Sportieve promotiemarkt in Ons Genoegen RDE HALVE MARATHON DE WAAL Laatste klapper jubileum Sportraad tbalprogramma irtkampioenschap r vrouwen Prognoses Geen GVT-gym Von Sion Boeiende partij van E. Dros en M. Witte Zwemclub naar Breezand jRUARg1o FEBRUARI 1984 TEXELSE COURANT Onder het motto het laatste feest moet een klapper zijn presenteert de Stichting Texelse Sportraad zaterdag een promotie- en informatiemarkt in sporthal Ons Genoegen. Markt is in deze een schamel woord voor de happe ning die het einde betekent van een jaar vol sport en spelhoogtepunten. Na dat in 1983 vele sporten in het zonnetje zijn gezet met nationale of internatio nale evenementen poogt de Sportraad nu met een dpoorsnede van de plaat selijke sporten een lans te breken voor dit welzijnswerk dat in regel nog ge zond is ook. n-Witte en Jan van der Meer op weg naar de finish in de tweede Waalder marathon in de stromende regen. rdag 25 februari organiseert het dorpshuis De Wielewaal voor de der- al een halve marathon en enkele trimlopen voor hardlopers. De sporthal is dit weekend in drie vak ken verdeeld, zoals dat het geval was met de grote welzijnsmanifestatie enkele jaren geleden. Het middengedeelte met tribunes wordt benut voor allerlei de monstraties en links en rechts van de in gang vindt men de markt met 25 stands. Verder is er een aparte filmruimte en een 14.00 uur wordt gestart met de trimloop waaraan dit jaar voor ist een wedstrijd is verbonden ingens en meisjes tot en met 15 en later starten de overige lopen, jzen hiervoor zijn beschikbaar door Sportshop Texel. Tevens dit bedrijf de prijzen beschikbaar beste drie Texelaars op de halve ion zowel vrouwen als mannen en snelste vrouwen op de 7 kilome- ik zijn er diverse premies beschik- esteld. reen die een loop tot een goed brengt krijgt een leuke herinne ring. Nieuw dit jaar is dat men ook kan meedoen zonder herinneringsvaantje. Men betaalt dan f2—Mèt herinnering zijn de kosten tot en met 15 jaar ƒ4,50 en ouderen ƒ6,50. Na afloop van de halve marathon is een gratis kop soep te ver krijgen in het dorpshuis waar tevens de prijsuitreiking wordt gehouden. Het par cours is hetzelfde -als vorig jaar. De tijd waarneming is weer in handen van de Wielervereniging Texel. Vorig jaar waren er 170 deelnemers en de organisatie hoopt dat dit aantal 25 februari wordt overtroffen. Verdere informatie bij Dirk Eelman, telefoon 02220-2851. irdag 11 februari 1984: VB afd. Noordholland: SVO/Z 14.30 uur «g/Z-Grasshoppers, 15.00 uur boys 2-SVO/Z 2, 12.30 uur rend A1-Flevo A1, 13.30 uur A2-WGW A3, 14.45 uur B1-Zeemacht B1, 13.30 uur s B1-Texel B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) oys B1-WGW B5, 14.45 uur C1-Wieringermeer C1, 13.30 uur C1-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) C3-Tex.Boys Cl14.30 uur icht CTTexel C3, 14.30 uur C1-Texel C3, 14.30 uur )3-Texel C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) oys C2-De Koog C1, 13.30 uur C3-HRC C4, 14.45 uur C3-Texel C4, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) )uwen: 4-0osterend, 14.30 uur lisjes junioren: Koog-Wieringerwaard, 13.30 uur GW-Tex.Boys, 14.30 uur 'GW-Tex.Boys, 14.30 uur iron-Oosterend, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) idag 12 februari 1984: iVB vierde klasse: Boys-Texel, 14.00 uur (VB, afd. Noordholland: irend-Vesdo, 14.30 uur Bluis-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Boys-Tex.Boys,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) 2-WGW 3, 12.00 uur igen 2-Texel 3, 12.00 uur sandag 20 februari start in café De ilf Balcken het Texelse biljartkam- ïschap voor vrouwen. Voordat de les worden ingedeeld worden voor- Sn gehouden. Er komen twee pou- «n voor beginners met een gemid- van 0,75 en één poule voor gevor- en die gemiddeld meer halen dan schrijving is mogelijk tot en met 11 via de telfoonnummers ®-2681 of 02220-4861. Deelname de wedstrijden kost drie gulden en g moet worden betaald voor rang van het eerste partijtje biljarten, mannen zijn inmiddels druk bezig de Texelse kampioenschappen in