Voetbalvooruitzichten ieuw politiebureau g net op tijd.... s.v.c. Clubkampioenschap van Tetak AG 14 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 11 schaal S.V. Texel Het zal voor de voetballers door de vele blessures en vakantiegangers niet mee vallen om dit weekend met redelijke elf tallen in de wei te komen. Het eerste gaat bij Egmondia een wel zeer zware partij tegemoet. Hopelijk komt er nog een winstpunt mee naar Texel. Ook voor het tweede dat het sterke Foresters 2 (Heiloo) op bezoek krijgt, zal het een zware opgave worden. Het der de (nog steeds zonder een winstpunt) moet in „Warmetuut" tegen Vios/W 3 op zware tegenstand rekenen. Het vier de kan uit tegen Texelse Boys 2 een winstpuntje halen. Het vijfde en zesde ontvangen thuis resp. Helder 7 en Flevo 4, mogelijk zitten hier een paar winst punten in. A 1 krijgt het sterke Watervogels A1 op bezoek en kan nu laten zien dat ze in de bovenste helft thuishoren. A2 zal het thuis tegen Winkel A1 ook niet makkelijk krijgen BI, tot nu toe zonder een winst punt, kan er uit tegen Wiron BI (Den Oever) misschien één halen. C1 gaat (zondag) naar SRC Cl, hier rekent men op winst. C2, C3 en C4 ontvangen thuis resp. HCSC C4, HRC C4 en Vios/W C3 en er wordt op gerekend dat de winst punten op Texel blijven. S.V. Oostorend Ook het komende weekend spelen alle seniorenelftallen thuis. Zaterdag ont vangt het eerste Bergen, een oude be kende, maarzeker niette onderschatten. Oosterend moest echter toch wel in staat geacht worden om de punten thuis te houden. Het tweede elftal zal het weer moeilijk krijgen. Tegenstander USVU 2 is een goede ploeg en moeilijk te verslaan. De A-junioren en de B- junioren ontvangen beiden Succes. Ook hier zullen de punten duur zijn. De da mes gaan naar De Koog en zullen zeker proberen een puntje mee terug te ne men. De C-junioren gaan het in Den Hel der proberen tegen Watervogels en de meisjes gaan naar het sterke Texelse Boys. De beide Oosterend elftallen die op zondag voetballen ontvangen Vesdo uit Schagerbrug. Van het eerste kan redelij kerwijs verwacht worden dat de punten thuis blijven en het tweede heeft nu een kans een puntje te pakken. Z.D.H. ZDH 1 gaat zondag op bezoek bij de buren". Hen wacht op het Texelse Boys veid een zeer zware opgave. Beide ploe gen zijn zonder puntverlies. De Boys heeft drie keer gewonnen en ZDH twee keer De Boys won met grote cijfers en is favoriet. Maar spelend zoals zondag zijn er mogelijkheden. ZDH rekent op een gelijkspel. Het tweede gaat naar Helder 3 en gaat weer een moeilijke wedstrijd tegemoet. Texelse Boys Het is weer een paar jaar geleden dat de Texelse Boys en ZDH in dezelfde afde ling speelden. Zondag ontmoeten ze el kaar op het Boysveld en dat kan een in teressant duel worden. De match begint om 14.00 uur. Ook voor Boys 2 een der by. Om 12.00 uur komen de buren, Texel 4, op bezoek. Gezien de resultaten zal ook hier de krachtverhouding niet groot zijn. Het derde gaat op bezoek bij Flevo 3. Al tijd een pittige tegenstander maar men geeft de Boys toch wel winstkansen. Vertrek met de boot van 13.05 uur, de wedstrijd begint om 14.00 uur. Met de zelfde boot en bus gaan de A-junioren naar BKC A1. Hierwas de start niet zo gelukkig. Als ze compleet zijn zit er een puntje in. De vrouwen gaan zeer vroeg op pad. Ze gaan met de boot van 10.05 uur rich ting Bovenkarspel en spelen daar om 12.00 uur tegen KGB. Men rekent hier op minstens een gelijkspel. Zaterdag op het Boysveld om 13.30 uur de B-junioren tegen WGW B5 en om 14.45 uur de junioren C2 tegen Watervo gels C2 en de meisjes junioren tegen Oosterend. De junioren C3 gaan weer naar de overkant met de boot van 11.05 uur naar SVAP C2. De wedstrijd begint