FILM "ïertie Praamstra urnkampioene oTOwm „Last tango in Paris" gongar Klaverjasclub Den Burg Promotie vrouwen Tevoko 4 OOOOOOOQOOOO Bijzondere hulde voorAbraham" Paul Verhagen won laatste wedstrijd 1983 Uitslagen pupillencompetitie Rijverbod Hardloopsuccessen voor André en Auke Brouwer Nieuw record 4km crossloop Aanleg wielerbaan begint in april Nieuwe scheidsrechters bij zaalvoetbal impioenschappen tafeltennis lor lagere scholen Als eerste op de avond van de klaver jasclub Den Burg eindigden de dames T. Huisman en L. Boersen donderdag met 7290 punten. Tweede werd het echtpaar P van Heerwaarden met 7247 punten. Met 7239 punten werd het echtpaar J. Spaans derde. Het koppel Fr. Witte en R. Kleinveld behaalde 6869 punten en werd vierde. Dames Ofrein en Biesboer werden met 6850 punten vijfde. Vrijdag 16 december wordt de derde avond van het kampioenschap van Texel gespeeld. Stand tweede periode: Echtp. P. v. Heerwaarden Dames Huisman-Boersen Echtp. J Spaans H Bakker-C Vinke Fr. Witte-R. Kleinveld Dames Ofrein-Biesbier J. Witte-W. Witte G. Eelman-F. Bos C. Bakker-G. Festen Dames Veeken-Keijser Totaalstand na 40 partijen ÉcTftp P v. Heerwaarden Dames Vermue-Timmermans H. Bakker-C. Vinke F. Hopman-P. Kooiman Th Witte-J Witte Echtp J. v.Heerwaarden Dames Huisman-Boersen J. Witte-W. Witte J Zijm-P. Buysman Echtp. F. Veeger Gezien het vertoonde spel zouden die er ook niet moeten zijn voor het derde mannenteam dat tegen Adelborsten goed kon bijblijven maar strijdend ten onder ging Ondanks een hecht blok en een goed verzorgde verdediging redden de Texelaars het niet tegen het vooral conditioneel sterke Adelborsten. De „winning mood" van de zee- 9141 2 8649 3 8526 5 8498 4 8488 0 8363 2 8334 2 8321 1 8018 5 8007 2 67660 24 64341 28 64079 24 63951 22 63701 22 63043 18 63030 15 62570 23 62414 17 62168 25 huzaren leidde tot een overrompelende start in de daaropvolgende wedstrijd te gen het tweede mannenteam. Na 13—15 setverlies in de eerste werd met 9—14 in de tweede verloren voordat het Tevoko- team de zaak echt energiek aanpakte. Zeer geconcentreerd werd voor elke punt gevochten en tot ieders opluchting kwam de setwinst bij 14 16 bij Tevoko terecht. Na reeds vijf gespeelde sets raakte ook Adelborsten opgebrand, ter wijl het tweede goed doorging. Met de volledige drie punten winst houdt Tevo ko 2 de kansen op een tussentijds kampi oenschap in eigen hand. Dankzij een 0—3 overwinning op Braaf Seahawks 3 bereikte het vier de vrouwenteam van Tevoko on geslagen het tussentijdse kampioen schap van de derde klasse. De twee de helft van het volleybalseizoen mag het team van Janny Koning aantreden in de tweede klasse, waar-in gezien de resultaten van de afgelopen wedstrijden ook een goe de klassering bereikt kan worden. Hiermee komt het aantal Tevoko vrou wenteams in de tweede klasse op drie, waarvan Tevoko 2 vorige week reeds het tussentijdse kampioenschap behaalde. Voor de statistiek speelde het derde nog een wedstrijd tegen HCSC 4 Met een 1 3 overwinning consolideerde het team een uitstekende tweede plaats. Vrouwen 1 kwam in de strijd tegen VVM '63 niet echt uit de verf. Individue le fouten deden het Texelse team in de eerste set de das om, wat in de tweede en derde echter goed hersteld werd. De ploeg uit Monmckendam, gedegradeerd uit de derde divisie pakte de belissende sets. Met slechts één winstpunt blijft het eerste vrouwenteam laag geklasseerd in de promotieklasse, maar degradatiezor- gen zijn niet aan de orde. >-N Ook al kan men bedenkingen hebben tegen het predikaat Meesterwerk" dat veel critici aan de film verleend hebben, van zoiets zou zeker geen sprake zijn ge weest als het scenario in zijn oorspron kelijke vorm verfilmd was. Want tenslot te heeft de regisseur alleen maar een paar traditionele filmtaalelementen ver eenvoudigd; hij heeft een meer rechtstreekse film gemaakt dan hij zelf meende te kunnen. Hij heeft geweigerd zich aan bepaalde beperkingen te hou den. Twee mensen worden zo hardnek kig gevolgd dat er allerlei