odsmanswelvaren". Vrijdag start pdaar met het driebanden. Publiek is |ns de wedstrijden van harte ,wel- Verdere inlichtingen zijn te verkrij- in café De Twaalf Blacken of bij Pe- Pe Hoogh. ZAP 3-Oosterend 2, 14.30 uur BKC 3-ZDH 2, 14.00 uur Zeemacht 3-Tex.Boys 2, 14.30 uur JVC 4-Texel 4, 14.00 uur Texel 5-Watervogels 5, 12.00 uur Tex.Boys 3-SRC 6, 14.00 uur De Koog 2-Texel 6, 14.30 uur Junioren: Hollandia T A1-Tex.Boys A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vrouwen: Tex.Boys-AFC 2, 14.00 uur ZAP-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Winkel 3-Cocksdorp, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 11 februari 1984: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oosterend C1, Texel B1 en meisjes Oosterend. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel C2 en Texel C4. Zondag 12 februari 1984: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Tex. Boys 1 en Tex. Boys A1. Vejtrek boot van Texel 13.05 uur: ZDH 1, ZDH 2 en vrouwen De Koog. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. Texelse Boys Voor de jeugd viel het programma van het vorige weekend weer in het water. Men hoopt dat de weergoden een beetje meehelpen om nu wel in actie te komen. Zaterdag gaan er drie teams naar WGW. De junioren C1 en de meisjes B- en C- junioren. Vertrek met de boot van 13.05 uur. Op eigen terrein om 13.30 uur C2 te gen de Koog C1 en om 14.45 uur B1 te gen WGW B5 en C3 tegen HRC C4. Zondag gaat Boys 1 op bezoek bij Sint Boys. Er zal hier meer geconcentreerd en vinniger gevoetbald moeten worden dan het afgelopen weekend om een goed resultaat te behalen. Het tweede gaat naar Zeemacht 3 en ook hier zullen de Boys alles uit de kast moeten halen om de tegenstander te bedwingen. Ook de A-junioren gaan weer naar de vaste wal. Deze moeten een stevige strijd aan binden met één van de koplopers: Hol landia T A1Alle drie teams gaan met de boot van 13.05 uur. Op eigen terrein spe len om 14.00 uur de vrouwen tegn AFC '34 2 en het derde tegen SRC 6. S.V. Texel Het eerste gaat naar Alkmaarse Boys waarvan op Texel vrij gemakkelijk met 2 0 werd gewonnen, maar op eigen terrein met meestal veel publiek zijn de Boys altijd moeilijk te kloppen. Met de zelfde instelling en taktiek als tegen Geelzwart moet er toch een gelijkspel in zitten. De reserves krijgen koploper' WGW 3 op bezoek,, een wel te zware op gaven. Schagen 2 zal te sterk blijken voor het bezoekende Texel3. Het vierde moet in Julianadorp kunnen winnen van JVC 4. Het vijfde ontvangt Watervogls 5, mogelijk zit er een gelijkspel in. Het zesde zal het in de badplaats nog erg moeilijk krijgen tegen De Koog 2. A2 moet thuis de punten van WGW A3 kunnen pakken als ze de tegenstander tenminste niet onderschatten. Succes B1 is in Hippo waarschijnlijk te sterk voor B1. C1 heeft thuis tegen Wieringermeer C1 de beste kansen evenals C2 dat in Ju lianadorp moet kunnen winnen van JVC C3. Zeemacht C1 is thuis te sterk voor C3 en C4 gaat in 't Veld tegen VZV C3 een zware opgave tegemoet. S.V. Cocksdorp Het eerste en de meisjes junioren zijn al lebei vrij. De junioren mogen naar SVAP in Anna Paulowna. Een sterke ploeg waar weinig winst in zit. Vertrek Eier- landsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. De dames spelen zondag uit in Winkel. Daar moet wel winst inzitten. Vertrek Ei- erlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. S.V. Oosterend Het eerste kan de positie op de ranglijst nog meer verbeteren door de uit wedstrijd tegen het laaggeplaatste KW te winnen. KW was kampioen van de tweede klasse van vorig seizoen en pro moveerde samen met Oosterend naar de eerste klasse waar Oosterend het duide lijk beter doet dan KW Bij winst is er weer aansluiting met de bovenste vier waarvan echter Vrone de beste papieren heeft voor promotie naar de KNVB. Het tweede gaat naar Molenboys 2 en krijgt het heel zwaar. De A-junioren ontvangen Flevo A1 en hebben tegen deze tegenstander nog wat goed te maken. Nu de beide senio renelftallen uit spelen zijn zaterdag alle ogen gericht op dit