Zwaluwen niet opgewassen tegen Callantsoog (4—2) Waar staat deze boerderij? I FAMILIEBERICHTEN I Verleende bouwvergunningen Nederlaag voor Tevoko mannen Pech bij De Koog tegen Apollo Nog een gekraakte caravan Vaste data KGB onderuit tegen SVO/Z i PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 NOVEMBER ZDH heeft in de uitwedstrijd tegen Callantsoog ondervonden hoe lastig deze ploeg kan zijn. Vanaf het beginsignaal ging Callant soog fel van start om zich niet snel ge wonnen te geven. Callantsoog had voor de wind en was steeds bij het doel van Goof Schutten. Toch duurde het tot de twintigste minuut voor het eerste doel punt viel. Een voorzet van de linksbuiten van Callantsoog werd beheerst inge schoten. Kort daarna werd het 2 0 door een hard schot op keeper Schut ten, waarbij deze de bal niet klemvast had en ingeschoten kon worden. Hands Even leek ZDH naar een grote neder laag te gaan maar een handsbal in het strafschopgebied gaf de wedstrijd weer een ander aanzien. De toegekende pe nalty werd door Henk de Ruyter naast geschoten. Hij had geluk, want de Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: H. P. Rijk, voor het plaatsen van een lui fel en windscherm aan de Dorpsstraat 1 te De Koog; C. Sluiter, voor het bouwen van een café-restaurant met dienstwo ning aan Weverstraat 89, Den Burg; J. G. Roeper, Akenbuurt 12, Den Burg, voor het plaatsen van een landbouw- schuur; Fam. Van den Berg b.v., voor het verbouwen van een woning tot kan toor aan de Grensweg te de Dennen; D. Kievit, Pontweg 113, Den Burg, voor het vergroten van een woonhuis; M. Laan, Thijsselaan 8, Den Burg, voor het bou wen van een berging; J. R. van de Geest, Pontweg 51, Den Hoorn, voor het wijzigen van een woonhuis; J. S. Groot, Klif 22, Den Hoorn, voor het ver groten van een badkamer, bouwen van een entree/washok en plaatsen van een deur en kozijnen; A. Kaper, Verma ningspad 2, De Waal, voor het plaatsen van een serre; J. Hillen, Kogerstraat 54, Den Burg, voor het bouwen van een berging; R. van Faassen, Diek 7, Den Hoorn, voor het plaatsen van een raam kozijn in de westgevel; J. Wuis, Thijsse laan 12, Den Burg, voor het plaatsen van een kozijn; A. C. van der Vis, Dorpsstraat 33, De Koog, voor het wijzi gen van een winkelpui en plaatsen van windschermen; A. Waterman, Stolp- weg 20, Den Hoorn, voor het plaatsen van 2 raamkozijnen; T. de Haas, voor het wijzigen van een atelier aan Nesweg 7 te Oosterend; Fa. Gebr. Kooiman, Ooste- renderweg 21, De Waal, voor het vergro ten van een ligboxenstal. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. scheidsrechter had gezien dat de spelers van Callantsoog te vroeg ingelopen wa ren, zodat De Ruyter het nog een keer mocht proberen. Het tweede schot was goal. De vreugde was van zeer korte duur want vanaf de aftrap loste de rechtsbuiten een schot op doel dat we derom niet klemvast werd gehouden door Schutten met het gevolg dat ZDH nu tegen een 3—1 achterstand aankeek. Voor de rust was lag zelfs de vierde goal in de touwen. Na rust had ZDH voor de wind en startte weer met volle moed. Even leek het er op dat het lukte want ook Callantsoog begon fouten te maken. Maar de kansen die de voorhoe de kreeg (Brouwer, Hin, De Vries) wer den niet benut. Maar ook de ontzetten de felle inzet van Callantsoog belette hen om te scoren. Het was tenslotte good-old" Henk de Ruyter die de stand op 4 2 bracht door uit een toegekende vrije trap vanaf 25 meter raak te schieten. De ZDH-training van dinsdag (van daag) is verschoven naar woensdag. tevoko 1 benaderde in de uit wedstrijd tegen Edam geen moment het spelniveau van de laatste weken. Vooral de