i Goede opkomst bij koud crossfestijn GARDE A VUE Oosterend verrast Uitgeest (0—1) Gamma 2 en Texelse Boys delen punten: 4-4 Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Voetbaluitslagen Verbetering fietsroute bij veerhaven J. van der Meer koopt wolwinkel K Mini en Maxi in schouwburg Schietoefening nj (-yrPcPob dames? heren- en kinderschoenen tegen zeer lage opruimings- p rijzen. Mantje Schoenen BV QUARTZ met WIJZËRS Martin Tromp Let U op onze Uitslagen pupillen Bridgesucces Honkbaltraining Zwaluwen te sterk Winterwandelingen Het Gouden Boltje voor Wieringers hoofc DINSDAG 17 JANUARI Hoofdklasse: Question-Nissan 3 3 Texelse Boys-Gamma 2 4—4 A&O 2000-Qosterend 2 7—1 Eerste klasse: Oosterend 3-Rab 6—1 PH Hotel-Gamma 3 2—1 Tweede Klasse: KSMT-Oosterend 4 1-2 Nioz 2-Gamma 5 ,1—1 De Muy-Citroën 3—4 Nioz-Gempo 2—0 Question 3-Texelse Boys 2 0—5 Derde klasse: ZDH 3-Texel 2 3-0 Oosterend 6-Nissan 4 4 3 Oosterend 5-KSMT 2 2—1 Rab 2-De Koog 4—2 Ver. Schilders-Oosterend 7 1—3 Tex. Boys 4-Ver. Schilders 2 2—1 Junioren: SOS-Texelse Boys 4 6—2 Oosterend 3-ZDH 5 0 NMS-Zeven Provinciën 2—0 Graaf spuiterij-Ver. Schilders 1—1 't Cafeetje-Zegel Modes 2 2 Alkema-Oosterend 4—1 Dames: Oosterend-Rentenaar 3—1 Tex. Boys 1-Tex. Boys 2 6—1 Nissan-Gamma 0—2 Woensdag 18 januari: 17.15 u.: ZDH-Nissan 17.45 u.: Ver. Schilders-Gamma 2 18.15 u.: Ratronics-Graaf Spuiterij 18.45 u.: Oosterend 2-Gamma 1 19.35 u.: Kikkert/Topido-Oosterend 20.15 u.: Nioz 1-Tex. Boys 3 20.55 u.: Ver Schilders 2-ZDH 3 21.35 u.: Kikkert/Topido 2-Tex. Boys 4 22.15 u.: Question 2-Texel Zaaldienst: Nissan Donderdag 19 januari: 17.15 u.: Viss. BouwrGamma 1 17.45 u.: Tex. Boys 1-Tex. Boys 2 18.15 u.: Nissan 4-Oosterend 5 18.55 u.: Mantje 2-ZDH 2 19.35 u.: De Mok-Gamma 4 20.15 u.: Gamma 5-Gempo 20.55 u.: Nioz 2-Tex. Boys 2 21.35 u.: Citroën-A&O 2000 2 22.15 u.: Oosterend 7-Rab 2 Zaaldienst: Question Vrijdag 20 januari: 17.15 u.: Zegel Modes-Oosterend .2 17.45 u.: Pakhuus-Cafeetje 18.15 u.: Texel 2-Ver. Schilders 18.55 u.: Nissan 3-J'Elleboog 19.35 u.: De Muy-Kikkert/Topido 20.15 u.: Dubbeldik-Nissan 2 21.10 u.: Tex. Boys-Nissan 1 22.00 u.: ZDH-Oosterend 1 Zaaldienst: Rab Zondag 15 januari 1984: Afdeling Noordholland: Uitgeest-Oosterend 0—1 DWOW-ZDH 2-3 Rijkswaterstaat zal binnenkort fietspadenroute op en nabij de ve haven 't Horntje veranderen. De huidige situatie ten aanzien het kruisende fietsverkeer van en r de woonkern 't Horntje en de rich: Den Hoorn is verre van ideaal en 2 gevaarlijk. De oversteek (ter hoogte het opstelterrein) ligt op een van b( kanten voor het verkeer slecht overzi telijke plaats. Bovendien is in de prak gebleken dat de kruisende fietsers vanaf de boot richting Den Hoorn ga. of fietsers die vanaf de woonkert Horntje gaan, in plaats van de daarv bedoelde oversteek de verkeersweg Hoorn-t Horntje gebruiken, wat no gevaarlijk is. De fietsoversteek zal worden verplaatst naar een voor het keer beter overzichtelijk punt dat dichter bij de 'routing' ligt. Bovend zal de oversteek worden verlengd aan het gemeentelijke fietspad langs Molwerk. B. en W. hebben zich akkoi verklaard met een artikel 19 procedure een voorbereidingsbesluit (want de andering is strijdig met het gelden bestemmingsplan). Eer /an z z verk< gntw mate mom Pie nteri ven t De heer J. W. B. van der Me^n heeft de wolwinkel 't Swarte Schaf (Binnenburg 4) gekocht van m vrouw A. Zwart. Laatstgenoemd i heeft zich definitief van Texel terurejn getrokken en begint in Heerenve<yrjes een andere vorm van bedrijvighei^en c Van der Meer heeft de winkel lopende zaak met inventaris overi,, nomen, wat de indruk wekt dat IPer de exploitatie op dezelfde voet \fexe voortzetten of dat wil laten donm door een pachter. Hij wilde dat gisten.. v ren echter niet bevestigen WIJZ< ontkennen. kwa Van der Meer heeft inmiddels zijn b'bijnc drijfsgebouw met woning Beatrixlaan verkocht aan de heer Jan C. Dijker. De ,Go< gaat er wonen; hij heeft in het geboigelei geen bedrijfsplannen. De (boven) v\ ning van het pand werd jarenlang bhobt woond door de familie Van der M( zelf, totdat deze verhuisde naar eibelo voormalige boerderij aan de Westerweding Beatrixlaan 17 werd de laatste tijd woond door Nico Bakker, die onlan yjjfh naar De Mars verhuisde. sch< gev< niet toef Yasl Vrijdag speelt het komische duo M en Maxi de voorstelling „Sprakeloos" schouwburg De Kampanje in Den H der. Na afloop vaart een extra boot en de afdeling Culturele Zaken van het meentehuis zijn nog kaarten verkrij baar. Ze kosten f22— (f 18,— voor CJ en Pas 65-houders). „Sprakeloo:Bllc begint om 20.15 uur. Op woensdag 18 januari 1984 woij van 10.00 tot 18.00 uur met 155 mm gr schut geschoten vanaf Breezanddijk. s^c alléén bij e horloge vakzaak mét kwaliteits garantie Goede en leuke Hogerstr. 1 - 3 - 5, Den Burg PAGINA 6 TEXELSE COURANT Weverstraat uitverkoopetalage. De wieier- en crossloopactiviteiten van de Wielervereniging Texel moch ten zich zaterdag in de Dennen in een goede belangstelling verheugen. llc is naar het bureau gekomen om nog eil ge ge vragen te beantwoorden in verbarj 0p met een dubbele moord plus verkracj m ting, waar hij zijdelings als getuige t- f0 betrokken moet zijn geweest. Inspectei Gallien (Lino Ventura) ondervraagt her w Oosterend heeftin Uitgeest een verdiende overwinning behaald. Een doel punt van Piet Graaf was beslissend in deze wedstrijd. Hoewel Uitgeest over de gehele wedstrijd een veldoverwicht had, waren het toch de Oosterenders die een groot deel van de wedstrijd controleerden. Verdedigend zat het bij SVO goed in elkaar en Uitgeest had grote moeite met het counter-voetbal van de Oosterenders. Onder leiding van de goed leidende scheidsrechter Pais ontstond op deze wijze een boeiende en uiterst sportieve wedstrijd. Het verhaal begint uitermate komisch en eindigt in een regelreght drama. Daar tussen ligt anfderhalf uur opgevoerde spanning, een fascinerend spel van vra gen en antwoorden, een situatie die voortdurend iets verandert en een pre sentatie van acteertalent, dat de aan dacht van begin tot eind gevangen weet te houden. Het is oudejaarsavond en een ver dachte heer Matinaud (Michel Serrault) Aan de overkant woedt het feest van jaarwisseling. De deftige getuige slaat, er niet in de regie van het verhoor in ha( den te krijgen en dreigt van getuige tc verdachte te worden, temeer wannes