Je kan het maar beter erkennen, mensen weten het toch allang7' Ifhu/pgroep voor partners van verslaafden Eilandcompetitie volleybal Wampex ntje zaalvoetbal Ons Genoegen" tbalprogramma Herfstrit van paardenvrienden Rugbyclub verloor thuiswedstrijd Tien zetten genoeg voor Vittali Sport en spel op „Dennenoord" Hardloopprogramma MST Programma Winst voor Tetak 1 Jaarvergadering G.V. Oudeschild Zon, maan en hoog water 198 lG 14 OKTOBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 kan maar beter erkennen dat je partner alcoholist is. Je omgeving at toch allang en door net te doen of er niets aan de hand is verleng oblemen alleen maar." Aan het woord is Diny. een Amsterdamse met g op dit gebied. Zij hield een inleiding over zelfhulp voor de partners jral alcoholverslaafden tijdens de open bijeenkomst van de zelfhulp- lie momenteel op Texel in oprichting is. Deze groep zal op ongeveer e manier gaan werken als de al bestaande en goed draaiende Anonie- oholisten (AA) groep, omdat de problemen van de partner van een fde vaak even groot en soms zelfs vergelijkbaar met die van hun lelft. ilijke partnergroepen zijn voor st opgezet onder de naam Al iet ging hier uitsluitend om fami- van alcoholverslaafden. Mensen ion-groepen merkten echter dat verslavingen over het algemeen verschijnselen meebrengen als isme en daarom wilden zij de igroepen ook voor die anderen illen. Het Al Anon-bestuur was r niet mee eens en dus ontston- lepen buiten die organisatie. Di- e hebben zelfs partners van gok- den als lid. Hoewel die gokkers nkele verslavende stof innemen n ze precies hetzelfde gedrag als jeeld alcoholisten: agressieviteit, handen, een sterk lichamelijk van onbehagen. Het blijkt daar il duidelijk dat je niet kan zeggen de schuld is van de alcohol als je verslaafd bent, het ligt niet aan de slok maar aan jezelf." Vallen „Het moet volstrekt duidelijk zijn dat mensen die van een anonieme familie groep lid worden, voor hun eigen proble men komen en niet voor de moeilijkhe den van hun verslaafde partner. Vaak lie gen de gezinsgenoten net zo hard en is de geestelijke druk bij hen net zo groot als bij de ander. Ik kreeg bijvoorbeeld al tijd maar één reactie van mijn familie: hoe ik het in vredesnaam met die man kon uithouden. Ik moest maar zo snel mogelijk van hem af en dan zou alles wel weer goed komen. Maar ik ben niet zo maar met hem getrouwd. Je laat mekaar echt niet zo ineens vallen. Wel deed ik er van alles aan om zijn verslaving verbor gen te houden. Hij zat altijd piekfijn in de kleren en naar buiten toe deed ik echt mijn best om de indruk te wekken dat het allemaal prima ging. Maar als hij dan weer eens niet om half zes thuis was voor het eten dan voelde je die paniek weer en als hij dan wel, dronken, thuiskwam, ging je lopen sar ren, de sfeer was compleet verziekt. Bij de zelfhulpgroep heb ik geleerd dat ik bijvoorbeeld niet met het eten moest wachten en gewoon mijn eigen gang moest gaan. Ook moest ik niet proberen alles wat hij met zijn dronken kop niet goed deed, glad te strijken. Eigenlijk komt het er op neer dat je die mensen de ruimte moet geven om eens goed in de fout te gaan zonder dat je de verant woordelijkheid overneemt." Diny vertelt ogenschijnlijk makkelijk over het verle den, maar de inhoud van het verhaal lo genstraft dat gemak. Het is duidelijk dat niet alleen haar man een lange weg heeft af moeten leggen, zij is zelf ook niet buiten schot gebleven en dat is ook de strekking van haar verhaal. Er wordt overigens niet gepraat over schuld, want dat is niet zo