tot nu toe goed presterend elftal. De B-junioren hebben de ondankbare taak koploper Zeemacht een halt toe te roepen en dat zal niet meevallen. De C-junioren gaan naar ZAP C1 en kunnen daar een puntje pakken. De vrouwen gaan naar Alkmaar en spe len daar tegen het sterke AFC '34 4. Een gelijkspel zal redelijk zijn. De meisjes gaan naar Wiron en zullen nu eindelijk gaan proberen het eerste puntje te halen. Zondag wederom een thuiswedstrijd voor het eerste tegen Vesdo. na de on nodige nederlaag tegen Koedijk wordt nu een overwinning verwacht. De pun ten zijn hard nodig maar de positie van Oosterend is nog niet hopeloos. Inte gendeel. Indien er een paar keer gewon nen gaat worden is een middenpositie nog steeds haalbaar. Het tweede gaat naar ZAP 3 en zal het niet gemakkelijk krijgen al worden de nederlagen steeds kleiner. 5.V. De Koog Het zaterdagteam speelt om 15.00 uur thuis tegen Grasshoppers. Na het deba cle tegen Cocksdorp hebben de jongens wat goed te maken. De B-junioren zijn vrij. De C-junioren spelen om 13.30 uur in Den Burg tegen Texelse Boys C2. Een gelijkspel moet hier haalbaar zijn. Vertrek om 13.00 uur uit De Koog. De meisjes junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen Wieringermeer. Het eerste elftal is zondag vrij. Het twee de speelt om 14.30 uur thuis tegen Texel 6. Dit belooft een spannende derby te worden. De dames gaan uit naar ZAP te Breezand. Normaal gesproken behaalt De Koog daar de volle winst. Vertrek uit De Koog om 12.30 uur, boot 13,05 uur. Terreindienst: Robert Kikkert en Sieme Rijk. In verband met de sportieve promotie- markt van de Sportraad vervallen vrijdag alle GVT-lessen na 18.00 uur. Leden die aan de demonstratie in de sporthal deel nemen dienen vrijdag voor 20.15 uur aanwezig te zijn. speciale videozaal met groot scherm. De sportpromotie- en informatiemarkt wordt vrijdagavond om 20.00 uur offi cieel geopend en is tot 23.00 uur toe gankelijk voor genodigden, zoals vereni gingsbestuurders van alle bij de Sport raad aangesloten clubs. Zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur is de markt gratis voor iedereen toegankelijk. Wandelvereniging 't Gouwe Boltje heeft zich onder aanvoering van een ver jongd bestuur voorgenomen dit jaar flink aan de weg te timmeren. De eerste uit ing daarvan is een kraam op de Sportraad-mar|<ct met naast informatie over de eigen activiteiten ook een over zicht van wandeltochten elders in het land. De Cocksdorper Kustzeilverenigiqg en Kustzeilvereniging Westerslag heb ben gezamenlijk een stand met daarin een grote catamaran. In deze ruimte worden videofilms over zeilen vertoond. Naast deze stand is het onderkomen van Watersportcentrum Duinker en de Windsurfclub Texel (bedrijven konden De sportmanifestatie wordt zaterdag afgesloten met aan avond rond de uitreiking van de erepenning Dubbele von Sion. Deze avond is alleen voor genodigden toegankelijk en be gint om 21.00 uur. De Sion- genodigden kunnen de sporthal al eerder bezoeken want speci aal voor hen wordt het middag programma 's avonds vanaf 19.00 uur voortgezet. De Dubbele von Sion-avond bevat o.a. een optreden van Ex celsior uit Oosterend en de Volksdansgroep Texel. De drum band en majorettes van KTF/DEK geven een show en het Fitnesscentrum presenteert zich met aerobic dancing. Voordat de erepenningen worden uitgereikt treedt de kersverse musicalvere niging ,,Geen C te hoog" voor de eerste maal op. samen met clubs inschrijven) en hier worden dia's vertoond over de activitei- en van de club met uiteraard informatie over allerlei artikelen die een surfer nodig kan hebben. De firma Nijha Lochem heeft een algemene stand met allerlei sport- en spelmateriaal en de zweef- vliegclub hoopt veel publiek te trekken met een vliegtuigromp in haar tijdelijke ruimte. Kanon Tennisclub Deuce heeft een kraam met informatiemateriaal en op de nieu we banen naast de sporthal presenteert men tennistraining met behulp van een ballenkanon. De jonge rugbyclub Over zee is ook present en hoopt in een kraam enthousiasme te werven voor dit, in oor