strand AEEND* „Geen aanleiding tot wijziging van onze structuur' Aantal bouwaanvragen stijgt weer iets Bestuur Welzijnsstichting over collegeplan Nieuwe trainer voor S.V. De Koog Weinig bezwaren tegen gasopslag Rode Zee College kiest voor feestmarkt op koninginnedag Belastingadviseur spreekt voor vrouwen Geen bouwvergunning nodig voor kleine kippenhokken „De Vijfsprong" houdt reünie Texels college op visite in Den Helder Minder rijksgeld voor gemeente Aanrijding op parkeerplaats Rommelpot Auto vast op het strand Zon, maan en hoog w PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 FEBRUfl IG 24 De 36-jarige Ruud van de Kerkhof uit Den Helder wordt ingaande het nieuwe seizoen de trainer van SV De Koog. Hij volgt daarmee Adrie Lieuwma op die De Koog twee jaar geeft getraind. Oud-Texelaar Van de Kerkhof zal zowel de zaterdag- als de zondagselectie trainen en tevens als speler/coach in het eerste zon dagteam fungeren. Hij en De Koog hebben besloten een jaar met elkaar in zee te gaan, waarbij in januari wordt bekeken of dit contract ver lengd zal worden. S.V. De Koog is de eerste „werkge ver" voor trainer Van de Kerkhof die ech ter een rijke ervaring in de voetballerij heeft. Hij komt momenteel uit in het eerste elftal van HRC (4e klasse KNVB). Daarvoor speelde hij bij SV Texel, Zee macht, Helder en Watervogels. De scheidende trainer Lieuwma krijgt het komende seizoen de juniorenselectie van zijn oude vereniging Watervogels onder zijn hoede. dien strijdig met het bestemmingsplan ,/f Het bestuur van de Welzijnsstichting was woensdagavond snel uitgespro ken over het agendapunt waarin de plannen van het college aan de orde kwamen om de Stichting een andere structuur te geven, o.a. zonder perso neel en beheer van gebouwen. Gesteund door alle sekties en het personeel, concludeerde men dat de structuur van de Stichting voorlopig zo moet blij ven en dat zal meegedeeld worden aan burgemeester en wethouders. Wet houder Piet Zegers reageerde ter plekke op dit standpunt en verweet het bestuur lichtvaardigheid omdat men het financieel steeds moeilijker zal krij gen. „Dat moet u dan ook zelf oplossen", aldus de wethouder. Men hoorde een lang betoog van Zegers kant gelaten aan en,deelde mee, „dat de deur voor het college om over nieuwe voorstellen te praten altijd open zal blijven". Volgens hem zijn de exploitanten met de genoemde oppervlakte best tevreden. Gerard Zoetelief protesteerde tegen die opmerking.' Volgens hem vindt het me rendeel der paviljoenhoüders 150 m2 voor een terras veel te. weinig. Hij zei dat in andere badplaatsen veel grotere teras sen heel normaal zijn, tot wel 1500 m2. Dirk Terpstra, wijzende op het feit dat de gemeente behoefte heeft aan meer inkomsten, wilde wel eens weten hoe de verhouding is tussen kosten en op brengsten van de strandexploitatie. Voor de gemeente wel te verstaan. De ge meente legt er geld op toe en dat kan te rechtvaardigen zijn, maar het moet niet te gek worden. Naaktstranden Nog onlangs heeft het college uit gesproken dat voorlopig geen verande ring wordt gebracht in de begrenzing van de twee Texelse naaktstranden. En kele commissieleden bleken het daar mee niet eens te zijn. Terpstra pleitte voor uitbreiden en /of verplaatsen naar paal 12 omdat het bestaande Hoornder naaktstrand zeer druk is terwijl hier ook een parkeerprobleem is. Ook bepaling dat de mensen buiten de naaktstranden zodanig gekleed moeten zijn dat ande ren er geen aanstoot aan nemen, riep bij hem vragen op. Hij wilde in ieder geval niet dat het college de jacht opent op vrouwen die met blote borsten lopen. Het idee om ter linkerzijde van het strandslag van paal 9 naakrecreatie toe te staan en het rechter gedeelte voor badpak dragende strandbezoekers te bestemmen stond hem ook wel aan, te meer omdat dit thans reeds praktijk is. Peter Bakker pleitte voor uitbreiding van de naakstranden. De behoefte daaraan is bewezen. Naaktrecreatie is algemeen aanvaard. Gelein Jansen van het CDA wilde zich daarvan nadrukkelijk distan- tieren. Zolang