agenea Kan ieiband met epilepsie de Nobelprijs y voorlitcratiuu Jazeker, als ie maar mooie boeken schrijft. sv Groenzwart Epilepsie is niet zo gek als 't er soms uitziet. Twee bazen Noordhollands kampioenschap klaverjassen Nieuwe maatschappelijk werker voor sociale dienst Zon, maan en hoog water Minister Braks Jubileumtoernooi van Smash '68 Sint Maarten in rusthuizen x X- Epilepsie is bepaald geen vorm van 'gekte'zoals veel mensen denken, maar niks anders dan een korte storing van de hersenaktiviteit. Teveel signalen ineens. De meesten hebben er weinig last van. Met epilepsie valt dus best te leven...als de om geving maar niet paniekerig reageert. Onze brochure "Epilepsie is niet zo gek als 't er soms even uitziet" helpt daarbij. U krijgt 'm thuisge stuurd als u Sire belt, 020 - 42 47 06 (9-12 uur). SIRE VERVOLG VAN PAG. l Reünie Georgiëgangers Bazaar in ,,De Schakel" Veegwagen pakt fiets Ingezonden stuk PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 4 NOVEMBER 1 De discussie over het vele werk op de afdeling culturele zaken is al heel oud maar nog niet in volle omvang gevoerd, althans niet in het openbaar. Wethouder Zegers gaf woensdagavond een schot voor de boeg en daaruit bleek weer dat het personeel wat de hoeveelheid werk voor diverse instanties betreft al lange tijd in de knel zit. Afspraken en beloften uit het verleden zorgen nu voor een snel le toename van werk en zonder extra menskracht. Iedere ambtenaar op deze afdeling is in meer of mindere mate be last met een portie van buitenaf" op gedragen We/zijns-, MZW-, Sportraad- of ander werk en B en W leveren vanaf een andere kant werk aan. Men dient meerdere bazen en dat kan niet a/s de ene baas niet van de andere weet hoeveel werk er al op een bureau is gedeponeerd. De werkkoe moet terecht bij de horens gevat worden en dat kan op de volgende manier. De Wel- zijnsstichting en anderen die nu gebruik maken van de afdeling bepalen wat er uitgevoerd moet worden. Het college vult in wat een afdeling culturele zaken minimaal moet doen. Zo komt men tot een aantal uren werk (veel te veel dus voor het beschikbare personeel) en op basis van beide takenpakketten (en wat geven en nemen) splitst men het perso neel en kantoor in tweeën. De ene amb tenaar komt in dienst bij bijvoorbeeld de We/zjnsstichting en de ander bij het ge meentebestuur. (Desnoods wordt het stichtingspersoneel gedetacheerd door het gemeentebestuur dan blijft de ge meente formeel werkgever). Voor over dracht van taken is uiteraard een termijn nodig maar dan weet iedere baas hoe veel personeel hij heeft en kan de werk nemer één baas dienen. Dat heeft nog een ander voordeel want men hoeft niet meer voor bazen te werken die soms tegengestelde belan gen hebben. Er is waarschijnlijk niet één gemeente in Nederland waar een afde ling culturele zaken zo is opgesplitst a/s op Texel met taken die in feite geheel buiten het werkterrein van een gemeen te liggen. De discussie over de ,,twee petten" ambtenaren wordt soms voorzichtig ge voerd omdat men bang is personen te kwetsen die hun werk al jaren naar ie ders tevredenheid doen. Het gegeven dat het erg goed gaat is echter geen re den praktische veranderingen door te voeren die moreel gezien ook te verdedi gen zijn. Dat laatste is dan een prettige bijkomstigheid. We illustreren dit met een voorbeeld uit ons vak: Een journalist krijgt de op dracht van zijn krant een kritisch vernaai te schrijven over een beslissing van een minister. Hij is part-time in dienst bij die krant en vult de overige uren a/s pers voorlichter van de betreffende minister. Na het schrijven van het kritische artikel wordt hem later door zijn minister opge dragen zijn beslissing te verdedigen te genover de pers. Beide taken zijn na tuurlijk door één persoon te vervullen maar het maakt het werk er niet gemak kelijker op. Ook dit seizoen worden er in de afde ling