FILM ■HiRMiimwa ërdiende nederlaag voor ngeïnspireerd spelend Texel Kampstra en Kikkert kampioen damesbiljarten ansrol zit er niet meer in Koog had het zwaar e en Huiswaard Always Forward veel te :iterk voor SVC Weer geen succes voor De Koog/Z SVO/Z verovert kleine winst Voetbaluitslagen Snelle winst voor Texelse Boys Verdiend verlies voor Den Hoorn Theo Franchimon eerste in Bergen Vrienden van het Paard naar ijsbaan ,,The world according to Garp" Juniorentoernooi z.v.v. Gamma fonger ■OUD. oonnoooooooo VAR dag 6 MAART 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 lim een jaar geleden verloor Texel voor de laatste maal op eigen terrein ■wedstrijd. Zondag was het Hollandia T die dit record brak door de man- Ivan trainer Gerrit Asselman een verdiende nederlaag toe te brengen. ITexel was de wil om te winnen dui- l niet aanwezig en een veel agressie- Ipelend Hollandia T profiteerde hier 1 van. De ploeg uit Tuitjenhorn is [Texel al door de jaren heen een team om te bespelen. Een enorme |t en voetbal zonder franje kenmerk- fietspel van Hollandia T dat met de- Irijdwijze nog steeds kampioenskan- Ibehoudt. Texel zal deze competitie loeten maken met de wetenschap |men dit jaar geen rol van belang r zal spelen. Texel startte zondag Ispits Piet Monster op de bank en [Paul van Exel als linkerspits. naf de eerste minuut heeft Hollan- de wedstrijd eigenlijk al in handen d. Toen al was te zien dat de ploeg üitjenhorn veel agressiever speelde jjjaardoor veel persoonlijke duels wist winnen. Bij Texel ontbrak net dat tje inzet om Hollandia T goed te kun- bestrijden. De eerste 20 minuten n een drietal goede scoringskansen noejf Hollandia T een bewijs dat deze feg erop gebrand was om te winnen. jste Redding bt tweemaal toe was het spits Ton m die dichtij een doelpunt was. De 3te keer verscheen hij alleen voor kee- lepenburg maar deze kon nog red- brengen door goed zijn doel uit te len. De tweede maal kon een Hollan- T speler omringd door drie Texel spe- wel erg gemakkelijk de bal voorzet- De voorzet werd door Blom via de 'ind overgekopt. Ook een schot van ^/Idenvelder Burger verdween maar ra kelings over de Texel doellat. Dat Hollan dia T na 25 minuten spelen de leiding nam was dan ook geheel verdiend. De geheel vrijstaande Jos Burger kon vanaf 20 meter goed uithalen en dat beteken de 0-1. Problemen Voor de rust was Texel nauwelijks in staat om iets terug te doen. Alleen enke le goed opgezette aanvallen via Martin Land en Rob van de Stap brachten Hol landia T in de problemen. Louis Uriot leek vlak voor rust uit zo'n actie Texel op gelijke hoogte te brengen maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald. Ook een kopbal van Martin Land trof geen doel maar ging net over. Na de rust een iets feller spelend Texel dat Hollandia T wel onder druk zette, maar in eerste instantie niet echt gevaarlijk werd. De eerste ech te goede aanval na rust was echter wel direct raak. Na een kwartier spelen in de tweede helft ging Gerrie Plaatsman, goed aangespeeld door Klaas Dirk Koorn, döor naar de achterlijn en uit zijn gave voorzet was het Louis Uriot die schitterend inkopte: 1—1. Texel leek nu meer grip op het spel van Hollandia T te krijgen maar nog geen tien minuten later sloeg Hollandia weer toe. Beoordeeld Een verre uittrap van hun keeper werd door Klaas Dirk Koorn verkeerd beoor deeld en daardoor was het voor de rechtsbuiten een koud kunstje om Hol landia T weer op voorsprong te zetten: 2-1. ééle. ^Huiswaard