VAN HET RAADHUIS FILM lip Texelaartjes ■ïfei Vroeger kon je lachen ganger FAMILIEBERICHTEN Verkeerslichten klaar in mei OOOOOOOOOOOO Boys verloren door lucky goal" Tafeltennistoernooi in De Cocksdorp Verlies voor MST MST handbal Mededelingen van B. en H. s Ballet gaat toch door Kotex-kampioenen Bakkerij Timmer, Oosterend Kerstartikelen Bakkerij Timmer, Oosterend DINSDAG 20 DECEMBER 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Hoogstwaarschijnlijk in mei van het komende jaar zullen de verkeerslich ten op het kruispunt Pontweg/ Akenbuurt functioneren. Wethou der N. C. Barendregt deelde dit mee in een vergadering van de raad scommissie Financiëel, Economisch en Technisch beleid, afgelopen don derdag. De opdracht voor aanleg van de installatie is inmiddels gegeven. De basis van „Vroeger kon je lachen" is een tiental „Kronkels" aan elkaar ge praat door Carmiggelt zelf die in enkele scenes als toehoorder in beeld ver schijnt. Een illuster gezelschap artiesten zorgt voor zeer alledaagse, soms humo ristische dan weer sentimentele, gevoeli ge of zielige fragmenten. Martine Bijl bijt in deze film de spits af als een door een aantal mislukte huwelijken aan lager wal geraakte jonge vrouw die als „inciden teel" tippelaarster is gesnapt en enige tijd in de Bijlmerbajes dient op te knap pen. Ze doet haar trieste verhaal in een Amsterdamse kroeg. Johnny Kraay- kamp is de man die een visser aan de waterkant zeer hard en constant vertelt waarom hij zo van de stilte houdt. Rijk de Gooyer speelt de man die in de hor- r De Boys hebben twee belangrijke winstpunten laten glippen. Ondanks een groot veldoverwicht en vele kan sen gingen zij dank zij een lucky goal" tien minuten voor het eindsig naal met 1—0 het schip in. Het zegt wel genoegen dat DWOW verdedi gers minstens zes maal hun versla gen doelman nog op de doellijn moesten assisteren om doelpunten te voorkomen. De Boys namen op:,eerV uitstékërfd bespeelbaar veld'direct hêlïdffiatfêfiWeit binnen vijf minuten al twee goede sco ringskansen opleverde Alfred Bakker werd door Jaap van Kranenburg met een goede pass de ruimte in gestuurd doch zijn schot was te onzuiver en be landde naast het doel Even later dacht Jos Wessels wel te scoren doch een verdediger kwam zijn doelman voor de eerste keer te hulp door de bal op de doellijn te blokkeren DWOW moest het van counters heb ben, maar die waren te simpel van opzet om de Boys verdediging ernstig in moei lijkheden te brengen. Wel moest een maal keeper Frans Stolk zijn kunnen to nen toen de DWOW voorstopper alle ruimte kreeg om op te rukken. Zijn goed gerichte afstandschot werd echter uit stekend onschadelijk gemaakt. De Boys bleven de toon aangeven maar wat ze ook probeerden er zat steeds wel een DWOW been tussen om ze van doelpunten af te houden. Vlak voor het rustsignaal leek Bert Witte toch te gaan scoren Goed aangespeeld door Pieter Duin omspeelde hij beheerst de DWOW doelman maar hij was door die actie blijkbaar zodanig uit balans geraakt dat de bal toch nog naast het lege doel belandde. Spannend Door de 0—0 ruststand kreeg de tweede helft nog een spannend verloop. Het Boys overwicht bleef wel maar DWOW zag toch kans om meer richting Boys doel op te rukken. Een snelle coun ter leverde de gasten na 20 minuten spe len bijna een onverwachte 1—0 voor sprong op. De bal belandde eerst op de paal en uit de rebound werd deze net naast het verlaten doel geschoven. Aan de andere kant bleef het DWOW doel wonderbaarlijk gevrijwaard. Een flitsende kopstoot van Jos Wessels uit een goed genomen hoekschop passeer de de keeper wel maar weer stond een verdediger toevallig op de juiste plek om het gevaar te