<tb Nissan verspeelde punt aan Texelse Boys Kou en materiaalpech bij crossfestijn AGEND4 02220-2066 Frances Bosch koel-diepvries- combinatie Deze week 1395 BAKKERS IJZERHANDEL De Koog/Z wint met veel goals Voetbaluitslagen O cPo o O (TöÖtroCTO Gevoelig verlies voor De Koog Geslaagd HVD-middag uitgesteld Cabaret „Filter" in Lindeboom Texel geïsoleerd door laag water Bij brand en spoedeisende ambulance; Geslaagd Vier rommeltjesmarkten in Oosterend PAGINA 4 TEXELSE COURANT Evenals eerder Gamma 2 moest Nissan vorige week de punten delen met Texelse Boys: 2-2. In de eerste klasse blijven Texel Veteranen aan de winnende hand. Deze keer werd Question 2 met 5—4 verslagen. ZDH 2 haalde fors uit naar Mantje 2 met ee" 7—2 winst. In de junioren 2 klas se werd de topper tussen Vissers Bouwbedrijf en Gamma 1 onbeslist (1 1) afgesloten. Gamma, nu weer met vijf punten voorsprong op nummer twee Nissan be haalde een moeilijke overwinning op Oosterend 2 (4-2). Dubbeldik won vrij gemakkelijk met 5—1 van Nissan 2. Oosterend versloeg ook eenvoudig ZDH met 6 3. Nissan, dat de eerste wedstrijd van Texelse Boys verloor met 5—1 kwam deze keer weer in moeilijkhe den. Al bleef de eerste helft 0 0 met een toch beter spelend Nissan, de Boys kregen ook kansen. Het duurde tot in de tweede helft voor Texelse Boys een 1 0 voorsprong nam door een doelpunt van Abjan Witte. Even later werd de score op 2 0 gebracht door een doelpunt van Douwe Bootsma. Peter Brons scoorde vanuit een goed genomen vrije schop terwijl Cees van Heerwaarde de stand weer op 2—2 bracht. Een heftig aanval lend Nissan trachtte in de laatste tien mi nuten er nog van alles aan te doen om de volledige winst naar zich toe te trek ken. Een goed keepende Frans Stolk stond echter een winnende treffer in de weg. In de eerste klasse blijven Texel Vete ranen het uitstekend doen. Ditmaal werd Question 2, toch zeker één van de betere ploegen uit de eerste klasse, met 5—4 geklopt. Gamma 4 won van de Mok. ZDH 2 scoorde er lustig op los tegen Mantje 2 dat defensief over het alge meen goed in elkaar zit. ZDH 2 won met 7 3. Nissan 3 won. zeer moeizaam van Jelleboog met 1 0 door een doelpunt vah Peter Wiersrha. Nioz had een goede week. Nioz 1 won met 6—2 van Texelse Boys 3, terwijl Nioz 2 een 2-2 gelijkspel overeenkwam met Texelse Boys 2. Gam ma 5 en Gempo speelden gelijk met 1—1 en deelden derhalve de punten. De Muy tenslotte versloeg KSMT met 3 0. In de derde klasse blijft Oosterend 7 het goed doen. Deze maal werd simpel gewonnen van Rab 2 met 9—2. Kop In de junioren 2 klasse streden Vissers Bouwbedrijf en Gamma 1 om de koppo sitie in deze klasse. Het werd een span nende, aantrekkelijke wedstrijd. Gamma 1 was de vooral technisch betere ploeg die dan ook meer kansen kreeg dan Vis sers Bouwbedrijf, na één minuut was het Martin van Veen die voor Gamma 1—0 scoorde. Acht minuten later bracht Adv. I.M. Michel Kuip met een knap doelpunt die stand op 1-1. Het bleef de hele wedstrijd spannend met geen duidelijk overwicht voor één van de twee teams. Gamma had door meer verzorgd en technisch beter spel de betere kansen, maar een goed keepende Pim van Heer waarden stond verdere Gamma-treffers in de weg. Ratronics won met 3—1 van Graaf Spuiterij in een goede wedstrijd. Cafeet je, goed op dreef, versloeg Pakhuus met 5—1. Zegel Modes en Oosterend 2 maakten er een doelpuntrijke wedstrijd van waarin Zegel Modes zes maal scoor de en Oosterend 2 drie maal. Nissan won met 2—0 van ZDH. Deze overwin ning kwam pas laat in de wedstrijd tot stand door treffers van Sjoerd Eelman en Jacob Roeper. Deze week Zeker een aantal wedstrijden die de moeite waard zijn, vooral vrijdag