pannend verhaal en oed spel in Oosterend <dio Midnight zond 10 uur uit Voetbaluitslagen Verlies voor De Koog (1-3) Forse winst voor De Koog vrouwen Overwinning voor jeugdturnsters Uitslag verloting SV De Koog lotse/ing thuisvan Francis Durbridge Burgemeesterswoning wordt administratiekantoor Geslaagd HtÜKGHh i/eej %KÜ}q JIDttfGJfr Texel D2-Oosterend D1 0 6 Oosterend D2-Tex.Boys D1 afgelast Zaterdag 10 maart 1984 KNVB, afd. Noordholland: Cocksdorp/Z-Flamingo's 2- SVO/Z 2-Meervogels 4 3- Junioren: Oosterend A1-Zeemacht A1 W.waard A1-Texel A1 Texel A2-VZV A3 Oosterend B1-JVC B1 SVAP B1-Texel B1 HCSC B4-Tex.Boys B1 JVC C1-Texel C1 SRC C1-Oosterend Cl WGW C3-Cocksdorp C1 Texel C3-HRC C3 JVC C2-Tex.Boys C1 Tex.Boys C2-HCSC C4 Texel C2-De Koog Cl ZAP C3-Tex.Boys C3 Schagen C4-Texel C4 Pupillen: Afd. D: ZDH D1 -Texel D1 4-3 afgelast 33-1 afgelast 3-1 9-1 3-2 afgelast 2-3 0-1 afgelast 2-2 19-2 4-4 afgelast 0-5 Texel E1-Texel E2 2—1 Oosterend E1-Texel E3 afgelast ZDH E1-Texel D3 0-8 Cocksdorp E1-Tex.Boys E1 3—1 Vrouwen: Winkel 3-Oosterend afgelast Meisjes junioren: A: De Koog-Cocksdorp afegalst A: W.meer-Tex.Boys 2 5 B: Tex.Boys-Oosterend 3—2 Zondag 11 maart 1984 KNVB, afd. Noordholland: Oosterend-Succes 0 2 De Koog-Wherevogels 1—3 Grasshoppers 2-Texel 2 afgelast Vios 3-Texel 3 afgelast JVC 3-Oosterend 2 7—2 Helder 6-Texel 4 0—0 SRC 5-Tex.Boys 2 1—6 Texel 6-Helder 8 4 2 Vrouwen: KGB-Tex.Boys 1—7 De Koog-Cocksdorp 6 0 In een stevige wedstrijd heeft De Koog met 3—1 verloren van het be zoekende Wherevogels. Beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd maar Wherevogels benutte de kansen beter. De Koog kreeg in de eerste helft via Gerrie Grootjen twee goede kansen om een voorsprong te nemen, maar deze schoten gingen rakelings naast, na 20 minuten kwam Wherevogels op 0—1 na een strakke voorzét die door R. de Nijs ingeschoten werd. De Koog was dicht bij de gelijkmaker via Wally van Beek, zijn inzet werd echter door een verdedi ger van de lijn gehaald. Overwicht In de tweede helft had De Koog aan vankelijk een licht overwicht. De Koger aanvallen werden echter veelal met har de overtredingen onderbroken, hetgeen door scheidsrechter Boersma niet vol doende werd bestraft. Kort hierna was hij iets té resoluut door zonder pardon twee spelers uit het veld te zenden. W. Oosterhaven van De Koog en P. Lamers van Wherevogels namen na een duw- partij een dreigende houding aan, het geen leidde tot het wegsturen van deze spelers. Na een kwartier werd het 0 2 voor Wherevogels door T. Schoorl die de Koger verdediging verraste en alleen voor keeper Bonne verscheen. Enkele minuten later werd het 0—3 via een snelle uitval. Jan van Beek probeerde met een sliding erger te voorkomen maar spitsspeler R. Patrisio zag dit aan komen en liet zich gewillig vallen. De scheidsrechter zag hier echter een pe nalty in, welke benut werd door R. de Nijs. Nog één Een kwartier voor tijd zond scheids rechter Boersma de derde speler, Ben Molanus van De Koog, uit het veld. In een duel om de bal kwam hij met een te genstander ten val. Deze omklemde hem, waarop Molanus zich losrukte. De scheidsrechter beoordeelde dit als slaan naar een tegenstander en handelde hier naar. De Koog gaf het echter nog steeds niet op en bleef met negen man door vechten voor een beter resultaat. Dit le verde in ieder geval nog een doelpunt op via Cees van Beek die een voorzet van Ger Bongers onhoudbaar inkopte: 1-3. Wherevogels