ud-kampioen had weinig moeite et 48 Texelse dammers <01 Nissan verslagen door Oosterend leemaal remise tegen Sij brands uard Dijker wint Bergen oeizame strijd or Tevoko Spannende gymwedstrijd in Beatrixzaal Sportvissen in de kou Plattelandsvrouwen praten over werkloosheid Koe nu 298, BAKKER'S IJZERHANDEL Verlies voor SVO/Z (2-1) Veerdienst gestremd door laag water Toch bloedproef Hans Strik eerste disco-king UARI DAG 21 FEBRUARI 1984 gen t iet to jen b ïingw TEXELSE COURANT wplan- oemd, ter. ernationaal Grootmeester Ton Sijbrands had vrijdagavond in dorpshuis lijenkorf in Oosterend weinig moeite met de tegenstand van 48 dam- In bijna vier uur tijd rondde de vriendelijke oud-kampioen een simul- if met slechts één remisepartij die Sijbrands zelf aanbood. Jaap Eel- uit Oosterend was de laatste sterk spelende Texelaar aan het bord maar mate de kampioen sneller bij zijn schijven terugkwam moest hij zijn stelling prijsgeven. Sijbrands presteerde het om kwart over twaalf 's nog aan twee blindpartijen te beginnen, waarvan hij er één won. iwas het bijna twee uur en kon de dam- en schaakclub Oosterend terug- op een geslaagde simultaan. Ook omdat de grootmeester ditmaal niet de volle winst (zoals in 1981) naar huis ging. Sijbrands werd aan het begin van iend welkom geheten door Jacob an die oók verheugd was enkele rs uit Zwolle en een dammer uit Helder te kunnen begroeten. Vol- Visman was Sijbrands voor de de maal uitgenodigd om de Texe- revanche te kunnen laten nemen iet uitmuntende resultaat van de keer. ,,Een paar remisepartijen ten mogelijk zijn", aldus Visman die ze context ook blij was dat de heer leuw, directeur van de Nederlandse de vier kilometer strandloop aaide Eduard Dijker in 16.20 min. eerste plaats. leo Franchimon deed mee aan de kilometer strandloop. Er was een e wind maar verder waren de om- digheden goed. Theo behaalde zijn ste tijd op deze afstand, 27.24 minu- Hij eindigde als tweede temidden zo'n 300 deelnemers en kwam daar- 14 seconden na de winnaar over de p. Maarten Dijker eindigde in 35.20 Theo Franchimon is goed in vorm loopt zaterdag in de halve marathon De Waal zijn scherpe tijd van vorig .13.33) te verbeteren. llleen het tweede vrouwenteam Tevoko slaagde er zaterdag in r wedstrijd kort en bondig win- id af te sluiten. Tegenstander was Tevoko 3 dat weinig had in te ngen. rouwen 1 speelde een wisselvallige strijd. Hoewel de winst voor het apen lag tegen het lager geklasseer- lood Wit werd na een afgetekende in de vierde set de vijfde set wegge- 'en. Het vierde vrouwenteam heeft de laande lijn te pakken. Weliswaar met 0—3 verloren van Noordkop 2 het spelpeil en de inzet zorgden een behoorlijke tegenscore. mash '68 kwam tegen Noordkop 3 in lebruikelijke lange wedstrijd tot 3—2. men 1 wist het spel tegen Simokos doeltreffend af te ronden. De ploeg Bovenkarspel kon dat wel en won ook verdiend met 3 0. Ook man- 2 had moeite om de punten te sco- 2e waren weliswaar veel sterker dan oc 2, maar slaagden er nauwelijks in and te nemen. Na een langdradige lij werd het toch en 3 0 Texelse rwinning. jongensadspiranten speelden maar verloren toch: 0—2. De isjesteams blijven het prima doen. Te- 'stander HCSC 2 werd in beide dstrijden