portraad vraagt jfoorlopige voorziening' ij Raad van State ACCND4 or zomerrecreatiewerk Oudesluis-ZDH 2 3 Vaste data Oppassen voor aangespoelde vaten Brand in toiletgebouw camping Dennenoord Muren beklad Brommer gestolen Twee ZDH-vergaderingen Plaatschade bij aanrijding Bladmuziek bij Nauta BRIM!/0 14 FEBRUARI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 rengen n met geen Voning men v; 3 voor 3 Post! gemet r het b 3 Eierls i Mars exel, n van lei) te te Tej Stichting Texelse Sportraad heeft gisteravond unaniem besloten een siaamde 'voorlopige voorziening' aan te vragen bij de voorzitter van de van State. Dat gebeurde op advies van diezelfde voorzitter die het raadverzoek om een versnelde Arob-procedure rond het protest tegen meentelijke subsidiekorting op het zomerrecreatiewerk heeft afgewe- )e voorzitter was van mening dat dit conflict niet in aanmerking komt een versneld Arob proces en derhalve zal de gebruikelijke juridische worden bewandeld wat zeker een jaar zal duren. Een voorlopige voor- temm ig betekent dat de voorzitter van de Raad van State op zeer korte ter- longeveer 14 dagen) kan besluiten dat de gemeenteraad nog voorziet wensen van de Sportraad, oftewel men maakt de korting voorlopig on- 3 uitv.an. Als de aanvrager van de Arob-procedure later in het ongelijk wordt jkeOnild moet de „teveel" betaalde subsidie terug in de gemeentekas. gemeente het gevraagde geld voor het recreatiewerk uitkeren wat in dit voor beeld neerkomt op 90 mille. Voor het blok De bestuursleden realiseerden zich dat de gemeenteraad bij een gunstige beslis sing voor de Sportraad binnenkort voor het blok wordt gezet: men moet dan ƒ30.000,— vrijmaken voor het zomerre creatiewerk terwijl de pot onvoorzien leeg is. Men vond dat echter een zaak voor de gemeenteraad om te beslissen waar het geld vandaan moet komen. De wens om met het zomerrecreatiewerk op volle sterkte door te laten gaan preva leerde gisteravond. in Bu ■reen was er van overtuigd dat Je „voorlopige voorziening" moet 15 feb 39en a' kan men bij een positief Dbenöel van de voorz'tter van de Raad ruinr'tate altijd nog bedanken. Enkele ursleden zagen de aanvraag als uwpl;8St boe de kansen van de Sport - zageli 99en 'n det Arob-geschil maar die |derstelling werd door vorzitter An der Vliet grotendeels ontze- Een toewijzing van een voorlopi- oorziening betekent niet dat raad waarschijnlijk gelijk zal krijgen noen de Arob-rechter. aarT'1 's s'ecdts bedoeld om instanties de problemen komen door lang ven van een Arob-beslissing te hei met het risico dat men alles terug betalen als men in het ongelijk gesteld. In principe gelden voorlo- /oorzieningen voor de periode die b-procedure neemt. Als een uit- kdus drie jaar op zich laat wachten Sportraad krijgt een voorlopige iening toegewezen dan moet de Aansluitend op deze beslissing werd gesproken over de onmogelijkheden van het zomerrecreatiewerk met subsidie korting. Men was het er over eens dat de Sportraad er van uit moet gaan dat de korting niet ongedaan wordt gemaakt en na lang wikken en wegen had het dage lijks bestuur besloten deze zomer toch Horizontaal: I. europese rivier 2. 4. verdelgingsmiddel 3. 7. rivier in Spanje 4. 10. kruising van een weg met een 5. spoorweg 6. 14. water in Brabant 7. 15. bezittelijk voornaamwoord 8. 16. mannelijk dier 9. 18. bevestiging 11. 19. inhoudsmaat 12. 20. drinkbakje 13. 22. titel 15. 24. krantenjongen 17. 26. brooddeeltje 19. 30. inhoudsmaat 20. 32. de onbekende 21. 33. slede 23. 34. lidwoord 25. 35. leraar 26. 36. aartsbisschop 27. 37. vreemde munt 28. 38. tot nader order 29. 40. vaartuig 31. 42. voorzetsel 36. 44. muskietennet 37. 45. soort vrucht 38. 46. te zijner plaatse (lat.afk.) 39. 47. anno 41. bijbelse naam 43. 50. dierengeluid 49. 51. militair gezag 53. 52. landbouwwerktuig 55. 54. klein persoon 56. 56. meisjesnaam 57. 57. tandarm zoogdier 58. 58. organisatie der Verenigde Naties 60. J. veel water bevattend 61. 