er nog ruimte genoeg is op het naaktstrand bij paal 28 wilde hij geen uitbreiding in het zuiden. Terpstra vond dat geen goed argument omdat paal 28 afgelegen is en de meeste strandbezoekers uit de zuidelijke helft van het eiland afkomstig zijn. „Je moet er makkelijk op de fiets heenkunnen". Peter bakker: „Met een verbrande kont zo'n stuk fietsen is niet erg aangenaam." De meeste bezwaarschriften die wa ren ingediend tegen het plan om op het terrein van de voormalige vuilstortplaats Rode Zee een gasopslagplaats te ma ken, zijn ingetrokken. Het bleek mogelijk de bezwaren uit de weg te ruimen of er aan tegemoet te komen. Er is nu alleen nog een bezwaar van de heer L. Huis man. De vrees dat het grond- en sloot water in de buurt van de voormalige stortplaats vergiftigd of ernstig veron treinigd zou zijn, is niet bewaarheid. In tegendeel, uit genomen monsters is ge bleken dat het water van normale kwali teit is. De sektie dorps- en dorpshuiswerk was in haar reactie nog het meest lovend over de B en W-plannen en is er vóór om al het personeel gemeente-ambtenaar te maken met een duidelijke taakomschrij ving. Voor de rest onderschreef deze sektie de visie van het college niet en concludeert dat het beheer van deze ge bouwen, de uitvoering van de subsidie verordening en verenigingsleningen via de Welzijnsstichting moet blijven lopen. De andere sekties waren in het geheel negatief over de voorstellen van B en W en noemden de argum'enten mager en ondemocratisch. Wethouder Zegers verklaarde woens dagavond dat hij deze reacties had ver wacht en hij noemde het „tegengas ook mager", uitgezonderd een reactie van de personeelscommissie van de Stichting, die heel uitvoerig op de plannen inging en het college diverse vragen stelde. Ze gers had nergens gelezen waarom de sekties zo graag personeel in dienst wil len of gebouwen beheren. „Ze zeggen allemaal het gaat redelijk tot goed en op onze argumenten wordt niet duidelijk gereageerd". Ontslaan De wethouder benadrukte dat er „wel wat" moet gebeuren omdat de financië le armslag voor het sociaal-cultureel werk steeds kleiner wordt. Overschrij dingen van de begroting worden al niet meer geaccepteerd en de gemeente zou zelf graag een groot aantal taken ter hand willen nemen om de kosten te blij ven beheersen. „St,raks bent u gedwon gen personeel te ontslaan of in posten te schrappen", aldus de wethouder, die blijkbaar vreesde dat het bestuur een dergelijke verantwoordelijkheid niet aankan. Zegers gaf -het advies-over-eventuele veranderingen je blijven overleggen..met het college,- anders is het gemeente bestuur mogelijk gedwongen budgetaire maatretgelen te nemen. Wop Rienks reageerde fel en vroeg of de subsidie kraan in de toekomst dicht gaat om een andere structuur van de Stichting af te dwingen. Dat ontkende de wethouder met nadruk maar hij dacht wel aan ande re mogelijkheden zoals een volumebe leid. „Dan geven we bijvoorbeeld twee miljoen en zeggen verdeel het zelf maar verder. Wij doen er verder niets meer aan". Het gaat het college om de over name van het personel en de gebouwen en daar zal in de toekomst over gepraat moeten worden. „Wij hebben voor de operatie een jaar uitgetrokken en er zijn nog maar twee maanden om". Efficiënt Wel besloot het bestuur de zaken in „eigen huis" eens kritisch op een rijtje te zetten. Er werd een commissie gevormd van vier bestuursleden die zich gaat be zighouden met het doorlichten van de werkzaamheden van de Stichting en de relatie tot gemeente en personeel met als doel alles duidelijker en meer gestroomlijnd te laten functioneren. Vooral wat betreft de taken van de sek ties zijn er nogal wat vraagtekens. Het is de bedoeling dat het een soort „efficien cy" onderzoek wordt met duidelijke aan bevelingen aan het bestuur. Dat snelheid niet altijd efficiënt bete kent, bleek bij de behandeling van de begrotingswijziging waarbij de 30% rijkskorting op het MZW-projekt al was genoteerd. Het MZW had hierover een protestbrief naar het bestuur geschreven met