dingen op het doek verschijnen, die men in scenario's in het algemeen vermijdt De korte inhoud: Een 45 jarige Ameri kaan (Marlon Brando) en een 19-jarig meisje (Maria Schneider) ontmoeten el kaar een paar maal, in de loop van drie dagen, in een leegstaand appartement in Parijs. Daar ontdoen ze zich van hun kleding en hun remmingen om zich op verschillende wijzen onledig te houden met sexuele praktijken. Wat als liefdesaf- faire begint, eindigt als gevecht waaruit het kleinburgerlijke meisje als overwin naar tevoorschijn komt. De zelfverze kerdheid van de man verdwijnt en maakt plaats voor sentiment. Maar het meisje ontdekt de ware, burgerlijke zin van de dingen en geeft de voorkeur aan een slungelige leeftijdsgenoot die haar ten huwelijk vraagt. Nog eenmaal mastur beert ze de lastige indringer, in een dan cing, daarna schiet ze hem neer met het pistool van haar vader. ,,Last tango in Paris" is te zien in de donderdagse Filmganger, 20.00 uur. SDAG 13 DECEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Paul Kikkert uit De Cocks dorp werd zaterdag 50 jaar. Dat heeft hij geweten want collega-redders van de KNZHRM en collega's van de Cebeco-vestiging waar hij werkt, bezorgden hen een bijzondere hul de. Vrijdagavond werd Kikkert weg gelokt zodat de organisatoren van dit feestgedruis gelegenheid had den om enkele nieuwe maar ook en kele antieke landbouwwerktuigen voor Kikkerts huis aan de Lange- veld'straat te zetten De antieke zaaimachine en ploeg (even oud a/s Kikkert) mocht hij houden. Verder werd Kikkerts boot naar de voor kant van het huis gesleept en van pakkende teksten voorzien. Daarbij werd duidelijk dat het niet alleen ging om de viering van de vijftigste verjaardag van super"Kikkert maar ook om zijn 26-jarig dienstver band bij de reddingmaatschappij. Dat Kikkert het in laatstgenoemde functie met de zeeziekte wel eens te kwaad had, werd door een pop met een kotsemmertje uitgebeeld. Om een uur 's nachts werd Kikkert uit de slaap gewekt door luid gezang van de veroorzakers van al dit fraais, wat het begin was van een genoe- gelijke verjaardagsreceptie. De laatste viswedstrijd van 1983 bracht 10 vissers naar de dijk nabij het reddingsboothuis te De Cocksdorp. Er was één deelnemer in de jeugdafdeling, Martin van der Zwaag (1 vis, 18 cm) en negen in de afdeling senioren. 1. Paul Verhagen (5 vissen, 78 cm), 2 Marius Stevens (3 vissen, 47 cm), 3. Dirk Roe per (2 vissen, 31 cm) Totale vangst af deling senioren 13 vissen, 204 cm. Tussenstand winterserie 1983/84 Dirk Roeper 4 260 30 Map van der Zwaag 4 183 29 Cor Huisman 4 171 25 Paul Verhagen 4 167 23'/: Jan Heethuis 4 154 22% Marius Stevens 4 120 22% Rein Kuyper 4 108 19 Wim Pronk 3 77 16 Theo Buren 2 37 8 Frans Bos 4 19 8% A. J. Souwer 1 0 3% C. J. Bakker 1 0 3% Afdeling jeugd. Martin van der Zwaag 3 18 3 De volgende wedstrijd is op 8 januari 1984, aanvang 8.30 uur te Oudeschild bij de R. K. kerk De Rampestampers-FC Knudde 4 3 Barcelona-ZDH 1 3—2 Oosterend 1-Rampestampers 2 3 Barcelona-FC Knudde 2 -1 Tex.Boys 1-ZDH 1 2-1 Oosterend 1-SVC 1 2 5 Tex.Boys 2-SVC 2 0-1 Tex.Boys 1-SVC 1 0-0 ZDH 2-Tex.Boys 2 3-0 Oosterend 2-SVC 2 0—3 VogelverschrrSpeelse rakkers 0 2 Malle Jongens-ZDH 2 3-1 Oosterend 2-Vogelverschr. 3 1 Speelse rakk.-Malle Jongens 0 3 Groen Zwart-The Young K 2 0 Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 1—0 Oosterend 1-Oosterend 2 6-1 Tex.Boys 2-Groen Zwart 3 2 Oosterend 2-Tex.Boys 1 7 1 The Young K.