ook nog zijn vrouw (Romy Schneide' kwaadaardig een duit in het zakje korr doen. In een paar subtiele flash-back zien we wat de oorzaak is van de diep verwijdering tussen beide echtelieder En toch krijgt de hele zaak een onve: wachte wending en vrijwel allé hoofc rolspelers staan voor schut. „Gade a vue", beladen met scheidingen, is donderdag te zien Filmganger, 20.00 uur. doelman Rob Vonk bewees een uitste kende sluitpost te zijn en ook Dennis Vonk voldeed als voorstopper uitste kend. Uitgeest kon slechts imponeren tot aan de rand van het strafschopge bied, maar zag vervolgens geen moge lijkheden om het de Oosterenders echt moeilijk te maken. Na "de rust eenzelfde spelbeeld. Een aanvallende Uitgeest-ploeg die zich ech ter opnieuw weinig kansen wist te scheppen. Oosterend daarentegen ging steeds zelfverzekerder spelen. Via coun ters werd Uitgeest voortdurend in de problemen gebracht. De beste mogelijk heid voor SVO ontstond toen Piet Graaf door de Uitgeest-defensie glipte. Zwaar Alleen voor doelman Kraker miste Graaf echter de kracht om de wedstrijd te beslispert. Via doelman Kraker ging de bal net naast. Ook Johan de Waard was nog enkele keren dicht bij een doelpunt, maar ook hij faalde in de afwerking. In de slotfase kreeg SVO het nog even moeilijk toen Uitgeest aanzette tot een verwoed slotoffensief. Ook nu bleef de Oosterend-defensie echter overeind. Al met al een verdiende overwinning voor Oosterend dat in zijn gevecht tegen de gradatie de punten momenteel hard no dig heeft. Barcelona-Texelse Boys 1 1—0 Oosterend 1-ZDH 1 3—1 FC Knudde-Texelse Boys 1 4—1 Rampestampers-Barcelona 2—3 SVC 1-ZDH 1 0-0 FC Knudde-Oosterend 1 4—1 Rampestampers-SVC 1 1—1 ZDH 2-Oosterend 2 0—5 Speels rakkers-Tex. Boys 2 0—2 Vogelverschrikkers-Malle jongens 0—2 SVC 2-ZDH 2 6-1 Speelse rakkers-Oosterend 2 1—2 Vogelverschrikkers-SVC 2 4—0 Tex. Boys 2-Malle jongens 3—1 Oosterend 1-Tex. Boys 1 0—4 Groen zwart-Oosterend 2 2—1 The young kids-Tex. Boys 2 2—1 Oosterend 1-Oosterend 2 0—4 Tex. Boys 2-Tex. Boys 1 1—3 The young kids-Groen zwart 0—4 met 2—0 opzij gezet. Texelse Boys 1 won makkelijk met 6—1 van Texelse Boys 2, terwijl Oosterend met 3—1 van Rentenaar won. In de junioren 3 klasse leed Zeven Pro vinciën de eerste nederlaag van dit sei zoen met 2—0 van NMS. Alkema won verdiend van naaste concurrent Ooste rend met 4—1. W. Blonk en mevrouw L. van Hoogen behaalden bij de bridgekampioenschap- pen „Interpolis" in Den Helder een tweede plaats. Zij plaatsten zich daar door voor de halve finale van Interpolis. De definitieve indeling van de trai ningstijden van de honkbalvereniging Texla staat nu vast. De senioren (vanaf 18 jaar) trainen op de dinsdagavond in de Burgemeester De Koninghal van 21.30 tot 22.30 uur. De junioren trainen op de donderdagmiddag in sporthal Ons Genoegen. De trainingstijd is hier van 16.15 tot 17.15 uur. Nieuwe spelers zijn welkom en kunnen in het begin een handschoen van de vereniging lenen. Beide ploegen begonnen de wedstrijd met een nogal defensieve opstelling. De verdedigingen bleven gesloten en het spel speelde zich aanvankelijk af op het middenveld. Beide keepers kregen daar door nauwelijks