sprong, Engelse spel. Men verkoopt o.a. pennen en stickers. Ook basketbalvere niging De Mareis bedient zich van stic kers in een stand waarin aandacht wordt gevraagd voor deze tak van sport. In de stand van de Bowlingbond Texel wordt o.a. een videofilm vertoond en dat is ook het geval in een informatieruimte van zaalvoetbalvereniging Question en het Fitnesscentrum Texel. Sportshop Texel van Theo Legierse is present met vele benodigdheden voor sporten die op Texel in meer of mindere mate worden bedreven. Vakantie Verrassend zal de stand van SV Texel en het VVV zijn. Deze twee verenigingen hebben elkaar gevonden in het kader van de sportieve vakanties en zullen re clame maken voor dergelijke ontspan ning door inspanning vakanties. Zegel Heren- en Jongenskleding toont sport- en vrijetijdskleding en de volley balafdeling van de MST maakt reclame voor de eigen sport en sponsor Nissan. Mantje Sport heeft een stand ingericht rond het thema sport en vrije tijd en de Wielervereniging Texel heeft een ruimte waar de niet zo fanatieke wielrenner aan zijn of haar trekken kan komen. De club toont vooral assecoires die bij snel en veilig fietsen van pas komen. Judovere niging Shima hoopt via de promotie- markt meer leden te werven en toont met behulp van foto's wat er op de club wordt gedaan. Meedoen Het publiek kan zelf actief honkballen in een stand van de vereniging Texla. Het gooien en slaan van de harde bal kan men in de sporthal oefenen met een houten pop met handschoen. Ook de gymafdeling van de MST poogt het pu bliek actief te maken want zaterdag staat er een grote trampoline waarop jong en oud naar hartelust mogen springen. Te vens is er een loterij en worden er stic kers verkocht. In de stand van de MAB staat een crossmotor en er worden video opnamen vertoont van de autocross. Zwemclub TX '71 en de Recreatiestich ting Texel verzorgen samen een stand waarin reclame wordt gemaakt voor het zwembad en de zwemsport. Sportvere niging Oosterend is present met een ver koopkraam van o.a. pennen en stickers en algemene informatie over deze voet balclub. De sportvisclub, tenslotte, toont speciale attributen voor henge laars of degenen die dat willen worden. Boekje Dit is zoals gezegd een klein deel van wat men allemaal op de sportmanifesta tie kan zien. In de video- en filmzaal zijn doorlopende voorstellingen en op de de- monstratievloer zetten de verschillende clubs hun beste beentje voor. Op de ma nifestatie is ook het boekje te koop dat de Sportraadmedewerkers samenstel den over de 30-jarige geschiedenis van de stichting Een levenswandel die door voorzitter André van der Vliet aldus wordt gekarakteriseerd: ,,Van sportui- wisseling tot actiegroep." Het is een aar dig boekje van 48 pagina's verluchtigd met foto's waaruit blijkt dat de Spor traad een essentiele plaats heeft ingeno men in het sport- en spelgebeuren op het eiland. Jammer is het dat de tekst met weinig humor (er zijn recent genoeg anekdotes over de stichting te melden) en nogal „ambtelijk" is opgesteld. Een overzicht van het personeelsbestand ontbreekt maar wel is een staatje opgenomen waa ruit blijkt dat de stichting het leeuwen deel van de Texelse sportverenigingen onder haar leden kan rekenen. Het gaat in totaal om 5844 sporters en het ziet er naar uit dat de promotiemarkt alleen al door deze achterban qua bezoekersaan tal een succes zal worden. Hier volgen de voorstellingen die za terdag worden gegeven in de film- en vi deozaal en op de demonstratievloer. Videozaal: 10.00 u. Videofilm van Tennisclub Deuce 11.00 u. Rugbyclub Overzee met film over een rugbywedstrijd. 12.00 u. Fitnesscentrum Texel met een film over fitnesstraining. 14.00 u. Video Tennisclub Deuce 15.00 u. Video Fitnesscentrum Texel 16.00 u. Video Rugbyclub Overzee Filmzaal: 10.00 u. Harlem Globetrotters (bas ketbal). Unieke demonstratie van dit team. 10.10 u. 't Gouwe Boltje met een film over het wandelrondje om Texel. 11.00 u. Seaflight. Een film over sur fen, onder en boven water. 11.13 u. BMX Bicycle cross. Een rol prent over het populaire fietscrossen. 