h. jttige overwinning >or SV Texel Texel veteranen afgetroefd SV COCKSDORP VERSLAAT DE KOOG el-Geelzwart 3—1 Kei h etbaluitslagen Winst voor Boys na slappe wedstrijd ijf Texelaars in lidwintermarathon an Apeldoorn ZDH-Kreileroord 2-0 1 Goede wedstrijd Tevoko vrouwen- Cor Huisman wint winterserie 1983/84 Hans van der Geest winnaar darts-kampioenschappen UARI AG 7 FEBRUARI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 winst van Texel op Geelzwart ie ploeg van Asselman weer in «nste helft van de vierde klas- iracht. Door het geringe ver deze klasse was een over lig ook beslist noodzakelijk Texel niet naar de onderste re- i afzakken. I was gewaarschuwd voor Geel- De ploeg uit 't Zand had de twee wedstrijden gewonnen van dopers in de vierde klasse, WGW publiek heeft kunnen genieten en snel op en neer gaande lijd waarin Texel het grootste ge- van de 90 minuten speeltijd het spel liet zien wat ook resulteerde meeste scoringskansen. Vaardig startte zonder de zieke Gerrie ■fcinan maar met de weer van vakan- ruggekeerde Rob van de Stap. had het vooral de eerste 20 minu- an de wedstrijd moeilijk met Geel- dat met de wind mee liet zien een Heen hard werkende, maar ook een lisch vaardige ploeg te zijn. Door- Ie dekking op het middenveld bij niet helemaal klopte in de beginfa- m Geelzwart een overwicht opbou- Keeper lepenburg moest dan ook gmaal handelend optreden bij har- choten en hoge voorzetten van iwart. Toch kon ook hij niet voorko- dat Geelzwart in de 20e minuut op sprong kwam. Slordig verdedigen slechte dekking gaven een ande middenvelder van Geelzwart ans vanaf 20 meter uit te halen en iterdag 4 februari 1984: ilVB, afd. Noordholland: log/Z-Cocksdorp/Z 3—6 indag 5 februari 1984: ierde klasse KNVB: I-Geelzwart 3f$\ NVB afd. Noordholland: via de handen van Charles lepenburg en binnenkant paal raak te schieten: 0—1. Energie Na dit doelpunt van Geelzwart pakte Texel de zaken energieker aan. De dek king was nu beter verzorgd en met name Henk Groen wist enkele malen met goe de lange passes zijn vleugelspitsen aan het werk te zetten. Vooral de rechter vleugel van Texel, Rob van de Stap en Martin Land, draaide deze middag weer ouderwets. Texel vergrote de druk op Geelzwart met als resultaat de gelijkma ker na een half uur spelen. Een hoekschop van Van de Stap werd door Louis Uriot goed ingekopt. De bal leek echter op de doellijn te blijven lig gen. Het was Piet Monster die het laatste tikje gaf: 1—1. Na deze gelijkmaker trok Texel het ini tiatief nog uitdrukkelijker naar zich toe. Uit een goed opgezette aanval over rechts trok Rob van de Stap de bal goed terug op de inkomende Louis Uriot, die echter hard over het Geelzwart doel schoot. Offensief Na de rust bouwde Texel, gesteund door het windvoordeel, een offensief op. Geelzwart moest terug en kon niet voor komen dat Texel al snel op voorsprong kwam. Weer was het een goede combi natie tussen Martin Land en Rob van de Stap die laatstgenoemde in een goede positie bracht. Van de Stap speelde een Geelzwart speler goed uit en schoot uit een lastige positie hard in de kruising: 2-1. Met nog een half uur spelen voor de boeg gooide Geelzwart alles op de aan val. Texel kwam onder druk en had een maal over geluk niet te klagen toen de bal op de lat belandde. Maar het was weer aan Henk Groen te danken