Rotary-onderscheiding voor vader en zoon „Nieuw Leven"op dreef in thriller-blijspel Georgië in Texel te kiek Ook over de trouwkaart wordt u't vast wel£t eens.. Mededeling aan de relaties van Assurantiekantoor Schotanus. D'rujn tenslc el belangrijke Wodka en oud-strijders, herinneringen en weerzien, gastvrijheid en vrede. Texel te kiek - fotojaarboek 1983, voor thuisblijvers en reiziqers, ƒ19,75 bv/vh Langeveld en de Rooy L parkstraat 10 den Burg-Texel postbus 11 tel. 02220-2741 PAGINA 2 TEXELSE COURANT Gerard Bakker bekijkt de bij zijn onderscheiding behorende oorkonde. Rechts voorzitter Cor Prof. Dr E. te Kaat speldt Bob Bakker de grote draagmedaiiie van het Paul Harris fellowship op. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden na het plotseling overlijden van mijn nevenman en mijn vader BEN BRUGGENKAMP, zeggen wij U dank. M. Bruggenkamp-Eelman Vanessa Texel, januari 1984, Klimpstraat 37, De Cocksdorp. Een waarschijnlijk unieke gebeur tenis in de geschiedenis van Rotary International deed zich vrijdagavond voor. Zowel de heer Gerard Bakker uit Den Burg als zijn zoon Bob wer den onderscheiden met het ,,Paul Harris fellowship". Vader Bakker kreeg dit ereblijk op voordracht van zijn eigen jubilerende Rotaryclub Texel en Bob Bakker heeft het te danken aan voordracht door de Ro taryclub Dortmund-Westentor, waarmee de Texelse club bijzondere vriendschapsbanden onderhoudt. Beide clubs wisten wat de onder scheidingen betreft niet van elkaar af. Het Paul Harris-fellowship wordt toe gekend aan Rotaryleden die zich op zeer bijzondere wijze hebben ingespannen om het dienstbaarheidsideaal van Rota ry in de praktijk te brengen. Met de on derscheiding (genoemd naar de Ameri kaan die in 1905 de Rotaryorganisatie stichtte) wordt niet kwistig omgespron gen. In heel Nederland zijn niet meer dan ongeveer 30 „fellows". De Texelse club had er al één; de heer Maarten Mantje uit De Koog. In één keer zijn er nu twee bijgekomen, wat heel bijzonder is, want tot dusver was er in Nederland maar één Rotaryclub met drie „fellows". Contactman De aandacht van Dortmund- Westentor was op Bob Bakker gevallen wegens diens inspanningen als contact man tussen Texel en Dortmund. De gro te draagmedaiiie die bij de onderschei ding hoort, werd vrijdagavond in het ha venrestaurant van t Horntje uitgereikt door prof. dr. Erich te Kaat, voorzitter van de club Dojtmund-Westentor. De contacten tussen Texel en Dortmund hebben onder andere geresulteerd in het jaarlijkse Westermann-kamp op Texel, waarbij jongelui uit diverse landen elkaar tijdens een werkvakantie ontmoeten. Kwam de onderscheiding voor Bob Bak ker als een volslagen verrassing; hetzelf de lintje voor vader Gerard Bakker lag veel meer in de lijn van de verwachting. De 75-jarige Gerard Bakker was 25 jaar geleden nauw betrokken bij oprichting van Rotary en heeft zich zowel in als bui ten deze organisatie laten kennen als ie mand die zich bijzonder dienstbaar maakt voor de gemeenschap. De goud eerlijke Bakker sr. geldt daarbij als een schoolvoorbeeld van zakelijke integriteit. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van voorzitter Cor Reij die hem „dé Texelse Rotarian" noemde. De uitreiking gebeurde tijdens het officiële gedeelte van een stijlvolle en genoegelijke jubi leumviering, die werd bijgewoond door de leden van de Texelse club en hun da mes alsmede ca. 100 gasten, waaronder oud-leden, de weduwen van overleden leden, vertegenwoordigers van de bui tenlandse contactclubs, de gouverneur van het district 158 waar Texel onderdeel van is en leden van de „moederclub" Den Helder. De rij van sprekers werd