Noordholland-noord weer kampi oenschappen klaverjassen voor paren gehouden en wel in de volgende plaat sen: Heerhugowaard (19 novemmber), Den Helder (14 januari) en de finale op Texel (10 maart). Om zich kampioen van Noordholland- noord te kunnen noemen, moet men aan alle drie de wedstrijden meedoen. Deze wedstrijden worden gehouden on der auspiciën van de Nederlandse Kla verjas Federatie, en er wordt volgens de internationale spelregels gespeeld (N.K.Frsysteem). Dit jaar kan ieder nog meedoen, men behoeft dus geen lid van een vereniging te zijn. Met ingang van het volgende kaartseizoen, worden deze afdelingswedstrijden meegeteld voor het Nederlands kapioenschap, en moet men lid zijn van een bij het N.K.F. aangeslo ten vereniging, of persoonlijk lid van het N.K F zijn. Texelaars die mee willen doen, kun nen zich opgeven vóór 10 november a.s. bij P. J. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2573, die hen ook de nodige in lichtingen kan verschaffen omtrent aan vangstijden en wedstrijdplaats. Wennen Om aan het N.K.F.-systeem te wennen organiseert de Klaverjasclub Den Burg maandag in Chinees restaurant Azië een open drive, aanvang 20.00 uur Op deze drive zal in beide systemen (N.K.F. en Amsterdams) worden gespeeld. Het bestuur i.o. van de afdeling Noordholland-noord van de Nederland se Klaverjas Federatie nodigt de nog niet aangesloten clubs op Texel uit om ook eens kennis te maken met klaverjassen in wedstrijdverband. Per 1 november is de heer R. L. Striet- man uit De Koog benoemd tot bijstands- maatschappelijk werker van de sociale dienst. Strietman volgt hiermee M. Heij- nen op. Op de vakante functie sollici teerden achttien personen waarvan drie uiteindelijk werden uitgekozen voor meerdere gesprekken. Het college be noemde de heer Strietman op unaniem ambtelijk advies. De zon komt 11 november op om 7.52 uur en gaat onder om 16.55 uur. Maan: 4 nov. N.M.; 12 nov. E.K. Springtij: 7 nov.; doodtij: 14 nov. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 4 november 8.11 en 20.30 Zaterdag 5 november 8.50 en 21 07 Zondag 6 november 9.23 en 21.46 Maandag 7 november 10.02 en 22.22 Dinsdag 8 november 10.38 en 22.40 Woensdag 9 november 10.46 en 22.52 Donderdag 10 november 10.38 en 23.09 Vrijdag 11 november 10.41 en 23.54 Zaterdag 12 november 11.23 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdagavond zal een fors volleybal toernooi worden gehouden in sporthal Ons Genoegen. De reden van dit toer nooi is dat Smash '68 15 jaar bestaat. Men hoopt dat veel mensen een bezoek zullen brengen aan dit feestelijke toer nooi dat om 18.30 uur begint. Het programma is als volgt: Veld A 18.30 uur Smash-PEN 19.05 uur DGM-De Krim 19.45 uur Smash-DGM 20.25 uur DE Krim-PEN 21.05 uur De Krim-Smash 21.45 uur PEN-DGM Veld B 18.30 uur Smash 2-De Rog 19.05 uur Smash 3-First Lady 19.45 uur Smash 2-Smash 3 20.25 uur De Rog-First Lady 21.05 uur First Lady-Smash 2 21.45 uur De Rog-Smash 3 Veld C 18.30 uur Tevoko-Cafeetje 19.05 uur Mantje Smash 1 19.45 uur Tevoko-Mantje 20.25 uur Cafeetje-Smash 1 21.05 uur Smash 1-Tevoko 21.45 uur Cafeetje-Mantje Veel bejaarden vinden het erg leuk om met Sint Maarten op 11 november be zoek te krijgen van zingende kinderen met lampions. De bewoners van bejaar denhuizen worden nogal eens vergeten. Van die kant kregen we het verzoek erop te wijzen dat de kinderen ook bij hen welkpm zijn. Donderdag 3 november De oudervereniging van het Lager Be roeps Onderwijs heeft een ouderavond in de LTS-kantine; 20 00 uur. De munten- en ansichtenclub heeft van af 20.00 uur ruilbeurs in ,,De Witte Burcht". Vrijdag 4 november Vanaf 9.30 uur wordt in ,,De Schakel" bij de Hervormde kerk in Den Burg ba zaar gehouden. Om 20.00 uur bingo. Sportvereniging De Cocksdorp heeft om 20.00 uur ledenvergadering in het Eier- landsche Huis. Zaterdag 5 november Toneelvereniging Sint Jan brengt in ,,De Lindeboom" het