TON SIJBRANDS SPEELT DAMSIMULTAAN IN OOSTEREND Texel wint eerste uitwedstrijd (0—2) Nh. kampioenschap komt op Texel Zwak spel Oosterend tegen Vesdo Wereldkampioen blinddammen Winst voor SVC vrouwen Weinig geluk voor De Koog/Z eo B-junioren selecties: Gelijkspel voor Texelse Boys Zwemwedstrijden in Breezand Pupillenuitslagen GVT-meisjes verloren TEXELSE COURANT DINSDAG 14 FEBRUARI IG 14 F Vrijdagavond speelt de bekende ex-wereldkampioen dammen Ton Sij brands een simultaan in Dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De denksportavond is, zoals gebruikelijk, georganiseerd door de Dam- en Schaakclub Oosterend en het is de tweede maal dat Sijbrands zijn krachten meet met dammers van het eiland. In 1981 speelde de Internationale Groot meester tegen 53 Texelaars en hij won alle partijen. Dat is andere vedetten die de laatste jaren in Oosterend optraden nimmer gelukt. Sijbrands ziet zijn ontmoeting met Texel vrijdag weer optimistisch tegemoet en hij heeft aan gekondigd na de simultaan twee zogenaamde blindpartijen te willen spelen. Dat gebeurt tegen Piet Bakelaar uit Den Burg en Jos de Wolf uit Oosterend. Bij zijn vorige optreden op Texel won Sijbrands moeiteloos een blindpartij van Rien Brouwer. De simultaan begint vrijdag om 19.30 uur en publiek is van harte welkom. De eerste zet verricht burgemeester J. A. Engelvaart. Het spelen van een potje dammen zonder dat hij het bord met de schijven kan zien is een specialiteit van Sijbrands. In 1982 kon hij zich na zes uur en twintig minuten spelen wereldkampioen simul taan blinddammen noemen. Hij won vanuit een afgezonderde ruimte en zon der notitiemogelijkheden negen van de tien partijen. Tegen één speler kwam de grootmeester remise overeen. Daarmee overtroefde hij Wim Huisman die in 1955 achter partijen blind speelde, maar er slechts vijf won. Het mag duidelijk zijn dat Sijbrands beschikt over een uitzon derlijk fotografisch geheugen. Tijdens deze recordpoging moest hij 1000 zetten verwerken en na afloop wist hij diverse partijen uit het hoofd moeite loos na te spelen. Naast het spelen van een enkele interland en simultaan is Sij brands verder niet meer aktief in partijen rond titels. In 1975 stopte hij met de wedstrijdsport en de laatste jaren schrijft de Grootmeester vooral over dammen onder andere als vaste medewerker van de Volkskrant en het blad ,,Dammagazine". 169 partijen Op zijn dertiende werd Sijbrands ju- egdkampioen van Amsterdam en sinds dien is het hem in deze tak van sport voor de wind gegaan. In 1966 nam Sij brands, na een aantal internationale toernooien, deel aan het seniorenkampi- Ook de tweede ontmoeting met Win kel heeft de SVC-vrouwen een overwin ning opgeleverd. Met maar liefst 5 doel punten werd Winkel geklopt. SVC speel de voor het eerst met een zg. voorstop per en dat beviel redelijk goed. Carola Brokkerf heeft slechts een enkel schot op doel gehad. De doelpunten kwamen van Carla Westdorp, Hermine Boon, Cindey Brokken en Cobi Boon (2x). Het was een 'mooie' wedstrijd, waarbij we derzijds sportief werd gevoetbald. Linda Hooijschuur blesseerde zichzelf in de tweede helft zodanig, dat ze moest uitvallen. Voor de tweede achtereenvolgen de maal zag De Koog/Z een thuis wedstrijd verloren gaan. Was dat vo rige week tegen Cocksdorp gewoon door slecht spel, deze week, tegen Grasshoppers, had De Koog vooral veel pech. Het begon al vrij snel in de eerste helft. Een Koger verdediger raakte de bal volkomen verkeerd en passeerde de ei gen keeper onhoudbaar. Grasshoppers probeerde steeds vanaf het middenveld zijn heel snelle voorhoedespelers te be dienen. De koger defensie paste daarop echter met succes de buitenspelval toe. Dat