de opmerking dat men over begro tingswijzigingen van het projekt altijd overleg pleegt met college en eventueel gemeenteraad omdat zij verantwoorde lijk zijn. Administrateur G. Oskam verde digde de wijziging door mee te delen dat de korting een feit is volgens de aankon: diging van de minister en hoewel de Stichting niet mee subsidieert mag dit bedrag vermeld worden in de begroting. Warenmarkt op 1 mei Het college zal de gemeenteraad vragen geen vrijstelling te verlenen aan markthandelaren om op maan dagmorgen 30 april markt te houden op de Groeneplaats. Het gemeente bestuur is van mening dat voorrang moet worden gegeven aan de inmid dels traditionele verenigingsfeest- markt en dat de warenmarkt op 1 mei moet worden gehouden. Door de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel was een verzoek in gediend om op 30 april markt te mogen houden. Volgens de winkelsluitingswet is markthandel op de dag dat de konin gin haar verjaardag viert verboden maar de gemeenteraad kan vrijstelling verle nen. Het college heeft begrip voor de problemen van de markthandelaren die last hebben van de economische reces sie. Elke maandagmarkt op Texel is mee genomen. Verschuiven naar de dinsdag morgen is voor de meeste handelaren niet van belang omdat ze dan op andere markten aanwezig moeten zijn. „Door gang van de markt op 30 paril zou een stukje goodwil bij de handelaren be werkstelligen", aldus het college. Men hecht echter iets meer belang aan de feestmarkt waar diverse verenigingen trachten geld voor de clubkas te verdie nen. Burgemeester en wethouders ver wachten dat als de feestmarkt niet door gaat allerlei andere financiële clubacties op gang zullen komen en een combina tie van beide markten is uit concur- rentie-oogpunt ook niet verstandig. „Het gevaar bestaat dan dat beide markten niet voldoende bezet zijn". Het college kiest voor de feestmarkt en zal de raad voorstellen hetzelfde te doen maar wel zal men ook de mogelijkheid van een feestmarkt in de Wezentuin on derzoeken en aan de afdeling algemene zaken wordt gevraagd „feiten te presen teren omtrent de veronderstelde concurrentie." Het Overkoepelend Orgaan van Vrou wenorganisaties heeft donderdag 1 maart in De Witte Burcht in Den Burg een koffie-ochtend (aanvang 9.30 uur) die zal worden verzorgd door de be lastingadviseur J. Voulon. Hij zal onder meer spreken over de vrouw en be lasting, de wet tweeverdieners, mede ondernemerschap van de gehuwde vrouw en de (belastingtechnische) ge volgen van echtscheiding. Voorbarig Wethouder Zegers vond het echter voorbarig vooral omdat er een grote kor ting in het verschiet ligt en het ook ge volgen heeft voor de huur van het dorps huis. „Ik kreeg ook al klachten van de artikel 61-commissie van het dorpshuis. Ze zijn niet in de vermindering van de huisvestingskosten gekend en het lijkt me beter te wachten tot alle gevolgen bekend zijn". De wethouder kreeg on dersteuning van een meerderheid in het bestuur. Dat lukte net niet met een begrotings wijziging voor het bouwdorp/bouw- kamp, dat 711.218,— minder krijgt omdat onlangs is gebleken dat men voor het personeel geen sociale premies hoeft af te dragen. Vorig jaar was dit bedrag erbij geplaatst en toen werd ook bepaald dat de jeugdwerkers het bouwdorp en bouwkamp maar moesten organiseren omdat het anders nog duurder zou wor den. De bedoeling was om geen aparte bouwdorpleider meer in dienst te ne men. Nu blijkt dat de /li.218,niet aan sociale premies besteed hoeft te wor den, wil het jeugdwerk graag overlegger over een ander doel. Ook hier een protestbrief waarin de mogelijkheid werd genoemd alsnog een speciale projektleider in dienst te nemen of met het college te overleggen over de besteding van het geld. Vier van de ze ven bestuursleden vonden echter dat de 11 mille terug mag naar de gemeente, al werd toegegeven, dat men „onelegant handelde door dit zonder overleg met de betrokken instanties te doen. Lang onrustig De Welzijnsstichting zal pogen het vervoer na afloop van schouwburg