werk en het wachten was eigenlijk op het moment dat een der ploegen wat meer initiatief zou tonen. Dat gebeurde na ongeveer twintig minu ten spelen. Oosterend voelde dat er kan sen waren om een voorsprong te ne men. Piet Graaf soleerde langs enkele Uitgeest-verdedigers en hoewel de Oosterend-aanvaller zichzelf in een moeilijke positie manouvreerde was zijn schot toch raak. Alle zeilen Vanaf dat moment veranderde het spelbeeld drastisch. Uitgeest drukte meer en meer zijn stempel op de wedstrijd en Oosterend moest even alle zeilen bijzetten om de gelijkmaker te voorkomen. Dit lukte overigens uitste kend omdat de SVC-defensie een uiterst betrouwbare indruk maakte. Invaller- Fietscrosswinnaar Paul van Arnhem op weg naar de top van een Texels colletje. Bij de 4 kilometer loop bleek Norbert Eelman kans te maken op de titel. Lange tijd liep hij aan kop maar vlak voor de fi nish moest hij de eer laten aan Gerrit Boot. Bij de acht kilometer was André Brouwer weer het snelste. Aanvankelijk nam Albert Hoven de leiding maar dat hield hij niet lang vol. Wel slaagde Ho ven in zijn voornemen om het parcours binnen een half uur af te leggen. Na het crosslopen was het de beurt aan de meesters op de pedalen. Paul van Arnhem was wederom in staat als eerste over de finish te rijden (om daarna me teen onderuit te gaan) maar voordat het zover was speelde zich voor de ogen van het publiek een interessante strijd af. Ron van Boven ging snel van start en nam in de eerste ronde de leiding, ge volgd door Van Arnhem en Edo Kooi man. Kooiman moest zijn plaats prijsge ven en belandde in de tweede groep ren ners: Theo Boom, Jan Buis, Jan Huy- dink en Ronald Kramer. Na acht kilometer reden van Arnhem en Van Boven nog steeds aan kop, op een minuut achterstand gevolgd door Edo Kooiman. Vlak daarachter Kramer en Buis die met korte demarrages poog den aansluiting te vinden bij de favorie ten. Douwe Dros, Willem Trap en Simon Appel haddan inmiddels wegens pech de strijd gestaakt. Toen de finishlijn qua kilometers in zicht kwam reed Van Arnhem zijn rivaal Van Boven in korte tijd op een minuut en Ronald Kramer, in goede conditie, bleek in staat om Jan Buis te passeren en zo de vierde plaats op te eisen. Zaterdag 21 januari wordt de laatste Zondag startte de wandelserie vanuit de kantine van „Dennen oord". Ongeveer dertig belangstel lenden deden hieraan mee. Er kon gewandeld worden over de af standen 5 en 10 kilometer. De volgende tochten in deze serie zijn op 29 januari en op 12 en 19 februari. De start is van 13.00 tot 14.00 uur. Bij voltooiing van drie afstanden ontvangt men een herin nering. Het inschrijfgeld bedraagt voor junioren tot en met 14 jaar f3—, voor se nioren f4,— en niet-leden betalen ƒ1 meer. Zonder herinnering kost meedoen f2- wielercross en crossloop van dit seizoen gehouden. Uislagen 4 km loop: 1. Gerrit Boot 16.30 min.; 2. Norbert Eelman 16.56 min.; 3. André Timmer 17.39 min.; 4. Evert Koopman 17.51 min.; 5. Tijmen Wit 17.53 min.; 6. eerste dame Natasja van der Vis 18.10 min. 8 km loop: 1. André Brouwer 28.20 min.; 2. Albert Hoven 29.31 min.; 3. Minne Goënga 30.22 min.; 4. Luuk van Vliet 30.38 min.; 5. Rien Brouwer 