kreeg nog twee uitsteken de kansen maar deze leverden geen tref fers meer op. De Koog vrouwen behaalden afgelo pen zondag in een thuiswedstrijd een forse winst op De Cocksdorp van 6 0. Dit, ondanks de feestavond van SV de Koog zaterdagavond. Deze geslaagde avond was misschien wel de oorzaak van de wat rommelige eerste helft met de late uurtjes nog in de voetbalbenen. De Koog was wel constant in de aanval maar resultaat werd pas geboekt na 20 minuten spelen. Met een sliding voor het doel tikte Yolanda Ott de bal in een voor de SVC keepster onbereikbare hoek. Hierna kwam er pas wat even in de brouwerij en Corine Timmer maakte van de vele kansen voor het doel gebruik door 2 0 te scoren. Dit ging gemakke lijk, dankzij de slimme pass van Magda de Boer. Met deze stand en tevens met maar 10 spelers voor De Koog gingen de ploegen de tweede helft in. Deze stand verander de al gauw tot 3 0 doordat Corine Tim mer er opnieuw alleen met de bal van door kon gaan. Ondanks de tegenstand die Cocksdorp bood en de goede keepster Carola Brokken werd toch 4 0 gescoord door Anja van Exel die de stand tevens op 5—0 bracht. Het laatste doelpunt werd gemaakt door Yolanda Ott, die vanaf eigen helft vrij baan had tot in het doel. De laatste wedstrijd in de turn- competitie voor jeugdturnsters werd winnend afgesloten met 130.20 voor GVT tegen 127.05 punten voor Turn- lust uit Alkmaar. De GVT turnsters draaiden een rede lijk goede wedstrijd. Ondanks een lichte achterstand op balk en sprong won GVT dankzij de prima brug en vrije oefenin gen. Mariëlle Vonk bewees opnieuw de beste van haar ploeg te zijn en bleef als enige op de balk tijdens haar oefening. Martiene Brugemann had nog wat moei te met haar nieuwe brugoefening maar maakte met haar vrije oefening alles weer goed. Hennieta Mulder had haar dag niet, net als de aan haar voet geblesseerde In- grid. Brouwer. Beide turnsters hadden moeite met balk en sprong. Esther Witte haalde het totaal op de brug gelukkig wat omhoog. Haar oefening bezit de no dige goede onderdelen maar moet nog wat netter worden uitgevoerd. Irene Witte draaide constant en wist in totaal voor Martiene te eindigen op een indivi duele tweede plaats. Angelique Rood turnde buiten mededinging mee maar bewees met haar eindstand wel degelijk tot de ploeg te behoren. De uitslag van de grote verloting van SV De Koog waarvan de trekking plaats vond op 10 maart is als volgt: (resp. 1e tot en met 35e prijs) 1195, 5504, 1879, 7694, 4787, 2476 6876, 5831, 4397,4197, 4737, 6618, 6488, 7487, 7220, 6078, 3083, 7501, 1688 5326, 2884, 5141, 693, 2285, 6642, 3402 2417, 4282, 6496, 6306, 7604, 734 1374 4113, 1346. Tegen inlevering van het winnende lot kunnen de prijzen afgehaald worden bij de A O Supermarkt in De Koog. Thuis bezorging van de prijzen is ook mogelijk tel. 02228-732 (729). AG 13 MAART 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 >nderda vee in i een slij I van de m de ui rnteerd n en e moto ken var ie gas gedac „Plotseling thuis" van Francis Durbridge lijkt de toneelclub Ooste en goed midden te hebben gevonden tussen enerzijds de onderbroe- 'van de klucht en de goedkope tranen van het melodrama en ander- ezeer intellectuele gerichtheid van het „literaire" toneel. Francis Dur- schrijver van de eertijds bekende tv-serie „Paul Vlaanderen", staat .voor een intelligent moordverhaal, waarin de spanning goed wordt ouwd. Dan moet er echter wel goed gespeeld