wil zeggen totdat de scheidsrechter een nieuw geval van buitenspel, duide lijk zichtbaar voor vriend en vijand, niet zag en ook niet wenste in te gaan op het vlaggen van grensrechter Aad Eelman. Omdat de Koger verdediging bleef staan kon Grasshoppers gemakkelijk op een 2—0 voorsprong komen. De Koog zat ondertussen niet stil maar had geen geluk bij enkele doel- schoten van o.a. Dick Barends die net naast gingen. Het werd 1—2 toen Ri chard Daalder in volle run in het straf schopgebied onderuit werd gehaald. Hij benutte de strafschop zelf. Vlak daarop echter werd het alweer 1 —3. Een scher pe voorzet werd prachtig ingekopt. Het enige 'echte' Grasshoppers-doelpunt. Na de rust kon De Koog de bezoekers voortdurend op eigen helft houden, maar kreeg toch weinig uitgespeelde kansen. De snelle uitvallen van Grass hoppers waren gevaarlijker maar lever den geen goals op. Het duurde tot een kwartier voor tijd voordat de thuisclub eindelijk de achter stand kon verkleinen. Linksbuiten Ton Gieles scoorde beheerst. Nog meer drong De Koog aan. Bij schoten van Aad Amsing en kopballen van Sieme Rijk en Richard Daalder ontbrak het echter aan een beetje geluk. Enkele minuten voor tijd léék Daalder dan toch succes te heb ben, maar tot verbazing en ergernis van velen keurde de scheidsrechter dit doel punt wegens buitenspel af. Ton Sijbrands oenschap van Nederland en hij werd daar als zestienjarige tweede. Het vol gende jaar werd hij nationaal kampioen en ook Europees kampioen. Hij kreeg de titel Internationaal Grootmeester en vestigde aan het einde van de zestiger jaren ook en passant nog even een nieuw wereldrecord simultaan spelen (169 partijen waarvan 115 met winst). In 1972 werd Sijbrands wereldkampioen in ,een zeer sterk bezet toernooi. Een jaar later verdedigde hij deze titel met succes tegen de Rus Andreiko. Drie jaar later werd Sijbrands uitgedaagd door Isar Koeperman maar hij weigerde zijn we reldtitel te verdedigen en Sijbrands heeft later nooit meer aan een titeltoernooi deelgenomen. De werelddambond riep Koeperman later uit tot wereldkampioen. Paling Sijbrands komt vrijdag met zijn vrien din een dag naar Texel, mede gelokt door de gerookte paling van de ex- voorzitter van de damclub J. Visman. Deze Oosterender heeft in de nationale damwereld faam verworven met dit zee banket en zo menig damkampioen naar het eiland gelokt. Voordat de simultaan van start gaat is er een klein officieel ge deelte, waarbij o.a. de heer Nobbe van de Koninklijke Nederlandse Dambond zal spreken. Texelaars die zich op het dambord willen meten met Sijbrands kunnen zich opgeven bij J. Visman in Oosterend, telefoon (02223) 335. Dege nen die snel reageren kunnen nog reke nen op een plaatsje aan het dambord. De rayoncommissie zaalvoetbal Texel organiseert op 20 april het Noord- Hollands kampioenschap voor B-juniorenselecties. Het betreft hier zaal voetbalselecties in de leeftijd van veertien tot zestien jaar. In de hoofdklasse zaalvoetbal afgelopen week twee opmerkelijke uitsla gen. Allereerst een gelijkspel van Gamma 2 tegen Oosterend 2 en de winst van A O 2000 op Dubbeldik. In de tweede klasse blijft Citroën door de winst op Texelse Boys 3 de kop goed volgen. Texelse Boys 4 blijft aan de lei ding in de derde klasse. Na een spannende wedstrijd heb ben de Texelse Boys, met nog een paar minuten te spelen, de al binnen 5 minuten opgelopen achterstand weten weg te werken. Het eerste kwartier was geheel voor het technisch beter spelende Sint Boys. In de eerste minuut was het echter Paul van Heerwaarden, die een uitstekende kans kreeg om de Boys op voorsprong te brengen. Dat lukte hem echter niet en Sint Boys nam direkt het initiatief