I amma voor zesde ler kampioen FILM Opnieuw verlies SV Oosterend ,90 Alkema wint toernooi SV Oosterend W* ganger irt JW f? alvoetbal Piet de Graaf na prachtige finale biljartkampioen En Passant op rand van degradatie Nora kampioen ,,L'Etoile du Nord" Cocksdorp laat winst liggen aart .)AG 13 MAART 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 2 wart, orde zesde maal in successie is zaalvoetbalvereniging Bouw- ;t Gamma Texels kampioen roetbal geworden. Met een lunt van Louis Uriot haalde ma tegen Nissan de gelijkma- tevens de titel binnen. Afgelo- K/eek werd er ook voor de reser- cer gespeeld. Oosterend 3 werd schakeld door KSMT. Bij de wen moest Gamma een neder- incasseren tegen Texelse Boys de junioren zijn de eerste be- edstrijden om de Nissan trofee gespeeld. Een bijzondere tatie leverde Vissers Bouwbe- door Pakhuus uit te schakelen. mpetitieleider J. W. Boon heeft een kige hand in het vaststellen van trijdprogramma's. Evenals vorig kon Gamma dit jaar tegen de nertwee Nissan kampioen worden. moest vorige keer winnen maar hj aan een gelijkspel voldoende. was vastbesloten om Gamma •en week van de titel af te houden, na startte agressief en kreeg in instantie ook de beste kansen. De mogelijkheid voor Nissan was van Rijk die alleen voor het Gamma verscheen, zijn schot faalde. Het ienk Groen die voor Gamma 1—0 intekenen. Groen die mee was op men naar voren werd niet afgestopt j schoot de bal hard onder de lat. leek echter niet aangeslagen dit doelpunt. Martin Bootsma gelijk, nadat Gerrie Plaatsman het strafschopgebied met de bal opgedrongen. Uit een wirwar van is voor het Gamma doel kreeg sma de bal voor de voeten, hij aar- niet en schoot hoog in. Nissan ook met 2—1 voor. Kees van vaarden kreeg vanuit een corner de n scoorde onhoudbaar voor Gam- sper Ed de Bruijn. De tweede helft gekenmerkt door een sterk aan- lagen: dringend Gamma dat veel op het Nissan doel schoot. Controleren Nissan keeper Cees Bakker stond ech ter bekwaam te keepen en hield zijn doel knap schoon. Toch moest hij ook twee maal het hoofd buigen voor doelpunten van Louis Uriot (sterk spelend) en Martin Land. Gamma leidde op dat ogenblik met 3—2 en het zag er zeker niet naar uit dat Nissan deze wedstrijd in winst zou kunnen omzetten. De titelverdediger controleerde de wedstrijd wel degelijk. Toch kon Nissan door in verdedigend opzicht wat risico te nemen erg sterk te rugkomen. Door balverlies van Uriot ontstond er een counter voor Nissan die snel werd uitgevoerd en Peter Brons scoorde de gelijkmaker. Geen twee mi nuten later was het Koos Tjepkema die Nissan aan een 4 3 voorsprong hielp en Nissan had de wedstrijd met nog drie minuten te gaan in de hand. De grote kracht van Gamma is dan toch dat men zich niet bij een opgelopen achterstand wil neerleggen en dus toog Gamma weer ten aanval. Op een gegeven ogen blik sloten twee Gamma aanvallers een Nissan verdediger in die in het bezit was van de bal vlak voor eigen doel. De slim me Uriot stelde zich vlak voor de Nissan keeper op. En het onvermijdelijke ge beurde: balverlies en Louis Uriot schoot Gamma naar 4—4. De laatste minuten gebeurde er weinig of het moet de door braak voor Martin Bootsma zijn ge weest. Gamma appeleerde voor hands. De scheidsrechter