stuk Liefde half om half"; 20.00 uur. In De Cocksdorp begint om 19.00 uur de kerkeveiling Zondag 6 november De Vereniging voor Vrienden van het Paard houdt de boerenkoolrit. Start om 11.00 uur van het voormalige sportter rein van Texelse Boys aan de Westerweg. Van 8.30 tot 10.00 uur houdt de Sport vissersclub aan de IJsdijk de eerste wedstrijd in de winterserie. Wandelsportvereniging 't Gouden Boltje houdt de sluitingswandeltocht. Start tussen 12.00 en 14.00 uur bij het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. Maandag 7 november De Welfare-afdeling van het Rode Kruis heeft om 14,00 uur een vergadering in het Rode Kruisgebouw. Dinsdag 8 november De Vrouwenbond FNV heeft in ,,De Hol- lebol" een bijeenkomst over euthanasie. Vertoning van een film gevolgd door fo rumdiscussie; 20.00 uur. Het Texels Verbond van Ondernemers heeft ledenvergadering in ,,De Linde boom"; 20.00 uur. .rs?/ Publikdtic aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Idecle Reclame gens de minister niet alleen een belang voor natuurbehoud maar ook voor de visserij, waarbij hij wel opmerkte dat het symposium weliswaar onontbeerlijk is voor een minister ,,maar dat de conclu sies vaak niet meteen herkenbaar zijn". Braks besloot zijn rede met de hoop uit te spreken dat het symposium de in ternationale banden zal versterken en dat de discussies in 't Horntje zullen lei den tot een verdiept inzicht in het Waddenzee-systeem. ,,maar vooral ook over hoe wij moeten handelen". Witte motor Direct na de openingstoespraak van de minister gaf Prof. H. Postma een al gemene lezing over het symposium- onderwerp en dit praatje was ook voor de niet-wetenschappers onder het ge hoor redelijk te volgen. Hij vergeleek or ganische stof met melk die in de media wordt aangeprezen als de 'witte motor'. ,,Die leus is niet juist. Eigenlijk moet er staan de witte brandstof, want de mens is de motor en organische stof is de brandstof van de natuurlijke kringloop". Uit zijn betoog bleek dat veel vragen over vooral de export en import van or ganische stof in de Waddenzee nog niet zijn beantwoord en wat betreft de ver vuiling is vooral een onderzoek in het Eems-Dollard gebied van belang om te weten in hoeverre de vervuiling orga nisch materiaal afbreekt. Tot de minister zei Postma nog dat het Waddengebied niet zo uniek is als velen beweren. ,,Er zijn veel meer van dergelijke kustzeeën. Het antwoord of de Waddenzee een speciale functie heeft binnen het ecolo gische systeem is van belang" De dinsdagmiddag en woensdagmor gen werd ook besteed aan lezingen over het symposium-onderwerp. Woensdag middag maakten de symposiumgangers een rondrit over Texel. Om 17.00 uur was er een ontvangst en receptie in het raad huis en woensdagavond kregen de we tenschappers een diner aangeboden door minister Braks in Rótisserie 't Ker- ckeplein. De donderdag werd weer besteed aan lezingen en vrijdagmorgen vertrokken de deelnemers. Een internati onale commissie bestaande uit Prof. H. Postma, Dr. E. Somer en Prof. S. Ger- lach zal de aanbevelingen voor de drie regeringen en andere betrokken instan ties opstellen en deze uitkomsten wor den ook nog in een boekje verwoord. Marjan van der Vis (tel. 022220-2459), Gerda van Dijk (tel. 02220-3466), Edzard van Abs (tel. 02220-3644), Kees Alkema (tel. 02228-268) en Kees Maas (tel. 02220-2788) zijn belast met de organisa tie van de reünie van de Georgiëreizigers op vrijdag 11 november, aanvang 20.30 uur in hotel De Pelikaan. Zoals bekend kunnen de mensen die aan de reis heb ben meegedaan napraten, eikaars foto's bekijken en bestellen en de videorepor tage zien die ie gemaakt door Gijs Os kam. De firma Nauta heeft uit twee uur materiaal een reportage van ongeveer een half uur samengesteld. Deze zal via meerdere monitors twee keer worden af gedraaid, zodat alle aanwezigen in de gelegenheid zijn om van dichtbij te kij ken. Vertonen