daar om 12.30 uur. De meisjes B junioren gaan met de boot van 13.05 uur naar Wieringermeer. In verband met de herfstvakantie heeft men al een heel rijtje afberichten. Mochten er nog meer afwezig zijn dan moeten ze dat snel melden. In het weekend van 15 en 16 oktober speelt SVC de volgende wedstrijden. De heren gaan naar Hoorn om tegen Al ways Forward te spelen. Forward staat bovenaan en het zal dus moeilijk wor den. Vertrek vanaf het Eierlandsche Huis om 12.30 uur, boot 13.05 uur. De junioren gaan naar Julianadorp en moeten proberen het sterke JVC te vel len. Dat zal zwaar worden, want JVC staat op de derde plaats. Vertrek vanaf het Eierlandsche Huis om 12.30 uur, boot 13.05 uur. De meisjes-junioren spelen thuis om 12.00 uur tegen De Koog. Deze ploegen staan praktisch gelijk op de ranglijst, zo dat het een leuke wedstrijd kan worden. De pupillen spelen tegen Texel 3 in Den Burg. Gezien vorige resultaten moet dit weer een forse overwinning voor SVC worden. De vrouwen moeten zondag ook uit. Het Helderse WGW is dan de tegenstan der. Het is niet zo'n heel sterke ploeg, maar de SVC-vrouwen-ploeg mist be langrijke speelsters. Ook dit jaar organiseert tafeltennisve reniging Tetak voor haar leden de jaar lijkse clubkampioenschappen. Deze maal wordt het kampioenschap over twee zondagen gespeeld. Er wordt gespeeld in verschillende poules. Aan el ke behaalde plaats zijn punten verbon den. bv. de eertse plaats krijgt 14 pun ten, de tweede plaats 12 punten, enz. In maart wordt de tweede ronde gespeeld. De punten over twee ronden worden bij elkaar geteld en wie de meeste punten heeft is kampioen in zijn of haar klasse. Vorig jaar waren de leden verdeeld over 2 poules maar daar het ledental van Te tak sterk groeit is het niet ondenkbaar dat er dit jaar nog een derde poule bij komt. Het toernooi wordt gehouden op zon dag 30 oktober in sportzaal De Ferrever in Den Burg. De aanvangstijd is 10.00 uur. Deelname is gratis. Alle leden die deel willen nemen moeten zich op de trainingsavonden 16 en 24 oktober opge ven. Na 24 oktober worden de poules in gedeeld en is inschrijving niet meer mogelijk. In de herfstvakantie wordt er door Te tak normaal getraind. De zaal is open voor de jeugd van 18.30 tot 19.45 uur en voor de senioren van 19.45 tot 21.30 uur. Er wort getraind in sportzaal De Ferrever. nieuwe politiebureau dat in Den Burg is gebouwd is nog net op tijd gekomen. Als er nu nog gebouwd had moeten worden was de ver veel geringer geweest", aldus groepscommandant P. Scheuneman. elders in het land nog wel verbouwingen uitgevoerd, maar niet en met de kwaliteit die op Texel is toegepast. De adjudant om- het nieuwe gebouw als degelijk, niet overdreven luxueus en ruim. dat de service aan het publiek zou verbeteren omdat er vol- kamertjes zijn waar privé gesproken kan worden en omdat het ver bureau een vriendelijke entree heeft. Zaterdag zal dat publiek op gebreid programma worden getrakteerd tijdens de open dag waarin iwe gebouw van top tot teen bekeken kan worden. Vrijdag wordt het officieel geopend. Bats waar bezoekers worden op- rn heet in politietaal planton", jde situatie was dit planton een i waar ook altijd politiemensen irrichtten en dat erg klein was. r een balie met daarachter een ruimte waar de diverse idings-apparaten staan opgesteld, telex, telefoon, mobilofoon en por- n. Deze ruimte ligt direct na de in- links. Het oude planton is nu in ge- als kantoor voor de rayoncomman- Oudeschild, opperwachtmeester a. Zijn gebied omvat overigens ien Hoorn en Oosterend en omstre- Opper Smit is de rayoncomman- voor Den Burg en omstreken en vervangend groepscommandant, zet de tweede ruimte rechts van de de voormalige koffiekamer