reageerde niet, maar Bootsma hield in. Toen de scheidsrech ter niet floot wilde hij doorlopen en toen besloot de scheidsrechter alsnog af te fluiten. Het gelijke spel was voor Gamma ge noeg om de titel binnen te halen. Gam ma is zonder twijfel terecht kampioen. Dit seizoen hoefde men slechts drie ver- liespunten te incasseren, alle drie tegen Nissan. Gamma kan zich nu gaan opma ken voor de promotiewedstrijden. Kostbaar Question versloeg Oosterend met 2—1 door doelpunten van Pieter Duin en Theo Legierse, terwijl Marco van de Vis ex. Boys 2 fend 3-KSMT wint na penalties a 4-Gamma 2 2000 2-Oosterend 4 san trofee: Modes-Tex.Boys 2 BouwbedrrPakhuus Oosterend -Gamma 2 a-Ver.Schilders oys-Ratronics ker dames: KSMT -Tex.Boys ofdklasse: -Nissan on-Oosterend 2000-Gamma 2 rend 2-Tex.Boys Dubbeldik ede klasse: oys 3-Question 3 rde klasse: oys 4-Ver. Schilders rend 5-Rab 2 4-Texel Veteranen 2 Oosterend 6 og-KSMT rend 7-Ver.Schilders gramma: ensdag 14 maart: Oosterend 3-NMS Graaf sprOosterend 2 Oosterend-Rentenaar Oosterend 3-De Mok Ver.Schilders 1-KSMT 2 Dubbeldik-Oosterend 2 Question-Tex.Boys Oosterend 1-Mantje enst: Gamma nderdag 15 maart: ZD H-Cafeetje Zeven ProvrZDH 2 Tex.Boys 1-Tex.Boys 2 Tex.Boys 4-De Koog Selectie junioren B Oosterend 5-Oosterend 7 Rab-Texel ZDH 2-Gamma 4 Oosterend 6-Texel 2 lenst: KSMT jdag 16 maart: Tex.,Boys 3-Tex.Boys 4 NMS-SOS Mantje 2-Nissan 3 Jelleboog-Gamma 3 Gamma 1-A O 2000 Nissan 2-Gamma 2 ZDH-Nissan 1 Question 2-PH Hotel enst: Oosterend tegenscoorde. Door deze overwinning van Question staat deze ploeg nu op de vijfde plaats vlak achter Oosterend. Oosterend moest de derde plaats in de hoofdklasse afstaan aan Gamma 2 dat A O 2000 met 6 4 versloeg. Ooste rend 2 behaalde twee kostbare punten op Texelse Boys, evenals Nissan 2 dat ZDH met 4—2 terugwees. Mantje, dat van Dubbeldik verloor, zit nu ook in de- gradatiezorgen want de ploeg staat één punt achter op Oosterend 2 en Nissan 2. ZDH is nu officieel gedegradeerd naar de eerste klasse. KSMT zorgde in de strijd voor de reservebeker voor een sensatie door Oosterend 3 uit te schakelen. Na de reglementaire speeltijd was de stand 2 2, maar door beter strafschoppen te nemen gaat KSMT over. Het kwartet wordt gecompleteerd door Oosterend 4 dat A O 2000 2 uitschakelde. Texelse Boys 2 versloeg Gamma 4 met 2 0. Bij de vrouwen versloeg Texelse Boys enigszins verrassend Gamma met 4 2. Terwijl KSMT met maar liefst 4—0 de Nissan vrouwen terugfloot. Bij de junio ren dit seizoen voor het eerst ook beker wedstrijden. Het gaat hier om de zg. Nissan-trofee. In de eerste ronde was de meest opvallende prestatie de overwin ning van tweede klasser Vissers Bouw bedrijf op eerste klasser Pakhuus. Kleiner De kleinere spelers van Visser wonnen deze wedstrijd zeer verdiend met 4 2. Naast Vissers Bouwbedrijf plaatsten zich ook: Alkema, Oosterend, Zegel Mo des, Gamma en Ratronics. Donderdag zal om 19.35 uur in de kantine van de sporthal de loting voor de halve finales van de reservebeker en juniorenbeker worden verricht. Tevens zal dan gelijk de loting voor de finales plaats hebben. In de derde klasse speelden afgelopen week de nummers één en twee, respec tievelijk Texelse Boys 4 en Verenigde Schilders tegen elkaar. Texelse Boys 4 won deze wedstrijd verdiend met 3—1. Door het verlies van de Verenigde Schil ders en de 2—1 winst van Nissan 4 op Texel Veteranen 2 sluipt Nissan 4 steeds dichter naar de top van de derde klasse. 