voorstellingen in Den Helder beter te re gelen. Het is recentelijk twee keer voor gekomen dat de beloofde bus om de be zoekers naar de veerhaven in Den Helder te brengen, niet kwam opdagen, on danks duidelijke afspraken. Ook bij TE- SO bestaat wrevel over de organisatie van de extra reizen. De sektie amateu ristische kunstbeoefening heeft voor gesteld een speciale AOT-bus te laten rij den vanaf Den Burg tot de schouwburg en na afloop weer terug. Bestuurslid Annie Dogger zei dat er snel iets moet gebeuren om deze toestand te verbeteren. „Als men steeds een uur moet wachten en de TESO moet een bus bellen in Alkmaar, dan is de lol er voor alle partijen snel af". Al doet de titel anders vermoeden, de laatste voorstelling „En het bleef nog lang onrustig in de stad" van Long en Jongewaard verliep wel volgens het or ganisatorische boekje en de schouw- burggangers waren snel weer thuis. Voor een kippenhok dat geen grotere oppervlakte beslaat dan twee maal twee meter bij een hoogte van maximaal an derhalve meter is bij opbouw of ver plaatsen geen bouwvergunning nodig. Aldus kreeg Gelein jasnen woensdaga vond desgevraagd te horen in de rond vraag van de raadscomissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid. Ten aanzien van kippenhokken en vergelijkbare klei ne bouwsels geldt de „Gedoogrege- ling", voor nachthokken voor kleine huisdieren, die zonder vergunning mo gen worden gebouwd al is men wel ver plicht zo'n bouwplan te melden b:j bouw- en woningtoezicht. De vakschool voor meisjes „De Vijfsprong" in Den Helder houdt zater dag 7 april een reünie. Dat gebeurt om dat de school in zijn huidige vorm op houdt te bestaan: LHNO en MHNO zul len hier niet langer samengaan maar voegen zich elk bij een andere scholen gemeenschap. In de loop der jaren heb ben ook veel leerlingen van Texel „De Vijfsprong" bezocht. De reünisten wor den om 15.00 uur in de school verwacht waar hen tot ca 20.00 uur een program ma wordt aangeboden, waaronder een broodmaaltijd. Wie van de partij wil zijn is 715,— verschuldigd en moet zich tevo ren opgegeven via telefoon (02230) 34958. B en W zijn dinsdag op bezoek ge weest bij het college van B en W van Den Helder. Doel van het reisje was de bespreking van problemen waar bij beide gemeenten zijn betrokken. Onder andere is gepraat over verande ring van verkeersvoorzieningen om het autoverkeer naar de Texelse boot vlotter te laten verlopen. Afgesproken is dat die wens van Texel snel zal worden ingewil ligd. Het komt nu voor dat mensen die naar Texel willen de boot missen omdat zij op het kruispunt moeten wachten. Door een eenvoudige voorziening (een streep op de weg) is dat te veranderen. Afgesproken is dat het college van Den Helder te zijner tijd een tegenbezoek aan Texel brengt. „Het is belangrijk dat we een goede onderlinge relatie opbou wen", aldus wethouder Daan Schilling. Het aantal bouwvergunningen op Texel vertoont weer een bescheiden groei, zo blijkt uit een overzicht dat door gemeentewerken aan het colle ge is gestuurd. In 1983 kreeg de gemeente 312 aan vragen om een bouwvergunning te ver werken, het jaar ervoor 291 en in 1981 258 wat een dieptepunt sinds vele jaren was. Een topjaar in een verder verleden was 1977 met 484 bouwaanvragen. Bij bouwaanvragen gaat het lang niet in alle gevallen om huizen en andere grotere gebouwen, maar ook kleine karweitjes zoals het plaatsen van een dakkapel, het veranderen van een gevel of het zetten van een schutting. Kijkt men naar de be dragen die met de verschillende bouw werken gepaard gaan, dan is van een hele andere ontwikkeling sprake. In 1982 is een record bouwsom ingediend, voor al omdat er zeer grote projecten bij wa ren zoals het appartementenhotel De Pelikaan (11,5 miljoen), de plannen van Newomij en De Krim (6,5 miljoen), het Kaskoplan (4,5 miljoen) en de plannen van de woningbouwvereniging (6.5 mil joen). Alleen de plannen van de woning bouwvereniging en Kasko zijn tot dusver uitgevoerd, waardoor een vertekend beeld ontstaat. Het is dus onjuist aan