heeft een gemakkelijke iniirwinning behaald op De Koog, in de eerste helft nog redelijk te- nstand kon bieden. )e Koog, dat met vijf invallers in het d verscheen speelde in de eerste helft rken stond Huiswaard weinig kansen Alleen de vijandelijke spits eiste irzijn beweeglijkheid voortdurend de ndacht op zich. Deze speler bracht na minuten Huiswaard op 1 —0 met een igonaal schot dat via de handen van sper Bonne en de paal in het doel ver- w (een. Dezelfde speler schoot kort hier- ook nog een keer op de paal. Geen verweer Verder stond de goed keepende Theo >nne in deze eerste helft geen treffers In de tweede helft was het snel ge- an met het verweer van De Koog. uiswaard kwam binnen 20 minuten op n riante 4—0 voorsprong. Pas na 35 inuten slaagde De Koog er in een te- sntreffer te produceren na een hands- il in het strafschopgebied. Gerrie footjen liet dit buitenkansje niet onhe us it en bracht de stand terug op 5—1. De Dog kreeg nog wel enkele kansen in de- tweede helft maar deze wogen niet tegen de vele mogelijkheden van de uisclub. In de allerlaatste minuut werd et 6-1. bezoekende voetbalploeg Always 'forward uit Hoorn had afgelopen zater dag in De Cocksdorp nog maar één punt odig om kampioen te worden. Ze lieten duidelijk geen twijfel over bestaan de lerkste ploeg in de competitie te zijn. oor de rust konden ze, ondanks redelij- He tegenstand van SVC, uitlopen naar en 5—0 voorsprong. Na de rust gaf iVC meer tegengas en de Cocksdorpers tl risten een half uur het doel leeg te hou- i'len. In het laatste kwartier verslapte dat iennelijk iets en Always Forward kon log drie keer scoren. Met bloemen en I elicitaties konden zij het veld verlaten. en verdiende 8—0 overwinning voor dit II fgsterke Always Forward. SVC bljft net f Is de andere ploegen nog gewoon in de ace en het is niet uitgesloten dat de 1-ocksdorpers hoger dan andere jaren uilen eindigen. Verlies Na een paar gewonnen wedstrijden sloren de vrouwen zondag de thuis wedstrijd tegen het Helderse WGW. foor de rust was het een redelijk gelijk 'pgaand spel, met aan beide zijden uit- 'allen. Het werd 0—1 doordat twee ver- ledigsters de WGW spits niet konden Hoppen en Carola Brokken uitgleed. Zo ileef het tot de rust. Een kwartier daar- !a werd hands van SAVC in het straf- chopgebied bestraft met een penalty. Carola Brokken was kansloos, de bal "erd keihard in de linkerbovenhoek ge goten. Het werd uiteindelijk nog 0—3 foordat WGW wat makkelijker Punterde. Piet Monster en Henk Jan Klok werden nog in de ploeg gebracht om toch de ge lijkmaker te forceren maar ook dat lever de geen resultaat op. Hersenschudding Vlak voor tijd gebeurde er nog een vervelend incident toen de keeper van Hollandia en Louis Uriot met de hoofden tegen elkaar klapten. Beide spelers ble ven minutenlang op de grond liggen maar konden na verzorgd te zijn de wedstrijd toch uitspelen. Alhoewel na de wedstrijd bleek dat Uriot aan deze botsing een lichte hersenschudding heeft overgehouden. Texel was nog een maal gevaarlijk toen een schot van Ger rie Plaatsman van de doellijn werd ge haald door Jos Kruyer maar gezien het beeld van de gehele wedstrijd was het Hollandia T dat de meeste aanspraak maakte op de overwinning. Ditmaal moest De Koog/Z in een uitwedstrijd een meerdere erkennen in SC Dynamo uit Ursum. De 3—0 nederlaag doet misschien een wat eenzijdige wedstrijd vermoeden, maar dat was toen niet het geval. Als men naar het aantal doelrijpe kansen kijkt, verdiende Dynamo de