ge opend door gouverneur Hans Voorzan ger die liet uitkomen dat de Texelse Ro taryclub de reputatie heeft buitenge woon actief te zijn. Ook in andere op zichten is de R.C. Texel bijzonder: het is de enige club in het land waarvan alle le den wonen en werken binnen de ge meente waarin de club is gevestigd. Het feit dat de club zeer krachtig in de plaat selijke gemeenschap is geworteld is on getwijfeld een belangrijke oorzaak van de betrokkenheid en inzet die de leden steeds aan de dag hebben gelegd. „Texel is ëen voorbeeldige Rotaryclub". Curieus was een anonieme brief die de gouverneur had gevonden in het dossier van de Rotaryclub Texel. In dit uit januari 1956 daterende schrijven stond letterlijk: „Ik sta sceptisch tegenover de mogelijk heid om op Texel een Rotaryclub op te richten." De afgelopen 25 jaar hebben de onbekende schrijver dus in het onge lijk gesteld. Vrouwen Felicitaties aan het adres van de jubile rende club werden ook uitgesproken door burgemeester J. A. Engelvaart die de hoop uitspraak dat de „wieltjesclub" er in zal slagen voldoende bij de tijd te blijven. Een voortdurende stroom nieu we leden is daarbij van belang. Engel vaart vond het onjuist dat Rotary nog steeds geen vrouwen als lid aanneemt, maar hij wist dat dit niet de schuld is van Texel of Nederland, maar van internatio naal geldende rotary-regels. „Niet overal is men al zover als hier." De burge meester vond dat de club in ieder geval naar buiten prima funcioneert. Met waardering noemde hij onder meer de jaarlijkse „Geef Max de zak" actie, de opvang van Noordierse kinderen en vooral het organiseren van vakanties voorspierdystrofiepatiënten, een aange legenheid die nu is overgenomen door een stichting waarin naast Rotarians ook leden van de Lions Club en enige „ge wone" burgers zitten. Gesproken werd verder door Gerard Bakker namens het „seniorenconvent" de club van oudere rotarians. Hij bracht de groeten over van Sietze Bakker en las een felicitatie voor van Eelke Bouwman die in Portugal de winter doorbrengt. Bakker, die een envelop met inoud over handigde, sprak zijn vertrouwen uit in de toekomst van de Rotaryclub Texel. „Ik hoop dat onze jongere leden er evenveel voldoening van mogen hebben als ik persoonlijk heb ondervonden." Het woord werd verder gevoerd door voorzit ter Dito van de Rotaryclub Den Helder, die ook een geschenk onder couvert had. „Ik hoop dat onze projecten er niet onder zullen lijden en dat uw projecten er door worden gesteund." President Keith Durrant van dé Rotaryclub West Malling (Engeland) had als geschenk een zilveren beker meegenomen en zei verheugd uit te zien naar het bezoek van de Texelaars aan Malling over vier maanden. De Oudeschilder toneelvereniging „Nieuw Leven" heeft zaterdagavond in dorpshuis t Skiltje veel succes ge had met „Voorschrift van de dokter." Dit drie bedrijven tellende blijspel werd opgevoerd voor een overvolle zaal, die er veel plezier aan beleefde. Dat succes was voor een belangrijk deel te danken aan hoofd rolspeelster Ria Buisman-Boom die er zo geroutineerd tegenaan ging, dat ze een professionele indruk maakte. 