de hand van het aantal verstrekte bouwver gunningen conclusies te trekken wat be treft de werkelijke bouwactiviteit (en daarmee samenhangende werkgelegen heid) op Texel. De 752 miljoen aan bou waanvragen voor 1982 valt in de praktijk Eén procent bezuinigen De gemeente Texel zal dit jaar in ieder geval 7122.114,55 minder aan al gemene rijksuitkering ontvangen dan is begroot. Per ministeriële cir culaire zijn een aantal wijzigingen doorgevoerd waardoor de uitkering terugloopt van 711.952.668— naar 711.890.553,45. Burgemeester en wethouders hebben de circulaire voor kennisgeving aange nomen en stellen nu nog geen begro tingswijzigingen voor. Vorig jaar werd al besloten de lawine van circulaires over dit onderwerp per 1 september niet meer meteen in de begroting te verwerken. Voor de jaren 1985 tot en met 1987 wordt in totaal 779.900,— minder rijksgeld verwacht, Wel is de zeer gebrekkige financiële armslag van de gemeente aanleiding ge weest een stuurgroep in te stellen die bezuinigingen op korte termijn moet voorbereiden. De stuurgroep heeft de naam „1% operatie" en bestaat uit we thouder Klaas Barendregt, gemeentese cretaris Johan van Dijk en hoofd finan ciën Piet Blankenvoort. Zij moeten dus pogen een bezuinigingsoperatie van één procent op de begroting te starten. Gisteren rond het middaguur kwam een Duitse Volkswagenbestuurder op de parkeerplaats bij Albert Heijn in Den Burg achteruitrijdend in botsing met een Nederlandse wagen. Het linkervoorpor- tier van laatstgenoemde auto (van een vrouw uit Oosterend) werd flink ge deukt. De Duitse wagen bleef onbeschadigd. dus anders uit. Een voorbeeld is het woningen- en winkelcomplex van Jarino aan de Gasthuisstraat/Vogelenzang dat al in 1980 werd aangevraagd, in decem ber 1982 de vergunning kreeg maar pas nu wordt uitgevoerd. De 312 bouwaan vragen van 1983 vertegenwoordigen een totale bouwsom van slechts 17 miljoen, ondanks dat het er belangrijk meer zijn dan in 1982 toen met de aanvragen 52 miljoen gulden was gemoeid. Die kleine projecten vragen naar verhouding veel ambtelijk werk. De aanvraag om een schutting kan evenveel of nog meer rompslomp met zich meebrengen dan een kostbaar woonhuis, vooral als er problemen zijn met de hoogte, overpad- recht, welstand e.d. De bouwplannen worden de laatste tijd wel „serieuzer". De tijd dat bouwplannen worden inge diend die bleven liggen „totdat de tijd rijp was" lijkt voorbij. Donderdag 23 februari De raadscommissies voor financieel, economisch en technisch beleid en van welzijnsbeleid hebben een gezamenlijke openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Gesproken zal wor den over het werkgelegenheidsbeleid van de gemeente," de toekomst van het MZW-project en de projecten voor wer kloze jongeren. In hotel De Lindeboom wordt door de revuegroep De Flierefluiters het cabaret „De beuk erin" opgevoerd, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. De sectie sport, recreatie en lichamelijke opvoeding heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 iestrs lumn j jrc»' v i minst vast. Het tegendeel zou kunnen zijn. Bij meer ruimte harder rijden. Hij rekende voor fietsen elkaar best op een vet pad kunnen passeren. Bovem een pad van 1 Vz meter logisch het bestaande fietspad in de richting De Koog. on d£ leho Paddesti nsmo Inzake de aanleg van het Rom fietspad had de gemeente ook e ontvangen van de heer M. M. G sj, daal uit Oudeschild. Die is bang de werkzaamheden verstoring van een stukje grond (van staat: heer) aan het begin van de Ron bij Den Hoorn. Dit op het oog rt ge (opslag) terrein zonder veel waarde is echter een plaats' schillende soorten zeldzame len. Die paddestoelen zijn bi woon gevoelig voor verandering milieu, zodat ze ten gronde gaan j|verc tijdelijk grond wordt opgeslaoeng werktuigen worden neergezet. Gi tl daal had echter al de mondeling: kering gekregen dat het terrein tij: j werkzaamheden zal worden ontfler zijn brief gold meer als herinnerir jjis aan dan als bezwaarschrift. eke b ij de op ver: n Lo op