32.03 min.; 6. Wim Timmer 32.18 min.; 7. Ed van Bommel 32.57 min.; 8. Dirk Eelman 34.16 min.; 9. Keés Vinke 36.28 min. Wielercross: 1. Paul van Arnhem; 2. Ron van Boven; 3. Edo Kooiman; 4. Ro nald Kramer; 5. Jan Buis; 6. Theo Boom; 7. Jan Huydink; 8. Dirk Eelman; 9. Cees Boks. Ondanks het slechte weer van dit weekend moest het eerste van ZDH aantreden tegen DWOW, dat op Texel met 4—2 was verslagen. De Wieringers hebben zich echter in middels hersteld van de slechte competitiestart, maar ze wisten dit zondag nog niet in punten te vertalen. ZDH nam na twintig minuten de lei ding, ondanks de tegenwind. Theo Hin passeerde de volledige DWOW- verdediging en maakte het karwei goed af. Vlak voor de rust kwam Wieringen echter weer langszij met een kopbal uit een corner. Na de rust kopte Bram Brouwer een voorzet van Hans de Vries mooi in. Weer kwam DWOW gelijk, ditmaal met een afstandsschot. 18 minuten voor tijd be paalde Bram Brouwer echter de eindstand op 2 3. In een spannende zaalvoetbalwedstrijd tussen Gamma 2 en Texelse Boys kwamen beide teams een 4—4 gelijk spel overeen. Ook Nissan 2 en Ques tion speelden gelijk. A O 2000 bracht Oosterend 2 een gevoelige nederlaag toe door met 7—1 te winnen. Goed was het niet, maar het was wel spannend bij Texelse Boys tegen Gam ma 2. Texelse Boys nam al vroeg in de wedstrijd een 1—0 voorsprong die ech ter al gauw te niet werd gedaan door twee tegentreffers van Gamma. In de tweede helft werd de strijd interessant omdat geen van beide ploegen een defi nitieve afstand kon nemen. De Boys kre gen meer kansen dan Gamma maar be nutten deze pnvoldoende, terwijl ook Charles Ipenburg weer een goede partij voor Gamma keepte. Gamma, met dui delijk beter verzorgd spel, kreeg in feite te weinig mogelijkheden om de score uit te bouwen. Vlak voor het einde van de wedstrijd was het 4 4. Gamma deed er alles aan om de overwinning alsnog uit het vuur te slepen, maar de beste kan sen kreeg de Boys. Maar met drie spe lers alleen voor de keeper kregen zij de bal er niet in, dat was typerend voor hoe de Boys met de kansen omsprong. Nissan 2 en Question kwamen ook in een spannende wedstrijd een 3 3 gelijk spel overeen. A+O 2000 overklaste Oosterend 2 met 7—1Oosterend 2 dient uit te kijken, anders is de tweede degra datiekandidaat ook bekend. In de eerste klasse moest Gamma 3 een nederlaag incasseren van PH Hotel, terwijl Ooste rend 3 getergd door het verlies tegen ZDH 2 deze keer weinig consideratie toonde met Rab: 6—1. In de tweede klasse was Nioz-Gempo een aardige wedstrijd. Beide teams eta leerden leuk zaalvoetbal met veel inzet en veel aanvallende bedoelingen en dan krijg je van zelf een leuke wedstrijd. Nioz won verdiend met 2 0 omdat de ploeg gewoon iets beter was dan Gempo. Ci- troën blijft het goed doen in deze klasse, ditmaal won de ploeg met 4—3 van De Muy. In de derde klasse lijkt Texelse Boys 4 hoge ogen te gaan gooien voor een eventueel kampioenschap. Deze week werd van Verenigde Schilders 2 met 2—1 gewonnen. Bij de dames lijkt Gamma nu echt op het kampioenschap af te stormen. Eén der naaste concurrenten, Nissan, werd

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6