1 Het is overigens niet zo leuk om temidden van een groep enthousi aste spelers van gemiddeld Texels amateurniveau één heel goede kracht te hebben. Want door die ene topspeler worden de prestaties van de anderen in de schaduw gesteld, ook als die anderen het alleszins re delijk doen. Dat was zaterdag in 't Skiltje duidelijk het geval, maar het mag natuurlijk geen reden zijn om Ria Buisman voortaan weg te hou den uit de stukken van Nieuw Leven. De keus van dit stuk mag gelukkig worden genoemd; het was een goed geschreven blijspel. Toch was het al lerminst „literair" in die zin dat slechts een minderheid onder het publiek er genoegen aan beleefde. De (Amerikaanse) schrijver Kurtz Gordon had een verhaal bedacht waarbij het succes dubbel was inge bakken: feitelijk twee verhalen in een. Het gaat over een zakenvrouw die tot vermakelijke gedragingen komt omdat een alternatieve dokter haar heeft geadviseerd haar rem mingen overboord te zetten en toe te geven aan alles wat haar als leuk en verleidelijk te binnen schiet. Daar naast krijgt diezelfde zakenvrouw te maken met een geval van fraude, zo dat het verhaal tevens een soort thriller was. De aldus verkregen combinatie van spanning en lol, deed het prima. De aandacht bleef in stand mede door wat extra ver wikkelingen en romantiek. Verhaal Letty Madden heeft een meerder heidsbelang in een goedlopende onder neming, die onverwacht met een verlies van 725.000,— te maken krijgt. In een schoenendoos van medewerkster Rita Norris wordt vijfduizend gulden gevon den en niemand twijfelt er meer aan dat zij verantwoordelijk is voor het verdwij nen van het geld. Letty Madden gelooft echter in haar onschuld, betaalt de borg tocht om het meisje vrij te krijgen en slaagt erin de directeur van het bedrijf als de schuldige te ontmaskeren. Haar naspeuringen blijken uitstekend gecom bineerd te kunnen worden met de ver makelijke gedragingen die het gevolg zijn van het medisch advies om voortaan te doen waarin ze zin heeft: ze gaat rol schaatsen in de keider, bezoekt een schoonheidssalon, bedient zich van ver raderlijke parfums om mannen te lokken, gaat roeien met matrozen en gaat stelen De mensen van „Nieuw Leven" die het blijspel opvoerden. Bovenste rij van links naar rechts Emmy Zijerveld, Marden de VriesCor Cupido, Kees Hm, Tineke van Beek, Dick Witte, Jeanette Duinker, Lien Sto/k, Karin de Vries, Loes Zoetelief, Ria Buisman, Jaap Zuidewind, José Witte en Anme Boom. in haar eigen winkel. Dat laatste heeft tot gevolg dat zij in het gevang belandt, een nogal geforceerde complicatie om te voorkomen dat het verhaal saai wordt. Het nodige extra vermaak ontstaat ook als Letty de rol wisselt met haar dienst bode Marie; waardoor de dokter Rey nolds (die van de frauderende directeur opdracht heeft gekregen om Letty on toerekeningsvatbaar te verklaren) in ver warring wordt gebracht. Zoals gezegd: Ria Buisman (als zaken vrouw Letty Madden) was de ster van de avond. Schijnbaar moeiteloos bracht zij zonder enige aarzeling haar lange rol. De timing was uitstekend, evenals de mi miek. Ook mankeerde er vrijwel niets aan de nuancering, dus aan accenten en verschillen in tempo, toon en volume. Emmy Zijerveld was aardig op dreef als Agatha Madden, de zuster van Letty en ook zakelijk bij de onderneming betrok ken. Haar uitstraling was iets „moeder lijker" en dat kwam in dit geval goed uit want de gehaaide en impulsieve hoofd rolspeelster kwam daardoor nog beter uit de verf. Loes de Graaf heeft ook re den om met tevredenheid op de voor stelling terug te zien. Als de gemoedelij ke dienstbode Marie Collins deed ze het prima. Zij was verantwoordelijk voor veel hilariteit, onder andere toen ze met haar bazin van rol wisselde en vooral aan het slot toen ze als nogal potige balletdanse res over het toneel dartelde. Kees Hin zagen we als de frauderende directeur Adolf. Zijn rol was niet lang ge noeg om er erg veel van te kunnen ma ken. Hij deed het bevredigend, al had een iets sluwer type misschien nog beter tot zijn recht gekomen, vooral omdat dit stuk het moest hebben van kontrasten en overdrijving. Tineke van Beek bracht een aanvaardbare