0-2 1-2 10-0 4-2 1-2 13-0 9-0 0-4 Het onder auspiciën van de Stichting Texelse Sportraad gehouden Texels kampioenschap biljarten voor mannen is afgelopen zondag afgesloten met enkele zeer hoogstaande finales. Er is in het he le door de biljartclub Den Hoorn georga niseerde gebeuren, fantastisch gespeeld. De laatste partij sloeg echter alles en daar heeft het vele publiek dat in Loodsmanswelvaren aanwezig was dan ook met volle teugen van genoten. Deze ging tussen de kampioen van vorig jaar, Hein van Heerwaarden en Piet de Graaf. De Graaf had tijdens de finale een bijna onoverkomelijke achterstand van een kleine 50 punten opgelopen. Dit was het gevolg van het per ongeluk laten vallen van zijn krijtje op een der ballen, waar door Hein van Heerwaarden weer aan start kwam. Maar terwijl deze laatste de winst al binnen handbereik had, begon Piet de Graaf aan twee schitterende se ries waarvan er één maar liefst 29 caram boles bedroeg. Na deze enerverende in haalrace kon de Graaf na een op het nip pertje gemiste bal van Van Heerwaarden de partij binnenhalen. De nieuwe Texel se kampioen is dus Piet de Graaf. Ook in het driebanden liet hij schitterende staaltjes biljarten zien en hij veroverde ook daar de eerste plaats. Al met al kan er teruggekeken worden op een zeer geslaagd kampioenschap dat ook dit jaar weer voor een groot gedeelte onder leiding stond van Dirk Timmerman uit Den Hoorn. Hiervoor ontving hij van de sportraad een grote taart. De uitslagen waren verder als volgt: 3e klasse gem. van 0 t/m V/z\ 1. T. Fla- derus gem. 1.40; 2. H. Zijm gem. 1.42; 3. A. Dijker gem. 1.35. 2e klasse gem. van V/z t/m 2/z: 1. J. Daalder gem. 2.427; 2. M. Dros gem. 2.222; 3. P. Leegwater gem. 2.156. Driebanden: 1,'P. de Graaf gem. 0.645; 2. H. van Heerwaarden gem. 0.464; 3. G. Appelman gem. 0.538. 1e Klasse gem. van 2Zz en hoger: 1. en kampioen P. de Graaf gem. 6.667; 2. H. van Heerwaarden gem. 5.077; 3. W. Vendel gem. 4.357. 0-4 2-4 4-4 2-1 4-6 2-0 3-7 3-1 5-0 2-1 1-4 4-3 2-3 In de thuiswedstrijd tegen Succes is Oosterend er opnieuw niet in geslaagd een punt te veroveren. Na een sportieve wedstrijd die goed ge leid werd door scheidsrechter D. Waayer was het uiteindelijk Succes dat met een 2 0 voorsprong huis waarts keerde. Beide doelpunten werden keurig over de beide speel- helften verdeeld. Voor rust was het Rob Prins die scoorde, na de rust besliste Piet Schat de wedstrijd door via een penalty 2—0 te scoren. Meteen na het beginsignaal begon Succes met enorm snelle en goedopge- zette aanvallen Oosterend in de verdedi gende rol te drukken. Vooral Gerrit van Kulsdom speelde daarin een belangrijke rol door spelend achter zijn voorhoede bij voortduring de bal hoog voor het Oosterend doel te spelen. Zo ontston den diverse gevaarlijke situaties die aan vankelijk echter niet tot doelpunten leid den. Dit was vooral te danken aan goed keepwerk van Oosterend doelman Rob Vonk en de opnieuw uitblinkende Piet Koning. Na ongeveer 20 minuten spelen zakte het offensief van Succes enigszins weg en Oosterend