belangrijk, het gaat erom hoe de enorme problemen die een ver slaving met zich meebrengt, ook voor de gezinsleden, overwonnen kunnen worden. ,,Wi| hebben jaren een horecabedrijf gehad en daar was ik vooral bezig met gladstrijken. Als hij drank ophad deed hij echt stomme dingen en ik maakte het dan wel weer goed. Ik denk nu wel eens dat, als ik hem toen de ruimte had gege ven om zijn fouten volledig te maken, dan waren we snel aan de grond ge weest, maar dan had hij ook eerder be seft wat voor verwoesting hij aanrichtte. Dat hetzelfde overal gebeurt merkte ik toen ik een keer met hem meeging naar een open dag van de AA. Daar waren al lemaal hele aardige nette mensen en toen vroeg ik aan hem waar die alcoho listen nou bleven. Ik had van die vieze, uitgeteerde types verwacht, maar ze za ten natuurlijk om me heen, ik was ge woon niet de enige vrouw die alle pro blemen probeerde weg te moffelen. En aardig zijn ze vaak, verslaafden zijn over het algemeen heel gevoelige mensen die meer begrijpen dan ze aankunnen." Diny is er van overtuigd dat een zelf hulpgroep voor partners de verslaafden zelf ook ten goede komt, hoewel dat beslist niet het doel is. „Een verslaafde is een vat vol schuldgevoelens. Als zo'n man thuiskomt in een huis vol herrie en het vlees verpieterd in de pan, voelt hij zich natuurlijk nog schuldiger en dat is dan weer een reden om naar de slok te grijpen. Als hij daarentegen in een goed draaiend gezin terecht komt gebeurt dat niet en het is voorgekomen dat door de zelfhulp van de partner de verslaafde de kracht kon vinden om „droog" te wor den. Als je dat nou in de krant zet moet je wel voorzichtig zijn want het is beslist niet zo dat de partner die in een zelfhulp groep gaat, kan zeggen dat hij of zij dat alleen maar doet om te helpen. Dat is volkomen fout. Je gaat voor jezélf, voor je eigen problemen en om zelf te leren uitkomen voor de moeilijke situatie waar-in jij zelf zit. Als je die problemen leert hanteren ga jij zelf makkelijker leven en daar vaart het gezin wel bij." Texel Hoe gaat het als op Texel iemand in een familiegroep wil? Het verhaal van Di ny heeft betrekking op de Amsterdamse situatie en die verschilt nogal van de Texelse. Daar is bijvoorbeeld anonimiteit redelijk gewaarborgd, terwijl je hier de partner kan tegenkomen van iemand van wie je nooit gedacht had dat die met een verslaving te maken had. Of die dat nooit van jou had gedacht. „Op zo'n moment moet je denken dat je allemaal in hetzelfde schuitje zit en dat bovendien iedereen in je omgeving allang doorheeft dat je partner verslaafd is. Ik merkte zelf wel dat mijn omgeving zo raar reageerde terwijl ik nog helemaal niet in de gaten had dat mijn man aan de drank was. Als je dat dan op een bepaald moment ont dekt en er over praat merk je een enorme opluchting om je heen, hoewel dat niet wil zeggen dat de reacties aardiger worden." Een ander verschil met de Amsterdamse situatie is dat hier hoofdzakelijk vrouwen belangstelling tonen voor de hier be schreven zelfhulp terwijl in de hoofdstad ongeveer evenveel mannen als vrouwen lid zijn. Natuurlijk zijn op Texel niet alleen mannen verslaafd, maar misschien is het taboe op bijvoorbeeld alcoholisme bij vrouwen nog wel groter dan bij mannen. Waar iedereen die er over denkt lid te worden wel rekening mee moet houden is de reactie van de verslaafde zelf: „Je gaat daar zeker alleen maar heen om over mij te roddelen." Ook iemand die al gestopt is met zijn verslaving kan zo rea geren. „Die mensen die beseffen niet goed dat de echte problemen