verslagen: door het eerste Et 21 en het tweede maakte korte Men via 2—0. Middenstandsbank Texel meespeelde. ,,De NMB denkt met ons mee en daar hebben we dus vanavond voordeel van", aldus Visman. De heer T. Nobbe van de Koninklijke Nederlandse Dambond vond het opmer kelijk dat de Oosterender club nu voor de zesde maal een simultaan met be roemdheden wist te houden en vond het ook een goede zaak dat de damclub Oosterend en damclub Den Burg recen telijk gefuseerd zijn. „Samen sta je ster ker." Nobbe had bij voorgaande gelegen heden steeds aangedrongen op een lid maatschap van de dambond zodat de le den kunnen spelen in de damcompetitie Noordholland en ook déze wens was door de fusie in vervulling gegaan. Ik kan nergens meer over klagen", aldus het bestuurslid, dat Visman en voorzitter Jos de Wolf ieder een boek overhandig de dat is geschreven door Sijbrands. Ere-voorzitter Voorzitter Jos de Wolf zette Visman in het zonnetje. De 77-jarige ex-voorzitter kreeg namens het bestuur en de club een oorkonde uitgereikt ,,als blijk van waardering voor de vele diensten die Visman belangeloos heeft verricht voor de vereniging." Met de uitreiking van de oorkonde werd Visman ere-voorzitter van de dam- en schaakclub en dat viel gelijk met het tienjarige bestaan van de „moderne" damclub. In feite bestaat de club al sinds 1926 (onder voorzitterschap van de toen twintigjarige Jacob Visman) maar na de oorlog is de vereniging lange tijd niet actief geweest. Pas sinds 1973 Zondag 19 februari werd een span nende wedstrijd geturnd tussen de jeugdploegen van G.V. Wieringen en GVT. Wieringen won met een klein verschil. Einduitslag: Wieringen 137.85 punten; GVT 136.95 punten. Ingrid Brouwer liet een leuke vrije oe fening zien maar haar paardsprong ging wat minder. Eindtotaal 24.60. Yvonne Vlaming liet een wat minder mooie brug- oefening zien. Haar vrije oefening ging duidelijk beter (24.65). Voor Angelique Rood was het een leuke wedstrijd. Ze bracht haar vrije oefening er vlot af. Haar eindtotaal werd 25.10 punten. Hen- nieta Mulder toonde voor het eerst een arabier flicflac die redelijk lukte. Eindto taal 25.10 punten. Irene Witte liet ook een uitstekende paardsprong zien. Ze behaalde op dit toestel 7.45. Totaal 27.15 punten. Marti- ne Brugemann die van beide ploegen als derde eindigde draaide een keurige vrije oefening en wist voor haar doen een goede paardsprong te maken. Totaal 27.15 punten. Mariëlle Vonk had ook een prima dag. Ze werd van beide ploegen eerste met een totaal van 29.80. Hester Casemier uit Wieringen werd tweede met een eindtotaal van 28.85. Afgelopen vrijdag moest Nissan een zeer gevoelig verlies incasseren tegen Oosterend (5 1). ZDH sprokkelde een punt bijeen door Texelse Boys op een 3—3 gelijkspel te houden. Oosterend 3 verstevigde de koppositie in de eerste klasse door de winst op Nissan 3 en het verlies van Texel Veteranen. Ooste rend 4 blijft aan kop in de tweede klasse mede door een 1 0 zege op Gam ma 5. nis aan zet tegen Jacob Visman, die werd uitgeroepen tot ere-voorzitter van de Dam- en schaakclub Oosterend. Geheel links V/im Timmer maast Jan Trap. De huidige voorzitter van de dub Jos de Wolf, vierde van links, kijkt toe. zijn er weer