-Oosterend 1 0 0 Zondagavond omstreeks half elf legde de politie een rijverbod op aan een 22-jarige man uit De Bilt, die met drank op achter het stuur zat. André Brouwer kwam dit week end sterk voor de dag door in twee wedstrijden op de eerste plaats te eindigen. De 8 km crossloop van de wielervereniging ging in de record tijd van 27.40 minuten. In de bosloop van Bergen, waaraan altijd veel wedstrijdlopers meedoen, kwam André ook ais eerste over de finish. Met zijn zeer snelle tijd van 27.50 mi nuten over de 8 km lag hij 30 secon den voor op nummer twee. Er waren ongeveer 175 deelnemers aan deze wedstrijdloop. Een andere Brouwer, Auke Brouwer uit Den Hoorn, deed onlangs in Ierland mee aan de marathon van Dublin. Hij liep daar de beste tijd voorzover bekend, die ooit door een Texelaar op deze af stand is gehaald: 2 uur en 37 minuten. Een voortreffeli|ke prestatie. Zaterdag is in Den Helder de Noordkop-DOK-loop over 15, 6 en 2 kilo meter. Start 11.00 uur. Informatie 02230-27271. Zondag wordt er weer ge traind. ledereen kan meedoen. Start 15.45 uur vanaf het parkeerterrein bij de trimbaan. Op 8 januari 1984 vindt de bekende halve marathon van Egmond plaats. Zaterdagmiddag stonden negen hardlopers klaar voor de vier kilome ter crossloop in de Dennen. Het was Bram Bruin die meteen op kop liep, terwijl Natascha van der Vis in eerste instantie goed kon volgen. Deze moest echter na één ronde af haken en haar snelle start bekopen met een terugval, waar Bas Vaars goed gebruik van maakte. Bram Bruin eindigde in een nieuwe re cordtijd als eerste in 15.55 minuten, 2. Bas vaars, 3. Natascha van der Vis. Bij de 8 km startten ook negen lopers waarvan André Brouwer 27.40 M Goenga liep ook een goede race en ein digde als tweede, terwijl Rien Brouwer eerst in een groepje van drie liep, maar na zo'n vijf kilometer bij dit groepje weg liep en als derde eindigde Rond 14.30 uur stonden tien rijders klaar voor de wielercross over 15 ronden. Paul van Arnhem ging meteen op kop met in zijn wiel Ron van Boven. Deze moest echter na enkelke ronden in Van Arnhem zijn meerdere erkennen. De strijd om de derde plaats werd uiteinde lijk beslist in het voordeel van Edo Kooi man die Jan Huydink naar een vierde plaats verwees. De uitslag is: 1. Paul van Arnhem, 2 Ron van Boven, 3. Edo Kooiman Op 24 december starten de volgende wedstrijden waaraan iedereen kan deelnemen. Het bezwaarschrift dat de Werk groep Landschapszorg indiende te gen de aanleg van een wielerbaan in Den Burg is afgewezen. Hiermee is het groene licht voor die aanleg gegeven. Weliswaar zou de werkgroep nog Arob-beroep tegen de provinciebeslis sing kunnen aantekenen maar volgens een zegsman van die groep is dat niet waarschijnlijk Dat betekent dat de klus aanbesteed kan worden. Waarschijnlijk in april kan met de aanleg worden be gonnen. Dat kan niet eerder, omdat ge wacht wordt tot de benodigde machine ook voor andere klussen naar het eiland moet komen De financiële kant van de zaak is al enige tijd rond. winnende meisjes op het ereschavotje. 1 Monique Kalk. 2 Edith Keesman en 3. Elene Burn Tafeltennisvereniging Tetak orga- seert voor het vijfde jaar tafelten- skampioenschappen voor de ugd. Deze kampioenschappen orden gehouden in de kerstvakan- i op woensdag 28 december. Leer- igen uit de klassen 4, 5 en 6 van de xelse lagere scholen mogen eedoen. Twee jaar geleden waren 76 kinderen tief achter de groene tafels. Vorig jaar p het aantal wat terug, omdat veel ideren in de herfstvakantie op vakan- waren. Gezien de groeiende be- igstelling onder de jeugd voor deze ort mag worden aangenomen dat het ntal van 76 leerlingen wel weer zal >rden gehaald. Tetak heeft inschrijfformulieren naar lagere scholen verzonden en kinderen i mee willen doen kunnen zich derhal- via de school opgeven. De inschrij ving sluit op maandag 19 december. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. Jongens en meisjes spelen in aparte klassen en ook wordt in verschillende leeftijdsgroepen om de prijzen gestre den. Alle deelnemers(sters) krijgen na afloop een herinneringslintje. Naast het opgeven via school kan men ook rechtstreeks bij Tetak terecht en wel bij de volgende personen: L. van der Veen, Kikkertstraat 55, De Cocksdorp, tel. 02222-395; M. Janssen, Winter groen 32, De Koog, tel. 02228-686 of M. Hagedoorn, Schoorwal 27, Den Burg, tel 02220-3556. Ook opgave tijdens de trainingsuren van Tetak in Sportzaal De Ferrever op maandagavond van 18.30 tot 21.30 uur is mogelijk. Het toernooi wordt ook in de Ferrever gehouden en begint om 10.00 uur. Daar