pas begin nen als de verslaafde gestopt is. Vaak is het een teleurstelling dat je je partner niet hebt kunnen helpen. Toen mijn man droog was heeft hij op het werk een keer contact gehad met een vrouw die alco holproblemen had. Ze ging met hem mee naar de AA, maar toen bleek dat haar man daar bezwaren tegen had. Hij vond dat ze er samen uit moesten zien te komen. Ik heb toen met die man gepraat en hij is toen bij de Al Anon-groep geko men. Daar leerde hij over die teleurstel ling, dat hij zijn vrouw niet van de drank af kon helpen, heenkomen." De familiegroepen hanteren een pro gramma van 12 punten dat doorlopen moet worden. In die 12 punten wordt via erkenning van de machteloosheid te genover een verslaving en het bespreek baar maken van de ermee samenhan gende problematiek gestreefd naar het weer in de hand krijgen van de eigen si tuatie. Het lijkt welzijnswerkerstaal, maar het is gebaseerd op bittere erva ring. Mensen die belangstelling hebben kunnen de Nieuwe Skuul bellen (02226-413 of 593I, vragen naar Carla of Lies of in de avonduren naar Lies (02223-821) De bijeenkomsten worden elke maan dag van 14.00 tot 16.00 uur in het fanfa regebouw aan de Wittekruislaan in Den Burg gehouden. lie passeerbeweging van Msntje-spelor Legierse kan blijkbaar alleen met ongeoorloof- lelen worden gestopt. nodige vuurwerk bezorgde, dit jaar zul len een aantal heren uit Groningen onder de naam Dutch Hope" tot de deelne mers behoren. traditionele Mantje zaalvoet- nooi vindt zaterdag in spor- ns Genoegen plaats. Zowel b prestatievoetballers als voor an die het recreatieve ele- lelangrijk vinden heeft de or- lie een aantrekkelijk program- petto. het vorig jaar FC Groningen-spits ms die het Mantje toernooi het Daarnaast zal de grote verloting, met forse prijzen, voor bezoekers en spelers het klapstuk moeten vormen. Mantje heeft, wanneer dit toernooi een succes wordt, grote plannen voor onder meer een ludiek evenement. Het toernooi begint om 17.00 uur met de teams Oosterend, Texel Veteranen, Nissan, Question, Dutch Hope en na tuurlijk Mantje 1 en Mantje 2. rdag 15 oktober 1983: iling Noordholland: Bergen, 14.30 uur ig/Z-Dynamo, 15.00 uur Forward-Cocksdorp/Z, 14.30 uur 2-USVU 2, 12.30 uur oren: nd A1-Succes Al, 14.45 uur 2-Winkel A1, 14.45 uur Bl-Texel B1, 14.00 uur vertrek boot 13.05 uur nd B1-Succes B1, 13.30 uur ig B1-ZAP B2, 13.30 uur >ys B1-WGW B4, 13.30 uur ogels C1-Oosterend C1, 14.30 uur Cocksdorp Cl, 14.30 uur 'VS C2-Watervogels C2, 14.45 uur 2-HCSC C4, 14.45 uur C5-De Koog C1, 13.15 uur 3-HRC C4, 13.30 uur 2-Tex. Boys C3, 12.30 uur 4-VIOS/W C3, 13 30 uur 9-0osterend, 12.00 uur jes junioren B: Orp-De Koog, 12.00 uur 'Brmeer-Tex. Boys, 14.30 uur vertrek boot 13.05 uur jas junioren C: Ys-Oosterend, 14.45 uur 16 oktober 1983: klasse A KNVB: dia-Texel, 14.30 uur lling Noordholland: ind-Vesdo, 14.30 uur Koog, 14.00 uur Texel 2-Foresters 2, 11.45 uur VIOS/W 3-Texel 3, 12.45 uur Helder 3-ZDH 2, 14.30 uur Oosterend 2-Vesdo 2, 12.30 uur Tex. Boys 2-Texel 4, 12.00 uur Flevo 3-Tex. Boys 3, 14.15 uur vertrek boot 13.05 uur Texel 5-Helder 7, 14.30 uur Texel 6-Flevo 4, 14.30 uur De Koog 2-HRC 12, 14 30 uur Junioren: Texel A1-Watervogels Al, 12.00 uur BKC A1-Tex. Boys Al, 14.30 uur vertrek boot 13 05 uur SRC C1-Texel C1, 14.30 uur vertrek boot 13.05 uur Dames: KGB-De Koog, 12.00 uur WGW-Cocksdorp, 12.45 uur Samen reizen: Zaterdag 15 oktober 1983: Vertrek boot 13.05 uur: meisjes Tex. Boys en Texel BI. Zondag 16 oktober 1983: Vertrek boot 13.05 uur: Tex. Boys Al, Tex Boys 3 en Texel C1 Als er een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen, tel. (02240) 12421. De Vereniging Vrienden van het Paard heeft zondag een herfstrit en nodigt ie dereen uit die kan aanspannen of over een rijpaard of pony beschikt om mee te doen. Bij slecht weer wordt de rit een week uitgesteld. Opgave zo spoedig mo gelijk bij mevrouw A. Bakker-Witte, Diek wdftrjifr.