wekelijkse clubavonden. Jos de Wolf had uitgerekend dat de club der tig jaar min of meer regelmatig draaide waar Visman altijd bij betrokken was. „U hebt de leiding gegeven aan onge veer 1000 clubavonden en dan is ere voorzitter eigenlijk nog een magere ti tel", aldus de voorzitter, die ook een set vulpennen en een aansteker met inscrip tie overhandigde. Visman was verguld met de titel en sprak verbaasd: „Als je ouder wordt krijg je blijkbaar steeds meer onderscheidingen." Afbouwen Visman zei ook dat het met zijn leider schap van de club nog niet was gedaan. „Ik ben nu bezig mijn taken af te bou wen maar voorlopig doen Jos de Wolf en ik het werk nog samen." Burge meester Engelvaart feliciteerde Visman met de oorkonde maar zei sceptisch te staan tegenover het afbouwen van de damnestor. „Als je op deze leeftijd nog wilt afbouwen is dat uniek maar ik ge loof er eerlijk gezegd niets van. U bent veel te verknocht aan deze vereniging en deze sport." Engelvaart noemde Visman dan ook een „ouwe voorzitter maar be paald geen oud-voorzitter". De burge meester schoof de eerste steen op het dambord van Visman waarna Sijbrands rustig van start ging. Een sigaartje ro kend en af en toe een pilsje drinkend werkte hij langzaam maar zeker alle te genstanders in het nauw, inclusief zijn vriendin die tussen de Texelaars plaats had genomen. Voordat alle partijen gespeeld waren bleek de grootmeester niet in staat de heer Vis uit Zwolle af te troeven. Hier bood hij remise aan waar de Zwollenaar uiteraard gretig op inging. Blind De blindpartijen tegen Jos de Wolf en Piet Bakelaar waren indrukwekkend om te volgen. Sijbrands zat met zijn rug naar de damborden en hij had duidelijk min der bedenktijd nodig dan zijn tegenstan ders. Vooral Piet Bakelaar nam ruim schoots de tijd en hoe begrijpelijk dat ook is, het werd langdradig voor de om standers. Een blindpartij is geen titelge vecht en moet met de nodige vaart wor den gespeeld. Visman maande de spe lers diverse malen tot spoed en dat had succes. Jos de Wolf verloor zijn vaardig gespeelde partij en Piet Bakelaar wist een remise uit het damvuur te slepen. Onder weinig aantrekkelijke omstan digheden (zes graden onder nul) hield de sportvissersclub Texel de eerste kampi oenswedstrijd bj De Cocksdorp. Deelge nomen werd door 12 sportvissers, waar onder twee jeugdleden. De vangsten waren slecht. Winnaar Dirk Roeper kwam niet verder dan twintig centimeter vis na twee uur vissen. Dirk was dan ook de enige die een vis aan de haak had ge kregen. De volgende wedstrijd is op 4 maart achter de asfaltfabriek op de werkhaven van Oudeschild. De Plattelandsvrouwen van de afde ling Texel hebben donderdag a.s. om 9.30 uur een koffieochtend in De Scha kel. Ze zullen daar onder leiding van me vrouw Emmy Bakker-Boerhorst discus sieren over werkloosheid en over de wer kende vrouw. Niemand kon na de wedstrijd Oosterend-Nissan zeggen dat Oosterend onverdiend had gewonnen. Nissan ver loor zeer terecht tegen een beter en agressiever spelend Oosterend. Na een minuut of tien nam Oosterend een 1—0 voorsprong tegen een matig spelend Nissan dat weigerde voor de punten te werken. De Oosterend spelers daarente gen waren iedere keer iets eerder bij