overwinning zeker. Bij de Kogers echter was toch ook een lichtpuntje te ontdekken. Gedurende lange tijd waren ze wat veldspel betreft volkomen gelijkwaardig aan de Ursem- mers. Er werd hard gewerkt en vaak snel en goed gecombineerd. Alleen miste de voorste lijn juist dat beetje snelheid en slagvaardigheid dat voor het maken van doelpunten nodig is. Eigenschappen die Een goed veld en twee goed ge motiveerde ploegen hebben zater dag gezorgd voor een stevige partij voetbal waarin beide teams kans op de overwinning hadden. Het was SVO dat een kwartier voor tijd deze kans greep én Jan Oosterhof scoor de het enige doelpunt. De beginfase van de wedstrijd was voor Asonia. SVO dat enkele vaste men sen moest missen wegens wintersport zocht naar de eenheid in de ploeg. In de ze fase kwam SVO in moeilijkheden. Een schot van de spits van Asonia verander de van richting en Marco Drijver was ge passeerd. De bal rolde tergend langzaam tot de doellijn en de Asonia spelers ston den gebiologeerd naar de bal te kijken. Verdediger Jan Oosterhof reageerde nog net op tijd en haalde de bal op de lijn uit het doel. Asonia bleef aandringen maar verder dan een bal die de lat raakte kwam men op dat moment niet. Na dit moment kwam SVO uit de verdediging en men ging aanvallen maar Asonia pro beerde met harde middelen SVO af te stoppen. Arco Eelman passeerdè twee maal maar werd even zo veel keren van achter aangetikt. De scheidsrechter rea geerde te lauw en het spel werd steviger. Afstandschoten aan beide kanten gaven wat kansen en Piet Daalder ging alleen op doel af maar gaf de bal toch nog breed terwijl hij zelf een scoringskans had. Keeper Drijver liet voor de rust al zien dat hij zeer in vorm was. Ook Biem van Leeuwen speelde als nieuwkomer voortreffelijk op de linksbackplaats en gaf zijn tegenstander weinig kans. Na de rust begon men van beide kanten weer met goed voetbal. Het publiek was zeer bij de wedstrijd betrokken wat voor de SVO spelers nadelig was. Het spel golf de op en neer en de junioren Leendert en Jan Eelman lieten zich niet van hun stuk brengen en speelden een prima partij. Kees Bremer brak door op links en kreeg een scoringskans. Joost Brouwer ging alleen op de keeper af maar schoot naast. Daarentegen probeerde Asonia met afstandschoten keeper Drijver te passeren maar bij Asonia werd de keeper van SVO een ware plaag. Hij plukte alles uit de lucht en was heer en meester in zijn doelgebied, gesteund door de ver dediging met Van der Brink als laatste man. Ook Piet Grisnigt vocht flink en dit werd een speler van Asonia te machtig. Hij pakte Grisnigt bij de keel. De scheidsrechter zei echter niets gezien te hebben. De coach reageerde verstandig door deze speler te vervangen. Aart van der Brink ging een kwartier voor tijd een aanval opbouwen. Toen hij zag dat Aso nia de buitenspelval ging hanteren schoot hij de bal over de verdediging en ging zelf door. Gelijk met de keeper be reikte hij de bal. De keeper maakte bui ten het strafschopgebied een overtre ding en SVO kreeg op rechts een vrije trap. Joost Brouwer wachtte rustig af tot uit de verdediging van SVO Piet Gris nigt en Jan Oosterhof naar voren waren gekomen. Joost Brouwer draaide de bal schitterend voor het doel en Jan Ooster hof overrompelde zijn directe tegenstan der, kwam omhoog en kopte de bal knap in het doel: 1—0. De afgelopen twee weken werden in Taveerne de Twaalf Balcken de Texelse kampioenschappen damesbiljarten gehouden. Bij de klasse tot een