spelverdelers speelden ver beneden hun kunnen met funeste gevolgen voor Tevoko dat ook een gedegen Edam blok op zijn weg vond. Een 3—2 verlies was het gevolg na een wedstrijd waarin de Texelaars vooral in de beslissinde slotfase meer met zich zelf dan met de tegenstander bezig wa ren. Aanstaande zaterdag kunnen de mannen in de confrontatie met Volen- dam deze duel in hun prestige weer goed maken. Te hopen valt op de terug keer van hoofdaanvaller Peter Dral wat de variatiemogelijkheden vergroot. Winst tegen het sterke Volendam verste vigt de koppositie in de promotieklasse van het team en is tevens een flinke steun in de rug in de ontmoeting met aartsrivaal Seahawks uit Den Helder, dat 12 november Tevoko ontvangt. Het tweede mannenteam deed het wederom niet best en verspeelde zelfs een set aan het zwakke LOS. Hoewel voor de meeste spelers een afmattende Wampex als excuus mag gelden, was vooral de passing slecht verzorgd. In de eerstkomende uitwedstrijd tegen Adel borsten moet blijken of Tevoko 2 beter kan. Vrijwel kansloos verloor mannen 3 van Nieuwediep. Het telkens weer moeten inpassen van nieuwe spelers is allerminst bevorderend voor het spelniveau en voor de rust in het veld. Het geroutineerde Nieuwediep profiteerde vanzelfspre kend Te hopen valt dat op korte termijn een vast basis zestal tot stand komt en blijft. Dan zijn er nog volop mogelijkhe den voor een goede klassering. Waar staat (of stond) deze boerderij? De foto, afkomstig uit de collectie van Maarten Stoepker uit Den Burg moet minstens 70 jaar geleden zijn gemaakt ergens op Texel. Wie het weet wordt verzocht contact op te nemen met Stoepker, telefoon 02220-2940. De verzamelaarsvereniging (voor lief hebbers van munten, ansichtkaarten, In de uitwedstrijd tegen Appolo '68 te Hensbroek heeft het team van trainer Lieuwma een erg ongelukki ge nederlaag geleden. Ondanks de afwezigheid van Dick Oudendag, Ben Molanus, Ger Bongers en Ge rard Schuiling, speelde De Koog toch een goede wedstrijd, vooral door de grote inzet. De Koog begon erg sterk en stelde de Apollo keeper direct al op de proef. Bij een schot van Gerrie Grootjen was hij kansloos maar de lat bracht redding. En kele minuten later kon hij een hard schot belastingplaatjes, enz., enz.) heeft don derdag in De Witte Burcht de eerste ruil beurs van dit seizoen. Diverse leden zul len een deel van hun collectie toon stel len. Heel Texel zal in ansichten vertegen woordigd zijn. Verder oude stukken (va naf 146511 zoals gegevens over strandin gen, jacht, oude boeken, knipsels, zee kaarten, notariële akten, koninklijk huis, etc. Er kunnen Texelse ansichten ge ruild, maar ook gekocht worden. Leden en bezoekers hebben gratis toegang en er is een gratis verloting. Begonnen wordt om 20.00 uur. van John List met veel moeite tot hoek schop verwerken. Uit deze hoekschop kopte Kees van Beek in het zijnet. De Koog had in deze beginfase duidelijk pech met de afwerking. Naarmate de eerste helft verstreek kwam Apollo beter in het spel en vooral in het laatste kwar tier klikte het niet meer bij De Koog en kreeg Apollo ook enkele scoringskansen. Goede positie De beste kans was voor de linksbuiten die de bal vanuit riante positie naast schoof. Verder kwam keeper Theo Bon ne enkele keren goed zijn doel uit om er ger te voorkomen. Vijf minuten voor rust nam Apollo toch een 1—0 voorsprong door de rechtsbuiten die enkele verdedi gers omspeelde en van dichtbij raak schoot. In de tweede helft hervond De Koog zijn ritme en door de grote inzet kreeg Apollo nog nauwelijks kansen. Na een kwartier scoorde Apollo wel, maar dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. Naarmate