dat Geelzwart niet echt gevaarlijk kon wor den. Buffelend op het middenveld wist hij menige aanval van Geelzwart te on derscheppen om daarna met goede pas ses de Texel aanval aan het werk te zet ten. De snelle counters van Texel lever den enkele goede scoringskansen op. Met name Paul van Exel die deze wedstrijd zijn dag niet had, kreeg enkele goede kansen maar wist ze niet te be nutten. Ook de doellat van Geelzwart stond een treffer va Texel in de weg, toen Uriot er hard tegenaan schoot. Veilig Tien minuten voor tijd bracht Louis Uriot Texel echter wel in veilige haven toen hij een schitterende trekbal van Rob van de Stap knap afrondde: 3—1, De wedstrijd was gespeeld want de resterende tijd was het aangeslagen Geelzwart niet in staat om Texel nog on der druk te zetten. Een verdiende over winning voor Texel dat een goede wedstrijd speelde en in Henk Groen, Martin Land en Rob van de Stap zijn uit blinkers had. Na een zeer teleurstellende wedstrijd heeft Texelse Boys toch twee winstpunten aan de ontmoe ting met Winkel overgehouden. De lange rustperiode heeft de Boys geen goed gedaan en ze konden dan ook het grote verschil op de ranglijst niet waarmaken. De eerste helft leverde nog een gelijkop- gaande wedstrijd op maar beide ploegen zagen geen kans om in de aanval echt gevaarlijk te worden. Dat de Boys met een 2 0 voorsprong konden gaan rusten hadden ze voornamelijk te dan ken aan Winkel doelman E. Huysman. Met nog een minuut of acht te spelen greep deze mis na een terugspeelbal waardoor Alfred bakker een heel leeg doel voor zich kreeg om de Boys op een 2-0 2-0 0-0 3-2 2-0 1-4 8-4 2-0 .Boys-Winkel l-Kreileroord 3-WGW 4 .Boys 2-Wiron 4 intsoog 3-Tex.Boys 3 !il 5-SRC 6 8-De Koog 2 Linioren: 1 A2-Tex.Boys A1 S/rouwen: llandia-Tex.Boys Ie vijf Texelse deelnemers aan de lidwintermarathon van Apeldoorn iverden een prima sportprestatie, leen van hen kwam echter binnen rie uur over de streep. De weersomstandigheden waren in de )op van de week ten goede gekeerd, et parcours bestond vrijwel geheel uit irharde wegen en paden. Er moest chter regelmarig geklommen worden ndat is uitermate inspannend. De win- aar van deze marathon deed er dan ook o'n tien minuten langer over dan ge- ruikelijk is bij andere marathons. )at in aanmerking genomen waren de idens van de eilandgenoten niet slecht. )irk Bakker en Daan Welboren kwamen «genoeg gelijk over de streep. Zij no- eerden over de 42 kilometer 3 uur en 1 ninuut. Dirk Bakker liep zijn eerste ma- athon en Daan Welboren zijn tweede. )at deed ook Piet Schuijl die na zijn 'lessure weer uitstekend hersteld is. Hij loteerde 3.05 uur. Gijs Jansen legde ook ijn eerste marathon af. Zijn tijd van 3 ur en 14 minuten leverde ook hem een oede klassering op temidden van de WO deelnemers, illy Eelman nam,met zo'n 4000 anderen vaaronder Gerard Nijboer, deel aan de nini-marathon va ca. 18 kilometer. Zij fotseerde de afstand in 1.39.58 uur. 