dui |n)sg Bermv vrie telijk g. I\ na I lent Coc Zaterdag 25 februari In hotel De Lindeboom heeft het Ko ninklijk Texels Fanfare/DEK de winteruit- voering. Toegang gratis; aanvang 20.00 Om 14.00 uur begint op het Hogereind de halve marathon van De Waal. Toneelvereniging 't Amateurtje brengt in De Wielewaal te De Waal het stuk „Sloep zonder visser"; 20.00 uur. „Dichters van eigen bodem" dragen voor uit eigen werk in d'Ouwe ULO. Toe gang gratis, aanvang 20.00 uur. Op het adres Weverstraat 106 hebben de Baha'i's een openbare avond. De heer R. Gramsma zal spreken over „Het ein de der tijden"; ieder is welkom, aanvang 20.00 uur. Zondag 26 februari De Baha'i's hebben op het adres We verstraat 106 een openbare avond. Spre ker is de heer H. Naraghi over het thema „Wat betekent het om Baha'i te zijn". Aanvang 20.00 uur; toegang gratis. Dinsdag 28 februari Om 20.30 uur begint in taveerne De Twaalf Blacken het politiek café. Gespro ken wordt over werkgelegenheid, recrea tie en seizoenverbreding, leder die in de ze onderwerpen is geïnteresseerd is wel kom'en mag meepraten met toestem ming van de discussieleider. Technisch ambtenaar Jan ütee( legde uit dat een fietspad brede teer zijn dan theoretisch voor twee passerende fietsen nodig is. A lock van het feit dat zij elkaar niet ra eche kunnen passeren speelt ook vrees" een rol. Men durft niet op erste rand van het pad te rijden, men daartoe toch gedwongen men op de weg gaan rijden inpleB 9; op het pad. Dat is aangenamer kan niet worden verhinderd omi^m hier geen verplicht fietspad betrjo v argumenten maakten op Cadée geen indruk. Die meende dat in tijk genoegzaam is bewezen dat ejser van anderhalve meter best kan houder: „Als het handel was, fe zeggen: laten we het verschil »nS Maar zo werkt het hier niet." En I fscl vast aan het pad van twee mete Dat deden ook de commissi^ (waarvan er slechts drie waren dsc opdagen) met uitzondering van|St|! Bakker. Laatstgenoemde achtte I Co< zwaar gegrond. Hij vond het be on voor de Rommelpot een maximui de heid van 50 km af te kondigen er -er zëlfs'eën éénrichtingsweg van 'aa zodat een „mooie rustige" rouüw ontstaan. Dirk Terpstra van het Pakt hat >9€ bezwaar. Vooral gezien de vrij hei' drukte op dit weggedeelte achtte! thi pad van twee meter gewenst. Uilen ring wist hij hoe onaangenaam he wi bijvoorbeeld samen met kinderei Ci een smal pad te fietsen en dan ter ,H gers te ontmoeten. „Je houdt jw vast". Voor een maximum snelhe 50 km voelde hij wél erg veel. nd' De werkgroep had in het bei th schrift gewezen op haar streven t ec toeristische capaciteit van Texel er 11 mee de voor toeristen bedoelde vc os ningen te „bevriezen". Commior Jan van Asselt greep dat aan en b: or te de werkgroep ervan nogal seleciC zijn bij het maken van bezwaar teg te breiding van toeristische voorzienm; Zo had de groep geen protest aai at kend tegen dg uitbreidingsplannen De Turkse Tent, waar Jan van Ass;oo wel tegen in het geweer is gev in Over de wenselijkheid om het fiei Rommelpot te verbreden was hi.>9' uitgepraat. Dat moest gewoon geb o in het belang van de veiligheid Dinsdag verbaliseerde de p een 54-jarige Duitse automobili: op het strand had gereden bij pa en daar vast kwam te zitten. De vakantieganger beweerde d op het strand terecht was gekomer dat de weg opeens ophield. De reed een stuk over het strand op naar een geschikt strandslag om binnen de zeewering te komen toe' wagen vast liep in het zand. Een i wagen trok de auto van het strand e gen de eigenaar werd proces ve opgemaakt. De zon komt 1 maart op om 7.2 en gaat onder om 18.19 uur. Maan:'2 maart N.M.; 10 maart Doodtij: 26 febr.; springtij: 5 ms Hoog water ter rede van Oudesc Vrijdag 24 februari 0.37 en Zaterdag 25 februari 1.24 en 1 Zondag 26 februari 2.43 en Maandag 27 februari 4.19 en' Dinsdag 28 februari 5.50 en Woensdag 29 februari 7.01 en Donderdag 1 maart 7.56 en! Vrijdag 2 maart 8.41 en! Zaterdag 3 maart 9.24 en Aan het strand is het ongeveei uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2