(jroen 5 rwartJ-Jexelsin het harL> bakken en knippen in raad >BB paviljoenbeleid /veer afgewezen Raad wil meer kandidaten 1 -L, Schoolhoofd De Waal Havenkade Oudeschild wordt vernieuwd Jan Brouwer Lezing van voorzitter landbouwschap Provincie akkoord met plan ,,De Krim" Vlooienmarkt in erfstvakantie Botsing met bromfiets Regenachtig weer in Moskou Aanrijding met gewonde Geslaagd Daders inbraken snel gepakt Verse mosselen HAVENRESTAURANT TEXEL tv - hifi - stereo gaat verhuizen van Oosterend naar Spinbaan 15, Den Burg. t.B6STAt; 0 „I)c Hoop" VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 JAARGANG Nr. 9877 dactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel (02220) 2741. iten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en k van der Heijden, ,,De Wesp" bij Oranjestr 31, Oosterend, tel. (02223) 964 ris Oosterhof.Golfslag 32, Den Burg, tel. (02220) 4988 Dr advertenties, abonnementen, etc.: geveld £t De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ffoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ17 per Kwartaal 70 cent incasso; los 70 cent. Bankrelaties Amro Bank nr. 46 99 17 636 Rabobank nr 36.25.01 742; NMB nr. 67 34.60.398 «gemeenteraad nam dinsdagavond met één stem tegen een VVD, CDA texels Belang motie aan waarin het beleid van Staatsbosbeheer inzake verwijdering van de Texelse strandpaviljoens in de wintermaanden radi- wordt afgewezen. De motie wordt gestuurd naar de Vereniging van indexpioitanten, de Hoofddirectie van Staatsbosbeheer en het ministerie Landbouw en Visserij. Het college onderschreef de inhoud van de motie harte maar sprak wel de hoop uit dat de exploitanten niet teveel ver- ihtingen van deze gemeentelijke uitspraak moeten hebben. ,,Het is een reel steuntje in de rug. Onze mening is niet nieuw." Wethouder Schilling om die reden voor de motie te willen stemmen „maar de exploitanten den er geen steek wijzer van. Het ziet er naar uit dat de in gang gezette ltsprocedure gewoon doorgaat." Daar vreesden ook veel raadsleden r maar toch wilde men de bedreigde exploitanten steunen. Voordat men 14 stemmen had vergaard werd er nogal wat tijd besteed om een zodani- tekst te maken dat vier partijen er achter wilden staan. Poster van de VVD presenteerde teen motie waarin de bekende argu- iten als kapitaalvernietiging voor de ioitanten, geen bedreiging voor mi- of zeewering, streven naar een ren de bedri|fssvoering en seizoenver- ling van de toeristische sector wer- genoemd maar G. Jansen van het l had een motie van zijn partij uit I (indertijd aangenomen met 12 te- 3 stemmen) uit de kast gehaald van ilfde strekking waarin dieper op de jmenten om de paviljoens altijd te la- staan was ingegaan. De CDA-er d dat deze motie beter opnieuw kon den aangenomen omdat het een lediger beeld" gaf van de ndpaviljoenproblemen ter vond dat het WD-Texels Belang taal in stemming moest worden ge- ;ht omdat het „iets harder was leid". Keuze e burgemeester adviseerde beide Isleden tot overeenstemming te ko- over een gezamenlijke motie of een te te maken. Het werd de eerste mo- kheid en de schorsing om een com- ms te bereiken duurde geruime tijd it beide heren maakten uit beide ten al plakkend en knippend een iwe motie waarin alle partijen aan trekken kwamen. Alleen het Pakt ikte bezwaar tegen de tekst omdat Koken werd over verwijdering van Texelse strandpaviljoens in de win- laanden". De socialisten zagen daar iraan toegevoegd dat de motie han- over „bestaande" Texelse ndpaviljoens. erop moesten VVD, CDA en Texels ing weer in conclaaf of het woordje staande" aan de tekst kon worden levoegd. Na schorsing bleek men tegen te zijn omdat de vestiging nieuwe paviljoens door een vergun- lensysteem en het bestemmingsplan eregeld. Als een nieuw paviljoen niet ge rst is, kunnen we het zo tegenhou- aldus Jansen. Met deze