keren. Tot verbijstering van de Boys spelers en aanhang werd tien minuten voor tijd alle hoop op een over winning de bodem ingeslagen. Een on- geveerlijk afstandschot van DWOW spits Erik van Heerwaarden werd door Pieter Duin onfortuinlijk van richting ver anderd waardoor keeper Stolk kansloos gelaten werd Noch Jaap van Kranen burg, noch Bert Witte of de mee opruk kende Pieter Duin zagen in de slotfase kans de zeker verdiende gelijkmaker ach ter de DWOW keeper te werken. De sportieve wedstrijd werd uitstekend ge leid door scheidsrechter J. Kaay. De grootste pechvogel van het wee kend was Aad Schoo die als speler van Boys 2 tijdens de wedstrijd tegen Helder 6 zijn voet verzwikte en zeer ongelukkig ten val kwam. Hij ligt nu met een dubbe le beenbreuk in het ziekenhuis te Den Helder. tus graag boeken mag lezen over men sen die het slecht gaat of liever nog: die vreselijk aan hun einde komen. En de möoiste: Kees van Kooten als een im proviserende vieze man. Hij stapt een boekwinkel binnen waar Carmiggelt zijn eigen werk signeert. De vieze man meent dat Carmiggelt dr. Dick Faber (vrouwenarts) is. Hij vraagt of deze een boekje wil signeren. Wanneer de vieze man er uiteindelijk achter komt dat Car miggelt niet dr. Dick Faber is, weet hij op alle titels van de schrijver iets smerigs te vertellen. „Vroeger kon je lachen" lijkt mis schien een film over een 70-jarige en zijn werk maar is toch een film waar juist ook jongeren naar toe kunnen gaan, mede omdat Carmiggelt op de boekenlijst staat van de schoolgaande jeugd. Don derdag in Filmganger, 20.00 uur In het Eierlandsche Huis wordt don derdag 29 december weer een tafelten nistoernooi gehouden, 's Morgens spe len de basisscholen van,Eierland en De Cocksdorp, aanvang' 10.00 uürTDeèlna- me is gratis. Medailles zijn beschikbaar gesteld door de scholen, 's Middags om 14.00 uur begint het grote spektakel voor de oudere jeugd, volwassenen en veteranen. Ook dames zijn van harte welkom. Er wordt in verschillende klassen gespeeld, leder speelt tenminste vijf par tijen 's Middags worden de voorronden gehouden en 's avonds vanaf 19 30 uur de finalepartijen. Voor de winnaars zijn er standaards te verdienen. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd voor deelname: ƒ1,50 voor de onkosten. Het geheel wordt verzorgd door de jeugdclub Het Molenbos en enkele ouderen De MST handbalheren hebben nog steeds geen geluk. Afgelopen zondag verloren zij een uitermate spannende wedstrijd. De tegenstander ditmaal was Kramer Tornado. Dit team ging in de eerste helft zeer snel van start en wist de rust in te gaan met een 15 6 voorsprong. In de tweede helft zette dit zich nog even door. Kramer Tornado had een voor sprong van 12 doelpunten toen MST tot bezinning kwam en begon aan een ster ke come-back. De ploeg naderde Kra mer Tornado tot 3 doelpunten. Tegen het einde van de tweede helft had MST te veel gegeven en Kramer Tornado wist de voorsprong iets uit te breiden. De ploeg bepaalde de eindstand op 24—19 Alle teams speelden zondag thuis en verloren. Dat was niet zo verwon derlijk. Bijna alle teams speelden te gen de koplopers in hun poule. De adspiranten speelden tegen JHC. In de zevende minuut werd het eerste te gendoelpunt gemaakt. Twaalf minuten na het startsignaal kreeg MST een pe nalty tegen die gestopt werd door de keepster. De verdediging van MST was niet attent genoeg om de bal op te van gen. JHC greep zijn kans en scoorde als nog; 0 2. De ruststand werd 1 5. Na de rust begon JHC flink uit te pakken. MST scoorde nog één doelpunt; JHC nog zes. Eindstand 2 11. De dames za gen erg op tegen de wedstrijd tegen WGW. Dit zou wel prijsschieten worden meende