'e volgende marathon is in maart in ïchoorl. Egmond Veel publiek was er ook in Egmond. Het was Theo Franchimons eerste wedstrijd na 8 januari. De midwinter- duinloop van 16 kilometer trok 495 deel- lemers. Theo eindigde met zijn vijfde 'laats weer in de voorhoede (1 Zz minuut de winnaar) en is dus weer geheel te- 'ug. Het a.s. weekend staat in deze regio halve marathon van Kreileroord op het programma. a Dat het voetbalteam van Cocks- dorp in de lift zit, is afgelopen zater dag overduidelijk gebleken. In de uitwedstrijd tegen De Koog, wisten de Cocksdorpers overtuigend met 3—6 te winnen. In de eerste helft had SVC de wind mee. Na drie minuten mochten de Cocksdorpers een hoekschop nemen en de bal werd keurig naar de vrijstaande Henk Star geschoten. Laatstgenoemde kopte beheerst in. Dat gaf de mannen vleugels en na een kwartier wist Henk Star opnieuw door te breken, heel slim de zwak spelende keeper te omzeilen en 2 0 te scoren. De Koog, wakker ge schrokken, begon het tegenoffensief, maar SVC had ook een verdediging meegebracht, die goed werkte. Vlak voor rust werd het zelfs nog 3—0 voor svr omdat Ron Spek via de counter nog even kon scoren. Na de rust was het vooral De Koog dat sterk aandrong. SVC had het wat mak kelijker en speelde op safe, door zwaar te verdedigen en af en toe te counteren. Opnieuw wisten de Cocksdorpers te scoren. En opnieuw was het Henk Star die de keeper van de Koog liet vissen, de Koog gaf de moed echter niet op en moedig strijdend wisten ze halverwege de tweede helft het eerste tegendoel punt te scoren. SVC wist echter van geen ophouden en beide spitsen Star en Van der Spek scoorde allebei nogmaals; 6 1 voor SVC. Het harde werken van SVC had heel wat inspanning gekost en De Koog kon nog tweemaal tegenscoren. Gevaar was er echter niet meer bij. De Cocks dorpers konden tevreden met hun twee winstpunten naar huis gaan. 1—0 voorsprong te brengen. Niet lang daarna probeerde Dirk Roeper het met een afstandschot. Het leek niet zo moei lijk maar de Winkel doelman kon de bal niet klemvast krijgen waarna Bert Witte er snel bij was om nummer twee te laten aantekenen. De verwachting was dat de Boys in de tweede helft, met tegenwind, tot beter veldspel zouden komen. Dat kwam er echter niet uit. Integendeel. Het was de ploeg van Winkel die het spel maakte en veelvuldig in de aanval was. Zij vonden echter de goed in vorm zijnde Boys kee per Frans Stolk op hun weg die met een paar uitstekende reddingen tegendoel punten voorkwam. De Boys zullen vol gende week tegen lijstaanvoerder Sint Boys uit een ander vaatje moeten tappen. De bezoekers van de wedstrijd ZDH tegen Kreileroord zullen het van het in de eerste helft getoonde spel zeker niet warm gekregen hebben. Want dat spel, dat door beide elftallen werd getoond, was zeer matig. In de 27ste minuut was er even een opleving want Theo Hin werd in het strafschopgebied onderuit gehaald. Maar de toegekende penalty door scheidsrechter De Moei werd door Henk de Ruyter naast geschoten. Tot de rust was er weinig verbetering en deze ging dan ook in met 0 0. Misschien dat beide trainers in de rust hun spelers er van hadden doordrongen dat ze met het getoonde spel in de eerste helft zeker geen winstpunten konden veroveren, want na rust was het beeld heel anders. Een zeer aanvallend spelend Kreileroord en ook ZDH had meer kansen. Theo Hin bleef geblesseerd na rust in de kleedka mer en Ton Arnout was zijn vervanger. En het was deze speler die een corner mooi voor gaf zodat Wilco Bakker prachtig kon inkoppen; 1—0. Het aan vallende spel van Kreileroord ging door doch echt gevaarlijk was het niet. Menig op doel geschoten bal ging over of naast. Een daarna snel opgezette aanval