verklaring I het Pakt akkoord. P. Bakker van de PSP stemde tegen de motie met als argumentatie dat de achterban blij wordt gemaakt met een dode mus terwijl het niet de schuld is van Staatsbosbeheer dat de paviljoens weg moeten. „Dat is een consequentie van oud gemeentebeleid. Toen de ge meente het beheer zou overnemen liet men de paviljoens in de winter staan. Staatsbosbeheer zet gewoon een al ja- Op maandagavond 24 oktober spreekt de heer Jaap van der Veen, voorzitter N.C B.T.B. en het Landbouwschap, voor de leden van de landbouworganisaties. De spreker zal ingaan op de actuele za ken zoals melkheffingen, standpunten t.a.v. graan- en suikerprijzen maar ook op de subsidie voor de schapenhouderij. Deze bijeenkomst is in hotel De Pelikaan en begint om 20.00 uur. ren vaststaand beleid voort." Bakker zei de indruk te hebben dat in de huidige discussie over de paviljoens natuurbe houd een staatsbelang wordt genoemd als een gegeven dat buiten de mensen om gaat. „De mensen hebben ook be lang bij natuurbehoud." Dat SBB de zwarte piet krijgt vond de PSP-er niet te recht omdat de paviljoenhouders bij voorbeeld ook niet zijn ingegaan op het compromisvoorstel de paviljoens nog maximaal vijf jaar te laten staan. Brokken Wethouder Schilling antwoordde dat de „huidige brokken" niet te wijten zijn aan de gemeente. „Staatsbosbeheer ge doogde de paviljoens ook in de winter", aldus de wethouder die vreesde dat af breken en opbouwen meer natuurscha- de zou veroorzaken dan laten staan. D. Welboren merkte op dat de SBB- argumentatie niet overtuigend is. „Het gaat blijkbaar alleen om juridisch gelijk krijgen." Hij vond echter dat de pavil joenhouders ook met reëele argumenten moeten komen. „Niet alle paviljoens zijn de hele winter open. Men moet niet de indruk wekken dat dit wel zo is." G. Poster legde een bijbelse stemverklaring af: „Hij die zonder zijn geweten de wet toepast pleegt onrecht." Gedeputeerde Staten hebben het bestemmingsplan „De Krim" goed gekeurd. Het door de Werkgroep Landschapszorg Texel ingebrachte bezwaar is van de hand gewezen. In tegenstelling tot de recente benoeming van een directeur gemeente werken en een directeur voor De Bolder waar de gemeenteraad ook kon „kiezen" uit één kandidaat, ging men in de raadsvergadering van dinsdaga vond niet akkoord met de voordracht van één persoon voor de functie van schoolhoofd van de Redmer IJska-school in De Waal. Na een uur besloten vergaderen en twee openbare gespreksronden werd met acht tegen zeven stemmen besloten het voorstel van B en W niet te accepteren. Het college zal nu op zijn minst twee kandidaten moeten presenteren. Zoals bekend heeft de gegadigde die aanvankelijk als tweede op de voordracht stond zijn sollicitatie ingetrokken. lok in de komende herfstvakantie in het centrum van De Koog weer i vlooienmarkt voor de jeugd 'den gehouden. Donderdag 20 lobar zullen kinderen tot 16 jaar in gelegenheid zijn om vanuit een llletjo of vanaf een kleed op de >nd allerlei koopwaar aan de man de vrouw te brengen. De markt gint om ongeveer 9.30 uur en zal istreeks 17.00 uur zijn geëindigd. aan te bieden koopwaar moet ■laan uit tweedehands spullen uit ei- bezit of uit zelfbereide etenswaren, is dus niet de bedoeling langs deze g afdankpartijen uit vaders winkel te ®n. De kinderen moeten de boel zelf kopen; de oudere moeten dus op af- "d blijven. Om de markt een levendig akter te geven wordt het op prijs Held dat ook jeugdige muzikanten k laten horen; zij mogen met het geld- rondgaan om zich voor hun Istatie te laten belonen. De markt "dt georganiseerd door De Koog Pro- nion maar de jeugd van heel Texel g er (gratis) aan meedoen. CDA-, WD-, Pakt- en Texels Belang fractie werd na het vergaderen achter gesloten deuren gevraagd om een voor dracht van meer personen. Van Asselt zei dat hij met één