■mummie £>q Groei LOM-school moet doorgaan" Schoorwal-bewoners willen onderzoek naar ongevraagd meerwerk Kwijtscheldingsbeleid belasting van kracht in diverse gemeenten HERRIE mm HINDERT W „THE MEANING OF LIFE Duders aan gemeenteraad: Evangelisatiefilm „Texel Vastgoed" naar voormalige smederij Gemeente neemt deurwaarder in dienst Hutjes begint viswinkel in voormalig CIV-gebouw Conflict met Woningbouwvereniging Wachttijden informatie op radio gewijzigd Konsumenten Kontakt en ANIB: Helderse MEAO school begint in augustus Zon, maan en hoog water Verleende bouwvergunningen RIJDAG 6 JANUARI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het bestuur van de Oudervereniging van de Kompasschool vraagt de ge- ■neenteraad ook voor het schooljaar 1984-85 een derde leerkracht voor het _OM-onderwijs te bekostigen. De brief van de ouders zit bij het college- /oorstel om van de dependance een zelfstandige Texelse school voor speci aal onderwijs te maken en de Oudervereniging merkt op dat het nog gerui me tijd kan duren voor die aanvraag wettelijk zijn beslag krijgt. ,,Het is van net grootste belang dat de groei van de dependance intussn onbelemmerd doorgaat", aldus de brief. Als men namelijk op het moment dat de school zelfstandig wordt 31 leerlingen neeft, (momenteel 28) heeft de school •echt op een door het rijk betaalde derde leerkracht. Volgens de oudervereniging is groei van het huidige leerlingenaantal aleen mogelijk als de school met drie groepen blijft werken en dat betekent dat de derde, door de gemeente betaal de onderwijzer, in dienst moet blijven. Als de school zelfstandig is en men heeft 31 leerlingen dan draait de gemeente niet meer op voor de kosten van deze onderwijzer. ,,Het is dus geen eindeloze affaire". De brief gaat verder in op de onder- wijsaspecten van het werken met twee onderwijzers. De maximale groepsgroot te in het LOM-onderwijs is 15 kinderen en bij twee leerkrachten kunnen dus nog slechts twee kinderen op school terecht, ,,nog afgezien van de ernstige onder wijskundige problemen die dan ont staan". Die problemen zijn volgens de Dinsdag wordt om 19.45 uur in ,,De Hollebol" aan de Burgwal te Den Burg de evangelisatiefilm ,,Een christenreis naar de eeuwigheid" van John Bunyan vertoond, in deze film gaat men mee naar veel plaatsen en personen waarover het verhaal uit het boek spreekt zoals ,,Het moeras der Moedeloosheid, de Heuvel Moeilijkheid, de IJdelheidsker- mis, Evangelist, de Uitlegger, het Paleis Liefelijkheid, enz. Deze film werd in 1980 in de Verenigde Staten als de beste christelijke film van het jaar bekroond. Er wordt gratis koffie geschonken. Na de film wordt er voor dekking van de on kosten een collecte gehouden. „Texel Vastgoed" heeft de voor malige smederij van Kiljan op de hoek Gasthuisstraat-Vogelenzang gekocht en wil er zich in de loop van dit jaar in vestigen. Het vervallen pand werd overgenomen van de he ren Witte en De Porto die het destijds van de gemeente kochten om er een atelier van te maken. Dit bouwplan hebben zij echter niet kunnen waarmaken. Met het ge bouw heeft Texel Vastgoed tevens de vergunning voor de verbouwing overgenomen, maar gezien de ande re bestemming moeten in dit plan nogal wat wijzigingen worden aangebracht. Het gemeentebestuur is van mening (in tegenstelling tot sommige ambtelijke adviezen) dat deze wijziging dermate in grijpend is, dat het afwijkt van wat vol gens het ontwerp bestemmingsplan van Den Burg mogelijk is, al valt het wel bin nen de normen van de algemene verkla ring van geen bezwaar die voor het bestemmingsplan Den Burg door de provincie is afgegeven. Dat betekent dat de voorgenomen wijziging van het bouwplan officieel wordt gepubliceerd. Komen er geen bezwaren, dan wordt de vergunning afgegeven. Als wel bezwaar wordt gemaakt, moet de provincie beslissen. Volgens het door architectenbureau Jan Visser gemaakte nieuwe verbouw