de laatste wedstrijd van Gamma 2 tegen Oosterend. Het wordt toch tijd dat Oosterend laat zien dat zij ten onrechte wat laag in de hoofdklasse geklasseerd zijn. Hetzelfde geldt voor Nissan dat vrij dag tegen Dubbeldik uitkomt en dan zal moeten tonen waarom het op de tweede plaats staat. type KG 328 SEL. Koelruimte: 184 liter netto. Vriesruimte: 82 liter netto. Stroomverbruik: 1,4 kWh per 24 uur. Elektronische temperatuurregeling apart instelbaar voor zowel koel- als vriesruimte. Volautomatische ontdooiing, draairich ting deuren verwisselbaar, 1649- Telefoon 02220 2346 Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 2-Gamma 2—4 Dubbeldik-Nissan 2 5—1 Tex. Boys-Nissan 2—2 ZDH-Oosterend 3—6 Eerste klasse: Question 2-Texel Veteranen 4—5 Nissan 3-Jelleboog 0^1 Mantje 2-ZDH 2 3—7 Tweede klasse: KSMT-De Muy 0—3 Citroën-A O 2000 2 2—0 Nioz 2-Tex.Boys 2 2—2 Gamma 5-Gempo 1—1 Nioz-Tex.Boys 3 6—2 Derde klasse: Nissan 4-Oosterend 5 4—3 SVVS 2-ZDH 3 2-1 Rab 2-Oosterend 7 2—9 Tex.BOys 4-KSMT 2 3-1 Texel 2-Ver.Schilders 0—2 Junioren: Zegel Modes-Oosterend 2 6—3 Cafeetje-Pakhuus 5—1 ZDH-Nissan 0—2 Tex.Boys-Tex.Boys 2 2—0 Vissers BouwbedrrGamma 1—1 Ver.Schilders-Gémma 2 4—6 Graaf SprRatronics 1—3 Dames: Oosterend-KSMT 3—1 Programma: Woensdag 25 januari: 17.15 u. SOS-Tex.Boys 17.45 u. Tex.Boys 2-Gamma 1 18.15 u. Tex.Boys 1-Rentenaar 18.55 u. Gamma-KSMT 19.35 u. Oosterend 5-Tex.Boys 4 20.15 u. Nissan 4-KSMT 2 20.55 u. Rab 2-Oosterend 6 21.35 u. ZDH 3-Ver.Schilders 22.15 u. Oosterend 7-De Koog Zaaldienst: Texel. Donderdag 26 januari: 17.15 u. Alkema-Oosterend 2 17.45 u. Oosterend 1-Nissan 18.15 u. Tex.Boys 2-Nissan 18.55 u. PH 2-Gempo 19.35 u. ZDH 2-Texel 1 20.15 u. Oosterend 3-Mantje 2 20.55 u. Jelleboog-Gamma 4 21.35 u. De Mok-PH 1 22.15 u. Tex.Boys-Oosterend 4 Zaaldienst: Gamma Door de afwezigheid van drie vaste spelers zag De Koog/Z de uit wedstrijd tegen Schagen met weinig optimisme tegemoet. Toch hadden de Kogers het aan zichzelf te wijten dat pas in de laatste minuten de overwinning definitief werd binnen gehaald. Vooral in de tweede helft kreeg men legio kansen van de te la conieke Schager defensie, maar slechts enkelen wist de ploeg te benutten. In het begin waren beide partijen aar dig aan elkaar gewaagd op het harde maar goed bespeelbare veld. Met wat geluk wist Schagen de score te openen. Een diagonaal schot vanaf de rand van het strandschopgebied ketste via de bin nenkant van de paal het doel in. Daarna nam De Koog toch langzamerhand het spel in handen hoewel Schagen af en toe met uitvallen nog gevaarlijk kon wor den. Diverse doelrijke kansen voor De Koog werden echter niet benut. Harde schoten gingen net naast of over. Zo doende moest met een 1—0 achterstand worden gerust. Het Koger offensief werd in de tweede helft nog heviger en Schagen kwam er bijna niet aan te pas. Alleen vergat men te scoren. Pas halver wege de tweede helft was het eindelijk raak. Listig Adri van der Vliet, in de plaats geko men voor Adriaan Dijksen die met een blessure moest uitvallen, tikte de bal naar de goed spelende Aad Amsing die met een listig schot de Schager keeper wist te passeren. Dé Koog voelde dat er nog veel meer in zat en ging onverdroten door. Het was invaller Van der Vliet zelf die 1—2 aantekende. Hij kreeg de bal van de alleen voor de keeper opduikende Dirk Barends en hoefde hem nog slechts in het lege doel te schuiven. Niet lang daarna omzeilde Barends de buitenspel- val weer en passeerde de keeper nu met een fraaie lob. Met een drie-één voor sprong en nog een kwartiertje te spelen leek de strijd gestreden. Maar de Koger verdediging, tot dan toe goed-spelend, werd wat nonchalant en