persoon niet kon kie zen. „Je kunt voor stemmen of blanco. Dat is geen keuze." H Beumkes had de zelfde mening en verweet de wet houder van onderwijs, P. Zegers, onbe hoorlijk bestuur, terwijl J. van der Meer vond dat het collegelid de IJska-school een slechte dienst had bewezen door met één kandidaat te komen. Unaniem Mevrouw R. Huitema vroeg of het college nog eensgezind achter het voor stel staat om de heer J Ahlere uit Em- men te benoemen. Na kort overleg ver klaarde Zegers dat B en W unaniem ach ter deze voordracht blijven staan. P. Bak ker en D. Welboren zeiden niet gelukkig te zijn met één kandidaat maar vonden het belangrijker dat een schoolhoofd be noemd zou worden waar de betrokken instanties, zoals de oudercommissie uit De Waal, achter staan. Bakker zei dat een juiste sollicitatieprocedure was doorlopen en dat hij daarom akkoord kon gaan met deze voordracht. berlijk P. Zegers antwoordde dat hij achter gesloten deuren had uitgelegd hoe het kwam dat er maar één kandidaat naar voren is geschoven. „Ik vind dat ook jammer maar mij kan geen onbehoorlijk bestuur worden verweten. De school is Hier is te zien hoe óón ven de damwandsegmenton geplaatst wordt. Eerst wordt het stuk geplaatst, dan komt er een trilblok op te staan die er voor zorgt dat het de grond in zakt. Dinsdag gaf een Duitse automobilist die van de Keesomlaan de Beatrixlaan wilde opdraaien geen voorrang aan een op deze voorrangsweg rijdende brom fietser, een Texelaar van 19 jaar. Een aan- -ijding was onvermijdelijk. Persoonlijke verwondingen deden zich niet voor maar de brommer werd zwaar bescha digd. juist gebaat bij een snelle beslissing en de hele sollicitatieprocedure is volstrekt eerlijk verlopen. Daar zitten geen dubbe le bodems in", aldus de wethouder. Hij zei dat uitstel van benoeming niet tot een betere situatie zou leiden. „Wat sommige tegenstanders van deze voor dracht willen (waarschijnlijk mej S. Schoo als tweede kandidaat -Red.) lukt toch niet", aldus de wethouder verwij zend naar het besloten gedeelte van de vergadering. Reagerend op een opmerking van H. Beumkes zei Zegers dat hij zich niets aantrok van de geluiden uit De Waal dat men niet akkoord is met deze voor dracht. „Ik moet als wethouder luisteren naar de gekozen vertengewoordiging van oudere. Zij vertegenwoordigen de achterban en gaan van harte akkoord met deze benoeming." Geen plicht De onderwijswethouder herinnerde eraan dat het volgens het regeerakkoord van het college geen plicht Is twee of meer kandidaten op één voordracht te plaatsen „Er staat zo mogelijk twee of drie personen. In dit geval was het niet mogelijk." Bij stemming bleken Zegers, Baren- dregt, Schilling, Bakker, Welboren, Terpstra en Rienstra voor het voorstel om de voordracht met één kandidaat in stemming te nemen. Dat was één stem te weinig want de overige raadsleden stemden tegen. De deelnemers aan de reis naar de Sowjet Unie moeten er op rekenen dat het zaterdag in Moskou regenachtig weer is bij een temperatuur van 10-15 gra den. Er is namelijk een storing onderweg, die zaterdag in de buurt van de Russische hoofd stad zal liggen. Het komt er op neer dat het weer ongeveer het zelfde zal zijn als de afgelopen dagen in Nederland, echter bij een nog iets lagere temperatuur. Dit werd ons bij wijze van servi ce voor de Georgië-reizigers meegedeeld door havenmeester Ed de Bruijn van het vliegveld Texel, die de gegevens kreeg van de Meteo van Schiphol. De reizi gers doen er dus goed aan een trui en regenjas bij de hand te houden. Verder wil de reisorganisatie doorgeven dat men zich bij vertrek van Schiphol in de vertrekhal niet moet vervoegen bij balie 17, zoals eerst is gemeld maar bij balie 6. Maandag gebeurde op de kruising Laagwaalderweg-Kadijksweg een aanrijding tussen twee personenau to's waarbij een 33-jarige Texelse