men MST stond echter zelfs nog een tijdje voor met 2—1. WGW kwam niet goed in het spelritme en kon voor de rust ternauwernood voorkomen met 3-2. Na de rust werd het toch nog prijsschieten. WGW kwam goed op dreef, een hoog tempo, zuivere schoten op doel MST was met opgewassen te gen deze koploper Eindstand 2 17. Het ontwerp-bestemmingsplan voor het centrum van Den Burg is in decem ber 1982 besproken met de betrokken in woners en belangengroeperingen. Aan sluitend is de commissie ruimtelijke or dening en huisvesting geraadpleegd en heeft er in maart 1983 een afzonderlijke hoorzitting plaatsgehad over het onder deel verkeer. Het college van burge meester en wethouders heeft nadien haar standpunt bepaald over de inspraak-reacties. Tot op heden is deze besluitvorming nog met schriftelijk aan de insprekers ter kennis gebracht. Oor zaak daarvan is dat de afgelopen maan den voorrang is gegeven aan andere plannen zoals Oosterend-noord, Oude- schild industrieterrein; Oudeschild ha ven en de Waddenzee. Het is de bedoe ling op korte termijn aan iedereen die ge reageerd heeft op het ontwerp- bestemmingsplan schriftelijk het stand punt van burgemeester en wethouders mee te delen. Eveneens zal het ontwerp plan worden gezonden naar een 30-tal instanties voor het zg. bestuurlijk over leg. Dit zal minimaal 1 jaar in beslag ne men, waarna vervolgens de officiële te- rinzageleggmg kan plaatsvinden en der halve een ieder in de gelegenheid wordt gesteld bezwaren in te dienen. De eerste balletlessen zullen woensdag 11 januari in het speello-, kaal van de Woelige Hoek gegeven worden door Jolein Scholte, af gestudeerd docente van de Nel Roos Academie te Amsterdam. Zij heeft op deze opleiding klassiek ballet als hoofdvak en jazzballet als spe cialisatie gevolg. Jolien zal hier, in princi pe voor beginners, klassiek ballet gaan geven, ledereen is welkom, van alle leef tijden. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 1 januari, ook voor degenen die zich al op gegeven hadden (02220-5268/ 2828/ 3521). Als de definitieve aanmeldingen binnen zijn wordt een rooster van lestij den gepubliceerd. Het lesgeld bedraagt tot 16 jaar 720,— per maand. Elk volgend kind 717,50 Boven de 16 jaar 722,50 per maand. Het inschrijfgeld 712,50 moet worden voldaan op woensdag 11 januari voor de eerste les. Twee leden van de kleindiersport- vereniging Kotex hebben bij de in het afgelopen weekend gehouden Noordhollandse kampioenschappen hoog gescoord: Joop Veltkamp won twee bondskruisen (kampioen schappen) en een bondsmedaille. Jeugdlid Marc Pool won eveneens een bondsmèdaille. Maarten Dijker van Op Eigen Wieken behaalde een ereprijs, terwijl Jaap Dijker van de zelfde vereniging zo goed scoorde dat hij in de Grote Klasse eindigde. Veltkamp behaalde de kampioen schappen in de open klasse en in de klasse eigen kweek met twee Japanse nachtegalen. Met zijn Nectarina Olivia werd hij tweede. Mare Pool werd met zijn roodrugparkiet tweede bij de grote parkieten. Veltkamp zal dankzij dit resultaat in ja nuari uitkomen in de Europese kampi oenschappen in Breda met een Japanse en een zilveroornachtegaal, in respectie velijk de open- en de eigen kweek- klasse. Maarten Dijker behaalde zijn prijs met zijn diamantduif. Uitslagen: Veltkamp: 2 maal 91 en één maal 89 punten. Pool: 87. M. Dijker: 88. J. Dijker: twee maak 89. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. gedichten van Hans Oosterhof illustraties Arend Nijkamp 64 pax x»Nvïirn f8.