12.00 u. Skin Diving, een onderwatersportfilm. 12.20 u. Film van het Bureau Medi sche Sportkeuring „Jeugd, sport en gezondheid." Infor matieve film. 14.00 u. Film over Harlem Globetrotters. 14.10 u. Film over het wandelrondje om Texel. 15.00 u. Skin Diving. 15.20 u. Film „Jeugd, sport en gezondheid." 16.00 u. Seaflight. Film over surfen. 16.13 u. BMX Bicycle Cross over fietscrossen. Demonstratievloer: 10.30 u. SV Cocksdorp met aerobic dan ce demonstratie. 11.05 u. Drumband Margaretha Sinclair treedt op. 11.30 u. Minitrampolinedemonstratie van GVO. 11.41 u. GVO verzorgt een vijftal vrije oefeningen op muziek. 11.50 u. Boksdemonstratie van de Texel se boksschool. 13.30 u. Judovereniging Shima geeft een demonstratie van judotechnieken. 14.00 u. De Rommeitjeskapel van Excel sior treedt op. 14.30 u. Wielerclub Texel geeft een fietscrossdemonstratie hinder nissen en „stunten." 15.00 u. De Rommeltjeskapel van Excel sior treedt op. 15.30 u. GVO verzorgt een jazzgymde- monstratie (meisjes) 15.37 u. MST afdeling karate geeft een demonstratie. 15.45 u. Fitnesscentrum Texel presen teert aerobic dancing. 16.00 u. Drumband Magaretha Sinclair treedt op. 16.30 u. Basketbalvereniging De Mareis speelt een wedstrijdje basketbal voorafgegaan door een warming-up. Sponsors Voor de sport- en promotiemarkt wordt geen entree geheven en dat is voor een belangrijk deel te danken aan de belangeloze medewerking van bedrij ven. Zo verzorgt de fa. Expert de entou rage en technische regie in de videozaal en stelde de VEM een steiger voor een lichtshow beschikbaar. De Aankoopcen trale stond garant voor veel klein materi aal en Vespertina en de Fa. Halsema brengen vrijdag en zaterdag door middel van bloemen en planten het voorjaar in de sporthal. Tot in de kleine uurtjes zaten maandagavond in De Lindeboom E. Dros en M. Witte tegenover elkaar verwikkeld in één van de boeiendste schaakpartijen van dit seizoen. De enorme complicaties ontstonden toen Dros een paard in het hard van Wit- te's koningsveste wist te plaatsen. In des laatste fase van de partij miste hij enkele keren de beste voortzetting, waardoor Witte tenslotte enigszins fortuinlijk nog de volle buit binnenhaalde. Frank van Lare gaf zich wel wat erg vlot gewonnen tegen E. de Visser, maar dat kwam omdat hij in de slotstelling een goede verdedigingsmogelijkheid totaal had overzien. Jannes Mulder kwam kansrijk uit de opening tegen Auke Terpstra jr. Hij vervolgde met een ver keerd plan op de damevleugel, waardoor Terpstra een sterke aanval in handen kreeg. Rob Terpstra accepteerde een dubbelpi- on in het centrum, maar kreeg daarvoor een gevaarlijke open aanvalslijn die W. Albers uiteindelijk noodlottig werd. In de A-groep werd de topper tussen Joop Rommets en Rinus Vittali door bei den uiterst behoedzaam opgezet, na en kele forse ruilacties werd het viertoren- eindspel snel remise gegeven. H. Broe- kema boekte een belangrijke zege op A. C. Bakker die daardoor in de degradatie zone verkeert, evenals A. Terpstra die door een nederlaag tegen Gerard Zoete lief één van zijn laatste kansen op be houd de mist in zag gaan. Uitslagen: A-groep: W. Hoekman-J. Dros 0 1 J. Rommets-M. Vittali Ï4 14 H. Broekema-A. C. Bakker 1 0 G. Zoetelief-A. Terpstra 1 0 B-groep. M. Visser-F. van Tatenhove 0 1 E. de Visser-F. van Lare 1 0 M. bremer-K. Bruining 1 0 R. Terpstra-W. Albers 1 0 W. Pranger-J. van Heerwaarden 1 0 E. Dros-M. Witte 0 1 J. Mulder-A. Terpstra jr. 0 1 Zaterdag speelt het bondsteam van En Passant in Alkmaar tegen „De Lange Rochade." Zondag gaat zwemclub TX '71 op be zoek bij de polderse zwem- en poloclub Oude Veer. De uitgenodigde leden wor den om 13.30 uur bij Molenkoog ver wacht. Inzwemmen in „Den Krieck" om 14.45 uur en aanvang wedstrijden 15.00 uur. Ondanks dit bezoek gaat de maande lijkse zwemtraining in het Marinebad ge woon door. Echter met deze uitzonde ring dat er één in plaats van twee uur ge traind wordt. Dat betekent boot 14.05 uur heen en 15.35 uur terug.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9