vrouw inwendige kneuzingen opliep en naar het Gemini ziekenhuis moest worden gebracht. De vrouw reed met haar Toyota over de Kadijksweg en gaf geen voor rang aan een auto op de Laagwaalder- weg, bestuurd door een 52-jarige Texe laar. Laatstgenoemde liep geen verwon dingen op en een 2-jarig kind in de auto van de vrouw bleef ook ongedeerd. Door de frontale botsing belandde de Toyota in de sloot en de wagen is total loss. Andrea de Vries en Lia Eelman uit De Waal slaagden voor het diploma „Zie kenverzorging". Zij kregen hun praktijk opleiding in Verpleeghuis De Koogh in Den Helder. Een deel van de kade van de haven van Oudeschild wordt momenteel in opdracht van Rijkswaterstaat ver nieuwd. Over een lengte van vijftig meter (tegenover „Havenzicht") zul len de bestaande damwandplaten die een lengte van 7% meter heb ben, worden vervangen door dam- wand van 11 meter. Het werd hoog tijd want de oude damwand was op meerdere plaatsen totaal weggevre ten. Door de gaten werd grond weg gespoeld en verzakte de bestratipg van het haventerrein. Dat pleit niet voor de kwaliteit, want de damwandplaten zijn nog maar 26 jaar oud en zouden een levensduur van 30 tot 40 jaar moeten hebben. Waarschijn lijk is de versnelde aantasting van de sta len platen het gevolg van electrisch- galvanische effecten, veroorzaakt door de voortdurend langszij liggende sche pen. De nieuwe damwanden zijn in ieder geval van een betere kwaliteit. Het werk wordt uitgevoerd door P Daalder Aan nemersbedrijf B.V. en kost ongeveer drie ton. Op 31 december moet het karwei worden opgeleverd. Lange dam wordt korter Nog ingrijpender en daardoor kost baarder is een direct daarop volgend werk: het vervangen van 60 meter dam- De recherche kon maandagmor gen drie Texelse jongens aanhouden die zondagnacht hadden ingebroken in het kantoor van het Gasbedrijf, de sociale werkplaats De Bolder en de Dagmarkt in Den Burg. De daders van 18, 21 en 33 jaar lieten tijdens de inbraak dusdanige sporen achter, waaronder voetafdrukken dat ze zeer snel voor verhoor konden wor den aangehouden. In de loop van de dag werden de in braken toegegeven. De daders zijn al en kele malen met politie en justitie in aan raking geweest. Men kwam de Dagmarkt binnen door een valraam te verwijderen en in het ma gazijn werd getracht met een grote koe voet een kluis open te breken. Dat lukte niet en men verliet het pand met als buit enkele pakjes sigaretten. Bij De Bolder werd ook een raam ge forceerd en ook hier probeerde men, zonder succes, de kluis open te breken. Er werd in de werkplaats niets vermist. Bij het kantoor van het gasbedrijf werd het slot van de voordeur uit de deur gesloopt waarma men binnen een geld kistje vond dat werd opengebroken. De inhoud, ƒ375,—, werd meegenomen maar werd maandag weer door de poli tie gevonden. wand van de zg. lange dam in de haven. Hiermee is meer dan een half miljoen gulden gemoeid. De bestaande beton nen „planken" van de kade zullen wor den vervangen door lange stalen dam wandplaten. Het werk heeft een omvan grijke graverij tot gevolg want de dam wandplaten aan beide zijden van de lan ge dam zijn ondergronds door an kerstangen verbonden Van de gelegenheid wordt gebruik ge maakt om de lange dam in te korten waardoor de doorgang tussen de noorder- en de zuiderhaven drie meter breder wordt. Daardoor zal voldoende ruimte ontstaan om schepen te laten passeren, ook als aan beide kanten van de doorgang kotters zijn afgemeerd. (02226) 310. lillilllllllllllinilllMIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Daarom zijn we gesloten van maandag 17 t/m donderdag 20 oktober. a la carte vlees- en visspecialiteiten. Plateservice. Het adres voor partijen recepties, vergaderingen. Kikkertstraat 31, De Cocksdorp, tel. 02222-252

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 1