gemiddelde van 0,75 was de opkomst zeer matig. Zes dames bestreden elkaar op drie avonden. Als kampioen kwam uit de bus Le- nie Kikkert uit Den Hoorn met een gemiddelde van 0.88 wat inhoudt dat zij promoveert naar een hogere klasse. De uitslagen zijn als volgt: (resp. gew., gel., verl., brt., car., h.s., gem., pnt.) Lenie Kikkert 4 1 0 113 100 8 0,88 9 Marjo de Vries 3 1 1 129 96 9 0,74 7 Ans Vlas 3 0 2 130 90 4 0,69 6 Carry Welboren 2 0 3 149 87 3 0,58 4 Marijke Hennink 2 0 3 150 71 4 0,47 4 Hanny Timmer 0 0 5 128 56 4 0,43 0 De dag na het kampioenschap in de B-klasse werd een begin gemaakt met de A-klasse. In deze klasse spelen dames die met een gemiddelde spelen dat hoger ligt dan 0.75. De strijd om dit kampioenschap zou worden uitgemaakt door acht dames. Tijdens deze wedstrijden was er een enorme spanning. Zelfs op de laatste dag waren er nog twee dames die kans op de titel hadden. Deze strijd werd door de dames Zegel en Kampstra in de allerlaatste partij uitge vochten met als winnaar, tevens kampioen, Janneke Kampstra uit Oosterend. De uitslagen zijn als volgt: Janneke Kampstra Annemarie Zegel Carolien Timmer Jeannette Korff Monique Koebrugge Kitty Bakker Corina van der Vis Ruth de Ruwe De organisatie van het damesbiljartkampioenschap was in handen van de bil jartvereniging De Twaalf Balcken. De bekers werden door de Sportraad be schikbaar gésteld. 6 0 1 171 239 8 1,40 12 5 1 1 167 237 12 1,42 11 4 0 3 184 226 10 1,23 8 4 0 3 190 206 12 1,08 8 3 1 3 206 223 7 1,08 7 2 0 5 167 213 9 1,27 4 2 0 5 181 176 6 0,97 4 1 0 6 154 182 8 1,18 2 Zaterdag 3 maart 1984: KNVB, afd. Noordholland: Asonia-SVO/Z 0-1 Cocksdorp/Z-Alw. Forward 0—8 SC Dynamo-De Koog/Z 3—0 ZCFC 8-SVO/Z 2 0-1 Junioren: Texel A1-Oosterend A1 3—2 HSV Sport A2-Texel A2 1-2 Succes B1-Oosterend B1 7 1 ZAP B2-De Koog B1 1 -2 WGW B4-Tex.Boys B1 5-1 Oosterend C1-Watervogels C1 5—0 Texel C1-SRC C1 4-2 Tex.Boys C1-HRC C3 5-1 Cocksdorp C1-JVC C2 10-3 Watervogels C2-Tex.Boys C2 2—1 De Koog C1-WGW C5 1-6 Tex.Boys C3-Zeemacht C2 0—13 Vios/W C3-Texel C4 3-0 Pupillen: Afd. D: Texel D1-Texel D2 6—0 Oosterend D1-Oosterend D2 14—0 Afd. E: Tex.Boys E1-Texel E1 1—3 ZDH E1-Texel E3 6-0 Texel D3-Cocksdorp E1 0—5 Afd. F terrein SVO: Texel F1-Oosterend F1 4—0 Tex.Boys F1-Texel F1 0—0 Oosterend F1-Tex.Boys F1 0—0 Meisjes junioren: B: WGW-De Koog 21-0 B: Tex.Boys-Cocksdorp 2—5 Zondag 4 maart 1984: Vierde klasse KNVB: Texel-Hollandia T 1 —2 KNVB, afd. Noordholland: Zaanstad-Oosterend 1—0 Winkel-ZDH 2-0 Schoorl-Tex.Boys 1—4 Huiswaard-De Koog 6—1 Texel 2-AFC 3 2-1 JVC 2-Texel 3 3-1 ZDH 2-Oosterend 2 Texel 4-Tex.Boys 2 Helder 7-Texel 50 Tex.Boys 3-Flevo 3 Watervogels 6-Texel 6 Vrouwen: Tex.Boys-KGB Cocksdorp-WGW de aanvallers van Dynamo wel bezaten en vooral in de eerste helft demonstreerden. Nico Stoop bewees dat hij (ook zonder regelmatig trainen) een goede doelman is. Omdat ook de Dynamo keeper enkele malen goed zijn doel uitkwam bij Koger kansjes was de stand bij rust nog steeds dubbel blank. In de tweede helft deed De Koog het aanvankelijk niet slecht. De verdediging leek de Dynamo aanval zelfs beter onder controle te hebben. Een heel goede kans werd door De Koog he laas niet benut. Na ongeveer 20 minuten spelen ging het mis. Bij een aanval over rechts kwam Nanning Kikkert niet tijdig terug. Zo kon een Ursemmer, geheel vrij staand vanaf de rand van het strafschop gebied raak schieten:0—1. Het was jam mer dat het daarna heel snel 2—0 voor Dynamo werd. Dirk