kon wat terug gaan doen. Er ontstonden wat kansen maar Succes doelman Homan kwam voorlopig nog niet onder druk te staan. Vrij onver wacht nam Succes na ongeveer een half uur spelen de leiding. Uit een voorzet belandde de bal gevaarlijk dicht voor het SVO doel. Rob Prins kon uit volkomen ongedekte positie gemakkelijk doelman Vonk passeren. Soleren De Oosterenders probeerden voor rust nog op gelijke hoogte te komen. Ruud Daalder soleerde door de Succes defen sie maar wist alleen voor doelman Ho- man niet te scoren. Even later werd Piet Graaf goed gelanceerd en de Oosteren- der aanvaller kwam eveneens oog in oog met doelman Homan. Graag maakte echter de frout om vanuit een moeilijke positie zelf te schieten, terwijl andere Oosterenders volkomen vrij voor het doel op de bal stonden te wachten. Zijn inzet werd dan ook opnieuw een prooi voor keeper Homan. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor Succes maar de Oosterenders hadden bewezen dat er toch mogelijkheden waren tegen Succes. Spelpeil Na rust bleef het verwachtte offensief echter uit. De ploegen hielden elkaar in evenwicht. Het spelpeil was echter veel minder dan in de eerste helft. Veel bal verlies bij beide ploegen en het leek erop dat zowel Succes als Oosterend de kracht misten om nog iets van de wedstrijd te maken. Pas in het laatste kwartier was weer sprake van wat spek takel. In een rommelige situatie voor het Oosterend doel maakte Piet Koning op ongelukkige wijze hands en scheids rechter Waayer kende een penalty toe. Piet Schat verzilverde de strafschop. Oosterend doelman Rob Vonk raakte na een snelle reactie de bal nog wel aan maar toch niet voldoende om een doel punt te voorkomen. De wedstrijd was beslist ondanks het slotoffensief dat de Oosterenders nog opbrachten. Ooste rend verdediger Piet Koning ging in de spitspositie spelen en stichtte daar vrij wel onmiddellijk verwarring. Frits Bakker kreeg nog een goede kans toen hij door Koning in een goede schietpositie gema noeuvreerd was. Zijn schot ging echter ver naast. Vlak voor tijd brak Jan de Vries door de Succes defensie maar ook hij miste alleen voor doelman Homan. Schaakclub En Passant verloor za terdagmiddag in De Lindeboom de laatste bondswedstrijd tegen KTV uit Enkhuizen. De Texelse schakers zullen nu nog een tweetal barrage wedstrijden moeten spelen en win nen, teneinde de degradatie uit de tweede klasse te voorkomen. Nadat de klokken het eerste speeluur hadden weggetikt, zag het er al niet veelbelovend voor En Passant uit. Met uitzondering van A. C. Bakker kon nie mand van En Passant op een voordelige stelling bogen. Het moeilijkst had Rinus Vittali het, die tegen T. van Ewijk een oude lijfvariant van stal haalde. Deze was daar allerminst van onder de indruk en stormde met zijn pionnen op de ko ning van Vittali af, die na taaie verdedi ging het onderspit moest delven. Inder daad scoorde A. C. Bakker een vol punt voor En Passant. Bakker kreeg een win nende aanval toen H. Bonn zich via de lange rochade in het zwaard stortte, Het zou de enige En Passant overwinning blijven. A. Terpstra vocht met twee pion nen minder voor een hopeloze zaak.1 J. Slot maakte geen enkele haast de dood klap uit te delen, maar waakte er wel voor geen