an- rerkruimte voor het personeel. )p de verdieping van het oude ge- bevinden zich twee kamertjes die een soms zes man huisvestten. De as zijn nu omgedoopt tot typeka- vaar rustig gewerkt kan worden en als dat nodig is, mensen ontvan- unnen worden. maakt. De inrichting van dit kamertje betekent een aanmerkelijke verbetering van de mogelijkheden voor deze bezigheden. Arrestanten kunnen dus praktisch in één gedeelte van het gebouw be handeld worden. Alle ruimtes waar zij eventueel moeten zijn, zijn bij el kaar gelegen en liggen buiten de route waar het normale publiek komt, een gegeven dat de privacy van beiden goed zal doen. Verder zijn beneden de kamers van de groepscommandant Scheuneman en de administratie te vinden. Bar Boven is een grote personeelsruimte aan de achterkant van het gebouw. Hier kunnen zeven politiemensen tegelijk trouillewagen aanwezig. Dit laatste mo del wordt ingezet bij technische onder zoeken en bij ernstige ongevallen. De rijkspolitie te water zal met een bootje aanwezig zijn. De ANWB komt met een apparaat waarmee desgewenst ter plaatse een ogentest afgenomen kan worden. De brandweer geeft acte de presence met een brandweerwagen en de rampenwagen. De leden van de bereden groep Ber gen zullen een paar demonstraties ver zorgen van wat zij met hun paarden kun nen. Na enige moeite is het gelukt een ME-bus met volledige uitrusting te krij gen. Deze bus moet namelijk direct in zetbaar zijn, zodat met Teso afspraken gemaakt moesten worden over het ver voer van de wagen in noodsituaties. Een lid van de groep Texel die ook deel uit maakte van de Mobiele Eenheid zal uit leg geven over de werking van deze eenheid. De zogenaamde „Duik- en demon- teergroep" van de marine is met een wa gen aanwezig. Dit onderdeel houdt zich op Texel vaak bezig met het onschadelijk maken van gevonden explosieven. De ambulance en een Porsche van de Alge mene Verkeersdienst uit Driebergen zijn aanwezig. Het klapstuk zou de aanwe zigheid van een polïtiehelicopter kunnen zijn, het is echter nog niet zeker of die komt. Naast al dit rollend en vliegend mate rieel zal een speurhondendemonstratie Da achterzijde van de nieuwbouw: personeelsingang, drie garages en een warkhok. Dit is voor vaste gasten een oude bekende. Cellen twee bestaande cellen beneden pgeknapt. De deuren zitten nu op ndere plaats en er is een douche akt. Het geheel is via een dienstin- te bereiken, zodat arrestanten niet door dezelfde ingang als het pu- naar binnen hoeven te worden ge- t. De inrichting van de cellen ken- zich door degelijkheid en een- De verwarming van deze ruimte is Brkelijk verbeterd, in de voormalige ie kon het nog wel eens koud zijn. een gang komt men in het nieuwe Ite. Het eerste wat opvalt is het schilderij van een zeer jeugdig ap- ifje die een grote diender schuldbe- een deel van de buit aanbiedt, ter- II ij een ander deel achter zijn rug Deze plaat sierde in de oude situ- en wand van de koffiekamer. Hij is ,7! laai gerestaureerd door Harry ,9! nans. Verhoor het begin van de gang in het IS egebouw treft men links en rechts xruimtes aan. Deze kamertjes zijn en van goed afsluitbare deuren, ikbare ramen en kunnen in geval lod dienst doen als cel. Eén van de Jrkamers heeft een éénzijdig spie- Ie ruit in de deur, waardoor getui- rdachten kunnen herkennen zon- If gezien te worden. Inde deur van dere kamer is een spionnetje aan- :ht, een klein groothoeklensje lee praktisch de hele kamer beke- in worden, s van de gang is de rechercheka- let domein van de wachtmeesters en Nijhuis, daarnaast ligt dan weer ak jenaamde dacty/fotokamer, waar jafdrukken en foto's van verdach- ineen misdrijf kunnen worden ge- Een bar ontbreekt niet in de