door een on zorgvuldig genomen vrije trap in eigen strafschopgebied werd Schagen een doelpunt kado gedaan. De thuisclub rook zijn kansen en nu af en toe goed combinerend wist men zelfs 3—3 te ma ken, zodat een gelijkspel het eindresul taat leek te worden. Edgard Kikkert ech ter maakte in de laatste minuten het missen van enkele opgelegde kansen goed met een prachtig doelpunt. Een hoge bal naar de rechtervleugel ving hij behendig op en met één vloeiende be weging schoot hij onhoudbaar in de kor te hoek. En zo kon De Koog toch een 4-3 overwinning mee naar Texel nemen. Zaterdag 21 januari 1984: „Frances" is het regiedebuut van de Australische Clifford. Hij verzorgde o.a. de montage van films als „Don't look now" en „The postman always rings twice". Hij besteede twee jaren aan het uitdiepen van het verhaal, de gesprek ken met mensen die haar kenden én het lezen van alles wat over haar was ge schreven. „Ik heb geen bewijs gevon den dat Frances gek was, niemand heeft me zelfs de indruk gegeven dat ze méér nodig had dan een beetje rust. Ze was net zo gezond als jij of ik, alleen tamelijk openhartig." Het verhaal vertelt de opkomst van Op een hard en moeilijk te bespe len veld heeft De Koog tegen ieders verwachting in zondag een gevoeli ge 0—3 nederlaag geleden tegen het eveneens laaggeplaatste Zaanstad T. Spor. Binnen enkele minuten namen de be zoekers de leiding door Simsek, die zijn voorzet door de harde wind in het doel zag draaien. Keeper Theo Bonne werd volledig verrast. In het verloop van deze eerste helft kreeg Zaanstad verder nauwelijks kan sen, terwijl De Koog diverse mogelijkhe den creëerde. Schoten van Ger Bongers, Gerrie Grootjen en John List gingen ra kelings naast, terwijl de schoten op doel steeds precisie of kracht misten. Tot de rust bleef het 0—1. Afdeling Noordholland: SVO/Z-SRC 1-2 Schagen-De Koog/Z 4—3 Junioren: Oosterend A1-W.waard A1 3—2 Oosterend B1-Watervogels B1 1—0 Oosterend C1-BKC C1 1—9 Helder C3-Tex.Boys C1 1 6 Zeemacht C1-Cocksdorp C1 3—0 WGW C6-Tex.Boys C2 16—0 Vrouwen: Oosterend-Flevo 5—0 Meisjes junioren: C: Oosterend-Tex.Boys 2—4 Persoonlijk In de tweede helft had De Koog een licht overwicht, hoewel Zaanstad in de persoonlijke duels sterker was. Na een kwartier kwam Zaanstad op 2 0 door S. Akupinar, die drie verdedigers om speelde en beheerst scoorde. De Koog kreeg genoeg kansen om de achterstand ongedaan te maken via o.a. Wally van Beek, Ben Molanus en Cees van Beek maar allen misten in riante positie. In de slotfase werd het zelfs nog 0—3 voor dit technisch sterkere en vooral fellere Zaanstad. Vrijdag 27 januari: 17.15 u. Oosterend 3-Tex.Boys 3 17.45 u. Tex.Boys 2-Vissers Bouwbedr. 18.15 u. Ver.Schilders 2-Texel 2 18.55 u. Question'2-Nissan 3 19.35 u. Gamma 3-Rab 20.15 u. Question-A O 2000 21.10 u. Mantje-ZDH 22.00 u. Oosterend 1-Gamma 2 Zaaldienst: Texelse Boys "NWINKELVOL IDEEËN 1 Mevrouw Van der Kooi-Heijmans is in Abcoude geslaagd voor het diploma voor het vervaardigen van „diamond nails". Dit zijn zelfgevormde en opge brachte kunstharsnagels, speciaal voor nagelbijters. Een snijdende kou kenmerkte de laatste fiets- en crossloop in de Dennen. Bij de 8 km. crossloop liepen J. Zijm en L. van Vliet tot drie ronden voor het ein de gezamenlijk aan kop. Een kleine tem poversnelling van L. van Vliet werd J. Zijm echter te veel en met een voor sprong van zes seconden werd Van Vliet winnaar. Een felle strijd ontstond tussen W. Timmer en P. Bakelaar. W. Timmer die in de eerste helft een regelmatige voorsprong opbouwde tot 17 seconden, zag P. Bakelaar in de zesde ronde ineens zes seconden terugpakken. Uiteindelijk wist W. Timmer vooral door een zeer