onnozelheden te begaan. Ver lies ook voor Wim Hoekman die een vol komen gelijke positie verknoeide door zich op simpele wijze een stuk te laten ontfutselen. Staart Aan de beide staartborden bereikte En Passant twee zwaar bevochten remises, Miep Spigt uit de Wagemakerstraat in Den Burg met haar New Foundlander Nora van de Kreitemolen. Deze hond werd op de in Dronten gehouden club match van de Nederlandse New Found lander club uitgeroepen tot jeugdkampi oen. De jury kenschetste het in februari 1983 geboren dier die uitkwam in de jeugdklasse tevens als een „uitmunten de hond". Mej. Spigt heeft ook een zus je uit hetzelfde nest in eigendom. Dit dier, Balda van de Kreitemolen, kreeg de kwalificatie „Zeer Goed." zowel H. Broekema als J. Hooijberg stonden tegen respectievelijk H. van Stralen en M. groot voortdurend wat minder. Ook aan de topborden slaagden Jaap Dros en Joop Rommets er niet in reëele winstkansen te creëeren. Dros moest tegen het diepzinnige positiespel van A. Karreman zelfs alle zeilen bijzet ten om een overrompeling te voorkomen terwijl Rommets na een onverantwoorde winstpoging niet anders kon dan het loy ale remiseaanbod van R. van de Veen accepteren. Het is te hopen dat het En Passant team dat vorig seizoen nog in de eerste klasse speelde, snel de oude slagvaar digheid terugvindt want anders gaat ook de plaats in de tweede klasse ongetwij feld verloren. En Passant-KTV Enkhuizen J. Dros-A. Karreman /2 y2 J. Rommets-R. v.d. Veen Zz—Zz A. Terpstra-J. Slot 0—1 W. Hoekman-A. Haakman 0—1 R. Vittali-T. van Ewijk 0—1 A. C. Bakker-H. Bouw 1—0 H. Broekema-H. van Stralen Zz—Vz J. Hooijberg-M. Groot Zz Zz OOOOOOOOGOOO Voor deze film geldt de formule Sime- non, Signoret, Noiret. Alleen deze na men zijn al zo overduidelijk dat nadere aankondiging nauwelijks nodig is. Als pensionhoudster vat Madam Baron (Simone Signoret) een moederlijke ge negenheid op voor haar nieuwe pensi ongast (Philippe Noiret). Wat zij niet weet is dat de man in de trein Amsterdam-Parijs, de Etoile du Nord, een rijke Egyptische zakenman van zijn leven en geld heeft beroofd. In het pen sion te Chaleroi voelt hij zich thuis. Hij is een graag geziene gast en zit vol verha len over Egyptische avonturen. Als hij niet dagelijks de kranten opensloeg zou hij zich kunnen inbeelden dat het ge beurde slechts een nachtmerrie was ge weest. De politie komt hem op het spoor en de dochter Sylvie wordt onder vraagd. Zij verraadt hem niet maar pro beert hem te bewegen vooral te vluch ten. Waarom zou hij vluchten, hij Ma dam Baron is hij toch veilig. Madam Ba ron weigert zelfs de waarheid te geloven en neemt haar pensiongast in bescher ming met een tederheid die men voor een kind zou kunnen opvatten. Simone Signoret, die ook in voorgaande filmgangerjaren excelleerde, is nu 62 jaar. Zij zet ook nu weer zo'n levensecht vrouwspersoon neer dat je haar bij wijze van spreken na de film op straat tegen het lijf zou kunnen lopen. „l'Etoile du Nord" donderdagavond in Filmganger, aanvang 20.00 uur. Het vrijdagmiddag gehouden juni oren zaalvoetbaltoernooi van SV Oosterend kende in Alkema een sterke winnaar. Het was volkomen verdiend dat het juniorenteam van Alkema, na alle wedstrijden win nend te hebben afgesloten, de „Sie- me Keijzer trofee" van de winnaar van vorig jaar, Ratronics' overnam. Verrassend tweede werd Cafeetje. 