- kiXMTim Uitslagen 11 oktober Mannen: Teso-Versluis 0—2 Memo-Systeem H 2—0 DGM-Super 2—0 Expert-RSG 2—0 Smash-Molenkoog 2—0 Bremakker-Reisburo 1—1 LPG-Autocentrale 1—1 Segerink-ZPC 1—1 Drankencentrale-Pado 2—0 Vrouwen: Vinke-Rog 1—1 Casino-Smash 2 1—1 Antiekhuisje-Bruining 1—1 Koffieshop-NCM 2—0 Hema-Zwaan 2 2—0 VW Audi-Hema 0—2 Taxi Smidt-Ass. Bremer 0—2 Lindeboom-Mantje 2—0 Nokanto-Expert 1—1 Gr.Slock-Molenkoog 1—1 Zeven ProvrDeja Vu 1—1 Programma 18 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. RWS-Expert Amro 19.05 u. Amro-Westerlaken Expert 19.45 u. Timmers bakk.-Kobeko Westerlaken 20.25 u. Autocentrale-Lichtboei Timmers bakk. 21.05 u. PEN-Time Out Lichtboei 21.45 u. Vredelust-RSG Super 22.25 u. v.Wijngaarden-Super RSG Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. LPG-Pado Mengsmering 19.05 u. Mengsmering-ZPC LPG 19.45 u. DrankencentrrSysteem H Bruining 20.25 u. Bruining-Casino Systeem H 21.05 u. Deja Vu-Rog Kuip 21.45 u. Kuip-NCM Krim 22.25 u. Krim (m)-Reisburo Vredelust Veld C vrouwen: 18.30 u. CVI-WGD First Lady 19.05 u. First Lady-Gyvo WGD 19.45 u. Drog. Mets-Goënga Gyvo 20 25 u. Gar.Kikkert-Zwaan Drog.Mets 21.05 u Taveerne-Expert Zwaan 1 21.45 u. Retsina-Zwaan 2 Taveerne 22.25 u. Taxi Smidt-Leydekkers Retsina Overzee speelde zondag thuis te gen West Friesland. De twee teams waren in het begin zeer aan elkaar gewaagd. Pas in de laatste twintig minuten wist W. Friesland door mid del van twee try's een ruime voor sprong te nemen en te behouden. In het begin van de eerste helft had Overzee het even moeilijk doordat W. Friesland al snel tweemaal tot scoren kwam. De conversions mislukten allebei waardoor de stand op 8—0 kwam. Ge lukkig wist Frans Stark een penaltykick te benutten zodat de achterstand iets in gehaald werd (8—3). Even daarna kon de scrumspeler Kees Kok door de West- friese verdediging heen breken en een try drukken. Frans Stark wist daarna de bal vanuit een zeer moeilijke hoek tussen de palen door te schieten, waardoor Overzee een kleine voorsprong nam (9—8). Deze stand bleef zo tot twintig minuten voor het einde. Toen ging W. Friesland keihard in de aanval en kwam daarvoor nog iWfrB TPrTrPrPn Findsjanrj 70- 9 Na het enorme succes van vorig jaar zal ook komende herfstvakantie door de Texelse Sportraad weer een Wampex (Weekend Amphibische Ex peditie) worden georganiseerd. De ze sportieve en avontuurlijke tocht zal zoals gebruikelijk op 2 dagen ge houden worden: vrijdag 21 en zater dag 22 oktober. Er zullen weer vele ingrediënten in ver werkt zijn zoals, water, moeilijke om schrijvingen, speurtochten, bijna onop losbare opdrachten, enz. Een uitdaging voor de echte avonturiers. De kosten zijn dit jaar zo laag mogelijk gehouden, 78,— per persoon om meer mensen de gele genheid te geven dit unieke gebeuren eens aan den lijve te ondervinden. De tocht moet volbracht worden in groepen waarvan de maximale grootte 4 personen bedraagt. Belangstellenden kunnen zich met of zonder groep vóór donderdag 20 oktober opgeven bij on derstaande telefoonnummers. Vrijdag 21 oktober in de kantine van sporthal Ons genoegen zal om 18.30 uur de eerste uit leg over de tocht beginnen. Deelnemers moeten