de tijd verstreek oefende De Koog meer druk uit en was enkele keren ook erg dicht bij de gelijkmaker. Herman van der Wal kopte in over de keeper maar een verde diger wist de bal nog uit het doel te wer ken. Maarten Koorn en Wally van Beek hadden ook geluk met de afwerking. Gevaarlijk Apollo bleef gevaarlijk met de snelle uitvallen hoewel deze meestal eindigden in buitenspelsituaties. Uit een dergelijke, omstreden, situatie nam Apollo na een half uur ook een 2—0 voorsprong. On danks deze tegenvaller bleef De Koog vechten voor een beter resultaat. Kees van Beek schoof op naar het middenveld om meer druk uit te oefenen. Deze spe ler had ook succes, toen hij met de bal aan de voet het strafschopgebied in- sprintte en onderuitgehaald werd. John List werd aangewezen voor de penalty en bracht de stand terug op 2—1. Met nog een kleine tien minuten te spelen gooide De Koog alles op de aan val en Apollo kwam er vrijwel niet meer aan te pas. In deze slotfase had de Apol lo defensie het erg zwaar te verduren maar vrouw Fortuna was op hun hand. Bij een hoekschop kopte Kees van Beek over de mistastende keeper in het doel maar ook nu weer wist een verdediger de bal te keren. Ondanks de mogelijkhe den in deze slotfase bleef de verdiende gelijkmaker uit. In de vorige krant maakten wij mel ding van een geval van kladestien slapen in een caravan op een camping. Geble ken is dat dit vaker gebeurt. Een caravan-eigenaar uit Hattum constateer de dat onbekenden in zijn op camping Prins Hendrik staande caravan verblijf hadden gehouden, getuige afval en an dere sporen. Er bleek niets te zijn ontvreemd. Dinsdag 1 november Amnesty International, afdeling Texel, heeft in de openbare bibliotheek een schrijfavond voor politieke gevangenen; aanvang 20.00 uur. In het raadhuis is een expositie van aquarellen van Niek Welboren begon nen. Dagelijks open van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag 2 november De Welzijnsstichting heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 3 november De munten- en ansichtenclub heeft ruil beurs in De Witte Burcht. Elke verzame laar is daar welkom; aanvang 20.00 uur. De Oudervereniging van het Lager Be roepsonderwijs Texel heeft een oudera vond in de LTS-kantine. Na de pauze wordt gediscussieerd over na- en voor delen van schoolreisjes en werkweken; aanvang 20.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdan savond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00-22.00 uur bijeen in ,,De Schakel" bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblij vend welkom voor een of meerdere gespreksbijeenkomsten. De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tilden: maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 1.30 tot 3.30 uur voor mensen, die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 3.30 tot 5.30 uur. Gespeeld wordt in de Hollebol aan de Burgwal te Den Burg. Iedere eerste zaterdag van de maand (tot en met september) draait tussen 14.00 en 17.00 uur de molen van Het Noorden. In die tijd kan de molen onder leiding van een vrijwillige molenaar van binnen en van buiten gratis worden bezichtigd. Zaterdag heeft SVO tegen KGB de doelpunten verdeeld door in de be ginfase tweemaal te scoren en tien minuten voor tijd weer tweemaal. De doelpunten kwamen op naam van Rien Brouwer, Kees Bremer en een KGB-er die in eigen doel schoot. SVO moest na de nederlaag van vori ge week het eigen publiek laten zien dat het beter kon. Kort na de aftrap trok Rien Brouwer de bal voor het doel en een KGB-er kopte de bal over de te ver uitgelopen keeper in eigen doel; 0—1 voor SVO. Dit was een gelukkige mee