plan, is sprake van een „geleed" bouw werk waarbij aan beide zijden het muur vlak gedeeltelijk is verhoogd. De oor spronkelijk geplande dakkapellen wor den tot één samengevoegd. Bij bouw en woningtoezicht vond men dat niet zo ingrijpend, maar bij de afdeling ruimtelij ke ordening wel. Daar oordeelde men dat het karakter van het gebouw ingrij pend verandert; er zou geen sprake meer zijn van een echte dakkapel. Als de ge meente dat accepteert, zou een veel te ruime interpretatie van het begrip dakka pel ontstaan, wat voor de toekomst kon- sekwenties geeft bij andere bouwwer ken. Geadviseerd werd niet mee te wer ken maar als het college dat toch wilde, dan zou een nieuwe procedure gevoerd moeten worden. Het college heeft dus tot het laatste besloten. „Texel Vast goed" wil echter het daarmee samen hangende risico van vertraging en extra kosten niet lopen en heeft de architect inmiddels opdracht gegeven het plan zo danig te veranderen, dat het wél onmid dellijk uitvoerbaar is. „Texel Vastgoed" is thans nog ge vestigd in een voormalige boerderij aan de Schilderweg, eigendom van de Firma Brandsen. Al geruime tijd tracht Texel Vastgoed-directeur Paul Kuip Czn. een eigen vestigingsplaats in Den Burg te vinden. ouders vooral te verwachten omdat men op de dependance zowel LOM als MLK kinderen onderwijst. „De leerlingen moeten in tenminste drie groepen ver deeld blijven om ieder de aandacht te geven die nodig is". Het college heeft nog geen mening gegeven over het schrijven van de Ou dervereniging. De raad kan dinsdaga vond haar oordeel geven over de brief. B. en W. hebben besloten een ei gen gemeentelijke deurwaarder aan te stellen voor twee dagen per week. De kosten per jaar zullen ongeveer f25.000— bedragen. Het deurwaarderswerk werd er vroe ger bijgedaan door de man die tevens hoofd was van het bureau belastingen en marktmeester, de heer Kikkert. Nadat de heer Kikkert was ontslagen werd per 1 oktober j.l. de heer Bos aangesteld als hoofd bureau belastingen en de heer Hin werd marktmeester. Voor het regelen van de deurwaarderswerkzaamheden kon het college het bureau van de ge rechtsdeurwaarder (bijvoorbeeld Ver meer uit Den Helder) inschakelen of een eigen deurwaarder in dienst nemen. Het voordeel van het permanent inschakelen van de gerechtsdeurwaarder is dat de werkzaamheden „afstandelijk" kunnen worden uitgevoerd dan het geval is bij een deurwaarder in gemeentedienst. Vooral als een eigen gemeentelijke deur waarder al een tijd meeloopt kunnen er problemen ontstaan door te grote be trokkenheid met het lot van de betref fende mensen. De kans is dan groot dat de man bij het uitvoeren van zijn taak 'doorschiet' en werk gaat doen dat ei- -gènlijk bij de sociale diénst thuishoort. Aan de andere kant zullen overleg en taakafbakening bij moeilijke gevallen tussen kassier (verantwoordelijk voor de invordering), sociale dienst (voor het maatschappelijk aspect) en deurwaarder beter tot hun recht komen als de deur waarder in gemeentedienst is. B. en W. vinden dat laatste van over wegend belang. Ook om financiële rede nen is daarvoor iets te zeggen want ge bruik maken van deurwaarder Vermeer uit Den Helder zou per jaar ongeveer f50.000,— kosten. Er wordt vanuit ge gaan dat de gemeentelijke deurwaarder per jaar ongeveer 800 dwangbevelen zal moeten afhandelen. Rekening houdend met reistijd en overleg kost dat een uur per dwangbevel, wat neerkomt op twee dagen per week. Als het werk door een adjunct commies wordt uitgevoerd kost dat f25.000,—. In de gemeentebegroting 1984 is hiermee al rekening gehouden. De zes heren die zich veertien jaar ge leden presenteerden onder de naam Monty Python, hebben opnieuw een bi oscoopfilm afgeleverd waarvan de bete kenis ver te zoeken is. „Life of brain", hun vorige, is nog te omschrijven als een film met een verhaal. Ditmaal niets van dat alles. Aanvankelijk werden de verga deringen