's Ochtends om half tien startte het toernooi met de poulewedstrijden. In beide poules bleef het spannend tot en met de laatste wedstrijd. Nadat Zeeaas Veldman, in de competitie spelend on der de naam Oosterend 1, in zijn laatste wedstrijd Nissan met 2 0 naar de derde plaats in poule A verwees, was het de taak aan ZDH om met meer dan twee doelpunten verschil van Bremakker te winnen om als poulewinnaar te eindi gen. Belangrijk om zo het favoriete Alke ma te ontwijken in de halve finales ZDH bleef echter op 2 0 steken. In poule B won Alkema al zijn wedstrijden alhoewel dat tegen het sterk spelende Pakhuus met veel moeite ge paard ging: 2-1. De laatste wedstrijd tussen Zegel Modes en datzelfde Pak huus was beslissend voor de andere hal ve finalist. Pakhuus hoefde slechts te winnen maar ondanks een sterk slotof fensief eindigde de wedstrijd in een 1—1 gelijkspel. Hierdoor werd Cafeetje twee de in poule B. De halve finales leverden twee spannende wedstrijden op. Nadat ZDH een 1—0 voorsprong had genomen duurde het tot de laatste vijf minuten voordat Alkema tot scoren kwam, maar toen ook gelijk doordrukte tot 2—1. Tegenstander in de finale werd Cafeetje dat verrassend met 2-0 won van het wat tegenvallende Zeeaas Veldman. Ruim De finale tussen Cafeetje en Alkema eindigde in een ruime 5 0 zege voor Al kema dat eerder in de poulewedstrijd ook al met 8 2 over datzelfde Cafeetje had gezegevierd. Meer spanning was er te beleven bij de wedstrijd om de derde plaats tussen Zeeaas Veldman en ZDH. Eerder hadden deze twee teams 1—1 te gen elkaar gespeeld. Nu leek ZDH een snelle 1—0 voorsprong vast te houden totdat tien seconden voor het einde Zee aas de gelijkmaker op het scorebord bracht. Strafschoppen moesten nu de beslissing brengen. Zeeaas toonde zich in dit onderdeel de betere. Om kwart voor vier kon de organisatie de „Sieme Keijzer trofee", Keijzer zelf was verhin derd, uitreiken aan de aanvoerder van Alkema. Er was ook een dankwoord en een attentie voor de scheidsrechters Ruud Meedendorp, Piet Koopman en Dirk Eelman. Eindstand: 1. Alkema, 2. Cafeetje, 3. Zeeaas Veldman, 4. ZDH, 5. Nissan, 6. Pakhuus, 7. Zegel Modes, 8. Bremakker. Afgelopen zaterdag speelde het SVC elftal een erg slechte wedstrijd. Aanvan kelijk startte men goed door na vijf mi nuten 1 0 te scoren. Topscorer H. van der Star was de maker. SVC zat veelvul dig in de aanval maar herhaaldelijk wer den de SVC-ers teruggefloten voor bui tenspel. Het spel ging niet erg gecon centreerd en dat leverde na een half uur de gelijkmaker op. Op slag van rust werd het zelfs 2—1 voor Flamingo's. Na de thee kwam SVC furieus naar voren. Tot vijfmaal toe werden er kansen gemist (routinegebrek?). Maar het harde wer ken werd toch beloond, na een half uur maakte R. van Sijp de gelijkmaker. De SVC-ers roken de overwinning al maar kregen een hevige teleurstelling te ver werken. De Flamingo's kregen een vrije trap te nemen en die werd door een SVC-er ingekopt. Wat bij het doel van de tegenpartij niet lukte, ging heel makke lijk bij eigen doel. Een onnodig verloren wedstrijd. Eindstand 2 4.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7