worden, de uitvlucht e karikatuur ontbreekt volledig. De Oosterender toneelgroep heeft on- iding van Els Whyte een uitstekende voorstelling op de planken gezet, acuot emiddelde spelpeil was hoog en tijdens momenten van stilte kon je in eegwa aleen sPe,d horen vallen, leen sc de buur eelstukken als „Plotseling thuis" orboot uurboo meer opgevoerd moeten worden Texelse tonelen. Het vraagt wat rst verr inlevingsvermogen van de spelers )lusser tmeer repetitietijd, maar het geeft De bi iaar werken. De volle zaal werd za- aatsen |avond in de Bijenkorf geboeid :oals o( iet verhaal, door Maggie en Glenn id, Helen Tenby en de andere per- jes en niet door de spelers („Kijk lens gek doen"). Dit werd vooral door het bijzonder natuurlijke de goede afwisseling van span- momenten met wat rustiger episo- lovendien bevatte het verhaal een sende wending die het publiek waarderen. haar een overdosis heroïne toe te die nen, Sheila is namelijk verslaafd. Dat mislukt en het stuk eindigt ermee dat de doodgewaande Sheila weer tevoorschijn komt en Glenn doodschiet. Overspelig Henk Jansen speelde de rol van Glenn Howard zeer verdientelijk. Hij komt op de planken vrij snel als een opgewonden standje over maar dat werd zaterdag uit stekend gedoseerd. Dat moest ook, in zijn rol moest hij het ene moment de koel plannende organisator spelen die zijn vriendin precies vertelde wat ze doen moest, het volgende moment was hij een man die de zaken toch niet zo goed in de hand had, er kwamen steeds meer barsten in het zelfverzekerde pantser. Vooral toen hij merkte dat hij niet de eni ge was die spelletjes speelde, hij werd toen opgebeld door zijn vrouw die hij ei genhandig vermoord had, kostte het moeite om zijn zelfbeheersing te bewa ren. Dat werd prima uitgebeeld. Zijn tegenspeelster was Hanneke Weijdt als de verslaafde actrice Sheila. Naarmate het stuk vorderde groeide zij in haar rol. Was er in het begin nog in enige mate sprake van opzeggen van haar tekst, dat veranerde snel in gewoon goed levendig toneelspel. Opvallend was dat zij ook als ze geen tekst had goed door bleef spelen door middel van zenuwachtige gebaartjes en kreetjes. Dat deden overigens alle spelers, iets dat het spel beslist boeiender maakte. Howard vermoodt samen met f linnares Sheila Wallis zijn vrouw j 'e. Door een zeer ingenieus plan verdenking op de schouders (aggie's voormalige vriend Sam 1 geladen worden. Dat lijkt, mede [het vreemde gedrag van Blaine te ii, maar deze blijkt het spel door te n en hij provoceert Glenn tot het Bran onvoorzichtige dingen. De po- lomt op het spoor en als de zaal |dat de ontknoping niet veraf meer blijkt er opeens een derde llustig persoon in het spel te zijn: jnstmeisje Ruth Bechler die ook [houding met Glenn heeft. Zij wil len Sheila uit de weg ruimen door Glenn Howard (Henk JansenJ tijdens het vermoorden van zijn vrouw Maggie (Guur Roeper). FM-piraat Radio Midnight I zondagmiddag om drie uur (het eten van een enorme taart jecorduitzending van 210 uur on- Jbroken in de lucht zijn af. De Texelse jongens die de platen Jiden hebben hiermee hun eigen ■rd, dat op 168 uur stond, proken. inhoud van de programma's Ind hoofdzakelijk uit muziek, soms irzoeknummers. Afgezien van wat ondigingen kwam in het program- geen actualiteit voor. Daar is wel mee geëxperimenteerd. Bij de hal- jrathon van De Waal werd langs de een verslaggever met 27 MC- ratuur geïnstalleerd die „live" in de nding commentaar