sterke laatste ronde de race met 29 se conden voorsprong op Bakelaar te winnen. Uitslag: 1. L. van Vliet, 2. J. Zijm, 3. W. Timmer, 4. P. Bakelaar. Totaal uitslag: 1. A. Brouwer 60 pnt„ 2. R. Brouwer 37 pnt., 3. W. Timmer 35 pnt., 4. P. Bakelaar 35 pnt. Bij de vrouwen waren zaterdag slechts twee deelnemers. Natasja van der Vis won de vier kilometer van Tilly Eelman. Eindklassering vrouwen: 1. Natasja van der Vis 46 pnt., 2. Nel Bruining 39 pnt., 3., Coby Bakelaar 33 pnt. De vier kilometer bij de jeugd werd ge wonnen door Eduard Dijker in een zeer snelle tijd van 15.45 minuten. Norbert Eelman eindigde als tweede in 16.36 en André Timmer als derde in 16.56. Het to tale klassement werd hier gewonnen door: 1. Norbert Eelman 59 pnt., 2. An dré Timmer 45 pnt., 3. Evert Koopman 43 pnt., 4. Jacco Vinke 23 pnt. Bij de fietsers ging de strijd zaterdag gepaard met veel materiaalpech. Al snel na de start verdwenen door pech P. Roe per, Douwe Dros, Bram Bruin en Kees Boks uit de strijd. Ook de uiteindelijke winnaar, Ron van Boven, moest nogal eens van de fiets. Door de klappen op de hard bevroren grond liep zijn ketting er een aantal malen af. Ondanks ook nog het twee maal wisselen van fiets kon hij deze zevende en laatste cross winnen met een voorsprong van 14 seconden op Edo Kooiman. Ronald Kramer reed een gedegen race en wist zich Jan Buis van het lijf te schudden, waardoor hij als der de eindigde. En felle maar sportieve strijd ontstond tussen P. Eelman en J. Huydink. Eelman die zijn beste cross van dit seizoen reed moest echter de laatste ronde de taaie en schijnbaar onverslijt- bare Huydink voor laten gaan. Uitslag: 1. R. van Boven, 2. E. Kooiman, 3. R. Kramer, 4. J. Buis. Totaalklassement: 1. P. van Arnhem, 2. R. van Boven, 3. E. Kooiman, 4. J. Huy dink, 5. R. Kramer. prijzen Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Co Vinke van de Wielervereniging Texel. Het evenement is zeker geslaagd gezien het behoorlijke aantal deelnemers bij zowel het fietsen als het lopen. Het ligt in de bedoeling volgend jaar weder om fiets- en loopcrossen te houden. Deelnemers die niet in de gelegenheid waren een herinneringsvaantje in ont vangst te nemen kunnen dit alsnog af halen bij Co Vinke, Schilderend 26, Den Burg. een sterretje in 1936. Zij deed haar eerste acteerwerk zo goed dat ze mocht optre den naast Bing Crosby in „Ryth on the Range". Daarna speelde ze sterk in „Co- me and get it". Pers en publiek waren enthousiast. Tot het fout ging, Frances wilde inspraak en daarvoor waren de toenmalige producenten nog niet rijp. In interviews beklaagde zij zich over de wurggreep van de studiobazen en zei „Acteren in Hollywood is net zoiets als slavernij." Dit kan je nu zeggen, toen echter niet zonder gevolgen. De film maatschappij Paramount nam wraak en liet haar slechts toe in routinefilms. Daarna ging het snel bergafwaarts met Frances. De rol van Frances wordt ver tolkt door Jessica lange (o.a. The post man en Tootsie). Haar moeder speelt Kim Stanly, die wraakzuchtig is ten aanzien van haar omdat zij niet de filmcarrière nastreeft die de moeder-van-de-ster zo graag ge wild had. Uiteindelijk werkt ze haar dochter het krankzinnigengesticht in. Donderdag in Filmganger, 20.00 uur. Dinsdag 24 januari Vanaf 21.00 uur wordt in De Twaalf Bali ken politiek café gehouden. Er is een g leide forumdiscussie over het goedkop Teso-kaartje en er wordt muziek gi maakt door Bouwe Kuiper en Wii Bruin, leder is welkom. Woensdag 25 januari De Welzijnsstichting heeft in het raat huis een bestuursvergadering; aanvan 19.30 uur. Het Katholiek Vrouwengilde heeft in D> Witte Burcht bijeenkomst; 20.00 uur. De vereniging