van ZDH via Bram Brouwer en Jan de Wit werd door keeper Nijholt prima ge weerd. Even later was het dezelfde kee per Nijholt die een kopbal van Bram Brouwer in samenwerking met Marcel Witte verkeerd beroordeelde, waarna de ze achter hem in het doel belandde. Krei leroord deed er alles aan om de stand te veranderen doch het mocht niet baten. Het bleef 2—0. Met deze winst blijft ZDH mooi meedraaien in de bovenste regionen. De koploper in de eerste klasse, Texel veteranen, moest afgelopen week een 3—1 nederlaag incasseren van de jonge ploeg Gamma 4. Door het verlies van Texel en de winst van Oosterend 3 heeft de laatste nu de leiding overgeno men. ZDH 2 dat Gamma 3 versloeg blijft uitstekend volgen. In de hoofdklas se afgelopen week geen verrassingen. Gamma en Nissan boekten beide winst tegen respectievelijk Oosterend en Dubbeldik met 2—1. Spannend was de wedstrijd tussen Texel veteranen en Gamma 4 zonder dat het tot echt goed zaalvoetbal kwam. Marijn Manuels opende voor Gamma 4 na vier minuten de score. Een doelpunt waar de Texel defensie niet geheel vrijuit ging. Rob van de Kooi testte even later met een keihard schot de Gamma keeper die echter uitstekend op zijn plaats stond. Gamma 4 trachtte door pressie spel de veteranen te ontregelen wat ook in eerste instantie goed lukte, daar kwam nog bij dat de Gamma verdedi ging de spits van Texel Jan Beerling goed onder controle hield zodat de an gel uit de Texel aanval was gehaald. Toch verloor Gamma gaande de wedstrijd de controle meer en meer zo dat de Texel veteranen gevaarlijker wer den. Schoten van Rob van der Kooi en Tom Domhof misten of werden goed gestopt door de uitstekend kepende Bernard lepenburg. Jan Hein Studulski, de beste speler yan Gamma, scoorde in de 26e minuut 2 0. Even leek dat de beslissing maar doordat een minuut later Texel tegenscoorde bleef de wedstrijd helemaal open. Texel kreeg nog enkele uitstekende kansen die echter geen doel troffen. Even voor tijd kreeg een Gamma speler vijf minuten straf. Gamma tracht te de bal in de ploeg te houden maar op een gegeven moment ontstond de situa tie dat de veteranen met vier spelers te gen één Gamma verdediger stonden. Een veteraan verpingelde de bal met als gevolg dat nu Gamma met Wim van Veen en Jan Hein Studulski alleen voor de Texel keeper verschenen. Deze twee faalden niet en Wim van Veen scoorde de beslissinde Gamma treffer. Oosterend 3 dat Question 2 met 2—0 versloeg door doelpunten van Erik Kal- verboer en Wim Zadeits, gaat nu aan de kop van de eerste klasse gevolgd door Texel veteranen op één punt en daarna ZDH 2 op twee punten. ZDH 2 die de uiterst belangrijke wedstrijd tegen Gam ma 3 met 3—1 won. De Mok won van Mantje 2 met 5 3. Nissan oenaaiae een j—i zege up PH Hotel. Details van deze wedstrijd: twee gestopte penalty's door Nissan keeper Cees Bakker en drie doelpunten 'van Erik Kramer. Rab tenslotte versloeg Jelleboog met 3—1, De eerste klasse is in dit seizoen bijzon der spannend. Alle teams pakken pun ten van elkaar met als gevolg dat nie mand echt uitloopt. Het puntenverschil tussen de nummer 1 en nummer 11 is slechts zes punten. Jelleboog staat on deraan met nog geen punt. Er waren geen verrassingen in de hoofdklasse. De topper van weleer Gamma-Oosterend was een vrij rustige partij die Gamma met 2—1 won. Nissan won