ruimschoots op tijd aanwezig zijn met in hun bezit inschrijfgeld 78,— (af te dragen in de kantine), 70,25 (beslist niet meer), waterdichte laarzen, regenkleding, droge kleren (waterdicht verpakt), handdoek, zaklantaarn, één fiets, en een goed humeur. Eventuele voeding mag meegenomen worden, maar men wordt er onderweg ook van voorzien. Voor verdere informatie en op gaven bellen naar André van der Vliet 02220-4802 of Peter de Hoogh 02220-4861. Rinus Vittali kon maandag in De Lindeboom op de clubavond van schaakclub En Passant reeds na tien zetten een vol punt incasseren. Slachtoffer was Joop Rommets die in de opening een forse bok schoot, waardoor Vittali simpel een paard buitmaakte. Rommets gaf onmid dellijk op en moet door deze neder laag Vittali en Dros weer als mede koplopers naast zich dulden. Marcel Visser bereikte een kansrijke stelling tegen A. C. Bakker, die echter dankzij een grotere routine overeind wist te blijven en in de laatste fase de partij alsnog naar zich toetrok. Een zeer curieuze remise speelden Ge rard Zoetelief en Auke Terpstra. De laatste beschikte over een zg. „dolle to ren" die hem vanuit een materieel gezien volstrekt hopeloze stelling toch nog re mise bracht. M. Witte gaat voorlopig weer aan de leiding in de B-groep. Deze Camping Dennenoord organiseert in de herfstvakantie tal van sport- en spelactiviteiten waar ook Texelaars of toeristen die niet in dit vakantie- centrum verblijven aan kunnen deel nemen. Zaterdag is er om 16.00 uur een krui wagenrace met hindernissen. Deelname kost één gulden, 's Avonds wordt bingo gespeeld (20.30 uur) en maandag staat een gezinspuzzeltocht op het program ma die om 14.00 uur begint. Deelnemers betalen één gulden. Dinsdagavond 22.00 uur is er een dropping waarvoor men zich om 18.00 uur bij „Denne noord" moet opgeven. De kosten zijn f2,88 per persoon. Woensdagmorgen start men met een 'paddestoel' zoek- wedstrijd voor jong en oud en 's mid dags om 14.30 is er een gezinspuzzel tocht op de fiets. Kosten 71,— Woensdagavond wordt een musical opgevoerd die door kinderen van „Den- nenoord"gasten is ingestudeerd. Ook wordt een Texel-quiz gehouden en de vi deoband over het jubileum van „Denne noord" vertoond. Aanvang 20.00 uur. Donderdagmorgen 20 oktober kunnen kinderen vanaf 11.00 uur knutselen in de kantine en om 14.30 uur start een puz- zeltocht voor kinderen. De 'herfstweek' wordt afgesloten met een lampionop tocht (19.00 uur) over de camping en een dia-avond in de kantine. Entree 71,—. keer was Rogier Daan zijn slachtoffer Paul Eeman zwoegde tot in de kleine uurtjes om de koning van F. van Taten- hove te verschalken. Uitslagen: A-groep: A. C. Bakker-M. Visser 1 0 J. Rommets-R. Vittali 0—1 B-groep: M. Bremer-W. Pranger 0—1 E. de Visser-H. van Heeringen 0—1 M. Witte-R. Daan 1—0 O. van Loo-W. Hoekman 0—1 G. Zoetelief-A. Terpstra V454 F. van Tatenhove-E. Eelman 0—1 Zondag deed Theo Franchimon mee met de ploeg van Noordkop aan het offi cieuze ploegenkampioenschap van Ne derland over 4 keer 15 kilometer estafet te in Maarseveen. Franchimon liep de 15 kilometer in 52.46 minuten. Hij leverde zo een belangrijke bijdrage aan de elfde plaats die de formatie van Noordkop be haalde temidden van de 158 deelnemen de seniorenploegen. Onder goede weer somstandigheden kwamen bijna 200 ploegen aan de start. Wedstrijden Zondag 23 oktober Zwaagdijk-west (2,5-6-10-21 kilometer) of Bosloop Rob- benoordbos, Den Oever (4-8-16 kilometer). Bij voldoende belangstelling is er geza menlijk vervoer, boot 9.05 uur. Informa tie bij Piet