Barends, in deze wedstrijd laatste man in plaats van de geblesseerde Harry Veldman, schoof een vrije schop precies in de voeten van een tegenstander. Deze bediende me teen een snel opkomende medespeler en keeper Stoop was voor de tweede maal gepasseerd. Daarna geloofde De Koog er niet erg meer in. Dat Dynamo tenslotte nog met een beetje gelukkig schot op 3—0 kwam is alleen voor de statistiek nog belangrijk. Een kwartier voetballen was voor de Boys voldoende om de volle winst veilig te stellen. Al na vijf mi nuten in deze eenzijdige wedstrijd tegen een zeer zwak spelend Schoorl opende Paul van Heerwaar den voor de Boys de score. Nog voor het eerste kwartier om was, was die voorsprong al uitgebreid tot 3 0. Al fred Bakker en weer Paul van Heer waarden zorgden voor deze stand. Omdat het allemaal zo vlot verliep en Schoorl verder weinig tegenstand bood, raakte de Texelse concentratie zoek en werd het verder eigenlijk een zwakke wedstrijd. In de tweede helft kregen de Boys nog verschillende kansen om de score op te voeren. Zo kon Jos Wessels zeker driemaal alleen op de Schoorlkee- per afstevenen. De Schoorlgrensrechter vond een 3 0 achterstand blijkbaar wel letjes want evenzovele keren werd Wes sels op aanwijzing van de grensrechter door de scheidsrechter teruggefloten. Een schot van Jaap van Kranenburg werd door een Schoorl verdediger met de hand bewerkt wat de Boys een straf schop opleverde. Specialist Bert Witte faalde ook nu niet: 4—0. In de laatste Na de wedstrijd van zondag staat ZDH 1 weer met beide benen op de grond. Want bij het bezoek aan het laag geplaatste Winkel werd verdiend met 2—0 verloren. Door deze nederlaag zakt ZDH uit de kopgroep. Het was een slechte wedstrijd, waarbij Winkel meer op de bal zat dan ZDH dat er deze mid dag weinig van terecht bracht. Winkel nam na een half uur de leiding en het scheelde maar een haar of het was vlak voor de rust nog 2—0 geworden. Winkel faalde echter alleen voor de ZDH doel man. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Door een fout van de ZDH ach terhoede werd het 2—0; met deze stand kwam het einde. Op de laatste strandloop van het winterseizoen in Bergen aan Zee be haalde Theo Franchimon een uitste kende overwinning. Ondanks de flinke wind en het zachte strand was zijn tijd over de acht kilometer 27.57 minuten. Hij bleef daarmee ruim één minuut voor op de nummers 2 en 3. Eduard en Maarten Dijker deden mee op de vier ki lometer. Eduard werd derde in 16.50 en Maarten zesde in 17.40 minuten. Arie de Ridder was eveneens succesvol. In de strand-duinloop van Noordkop werd hij na Gerard Kuijnen (56.30) en Frans For- rer (56.36) derde en was daarmee de eerste veteraan. Ondanks de kou en de harde wind was zijn tijd 1.00.20. Diverse Texelse lopers zijn van plan deel te ne men aan de marathon van Schoorl op 18 maart aanstaande. Tijdens deze wedstrijd kan worden deelgenomen aan de 42, 30, 21, 10 of 5 kilometer. Het is een mooi en snel parcours. De Vereniging voor Vrienden van het Paard organiseert bij voldoende deelna me op zondag 11 maart (vertrek boot 12.00 uur) een busreis naar de Jaap Eden-baan in Amsterdam waar een groot paardengebeuren op het ijs zal worden gepresenteerd. Het programma bestaat uit o.a. een oud Hollands ijs- feest, schoonrijden, trompetters bere den politie, ringsteken, harddraven en 35 arresleden. In verband met het bespreken van vervoer wordt men ver zocht zich zo spoedig mogelijk (uiterlijk 8 maart) op te geven bij mevrouw I. de Wit-Roeper, Diek 46, Den Hoorn, tel. 02226-357. seconden wist Schoorl toch nog tegen te scoren. Door deze uitslag voert de Boys samen met Callantsoog de ranglijst aan met elk 19 punten uit 14 wedstrijden. Er is deze week op woensdag geen training voor de jeugd. 