met wat meer moeite van Dubbel dik, ook met 2—1. Een overwinning die vooral in de laatste drie minuten nog be dreigd werd omdat twee Nissan spelers de strafbank moesten opzoeken. Niette min bleef de voorsprong voor Nissan gehandhaafd. Texelse Boys tenslotte won verdiend van Nissan 2 met 3—1. De koplopers in de tweede klasse, Oosterend 4 en A O 2000 2, wonr.en beiden hun wedstrijden. Eerstgenoemde met 4—0 van Gempo en de laatste zeer eenvoudig met 6 0 van Nioz 2. Bij de junioren is de uitslag tussen ZDH 2 en NMS vermeldenswaard. ZDH 2 won deze wedstrijd met 3—1 zodat voor de Hoornders de eerste winstpartij binnen is. De topper in de junioren 3 klasse tussen Zeven Provinciën en Texel se Boys 4 werd een nipte zege voor Ze ven Provinciën. Ratronics en Gamma 1 in de junioren 2 klasse maakten er een De junioren B-selectie zaalvoetbal, v.l.n.r. achterste rij: Ruud beerling. Arjan van der Knaap. Marcel Boogaard. Ron Broersma, Ronald van de Wetering. Voorste rij: coach Jan Raven. Rob Boogaard, Erwin Koning en Ger Vlaming. prima partij van. Technisch zeer knap. Edgar Klippel scoorde al vrij snel voor de Ratronics 1—0. Gamma had wel een overwicht maar kon die niet in doelpun ten uitdrukken. Martin van Veen bepaal de de eindstand pas laat in de wedstrijd op 1—1. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Oosterend 2—1 Nissan 2-Tex.Boys 1—3 Mantje-A+ O 2000 1 —4 Nissan-Dubbeldik 2—1 Eerste klasse: Oosterend 3-Question 2 2 0 Rab-Jelleboog 3 1 Texel VetrGamma 4 1—3 Nissan 3-PH Hotel 3—1 ZDH 2-Gamma 3 3 1 Mantje 2-De Mok 3 5 Tweede klasse: Tex.Boys 2-KSMT 0 3 De Muy-Gamma 5 1—2 Oosterend 4-Gempo 4 4—0 A O 2000 2-Nioz 2 6-0 Question 3-Nioz 1 1—5 Derde klasse: Ver.Schilders 2-Nissan 4 1 —2 De Koog-Oosterend 6 0 2 Rab 2-ZDH 3 1-0 Junioren: Vissers BouwbedrrGraaf Sp. 2 0 Ratronics-Gamma 1 1 Gamma 2-Tex.Boys 2 5—0 Tex.Boys 3-SOS 1—4 Tex.Boys 4-Zeven Prov. 1—2 ZDH 2-NMS 3-1 Ver.Schilders-Tex.Boys 5—1 Vrouwen: Oosterend-Gamma 0—2 Programma Woensdag 8 februari: 17.15 u. Oosterend 3-Tex.Boys 4 17.45 u. Tex.Boys 2-Tex.Boys 1 18.15 u. Nissan-Rentenaar 18.55 u. Tex.Boys 2-KSMT 19.35 u. ZDH-Question 20.25 u. KSMT 2-Oosterend 7 21.10 u. Dubbejdik-A O 2000 22.00 u. Oosterend 2-Gamma 2 Zaaldienst: Citroën. Donderdag 9 februari: 17.15 u. Tex.Boys 3-NMS 17.45 u. Tex.Boys 2-Ver. Schilders 18.15 u. Tex.Boys 1-Oosterend 1 18.55 u. Citroën-Tex.Boys 3 19.35 u. Ver.Schilders-Oosterend 5 20.15 u. Texel 2-De Koog 20.55 u. Nioz 2-De Muy 21.35 u. Oosterend 6-Tex.Boys 4 22.15 u. Tex.Boys 2-PH 2 Zaaldienst: ZDH VVM '63 nam de meeste volley balwinstpunten mee naar huis maar het eerste Tevoko vrouwenteam kwam tevreden het veld af. Het was een gelijkopgaande strijd waarin de Texelse volleybalsters ondanks het missen van, twee basisspeelsters goed bleken te kunnen presteren. De ploeg uit Monnickendam pakte de eindoverwinning pas met 13—15 in de vijfde set. De eerste set gaf de Texelse ploeg weinig hoop: 5—15., Zij kwam beter in het spel en vooral Rita Dogger scoorde hard smashend veel punten. De ploegen raakten meer en meer aan elkaar ge waagd, hoewel VVM '63 in de beslissen de set een zes punten voorsprong nam. Het publiek zweepte de hardwerkende ploeg naar een 13—13 evenwicht. Na meerdere opslagwissels had VVM even meer geluk. Gemakkelijk Zowel het tweede vrouwen- als