over. Dat leverde binnen 5 minuten wel resul taat op (1—0) en ze kregen even later een unieke kans om die voorsprong uit te breiden. Keeper Frans Stolk stopte ech ter subliem de toegekende strafschop. Counters Na dat eerste kwartiertje wisten de Texelse Boys met snelle counters goede tegenaanvallen op te zetten. John Boo gaard zag een mooie kopbal op de paal belanden en een schot van Jaap Kra nenburg wist de St. Boys-keeper maar net onder kontröle te krijgen. Aan de andere kant moest ook keeper Stolk al zijn goede talenten ten toon spreiden om meer doelpunten te voorkomen. De spanning bleef dus tot in de laatste mi nuut gehandhaafd. Toen verzuimde eer St. Boys-verdediger de bal resoluut wee te werken. Door fel storen van zijn me despelers belandde de bal voor de voe ten van Paul van Heerwaarden die geer moment aarzelde om de gelijkmaker te laten aantekenen. Uiteraard grote vreugde bij de Texe laars die hun harde werken op een zacht en zwaar te bespelen veld, op de valreep beloond zagen. Het Noord-Hollands kampioenschap voor B-juniorenselecties werd in het ver leden altijd georganiseerd door het rayon West-Friesland. Na de problemen in dit rayon tussen de K.N.V.B. en de N.Z.V.B. kwam dit toernooi voor de jongste selec ties in de knel. De rayoncommissie Texel meent dat een toernooi in deze leeftijds groep weer terug moet komen. Daarom werd dit seizoen besloten om een derge lijk toernooi op Texel te organiseren. Na overleg met de zes andere Noord- Hollandse rayons bleek de interesse groot voor een algemeen Noord- Hollands kampioenschap. De KNVB commissie Texel heeft uitnodigingen verstuurd naar alle rayons en de afdeling Amsterdam. Ervaring heeft geleerd dat B-juniorentoernooien zeer interessant kunnen zijn. Het is ook gebleken dat een dergelijk toernooi veel publiciteit trekt in Noord-Holland. De Texelse B-juniorenselectie heeft af gelopen vrijdag geoefend tegen de se lectie uit Den Helder. Al viel het verlies voor de Texelse jeugd met 9—3 nogal royaal uit, dit was beslist niet te wijten aan een technisch gebrek. Fysiek jonger en weinig ervaring waren grotendeels de mankementen van het Texelse team. Zoals gezegd, twee opmerkelijke uit slagen in de hoofdklasse. Gamma 2, de laatste tijd wat minder op dreef, kwam uit tegen Oosterend 2. Gamma nam een 2 0 voorsprong, die echter in de twee de helft verloren ging. Op zich een te rechte uitslag. A O was daarentegen de laatste weken wel goed op dreef. Dit maal werd Dubbeldik (met wederom Klaas Dirk Koorn in de gelederen) op een 4 2 nederlaag getrakteerd. ZDH verloor van Question met 5—2. In de tweede klasse komt nu ook teke ning in de strijd. Koplopers zijn Ooste rend 4 A O 2000 2 en Citroën. In de derde klasse gaat het jonge team van Texelse Boys 4 aan de leiding. Dit maal boekte Texelse Boys 4 een moeiza me overwinning op Oosterend 6 (2—1). Bij de vrouwen vierden de Texelse Boys de terugkeer halverwege het sei zoen van Nicolien Keijzer met een 4—0 overwinning op Oosterend. Nicolien Keijzer scoorde tweemaal. Rentenaar pakte een zeer verdiende winst op het matig spelend Nissan. De Boys 2 had den enorm veel moeite met KSMT en won slechts met 2—1. Bij de junioren geen verrassende uit slagen afgelopen week. Al was de uit slag van de Verenigde Schilders tegen Texelse Boys 2 met 12—1 wel erg groot. E. Schneiders en R. Kortenhoeven scoorden voor de Verenigde Schilders beiden vijf keer. De onbetwiste topper deze week is vrijdag om 22.00 uur Oosterend tegen Nissan. Wedstrijden tussen deze twee teams zijn vaak het aanzien waard. Meestal sportief doch op het scherp van de snede uitgevochten. Daarvoor speelt Mantje tegen Gamma 2. Uitslagen: Hoofdklasse: ZDH-Question Dubbeldik-A O 2000 Oosterend 2-Gamma 2 Tweede klasse: Niox 2- De Muy Citroën-Texelse Boys 3 Texelse Boys 2-P.H. Hotel 2 Derde klasse: Ver. Schilders-Oosterend 5 KSMT 2-Oosterend 7 De Koog-Texel 2 Texelse Boys 4-Oosterend 6 Junioren: Texelse Boys 2-Ver. Schilders Texelse Boys 2-Texelse Boys Oosterend 3-Texelse Boys 4 Texelse Boys 3-NMS Dames: Texelse Boys-Oosterend Nissan-Rentenaar Texelse Boys 2-KSMT Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 15 februari 1984 17.15 u. Oosterend 2-Nissan 17.45 u. Cafeetje-ZDH 18.15 u. Pakhuus-Oosterend 1 18.45 u. Question-Gamma 1 19.35 u. KSMT-Nissan 20.15 u. Rentenaar-Tex. Boys 2 20.55 u. Question 3-KSMT 21.35 u. Gamma 5-Oosterend 4 22.15 u. Tex. Boys 3-Gempo Zaaldienst: Verenigde Schilders Donderdag 16 februari 1984 17.15 u. Gamma 2-Ratronics 17.45 u. Alkema-Zegel Modes 18.15 u. Gamma-Tex. Boys 1 18.55 u. Jelleboog-ZDH 2 19.35 u. Tex. Boys 2-Citroën 20.15 u. Gamma 4-Rab 20.55 u. PH 2-Nioz 2 21.35 u. De Mok-Question 2 22.15 u. De Muy-Nioz 1 Zaaldienst Nissan Vrijdag 17 februari 1984 17.15 u. Gamma 1-Tex. Boys 2 17.45 u. Tex. Boys 1-Visser Bouw 18.15 u. Gamma 3-Texel 18.55 u. Oosterend 3-Nissan 3 19.35 u. Tex. Boys-ZDH 20.25 u. P.HrMantje 2 21.10 u. Mantje-Gamma 2 22.00 u. Oosterend 1-Nissan 1 Zaaldienst: De Koog. Texel heeft zondag zijn eerste uit- overwinning behaald. In Alkmaar werd het tegen Alkmaarse Boys een 2—0 zege. Hoewel de Texel- doelpunten erg gelukkig tot stand kwamen was het gezien het ver toonde spel een verdiende overwinning. Zonder Louis Uriot, die op vakantie is, maar weer met de herstelde Gerrie Plaatsman, heeft Texel vooral de eerste helft goed voetbal laten zien. Met sterke combinaties werd Alkmaarse Boys vanaf de eerste minuut onder druk gezet. Al snel kreeg Texel een scoringskans toen Henk Groen met een lange bal de goed opkomende Martin Land aanspeelde, die alleen voor de keeper verscheen, maar de bal net naast de verkeerde kant van de paal schoot. Net als vorige week te gen Geelzwart was ook nu de rechter helft van de Texel-ploeg goed op dreef. Plaagstoten Martin Land kon menigmaal vrij opko men en goed doorgaan naar de achter lijn om daarna een goede voorzet af te leveren. Het was Piet Monster die na een half uur spelen buiten bereik van de Alkmaarse Boys-doelman tegen de lat kopte. Alkmaarse Boys kon, afgezien van een enkele plaagstoot, nauwelijks gevaarlijk worden en dat was een ver dienste van de gehele Texelse ploeg, die fel op de bal jaagde en zodoende de Alk maarse Boys geen kansen gaf een rede lijke aanval op te bouwen. Voor de rust kreeg Texel nog twee kansen op een doelpunt. Eerst was het Gerrie Plaats man, die met een boogbal Martin Land bereikte, die meteen fraaie omhaal de bal voor het doel bracht, waar Piet Monster net naast kopte. Scrimmage Op slag voor de rust bereikte Nico Schermer met een schitterende lange bal Martin Land die hard inschoot maar zijn goede schot door de keeper corner getikt zag. De tweede helft was nauwelijks paar minuten oud of Texel kreeg enorme kans om op voorsprong te men. Uit een scrimmage voor het maarse Boys-doel viel de bal vooi| voeten van Paul van Exel, die echte leer te zacht inschoot waardoor een maarse Boys-verdediger de bal vat doellijn kon trappen. Na 20 minuten len in de tweede helft kreeg Texel het verdiende doelpunt. Uit een afj gen Texel-aanval kreeg Klaas Dirk op de middenlijn de bal. Alkmaarse zette de buitenspelval open, die Dirk Koorn probeerde te omzeilen: bal werd echter half geblokkeerd, door goed doorzetten van de Té aanvoerder kwam hij toch weer in bezit van de bal. Hij zag dat de kt van Alkmaarse Boys ver uit zijn doel gekomen en met een