woensdag 12 oktober: 17.15 u. Tex.Boys 3-NMS 17.45 u. Cafeetje-Alkema 18.15 u. Oosterend I-Zegel Modes 18.45 u. Oosterend 1-Tex.Boys 2 19.25 u. Gempo-KSMT 1 20.05 u. Oosterend 1-Gamma 1 20.55 u. KSMT 2-Ver.Schilders 2 21.35 u. Oosterend 4-Citroën 22.15 u. ZDH 2-Mantje 2 Zaaldienst: Mok Donderdag 13 oktober: 17.15 u. Tex.Boys 2-Oosterend 3 17.45 u.ZDH-Oosterend 2 18.15 u. Tex.Boys 1-Gamma 18.55 u. Oosterend 5-Ver.Schilders 1 19.35 u. Oosterend 6-De Koog 20.15 u. Jelleboog-De Mok 20.55 u. De Muy-Tex.Boys 2 21.35 u. Tex. Boys 3-PH 2 22.15 u. Nioz 1-Nioz 2 Zaaldienst: Gempo Vrijdag 14 oktober: 17.15 u. ZDH 2-SOS 17.45 u. Zeven ProvrDe Koog 18.15 u. Nissan 3-Gamma 4 18.55 u. Gamma 5- A O 2000 2 19.35 u. Gamma-Nusa Ina 20.20 u. Dubbeldik-Nissan 21.10 u. Tex.Boys-Nissan 2 22.00 u. Mantje-A O 2000 Zaaldienst: Oosterend Maandag 17 oktober is de eerste alge mene rayonvergadering met de clubs van seizoen 83-84. De vergadering wordt gehouden in de kantine van SV Ooster end en de aanvang is 20.00 uur. Er zullen ook leden van het afdelingsbestuur op de vergadering aanwezig zijn. De beno digde stukken zullen voor de KNVB aan de vereningen worden toegestuurd. Na de bemoedigende resultaten in de voorgaande twee wedstrijden, een ruime overwinning en een gelijk spel, leken de kansen voor De Koog/Z in de thuiswedstrijd tegen het pas gedegradeerde Schagen ook niet slecht. Maar dat pakte anders uit. Er werd met 3—1 verloren. De Kogers hadden deze nederlaag grotendeels aan zichzelf te wijten. De ploeg speelde veel te onrustig en onsa menhangend. De aanvallers waren nogal eens te individualistisch bezig, de mid denvelders van Schagen kregen bij tijd en wijle te veel vrijheid en de verdediging liet nogal eens een steekje vallen. Dat laatste is allerminst verwonderlijk, want op de laatste man na lijkt niemand daar een vaste plaats te hebben. Niettemin ging de strijd in de eerste helft gelijk op. Schagen kwam op vorsprong door een foutje van de Koger keeper die te ver uit zijn doel kwam. Na goed doorzetten van Edgard Kikkert wist Sieme Rijk vlak voor de rust toch weer gelijk te maken. Ook na de rust over heerste Schagen niet echt. De Koger aanval had maar weinig geluk met haar schoten en de keeper van de gasten speelde sterk. Na bijna een half uur mocht Schagen op de rand van het Ko ger strafschopgebied een vrije trap ne men. Precies in de kruising werd deze in zet onhoudbaar voor de keeper. Toen niet lang daarna de spits van de gasten op het randje van buitenspel ook nog 1—3 maakte was de strijd nagenoeg gestreden. Gegadigden die zich nog niet heb ben ingeschreven voor de fietscross op zondag 16 oktober hebben nog een laatste mogelijkheid op woens dag 12 oktober. De fietscross is zowel voor jongens als meisjes tussen de 8 en 15 jaar en het hebben van een crossfiets is niet persé noodzakelijk. Er zijn crossfietsen aanwe zig. Voor voorinschrijving moeten de kinderen zich melden op woensdag 12 oktober op het raadhuis (kamer 303) tus sen 13.30 en 17.00 uur. De kosten bedra gen slechts /0,50 Inschrijven bij de baan op de dag zelf is ook mogelijk van af 13.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt dan 71,50. Er hebben zich inmiddels zo'n 100 kinderen opgegeven. De Koog wist op het nippertje te winnen ven Kwadijk en de match werd in de tweede helft be heerst door hard en snel voetbal. 