personeeiskantine. werken, maar de ruimte is ook geschikt voor vergaderingen en andere grote bij eenkomsten. Verder bevinden zich hier de personeeiskantine, voorzien van een bar, waar overigens geen alcoholhou dende dranken worden verstrekt en de garderobe en verwarmingsruimte. Ook nieuw is het garagegebouw. De groep heeft nu de beschikking over drie garages en een ruimte met werkbank waar gevonden en in beslag genomen voorwerpen kunnen worden opgeslagen en waar gesleuteld kan worden. Demonstratie Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur zal voor de burgerij een uitgebreide presen tatie en demonstratie gehouden worden van de verschillende aspecten van het politiewerk. De groep Texel toont haar groepssurveillance-auto (het bekende Volkswagenbusje), de terreinsurveillance-wagen en de terrein motor. Van de verkeeregroep zijn een BMW-kuipmotor, een snelle surveillance-auto en een technische pa- te zien zijn met een politiehond uit Alk maar, zal een technische rechercheur uit Alkmaar een paar demonstraties vinger afdrukken nemen geven met behulp van belangstellenden en zal het bureau „Voorkoming misdrijven" uit Alkmaar een tentoonstelling inrichten. Een re chercheur van dit bureau zal aanwezig zijn om desgewenst informatie te verstrekken. In een zaal van het naastliggende Rijkswateretaatgebouw zal om het uur een film over het politiewerk gedraaid worden. Bij al het tentoongestelde ma teriaal is vanzelfsprekend deskundig per soneel aanwezig dat tekst en uitleg kan geven. De bereden groep, de heli en de speurhond zullen op de ijsbaan bezig zijn, de rest bij het bureau en op het schoolplein van de Thijsseschool. Texels De aannemer van de bouw, C. P. Tuin uit 't Zand, lichtte toe dat de nieuwbouw praktisch geheel door Texelaars is uitge voerd. Hij heeft eilandelijke bouwvakkers 7 zijn eenvoudig maar degelijk ingericht. Een van beide cellen zal mogelijk van een televisiecamera worden voorzien, zodat de ar- I* vanuit het planton in de gaten gehouden kan worden. Verder is er een bed, tafeltje, stoel en wc. In de gang voor de cellen is een douche. Zo ziet de nieuwbouw eruit. Adjudant P. Scheuneman omschreef het als degelijk en niet overdreven luxueus. De Rijkspolitiegroep Texel is bijzon der blij met dit onderkomen waar de 18politiemensen nu een goede werkruimte in hebben Dit gebouw is het laatste dat voorlopig in deze kwali teit voor de politie gebouwd is, voor de bezuinigingswoede onverbiddelijk toesloeg. in dienst genomen en de onderaanne mers kwamen ook van Texel. Bakker uit Den Hoorn deed het grondwerk, Velt- kamp was de loodgieter, IBS de electri- cien. Het gebouw is geheel geïsoleerd en voorzien van thermopane beglazing. De CV is gemoderniseerd, er werd over geschakeld van oliestook naar gas. Er is naar gestreefd het gebouw zo veel mo gelijk onderhoudsvrij te maken. Vrijdag wordt het bureau officieel voor genodigden geopend. Het eerste deel van de plechtigheid zal zich afspelen in de raadszaal. Daar worden toespraken van de burgemeester, de districtscom mandant overste Stokdreef, de algeme ne inspecteur generaal P. J. Plattel, de officier van justitie mr. W. Jansen en de groepscommandant gehouden. Vervol gens begeeft het gezelschap zich naar het bureau, waar door een kapelletje (6 personen) onder leiding van Dyo Was- sink wordt gemusiceerd. Deze kapel kon te elfder ure de plaats van de Rijkspoli- tiekapel innemen, nadat dit laatste ge zelschap niet bleek te kunnen komen. Vervolgens zal generaal Plattel de openingshandeling verrichten. Dit is gepland tussen 15.30 en 15.45 uur. Na dit laatste tijdstip zal in het bureau een receptie worden gehouden.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 11