2-3 3-0 1-4 2-3 1-4 8-0 0-3 Woensdag (morgen) wordt voor de eerste keer het juniorentoernooi van de zaalvoetbalvereniging Bouwmarkt Gam ma Texel gehouden in Ons Genoegen. Vanaf 11.15 uur spelen zes teams met daarin de beste Texelse jeugdzaalvoet- ballers in de leeftijdsperiode van 11-14 jaar een halve competitie. Misschien voor velen een gelegenheid om deze ta lenten eens te zien. In het bijzonder ho pen de organisatoren op veel be- langstellng van ouders, die hun zoon nu eens in meerdere wedstrijden kunnen zien. Deelnemende teams zijn Ratronics, Ver.Schilders, Vissers Bouwbedrijf, Nis san en natuurlijk de twee juniorenteams van Gamma. Scheidsrechters zijn R. Meedendorp en J. Endenburg. Vooraf gaande aan het juniorentoernooi spelen de jongste talenten van sv Texel een on derlinge wedstrijd (aanvang 10.45 uur). Deze pupillen zullen waarschijnlijk vol gend seizoen in twee teams onder de vlag van z.v.v. Gamma aan de competitie deelnemen. Wedstrijdschema: 11.22 u. Ratronics-Vissers Bouwbedr. 11.44 u. Nissan-Gamma 1 12.06 u. Gamma 2-Ratronics 12.28 u. Ver.Schilders-Gamma 1 12.50 u. Vissers BouwbedrrNissan 13.12 u. Ver. Schilders-Ratronics 13.34 u. Gamma 1-Gamma 2 13.56 u. Vissers BouwbedrA/er.Schilders 14.18 u. Nissan-Gamma 2 14.40 u. Ratronics-Gamma 1 15.02 u. Ver.Schilders-Nissan 15.24 u. Gamma 2-Vissers Bouwbedr. 15.46 u. Nissan-ERatronics 16.08 u. Gamma I-Vissers Bouwbedr. 16.30 u. Gamma 2-Ver.Schilders Het is het wat absurde verhaal van T. S. Garp, een bastaardzoon van een iet wat merkwaardige verpleegster. Zij houdt er op het gebied van sex nogal vreemde ideeën op na. Volgens haar is het er de mannen alleen om te doen hun lustgevoelens bot te vieren. Zij wilde echter een kind en gebruikte hiervoor een zwaargewonde staartschutter van een bommenwerper. De man is totaal verloren, maar heeft nog één vitaal ge deelte aan zijn lichaam: zijn penis, die een continue erectie vertoont. Zo wordt Jenny Fields zwanger. De soldaat kan al leen het woord ,,Garp" uitbrengen en zo wordt zoonlief genoemd. Garp staat erg onder invloed van zijn moeder, maar gaat toch zijn eigen weg en zal een gezin stichten. T.S. heeft een onweerstaanba re drang om te vliegen. Dat wordt in het begin van de film gesuggereerd als een baby steeds hoger en hoger op het doek zichtbaar wordt, omhoog gegooid door zijn moeder. Er is ook steeds een meisje in de buurt om zijn amoureuze avontuurtjes gade te slaan. Jenny (moeder) wordt steeds aan haar bastaardzoon herinnerd, reden voor haar om Sexual Suspects" te schrij ven, vrouwen die het slachtoffer zijn van de mannelijke sexuele onderdrukking. Het boek wordt een bestseller en Jenny trekt zich terug in een huis aan de kust, dat een bedevaartsoord wordt voor fa natieke feministen. Door de film heen voelt men steeds de ironische en spot tende ondertoon. Garp's huwelijk ver loopt ook niet zonder problemen omdat vrouwlief vreemd gaat met een student uit haar klas. De film en het boek zijn één grote aanklacht tegen de onver draagzaamheid en fanatisme. De film zal van donderdag tot en met maandag te zien zijn. Leden van Film- ganger krijgen donderdag normaal hun reductie.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7