van het zestal nog beheerst door de gedachte, dat er een verhaal op tafel moest komen. Niemand bleek enig idee te hebben. En na enkele vuchteloze bijeenkomsten besloten de heren zich va de bestaande filmwetten niets aan te trekken. Ze gingen uit elkaar met de af- De heer A. Hutjes begint in het voormalige CIV-gebouw op de ha ven van Oudeschild een viswinkel, hoewel detailhandel (volgens het huidige bestemmingsplan) op de ha ven niet is toegestaan. Het beleid op dat punt wordt echter gewijzigd. De tailhandel wordt toelaatbaar als de 'hoofdfunctie' van een bedrijf niet wordt aangetast en de detailhandel iets met de haven heeft te maken. Dat laatste is bij een viswinkel uiter aard het geval, maar of de hoofdfunctie in dit géval niet wordt aangetast is twij felachtig, De hoofdfunctie van het oude CIV-gebouw is opslagruimte voor het materiaal van het vissersbedrijf voor toe risten. B. en W. willen daar niet kinder achtig over doen, al hebben zij wel be paald dat de ruimte ook als opslag in ge bruik moet blijven. Vestiging van een viswinkel wordt als 'verlevendiging' van het havengebeuren gezien. Al eerder ging het college akkoord met het ver bouwen van de bovenverdieping van het gebouw tot woning. Al eens eerder kwam het CIV-gebouw in het nieuws toen het Windsurfcentrum Texel er zich wilde vestigen. Deze recrea tieve bestemming zonder binding met de haven, werd door het college van de hand gewezen. Uit het nu genomen besluit van het college en de bijbehoren de stukken is op te maken dat een wind- surfcentrum ook nu niet zou worden toegestaan; alleen het beleid ten aan zien van detailhandel is veranderd. spraak, dat ieder zou trachten een serie sketches te schrijven. „The meaning of life" is daarvan het resultaat: een lange reeks volstrekt op zichzelf staande scènes, die op inge nieuze wijze aan elkaar verbonden zijn tot een wonderlijk relaas waar geen touw aan valt vast te knopen. Als tenslotte een tv-presentatrice ons wel kom heet bij het einde van de film, is nie mand een stap verder. Wat zich voor die tijd heeft ontvouwd, is de volstrekte gekte van Monty Python: bizar, grof, geestig, smakeloos, scherp, smerig, anarchistisch, subtiel en waanzinnig. „The meaning of life" gaat af en toe te ver. leder kan er zijn eigen aanstoot aan nemen. Aan de harde aanval op de Ka tholieke kerk bijvoorbeeld, waar elke spermatozoïde wordt aanbeden. Of aan de sexistische blote borsten in een ach tervolgingsscène. Aan de vette man die op spectaculaire wijze een restaurant vol kotst of aan het gebruik van schutting woorden. Aan de potsierlijke kanten van het leger of aan de copulatieles van John Cleese voor een klas vol verveelde jongens. Men heeft het voor het uitkie zen. Al met al is de betekenis van het le ven er niet door verduidelijkt, duidelijk is wel geworden: Monty Python heeft nog altijd iets te betekenen. Van vrijdag tot en met maandag in Ci ty. Toegang 16 jaar. Konsumenten Kontakt en ANIB (Bond van gehandicapten en ar beidsongeschikten) hebben zonder het zelf te weten uitvoerig gerea geerd op een discussie in de raads vergadering van december over de mogelijkheid van kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. Die dis cussie ontstond naar aanleiding van een brief van de directeur van de rijksbelastingen die uiteenzette wat voor hem de richtlijnen zijn om bur gers kwijtschelding van belasting te geven. PSP en Pakt drongen aan op een gemeentelijk kwijtscheldings- beleid maar het college liet blijken niet zelf aan inkomenspolitiek te willen doen, onder andere met het argument dat dan grote verschillen met andere gemeenten ontstaan. Uit de brief van Konsumenten Kon- takt, die de gemeenteraad dinsdag avond onder ogen krijgt, blijkt dat er al diverse gemeenten zijn die aan inko menspolitiek doen en eigen richtlijnen hebben voor het kwijtschelden van be lasting. Het was al bekend dat de rijks belastingdienst