staan dan 7 tafels opgesteld Frisdran ken e.d. zijn te koop en er wordt een mu ziekje gedraaid. Door een democratische poule-indeling kan elke deelnemer(ster) een flink aantal partijen spelen. Het Texelse zaalvoetbalscheidsrech- terscorps is versterkt met vijf nieuwe ar biters. Afgelopen donderdag deden ne gen scheidrechters, waarvan er vier al actief waren, examen in de kantine van Texelse Boys De cursus werd georgani seerd door de rayoncommissie Texel en uitgevoerd door de afdeling scheidsrech terzaken Het geheel omvatte vier lesa- vond en die werden geleid door docent A. van der Vliet, die de door ziekte afwe zige J. van der Ploeg verving. Afgelopen donderdag testte een exa mencommissie bestaande uit: voorzitter van de rayoncommissie Texel, L Heer schap, hoofd scheidsrechterzaken A. van der Viiet en afgevaardigde van de hoofdscheidsrechterscommissie van de KNVB de heer Wester de spelregelken nis van de negen cursisten. Allen slaag den met een gemiddelde van negen, wat hoger is dan het gemiddelde in Noordholland. De negen geslaagden zijn. J. de Kra ker, Th Witte, B. Vredevoort, J. Ie No ble, K Eissen, R. Meedendorp, C. van Eendenburg, D. Eelman en Th. Houterman. Er kunnen overigens nog meer scheidsrechters geplaatst worden. ertie Praamstra uit Den Burg, lid de Gymnastiekvereniging Texel ondagmiddag bij de dames win- geworden van de kampioen- appen van de Turnkring Hollands Drderkwartier. Gertie verwierf haar vrije oefening, balk, brug sprong 31.10 punten. Het is voor eerst sinds 17 jaar dat Texel een npioen op dit niveau levert. De ige keer (in het geboortejaar van tie) viel deze eer te beurt aan r vader Ger Praamstra. Ie dameskampioen bij de junioren ook afkomstig van Texel: Monique uit Den Burg, lid van de Helderse iniging OKK. Monique verzamelde 15 punten. iertie Praamstra werd zondagmiddag de voet gevolgd door Ariane Wilms Dokev, Anna Paulowna die 30.80 iten kreeg en door Bernou Karten DOS, Wieringen die 30.40 punten wierf en dus derde werd. Buiten mededinging ij de heren senioren valt ook een els succes te melden, al werd daar prestatie biten mededingen gele- Gymleraar Nico Stoter verwierd ringen,-paard voltige, gelijke brug, jng, rek en vrije oefening maar liefst punten. De officiële kampioen werd P. Dekker van OKK Den Helder met 50 punten. Tweede werd E. Kooi (ook OKK). Bij de heren waren slechts e deelnemers, Nico Stoter niet egerekend. turnkampioenschappen werden in irthal Ons Genoegen op Texel gehou- i in het kader van het 60-jarig bestaan de gymnastiekvereniging Texel. sprong werden respectievelijk met 7.80, 7.10 en 7.70 punten gehonoreerd. Verdere uitslagen Aan de 's morgens gehouden junio renwedstrijden namen 36 meisjes en 10 jongens deel De deelnemende meisjes van GV Texel waren Miriam Raven, Yvonne Daalder en Gemma Praamstra. De Texelse meisjes boekten een behoor lijke prestatie; ze kwamen in de midden moot terecht. Dat kampioene Monique Kalk geen lid meer is van de Texelse gymnastiekvereniging heeft te maken met haar turnambitie. Ze denkt bij de vereniging in Den Helder over betere trainingsmogelijkheden te beschikken en ongetwijfeld heeft het resultaat van zon dagochtend haar in die mening gesterkt. Volledige uitslag meisjes: 1. Monique Kalk (31.35), 2. Edith Keesman, ook van OKK Den Helder (31.20) en 3. Elene Burn van DOS Den Oever (30.85). Uit slag jongens: 1, Hans van Dam van Do kev (43.45); 2. Jaap van de Mark van Burgerbrug-Petten (42.75) en 3. Bert Kraakman van SSS Dindua (42.15). Heren junioren: 1. Jon van Dam van Do kev (45,65); 2. Hans van Stee van OKK (41.60); 3. A. Smit van Turnlust Alkmaar (40.20). Mooi brugwerk Ilan de prestatie van Gertie Praamstra og te melden dat zij het succes voor leeft te danken aan het zeer geslaag- werk op de brug Op dit onderdeel j it pech vaak om de hoek kijken, ar zondagmiddag ging het prima en den alleen met de brug 8.50 punten gaard. De vrije oefening, balk en Gertie Praamstra aan het werk op de balk

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9