Oosterend verwelkomde zijn nieuwe predikant 02220-2066 Jubileumconcert Excelsior Allerhande in Texel te kiek Lt7/R Granaten gevonden Te laat open Bij brand en spoedeisende ambulance: Verleende bouwvergunningen Vaste data Veel belangstelling voo Texel op „Boot Diisseld; PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 31 JANUARSDAI De nieuwe predikant krijgt de hand opgelegd van zijn vader ds. C. de Jong. ,,U krijgt een voorganger met een oecumenische blik en die zich in het bijzonder het lot aantrekt van men sen die in het verdomhoekje zitten en die in het voetspoor wil gaan van de grote Leidsman, die het voor de onderdrukten opnam". Aldus domi nee W. Hoekert bij de bevestiging en intrede van kandidaat Kees de Jong als predikant van de Hervormde ge meenten Oosterend, Oudeschild De Cocksdorp/Eierland, zondagmiddag j.l. in de Hervormde kerk van Oosterend. Ds. Hoekert was één van de predikan ten die deelnam aan de handoplegging en die aan het slot van de dienst een feli citatiewoord sprak. Hij is verbonden aan het gevangenispastoraat en had de nieu we predikant meegemaakt bij zijn pasto rale activiteit onder de gevangenen van het huis van bewaring in Assen. Hoekert voorspelde dat Kees de Jong zijn draai zou vinden in zijn eerste gemeente, maar verwachtte ook dat er wel eens conflic ten zullen ontstaan. De 29-jarige Kees de Jong werd be vestigd door zijn vader, ds. C. de Jong uit De Lier. Aan de handoplegging werd verder deelgenomen door hulppredikant Rinus Kuiper, De Jongs voorganger Ds. Van Zijll Langhout, ds. Wisman (die con sulent was in de afgelopen periode) en ds. W. Hoekert. Aan het slot van de dienst werd na mens de drie gemeenten een welkomst woord uitgesproken door de heer Frans Koorn. Uit wat hij zei bleek dat Kees de Jong in eersteN instantie afwijzend had gestaan tegenover de functie op Texel maar in latere gesprekken was men tot een akkoord gekomen. Belangrijk is dat de predikant zich gelijkelijk inzet voor al le drie gemeenten en bereid is in team verband te werken met anderen. Dat laatste móet ook wel want er is ,,een kluit" werk te doen. Koorn vond dat de predikant ook eens ,,nee" moest durven zeggen. De nieuwe predikant, die zich in en na de dienst liet kennen als geestig en ad rem, antwoordde direct. Ik heb een hekel aan nee zeggen, maar op de maandag ben ik afwezig." Ds. Wisman verwelkomde Kees de Jong namens de Hervormde collega's van de Ring Texel en namens het Texels Theologen Convent (TTC). Eén van zijn raadgevingen: ,,Je moet hier goed op je woorden letten want ze maken er soms wat van." Hij dankte de kerkeraden van Oosterend, Oudeschild en De Cocks dorp/Eierland voor de hulp die hij in de afgelopen periode van consulentschap had gekregen, zodat de zaak had kun nen doordraaien en vond het gewenst dat men de komende tijd het roer ook nog een beetje in handen houdt. Wis man stelde vast dat Kees de Jong een Biertappers en boomplanters, Von Sions en wachtmeesters, toiletbommen en lammeren, tentoonstellingen en ME-ers, lintjes en etherexperimenten, dominees en bouwplaatsen, zeepkisten en schapenfokkers, reünisten en muskusratten en vult u verder zelf maar in. Texel te kiek - fotojaarboek 1983, voor jubilarissen en kunstenaars. ƒ19,75 een uitgave van. bv/vh Langeveld en de Rooy parkstraat 10 den Burg-Texel postbus 11 tel 02220-2741 liefhebber is van vis, waarvan hij onge twijfeld wel eens een maaltje kado zal krijgen. Voor het geval de jonge predi kant niet zelf alles zou opkunnen, bood hij graag zijn hulp als afnemer aan. Kees de Jong: ,,lk moet je teleurstellen. De gemeente hier heeft mij namelijk verblijd met een diepvriezer..." Hij voegde er aan toe niet alles naar zich te willen toeha len; blijvende betrokkenheid van andere gemeenteleden bij het werk is dus ge wenst. Verder werd gesproken door ds. Blauw namens de classis Alkmaar die zijn jonge collega aanraadde om naast het werk oog te hebben voor de „een voudige vreugden van