rol als Julia Madden, een zusje van Letty. Hetzelfde kan wor den gezegd van Annie Boom en José Witte, respectievelijk als de aandeel houdsters Sara Arnold en Cora Kent. Vooral José Witte vatte haar rol echter wat te serieus op. Het ging hier om twee aanstellerige, niet bijster snuggere vrou wen die zich best wat gekker hadden mogen uitsloven. Dick Witte trad op als de advocaat Steven Harman die Letty van dienst is bij het opsporen van de werkelijke fraudeur in het bedrijf. Hij ac teerde tot tevredenheid, wat ook geldt voor Martien de Vries als de nieuwe be drijfsleider Jerome Judson. Een korte rol (de politieman Michael O'Neill) was weggelegd voor Cor Cupido. Jaap Zui dewind tenslotte deed het erg leuk als de wel zeer merkwaardige geneesheer Dr. Reynolds. De regie was in handen van Karin de Vries, die samen met Ria Buisman ook voor de grime zorgde. Souffleuse Lien Stolk had het zaterdag avond niet zwaar, want de rolkennis was over het algemeen uitstekend. Zaterdag a.s. wordt het stuk voor de tweede keer opgevoerd. DINSDAG 24 JANUARI \D\ Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden. Je hebt het als een moedig man gedaan. Wie kan begrijpen wat je hebt geleden? En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Diep bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij U mede, dat van ons is heengeggaan mijn lieve man, on ze zorgzame vader en opa Willem Cornelis Daalder, echtgenoot van Aaltje Zutphen, op de leeftijd van 76 jaar. A. Daalder-Zutphen F. P. Schagen-Daalder D. A. Schagen Albert Willem-Anton Texel, 20 januari 1984, Hollewal 2, Den Burg. Correspondentieadres: Oudeschild. Geen bezoek aan huis. Houtmanstraat 14, Op 20 januari is van ons heengegaan onze lieve broer, zwager en oom Willem Cornelis Daalder, echtgenoot van Aaltje Zutphen. A. Molenaar-Daalder Th. Molenaar R. Daalder-Halsema ledereen, die op welke manier dan ook, belangstel ling en medeleven heeft getoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man en onze vader JAAP SCHOTANUS, willen wij heel hartelijk bedanken. Cobie Schotanus-de Blaauw Annette, Leo, Jitty en Janneke. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze lieve vader en opa KORS TIMMER, Hallo, Erik en Inge hei er een zusje bij. Ze hij Maria Louise Geboren 21 januari 19! Kees, Els, Erik, Inge Hooyschui Slufterweg 199, 1795 KM De Cocksdoi Met genoegen deler U mede, dat op zate 21 januari 1984 om 1 uur onze zoon en Nellf broer Bastiaan Johanne Cornelis is geboren. Cora Groen-Bofj1 Joop Groen Nelleke Keesomlaan 43, 1791 DB Den Burg, Te Hartelijk dank aan al die mij verblijden met schenken, brieven en ten in de moeilijke dage het ziekenhuis. Joh. Jonker van Schaarenl Peter Kikkert Gerie Daalder trouwen op vrijdag 3 fel ari 1984 om 13.30 uu het gemeentehuis te Burg op Texel. De kerkelijke bevestigin s om 14.30 uur door Ds r de Jong in de Ned. I vormde Kerk te Oostere Gelegenheid tot felicitt van 19.30 tot 21.00 uu Hotel „De Lindeboom' Den Burg. Westergeest 7, Den Bi Achtertune 14, Oostere Ons adres is: Dorpen 3, 1741 EC Schagen. betuigen wij onze welgemeende dank. Familie C. Timmer J. Timmer A. Timmer en kleinkinderen Texel, januari 1984. Het incasso wordt voorlopig gedaan via ac ceptgirokaarten van de betreffende ver zekeringsmaatschappijen. Wilt u de automatische overschrijvingen via banken stopzetten. Al de andere zaken worden door ons op de oude wijze voortgezet. Mevr. C. Schotanus-de Blaauw, Witte Kruislaan 35, 1791 EG Den Burg, Texel. Tel. (02220) 2289. kennemer kaarten .kollektie 'jiitolM cUn-Uw A)0im u'hnuot' tUuUor: y/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2