voor weer- en sterrekundf komt voor een videofilm bijeen in de LTS kantine; aanvang 19.30 uur. Ook niet leden welkom. Donderdag 26 januari De sectie sport, recreatie en lichamelijk! opvoeding heeft in het raadhuis openbare vergadering; 19.30 uur. Voor de ANBO Den Burg treedt dj revueroep De Flierefluiters op in De Lin deboom; 14.30 uur. In „Rebecca" in De Waal is een bijeen komst van de Vereniging Vrouwen in de VVD. Spreker de heer J. Koolhof oveii „De Texelse landbouw in al facetten." Wegens de slechte weersomstandig heden is_ de bejaardenmiddag van de Hervormde Vrouwen Dienst Den Burg in de DVO school op woensdag 25 januari tot nader bericht uitgesteld. Zaterdagavond treedt in hotel De Lin deboom de cabaretgroep „Filter" op, aanvang 20.00 uur. De vijf jaar bestaan de Veendammer-Groninger groep biedt zijn derde programma getiteld „Una Se ra Bizarro" (een bizarre avond) waarmee elders in het land veel succes is geboekt. Bert Vischer is de stuwende kracht van de groep; hij heeft ook de meeste teksten geschreven. Hans Woortman is de musicus en Wim Pybes verzorgt de techniek. Het avondvullende program ma is opgehangen aan allerlei aspecten die met „werk" en „werkloosheid" heb ben te maken. Een citaat uit een der dagbladrecensies: „Filter houdt het pu bliek een waarschuwend vingertje voor en doet dat op aangename eigenzinnige wijze en wel zodanig dat een ogen schijnlijk normaal avondje theater veran dert in een gebeuren met rap Italiaans, bizar sketchwerk, poëtisch luisterlied en pure kolder. Dit alles passend in een lichtdecor." Kaarten voor deze voorstel ling kosten f 10,—. Voor houders van een Pas 65 of een cultureel jongerenpaspoort 76,—. De veerdienst moest zondag middag meer dan VA uur worden stilgelegd omdat de boot wegens het extreem lage water niet kon varen. Nooit eerder is Teso om die reden zo langdurig buiten bedrijf geweest. .Oorzaak van de lage waterstand was de aanhoudende stormachtige zuid-oostelijke wind waardoor de Waddenzee werd „leeg" geblazen. Varen wordt moeilijk als de wa terstand zakt tot beneden 1.50 meter min NAP. In en bij de havens begin nen de schepen dan aan de grond te raken. Deze grens werd zondag ver overschreden. Bij Oudeschild werd 2.12 min NAP gemeten. Al om twee uur 's middags moest de veerdienst worden stilgelegd; pas omstreeks half zes kon er weer worden gevaren. De stremming leverde wachttijden op Voor het verkeer. Gelukkig was het vervoersaanbod niet bijzonder aroot. Vakantie- of weekendgangers waren er niet zoveel omdat de weers omstandigheden dat niet aanlokkelijk maakten. In de veerhaven lagen de Tesoboten geruime tijd met de kiel op de bodem. Eenzelfde situatie deed zich voor in de haven van Oudeschild waar alle grotere kotters aan de grond zaten, ondanks het feit dat de haven kort ge leden werd uitgebaggerd. De heer J. van der Vis Azn. uit Oosterend vertel de ons zoiets nog nooit te hebben meegemaakt. De lage waterstand bleek ook uit het „opduiken" van stukken zeebodem die anders nooit in i het zicht komen, zoals mosselplaten ter hoogte van Oost en zinkstukken bij 't Horntje. Adrie Schoo uit De Koog slaagde voor het diploma eerste stuurman grote handelsvaart. Het organiserend comité van de rommeltjesmarkten in Oosterend heeft besloten dat er deze zomer vier markten worden gehouden. De opzet blijft waarschijnlijk hetzelfde als vorig jaar. De rommelmarkten worden ge houden op 30 juni, 14 juli, 28 juli en 11 augustus. Degenen die spullen over hebben voor deze verenigingsactivi teit kunnen kontakt opnemen met T. Medema, tel. 02223-850. De goede ren worden dan van huis gehaald.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 4