man- nenteam hadden bijna gebruikelijk, wei nig moeite met hun respectievelijke te genstanders WSOV 2 en Juvoc 3. Beide ploegen wonnen simpel met 3 0. Vrouwen 3 had meer moeite met Smash '68. De Oosterender ploeg startte elke set sterk aanvallend wat in zes tot zeven punten voorsprong resulteerde. Tevoko 3, eenmaal bij de les, scoorde de win nende punten darna op rij met technisch en aanvallend goed spel. Verlies Het ontbreken van enkele sterke ba sisspelers kostte het derde mannenteam de zege. Zij misten nu net de kracht om het de veteranen van LOS echt moeilijk te maken: 1 —3. Het eerste mannenteam kreeg in Volendam van de gelijknamige ploeg flink op de broek. Setstanden 15—4, 15 6 en 15—11 getuigen van een kansloze nederlaag tegen de onmisken baar promoverende ploeg uit Volendam. Succes Meisjes 2 behaalde het grootste suc ces van het seizoen door de ongeslagen koplopers HCSC 1 te verslaan. De twee de wedstrijd tegen het tweede Helderse HCSC team ging nipt met 2 1 verloren. De laatste wedstrijd van de winterse rie sportvissen die werd gehouden op de dijk tegenover het postkantoor te Oude- schild bracht negen vissers aan de dijk. Zij vingen 18 vissen met een gezamenlij ke lengte van 359 cm. Eerste werd Rein Kuyper met 102 cm, tweede Theo Buren met 98 cm, en derde Dirk Roeper met 63 cm. De eindstand in de winterserie 83 84 is: afd, senioren: Cor Huisman 7 473 46 Dirk Roeper 7 385 47 Rein Kuyper 7 341 40 Map van der Zwaag 7 291 46 V2 Jan Heethuis 7 225 35 Zz Paul Verhagen 7 183 30 Marius Stevens 5 136 24 Theo Buren 4 135 I8V2 Frans Bos 7 93 21 Zz Wim Pronk 3 77 16 Ton Mays 2 0 5 Ad Souwer 1 0 3 V2 Kees J. Bakker 1 0 3Zz Afd. jeugd: Martin van der Zwaag 18 Met een omhelzing van zijn tegen stander ontlaadde zich zaterdag j.l. in café De Kuip de spanning bij Hans van der Geest, nadat hij in een minu tenlang duel uiteindelijk de eerste open Texelse darts kampioenschap pen in zijn voordeel liet beslissen. Die tegenstander was Piet Raa, de meest geoefende specialist uit het deel nemersveld van 12 liefhebbers tegen wie Van der Geest nauwelijks enige kans was toebedacht door het sterk meelevende publiek. Een weliswaar niet erg talrijk publiek maar gezien de onbekendheid van deze behendigheidssport op Texel kon moeilijk anders worden verwacht. Niettemin hebben degenen die op dit evenement afkwamen bijna allen volop genoten van vooral de serie spannende slotpartijen en verdrongen de meesten zich dicht rond de baan om de scores op de voet te kunnen volgen. Daaruit mag blijken dat deze tak van sport ook als kijkspel interessant kan zijn gezien de grote invloed die de concenjratie bij de spelers, het de baas blijven van de zenu wen en de onvermijdelijke pech op het wedstrijdverloop kunnen hebben. Vooral in de partijen waarop het erop of eronder is kan dit tot verrassende ontknopingen leiden. In de finalepartijen werd Ger Bongers derde, Bart Witte vierde en Ed- gard Kikkert vijfde. De uiteraard ook nog experimenterende organisatie prijst zich gelukkig dat een voldoende aantal voor- wedstrijden kon worden afgewerkt om de beste spelers als finalisten te krijgen. Bij een groter aantal deelnemers aan de kampioenschappen zal het ongetwijfeld noodzakelijk zijn het toernooi over meer dere dagen te spreiden.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7