alledag." Parallellen Ds. Van Zijll Langhout zag vele paral lellen. Ook Van Zijl werd door zijn vader bevestigd in Oosterend, was afkomstig uit Groningen en had problemen bij het halen van het rijbewijs.... Het woord werd ook gevoerd door Bart Zeven, een persoonlijk vriend van Kees de Jong die jeugdherinneringen ophaal de en vertelde het gevoel te hebben dat Kees de Jong op Texel erg op zijn plaats is. „Hij heeft meer gemeen met de men sen die hier wonen, dan de meeste an deren die hier worden geïmporteerd. En naast zijn werk kan hij zeilen en af en toe een borrel drinken." Namens de Gereformeerde kerk van Oosterend sprak ds. Donker zijn nieuwe Hervormde collega vriendelijk toe. Hij hoopte op voortgezette goede samen werking tussen beide gemeenten. Kees de Jong: „U kunt gerust zijn. Mijn beste vriend is gereformeerd." Een andere persoonlijke vriend van Kees de Jong, Herke Tichelaar, vertelde dat Kees de Jong zich heeft bezig ge houden met popmuziek. Hij speelde contrabas en electrische basgitaar. Ti chelaar legde uit dat de wereld van de predikant meer heeft te maken met de wereld van de popmuziek dan op het eerste gezicht lijkt. Kees de Jong heeft bewezen kracht en inspiratie te kunnen putten uit tegenstrijdigheden. Afgelopen weekend werden twee gra naten gevonden op het strand ten zui den van Paal 9. De projectielen, een bri- santgranaat en een handgranaat, lagen aan de rand van een zwinnetje en de handgranaat werd aangetroffen zonder veiligheidspal. De politie verzoekt dergelijke vondsten altijd meteen te melden op het bureau, zoals de vinders afgelopen weekend hebben gedaan. Explosiege vaar was in dit geval aanwezig. Een 30-jarige eigenaar van een café in Den Burg kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een proces verbaal omdat zijn zaak ver na de officiële sluitingsfijd open was. Om kwart voor drie 's nachts trof fen de dienstdoende wachtmeesters een veertigtal personen aan in het etablisse ment. Ook werden nog volop consump ties verkocht. De Christelijke muziekvereniging Excelsior en de gelijknamige drumband geven zaterdagavond weer een winterconcert, dat ditmaal tevens de afslui ting is van de feestelijkheden rondom het respectievelijk 75- en 25-jarig bestaan van fanfare en drumband. Daarom zal ook, na „Komt nu met zang" uit de Valerius-gedenkklank in een bewerking van H. van Lijnschoten, een tweetal „hits" van vroeger ten ge hore worden gebracht: „Abendgesang" van E. Ruh en de fantasie die P. B. Bisse- ling maakte van „Een schone meimor gen". Om deze twee stukken werd zeer regelmatig gevraagd door oude en oud leden omdat die muziek vroeger ook veel op de programma's prijkte. Vervolgens het lied waarin de Engelsen zichzelf als door God aangestelde heer sers over de golven bezingen: „Rule Brittania" van Rimmer in een arrange ment van Mellema. Toepasselijk is het opnemen van de „Jubileummars" van A. Molenschot in het programma. Het volgende nummer is ook een mars, nu samen met de drumband: „Straight Away" van R. Beek. De rest van het programma voor de pauze wordt gevuld door de drumband, die achter eenvolgens „Marche Militaire", „Rolling Thunder", Drumfestival Brazil", „Flying to the moon" en de „P.D. mars" ten ge hore zal brengen. Twee van deze wer ken, Rolling Thunder en de P.D. Mars staan op naam van Excelsior- druminstructeur H. Beijert. Lichtvoetig Het programma na de pauze is met uitzondering van het laatste nummer (gezang 467, „Eternal Father strong to save", arr. Jacob de Haan) nogal licht voetig. Opmerkelijk hierin is het optre den van Douwe Medema op de Marim ba. Medema leerde via Excelsior de mu ziek kennen en speelt nu in de lucht machtkapel. Hij zal soleren in „Tico, ti- co" (arr. H. Derks) en in „Circus Renz" van dezelfde bewerker. Het laatste stuk verkreeg grote bekendheid als de vinger vlugge herkenningsmelodie van het ge lijknamige circus. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: IJsbeertje, De Koog, voor het bouwen van een recreatiehal aan de Dorpsstraat te De Koog; G. Koot, Kerkstraat 3, Oosterend, voor het gedeeltelijk veran deren van een woonhuis; H. Reitsma, Berhardlaan 21, Den Burg, voor het plaatsen van een garagebox; T. Legierse, De Cocksdorp, voor het verbouwen van een woonhuis tot winkel aan We verstraat 50 te Den Burg; F. J. de Visser, Redoute 12, Den Burg, voor het plaat sen van een ligboxenstal; G. van der Meer, Van Neckstraat 29, Oudeschild, voor het plaatsen van een portaal; J.. Kuip, Heemskerckstraat 44, Oudeschild, voor het plaatsen van een garage; F. Rei- chel, Duitsland, voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Slufterweg 148 te De Cocksdorp; N. van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, voor het plaatsen van een dakkapel; A. Ott, De Koog, voor het verbouwen van een win kel aan Stenenplaats 8 te Den Burg; J. Brouwer, Oosterend, voor het verbou wen van een bedrijfspand tot woning en bedrijfsruimte aan de Spinbaan 15 te Den Burg; NIOZ, 't Horntje, voor het vergroten van een studenten- logeergebouw aan Dageraad 1 't Hornt je; W. Trap, De Cocksdorp, voor het bouwen van een woonhuis aan de Ach tertune 16, te OOsterend; St. Dorps herstel Texel, voor het verbouwen van een woonhuis aan Schoolstraat 25, te Oosterend; T. Ellen, Keesomlaan 47, Den Burg, voor het verbouwen van een woonhuis; R. van den Tempel, Wester- weg 49, Den Hoorn, voor het plaatsen van een stal; E. van der Vis, Schoorwal 43, Den Burg, voor het plaatsen van een dakkapel en tochtsluis; P. A. van der Vis, Dorpsstraat 36, De Koog, voor het plaat sen van windschermen en een pergola; Th. Witte, Duitsland, voor het plaatsen van een kap, Kamerstraat te De Koog; J. Beeck-Von Hoff, Duitsland, voor het plaatsen van een berging aan Californië- weg 103 te De Koog; K. Tjepkema, Laagwaalderweg 21, De Waal, voor het gedeeltelijk verbouwen van een woon huis; J. J. Vlaming, Klif 17, Den Hoorn, voor het plaatsen van een schuifpui; C. A. Dekker, De Ruyterstraat 97, Oude schild, voor het bouwen van een ber ging; J. M. B. Swarthof, Weverstraat 65, Den Burg, voor het verbouwen van een garage aan het Achterom te Den Burg; G. de Jong, Oosterend, voor het plaat sen van een dakkapel Oesterstraat 13, Oosterend; P. Tromp, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een dakkapel aan Kogerstraat 100, Den Burg; C.M. De Ridder, Schorrenweg 20, Oosterend, voor het plaatsen van een tuinbouwkas; P. C. Hin, Spangerweg 322, De Waal, voor het plaatsen van een ligboxenstal en machineberging; J. Klaasen Bos, Ple vierstraat 27, De Koog voor het uitbrei den van een zomerwoning. Derden-belanghebbenden kunnen tegen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids beschikkingen een bezwaarschrift indie nen. Nadere informatie hierover is te ver krijgen bij de gemeentesecretarie, afde ling ROV, kamer 205. Eveneens bekend is de bandleider Glen („In the mood") Miller van wie een pa rade gespeeld zal worden, samengesteld en bewerkt door R. Seifert-Kresbronn. Van de bekende marscomponist en uit vinder van de Sousafoon Sousa wordt ook een medley ten gehore gebracht: „Sousa favorieten" van W. Tuschla. Van W. Laseroms staat de „Bandorama mars" op het programma. Het concert wordt gegeven in dorpshuis De Bijenkorf en begint om 20.00 uur. Woensdag 1 februari De VVV Texel heeft de algemene leden vergadering in hotel De Lindeboom; 20.00 uur. Om 11.30 uur opent burgemeester J. A. Engelvaart in het Havenrestaurant van 't Horntje de tentoonstelling „Teso door de jaren heen." Donderdag 2 februari De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis; aanvang 19.30 uur. Onder an dere wordt gesproken over een aanvul lende subsidie voor de Stichting Texels Museum (ƒ14.725,— en een investe ringssubsidie van ƒ47.725,— voor het Maritiem Museum in Oudeschild. Ook zal het bestuur van SV De Cocksdorp worden gehoord naar aanleiding van het bezwaar dat is gemaakt tegen de subsi dieverordening en het jaarprogramma sociaal-cultureel werk over 1984. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruis- gebouw, kamer A1, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Te vens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kot- terstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze- gers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt -vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van La- re houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrij dags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmer kingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO—groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Hollebol aan de Burgwal. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw in Den Burg (ingang tandartsen! gelegenheid om bloed te laten 3 Telefoon 02220-4887. Wie nietfj tijdstip kan komen, moet contact men met het laboratorium van hej niziekenhuis in Den Helder, 02230-11414, toestel 232 of 29ij dient trombosedienstgegevens e keringspapieren (ziekenfondska^ zich te hebben. Het Natuurrecreatiecentrum is 5 van maandag tot en met zaten 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4 volwassenen en ƒ2,50 voor kinc wijsv ivan De speel-o-theek is elke wo-ichte middag van 14.00 tot 16.00 uur ee vrijdagmiddag van 15.00 tot 17 der j geopend in de voorspeelzaal v!ou dorpshuis aan de Wilhelminalaaiarzel d ge In hotel De Lindeboom wordock vrijdag van 14.15 tot 15.15 en 15 k ne 16.30 uur yoga-cursussen gegev lrag< lichtingen en opgave bij Doringen (02226-269). ui tv im z De Openbare Bibltiotheek aam wet verstaat in Den Burg is (behnwer feestdagen en andere bijzonder! uikt genheden) geopend op de volgeir.De den: Maandag 10.00 tot 12.00 uuije s dag 14.30 tot 17.00 uur en 19 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17. donderdag gesloten; vrijdag 14 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstami Den Helder en omstreken. Wken langstelling heeft voor individu lich groepsgesprekken kan contact op nmi met de kruisvereniging Den Helde ider woordnummer 10, 1780 AM Den telefoon 02230-14375. bij rser altij' iend Iedere eerste dinsdag van de kunnen leden van de diabetesver! spuiten en testmateriaal kopen zusters J. B. Mannessen en Schoorwal 45, Den Burg 02220-3242) tussen 16.00 en 19.lL, Bewijs van lidmaatschap meebn-Hj In dringende gevallen kan telef een afspraak gemaakt worden it w Je I k De VVV Texel heeft samen r kele Texelse bedrijven op het g van watersport en sportieve r tie deelgenomen aan de „Boot Düsseldorf" in de gelijkt-- ge Westduitse stad. Men had er eigen stand van 5x2 meter, in tl stelling tot de vorige keer toen|z|l deelnam aan een gezamenlijk^ sentatie met de andere waj eilanden en de Friese VVV. !n tui bb De beurs (die vorig jaar 330. zoekers trok) werd zondag afges De eerste dagen zorgde directieassj- Hans Bakker voor de bemanningf tweede periode gebeurde dat door?c^ mateur Peter Dral. De bedrijvend- mee de VVV samenwerkte warenpr kerij Brügemann (die de vestigde op het watersportblad Catpl zeilschool Westerslag van Henk laa man, het zeilcentrum van Rob SP rein en het Paracentrum Texel val-; Rienks. Deze bedrijven kregen foto- en foldermateriaal extra aantfer Speciaal voor deze gelegenheid wastl Duitstalige folder gemaakt waar\Je massa's werden uitgereikt. „Voorl de rustige dagen, dus buiten def0i kends, hebben we met veel mensene' praatje kunnen maken", aldus Han?°' ker die te maken kreeg met gericht''e' gen van een vooral in watersport g?P, resseerd publiek. Daarbij bleek datrj mene informatie over Texel nau# nodig was; het eiland is in dit deeeE Duitsland al een begrip. Het waren'e om vooral „gerichte" vragenre moesten worden beantwoord, uit® vooral ten aanzien van de mogelijkli van zeilen, surfen, sportvissen, e.d.: 1 werd ook veel naar accomiw6 gevraagd. De Texel-stand op ,,Boot Düsseldorf" met Hai achter de balie.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2