valler en SVO ging door met aanvallen Met name Kees Bremer was in deze fase goed op dreef. Deze speler die vaak ge vaar voor de tegenstander opleverde, was present bij een goede actie voor het doel van KGB. Bremer profiteerde van de zwakte van de KGB keeper en passeerde deze; 2—0. Angstig Nu had SVO met deze vlot verkregen stand kunnen proberen om het publiek wat goeds te laten zien, maar men voel de zich nog te onzeker. KGB ging beter spelen en SVO werd in deze fase plat- gespeeld. Doordat bij KGB de laatste passes niet goed gegeven werden bleef de stand onveranderd. Dat men er niet door kwam was voor een groot deel de verdienste van Joost Brouwer die deze middag een solide indruk maakte. Na de rust hetzelfde beeld: een aanvallend KGB maar geen echte kansen. De scheidsrechter hielp KGB wat op weg door vreemde beslissingen tegen SVO te nemen, maar hier kon KGB niet van pro fiteren. Tot tien minuten voor tijd was er niet veel spannends te zien. Kees Bre mer kreeg de bal toen van Dirk Trap knap aangespeeld en speelde een verdediger uit. Bremer schoot maar de bal werd angstig weggewerkt. Rien Brouwer pro fiteerde even later en drukte de bal ach ter de lijn; 3 0. In de slotfase speelde Joost Brouwer twee aanvallers uit en schoot naar Arco Eelman. Deze produ ceerde een schitterend schot om de ver dediging heen en Rien Brouwer profi teerde opnieuw. Hij speelde de zwakke keeper uit en scoorde 4 0. Iedere maandagavond kan vanaf 20.00 uur worden meegedaan aan zomeravonddrives in „Azië" van de kla- verjasclub; kosten f5,— per koppel. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon (02220) 4887. Wie niet op dit tijdstip kam komen, moet contact opne men met het laboratorium van het Gemi- niziekenhuis in Den Helder, telefoon (02230) 11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en verze keringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie belangstel ling heeft voor individuele of groeps gesprekken kan kontakt opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon (02230) 14375. De WAO-groep komt elke woe van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in stencentrum De Hollebol aan de wal. De speel-o-theek is elke woer» middag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 geopend in de voorspeelzaal van dorpshuis aan de Wilhelminalaan Wie in aanmerking wil komen uitzendmaaltijden („Tafeltje dek je" voor opgave, maar ook voor wijzigii^r informatie terecht in dienstencen De Hollebol op alle werkdagen 9.00-10.00 uur. Telefoon 02220-269! e In hotel De Lindeboom worden vrijdag van 14.15 tot 15.15 en 15.30 16.30 uur Yoga-cursussen gegei j. Inlichtingen en opgave bij Dorie (02226-269). Iedere maandag- en woensdagav aanvang 19.00 uur, wordt een toertocht voor de jeugd gehouden; bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat. Als laatste uit het gezin van wijlen Trijntje Plaatsman en Cornelis Slik ging rustig van ons heen, na verval van krachten Meis Slik, sinds 3 juni 1975 weduwe van Pieter van Liere, ruim 89 jaar. Zij was voor ons een bescheiden, lieve en zeer zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder waaraan wij nog dikwijls in dankbaarheid zullen denken. Zij verlangde op haar levensavond zeer sterk naar Huis en naar hen die ons voorgingen. „Een Land waarvoor de Heer uw God zorgt". Deutn. 11, vs. 12a. Slootdorp: W. van Liere A. C. van Liere-v.d. Berg Zd.