de bal dan de Nissan spelers. Oosterend scoorde dus 1 —0 door een doelpunt van Marco van der Vis die voor het Nissan doel de verdediging uitspeelde en goed inschoot. Vlak voor de tweede helft was het Simon Brand die uit een uitstekend genomen vrije schop 2—0 aantekende. Even leek het nog dat Nissan terug zou komen, maar die hoop bleek ijdel te zijn. Onvermogen om een goede aanval op te zeten door te statisch spel en gebrek aan werklust deden Nissan de das om. Oosterend werkte wel en counterde er snel op los. Daardoor werd het 3 0. Koos Tjepkema bracht Nissan nog even dichterbij door 3—1 te scoren. Het was definitief gedaan met Nissan toen er een speler werd uitgestuurd voor twee minu ten. Frits Bakker maakte er 4—1 van en Simon Brand scoorde 5—1 uit een sim pele maar doeltreffende penalty. Gevaar Nissan ziet de tweede plaats door de ze nederlaag nog in gevaar komen en gezien het spelpeil kan men zich afvra gen of de ploeg deze plaats waardig is. Gamma 2 won met moeite van Mantje. Lang stond het 1—1. Mantje kon vooral in het laatste gedeelte van de tweede helft met schoten van o.a. Gerard Legier- se gevaarlijk worden. Niettemin pakte Gamma 2 (nu al zeker een plaats in de promotiewedstrijden) met 2—1 de volle winst. Gamma 1 kwam zonder Uriot uit tegen Question. Gamma liep regelmatig uit naar een 4—0 voorsprong. Even leek Gamma nog in de problemen te komen doordat Question kort na elkaar twee maal scoorde. Gamma bleef rustig en ving de Question aanvallen gediscipli neerd op en stelde de overwinning veilig door nog tweemaal tegen te scoren. ZDH pakte een puntje van Texelse Boys. Een punt dat waarschijnlijk weinig meer zal baten want ZDH is vrijwel zeker ge degradeerd. In de eerste klasse verloor Texel Veteranen van Gamma 3 dat door deze overwinning in de top van de eerste klasse blijft meedraaien. Oosterend 3 zag door het verlies van Texel en de ei gen winst met 5—2 op Nissan 3 de posi tie verstevigd. Al blijft ZDH 2 met een nipte 2—1 zege op de Jelleboog goed volgen. Question 2 en de Mok deelden de punten in een 1—1 gelijkspel in een aardige partij zaalvoetbal. Handen vol Gamma 4 had de handen vol aan Rab dat in de laatste fase van de wedstrijd nog akelig dichtbij kwam, doch de zege van 3—2 naar Gamma zag gaan. Mantje 2 herstelde zich door ditmaal P. H. Hotel met 6—2 te verslaan. De koplopers in de tweede klasse Oosterend 4 en Citroën verspeelden ten opzichte van elkaar geen punten. Oosterend 4 won met 1—0 van Gamma 5 door een doelpunt van Dennis Vonk. Citroën versloeg met 3 2 Texelse Boys 2. Nioz 1 won zeer ver diend met 5—1 van de Muy. Opmerkelijk in deze wedstrijd was het doelpunt van de bijna nooit scorende Bertus Heerschap. Bij de vrouwen moest Gamma het kam pioenschap nog even uitstellen, Men had moeten winnen van Texelse Boys om zich nu al kampioen te kunnen noe men. Gamma bleef op een 3—3 ge lijkspel steken dus bleven de bloemen in de kleedkamer. KSMT haalde een 1—1 gelijkspel tegen Nissan. Voor Nissan scoorde Bertina Coevert en voor KSMT J. Hin. Junioren Bij de junioren behaalde de drie eersten uit de junioren 1 klasse weer de volle winst. Alkema tegen Zegel Modes met 5 0. Nissan tegen Oosterend 2 met 5 1, doordat Bas Vaars