van dia's in de zaal door de reizigers is ook mogelijk, maar op be trokkenen wordt een beroep gedaan om slechts een kleine selectie te brengen omdat het anders erg vervelend wordt. Het is onvermijdelijk dat voor deze avond kosten worden gemaakt, zodat een entree wordt gevraagd van ƒ3,50 per persoon. Voor nadere informatie en voor het geven van tips kan men de organisato ren benaderen. Vrijdag (heden) wordt vanaf half tien 's morgens in ,,De Schakel" bij de Her vormde kerk in Den Burg bazaar gehou den ten bate van de vernieuwing van het interieur van de Hervormde kerkekamer. Er is voor jong en oud van alles te bele ven: verkoop van allerlei goederen, rad van avontuur, rommeltjesmarkt, sjoelen, schieten, etc. Vanaf half vier is er voor de jeugd een speciale rommeltjesmarkt en 's avonds om 20.00 uur begint een bingospel. Maandag raakten de draaiende meta len bezems van de gemeentelijke veeg wagen een tegen de stoep geparkeerde fiets aan het Schilderend. Het rijwiel werd door de bezems meegetrokken en flink beschadigd. Wij ontvingen een brief, bestemd voor de rubriek „Wat ik zeggen wou Het was een zeer kritische beschouwing van de reis naar Georgië. Het stuk was ondertekend door „J. Vermeulen, Mo lenstraat 64, Den Helder". Bij de gebrui kelijke controle bleek dat op het ge noemde adres geen J. Vermeulen woont. Als de afzender er alsnog voor zorgt dat zijn juiste naam en adres bij ons bekend worden, zullen wij het stuk publiceren. Ronald Keijser en Erica Rutten trouwen op 11 november a.s. om 14.15 uur in het ge meentehuis van Den Burg Kerkelijke inzegening om 14.45 uur in de R.K. kerk te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 19.30 tot 20.30 uur in Catharinahoeve. Toekomstig adres: Burgwal 11, 1791 AH Den Burg. Hoera, Arco de Graaf is a.s. zaterdag 5 nov. jarig en komt tevens dit weekend naar huis. Wie hem feliciteren wil, kan terecht zaterdagavond vanaf 8 uur in de kantine van Camping De Bremak ker, Tempeliersweg. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Meiion Koopman, op de leeftijd van 75 jaar. C. Koopman-Bakker H. M. Koopman D. Koopman-Douma Richard Saskia Texel, 2 november 1983, Brink 32, De Koog. De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 5 november om 15.15 uur in de Doopsgezin de kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 4 november van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. We nemen afscheid van onze lieve Oma Vlaming. Wij zijn dankbaar voor wat zij voor ons is geweest. Piet en Wil Gré en Timo Johan en Cisca Jenny en Rob Harm en Corine Jan Jenny Ab-Jan Lia en Ed Loes en Jan Piet en Brigit Hans en Gerrie Jonny en Rob Jan Willem Biem Texel, 2 november 1983. Ik leg op Jezus' trouw mij neer, Sterf ik - Jezus wekt mij weer. Ais ik op bazuingeschal, Zalig eens ontwaken zal. Dankbaar voor haar leven vol toewijding en zor gen, getroost door het geloof, waarin zij leefde, delen wij U mede, dat na een liefdevolle verple ging in het Verpleeghuis Texel, is overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Jannetje van der Slikke, sinds 1968 weduwe van P. C. Vlaming, in de leeftijd van 83 jaar. Oosterend: B. Vlaming G. Vlaming-van Dijk Castricum: P. Coster-Vlaming C. W. F. Coster Oosterend: P. Vlaming F. Vlaming-Trap klein- en achterkleinkinderen Texel, 2 november 1983. Correspondentie-adres: B. Vlaming, Oranjestraat 9, 1794 BD Oosterend. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 5 november om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Peperstraat 9, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned. Herv. begraafplaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur in het Kerkelijk Centrum, Pe perstraat 9, Oosterend. „Niemand leeft voor zichzelf, niemand sterft voor zichzelf. Wij leven en sterven voor God onze Heer, Hem behoren wij toe." De Here nam onverwachts uit ons midden weg onze lieve zuster en tante, in de leeftijd van 83 jaar Jannetje van der Slikke, weduwe van P. C. Vlaming. W. van der Slikke T. Koopman-van der Slikke J. Drijver-van der Slikke neven en nichten Veilig in Jezus' armen. Door God thuis gehaald op Zijn tijd ons trouw oud-lid, mevrouw J. Vlaming-van der Slikke. Gereformeerde Vrouwenvereniging „Eunice" Bedroef, maar dankbaar dal verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede, dat toch nog plotseling van ons is heengegaan onze innig geliefde vader en opa, zwager en oom Pieter Cornelisse, weduwnaar van Aag Plaatsman, op de leeftijd van 78 jaar. H. Cornelisse Piet Texel, 3 november 1983, Kogerstraat 82, 1791 EV Den Burg. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 5 november om 14.00 uur in de verga derzaal van de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de algemene begraaf plaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Thuis liever geen bezoek. Maandag 31 oktober overleed tot ons aller droefheid Riet Westerlaken. We zullen haar opgewektheid zeer missen. Zusterkring Oudeschild. Hotex radio-, TV- antenne-installatie en reparatie. Hotex, tel. 505 Beerekuil-bus vertr- Groeneplaats zat. 1.4 2.05, 2.25, 2.45 uur 72,1 k. p.p. Kerkeveiling 5 noven ber. Eierlandsche Hu 19.00 uur. Bezichtiging oi 18.00 uur Halve prijsl! Winterer lectie kleding. Boutiqi „Déjè-vu", Weverstra 38, Den Burg. Laai tijdig uw schot steen door een erke schoorsteenveegbedrijf gen. Bel 02223-851. Uw volle fotorollet veilig naar de vakma Voor perfecte kwaliteit de „geen-gezeur-garantii Nauta foto Et video. Is uw schoorsteen al 9 veegd? Bel 02223-851. Telefoonnummer Snackbar/ Lunchroom Parkstraat: 4890. Wij vegen schoorster» op heel Texel voor één e dezelfde prijs en op werkdagen van de wee Bel 02223-851. Een lekker avondje u Restaurant „Molenbos Postweg 226, tel. 10221 476. Nu volop handappels handperen. Fruitkweki De Veen, tel. 2203. Opleiding voor al uw rijt wijzen en ook voor lenging van rijbewijzi Rijschool Groot, Var gedipl., tel. 02230-13252 Café-eethuis Loodsmanswelvaren. Ki ken geopend tot 23 uur. Diverse visspecialii ten, o.a. zeeduivel, gr tong, visspies, enz. Zal dags en zondags borrelt van 17.00 tot 19.00 uur n gratis bittergarnituur. Hoorn, tel. (02226) 228 Elke vrijdag koopavot bij Nauta boeken, foto video. Vergeet u het niet uW schóorsteen nog jaar te laten vegen? 02223-851 Kees de Waal maakt trouwreportage v kundig en voordelig. Deense en Zweed Dekbedden en dekb overtrekken. Reken maar op dat die warm 1 Artima - Welterusl Gravenstraat 7, Den Bi Verzekeren?? Bremerl! Kantoor Siem Bremer Koos Bremer Kees Bremer (02223) (02223) (022231 (02223) Voor bloembollen r het goedkoopste adre K Nederland. A. van Stri Groothandel, Pontv 30, tel. (02226) 433, b.| (02220) 2904. Bouw- en timn werkzaamheden. Commandeur, tel. (02 568. Happy hour, van 1 tot elf. De Beerekuil Voor het opnieuw vakkundig bekleden uw meubelen: Meubelf Texel, Firma Oosterl Vraag vrijblijvend prijs gaaf. Grote sorter meubelstoffen. Voor vernieuwen er pareren van auto-uitlar p Uw Uitlaatspecialist Q ge Kievit, Jonkersti Den Burg. Kindermeubelen: kantje, boksen, kindersf len, dekbedjes, dekeni J dit alles vindt U bi| l,i 1 belhuis Texel. Fr Oosterhof, tel. (02i|ni 2246. Velen omringden ons na het overlijden en de teraarde bestelling van JAN DRIJVER CZN., schreven, of lieten op andere wijze van hun medele ven blijken. Langs deze weg willen wij U allen daarvoor oprecht danken. Het deed ons goed. Familie Drijver Oosterend - Texel, november 1983. Hollywood bij u th Bekijk uw favoriete film video wanneer u het Gezellig en plezierig Ki uit honderden titels Nauta foto video. Merkservier n Glas/kristal, aardewert porselein. Bij Artimar U zijn! Gravenstraat 7, Burg. Loodsmansduin Uw bruiloften, recep partijen enz. Cap. tot personen. Tel. (02226): 'S

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2