3-6 3-5 4-4 3-4 3-2 3-1 3-1 In verband met diverse wijzigingen wor den de standen in de juniorenklassen volgende keer gepubliceerd. Uitslagen zaalvoetbal: Hoofdklasse: In een stevige maar spannende wedstrijd heeft De Koog een krappe 1—0 overwinning op Kwadijk be haald. Het beslissende doelpunt werd in de tweede helft gescoord door Maarten Koorn. In het begin had De Koog het erg moeilijk, vooral door de vele slechte pas ses. Hierdoor kon Kwadijk aanvankelijk een licht overwicht opbouwen. Echte scoringskansen kon Kwadijk echter nau welijks creeëren, vooral door het sterke spel van aanvoerder Kees van Beek. Kwadijk kreeg een prachtige kans om de leiding te nemen, toen scheidsrechter Lewekabessy tot ieders verbazing Kwa dijk een penalty toekende na een on schuldig kopduel tussen John List en een tegenstander, waarbij laatstge noemde ten val kwam. De penalty werd echter naast geschoten. In de eerste helft vond er nog een incident plaats tussen Kwadijk-speler A Pietersen en Dick Oudendag. Bij een kopduel raakte A. Pietersen dusdanig aan zijn neus ge wond dat dokter Barnard hem doorver wees naar het ziekenhuis. Grootjen De beste kans voor De Koog in deze eerste helft was voor Gerrie Grootjen, die van grote afstand rakelings naast schoot Koog-speler Wally van Beek liep ook een verwonding aan het hoofd op, maar kon de wedstrijd toch hervatten. In de tweede helft speelde De Koog met veel meer inzet, hetgeen ook meer kansen opleverde. Vooral Ben Molanus en Maarten Koorn maakten het hun te genstanders bijzonder moeilijk. Het was na 20 minuten Maarten Koorn die na een pass van Ger Bongers de keeper kans loos liet Dit doelpunt bracht direkt meer rust in het Koger elftalHet tweede doel punt hing in de lucht, maar in de afwer king ontbrak het aan zuiverheid. De laatste 10 minuten kreeg De Koog het nog moeilijk en speelde Kwadijk alles of niets. De Koog had enkele keren moeite de bal uit de verdediging weg te werken. Keeper Bonne behoedde De Koog nog voor een gelijk spel, door een inzet van dichtbij in een reflex te keren. In de slot fase werd er vooral door John List en Dick Oudendag enorm veel loopwerk verricht om de gaten te dichten. Een moegestreden maar voldaan De Koog behaalde hierdoor zijn eerste punten. Freek Libosan lmet baard! legt met behulp van WH Heineman een onderdeel ven zijn 'ko kate' uit. Zij tonen hier een beenworp. aan zogenaamde 'uchi garl'. De uit Den Helder afkomstige ju doleraar Freek Libosan heeft zater dagmorgen twee voor de Texelse ju doka's van judoclub Shima bijzonder interessante gastlessen gegeven. Li bosan, die één van de hoogst gegra dueerde judoka's uit de kop van Noordholland is en die Shima al eni ge jaren van een afstand begeleidt, introduceerde een vinding van eigen hand, de zogenmaamde 'ko kata'. 'Ko' is Japans voor klein en 'kata' is een oefenvorm waarbij twee judoka's technisch perfect een aantal samenhan gende technieken logisch moeten com bineren. Het beoefenen van deze kata's is als sinds jaar en dag een zaak van brui ne en zwarte banden, maar Libosan heeft nu een vorm bedacht waarin klei nere, minder ingewikkelde kata's ook door lager gegradueerden als oefenma teriaal kunnen worden gebruikt. Zaterdagochtend werd door Shima te vens afscheid genomen van Wil Heide- man, die ruim een jaar op Texel Jiu Jit- sulessen heeft gegeven. Shima- voorzitter Gerrit Visser dankte Heide- man en overhandigde hem een envelop met inhoud. Ex-voorzitter Niek van der Heijden benadrukte de kwaliteiten van Heideman als leraar en zei het bijzonder jammer te vinden dat er blijkbaar niet voldoende belangstelling voor de jiu jit- Zaterdag 8 oktober 1983: Afdeling Noordholland: SVO/Z-BPV 2-1 De Koog/Z-Schagen 1—3 Cocksdorp/Z-Dynamo 1—7 SVO/Z 2-Molenboys 2 1—10 Junioren: WGW A3-Texel A2 1-1 Texel C3-WGW C7 20-1 HRC C4-Tex.Boys C3 4—2 HRC C3-Tex.Boys Cl 2—5 Flevo A1-Oosterend A1 4—1 Pupillen: D-klasse: Tex.Boys D1-Texel D1 0—11 Texel D2-Texel D3 13—0 Oosterend D1-ZDH Dl afgelast E-klasse: Tex.Boys E1-Texel E1 1—1 Texel E2-ZDH E1 1-2 Cocksdorp E1-Oosterend E1 afgelast F-klasse: Tex.Boys F1-Texel F1 0—2 Dames: Flevo 2-Oosterend afgelast Zondag 9 oktober 1983: 2e bekerronde: Texel-DTS 1—1 DTS w.n.s. KNVB, afd. Noordholland: Oosterend-Uitgeest 0—1 De Koog-Kwadijk 1 0 Tex. Boys-Oudesluis 5—0 ZDH-DWOW 4-2 WGW 3-Texel 2 5-1 Texel 3-Schagen 2 1—3 Oosterend 2-ZAP 3 0—11 ZDH 2-BKC 3 0-9 SRC 5-Tex.Boys 2 afgelast Texel 6-De Koog 2 2—2 Dames: Tex.Boys-West Frisia Winkel-De Koog Flamingo's-Cocksdorp Junioren: Tex.Boys Al-Hollandia T Al 2-2 1-3 3-0 2-9 susport op het eiland is. Het Shima- bestuur accepteertf dat overigens niet zomaar, er wordt onderhandeld over een demonstratie van deze oer-vechtsport uit Japan tijdens het feest rond het 30-jarig bestaan van de Sportraad, zodat wellicht de lessen daarna hervat kunnen worden. Op de eerste klaverjasclubdrive startten de kampioenen van afgelo pen seizoen J. en Th. Witte direct zeer sterk. Zij behaalden een totaal van 7.762 punten. Het koppel W. Bakker-R van der Mo len scorde ook goed met 7.323 punten. Hierbij speelde P. Hartog als invaller die dit seizoen geen lid meer is van de club, maar als invaller nog beschikbaar blijft. Diverse koppels zijn trouwens veran derd en enkelen helemaal verdwenen. In totaal spelen dit seizoen 36 koppels, ook weer over 3 periodes Derde op de eerste avond werden C. Bakker-G. Festen met 6.897 punten, ge volgd door G. Speets-E. de Porto met 6.890 punten. Het nieuwe koppel A. van Heerwaarden-J. Kloosterman behaalde 6.505 punten, ook een goede start dus. Uitslagen eerste avond, resp punten en marsen: 1. Th. en J. Witte 7.762 3 2. W. Bakker-P. v. d. Molen 7.323 4 3. C. Bakker-G. Festen 6..897 2 4. G. Speets-E. d Porto 6.890 2 5. A. van Heerwaarden-J. Kloosterman 6.505 3 6. A. Dijker-N. Koomen 6.478 2 7. W. Witte-J. Witte 6.396 3 8. C. Merckx-J. Boogaard 6.358 4 9. Echtp. P. v. Herwaarden 6.351 1 10. Echtp. F. Veeger 6 318 2 De klaverjasclub Den Burg organi seert dit winterseizoen voor de ne gende keer de open kampioen schappen klaverjassen van Texel. Deelname staat open voor alle Texe laars, men hoeft dus geen lid te zijn van een klaverjasclub. De wedstrijd is gepland op vijf avon den en wel de vrijdagen 28 oktober, 25 november, 16 december, 27 januari en 24 februari. Aanvang steeds 20.00 uur in Chinees restaurant Azië in Den Burg. Het inschrijfgeld is f25,— per koppel voor alle vijf avonden. De volgende prijzen zijn te verdienen: alle avonden dagprijzen en voor de kam pioenen twee standaards plus twee waardebonnen van 7100,—. De tweede prijs is twee standaards en twee waarde bonnen van 750,— en de derde prijs twee standaards en twee waardebonnen van 725,-. Inschrijvingen telefonisch bij P. J. van Heerwaarden 02220-2573 of bij J. Witte, 02220-2370, of op de clubavonden (don derdags) in Azië. Tevoko 2 liet in de tweede set tegen Muwi de teugels bijna te ver vieren. De eerste set was een simpele 15—8 zege, de tweede werd kantje boord finish 17—15. Via 15—7 werd het 3—0. De te genstander van het vierde had de volley bal beginselen nog nauwelijks onder de knie: een gemakkelijke klus voor Janny Koning en de haren; 3—0. De adspiranten kwamen in hun eerste optreden van dit seizoen tot goede prestaties. Het tweede team won met 15—3 en 15—13 overtuigend van het be zoekende Juvoc, maar moest later wel haar meerdere erkennen in het eerste meisjesteam. Goed spel van beide zijden leidde tot een spannende wedstrijd.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7