gaf. Dat bleek erop technische problemen te stui ten, de 27 MC is door het intensieve ge bruik niet bepaald storingvrij. Al sinds een paar jaar zijn diverse pira ten die het eiland rijk is bezig met het breken van duurrecords. Het is een soort traditie aan het worden dat in de maand maart Radio Midnight een poging waagt. In eerste instantie ging het om periodes van 24 uur, maar zoals dat bij records gaat, de tijd werd steeds langer, nu is dus al ruim een week uitgezonden. Grote concurrent, in alle vriendschap overigens, is Weekend Radio Texel. Gezien de vele reacties, vooral 's nachts, die de piraten kregen, bleken ze in een behoefte te voorzien: „We mer ken dat de mensen het fijn vinden dat we in de lucht zijn. Dat wordt nog ver sterkt doordat wij absoluut niet willen storen, de verstandhouding met de buurt is uitstekend, en dat we muziek draaien die voor veel aan mensen aan trekkelijk is. We mijden disco en hard rock een beetje, de muziek die wij laten horen moet lekker in het gehoor liggen. Schijf Elke 24 uur werd een plaat tot „Radio Midnight Schijf" gekozen. Die werd dan elk uur een keer gedraaid. Deze werkwij ze is bij het nationale popstation Hilver sum 3 ook gebruikelijk. „Dat is een mooie mogelijkheid om wat meer Texel se muziek te brengen, als dat er was te- minste. Nu hébben we in ieder geval het plaatje van The Mess nog eens onder de aandacht gebracht." De angst voor de politie is niet zo heel groot meer, begrijpelijk, Radio Midnight is nog nooit „opgerold". „Wij brengen absoluut geen reclame en daarom is de Radio Controle Dienst niet erg fel op ons. Bovendien proberen we zo te wer ken dat het voor iedereen plezierig blijft en dat moet de politie hier ook in de ga ten hebben. Ze moeten haast wel weten dat wij hier zitten, maar volgens ons luisteren ze zelf ook naar ons programma." Debutante Marieke Eelman als Ruth Bechler, het dienstmeisje, kan sinds za terdagavond bogen op een fraaie entree in het Texelse amateurtoneel. Ook haar rol kende een gespletenheid: gedurende het grootste deel van het stuk het zelfbe wuste maar lieve dienstmeisje maar dan ineens de koelbloedige, voor moord niet terugdeinzende minnares. Deze wen ding moest plotseling en duidelijk ge bracht worden om het publiek recht overeind te doen schieten en dat lukte volkomen. Het ene moment ging ze ser viel af, het volgende moment kwam ze als vrouw die de touwtjes in handen heeft weer op. Subtiel Bepaald subtiel was het spel van Ina Schrama als de zuster van de vermoorde Maggie Howard: Helen Tenby, een suc cesvolle zakenvrouw. Zij maakte zich werkelijk zorgen over het .lot van haar zuster en dat werd goed overgebracht ook. Later had ze een sterk vermoeden dat haar zwager minder onschuldig was dan hij zich voordeed, maar eigenlijk kon ze dat nog niet geloven, een volstrekt geloofwaardige reactie als dergelijke za ken zich in je familie afspelen. Dat werd ook volstrekt geloofwaardig voor het voetlicht gebracht. De rolbezetting ver toonde geen dieptepunten, maar Ina Schrama was beslist een hoogtepunt. Guurtje Roeper speelde Maggie Ho ward, een wat weinig serieuze maar rijke dame. Roeper speelde tot nog toe altijd duidelijke karikaturen maar blijkbaar kan ze ook anders. Zij zette een keurig bab belende dame neer, droeg de juiste kle ding en ze werd geloofwaardig ver moord, iets waarvoor Henk Jansen na tuurlijk mede verantwoordlijk was. Aris Bremer speelde overtuigend en levendig Sam