schitterende bal over 30 meter bracht hij Texel opi 1—0 voorsprong. Gevaar I Alkmaarse Boys moest nu komen kon dankzij Texel enkele keren gevaaj worden. Vooral omdat in de Texel-pl enkele spelers waren die met de ba' veel gingen lopen in plaats van te con neren. Zo kreeg na een half uur spe de spits van Alkmaarse Boys een go; kans maar Gert Pansier wist de bal net corner te schieten. Ook Charles penburg moest nog een keer in actie men om een indraaiende corner over lat te tikken. Oosterend is er in de thuiswedstrijd tegen Vesdo opnieuw niet in geslaagd punten te veroveren. Onder leiding van scheidsrechter N. Roos ontstond een rommelige wedstrijd waarin vooral van Oosterend-zijde weinig goed voetbal te zien was. Ook Vesdo speelde niet bijzonder sterk, maar het spel van de bezoekers was toch duidelijk beter verzorgd. De rust ging nog in met een 0—0 stand, maar via goals van Henk Jan Toes en Nico Smit nam Vesdo in de tweede helft al snel een 2—0 voorsprong. Frist Bakker scoorde via een penalty tegen maar ondanks een verwoed slofoffensief slaagden de Ooster- enders er niet in om alsnog tot een puntendeling te komen. 2-5 2-4 2-2 3-5 3-2 1-1 3-1 1-4 3-2 2-1 1-12 0-7 1-3 0-1 4-0 0-4 2-1 Aanvankelijk waren de ploegen aan el kaar gewaagd. Het spel golfde op en neer en er ontstonden kleine kansen voor beide doelen. Oosterend-doelman Roel Veldman kreeg enkele lastige af standsschoten te verwerken en ook de Vesdo doelman moest voortdurend op zijn hoede zijn. Halverwege de eerste helft kreeg SVO wat meer grip op het spel en een 1—0 voorsprong hoorde Zondagmiddag was zwembad Den Krieck in Breezand het strijdtoneel in het treffen tussen de plaatselijke vereniging Oude Veer en de Texelse zwemvereni ging. Het werd een sportief en gezellig gebeuren voor een grote groep zwemmers. Zowel op de 25, 50 en 100 metèr was de strijd zeer spannend. Op de lange af standen hadden de TX '71-leden een conditionele achterstand. Een logisch gevolg van veel meer trainingsmogelijk heden voor de tegenpartij maar desal niettemin was er bewondering voor de TX '71 'dolfijnen' temeer daar zij drie maal als eerste, eenmaal als tweede en negenmaal als derde aantikten. Zaterdag 11 februari 1984: E- en F-pupillen: Oosterend 1-Tex. Boys 1 2 0 ZDH 1-FC Knudde 0-8 Barcelona-Oosterend 1 3—1 Tex. Boys 1-Rampestampers 2—1 SVC 1-Barcelona 2—0 Rampestampers-ZDH 1 2—0 FC Knudde-SVC 1 3-3 Malle Jongens-SVC 2 2—0 ZDH 2-Speelse Rakkers 0—1 Oosterend 2-Malle Jongens 2 0 Speelse Rakkers-SVC 2 0 9 Tex.Boys 2-Vogelverschrikkers 3 0 Oosterend 2-Tex. Boys 2 0—1 Vogelverschrikkers-ZDH 2 3 0 Tex.Boys 1-Groen Zwart 1—3 Young Kids-Tex. Boys 2 2—3 Tex.Boys 2-Tex. Boys 1 1—0 Groen Zwart-Young Kids 3—0 Tex.Boys i-Young Kids 0—1 Tex.Boys 2-Groen Zwart 0—2 toen tot de mogelijkheden. De kansen die ontstonden werden echter slordig verprutst. Het dichtst bij een doelpunt was wel Frits Bakker. De door de Vesdo- verdedigers heen gedrongen Bakker om speelde ook de doelman, maar faalde in de afwerking. Het mislukte schot schoof voor het doel langs en ook de toegesnel de Piet Koning kwam net iets tekort om de bal alsnog in te tikken. Ook via vrije trappen en corners kregen de Oosteren- ders nog wel kansen, maar zoals de laatste tijd wel meer het geval is lijkt sco ren voor de Gortbuukers een onmoge lijkheid te zijn. Orde op zaken Na de rust stelde Vesdo al snel orde op zaken. De ploeg ging plotseling dui delijk beter spelen. Het Oosterend- middenveld werd overklast en de verde diging kwam onder zware druk te staan. Na ongeveer 10 minuten spelen was het de goed spelendeJHenk Jan Toes die zijn ploeg naar een voorsprong schoot. Even later was het weer raak. De ontredderde