62. luchtstrijdkrachten 63. 64. zangnoot 65. en meer anderen 67. 67. vaartuig 70. vlagzalm 71. insekt 72 72. vliegengaas 73. 74. nummer 75 76. rekenen 77 teken van blijdschap 78 81. godin 79 82. bezittelijk voornaamwoord Verticaal: van het lopende jaar (lat.afk.) plaats in Brabant lidwoord wentelen te weten ik (lat.) het romeinse rijk (lat.afk.) omroepvereniging deel van Amerika getij boom geografische aanduiding gewicht Spaanse titel bijwoord per maand bitter vocht te nauw zitten soort buffel regeringsreglement jongensnaam knaagdier mytholohische figuur grote bijl militaire opleidingschool ogenblik familielid nauw kluizenaar plamiddel vogel tandarm zoogdier indien plaats in Brabant voorzetsel rondhout klein van lengte hetzelfde de oudere uitroep reeks uitroep windrichting wettelijke aansprakelijkheid zangnoot zangnoot ter zake activiteiten te starten met het geld dat nog over is. Voorzitter André van der Vliet legde een verklaring af waarin hij zei „dat deze beslissing zonder veel en thousiasme was genomen en vooral be doeld is om het vaste personeel van de Stichting (in dit geval Jitze Beintema) aan het werk te houden". Beintema is jeugdtrainer bij diverse voetbalclubs en begeleidt daar ook vrij willigers. Als er voor hem zomers geen werk is betekent dat ontslag. „Een der de van deze baan op jaarbasis valt dan weg en we willen Jitze graag houden, we kunnen als goede werkgever in feite niet anders", aldus Van der Vliet, die hoopte dat de raadsleden deze beslis sing niet zullen aangrijpen om in het openbaar te verklaren dat „de Sportraad nu heel creatief bezig is". Huisvesting „Dat zijn we niet. We doen het met zure gezichten. We hebben zelf al ge zegd dat het goedkoper kan en het zo merrecreatiewerk moet nu draaien tegen de wensen van het college in". Hij noem de hierbij het bezuinigen op de post huisvesting. Burgemeester en wethou ders hebben bepaald dat het onderdak van de recreatieleiders legaal moet zijn maar die regel wordt nu overtreden. „We zullen pogen iets goedkoops te vin den en we denken aan de SVT- kleedkamers". Onlangs is bekend gewor den dat de recreatieleiders naar alle waarschijnlijkheid niet belastingplichtig zijn en ook dat zou enkele duizenden guldens opleveren. Het mobiel team zal uiteraard uit minder mensen bestaan maar op deze manier kan het 'uitzendbu reau' voor recreatieleiders op campings ook van start gaan. Met werving van re creatieleiders is men inmiddels voorzich tig gestart maar iedereen die zich bij de Sportraad aanmeldt voor dit werk kan tot op de dag dat men van start gaat geen enkel recht laten gelden. „We doen ons best om er nog iets van te ma ken maar het is afwachten of het finan cieel een beetje lukt", aldus de voorzitter. Vrijwilligers Bestuurslid Elly Kramer bracht het idee naar voren om een mobiel team van onbetaalde vrijwilligers te starten maar daar geloofde de werkgroep zomerre creatiewerk niet in. Vrijwilligers kunnen opstappen wanneer ze willen of wegblij ven als hen dat uitkomt. Afspraken zijn te maken maar als iemand geen zin meer heeft valt een deel van het aangeboden programma weg. „Dat is echt een bla mage voor toeristisch Texel". Bij het Mensen Zonder Werk project zijn vijftien aanmeldingen voor de cursus Recreatie Sportleider. Deze rijkserkende opleiding gaat binnenkort van start in samenwerking met de Sportraad. De dreigende opheffing van het project be lemmert de cursus niet, want men krijgt hiervoor een speciale overheidssubsidie. Ameland Op 26 en 27 mei wordt de jaarlijkse sportuitwisseling van Waddeneilanden op Ameland gehouden en acht Texelse Het veld van Oudesluis was nat en dus zwaar te bespelen. Oudesluis had hier blijkbaar de minste last van, want het eerste kwartier van de wedstrijd was duidelijk voor de thuisclub. Scoren ge beurde echter aan de andere kant want daar wist Bram Brouwer zijn club op 0—1 te brengen. En nog geen vijf minu