Blaine, de schrijver van wat meestal omschreven wordt als „rea listische romans" die verdacht wordt ge maakt. Hij moest een opgejaagde indruk maken en dat deed hij dan ook. Ger de Jong had een kleine rol als de nep-inspecteur Remick. Hij overtuigde als een wat botte, doorvragende bulle bak, maar hij was misschien iets te gespannen. Overigens was zijn spel pri ma, iets dat hij eerdere gelegenheden ook al eens is gebleken. Witse van Sijp tenslotte als de echte inspecteur Appelton speelde ook naar behoren. Opvallend is dat zijn spreken veel natuurlijker is geworden in vergelij king met het vorige jaar, zijn hele toneel optreden is zelfbewuster. Een rolverdeling zonder nieten dus, maar ook aan andere zaken was vol doende aandacht besteed. De tekstvast heid was uitstekend, de onhoorbaar soufflerende Truus Zijm moet het mak kelijk hebben gehad. De verstaanbaar heid van de spelers was uitstekend, zon der dat ze nu direct liepen te brullen. Aan de rekwisieten was veel aandacht besteed. Het hele verhaal speelde in En geland, de kranten en boodschappen zakken waren dan ook Engels. De krant van de Howards was de serieuze Daily Herald terwijl het dienstmeisje met een boulevardkrantje rondliep. Opvallend was het prettige tempo waarin gespeeld werd, niet te vlug maar zeker niet traag, met in het spel ruimte voor diverse stille momenten. Het is moeilijk voor een ac teur om in zo'n stilte rustig te blijven be wegen, niet te gaan jagen, maar dat liep allemaal uitstekend. De toneelclub Oosterend heeft zich bij de betere gezelschappen op Texel ge schaard. Deze derde openbare opvoe ring was, zo moge uit deze recensie blij ken, gewoon goed maar hij hield een duidelijke belofte in: na verdere rijping van de spelopvatting bij de betrokkenen kon deze vereniging wel eens erg goed worden. We zullen zien. 'Ji de acht disc jockeys van Radio Midnight, om begrijpelijke redenen op de rug gefotogra- hun studio tijdens de marathonuitzending. In Rijswijk slaagde Marcel Siemeling voor het diploma 3e stuurman grote handelsvaart. 'mks naar rechts lna Schrama, Witse van Sijp, Aris Bremer. Henk Jansen en Marieke Eelman De gemeenteraad zal vanavond beslissen over verkoop van de ambtswoning Weverstraat 101. Het college wil de voormalige burge meesterswoning van de hand doen voor ƒ250.000— aan H. F. A. Bongers en C. M. Room, directeuren van het in oprichting zijnde administratie kantoor „Bongers en Room BV". Het college vindt dat de ambtswoning niet meer voldoet aan de huidige woon- eisen. „De vrijwillige ontruiming door zowel de voorgaande als de huidige bur gemeester toont dit enigermate aan." Hoewel het pand door ligging en grootte als representatief kan worden aange merkt vereist de bewoonbaarheid vol gens het gemeentebestuur de nodige dure aanpassingen. Een voortgezette exploitatie van de woning wordt daarom onverantwoord geacht. De kopers willen kantoren ma ken in de woning maar het gemeente bestuur heeft in het koopcontract opge nomen dat in het pand ook een kleine woning, (HAT eenheid) moet worden ondergebracht. Zo wordt de woning niet onttrokken aan de woningvoorraad. De kopers willen op korte termijn over We verstraat 101 beschikken en daarom is deze transactie niet behandeld in raadscommissies. De voormalige Texelaar, de heer A. F. Bakker, slaagde onlangs aan de Univer siteit van Amsterdam voor het candi- daatsexamen natuurkunde.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5