Bakelaar, telefoon 02220-3843 Zondag wordt getraind vanaf het par keerterrein nabij de trimbaan over diver se afstanden. Aanvang 16.30 uur. De afdelingen volleybal, handbal en basketbal hebben de mogelijk heid om in de herfstvakantie hun trainingen voort te zetten. Trainer Peter de Hoogh is evenwel niet aanwezig. Volleybal: Zaterdag 15 oktober 1983 Joco, Den Helder 13.30 u. Katapult-Tevoko 1 (v) 15.00 u. Braaf 4-Tevoko 2 (m) 16.15 u. WSOV 3-Tevoko 2 (v) Maandag 17 oktober 1983: Sporthal Sportlaan, Den Helder 18.45 u. Noordkop 3-Tevoko 3 (v) Alle Tetak teams speelden zaterdag in sporthal De Ferrever een thuiswedstrijd. Tetak 1 kwam uit tegen Spirit 9 uit Noordscharwoude. Het eerste Tetak team dat met invaller Rinus Vittali uit kwam, had niet veel moeite met de te genstander Zodoende kon men zich herstellen van de forse nederlaag die men vorige week tegen Doko 2 opliep (1—9). Nu werd knap met 7 3 gewon nen. Martin Janssen, Rinus Vittali en Tiete Faber wonnen resp 3, 2 en 1 partij en. Janssen en Faber brachten ook fraai het dubbelspel in twee sets op hun naam. Tetak 2 verkeek zich enigszins op Be Fair 4 uit Breezand. Het werd 5—6. Te tak 2, DOV en Be Fair 4 behoren tot de kanshebbers voor het kampioenschap. Tegen DOV heeft Tetak 2 nog niet gespeeld. Lieu we van der Veen was erg goed op dreef en won alle partijen. Frans Room kwam ook knap tot twee overwin ningen, maar Fred Mosk liet het er deze keer bij zitten en kwam niet tot winst. Ook het dubbelspel samen met Frans Room werd in twee sets verloren. Tetak 3 ging tegen Polisport 6 uit Schagen kansloos met 3 7 ten onder. Het Tetak team had geen enkele kans te gen dit sterke team. Toch kwam Peter Veldman nog erg goed tot twee overwin ningen. Invaller Wilco Bakker won een maal en Peter Maas bleef op nul staan. Veldman en Maas verloren het dub belspel ook kansloos in twee sets: 12-21 en 18-21. Het Tetak jeugdteam leverde een goe de prestatie door met 5 5 gelijk te spe len tegen Be Fair 3 uit Breezand. Rob Bakker blijkt het erg goed doen en won ook nu weer alle enkelspelen. Ook Bar bara Houteman liet duidelijk van zich spreken door twee partijen te winnen. Melanie van der Kooi mist nog de nodige ervaring en kwam niet tot winst. Rob Bakker en Barbara Houteman wonnen samen ook het zeer spannende dub belspel in drie sets: 13 21, 21—16 en 21-16. Zaterdag 15 oktober speelt Tetak 2 in De Ferrever, aanvang 14.15 uur de in haalwedstrijd tegen Spoetnik uit War- menhuizen Alle andere teams zijn het komende weekend vrij, dit i.v.m. een groot toernooi in Schoorl op zondag 16 oktober. Hieraan doen zeven Tetak spe lers mee. De gymnastiekvereniging van Oude schild wordt een „echte" vereniging want in de donderdag 20 oktober in 't Skiltje te houden jaarvergadering zal een Huishoudelijk Reglement worden vast gesteld. Ook is er bestuursverkiezing. Gré Timmer treedt volgens rooster af en is met herkiesbaar. Wie een bestuurs functie wil vervullen, wordt verzocht zich op te geven bij het bestuur, telefoon 02220-3948 De zon komt 21 oktober op om 7.14 uur en gaat onder om 17.34 uur. Maan: 21 okt.V.M.; 29 okt. L.K. Doodtij: 16 okt.; springtij: 24 okt. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 14 oktober 0.09 en 12.10 Zaterdag 15 oktober 1.25 en 13.39 Zondag 16 oktober 2.58 en 15.32 Maandag 17 oktober 4.32 en 17.17 Dinsdag 18 oktober 5.52 en 18.33 Woensdag 19 oktober 6.54 en 19.21 Donderdag 20 oktober 7.35 en 19.55 Vrijdag 21 oktober 8.05 en 20.25 Zaterdag 22 oktober 8.35 en 20.59

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9