ten later plaatste Ton Arnout de mooiste goal van de wedstrijd. Een 'op maat' aangegeven bal van Bram Brouwer werd door hem keihard ingeknald: 0—2. Na dat het spel een tijdje heen en weer golf de, was het toch weer ZDH die tot sco ren kwam. Dit keer liep Marcel Witte op een dieptepass goed door en kon 0 3 aantekenen. Voor de rust werd het 1 —3 door een penalty van Oudesluis. De pa- nalty werd gegeven omdat Enno Drijver ten val kwam en daarbij de bal tegen zijn hand kreeg. Keeper De Keijzer van Ou desluis kwam naar voren en voltrok het vonnis, waarna de rust inging met 1 —3. Na de rust waren er voor ZDH kansen genoeg om de voorsprong te vergroten, doch dat wilde niet lukken. Even leek het er op dat de stand gewijzigd zou worden. Bram Brouwer werd nl. in het beruchte gebied onderuit gehaald. Zo wel de spelers van Oudesluis als ZDH dachten aan een penalty maar scheids rechter Van Heerwaarden dacht hier an ders over. Tien minuten voor tijd wist Oudesluis nog op 2 3 te komen en zet te daarna alles op alles om een gelijk spel te halen. Maar ZDH hield stand en was blij twee punten mee naar Texel te kunnen nemen. Op het moment dat de brandweer arriveerde was een van de gebroeders Van den Berg al bezig met het blussen van het toiletgebouw. clubs hebben al animo getoond voor dit evenement. Gisteravond werd besloten dat de Sportraad het vervoer van Den Helder naar dit eiland en terug zal rege len en eventueel ook voor een deel zal subsidiëren. De sporten die beoefend zullen worden zijn: voetbal, volleybal, tennis, kleiduivenschieten, sportvissen, wielrennen, mini-voetbal, jeugdhandbal, bridgen, judo, volksdansen en paard- en ponyrijden. De verenigingen die be langstelling hebben getoond krijgen be richt over de reiskosten maar als men besluit deel te nemen moeten de clubs zelf zorgen voor slaapplaatsen op Ameland. Dinsdag 14 februari De gemeenteraad vergadert om 19.30 uur in het raadhuis. De agenda stond in. de vorige krant. In „De Hollebol" wordt om 19.45 uur de evangelisatiefilm vertoond „Een Christenreis naar de eeuwigheid". Toe gang en koffie gratis. Om 18.45 uur begint in het Groene Kruis-gebouw een voorlichtingsbijeen komst voor diabetici en andere be langstellenden. Gesproken wordt over nieuwe mogelijkheden tot bestrijding van suikerziekte. In „De Schuilhut" te De Koog begint om 20.00 uur de gemeenteavond van de Ned. Hervormde gemeente. De zaalvoetballers van ZDH worden om 20.30 uur in de kantine „De Spil" ver wacht voor een vergadering. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze- gers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van La- re houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrij dags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmer kingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Hollebol aan de Burgwal. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887. Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opne men met het laboratorium van het Gemi- niziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en verze keringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Het Natuurrecreatiecentrum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. In hotel De Lindeboom worden op vrijdag van 14.15 tot 15.15 en 15.40 tot 16.30 uur yoga-cursussen gegeven. In lichtingen en opgave bij Dorie Smit (02226-269). De Openbare Bibltiotheek aan de Drij- verstaat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tij den: Maandag 10.00 tot 12.00 uur; dins dag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie be langstelling heeft voor individuele of groepsgesprekken kan contact opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon 02230-14375. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereniging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dins dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Holle bol aan de Burgwal in Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Schakel bij de Hervormde kerk in Den Burg. le der met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meerdere gespreksbijeenkomsten De dam- en schaakclub En Passant komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Bij geestelijke nood kan men terecht bij mevrouw drs. R. Postma. Spreekuur vol gens afspraak op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur, tel. 02220-4887, Groene Kruis-genouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19 in Den Burg. In dringende geval len ook in het weekend bereikbaar via te lefoon 02223-234, Kotterstraat 24 te Oosterend (woning dokter Barnard). De laatste dagen spoelen langs de kust veel vaten aan van uiteenlopende herkomst. Soms is de inhoud zeer giftig, zodat strandwandelaars wordt aangera den de vaten niet aan te raken, doch de politie te waarschuwen. Een waarschu wing in die zin is uitgegaan naar aanlei ding van het aanspoelen van vaten van 100 liter op het strand van Goederede waarin zich het zeer giftige bestrij dingsmiddel Dimethoate bevond. De Texelse politie heeft het strand van Texel gecontroleerd en daarbij diverse vaten aangetroffen. Op één na waren die alle maal leeg omdat ze lek waren geraakt of de dop eraf was. Het ene volle vat bleek geen gevaarlijke inhoud te hebben. Vrijdagavond rond half zeven brandde het dak van een toilet en douchegebouw van camping Den nenoord geheel uit. De brand ontstond tijdens het met een gasvlam solderen van een lek in een wa terleiding. Eigenaar I. van der Berg sol deerde het lek net onder het plafond van gaatjesboard met daarop riet en dakpan nen. Het riet vatte door het board vlam en meteen werd de brandweer gealar meerd die snel ter plaatse was. Eigenaar en omstanders wisten de vuurhaard ech ter al grotendeels te smoren met eigen blusmiddelen zoals een poederblusser en een waterspuit. Medewerkers van de brandweer haalden de dakpannen weg en blusten het smeulende riet na. Van den Berg is tegen brandschade verze kerd. De schade wordt geschat op enke le duizenden guldens. Bij de politie kwamen klachten binnen over het bekladden van muren met verf spuitbussen in het centrum in Den Burg. Op een gevel van groentehandel Van Et- ten aan de Vogelenzang stond onder meer „Shitix" en „Iran". Hetzelfde was het geval bij hotel De Lindeboom en het gebouw De Goutsberch op de hoek Kantoorstraat-Binnenburg. De politie beschouwt dit. als vernieling en houdt zich aanbevolen voor tips die tot aan houding van de dader kunnen leiden. Het moet gebeurd zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een 16-jarige Texelaar mist zijn brom mer die hij (afgesloten met een ket- tingslot) bij „Casino" had achtergelaten. Het is een Honda met het verzeke ringsplaatje FTS 732. Dinsdagavond (heden) aanvang 20.30 uur hebben de zaalvoetballeden van ZDH een belangrijke vergadering in kan tine De Spil. Vrijdagavond wordt in de kantine opnieuw vergaderd; dan is er jaarvergadering voor leden en dona teurs, aanvang 20.30 uur. Vrij uitgebreide plaatschade liepen twee auto's op die vrijdag op het kruispunt Laagwaalderweg- Sommeltjesweg botsten. Een 46-jarige man reed vanuit een uitrit de rijbaan op en wilde vervolgens vooruit rijden om linksaf de Laagwaalderweg op te gaan. Hij kwam in botsing met een 20-jarige automobilist die uit de richting Ooste rend kwam en de situatie verkeerd be oordeelde, hoewel de eerstgenoemde automobilist duidelijk richting aangaf. ^Kondernemers-aktivlteitërT^i^ Boekhandel Nauta heeft de afdeling bladmuziek van de inmiddels opgeheven muziekhandel Hennie Kok overgeno men. In de winkel is hiervoor een apart hoekje ingericht. Men zal op dezelfde wijze musicerend Texel van dienst zijn met het leveren, verkopen en bestellen van muziekwerken, bladmuziek, studie- en lesboeken en oefenmateriaal. Ook de leerlingen van de muziekschool kunnen daar nu terecht.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5