vaste regels hanteert voor kwijtschelding van onroerend goed-belasting en uit de brief van Kon sumenten Kontakt blijkt dat andere be lastingen in sommige gemeenten ook gekoppeld zijn aan het inkomen. De ge meente Zeist kent vrijstelling van reini gingsrechten en hondenbelasting voor mensen met een bijstandsuitkering en de gemeente Bloemendaal geeft kwijt schelding van rioolgelden, muziek- schoolkosten en hondenbelasting als het inkomen bruto niet meer is dan an derhalf keer een aow-uitkering. Andere gemeenten hanteren de norm van de belastingdienst wat er in de prak tijk op neer komt dat gezinnen die van een netto besteedbaar maandsalaris (plus vakantiegeld en kinderbijslag) de kale huur aftrekken en dan niet meer overhouden dan ƒ1.300,— in aanmerking komen voor kwijtschelding. Voor een één-ouder gezin is dit bedrag /1.165, en alleenstaanden die na aftrek van kosten nog ƒ860,— per maand overhou den komen ook in aanmerking voor kwijtschelding. De rijksregeling geeft ook bedragen die afgetrokken mogen worden voor kinderen en er zijn een groot aantal posten die men bij de kwijt- scheldingsaanvraag mag vermelden en die soms van het netto salaris worden afgetrokken. Onder andere de gemeente Opsterland houdt zich strikt aan de rijks norm en in de gemeente Almere betalen mensen met een laag inkomen 60% van de reinigingsrechten. Snoeien Konsumenten Kontakt vraagt de ge meenteraad om een „sociaal tarieven- en belastingbeleid waarbij de laagste in komens worden ontzien". Verder is men van mening dat de gemeente Texel een eigen kwijtscheldingsbeleid kan maken wat uiteraard wel als gevolg heeft dat er Zeventien eigenaren van 'beschutte sfeer' woningen aan de Schoorwal hebben de gemeenteraad een brief geschreven over het conflict dat men al vijfjaar heeft met de bouwer van de huizen: de Woningbouwvereniging. De ruzie gaat over het ongevraagd aanbrengen van een diepere fundering onder de huizen voor het bedrag van ƒ9.000— per woning. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd een grondig onderzoek in te stellen naar de fouten die zijn gemaakt, iets waar het college niet op in kan gaan, omdat de bewoners in dertijd de mogelijkheid hebben gekregen af te zien van de koop als ze de extra diepe fundering niet wensten te betalen. De informatie over de wachttijden voor de boot in Den Helder die zomers regelmatig via de radio wordt gegeven zal dit jaar iets anders van opzet zijn. Aan het gebruikelijke bericht over het aantal uren dat gewacht moet worden zal de zinsnede „uitsluitend voor auto mobilisten" worden toegevoegd om dui delijk te maken dat toeristen die van an dere vervoersmiddelen gebruik maken niet hoeven te wachten. De commandant van de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie heeft dit besloten naar aanleiding van het colle- geverzoek om het uitzenden van de ver keersinformatie wat betreft Texel eens kritisch te bezien. Eerder was door het college al gevraagd de verkeersinforma tie over de wachttijden af te schaffen. In november 1977 werd aan de bewo ners meegedeeld dat er een duurdere fundering nodig was dan aanvankelijk begroot. De extra kosten van deze fun dering zouden ongeveer ƒ2.500,— per woning bedragen. In datzelfde jaar blijkt dat de fundering f9.000,— heeft gekost en dat was een gevolg van de opdracht van de bouwopzichter die zonder het bestuur van de Woningbouwvereniging en de toekomstige bewoners in te lich ten een extra diepe fundering liet aanbrengen. Volgens het college was toestemming van de bewoners niet nodig omdat ze in middels een zogenaamd bemiddelings contract hadden getekend waarin stond dat het bestuur van de Woningbouwve reniging gemachtigd was de extra voor zieningen met bijbehorende kosten te la ten uitvoeren. Volgens de brief van de bewoners is de opzichter, die buiten zijn boekje ging, ontslagen, maar is het bestuur van de Woningbouwvereniging niet