driemaal en Sid ney de Haan tweemaal scoorden. Voor Oosterend 2 kon alleen P. Kampstra te- genscoren. In een wedstrijd waar erg veel kansen aan beide kanten werden gemist kon Oosterend tegen Pakhuus een 2—1 zege bewerkstelligen. Ratro- nics kwam te snel op een achterstand tegen een goed spelend Gamma 2. Uit eindelijk werd het 6-3 voor Gamma 2. Vissers Bouwbedrijf behaalde een regel matige winst op Texelse Boys. Gamma 1 tenslotte wist de grootste zege te beha len door Texelse Boys 2 met maar liefst 16—0 te verslaan. Topscoorders in deze wedstrijd: Pieter Bakker (6x) en Pieter Jan Boekei (5x). Ui Hoofdklasse: ZDH-Tex.Boys 3 3 Mantje-Gamma 2 1—2 Oosterend-Nissan 5 1 Questjon-Gamma 2 6 Eerste klasse: Gamma 4-Rab 3—2 Oosterend 3-Nissan 3 5—2 Jelleboog-ZDH 2 1-2 Gamma 3-Texel Vet. 2—0 PH Hotel-Mantje 2—6 Mok-Question 2 1 1 Tweede klasse: Muy-Nioz 1—5 Oosterend 4-Gamma 5 1—0 PH HOtel 2-Nioz 2 6-0 Tex.Boys 2-Citroën 2—3 KSMT-Question 3 1—3 Tex.Boys 3-Gempo 2 2 Junioren: Alkema-Zegel Modes 5 0 Oosterend 2-Nissan 1 —5 Cafeetje-ZDH 4 0 Pakhuus-Oosterend 1—2 Gamma 2-Ratronics 6 3 Tex.Boys-Vissers Bouwbedr. 0 4 Gamma-Tex.Boys 16 0 Dames: Gamma-Tex.Boys 3—3 KSMT-Nissan 1 1 1 Rentenaar-Tex.Boys 2 1—6 Programma: Woensdag 22 februari: 17.15 u. Tex.Boys 4-NMS 17.45 u. Zeven ProvrSOS 18.15 u. Tex.Boys 3-ZDH 2 18.45 u. Gamma 1-Mantje 19.35 u. A O 2000 2-Question 3 20.15 u. KSMT 2-Texel 2 20.55 u. Ver.Schilders-Oosterend 4 21.35 u. Gempo-Nioz 2 22.15 u. Oosterend 7-Nissan 4 Zaaldienst: Texelse Boys. Donderdag 23 februari: 17.15 u. Tex.Boys 3-Oosterend 3 17.45 u. Tex.Boys 1-Gamma 2 18.15 u. Rab 2-Tex.Boys 4 18.55 u. Ver.Schilders 2-De Koog 19.35 u. ZDH 3-Oosterend 5 20.15 u. Texel-Oosterend 3 20.55 u. Rab-Mok 21.35 u. Gamma 4-Question 2 22.15 u. Jelleboog-Mantje 2 Zaaldienst: A O 2000 Vrijdag 24 februari: 17.15 u. Cafeetje-Oosterend 2 17.45 u. Oosterend 1-ZDH 18.15 u. Gamma 3-Nissan 3 18.55 u. ZDH-Dubbeldik 19.45 u. KSMT-Gamma 5 20.25 u. A O 2000-Tex.Boys 21.15 u. ZDH 2-PH Hotel 22.00 u. Oosterend 2-Nissan 2 Zaaldienst: Question 123 liter, met 2 sterren vriesvak Telefoon 02220 2346 Op een onbespeelbaar veld heeft SVO tegen BPV kostbare punten ver loren. In de eerste helft scoorde BPV. SVO maakte 12 minuten voor tijd gelijk maar vijf minuten later scoorde BPV de winnende treffer. Zoals een speler voor de wedstrijd sprak, dit wordt een lot uit de loterij, zo is het ook uitgekomen. SVO startte fel om snel tot een doelpunt te komen maar men kon zich amper staande houden. BPV, geen sterke ploeg, gokte op een aanval en in de situatie dat SVO het be tere van het spel had zou BPV scoren. De linksbuiten kreeg een bal vanaf het middenveld mee en de sliding van Jan Oosterhof kwam net iets te laat. De bal werd nog wel geraakt en kreeg een draaieffect: 1—0. SVO probeerde van al les maar tot de rust kwam men niet ver der dan een paar afstandschoten die de keeper van BPV goed verwerkte. Hij was deze middag de beste man van BPV. Na de rust ging SVO opbouwen en dat begon vaak wel goed maar de af- werkfase bracht steeds teleurstelling. De verdediging van SVO moest achterin at tent blijven want als de keeper van BPV uit schoot kon de bal raar doorschieten en met lichaamskracht