-Eierland: G. Flens-van Liere H. Flens Apeldoorn: T. van Zeist J. van Zeist-Blom klein- en achterkleinkinderen Texel, 29 oktober 1983. Rouwdienst in Huize „Irene", woensdag 2 no vember 1983 om 2.00 uur, waarna de teraarde bestelling op de algemene begraafplaats te Den Burg. Condolatie in huize „Irene", Den Burg, dinsdag avond 1 november 1983 van 7.30-8.30 uur en na afloop der begrafenis in huize „Irene". Corn-adres: H. Flens, Postweg 47, 1795 JK De Cocksdorp, Texel. Bedroefd maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij U mede, dat na een moedig gedragen ziekte van ons is heengegaan mijn lieve vrouw en zorgzame moeder Hendrika Vervenne, op de leeftijd van 53 jaar. A. Westerlaken Joke Texel, 31 oktober 1983, De Ruyterstraat 63, Oudeschild. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 3 november om 15.00 uur op de Oudeschilder be graafplaats. Vertrek huis 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren aan huis. Geen bloemen. Tot onze grote droefheid is van ons heengegaan mijn lieve dochter en onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Hendrika Westerlaken-Vervenne, op de leeftijd van 53 jaar. Namens wederzijdse familie. Texel, 31 oktober 1983. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze toegewijde kosteres der Ned. Hervormde kerk te Oudeschild Riet Westerlaken. Moge haar man Adrie en dochter Joke de kracht vinden om dit zware verlies te dragen. Haar enthousiaste inzet zal onze dierbare herin nering zijn. De kerkeraad van de Hervormde kerk te Oudeschild. Texel, 31 oktober 1983. Voor ons werd 7 ok: de dag van ons leven Wij willen iedereen erg bedanken voor de cadeaus en gelukwen Peter en Hisl van den Ben Texel, november 1983 Zevenhuizen 41, 1794 GJ Oosterend Bergerac wit, een te frisse wijn van Nic nu van 6,95 voor Kooymans Slijterij. 'e Bruine- en citroe nen. Tuinderij Buijs' Hollewal 20, tel. 2133 Te koop Honda CB „Flummox" choj - Bouwjaar '74, staat. Na 18.00 uur. 4129. Te koop wegens compleet koelkast en gascomfoor. huisstraat 36. Leuke positieju Boutique Déjè-vu verstraat 38, Den Bu Halve prijs!! Winti lectie kleding. Bou „Déjè-vu", Weven 38, Den Burg. Kerkeveiling 5 noi ber Eierlandsche 19.00 uur. Bezichtigin 18.00 uur. vember in De Lindeb Zaterdagavond 5 Liefde half om hall neelver. St. Jan. Te koop wasmai 7100,—. Starkenburg Te koop nw. latti dem 140x200 cm. 4733. Antiek restauifn; Stoelenmatten met zen, rotan en zee Worms, Kamerstr. 11i Koog. Een avond gei uit? Ga dan zaten vond 5 november naegdi neelver. St. Jan! Verhuisd. Jaap Jennie Huisman Schilderend 23 Schoudieck 4, 1791 Den Burg, tel. 2621. Dinsdag j.l. hebbe een fanclub van I Werken opgericht. (02220) 00790079. Degene die een p te koop heeft, bel (02220) 3584, Te koop Sanyo cas recorder mono. M Slaman, Vuurtje 15, schild, tel. (02220) 41 Kerkeveiling 5 no ber. Eierlandsche 19 00 uur. Bezichtigin 18.00 uur Voor de zeer vele bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa WILHELMUS HENDRICUS BRUGMANS betuigen wij u onze hartelijke dank. Het medeleven persoonlijk, schriftelijk of in de vorm van bloemen tot uiting gebracht, was voor ons een grote troost en zal steeds een dankbare herinnering blijven. Texel, oktober 1983. Fam. Brugmans Voor de belangstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze oom JAN ZUTPHEN, zeggen wij u hartelijk dank. Namens de familie, C. Zutphen Texel, november 1983. Hulp gevr. bij or van tuin rond „De meeuw", Boodtlaan Vin. maaien. Adres: Daalder-Touw, Bock 26, De Koog, Texel. Onze hamburgers té wel eens geprob Doe 't esl Nachtbar no. tel. 2214. Halve prijs!!! IA collectie kleding. Boi „Déjè-vu", Wever 38, Den Burg. Hoe word je Majo bij K.T.F.? Weet f niet? Bel dan ever 4656 (C. Veeger). Uw schoorsteen is: nog niet geveegd, u nog niet te laat, he: nog. Bel 02223-851 )u fel lil! Ji ■01 «I ve jn

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2