ingegaan op de protesten van de bewoners. Teleurgesteld „Wij konden niet akkoord gaan met het bedrag van ƒ9.000,— en zijn teleur gesteld in de Woningbouwvereniging die voor ons zou bemiddelen en ons zou begeleiden. Zij zouden het uitzoeken, de technische recherche erbij halen, maar daar is niets van terecht gekomen", al dus de brief aan de raad. Ook zijn de bewoners teleurgesteld in het gemeentebestuur dat de afrekening van het bouwbedrag, zonder navraag bij de bewoners, heeft goedgekeurd en doorgezonden naar de provincie. Ook zeggen de bewoners geen antwoord te minder geld in de gemeentekas komt. Konsumenten Kontakt schrijft niet hoe dit tekort weggewerkt kan worden. „Dat is een kwestie van politiek", aldus de brief waarbij men de keuze heeft tussen meer gemeentebelasting voor hogere in komens en snoeien in de begroting. De brief van de bond van gehandicap ten en arbeidsongeschikten dringt ook aan op een gedifferentieerd belastingta rief in plaats van de oude „zonder aan zien des persQons"heffing. In tegenstel ling tot Konsumenten Kontakt noemt de bond de onroerend goed-belasting wel een heffing waarin al rekening is gehou den met het inkomen „omdat in zijn al gemeenheid kan worden aangenomen dat men een huis bewoont in over eenstemming mt het inkomen". Voorlichting Het vaak gebruikte college-argument dat de gemeente niet de middelen bezit om te bepalen hoeveel de burgers ver dienen is volgens de ANIB slechts ten dele waar. Van alle uitkeringstrekkers is het inkomen bekend en dat geldt ook voor onderwijsgevenden, AOW-ers en de gemeente-ambtenaren. De ANIB vraagt de gemeenteraad om duidelijke voorlichting over de mogelijkheden van kwijtschelding en wil zich daarbij beper ken tot de rioolbelasting, reinigingsrecht en de hondenbelasting. Het college stelt voor de brieven te bespreken in de co- missie Financieel, Economisch en Tech nisch beleid. Op 1 augustus van dit jaar gaat de MEAO-opleiding in Den Helder van start. De MEAO-school zal, samen met de opleiding Verzorgende (VZ), een nieuwe middelbare beroepsopleiding tot kraam7 gezins- en bejaardenverzorgen- de, de Inas-opleiding en de part-time opleiding dameskappen, nu nog verbon den aan de algemene bijzondere school voor beroepsonderwijs „De Vijfsprong", per 1 augustus 1984 het Instituut Mid delbaar Beroepenonderwijs Den Helder vormen. Het MEAO stelt zich ten doel een al gemene oriëntatie (geen specialisatie) te geven op beroepen van economische en administratieve aard met een gerichtheid op groepen van functies zoals die zich in de maatschappij voordoen. Deze ge richtheid komt tot uitdrukking in 5 stu dierichtingen, t.w. de administratieve studierichting bestuurlijke studierichting commerciële studierichting vrije studierichting. De duur van de opleiding is 3 jaar. Het eerste studiejaar zal voor alle leerlingen gelijk zijn. De studierichting wordt geko zen aan het einde van het eerste studiejaar. De voorbereiding van deze ook voor Texel belangrijke opleiding is in volle gang. In het kader van deze voorberei ding wordt dinsdag 17 januari a.s. een voorlichtings/informatiebijeenkomst ge organiseerd in de aula van „De Vijfsprong", Pastoor Koopmanweg 12 te Den Helder (aanvang 19.45 uur). Deze bijeenkomst wordt gehouden voor be langstellende ouders en leerlingen, di recties en decanen van scholen voor voortgezet onderwijs en verdere belangstelenden. Voor nadere inlichtingen kan men ziel} wenden tot de directeur van het MBO- instituut, de heer S. B. Ros, telefoon (02230) 37454. De zon komt 11 januari op om 8.45 uur en gaat onder om 16.50 uur. Maan: 11 jan. E.K.; 18 jan. V.M. Doodtij: 13 jan.; springtij 20 jan. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 6 januari 10.17 en 22.45 Zaterdag 7 januari 10.49 en 23.13 Zondag 8 januari 11.10 en 23.44 Maandag 9 januari 11.21 en Dinsdag 10 januari 0.23 en 11.33 Woensdag 11 januari 1.10 en 12.05 Donderdag 12 januari 2.01 en 13.05 Vrijdag 13 januari 2.53 en 14.27 Zaterdag 14 januari 3.47 en 16.00 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. hebben gehad op de vraag om een gespecificeerd overzicht van de extra kosten. Het college is van mening dat de be woners van de Schoorwal in december 1977 al wisten dat de meerkosten voor de fundering 9 mille waren. Toen is ook meegedeeld dat men van koop kon af zien en dan zou de bemiddelingsover eenkomst nietig worden verklaard zon der wederzijdse kosten. „Hierop heeft niemand gereageerd. Zelfs niet tijdens de volgende vergadering waarin de no tulen met deze mededelingen werden goedgekeurd", aldus het college. Notulen De bewoners wisten volgens het ge meentebestuur waar het om ging en in december werd meerdere malen tijdens bouwvergaderingen uitvoerig gesproken over het extra werk aan de fundering. „Als ze van mening waren dat er fouten zijn gemaakt hadden ze de notulen niet goed moeten keuren of moeten afzien van de koop". De brief komt ter sprake tijdens de raadsvergadering van dinsdag en het college stelt voor het protest zelf af te handelen wat er op neerkomt dat men zal wijzen op eventuele rechtsmiddelen die nog open staan. Er wordt geen op dracht gegeven voor een diepgaand onderzoek. B. en W. verleenden aan de navolgen de personen en instellingen bouwvergunning. ;|-l. J. Griffioen,'"Bakkenweg 1, Den Hóorn voor Hef "üërbouwen van een woonhuis aan de Bakkenweg 1, Den Hoorn; B. Dros, Kikkertstraat 21, De Cocksdorp voor het plaatsen van een dakkapel aan Kikkertstraat 36, De Cocksdorp; N. M. Schoo, Plevierstraat 29, De Koog voor het plaatsen van een carport aan Plevierstraat 29, De Koog; J. C. Stolk, Pontweg 2, Den Hoorn voor het wijzigen van een eethuis/snackbar aan Parkstraat 22, Den Burg; F. Breman, Spangerweg 10, De Waal voor het plaat sen van een ligboxenstal aan de Span gerweg 10, De Waal; H. Geus, Schilder end 60, Den Burg voor het wijzigen van een kap aan Schilderend 60 te Den Burg; H. S. ten Thoren, Osterberg 3, Bad Bentheid, Duitsland voor het bouwen van een zomerhuis aan het Gerritslan- derdijkjete Den Burg; H. A. Kampmann, Rybhikerstraat 34, Dorsten, voor het plaatsen van een zomerhuis aan de Cali- forniëweg 259, De Koog; G. Eelman, Nieuwlanderweg 82, De Waal voor het plaatsen van twee dakkapalen aan de Nieuwlanderweg te De Waal;N.T.K.C., Ebrodreef 87, Utrecht voor het vergroten van een toiletgebouw aan de Krimweg te De Cocksdorp; G. J. Drijver, Oran jestraat 20, Oosterend voor het uitbrei den van het woonhuis Oranjestraat 20 te Oosterend; J. A. Engelvaart, Ruyslaan 88, De Koog voor het plaatsen van een dakraam aan de Ruyslaan 88 te De Koog; G. van Langelaan, Elemert 2, Den Burg voor het plaatsen van een carport aan de Elemert 2 te Den Burg;R. C. Vin- ke. Brink 20, De Koog voor het vergroten van een zomerwoning aan de Brink 20 te De Koog; P. Zandee, Heemskerckstraat 4, Oudeschild voor het plaatsen van een garage/berging aan de Heems kerckstraat 4 te Oudeschild; D. Hoogen- bosch, Kogerstraat 92, Den Burg voor het verbouwen van een woonhuis aan de Burgerhoutstraat 13 te Den Burg; G. Timmer, Van der Sterrweg 4, Den Hoorn voor het plaatsen van een jong veestal/machineberging aan de Pont- weg 26 te Den Hoorn; S. Bakker/J. van Heerwaarden, Groeneplaats 6, Den Burg voor het bouwen van een woning aan de Diek te Den Hoorn; C. P. Zijm, Fonteins- weg 8, Den Hoorn voor het plaatsen van een ligboxenstal aan de Fonteinsweg 8 te Den Hoorn; R.S.T., Slingerweg 2, Den Burg voor het uitbreiden van een toiletgebouw op „Loodsmansduin" te Den Hoorn; J. G. van Maldegem, Sluf- terweg 234, De Cocksdorp voor het plaatsen van een opslagloods aan de Slufterweg 243 te De Cocksdorp; Wie lervereniging Texel, p/a Gasthuisstraat 34B, Den Burg voor het aanleggen van een wielercircuit aan de Haffelderweg te Den Burg.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5