probeerde BPV te intimideren maar dit had de scheids rechter goed in de gaten. Na veel heen en weer geschuif kwam voor SVO de gelijkmaker. Over rechts werd een aanval opgezet. Rien Brouwer kon tot bij de cornervlag de aandacht van de verdediging van BPV opeisen. De mee opgekomen Jan Oosterhof kreeg de bal van Brouwer aangespeeld en gaf voor aan Bakkér. Laatstgenoemde scoorde een schitte rend doelpunt in de bovenhoek. Met nog tien minuten te spelen leek een pun- tendeling mogelijk, maar het pakte an ders uit. Via een vrije trap in de slotfase kwam de bal via de langste man van BPV die hem doorkopte voor de voeten van de spits en deze scoorde 2—1. Kee per Marco Drijver haalde voor de tweede maal de bal uit het net. Dit waren eigen lijk de enige momenten dat hij in actie moest komen. Opnieuw heeft de veerdienst een tijdje stil gelegen als gevolg van extreem laag water. Zondagmiddag zakte het water tot 1.80 min NAP, waardoor de dienst vam-15.00 en tot 17.00 uur stil lag. Dat gaf vrij veel ongerief voor het huiswaarts kerende weekendverkeer. Tot 20.00 uur werd vanaf 't Horntje met volle boten gevaren alvorens de achterstand was in gelopen. De lage stand van het wadden zeewater was het gevolg van de straffe oostenwind. Gevreesd werd dat de dienst ook gistermiddag zou worden gestremd, maar omdat de wind was af genomen waren er toen geen moeilijkheden. Een 35-jarige Texelaar die vrijdagmiddag werd aangehouden door een politiepa trouille op verdenking van rijden onder invloed, toonde zich aanvankelijk weerspanning. Hij weigerde mee te wer ken aan de blaasproef. Hij werd toen meegenomen naar het bureau waar hij tenslotte bereid was een bloedproef te ondergaan. Aanleiding voor het aanhou den was een niet werkend remlicht. La ter bleek dat de auto nog meer gebreken had, zodat hij voor technisch onderzoek uit het verkeer werd genomen. 'NWINKELVOL IDEEËN! Hans Strik uit Den Burg werd vrijdag avond in dancing Jelleboog door een vierkoppige jury uitgeroepen tot disco- king van deze maand. Hij won de eerste van een reeks danswedstrijden die dit jaar in de Jelleboog worden gehouden waarbij voor de uiteindelijke winnaar of winnares een week vakantie naar Ibiza te winnen valt. Strik komt deze zomer uit in de finale en de overige deelnemers mogen even tueel binnenkort weer meedingen naar de titel disco King of Queen. Vrijdag ver schenen acht Texelaars op de dansvloer maar de jury beoordeelde niet alleen het swingen maar ook kleding, kapsel en al gehele presentatie. Onderdeel van dat laatste was twee minuten spreken in het openbaar waarbij de kandidaten iets over zichzelf aan het publiek moesten meedelen. Verder danste men op zelfgekozen muziek en op een nummer uitgekozen door de jury. Het dansen op laatstge noemde klanken („Break Away" van Tracey Ullman) liet veel kandidaten door de mand vallen. Men voldeed niet aan de eisen van een goede disco-dans. Voor de winnaar was er een kledingbon van 7100,—, beschikbaar gesteld door Mantje Mode, Memorex cassettes en uiteraard bloemen en een lintje. Een ge deelde tweede plaats werd behaald door Gert Coevert en Marie-Lou van Etten die videobanden en bloemen kregen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5