SVO-defensie verwaarloosde de dekking en Nico Smit profiteerde via een fraaie goal. Vanuit een voorzet nam de Vesdo- aanvaller de bal ineens op de schoen en Oosterend-doelman Roel Veldman was geslagen. De wedstrijd leek gespeeld hoewel Oosterend toch bleef vechten voor een beter resultaat. Penalty De thuisclub werd daarbij nog gehol pen door Vedo zelf, omdat de ploeg het steeds meer aan de stok kreeg met scheidsrechter Roos. De wedstrijd kreeg daardoor een rommelig karakter vooral toen de Oosterenders een penalty kre gen toegewezen. Gerard Legierse werd in een kansrijke positie weggeduwd en scheidsrechter Roos wees onverbiddelijk naar de stip. Frits Bakker verzilverde de strafschop beheerst. Hierna volgde nog een enerverende slotfase, waarin Ooste rend veel kansen kreeg op de gelijkma ker. Vooral toen Vesdo met 10 man ver der moest, omdat M. Hoosemans uit het veld werd gestuurd wegens te veel bemoeien met de leiding. Ook nu kon SVO echter niet profiteren hoewel Piet Koning en Gerard Legierse enkele malen dicht bij een treffer waren. sport g en s[ nstra was Tien minuten voor tijd bracht Paul Exel Texel op 2—0. Op de achter staande schoot hij de bal voor het A s( maarse Boys-doel en een Alkmaa uCen Boys-speler liep de bal in eigen doel organ Een verdiende overwinning vc ,n hel Texel, dat gelukkig aan zijn doelpun! nens kwam, maar gezien het vertoonde S| ,nac(- daar beslist recht op had. Deze overvlieg ning zorgt ervoor dat Texel nog stee aansluiting heeft met de kopgroep. eo v te'rfc ran f Pra; urig ISOP' n de In de Beatrixzaal te Den Burg w cat den zondag de gecombineerde co ,3rie« petitiewedstrijden tussen de meis teams van GVT en OKK uit Den H der geturnd. Mede door een gi publieke belangstelling en een gez31 lige sfeer kan op een geslaag wedstrijd worden teruggezien. Ge weerde zich kranig doch kreeg gen het sterkere OKK weinig kan$in9 *ne De uitslagen luidden: meisjes tot j"^u met 12 jaar: 1. OKK met 138.50 punte'°a 2. GVT met 124.15 punten. 1 Esther Witte behaalde 21.50 pnt. =e'ci liet o.a. een goede paardsprong ziéaltf Martine Brugemann kreeg 26.55 pnt.ial v was vooral goed op dreef op de b; 7.35. Angelique Rood scoorde tot; 24.00 pnt. Zij komt er steeds beter Henniëte Mulder draaide een aardi: wedtrijd met een totaal van 23.60 pi Yvonne Vlaming behaalde totaal 19.1 pnt, waarbij de vrije oefening hap sterkste onderdeel was. Ingrid Brouw turnde een goede brugoefening en b JT haalde mede daardoor een totaal v 22.80 pnt. Marielle Vonk, totaal 28. ,aa pnt., liet een fraaie handstand oversl over het paard zien en werd individueIn tweede. in Trea Meyer van OKK wqs haar echt 9er met 29.65 pnt. de baas. Ic* uidi Tot en met 16 jaar Eerste werd OKK (totaal 156.10 pu' Pa: ten) ook bij de meisjes tot 16 jaar. GV op: (totaal 137.55 punten) kon ook hier ni D nabij komen. Bianca van de Weterinste die een regelmatige wedstrijd turnt ts l haalde in totaal 23.90 pnt. Danny Wit ee draaide constant en behaalde een tota n. van 24.40 pnt. Haar zus Tascha kwanss. tot 26.65 pnt. waaronder 7.10 voor h brugoefening. Mirjam Raven kwam u|?r op een totaal van 27.80 pnt. ondanIHe een opgelopen voetblessure bij ha; int paardsprong. Gemma Praamstra draait lo een vlotte brugoefening, 7.35, en kreet E totaal 28.45 pnt. Yvonne Daalde iiif besloot met een fraaie paardsprong e lu toonde haar vooruitgang, totaal 30.0 ig pnt. Winnaar bij de meisjes tot en met I ïli jaar werd de Texelse Monique Kalk di V* voor OKK uitkomt met 34.00 pnt. Zij lie n enige fraaie staaltjes van haar kunne C zien waarbij haar vrije oefening met 8.5 :r als hoogste cijfer gewaardeerd werd. ïli

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6