— n de boekhandel Door een noodlottig ongeval werd uit ons mid den weggenomen mijn geliefde man en onze zorgzame vader Jacob den Haan, op de leeftijd van 50 jaar. W. den Haan-Schot Cees-jan Dianne Jacco Bennie Texel, 18 december 1983, Thijsselaan 21, 1791 VD Den Burg. Een rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 23 december om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna we hem te rusten leg gen op de Algemene begraafplaats. De overledene ligt opgebaard in St. Jan. Daar Wil en Bennie nog in het ziekenhuis lig gen, is er geen condoleancebezoek. Geen bloemen. Door een noodlottig ongeval werd van onze zij de weggenomen onze lieve zoon, broer, zwager en oom Jacob den Haan, echtgenoot van W. den Haan-Schot, op de leeftijd van 50 jaar. Zierikzee: C. J. den Haan J. den Haan-Deurloo H. H. de Jonge-den Haan J. J de Jonge Mia, Jacco, Wilma en Silvia Zierikzee, 18 december 1983. Zwaar valt ons het verlies. Door een noodlottig ongeval werd van onze zijde weggenomen mijn schoonzoon, onze broer, zwager en oom Jacob den Haan, op de leeftijd van 50 jaar. Zierikzee. Bruinisse: Colijnsplaat: Zierikzee Halsteren: Fondulac (U.S.A.) Den Ham (Ov.): Zierikzee. B. W. Schot fam. W. K. Schot fam H. Schot fam. C*. H. R. Boot fam. B. D. Schot fam. C. H R. Schot fam. M. M Fennema fam. H. Bolman fam. J. Schot neven en nichten Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze bedrijfsleider J. den Haan. Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde kol- lega wiens leiding wij zeer zullen missen. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit .zware verlies. Medewerkers van het P.E.Nrbedrijf Texel. Tot ons leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze collega J. den Haan. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. Namens de personeelsvereniging P.E.N.-bedrijf Texel Geschokt zijn wij door het overlijden van J. den Haan. Zijn persoonlijkheid en inzet voor de belangen van de erkende elektrotechnische bedrijven op Texel was voor ons een grote betekenis. Moge sterkte een grote steun zijn voor zijn vrouw en kinderen. De Texelse Elektrotechnische Installateurs. Tot onze grote ontsteltenis vernamen wij, dat is overleden ons lid en oud-bestuurslid Jaap den Haan. Wij zijn dankbaar voor het vele dat hij voor onze vereniging heeft gedaan. Bestuur Watersportver. Texel Heel blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje van Robert Lisette Christina Ina Hin-Kooger Kees Hin 16 december 1983, Emmalaan 7, 1791 AT Den Burg. Onze verloving bleef ,,aan" (zo ziet u maar weer eens) Dus niets staat ons meer in de weg om op 30 decem ber 1983 de officiële trouw- papieren te ondertekenen in het gemeentehuis van Den Burg om 13.30 uur. Om 14.00 uur zeggen wij nogmaals ,,Ja" tegen el kaar in de R.K. kerk te Den Burg. Wij houden receptie van 19.00 tot 20.30 uur in de kantine van camping Den nenoord, Grensweg 106, Den Burg. Nico Witte en Heieen Keveling Ons adres is: Beatrixlaan 109 1791 GB Den Burg. Jazeker: wij, Martin Keijser en Annie van der Vis gaan trouwenl Op donder dag 29 december om 14.15 uur, vindt onze huwelijks voltrekking plaats in het gemeentehuis te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 20.30 uur in restaurant De Raadskelder te Den Burg. Ons adres: Spinbaan 4 1791 MC Den Burg-Texel. Tevens wensen wij ieder een prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Heel hartelijk bedankt voor alle belangstelling en attentjjes. bij ons 25-jarig huwelijksfeest. Wij wensen tevens al onze vrienden en bekende gezegende kerstdagen en een voorspoedig 1984 toe. Betty en Bob van den Berg ft****##****#***»**##**###*****#** 1959 1984 Hierbij willen wij familie, vrienden en kennissen uitno digen voor de receptie die gegeven wordt ter gelegen heid van het 25-jarig huwelijk van onze ouders Han Stapersma en Sylvia Stapersma-Alkema op dinsdag 3 januari a.s. van 18.30 tot 20.00 uur in ho tel De Lindeboom, Groeneplaats, Den Burg. Jeannette en Willem Jan Yetze en Hanneke Rob Henk-Paul Tevens wensen wij iedereen prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. 1791 VL Den Burg, december 1983. Thijsselaan 102. Hierbij willen wij lede reen bedanken voor de be langstelling tijdens de proefvaart van de TX 49 en ons 25-jarig huwelijksfeest Fam. B Vlaming Texel, december 1983 Te koop een klamp vaste mest in zijn gegeel afge haald. Witte (02223) 273. Te koop Citroën CX 2200, 1975, LPG, goed ond. voor inl. tussen 18.00 en 20.30 uur (02228) 596. Heerlijk sappige Doyen- né handperen en diverse soorten handappels te koop bij Kees Keijser, fruit- bedrijf Molenbuurt Ver koop 's middags. Kerstfeest op Gor tersmient, 2e kerstdag 's middags om 3 uur, een ie der hartelijk welkom, Bap tistengemeente Texel. Te koop brandhout ei ken, beuken en essen vanaf 7112,50 per ton incl. vracht en btw (1 ton 2 a 2,5m3). Het hout is droog en stook klaar en is ook gezaagd en gekloofd. Ver krijgbaar tel. (02220) 5196, (022231 657. T.k. 1 paar sneeuwket tingen 7,5 x 16 (Landro ver). (02220) 4802. De nieuwe vakantie gidsen zomer 1984 kunt u gratis afhalen bij de Rabobank. Prachtige modieuse truien in de kleuren beige, blauw en zwart van 749,— voor 737,50. De kleine beurs, Kogerstraat 2, Den Burg, tel. 5196. Na 5 jaar met bijzonder veel plezier bij en in Ooste rend te hebben gewoond zijn we nu neergestreken tegenover de melkfabriek. Marlies Ie Grand, Niek en Gert van der Heijden, Schilderweg 215, Oude schild (02220-5393). Een kerstmaaltijd wordt extra smakelijk met een heerlijk gekruide rollade van slagerij lepe de Boer, De Koog, tel. 552, Het Pannekoekenhuis in De Cocksdorp is tot ein de kerstvakantie geopend. Daarna pas weer met de krokusvakantie. Dus als u dit jaar nog eens een echt lekkere pannekoek wilt eten, kan dat met de kerst. Onze specialiteit: panne- koek surprise. Reserveren is mogelijk (0727?) 284. Nieuwe spijkerbroe ken vanaf 725,—. Stone washed vanaf 750,—. De kleine beurs, Kogerstraat 2, Den Burg, tel. 5196. Als u voor een redelijke prijs toch hoge eisen stel len wilt, ga dan naar een vakman. Wij helpen u graag en we kunnen 't ookl Slagerij lepe de Boer, De Koog, tel. 552. mooie schilderijen in perfekte lijsten voor lage prijzen bij hans van der klift. Te koop Peugeot 504, atom., eind '77, schuifd. el.bed. ramen, trekh., radio, echt Ier. bekl. Ex terieur, inter., en motor 100%. Geh. gerev. mo tor, recent ANWB keur.rapp. Km.st. 62.500. Pr., 75950- Tel. 5385. Te koop Aspes 50 cc watergekoeld, bouwjr. '82, zeer snel. Prijs n.o.t.k. Tel. (02220) 5361. Openhaard bezitters opgelet. Vanaf heden weer loofhout te koop recht streeks uit het bos na tele fonische afspraak. Loon bedrijf Texel b.v. (02220) 3000. Te koop gevraagd Hel- derse vlet 6 6,5 m. zon der motor, mag verwaar loosd zijn. (02249) 1892. Wie kan ons vrijdag 23 december tegen de avond een lift geven naar Amster dam. Akkie, Nastasia v/d Kerkhof. Tel. 4914. Komt u 2e kerstdag ook bij ons de kerstmaaltijd vieren, plaats Gor tersmient, aanvang 3 uur. Baptistengemeente Texel. heeft dit jaar weer de volgende Weihnachtsstol met amandelspijs 1100 gram f 8,90 750 gram f 6,25 Roomboteramandelkerstkrans 500 gram ƒ14,25 Roomboteramandelkerststaaf 250 gram f 5,90 Roomboterkerstkransen met amandelschaafsel, 10 stuks f 4,75 En verder uit de eigen bakkerij, o.a.: kleine kerstkransjes, kletskoppen, schuim- kransjes, roomboterkrakelingen en appelbollen. Op zaterdag 24 december bezorgen wij gra tis over geheel Texel. Telefoon (02223) 293.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 3